Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Szczyt absurdu? Zarzucić kłamstwo Jezusowi.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ten, kto zarzuca kłamstwo Jezusowi nie jest chrześcijaninem.

 

Ten, kto zarzuca kłamstwo Jezusowi nie jest chrześcijaninem.
Przy tym brak wiedzy spowodowany poleganiem na fałszywych nauczycielach nie jest żadnym usprawiedliwieniem, gdyż właśnie posiadanie wiedzy jest dla chrześcijanina podstawowym obowiązkiem.
 
A to jest życie wieczne: poznać Ciebie, jedynego, prawdziwego Boga, i Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.” (Jn 17:3 Bp)
 
„A modlę się o to, aby miłość wasza doskonaliła się coraz bardziej i bardziej w głębszym poznaniu i wszelkim wyczuciu” (Flp 1:9 BT)
 
Proroctwo Jezusa o zburzeniu Jerozolimy.

Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, oblegną cię i ścisną zewsząd. (44) Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia.” (Łk:19:43-44 BT)
 
Czy to możliwe, żeby proroctwo Jezusa się nie spełniło? Niemożliwe!
 
W roku 70 ne, Rzymianie pod wodzą Tytusa po prawie pięciomiesięcznym oblężeniu, zdobyli i doszczętnie zburzyli Jerozolimę, nie pozostawiając kamienia na kamieniu.
 
Kiedy wojsko nie miało już kogo zabijać ani co grabić, gdyż nie pozostało nic, na czym mogłoby wyładować swoją złość (a z pewnością nie powstrzymywałoby się od tego z chęci oszczędzenia czegokolwiek, jeśliby jeszcze miało jakąś okazję ku temu), Cezar rozkazał całe miasto i Przybytek zrównać z ziemią, a wieże Fazael, Hipikus i Mariammel, które wzbijały się ponad inne, jako też mur, który okalał miasto od zachodu, zachować ; ten ostatni oszczędzono, aby służył do rozbicia obozu dla załogi, która tu miała pozostać, wieże żeby były dla potomnych świadectwem, jaki to wspaniały i jak silnie obwarowany gród musiał jednak ulec męstwu Rzymian. Cały pozostały mur biegnący wokół miasta żołnierze, którzy go burzyli, tak starli z powierzchni ziemi, żeby przyszli przybysze nie mogli uwierzyć że tutaj kiedyś mieszkali ludzie. Taki los Jerozolimie, wspaniałemu i na całym świecie sławą cieszącemu się miastu, zgotowało szaleństwo powstańców.”
(Józef Flawiusz, Wojna żydowska, księga 7,rozdział 1)
 
 
Święte Schody
 
  W Rzymie, w pobliżu Bazyliki św Jana na Lateranie, dwadzieścia osiem stopni z białego marmuru wierni pokonują na kolanach. Wierzą, że to schody z pałacu Piłata w Jerozolimie, po których szedł Jezus.  Wejście po schodach, szczególnie w piątki lub w Wielkim Poście, nagradzane jest odpustem.
Papież Pius VII, 27 września 1817 roku, udzielił wiernym odpustu na dziewięć lat za przejście na kolanach każdego  stopnia  schodów, (jak łatwo policzyć, za przejście całych schodów, należy się odpust 252 letni).
Papież Pius X poszedł dalej, 26 lutego 1908 roku, udzielił odpustu zupełnego za każde wejście na schody (oczywiście na kolanach) po spowiedzi i komunii.
Według legendy Święte Schody przywiozła do Rzymu z Jerozolimy w 326 roku, cesarzowa Helena, matka cesarza Konstantyna Wielkiego.
 
W dość niezwykły , żeby nie powiedzieć przewrotny, sposób, Święte Schody łączą się z zaistnieniem Reformacji. W roku 1511 jednym z pielgrzymów był skromny saski mnich, Martin Luter
 
„Widzieliśmy Lutra, jako wszystkim i najbardziej niedorzecznym oddawał się ćwiczeniom, które kościół dla zgładzenia  grzechów człowieka wymyślił. Między innymi zapragnął on dostąpić odpustu, przeznaczonego dla tych, którzy się po tak zwanych „schodach Piłata" na kolanach w górę wysuną. Luter podjął się także tej mozolnej pracy; biedny mnich saski czołgał tam pokornie z stopnia na stopień powyższych schodów, które cudem miały dostać się z Jeruzalemu do Rzymu. Lecz wśród  pełnienia tej rzekomej zasługi odzywał się w głębi serca jego,jako już tam w Wittenberdze i Bolonii, siłą gromu pewien  tajemniczy głos, że „sprawiedliwy z wiary żyć będzie!" Słowo to po dwakroć już wydawało mu się dotąd niby głosem anioła wołającego nań; teraz atoli bez ustanku, a to coraz potężniej, odzywało się w duszy jego. Pełen będąc trwogi zatrzymał się Luter na onym stopniu, do którego prawie był doszedł;przeląkł się przed samym sobą, i wstydząc się zabobonu, którym tak bardzo się poniżył, opuścił spiesznie ono miejsce, przypominające mu jego głupotę.
(J.H.Merle d`Aubigne „Historia Reformacyj XVI wieku)
 
New Advent, Catholic Encyclopedia
zdjęcie: Wikipedia

KOMENTARZE

 • @Autor
  //Ten artykuł od 2013-10 wymaga uzupełnienia źródeł podanych informacji.
  Możliwe, że ten artykuł w całości albo w części zawiera informacje nieprawdziwe. Informacje bez źródeł w każdej chwili mogą zostać zakwestionowane i usunięte. Pomóż Wikipedii i dodaj przypisy do materiałów opublikowanych w wiarygodnych źródłach. Po wyeliminowaniu niedoskonałości prosimy usunąć szablon „Dopracować” z kodu tego artykułu.
  Scala Santa (wł. Święte Schody) – liczące 28 stopni ....// Wikipedia

  Według mojej wiedzy schody te mają 33 stopnie- trudno mi powiedzieć czy uzupełniono je o pięć stopni, czy były takie pierwotnie.....
 • @Autor
  //Wierzą, że to schody z pałacu Piłata w Jerozolimie, po których szedł Jezus.//
  //Według legendy Święte Schody przywiozła do Rzymu z Jerozolimy w 326 roku, cesarzowa Helena, matka cesarza Konstantyna Wielkiego.//

  LEGENDY NIE SA WIARĄ.... Pozdrawiam.
 • @alfa.com.hel 09:03:37 witaj Heleno
  Catholic Encyclopedia New Advent:

  Consisting of twenty-eight white marble steps, at Rome, near the Lateran; according to tradition the staircase leading once to the prætorium of Pilate at Jerusalem
  http://www.newadvent.org/cathen/13505a.htm

  Pozdrawiam
 • @roux 09:19:17
  Jak to jest. Skoro:
  "
  Papież Pius VII, 27 września 1817 roku, udzielił wiernym odpustu na dziewięć lat za przejście na kolanach każdego stopnia schodów, (jak łatwo policzyć, za przejście całych schodów, należy się odpust 252 letni).
  Papież Pius X poszedł dalej, 26 lutego 1908 roku, udzielił odpustu zupełnego za każde wejście na schody (oczywiście na kolanach) po spowiedzi i komunii."

  a ten cały Luter pracowicie się wspinał, aby doznać odpustu, to czy oznacza to, że Luter żył w XIX w a może w XX?

  Chyba wypadałoby takie kwestie wyjaśnić, aby dyrdymałami nie były zwane.
 • Różnica między prawdą historyczną a tradycją chrześcijańską jest ogromna
  Wiara w odpusty jest właśnie taką tradycją. Czyściec nie występuje w chrześcijaństwie pierwszych wieków i w sumie nieprzystaje do tego co mówi Biblia. Jak wierzą wszyscy chrześcijanie pewnego dnia przyjdzie Jezus, Jezus w Biblii twierdził, że przyjdzie jeszcze za życia tych, co go słuchali. Tak więc jeśli byśmy szli po śmierci do czyśćca to dajmy sobie taki przykład, jednej godziny umiera dwóch panów pan A i pan B. Jeden zasłużył na 1000 lat czyśćca, drugi na 200 i co? Każdy z nich musiał by być zbawiony innego dnia. Ale wiemy, że sąd ostateczny będzie czynnością jednorazową. Czyściec występuje w wierze ludów indoeuropejskich. Przykładowo u Słowian po śmierci dusza trafia do Navie (czyściec), po odbyciu kary za grzechy do Wyraju, skąd na skrzydłach ptaków, m.in. bociana wraca i wchodzi w ciało nowo narodzonego dziecka. Dziecko, w którego dusza nie weszła było kalekie umysłowo, stąd takie starania, by w każdej zagrodzie było gniazdo bociana. Warto mieć zaprzyjaźnionego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:37:25
  "W roku 1511 jednym z pielgrzymów był skromny saski mnich, Martin Luter"

  proszę sprawdzić w notce
  dziękuję za komentarz
  Pozdrawiam
 • @
  trudno zarzucić komukolwiek kłamstwo w sytuacji gdy nie jest pewne co sam powiedział
 • @Zawisza Niebieski
  POPROSZĘ O CYTATY ZAWISZO!

  Witaj Zawiszo!

  Napisałeś, że Pan Jezus twierdził, że przyjdzie jeszcze za życia tych, co go słuchali.

  Myślę, że nigdzie w Nowym Przymierzu nie jest napisane, że Pan Jezus tak twierdził, ale skoro Ty wiesz lepiej, to poproszę o cytaty!

  Pozdrawiam!

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • @alfa.com.hel 09:03:37
  Witaj Heleno.

  ///Według mojej wiedzy schody te mają 33 stopnie///

  A możesz "swoją" wiedzę poprzeć jakimś przekonującym argumentem?
  Powszechnie wiadomo, szczególnie pielgrzymom, którzy "zaliczają" owe schody (obecnie pokryte drewnem) na kolanach, że stopni jest 28.

  Pozdrawiam.
 • @57KerenOr 11:17:59
  Oczywiście, nigdy nie mówię w sprawie słów Jezusa bez podstawy w Biblii.

  MT 16, 28
  Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim"

  Łk 21, 31-32
  Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie.
 • @roux 09:46:55
  Chodziło mi o to, że odpusty z racji "schodów" nie były usankcjonowane.
  Brak powiązania, a to zwie się dyrdymałami.
 • @Ben Nechar 11:31:18
  //A możesz "swoją" wiedzę poprzeć jakimś przekonującym argumentem?//
  Nie napisałam tego jako pewnik- zastanawiałam się nawet nad tym skąd tych dodatkowych pięć stopni się wzięło. Czytałam, oczywiście w Wikipedii o 28 stopniach....Mój wpis nie miał na celu, aby wyrazić sprzeciw do notki- myślałam jedynie, że ktoś to wyjaśni.
  Skąd moja wiedza?- swego czasu zwiedzałam Rzym i przewodnik, który nas oprowadzał taka wiadomość nam przekazał, dodając przy tym, że ilość schodów odpowiada dokładnie wiekowi Chrystusa- Człowieka- 33 lata.
  NIE MIAŁAM OKAZJI LICZYĆ tych schodów- nie przyszło mi to nawet do głowy, ale obiecuję, że jeśli będzie mi dane być tam jeszcze raz, to sprawdzę. Pozdrawiam.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:47:22
  //Chodziło mi o to, że odpusty z racji "schodów" nie były usankcjonowane.//

  PODZIELAM TWOJE ZDANIE !!!- pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 11:36:35
  Zawiszo, jak zwykle spudlowales!
 • @Bara-bar 12:34:12
  No to mnie oświeć, bo jak na razie u ciebie pudełek bez liku :)
 • @Zawisza Niebieski
  A MOŻE BYŚ TAK TROSZECZKĘ DALEJ SPRÓBOWAŁ CZYTAĆ ZAWISZO!?

  Może o kroczek dalej w 17 rozdziale jest coś, co przeoczyłeś!?

  http://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @alfa.com.hel 12:13:03
  Dziękuję Heleno za odpowiedź.
  Jednak z tego wnioskuję, że bardziej polegasz na słowach nieznanych ludzi, niż na zapiskach i rzetelnych informacjach chociażby katolickich stron internetowych, wg których jest tam 28 schodów.
  Niekoniecznie trzeba tam być.
  Chyba, że nie masz zaufania do katolickich źródeł?
 • @Zawisza Niebieski
  NIE ZAZNAJĄ ŚMIERCI, AŻ UJRZĄ SYNA CZŁOWIECZEGO!

  Zawiszo, na interesujący nas temat niezaznania śmierci przez niektórych uczniów Pana Jezusa napisałem artykuł pod adresem:

  http://57kerenor.neon24.pl/post/123522,nie-zaznali-smierci-az-ujrzeli-syna-czlowieczego-w-chwale

  http://m.neon24.pl/4a6592e41a4e561c920a66582473fd19,0,0.jpg
 • @60grzegorz 13:14:10
  A tak konkretne gdzie w tym rozdziale 17? Jeśli już podajemy akapity. I co powiesz na Łukasza Łk 21, 31-32. Dwóch ewangelistów mówi o rychłym przyjściu Jezusa (jeszcze za życia tych, co go słuchali). Dwóch ewangelistów przedstawicieli dwóch odłamów rodzącego się chrześcijaństwa. Mateusz zgodnie z tradycją był uczniem Jezusa, Łukasz uczniem Pawła. Co więcej w rychłe przyjście Jezusa wierzyli pierwsi chrześcijanie, stąd nie był to ruch rewolucyjny, walczący, a ludzi godzących się ze swym losem w nadziei szybkiego wynagrodzenia cierpień na ziemi.
 • @57KerenOr 13:40:41
  Ciągle Wam, Tobie, Grzegorzowi i Bara-bar wskazuję, że wybieracie z Biblii rzeczy wygodne, pomijacie nie pasujące do danej teorii. O ile słowa Mateusza da się tak wyjaśnić, jak podałeś o tyle słowa Łukasza już nie
  Łk 21, 31-32
  Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie.
  ...NIE PRZEMINIE TO POKOLENIE... chyba, że jakieś cudowne znaczenie dla POKOLENIA znajdziesz.
 • @Zawisza Niebieski
  TO CO ZACYTOWAŁEŚ:

  Widzę że całą swą uwagę skupiłeś na owym pokoleniu a ja bym skupił na 36 wersecie, gdyż jest on kwintesencją wypowiedzi Pana Jezusa u Jana 14 : ''przyjdę znowu i wezmę was do siebie".

  Tak więc Łukasz ostrzega nas jacy powinni być ludzie przed drugim przyjściem Zbawiciela.

  Wiem że Zbawiciel ostrzega nas przez usta swych uczniów że w ostatecznych czasach ludzie będą, źli, podli, bez serca, bez Boga i jest to możliwe że mówi o tym pokoleniu.

  Zobacz 34 werset Łukasza 21:

  Baczcie na siebie, aby serca wasze nie były ociężałe itd itp.

  To jest przestroga, by człowiek przez całe swoje życie, prowadził się według Nauki Zbawiciela.

  I tu kłania się przypowieść o pannach i nie tylko!

  http://images63.fotosik.pl/203/ce407e7957c48e01med.jpg
 • @60grzegorz 14:18:29
  To, że ludzie mają żyć zgodnie z nauką Jezusa, to sprawa oczywista, to, że w każdym pokoleniu byli ludzie o zatwardziałych sercach, dziś można powiedzieć, że tych ludzi jest znacznie mniej niż w czasach brutalnych wojen, jak dwa powstania Żydowskie, gdzie dochodziło do wyrżnięcia wszystkich przebywających w zdobytym mieście, bez względu na płeć i wiek.
  Jednak to nic nie ma do sprawy ustalenia, kiedy ma nastąpić królestwo Boże. Kiedy sąd ostateczny. Tu Łukasz zanotował, że za życia jednego pokolenia.
 • @alfa.com.hel 12:13:03
  || //Chodziło mi o to, że odpusty z racji "schodów" nie były usankcjonowane.//

  PODZIELAM TWOJE ZDANIE !!!- pozdrawiam. ||  Jak to?
  Odpusty zarządzone przez papieży nie są usankcjonowane?!?

  Jedne zarządzenia papieża są ważne, a inne to "dyrdymały"?

  http://roux.neon24.pl/post/123514,szczyt-absurdu-zarzucic-klamstwo-jezusowi#comment_1184201


  Podzielasz to, alfa.com.hel ?
 • @Ben Nechar 13:20:38
  //Niekoniecznie trzeba tam być.
  Chyba, że nie masz zaufania do katolickich źródeł?//
  Na pewno chciałeś tak do mnie napisać?- pytanie tendencyjne.
  Ale wyjaśnię Ci...NIE MIAŁAM CZASU NA CZYTANIE O WSZYSTKICH SPRAWACH; praca, a później wiele spraw rodzinnych, prócz tego pomoc chorym ludziom- to było dla mnie ważniejsze od wyszukiwania sensacji....

  ŚJ MAJA W TYM CEL, WIĘC WYSZUKUJĄ, A NUŻ KTOŚ SIĘ ZGORSZY?, KTOŚ ZACHWIEJE W WIERZE?- i wszystko cacy( bo przecież i początkujący są wśród nas)- O TO ŚJ CHODZI ???
  TEGO RODZAJU CIEKAWOSTKI NIE SA MI POTRZEBNE DO POZNAWANIA BOGA, CZY TEŻ POGŁĘBIANIU MOJEJ WIARY, I POZNAWANIU DROGI ZBAWIENIA- JEZUSA CHRYSTUSA.

  I NIE KONIECZNIE ŚWIADCZY TO O POLEGANIU NA SŁOWACH LUDZI-- a zapiski na stronach internetowych wcale nie muszą być rzetelne- przykład?- kopia z WIKIPEDII:

  //Ten artykuł od 2013-10 wymaga uzupełnienia źródeł podanych informacji.
  Możliwe, że ten artykuł w całości albo w części zawiera informacje nieprawdziwe. Informacje bez źródeł w każdej chwili mogą zostać zakwestionowane i usunięte. Pomóż Wikipedii i dodaj przypisy do materiałów opublikowanych w wiarygodnych źródłach.
  Po wyeliminowaniu niedoskonałości prosimy usunąć szablon „Dopracować” z kodu tego artykułu.//
  REASUMUJĄC: BAWCIE się nic nie znaczącymi drobiazgami- są teksty warte czytania i zgłębiania

  Pozdrawiam.
 • @via vitae 14:46:42
  Przepraszam, zaczęłam pisać komentarz- odpowiedź dla Ciebie- dlaczego "cofnęłam" rękę?....o tym w notce( nie ma tam intencji ad personam - przeżycie jest autentyczne) Pozdrawiam Cię serdecznie. Helena
 • @puuuq 09:55:36 nieprecyzyjny tytuł notki
  powinien być: "Chrześcijański szczyt absurdu",
  dziękuję za zwrócenie uwagi, pozdrawiam:)
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:47:22
  Przez kogo nie były usankcjonowane?
  BTW
  Dyrdymalem, to odpust jest :)
 • @alfa.com.hel 16:52:19
  Dziękuję za pozdrowienia.

  Nawzajem:))
 • @Zawisza Niebieski 09:41:11 super komentarz, dzięki
  Wiara w czyściec, i nie tylko, daje się obalić przez prosty dowód matematyczny :)
  Pozdrawiam
 • @alfa.com.hel 15:13:40
  ///Na pewno chciałeś tak do mnie napisać?- pytanie tendencyjne.///

  Oczywiście, że chciałem. Jednak pobudki jakie mi przypisujesz są tendencyjne.
  Kiedy zadałem Tobie pytanie nie stwierdzałem niczego. Poddałem jedynie w wątpliwość Twoją nieufność do tego, co napisał roux.

  Twoja tendencyjność Heleno można zobaczyć po tym, że kiedy wypowiadasz słowa do mnie, wrzucasz mnie do ogólnego worka, którego nazwa brzmi Świadkowie Jehowy.
  Cieszę się, że nie piszesz jak niektórzy blogerzy w poniżający sposób używając imienia Bożego - jestem Tobie za to wdzięczny.
  Natomiast nie baw się moimi myślami, których nie możesz znać i moimi pobudkami, których nie rozumiesz.
  Dokonując oceny w ten sposób pokazujesz jak płytko i bez wnikliwości podeszłaś do zagadnienia.

  Pozdrawiam Cię serdecznie.
 • @alfa.com.hel 09:07:21
  Zatem tych wchodzących po schodach na kolanach ktoś oszukał..
 • @alfa.com.hel 15:13:40
  //zapiski na stronach internetowych wcale nie muszą być rzetelne- //

  podważasz wiarygodność Encyklopedii katolickiej?
 • @roux 18:22:33
  ///Zatem tych wchodzących po schodach na kolanach ktoś oszukał..///

  gdyż przewodnik nie miał stosownej wiedzy?
  Ale bywa i tak, że wydaje się nam, że coś usłyszeliśmy, a jednak było to całkiem coś innego.
  Opcji jest co najmniej kilka. Która jest prawdziwa - kto tego po latach dojdzie :-)
 • @alfa.com.hel 12:11:34
  /zastanawiałam się nawet nad tym skąd tych dodatkowych pięć stopni się wzięło/

  A zastanawiałaś się skąd wzięły się całe schody?
 • @nocny gryzoń 20:04:10
  Główna kwestia, skąd się wzięły "Święte schody'?
  Odpust jest tutaj na drugim planie.
  Wiara w predestynację prowadzi do bezpodstawnego oskarżania Boga, a jej autor, niejaki Kalwin, to zwykły morderca i psychopata.

  http://roux.neon24.pl/post/92323,servet-geniusz-spalony-przez-wyznawcow-predestynacji

  Luter jest o wiele bardziej interesujący, szczerze chciał poprawiać błędy KK, a sama Reformacja jest w znacznej mierze zasługą bankierów i niezręcznych obrońców Watykanu.
  Pozdrawiam
 • @roux 17:28:50
  OK, a co do tych schodów , to sprawa jest zupełnie jasna czyli nie może to być oryginał ,przecież bliżej było do nowej stolicy imperium , nie po to Konstantyn ją zmienił by tak cenną rzecz wysyłać do Rzymu
 • @nocny gryzoń 20:20:31
  Zawisza poruszył kwestie "zastosowania matematyki w religii", dla mnie to jest bardzo interesujące, mam w planie notkę na podobny temat
  Zaś co do wytykania, polecam twojej uwadze werset z Apokalipsy:

  "(17) A Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź! A kto słyszy, niech powie: Przyjdź! I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie, kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie." (Ap 22:17 BT)

  szczególnie trzeba podkreślić:

  "...A kto słyszy, niech powie: Przyjdź! .."
 • @nocny gryzoń 20:24:34
  wydaje mi się oczywiste, że te "Schody Piłata" nie są z Jerozolimy
  BTW.
  Jeśli mi ktoś powie, że te schody mają tylko, wyobrażać tamte, prawdziwe schody, to ja nie odezwę się ani słowem

  jestem jak najdalszy od wyśmiewania wiejskich babinek,

  "(2) Bo muszę im wydać świadectwo, że pałają żarliwością ku Bogu, nie opartą jednak na pełnym zrozumieniu. (Rz 10:2 BT)
 • @puuuq 20:31:05
  /nie może to być oryginał /
  dlaczego się do tego nie przyznają?
 • @roux 21:04:01
  mnie tu tylko chodzi o kontekst historyczny , zresztą w ogóle wykluczam by ta matka Konstantyna organizowała przerzut schodów , które ktoś tam w tej Jerozolimie przez 300 lat konserwował
 • @puuuq 21:11:23
  dodam może tylko to ,że stanowisko KK w/s tych schodów jest słuszne bo mogą spełniać rolę terapeutyczną czyli służą dobrej sprawie
 • @puuuq 21:17:33
  /Po odbyciu w 1775 r. pielgrzymki do Rzymu hrabina Józefa von Würtz i Burg postanowiła wybudować przy kościele w Sośnicy „Święte Schody” wg wzoru Schodów rzymskich. /
  http://www.niedziela.pl/artykul/100843/nd/Sanktuarium-Podwyzszenia-Krzyza-Swietego
 • @puuuq 21:17:33
  /służą dobrej sprawie/

  Luter mógłby to odnieść do siebie
 • @nocny gryzoń 21:45:48
  tak, odczytałem dosłownie "kamień na kamieniu", upewniłem się u Józefa Flawiusza oraz w źródłach katolickich

  "Wreszcie kazał Tytus szczątki miasta i świątyni zrównać z ziemią, i pługiem zaorać. Tylko owe trzy wieże i mur zachodni zostawił, by świadczyły o warowności miasta i waleczności Rzymian, mur zaś dla obrony obozu i załogi, w Jeruzalem pozostawionej, z przyległymi mieszkaniami dla żołnierzy. W ten sposób ocalał wieczernik."

  http://www.ultramontes.pl/Historia_biblijna_12.htm

  zupełnie odrębną kwestią (pisze o tym puuuq) jest siedziba cesarza Konstantyna i jego dworu
 • @roux 21:33:38
  raczej nie ,za długo zwlekał z tymi tezami by przypisać udział schodów w ich kreację
 • @puuuq 20:31:05
  Ciekawostka:

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/archeolodzy-odnalezli-w-jerozolimie-ruiny-palacu-heroda,artykuly,514915.html

  Gdyby się okazało, że to prawda, to czy Watykan będzie chciał oddać to, co zostało z tego pałacu "wypożyczone"? :-)
  A może wtedy okaże się, że te schody to wielka ściema?
  A być może pasują do układanki, kto to wie?
 • @Ben Nechar 18:21:01
  Przepraszam Ben, Ciebie nigdy nie wrzucam do ogólnego worka- przeciwnie- CIEBIE WYRÓŻNIAM. I POZDRAWIAM. HELENA.
 • @Ben Nechar 18:28:55
  //Ale bywa i tak, że wydaje się nam, że coś usłyszeliśmy, a jednak było to całkiem coś innego.//
  Nie wydaje mi się, Ben, że coś usłyszałam- bo usłyszałam i jeśli mówię, to nie posługuję się czymś co, jak napisałeś: "kto tego po latach dojdzie'

  Ledwo napisałam Ci serdeczne słowo, a już coś zauważam...
 • @Ben Nechar 22:10:19
  ciekawa sprawa ,chociaż nie wiem czy komuś będzie zależało "wiązać " te dwie sprawy , bo jest raczej pewne ,że fachowcy mogliby ustalić czy te schody mogły tam kiedyś być
 • @puuuq 22:27:10
  słusznie zwracasz uwagę na fachowców, naprawdę wiele potrafią ustalić, ich możliwości bardzo mnie interesują,
 • @alfa.com.hel 22:21:28
  //Ale bywa i tak, że wydaje się nam, że coś usłyszeliśmy, a jednak było to całkiem coś innego.//
  Jednak Heleno nieuważnie czytasz i widzisz to, co chcesz. Następne zdanie brzmi:
  "Opcji jest co najmniej kilka." A jedna z nich jest taka, którą Ty sama podałaś, że nie miałaś czasu się zapoznać z materiałem ///NIE MIAŁAM CZASU NA CZYTANIE O WSZYSTKICH SPRAWACH///, a jednak dalej mnie źle oceniasz i chciał, czy nie, wrzuciłaś mnie do "wspólnego gara":

  ///ŚJ MAJA W TYM CEL, WIĘC WYSZUKUJĄ, A NUŻ KTOŚ SIĘ ZGORSZY?, KTOŚ ZACHWIEJE W WIERZE?- i wszystko cacy( bo przecież i początkujący są wśród nas)- O TO ŚJ CHODZI ???///,

  choć napisałaś o jakimś wyróżnieniu.

  Heleno, czy Twoja wypowiedź świadczy o wyróżnieniu mnie?

  Jedynie spośród ogółu ludzi, jako Świadka Jehowy, bo na nic innego Twoja wypowiedź nie wskazuje.

  Wszystkiego co dobre Tobie życzę.
 • @puuuq 22:27:10
  Nie zawsze wszystko jest takie proste. Schody mogły stanowić odrębny (wyróżniający) element budowli, wiec i udowodnienie czy pochodzą z tego obiektu nie musi być wcale takie proste, gdyż mogły być wykonane z wyróżniającego się materiału od pozostałych elementów budowli. Może ich wymiar będzie miał swoje odniesienie do pałacu. A może zostały poddane obróbce (skróceniu) w późniejszym czasie, co uniemożliwi ich identyfikację.
  Chyba, że będzie to dokładnie taki sam materiał, wtedy prawdopodobieństwo będzie niemalże 100 procentowe.

  Opcji jest jeszcze więcej, które uniemożliwiają bądź też umożliwiają identyfikację.
 • @Ben Nechar 23:10:40
  /nieuważnie czytasz i widzisz to, co chcesz./

  "Bo przyjdzie czas, kiedy ludzie nie zechcą przyjąć zdrowej nauki, ale według własnych upodobań dobiorą sobie nauczycieli, spragnieni tego, co miłe dla ucha, (4) nie będą słuchać prawdy, a zwrócą się do baśni."
  (2 Tm 4:3-4 Bp)
 • @Ben Nechar 23:10:40
  //Heleno, czy Twoja wypowiedź świadczy o wyróżnieniu mnie?

  Jedynie spośród ogółu ludzi, jako Świadka Jehowy, bo na nic innego Twoja wypowiedź nie wskazuje.//
  Dodam jeszcze jeden fragment Twojego komentarza:

  ///ŚJ MAJA W TYM CEL, WIĘC WYSZUKUJĄ, A NUŻ KTOŚ SIĘ ZGORSZY?, KTOŚ ZACHWIEJE W WIERZE?- i wszystko cacy( bo przecież i początkujący są wśród nas)- O TO ŚJ CHODZI ???///, - do tego ostatniego dodam moje słowa:

  "Ale wyjaśnię Ci...NIE MIAŁAM CZASU NA CZYTANIE O WSZYSTKICH SPRAWACH; praca, a później wiele spraw rodzinnych, prócz tego pomoc chorym ludziom- to było dla mnie ważniejsze od wyszukiwania sensacji...." - czy nie uważasz, że cytat na który się powołałeś inaczej brzmi w kontekście? - tak dotyczyło to ogółu ŚJ publikujących na NEonie.
  A uważasz, że takie ciągłe wygrzebywanie najróżniejszych sensacji, w tym najczęściej ze średniowiecza, z pomijaniem wielu pięknych i dobrych spraw, które dzieją się w KK, to jest Boże działanie ŚJ ?
  Z całym szacunkiem - nie da się całkowicie odłączyć Ciebie spośród Nich, bo przecież wśród nich jesteś- swoją obecnością i komentarzami potwierdzasz to, o czym piszą. CZY UWAŻASZ, ŻE MY, ŻE JA - NIE MOGĘ ZNALEŹĆ PRZERÓŻNYCH SENSACJI O ORGANIZACJI ŚJ?- czy zauważyłeś, że milczymy?- więc po co te prowokacje?
  Bo takie bajeczki, że chcecie (tzn. Twoi współbracia chcą) podawać Nam prawdę i "otwierać" nam oczy, to można włożyć między wiele innych bzdur. Już samym takim podejściem obrażacie Katolików i budujecie atmosferę niechęci do Was. Tylko się co niektórym wydaje, że "pozjadali"wszystkie rozumy. BO TAK NAPRAWDĘ TO TA DZIAŁALNOŚĆ NIE MA W SOBIE ŻADNYCH SYMPTOMÓW EWANGELIZACJI, ŚWIADCZY JEDYNIE O TYM, ŻE NASTAWIENI JESTEŚCIE NA NISZCZENIE KK- A TAK, NIESTETY DZIAŁAJĄ SEKTY.
  TAK zachowują się nie nawróceni ludzie- "UMARLI - KTÓRZY GRZEBIĄ UMARŁYCH". I WYBACZ TO CO ZA CHWILĘ NAPISZĘ, ale napiszę to co naprawdę czuję od wczoraj:

  OTÓŻ SZANUJĄC WAS JAKO LUDZI, MIŁUJĄC W WAS MOICH BLIŹNICH, CZUJĘ OBRZYDZENIE DO WASZEJ DZIAŁALNOŚCI- i żebym była dobrze zrozumiana- jest to obrzydzenie nie ze względu na zamieszczane treści, BRZYDZĘ SIĘ WASZĄ nieustanną "nagonką" na MÓJ KOŚCIÓŁ. CZY UWAŻASZ, ZE TAKIE POSTĘPOWANIE JEST OKAZANIEM SZACUNKU DLA KOGOKOLWIEK Z NAS? A jeśli tak, to następne pytanie- czy pozwoliłbyś "opluwać" swój dom, a przy tym patrzyłbyś w niebo mówiąc, że pada deszcz?- tak właśnie Nas traktujecie, a przy tym dziwicie się naszymi odpowiedziami. OWSZEM, niektórzy robia to w białych rękawiczkach inni "bez pardonu"- ALE WSZYSCY RAZEM PODPISUJECIE SIĘ POD OHYDĄ. BO PRZECIEŻ NIE CHODZI WAM O SCHODY W RZYMIE?- nie jesteśmy aż tak naiwni. Pozdrawiam.
 • @alfa.com.hel 07:56:28
  Właśnie o schody w Rzymie chodzi.
  Twierdzenie, że to schody z Jerozolimy jest zarzuceniem kłamstwa Jezusowi.
  Czy, twoim zdaniem, Jezus mógł skłamać?
  Czy to możliwe, żeby proroctwo się nie spełniło?
  Bo jeśli Jezus mówił prawdę, to ktoś inny kłamie.
  Pozdrawiam
 • @alfa.com.hel 07:56:28
  Rzecz w tym, alfa.com.hel, że UOGÓLNIASZ.

  Czym innym jest podawanie jakiejś taniej sensacji, niesprawdzonych newsów, a czym innym konfrontowanie katolickich dogmatów z Biblią.

  Jeszcze czymś innym jest przypominanie niechlubnych kart historii KK: wyprawy krzyżowe, konkwista, inkwizycja czy wspieranie faszyzmów, np w Chorwacji, et c. (Sorry, ale sami katolicy, nawet na tym forum, przywołują takie treści.)

  Wszystko to wrzucasz do "jednego worka", nazywając obrażaniem i atakiem na kościół i katolików.

  Takie uogólnianie jest niczym innym, jak MANIPULACJĄ.

  Ponadto, wszystko o co oskarżasz ŚJ w komentarzu: http://roux.neon24.pl/post/123514,szczyt-absurdu-zarzucic-klamstwo-jezusowi#comment_1184556
  sama gorliwie czynisz(łaś) - nawet w "obfitości" - i to niesymetrycznie, bo nierzadko w personalnych notkach, zamiast ad rem pod konkretnym komentarzem.
  Zarzucasz nierzetelne źródła, a sama cytowałaś(zrzynałaś) kilometrowe elaboraty ze stron katolickich i odstępczych słynących z nagonki i oczerniania ŚJ, ba! specjalnie w tym celu sprokurowanych.
  Właśnie o tych stronkach Wikipedia(in nie tylko) mówi, że ich poziom wiarygodności jest niski - pisał o tym kiedyś Ben Nechar.

  Dlatego odmieniając (bardzo emocjonalnie) przez przypadki słowa : obrzydzenie, ohyda, zważ, że i Twoje DZIAŁANIA na tym forum(w tym popieranie i poklepywanie paszkwilantów w typie jinksa, trybeusa), mogą wywołać podobne odczucia.

  Powtarzam: Twoje działania, gdyż tuszę , że jesteś wrażliwą i głęboko wierzącą Osobą.

  Biorąc pod uwagę Twoje wykształcenie i doświadczenie życiowe, aż ciśnie się na usta biblijne "Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą" Łk 12:48

  Pozdrawiam i życzę więcej umiaru w słowach i osądach. :))
 • @alfa.com.hel 07:56:28
  /wygrzebywanie najróżniejszych sensacji, w tym najczęściej ze średniowiecza, /

  Czy zatem uważasz Średniowiecze za okres ciemnoty i kłamstwa?
  Bł. kard. J.H. Newman tak nie uważa
 • @via vitae 08:46:21
  //Wszystko to wrzucasz do "jednego worka", nazywając obrażaniem i atakiem na kościół i katolików.

  Takie uogólnianie jest niczym innym, jak MANIPULACJĄ.//
  MANIPULACJĄ?- a czym jest publikowanie "non stop" notek o KK ?- czy nie przypadkiem PRÓBĄ PRZYKRYCIA WŁASNYCH BŁĘDÓW?- bo przecież jest u Was mnóstwo błędów w interpretacji Pisma. Nie mówię tego złośliwie- te błędy są wszędzie- bo " nie doskonałe jest nasze poznanie", "bo widzimy w zagadce"...

  //Zarzucasz nierzetelne źródła, a sama cytowałaś(zrzynałaś) kilometrowe elaboraty ze stron katolickich i odstępczych słynących z nagonki i oczerniania ŚJ, ba! specjalnie w tym celu sprokurowanych.//

  - Nie kłam- bo cytowane, jak to nazywasz - "elaboraty"- są oparta na prawdziwych sytuacjach - WIDZISZ ? - bronisz swojej społeczności, a ja nie mam Ci tego za złe- w tym jednym jesteśmy podobni...

  //Właśnie o tych stronkach Wikipedia(in nie tylko) mówi, że ich poziom wiarygodności jest niski - pisał o tym kiedyś Ben Nechar.//

  Cytat z WIKIPEDII, który podałam Benowi, dotyczył właśnie wiadomości, które podał roux.

  //Dlatego odmieniając (bardzo emocjonalnie) przez przypadki słowa : obrzydzenie, ohyda, zważ, że i Twoje DZIAŁANIA na tym forum(w tym popieranie i poklepywanie paszkwilantów w typie jinksa, trybeusa), mogą wywołać podobne odczucia.//

  - NO, TY PRZYNAJMNIEJ TAKIE SŁOWA MOŻESZ UŻYĆ OKAZJONALNIE- jeśli w ogóle możesz- bo przecież Oni zamieszczają wiele ciekawych, różnorodnych notek- A U WAS CIĄGLE "SEZON OGÓRKOWY"- poza notkami na temat KK- nie macie nic- "wszystkie zbiory" zmarniały, padły....

  //Powtarzam: Twoje działania, gdyż tuszę , że jesteś wrażliwą i głęboko wierzącą Osobą.//

  - DZIĘKUJE, ŻE TO ZAUWAŻYŁEŚ - i potwierdzam - jestem bardzo wierzącą osobą i całkowicie oddaną Bogu- dlatego walcząc z KK(bo przecież walczycie)- walczycie również ze mną,"smagając" Kościół- smagacie mnie, kpiąc z Kościoła - kpicie ze mnie..
  - NIE, JA NIE UOGÓLNIAM, ja tylko nazywam rzeczy po imieniu. PRZECIEŻ NIE JESTEŚ AŻ TAK NAIWNY, żebyś wierzył w to, że średniowiecze ma wpływ na nas w XXI wieku- przecież sam wyznajesz, że w miarę czasu "zwiększa się Światło"- czyż nie tak?- a jeśli, to dlaczego chcielibyście nas "zamknąć" w średniowieczu?

  //Biorąc pod uwagę Twoje wykształcenie i doświadczenie życiowe, aż ciśnie się na usta biblijne "Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą" Łk 12:48//
  ZAWSZE o tym pamiętam i w imię tego staję w obronie słabszych- w imię tego staram się trwać w pokorze i jeśli popełnię błąd, szybko naprawiam.
  //Pozdrawiam i życzę więcej umiaru w słowach i osądach.//
  NIE OSĄDZAM- a gdybym nie miała umiaru w słowach.......NIE DOKOŃCZĘ....I WŁAŚNIE DLATEGO, ŻE MAM UMIAR.!!!

  Pozdrawiam.
 • @roux 10:15:50
  JESZCZE KILKA TWOICH WPISÓW O Bł. kard. J.H. Newmanie i złożę wniosek, aby Ciebie ogłoszono błogosławionym.....za inwencję twórczą (?).
  A MOŻE INWENCJĘ TWÓRCZOŚCI W DZIEDZINIE "PRZEINACZANIA" ?....
  Śmieszny jesteś :):):)
 • @alfa.com.hel 10:33:12
  Uważany za najwybitniejszego teologa katolickiego XIX wieku J.H. Newman, w dziele "O rozwoju doktryny chrześcijańskiej" broni KK przed krytykami.
  Chyba nie chcesz zarzucać mu kłamstwa?

  ------------------
  //a jeśli, to dlaczego chcielibyście nas "zamknąć" w średniowieczu?//

  KK sam się zamknął w Średniowieczu, (J.H.Newman, "O rozwoju .." str 120)  Z jednej strony odcinasz się od Średniowiecza, a z drugiej powtarzasz średniowieczną, w oczywisty sposób nieprawdziwą, opinię, że "Święte Schody" pochodzą z Jerozolimy.

  Zauważ, że KK naucza tak samo jak w Średniowieczu. Nie udawaj, że tego nie widzisz.

  Pisząc "śmieszny jesteś" stwierdzasz, że nie masz argumentów merytorycznych.
 • @alfa.com.hel 07:56:28
  Witaj Heleno.

  /// tak dotyczyło to ogółu ŚJ publikujących na NEonie.///

  Teraz pojawia się dodatkowy szczegół w Twojej wypowiedzi: "na NEonie".
  Brzmi on raczej jak dalsze tłumaczenie, które nie miało być początkowym zamiarem.

  ///A uważasz, że takie ciągłe wygrzebywanie najróżniejszych sensacji, w tym najczęściej ze średniowiecza, z pomijaniem wielu pięknych i dobrych spraw, które dzieją się w KK///

  Heleno, takie sensacje dzieją się od początku założenia Kościoła i ogrom z nich nie przebrzmiał, gdyż mają swoją współczesną historię, jak chociażby "święte schody", po których do dzisiaj katolicy wspinają się na kolanach.

  Poza tym, nie ja tworzę te "sensacje". Wywołuje je sam Kościół K.
  Kierowanie uwagi na tego rodzaju OHYDĘ może się przysłużyć jedynie Kościołowi (poszczególnym jego członkom), którzy mają okazję do zweryfikowania postawy w świetle Słowa Bożego, a nie nauk ludzkich.
  Ponadto poklepywanie kogoś po ramieniu, gdy czyni zło, czyli prawieniu mu komplementów, a ukrywanie przed nim jego OHYDNEGO postępowania nie jest stosowną postawą (Efezjan 4:24; Zachariasza 8:16; Przysłów 12:19; Jeremiasza 9:5; Efezjan 4:15).

  - "I sprawiedliwość była zmuszona się cofnąć, a prawość stała w oddali. Bo prawda potknęła się na placu, a to, co słuszne, nie może wejść. I brakuje prawdy, a kto się odwraca od zła, jest łupiony" (Izajasza 59:14, 15 NW).

  Czym innym w takim wypadku będzie czepianie się pojedynczych postaw, a czym innym wskazywanie na niebiblijne zachowanie całej społeczności Kościoła Katolickiego. Każdy ma prawo do zweryfikowania swojej postawy i naprostowania jej.

  Nie mam nic przeciwko temu, by ktokolwiek wskazał na niebiblijną postawę Świadków Jehowy, jako społeczności. Natomiast jestem zawsze przeciwny plugawej i obraźliwej mowie:

  - "Starał się Kohelet znaleźć słowa piękne i rzetelnie napisać słowa prawdy" (Koheleta [Kaznodziei] 12:10 BT).

  Pod tym względem można uczyć się od Zawiszy Niebieskiego, który nie widzi w takich rozmowach niczego zdrożnego, gdy są one oparte o stosowne zasady i słowa prawdy, nawet gdy prawda okazuje się gorzka.


  ///CZY UWAŻASZ, ŻE MY, ŻE JA - NIE MOGĘ ZNALEŹĆ PRZERÓŻNYCH SENSACJI O ORGANIZACJI ŚJ?- czy zauważyłeś, że milczymy?///

  Jest czas milczenia, ale był czas, gdy osobiście "poklepywałaś po ramieniu" swą mową ludzi, którzy używają niewybrednego języka, wręcz wulgarnej mowy, jak chociażby Trybeusa, a którzy bez zażenowania lżyli imieniu Bożemu.

  Nie przyrównuj mnie do takich osób Heleno i nie wytykaj mi postawy, którą sama nie tak dawno przejawiałaś.

  ///Bo takie bajeczki, że chcecie (tzn. Twoi współbracia chcą) podawać Nam prawdę i "otwierać" nam oczy, to można włożyć między wiele innych bzdur.///

  Heleno, to nie tylko Świadkowie Jehowy zwracają poszczególnym osobom z Kościoła K, na jego (Kościoła) niebiblijną postawę.
  Na forach aż się roi od takich wypowiedzi i są to w szczególności osoby, które na skutek nieugiętej od wieków postawy KK, odeszły od zła i obłudy, które Kościół przejawia, a same - niestety - przestały wierzyć w Boga.

  ///DZIAŁALNOŚĆ NIE MA W SOBIE ŻADNYCH SYMPTOMÓW EWANGELIZACJI, ŚWIADCZY JEDYNIE O TYM, ŻE NASTAWIENI JESTEŚCIE NA NISZCZENIE KK- A TAK, NIESTETY DZIAŁAJĄ SEKTY.///

  Nie dopatrzy się nikt głoszenia dobrej nowiny (gr. εὐαγγέλιον -euaggelion) o królestwie Bożym przez Kościół Katolicki (Mateusza 24:14).

  Kościół nie stosując się do nauk Chrystusa sam się wyniszcza i czynią to także inne religie. A czego nie zdołacie w sobie zniszczyć, zniszczą inni (Objawienie [Apokalipsa] 17:16, 17).


  ///Bo takie bajeczki, że chcecie (tzn. Twoi współbracia chcą) podawać Nam prawdę i "otwierać" nam oczy, to można włożyć między wiele innych bzdur. Już samym takim podejściem obrażacie Katolików i budujecie atmosferę niechęci do Was.///

  Heleno, a nie przyszło Ci pomyśleć, że pora na otwarcie oczu, na co wskazuje chociażby to, że ludzie obrażając Boga wchodzą na kolanach po jakichś "świętych schodach", których nawet tożsamości nie da się ustalić?
  Czy tego uczy Biblia?
  Katolicy sami się wręcz upodlają, a my jedynie chcemy, by tego nie robili.
  Jakże trafnie Izajasz opisuje postawę, którą nadal Kościół Katolicki jest przesiąknięty:

  - "... lecz to wasze przewinienia są powodem rozdziału między wami a waszym Bogiem i to wasze grzechy sprawiły, że zakrywa przed wami swe oblicze, aby nie słyszeć. Bo wasze dłonie są skalane krwią, a wasze palce - przewinieniem. Wasze wargi wyrzekły fałsz. Wasz język pomrukiwał jawną nieprawość. Nikt nie woła w prawości i nikt nie idzie do sądu w wierności. Pokłada się ufność w nicości i mówi to, co nic niewarte. Poczęta zostaje niedola i rodzi się krzywda";
  "Dlatego sprawiedliwość jest od nas daleko i nie sięga do nas prawość. Spodziewamy się światła, a oto ciemność; jasności, lecz chodzimy w ciągłym mroku. Szukamy ściany po omacku jak ślepi i szukamy po omacku jak nie mający oczu. W samo południe potykamy się niby w mroku wieczora; wśród odznaczających się tężyzną jesteśmy jak umarli. Pomrukujemy wszyscy jak niedźwiedzie i gruchamy żałośnie jak gołębie. Spodziewaliśmy się sprawiedliwości, lecz jej nie było; wybawienia, lecz pozostawało daleko od nas. Bo nasze bunty pomnożyły się przed tobą, a każdy z naszych grzechów świadczy przeciw nam. Nasze bunty bowiem są z nami i dobrze znamy swoje przewinienia" (Izajasza 59:2-4; 9-12 NW).

  A Ty Heleno uważasz, że Kościół Katolicki przejawiając taką postawę buduje dobrą atmosferę?

  ///czy pozwoliłbyś "opluwać" swój dom, a przy tym patrzyłbyś w niebo mówiąc, że pada deszcz?///

  Heleno, daleki jestem od opluwania kogokolwiek. Jeżeli masz dowody na to, że oplułem kogoś w rozumieniu słownikowym:
  "rozpowszechnić kłamstwa o kimś, o czymś, obrzucić kogoś obelgami"

  http://sjp.pwn.pl/szukaj/oplu%C4%87.html

  to proszę, byś to wykazała. A jeżeli nie jesteś w stanie, to wychodzi na to, że swoimi - delikatnie ujmując - nieprawdziwymi stwierdzeniami bez pardonu opluwasz tych, którzy głoszą prawdę.

  ///nie jesteśmy aż tak naiwni///

  Naiwność wiernych Kościoła Katolickiego polega na tym, że większość nie konfrontuje jego nauk ze Słowem Bożym i bezkrytycznie przyjmują, co im przywódcy religijni wpajają.

  Wszystkiego co dobre Heleno Tobie życzę, a także Twoim współwyznawcom. Pogodnego popołudnia.
 • @roux 11:37:22
  //Z jednej strony odcinasz się od Średniowiecza, a z drugiej powtarzasz średniowieczną, w oczywisty sposób nieprawdziwą, opinię, że "Święte Schody" pochodzą z Jerozolimy.//

  PRZEPRASZAM, A SKĄD WZIĄŁEŚ MOJĄ WYPOWIEDŹ- oczywiście tą na którą się powołałeś ? - nie kojarzę...

  //Zauważ, że KK naucza tak samo jak w Średniowieczu. Nie udawaj, że tego nie widzisz.// - śmieszny jesteś....Wybacz, powtórzyłam. A wiesz dlaczego?- bo nie wyobrażam sobie, że możesz być blisko Boga zajmując się sprawami, które tylko zajmują Twój czas, a nie są twórcze.

  JEZUS CHRYSTUS JEST TU I TERAZ- ON NAPRAWDĘ MÓWI- wszak JEST SŁOWEM? - CHCE SŁYSZEĆ JEGO MOWĘ- bo to jest ISTOTA ZBAWIENIA. A WIESZ CO MI DZISIAJ MÓWI?- ŻE BÓG MNIE KOCHA; I TO JEST NAPRAWDĘ WARTE ZASŁUCHANIA, UWIERZ MI....TO JEST MÓJ NAJWAŻNIEJSZY ARGUMENT.
 • @Ben Nechar 12:37:32
  //Pod tym względem można uczyć się od Zawiszy Niebieskiego, który nie widzi w takich rozmowach niczego zdrożnego, gdy są one oparte o stosowne zasady i słowa prawdy, nawet gdy prawda okazuje się gorzka.//
  NIEZUPEŁNIE- wcale nie muszę żyć różnymi sprawami i dociekaniem.

  //Jest czas milczenia, ale był czas, gdy osobiście "poklepywałaś po ramieniu" swą mową ludzi, którzy używają niewybrednego języka, wręcz wulgarnej mowy, jak chociażby Trybeusa, a którzy bez zażenowania lżyli imieniu Bożemu.//

  WSPOMINAJĄC NA CZAS MILCZENIA WSKAZYWAŁAM NA NAS- nie myślałam jedynie o sobie- dawałam do zrozumienia, że "możemy milczeć do czasu" dając możliwość ŚJ, do przemyślenia swojej postawy.

  OSOBY WSKAZYWANE PRZEZ CIEBIE, TO MOI WSPÓŁBRACIA I PRZYJACIELE, którzy niejednokrotnie stawali w obronie mojej godności, gdy ŚJ, nie przebierali w słowach, a nawet w obraźliwych fotkach- nie mów Ben, że nie wiesz o tym, że swoim milczeniem nie dawałeś przyzwolenia, że to nie było "milczącym poklepywaniem"...

  //Nie przyrównuj mnie do takich osób Heleno i nie wytykaj mi postawy, którą sama nie tak dawno przejawiałaś.//
  NIE GARDŹ LUDŹMI....

  //Heleno, to nie tylko Świadkowie Jehowy zwracają poszczególnym osobom z Kościoła K, na jego (Kościoła) niebiblijną postawę.
  Na forach aż się roi od takich wypowiedzi i są to w szczególności osoby, które na skutek nieugiętej od wieków postawy KK, odeszły od zła i obłudy, które Kościół przejawia, a same - niestety - przestały wierzyć w Boga.// - ALEŻ NA FORACH ROI SIĘ OD WYPOWIEDZI NA TEMAT BŁĘDNYCH NAUK ŚJ, na temat postaw- CZY WIĘC NIE POWINNIŚCIE ZAJĄĆ SIĘ BARDZIEJ SOBĄ?
  W PODOBNYCH przypadkach czytałam opinie ŚJ, że Osoby, które odeszły z Organizacji....(nie będę tego powtarzała).

  //Nie dopatrzy się nikt głoszenia dobrej nowiny (gr. εὐαγγέλιον -euaggelion) o królestwie Bożym przez Kościół Katolicki (Mateusza 24:14).//
  I TO JEST NAJWIĘKSZA POMYŁKA W WASZYM POSTRZEGANIU NAS....
  //Kościół nie stosując się do nauk Chrystusa sam się wyniszcza i czynią to także inne religie. A czego nie zdołacie w sobie zniszczyć, zniszczą inni (Objawienie [Apokalipsa] 17:16, 17).//
  BLUŹNISZ BENIE NECHARZE- bluźnisz!!!- zamilknij, abyś za swoje słowa nie musiał zdać sprawy przed BOGIEM, wszak SŁOWO SĄDZIĆ NAS BĘDZIE...

  //Heleno, a nie przyszło Ci pomyśleć, że pora na otwarcie oczu, na co wskazuje chociażby to, że ludzie obrażając Boga wchodzą na kolanach po jakichś "świętych schodach", których nawet tożsamości nie da się ustalić?//- POSŁUCHAJ, BEN- o wielu ludzi modlimy się; NASZ KOŚCIÓŁ nie jest ELITARNA GRUPKĄ; jest otwarty dla ludzi Świętych i grzesznych, a wiesz jak na to patrzy JEZUS CHRYSTUS?

  "24 Inną przypowieść im przedłożył: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. 25 Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. 26 A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. 27 Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: "Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?" 28 Odpowiedział im: "Nieprzyjazny człowiek to sprawił". Rzekli mu słudzy: "Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?" 29 A on im odrzekł: "Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. 30 Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza"»."(Mt 13)
  CZY TAK SIĘ ZACHOWUJECIE???

  //Czy tego uczy Biblia?//- Bo według mnie Biblia ukazuje SŁOWO, KTÓRE ZACYTOWAŁAM jako w nauka w sprawie zachowania.

  //Katolicy sami się wręcz upodlają, a my jedynie chcemy, by tego nie robili.//
  NIE, BENIE- WY NAS UPADLACIE- PRZECZYTAJ CHOCIAŻBY TEKST, KTÓRY ZAŁĄCZYŁEŚ:

  //Jakże trafnie Izajasz opisuje postawę, którą nadal Kościół Katolicki jest przesiąknięty:

  - "... lecz to wasze przewinienia są powodem rozdziału między wami a waszym Bogiem i to wasze grzechy sprawiły, że zakrywa przed wami swe oblicze, aby nie słyszeć. Bo wasze dłonie są skalane krwią, a wasze palce - przewinieniem. Wasze wargi wyrzekły fałsz. Wasz język pomrukiwał jawną nieprawość. Nikt nie woła w prawości i nikt nie idzie do sądu w wierności. Pokłada się ufność w nicości i mówi to, co nic niewarte. Poczęta zostaje niedola i rodzi się krzywda";
  "Dlatego sprawiedliwość jest od nas daleko i nie sięga do nas prawość. Spodziewamy się światła, a oto ciemność; jasności, lecz chodzimy w ciągłym mroku. Szukamy ściany po omacku jak ślepi i szukamy po omacku jak nie mający oczu. W samo południe potykamy się niby w mroku wieczora; wśród odznaczających się tężyzną jesteśmy jak umarli. Pomrukujemy wszyscy jak niedźwiedzie i gruchamy żałośnie jak gołębie. Spodziewaliśmy się sprawiedliwości, lecz jej nie było; wybawienia, lecz pozostawało daleko od nas. Bo nasze bunty pomnożyły się przed tobą, a każdy z naszych grzechów świadczy przeciw nam. Nasze bunty bowiem są z nami i dobrze znamy swoje przewinienia" (Izajasza 59:2-4; 9-12 NW).//
  NIE BLUŹNIJ BENIE !!!
  CO DO TEKSTU, WYBACZ, ALE JA TU NIE WIDZĘ KK- OWSZEM WIDZĘ LUDZI Z RÓŻNYCH SPOŁECZNOŚCI, BO WSZĘDZIE TACY SIĘ ZNAJDĄ, RÓWNIEŻ WŚRÓD WAS. C.d. n.
 • @Ben Nechar 12:37:32
  //A Ty Heleno uważasz, że Kościół Katolicki przejawiając taką postawę buduje dobrą atmosferę?//
  POWTÓRZĘ- W CYTOWANYM SŁOWIE NIE WIDZĘ KK, widzę jedynie grzesznych ludzi, których można spotkać wszędzie.

  //Heleno, daleki jestem od opluwania kogokolwiek. Jeżeli masz dowody na to, że oplułem kogoś w rozumieniu słownikowym:
  #"rozpowszechnić kłamstwa o kimś, o czymś,# obrzucić kogoś obelgami"
  NO WŁAŚNIE TO ROBISZ:
  //- "... lecz to wasze przewinienia są powodem rozdziału między wami a waszym Bogiem i to wasze grzechy sprawiły, że zakrywa przed wami swe oblicze, aby nie słyszeć. //
  KŁAMIESZ I TO BARDZO POWAŻNIE- BO TO DOTYCZY PANA BOGA.
  MAMY, RÓWNIEŻ JA OSOBIŚCIE DOWODY NA TO, ŻE BÓG NAS WYSŁUCHUJE....
  Nie będę komentowała dalej, bo nie chcę brać udziału w bluźnierczej mowie....

  //Naiwność wiernych Kościoła Katolickiego polega na tym, że większość nie konfrontuje jego nauk ze Słowem Bożym i bezkrytycznie przyjmują, co im przywódcy religijni wpajają.//- ?????????

  POZDRAWIAM CIĘ....
  Codziennie modle się o Was.
 • @Ben Nechar 23:10:40
  /wypowiedź świadczy o wyróżnieniu mnie?/

  ta technika manipulacji nosi nazwę "oddzielenie od stada"

  bardzo prymitywna technika :)
 • @alfa.com.hel 16:14:52
  ///OSOBY WSKAZYWANE PRZEZ CIEBIE, TO MOI WSPÓŁBRACIA I PRZYJACIELE, którzy niejednokrotnie stawali w obronie mojej godności///

  Stawianie "swojej godności" ponad Bożą godność jest dowodem na duchową upadłość, którą razem prezentujecie (1 Koryntian 15:33).

  ///NIE GARDŹ LUDŹMI....///

  Nie jestem Bara-bar, bym miał gardzić ludźmi. Jedynie gardzę postawami, jakie tacy ludzie przejawiają, a szczególnie takimi, gdy dla okazania "przyjaźni" stawiają się ponad Boga (Jana 14:28; 1 Koryntian 11:3)

  - "Zachowujcie to nastawienie umysłu, jakie było też u Chrystusa Jezusa, który chociaż istniał w postaci Bożej, nie brał pod uwagę zagarnięcia, mianowicie tego, żeby być równym Bogu" (Filipian 2:6 NW).

  Czyż osoby, które stawiają się ponad Bogiem nie są tymi, które gardzą ludźmi?

  ///BLUŹNISZ BENIE NECHARZE- bluźnisz!!!- zamilknij, abyś za swoje słowa nie musiał zdać sprawy przed BOGIEM///

  I to wypowiada osoba, która stawia się ponad Bogiem dla "przyjaźni" z człowiekiem.

  ///wszak SŁOWO SĄDZIĆ NAS BĘDZIE...///

  Dlatego Heleno Słowo Boże w tym miejscu zacytowałem, czyż nie?

  ///NASZ KOŚCIÓŁ nie jest ELITARNA GRUPKĄ; jest otwarty dla ludzi Świętych i grzesznych///

  Nic mi nie jest wiadomo, by zbór Boży, jakim są Świadkowie Jehowy był zamknięty dla ludzi wszelkiego pokroju (Dzieje 10:34, 35).


  Przypowieść "o pszenicy i chwastach" jest wymowna. Jednak bardziej wymowne są inne słowa Jezusa, który w Kazaniu na Górze wyjaśnił:

  - "Wchodźcie przez ciasną bramę; gdyż szeroka i przestronna jest droga prowadząca do zagłady i wielu jest tych, którzy nią wchodzą, natomiast ciasna jest brama i wąska droga prowadząca do życia i niewielu jest tych, którzy ją znajdują" (Mateusza 7:13, 14 NW).

  A zatem nie liczebność, bo "niewielu jest tych, którzy ją znajdują", a jakość w służeniu Bogu zgodnie z Jego Słowem, a nie ludzkimi naukami, a także nie wynoszenie się ponad Boga dla ludzkich "przyjaźni", będzie miedzy innymi decydować o tym, kto idzie "wąską drogą prowadzącą do życia".

  ///NIE, BENIE- WY NAS UPADLACIE- PRZECZYTAJ CHOCIAŻBY TEKST, KTÓRY ZAŁĄCZYŁEŚ///

  Stwierdzanie prawdy i to na podstawie Słowa Bożego nikogo nie upodla. Daje natomiast możliwość wydźwignięcia się z upodlającego stanu.

  ///CO DO TEKSTU, WYBACZ, ALE JA TU NIE WIDZĘ KK- OWSZEM WIDZĘ LUDZI Z RÓŻNYCH SPOŁECZNOŚCI, BO WSZĘDZIE TACY SIĘ ZNAJDĄ, RÓWNIEŻ WŚRÓD WAS///

  "Bo wasze dłonie są skalane krwią, a wasze palce - przewinieniem."
  Możesz mi Heleno wskazać, w której to wojnie Świadkowie Jehowy szli bądź idą zabijać swoich bliźnich? Ileż to milionów zabitych mamy na swoich sumieniach? Ileż to w imię Boże było przez Świadków Jehowy torturowanych?
  ///ALE JA TU NIE WIDZĘ KK///

  A ja widzę wyraźnie. Ty nie możesz, bo nie chcesz: "Szukamy ściany po omacku jak ślepi i szukamy po omacku jak nie mający oczu."
 • @alfa.com.hel 15:29:45
  Twoje objawienia to temat na osobną rozmowę,;

  co do Średniowiecza, nie chcesz odpowiadać, nie musisz, Twoja sprawa,
  co do "Świętych Schodów" jw.

  "37 Niechże wasze słowo Tak znaczy Tak, wasze Nie — Nie; gdyż co jest ponad to, jest od niegodziwca" (Mt 5:37 NW)

  dla jasności, niegodziwiec to Szatan
 • @alfa.com.hel 16:26:48
  ///KŁAMIESZ I TO BARDZO POWAŻNIE- BO TO DOTYCZY PANA BOGA.
  MAMY, RÓWNIEŻ JA OSOBIŚCIE DOWODY NA TO, ŻE BÓG NAS WYSŁUCHUJE....
  Nie będę komentowała dalej, bo nie chcę brać udziału w bluźnierczej mowie....///

  Wybacz Heleno, ale to nie ja bluźnierczo posługiwałem się imieniem Bożym, lecz Twoi przyjaciele, po których stronie wolisz stać.
  Cóż ja na to?
  Ważniejsze, co na to Właściciel tego Imienia.

  Co do rzekomego kłamstwa z mojej strony, to takowe najpierw musiałabyś udowodnić.

  Pozdrawiam Cię Heleno.
 • @roux 18:58:22
  Nie rozumiem o jakich objawieniach piszesz- nic takiego nie pisałam.
  MASZ OCHOTĘ ?- pisz- juz przywykłam, a dłużna tez nie będę.
 • @Ben Nechar 19:13:06
  Trudno się z Tobą porozumieć, a to jest znakiem, że i Ty się zmieniłeś, a może po prostu osłoniłeś?- wszystko rozumiesz na opak....
  NO, CÓŻ, BEN NECHAR_ OSTATNIE ZŁUDZENIE PRYSŁO- bądź zdrów, błogosławieństwa Bożego życzę.
 • @alfa.com.hel 19:37:42 czy się z tym zgadzasz?
  Ten, kto zarzuca kłamstwo Jezusowi nie jest chrześcijaninem.
 • @roux 19:47:17
  //Ten, kto zarzuca kłamstwo Jezusowi nie jest chrześcijaninem.//
  POWIEDZ TO TYM CO TO CZYNIĄ.
 • @alfa.com.hel 19:41:25
  ///wszystko rozumiesz na opak....///

  W takim razie Heleno wykaż, że racja jest po Twojej stronie, a nie po stronie Słowa Bożego i krótkich faktów, na które w jego (Słowa Bożego) świetle zwróciłem uwagę.
 • @alfa.com.hel 19:50:02
  gdzieżbym tam śmiał rozmawiać z papieżem
 • @Ben Nechar 20:09:41
  Wybacz- odpowiem Ci jutro. Dzisiaj czuję się bardzo zmęczona(po trwającym półtora miesiąca remoncie mieszkania, nie licząc zmęczenia z poprzedniego okresu)- na pewno odpowiem,. Tymczasem...
 • @roux 20:15:20
  No to ja jestem odważniejsza, bo będąc swego czasu świadkiem wyszydzania Papieża, postanowiłam sprawdzić to osobiście- oczywiście poprzez osobisty kontakt z Papieżem- od tamtej pory mam własne zdanie.
  Tak postępowałam w każdej sytuacji spornej- więc nie dziw się, że moje świadectwa wiary znalazły się na biurkach kilku Wielkich tego świata.
  Pamiętam, że przy jednej z tych osób, moja znajoma powiedziała: "On przecież tego nie przeczyta. Helena !- On wrzuci to do kosza!"
  Odpowiedziałam:
  A MOŻE PANU BOGU ZALEŻY NA TYM, ŻEBY NAWRÓCIŁA SIĘ JEGO SPRZĄTACZKA?- więc może to ma znaleźć się w kosz, który ona opróżni i odnajdzie moje świadectwo?...
  Więc zachęcam do odwagi:

  "Jezus powiedział do swoich uczniów: "Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić...". Łk 21,12-19"
  MNIE ZAINSPIROWAŁO TO SŁOWO.

  POWODZENIA ŻYCZĘ.....
 • @alfa.com.hel 20:51:24
  Odważyła byś się powiedzieć papieżowi, że zarzuca Jezusowi kłamstwo?
 • @roux 21:00:22
  //Odważyła byś się powiedzieć papieżowi, że zarzuca Jezusowi kłamstwo?//

  Ja nie mam tych problemów co TY, bo gdybym je miała, to z pewnością nie powtarzałabym, jak papuga, ale rozwiązałabym swój problem w Boży i kulturalny sposób; JA NIE GRZEBIĘ UMARŁYCH, NO I ROZMAWIAĆ TEŻ BYM NIE MOGŁA, ANI NAPISAĆ - ZAPYTAĆ...
  ŻYJĘ, WIĘC I ROZMAWIAM Z ŻYWYMI...
 • @alfa.com.hel 22:31:29
  Czyli zarówno Ty jak i papież zarzucacie kłamstwo Jezusowi!!!

  To jest absurd do kwadratu. Z Biblii dowiadujemy się, że Jezus nigdy nie skłamał.

  " On grzechu nie popełnił ani w jego ustach nie znaleziono nic zwodniczego" (1 Pt 2:22 NW)

  "Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł się wczuć w nasze słabości, lecz wypróbowanego pod każdym względem tak jak my, ale bez grzechu."
  (Heb 4:15 NW)
 • @roux 07:39:44
  //Czyli zarówno Ty jak i papież zarzucacie kłamstwo Jezusowi!!!//

  JESTEŚ BEZCZELNY DO KWADRATU!!!!!
  PRÓBUJESZ NA SIŁĘ WCISNĄĆ MI SŁOWA, KTÓRYCH NIGDY NIE WYPOWIEDZIAŁAM. JESTEŚ KŁAMCĄ , PANIE roux-
  1 Kłamstwo:
  //Z jednej strony odcinasz się od Średniowiecza, a z drugiej powtarzasz średniowieczną, w oczywisty sposób nieprawdziwą, opinię, że "Święte Schody" pochodzą z Jerozolimy.//

  Moja odpowiedź:
  PRZEPRASZAM, A SKĄD WZIĄŁEŚ MOJĄ WYPOWIEDŹ- oczywiście tą na którą się powołałeś ? - nie kojarzę...

  2 kłamstwo:

  //Twoje objawienia to temat na osobną rozmowę,;//

  Moja odpowiedź:

  @roux 18:58:22
  Nie rozumiem o jakich objawieniach piszesz- nic takiego nie pisałam.
  MASZ OCHOTĘ ?- pisz- juz przywykłam, a dłużna tez nie będę.

  3 kłamstwo:

  //Czyli zarówno Ty jak i papież zarzucacie kłamstwo Jezusowi!!!

  To jest absurd do kwadratu. Z Biblii dowiadujemy się, że Jezus nigdy
  nie skłamał.//

  MOJE PYTANIE:
  W KTÓRYM MIEJSCU ZARZUCIŁAM KŁAMSTWO JEZUSOWI??????

  WIESZ JUŻ NA CZYM POLEGA TWOJA BEZCZELNOŚĆ ?????!!!!!-

  I ja mam Ciebie poważnie traktować?- mam wierzyć w Twoje bycie blisko Boga?- przecież stałeś się niemal perfidny...
  I Ty miałbyś mnie przekonać, że Twoja Organizacja ŚJ, to jedyne miejsce, gdzie podaje się prawdę?

  "To mówi Ten, co ma Siedem Duchów Boga i siedem gwiazd:
  Znam twoje czyny: masz imię, które mówi, że żyjesz, a jesteś umarły. Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć, bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga. Pamiętaj więc, jak wziąłeś i usłyszałeś, strzeż tego i nawróć się! Jeśli więc czuwać nie będziesz, przyjdę jak złodziej, i nie poznasz, o której godzinie przyjdę do ciebie. Lecz w Sardes masz kilka osób, co swoich szat nie splamiły; będą chodzić ze Mną w bieli, bo są godni.
  Tak szaty białe przywdzieje zwycięzca, i z księgi życia imienia jego nie wymażę. I wyznam imię jego przed moim Ojcem i Jego aniołami.
  Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. "

  "Ty bowiem mówisz: «Jestem bogaty» i «wzbogaciłem się» i «niczego mi nie potrzeba», a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny, i ślepy, i nagi. Radzę ci kupić u Mnie złota w ogniu oczyszczonego, abyś się wzbogacił, i białe szaty, abyś się oblókł, a nie ujawniła się haniebna twa nagość, i balsamu do namaszczenia twych oczu, byś widział.
  Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę. Bądź więc gorliwy i nawróć się! Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną. Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie.
  Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów"."

  Ap. 3, 1-22
 • @alfa.com.hel 08:11:59
  Czy, twoim zdaniem, jest możliwe żeby Jezus skłamał lub Jego proroctwo się nie spełniło?
 • @nocny gryzoń 18:30:49
  /Skąd wiesz, co dokładnie stało się ze schodami do pretorium Piłata?
  Gdzie wspominał o nich Chrystus?/

  Proroctwo Jezusa o zburzeniu Jerozolimy.

  „Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, oblegną cię i ścisną zewsząd. (44) Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia.” (Łk:19:43-44 BT)

  Już raz napisałem, że gdyby papież powiedział, że te schody są repliką mającą przedstawiać schody z pałacu Piłata, to nie można by było tego krytykować.
  Z resztą Catholic Encylopedia New Advent podaje, że imitacje Scala Sancta zbudowano w różnych miejscach, między innymi w Lourdes, i że tym imitacjom na mocy specjalnej koncesji również przyznano odpusty.

  Również w Polsce jest kilka takich replik.
 • @nocny gryzoń 18:30:49
  /a jeszcze kłamstwo w sprawie jakichś schodów ma być istotne?/

  "(10) Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie."
  (Łk 16:10 BT)
 • @nocny gryzoń 18:30:49
  || jednak ten temat wyraźnie miał być pułapką a Twoje zachowanie zmieniło się w manipulację. szkoda więc całej wymiany zdań. ||


  Temat, nota bene osadzony w realiach historycznych, może być pułapką jedynie dla obrońców niebiblijnych tradycji: kultu relikwii i odpustów.

  Doprawdy, wielu manipulacji potrzeba, żeby taką "pobożność" jakoś uzasadnić.

  W "morzu" podobnych niebiblijnych tradycji, ta notka to istotnie didaskalia, ale jak na dłoni obrazuje waszą obojętność dla zasad objawionych w Biblii.

  Nic dziwnego, że łatwiej wam wiadro pomyj wylać na roux'a, oskarżać o Bóg wie jakie intencje, niż uczciwie zmierzyć się z prawdą.
 • @via vitae 21:29:07
  /łatwiej wam wiadro pomyj wylać na roux'a,

  " 17 Bo nie ma nic ukrytego, co by nie stało się jawne, ani nic starannie skrytego, co by się nigdy nie stało znane i nigdy nie wyszło na jaw. 18 Dlatego zwracajcie uwagę na to, jak słuchacie; bo temu, kto ma, będzie dane więcej, ale temu, kto nie ma, zostanie zabrane nawet to, co mu się wydaje, że ma"
  (Łk 8:16 NW)

  PS
  Zajrzyj na PW
 • @nocny gryzoń 21:42:47
  ///ale jakoś nie wysilasz się z tematem.
  tylko proroctwo i definicja schodów z ich legendą.///

  A ty wysiliłeś się, by zrozumieć treść tego, co napisał roux?

  "Tylko proroctwo". Co ty powiesz, TYLKO?
  To dla Ciebie prorocze słowa Jezusa znaczą jedynie "tylko proroctwo"?
  Widać posiadasz "wiarę", tylko w kogo, bo na pewno nie w Jezusa.
 • @Ben Nechar 09:49:03
  //A ty wysiliłeś się, by zrozumieć treść tego, co napisał roux?//

  NIE trzeba się wysilać, żeby zrozumieć co napisał roux, po co to napisał, jakie były Jego intencje i jaki cel chciał osiągnąć....

  Nie zapominaj(cie), że Katolik myśli....

  NIE POWIEM, LUBICIE NAS......!!!!!!, chociaż dla siebie, to jednak żądacie(chcielibyście wymusić) o wiele więcej.
  POWIEM CI, Ben Nechar i to, że nadejdzie dzień, kiedy przejrzycie, kiedy zrozumiecie Z KIM I W IMIĘ CZEGO WALCZYLIŚCIE......To będzie trudny dzień.....ALE ON NADEJDZIE.
  Pozdrawiam.
 • @alfa.com.hel 08:16:28
  ///POWIEM CI, Ben Nechar i to, że nadejdzie dzień, kiedy przejrzycie, kiedy zrozumiecie Z KIM I W IMIĘ CZEGO WALCZYLIŚCIE......To będzie trudny dzień.....ALE ON NADEJDZIE.///

  Spotykam Katolików, którzy straszą mnie piekłem w katolickim wydaniu, a o którym Biblia nie wspomina.
  Nadszedł już ten dzień, droga Heleno, kiedy przejrzałem i zrozumiałem dawno temu, że walka, jaką propaguje Kościół Katolicki, jest zabójczą dla jej członków, gdyż godzi w dobre imię Stwórcy, Jehowy Boga, a także Jego Syna, Jezusa Chrystusa.
  Takie artykuły, jak ten powyżej, lub inne (np.:"Czy polski prałat publicznie pochwala faszyzm?") wskazują na absolutny brak poszanowania Kościoła Katolickiego dla Słowa Bożego, nie wspominając o rzucaniu ogromnego cienia swoją krwiożerczą postawą i czynami na imię Boże i imię Bożego Syna.

  Jedni walczą karabinami i maczetami, mordując swoich bliźnich, a inni używają Słowa Bożego, jako miecza:

  - "Weźcie też hełm wybawienia i miecz ducha, to jest słowo Boże, w każdej formie modlitwy i błagania modląc się w duchu przy każdej sposobności ..." (Efezjan 6:17, 18 NW).

  Kto zatem czyni słusznie?

  Dużo miłości Heleno Tobie życzę, której nauczał Jezus.
 • @alfa.com.hel 08:16:28
  /zrozumiecie Z KIM I W IMIĘ CZEGO WALCZYLIŚCIE....../

  ". 11 Nałóżcie całą zbroję od Boga, żebyście mogli stać niewzruszenie wobec machinacji Diabła; 12 ponieważ zmagamy się nie z krwią i ciałem, ale z rządami, z władzami, ze światowymi władcami tej ciemności, z zastępem niegodziwych duchów w miejscach niebiańskich. 13 Dlatego też weźcie całą zbroję od Boga, żebyście mogli stawić opór w dniu złym i dokładnie wykonawszy wszystko, stać niewzruszenie"

  (Ef 6:11 - 13 NW)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY