Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Polski Kościół ojcem chrzestnym polskiej wolności?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na co liczy Kościół popierając PIS?

 

„W ciągu ostatnich 25 lat Kościół w Polsce nigdy nie był prześladowany ani nie próbowano wyeliminować go z grona mających wpływ na politykę. Tak było w czasach, gdy rządziły postsolidarnościowe i postkomuniści. Wszyscy respektowali oczekiwanie Kościoła, że jako ojciec chrzestny polskiej wolności będzie miał z tego tytułu uprzywilejowaną pozycję.
Jeden z ówczesnych współpracowników premiera [Donalda Tuska] opowiadał mi, że podczas prac komisji wspólnej rząd – episkopat biskup zwrócił się do niego: „Panie ministrze, oczekuję, że zachowa się pan jak wierny syn Kościoła”. Minister odparł: „Księże biskupie, ja w pierwszej kolejności jestem tutaj urzędnikiem państwowym, co oczywiście nie zmienia faktu, że pozostaję osobą wierzącą”. Twarz biskupa stężała i hierarcha zapytał: „Czyli nie będzie pan po naszej stronie, tak?”. Kościół zaczął postrzegać działania rządu jako wotum nieufności wobec siebie.
Tak było z likwidacją komisji majątkowej, choć jej istnienie obciążało już głównie Kościół i z projektem zamiany Funduszu kościelnego na odpis podatkowy. Został on doprowadzony do końca, kompromis satysfakcjonujący obie strony wypracowany, ale biskupi postanowili sfinalizować go już z przyszłą władzą. PIS wysyła bowiem Kościołowi sygnał: z z nami będziecie czuli się bezpiecznie; będziemy tak prowadzić naszą działalność polityczną, aby to nie zagrażało Kościołowi; gdy obejmiemy władzę, Kościół znów stanie się ważny, będzie miał wpływ, będzie strażnikiem moralności życia politycznego”
(ksiądz Kazimierz Sowa dla Newsweek, nr 32/2015)
 
Ponieważ ksiądz Sowa w „Newsweeku” nie precyzuje, a szkoda,  jak rozumie słowa „polska wolność” i „ojciec chrzestny”, czytelnikom pozostaje przyjęcie znaczenia obu słów w sposób oczywisty, dający się zweryfikować.
 
„Polska wolność”
 
„Te parkingi hotelowe z żebrzącymi dzieciakami
Szczęściem ich jest umyć auto z niemieckimi numerami”
(Kazik Staszewski)
 
„Od 25 lat w Polsce wygrywa wybory ta partia, którą wytypowała Magdalenka, którą kontrolują obce państwa. PiS jest taką samą partią, mającą tyle samo do powiedzenia w sprawach Polski co PO PSL SLD i Palikociarnia.
Rozumiem że w Polsce Magdalenka wpycha teraz władzę PiS-owi, niemalże na siłę, po to, by uwiarygodnić poparcie dla banderowców, ponieważ wciskanie kitu probanderowskiego przez PO, okazało sie całkowitym blamażem.”
(Ślepa Mańka, blogerka Neon24)
 
 
1. «mężczyzna przedstawiający do chrztu osobę chrzczoną»
2. «przywódca mafijny we Włoszech i w Stanach Zjednoczonych»
3. «inicjator lub patron czegoś»
(Encyklopedia PWN)
 
„Za pieniądze, które ukradł Calvi, między innymi argentyńska junta wojskowa zakupiła we Francji rakiety   Exocet; w zrealizowaniu finansowej   strony tego kontraktu pomogła filia Calviego w Peru. Potajemnie i nielegalnie miliony płynęły do kas „Solidarności" w Polsce. Sumy te stanowiła mieszanina pieniędzy z łupów Calviego i środków Banku Watykańskiego, które w końcu pochodziły ze skarbonek  wypełnianych przez katolickich wiernych. Calvi często  mówił o tych transferach pieniędzy do Polski, kiedy  rozmawiał z przyjaciółmi lub ludźmi zaufanymi. Jednym z tych zaufanych był Carboni, który — jak przystoi solidnemu członkowi P 2 — potajemnie włączał magnetofon:
Marcinkus musi uważać na Casarolego. który jest  przywódcą grupy opozycyjnej. Gdyby Casaroli spotkał kiedyś w Nowym Jorku jednego z tych finansistów pracujących dla Marcinkusa. i wysyłających pieniądze dla„Solidarności", wówczas z Watykanu nie pozostałby  kamień na kamieniu. Albo gdyby Casaroli znalazł chociaż­by jeden z tych dokumentów, o których ja wiem — wówczas  żegnaj Marcinkusie, żegnaj Wojtyło. Żegnaj „Solidarności". Wystarczyłaby tylko ostatnia operacja na sumę 20 min dolarów. Opowiedziałem o tym także Andreottiemu, ale nie wiadomo dokładnie, po czyjej stronie on stoi.Gdyby sprawy we Włoszech przybrały niekorzystny obrót, wówczas Watykan musiałby wynająć sobie budynek w Waszyngtonie, na tyłach Pentagonu. W każdym razie bardzo daleko od Bazyliki Św. Piotra,
Ogólna suma pieniędzy, które na polecenie Watykanu przemycono potajemnie i nielegalnie do kas „Solidarności", wynosi ponad 100 mln dolarów. Wielu z tych,którzy sympatyzują z ruchem związkowym Wałęsy, przyjmie tę wiadomość być może z aprobatą i aplauzem. Jednak ingerując za pomocą takich środków w sprawy wewnętrzne innego kraju stwarza się potencjalnie niebez­pieczny precedens. Dlaczego ktoś inny nie miałby potajemnie przekazać IRA 100 milionów, by dzięki temu mogła kontynuować swoje zamachy? Miliard dolarów sandinistom, by wysadzili w powietrze kilka drapaczy chmur w Nowym Jorku, Chicago i San Francisco? Odgrywanie Boga nawet dla papieża może być niebezpiecznym zajęciem. W wypadku Karola Wojtyły ogromną hipokryzją jest publiczne piętnowanie księży nikaraguańskich za włączanie się do działalności politycznej, skoro ingeruje on tak głęboko w sprawy Polski.”
 
D.Yallop „W imieniu Boga?”
Obraz Kasper Pochwalski „Kawalerski grosz”

KOMENTARZE

 • @
  a niby dlaczego miałby być prześladowany , kościół nie jest po to by go prześladować , on ma służyć ludziom i chyba tę rolę spełnia dobrze skoro wiernych nie brakuje ,a jeśli jest ich większość w państwie , to silą rzeczy musi mieć też swoje zdanie w/s dla tych wiernych ważnych , o Yaloppie lepiej tu nie wspominać , bo on sam po ogromnym , komercjalnym sukcesie " W imię Boga" zdobył się na szczerość i zwyczajnie przyznał ,że większość tych swoich rewelacji sam wymyślił
 • @puuuq 14:12:54
  Najlepiej byłoby zmienić Konstytucję RP, wtedy nie byłoby się czego czepiać.

  "(36) Jezus odrzekł: - Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby moje królestwo było z tego świata, słudzy moi walczyliby, abym nie został wydany Judejczykom, a przecież moje królestwo nie jest stąd. (Jn 18:36 Bp)
 • @roux 14:41:04
  my jednak żyjemy w ziemskich "królestwach" , i dlatego walka pod różną postacią jest wpisana w nasze życie ,zresztą z tej wypowiedzi Jezusa też wynika ,że gdyby Jego królestwo było jednym z naszych , ziemskich, zaś Ci słudzy jakąś zwykła armią to też podjęliby walkę
 • Polski Kościół ojcem chrzestnym polskiej wolności?//
  -Nie tylko. Kościół jest ojcem chrzestnym Polski jako takiej. -Czy wyobrażasz sobie istnienie naszego kraju i naszej cywilizacji bez Kościoła? - Czy istniałaby Twoja odszepińcza sekta, gdyby nie było Kościoła? -Jezeli tak, to jesteś niespełna rozumu.
 • @moher 16:57:27
  Gdyby nie Kościół i ciągnący za nim Żydzi Polska nie znalazłaby się pod zaborami.
  Gdyby nie Kościół prawdopodobnie nie udałaby się żydowska Solidarność i demontaż państwa i jego gospodarki po 1980r/1990r.
  Gdyby nie Kościół nie byłoby żydostwu łatwo wepchnąć Polski do UE.
 • @Rzeczpospolita 18:44:18
  https://www.youtube.com/watch?v=9itfEdJG7ig
 • @moher 16:57:27
  Ale co Kościół ma wspólnego z religią opartą na Biblii?

  "(1) Potem ujrzałem innego anioła - zstępującego z nieba i mającego wielką władzę, a ziemia od chwały jego rozbłysła. (2) I głosem potężnym tak zawołał: Upadł, upadł Babilon - stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, (3) bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi doszli do bogactwa przez ogrom jej przepychu. (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: (5) bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. (Obj 18:1-5 BT)
 • @Rzeczpospolita 18:44:18
  Biskupi nie ukrywają, że działają w interesie obcego państwa - Watykanu

  "Kuria boi się, że po sprzedaży Watykan mógłby oskarżyć ich o niegospodarność. "
  http://m.onet.pl/wiadomosci/poznan,7hkkce
 • @Rzeczpospolita 18:44:18 "Gdyby nie Kościół"
  -Nie byłoby Polski.
 • @moher 01:38:39
  Chwała Panu Bogu, Panu Bogu chwała,
  Ze się kościół spalił, a karczma została.

  I tego doświadczamy.

  Po zdradzie 89 -jest tylko kwestią czasu zanik wpływu Kościoła w Polsce. Im bogatszy - tym gorzej dla niego.
  I to nie ma nic wspólnego z wiarą w Boga i Jego Syna.
 • @moher 01:38:39
  ||
  "Kuria boi się, że po sprzedaży Watykan mógłby oskarżyć ich o niegospodarność. "
  http://m.onet.pl/wiadomosci/poznan,7hkkce
  ||

  Myślę, że to paskudny wykręt - ŚCIEMA, żeby usprawiedliwić PAZERNOŚĆ.

  Publicznie deklarowany przez KK patriotyzm i troska o interes lokalnych społeczności(o własnych parafian), wypadają w tej sytuacji jak puste frazesy.
 • @moher 01:38:39 O takiej Polsce mówisz?
  Według GUS-u w skrajnym ubóstwie żyje 900 tys. dzieci. Oznacza to, że dochód na osobę w takich rodzinach jest niższy od minimum koniecznego do spełnienia podstawowych potrzeb.
  http://www.fronda.pl/a/gus-milion-polskich-dzieci-zyje-w-skrajnej-biedzie,55321.html
 • @via vitae 07:56:29 usprawiedliwić PAZERNOŚĆ.
  "A ci, którzy chcą się bogacić, wpadają w pokusę i w zasadzkę oraz w liczne nierozumne i szkodliwe pożądania. One to pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie. (10) Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy. Za nimi to uganiając się, niektórzy zabłąkali się z dala od wiary i siebie samych przeszyli wielu boleściami." (1 Tm 6:9-10 BT)

  /Publicznie deklarowany przez KK patriotyzm i troska o interes lokalnych społeczności(o własnych parafian), wypadają w tej sytuacji jak puste frazesy./

  Właśnie!
 • @roux 08:33:27
  Witam!

  To nie jest wolność, tylko mecz w ping ponga gdzie naród jest piłeczką do odbijania.

  Zasady znasz wygrywa sprawniejszy lub ten, który musi wygrać, bo kasa czeka obstawiona:)

  Tu niema żadnej zdrady, naród jest przedmiotem (piłką) a zawodnicy mają mocne serwy.

  Kibicujesz w tym meczu Panu Kusiorowi, bo posiada mocny serw w stronę kościoła, czy jesteś też piłką dobrze bitą?:))

  Pozdrawiam
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej
 • @goodness 10:10:51
  Witam,
  Tak naprawdę ks Sowa mną wstrząsnął!
  Wydaje się, że w tym "meczu" KK jest stroną przegrywającą, i nie muszę Panu Kosiorowi kibicować, bo wynik jest znany.
  Pozdrawiam
 • @roux 10:41:29
  .
  Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe mawiał Kazimierz Górski. Kościół też potrafi mocno zaserwować.

  Szkoda, że nie napisałeś kim jesteś podmiotem czy przedmiotem (piłką) tej gry singli?:)
 • @goodness 10:54:50
  Wydaje mi się, że nie jestem piłką, ale kto to może wiedzieć na pewno? :)
 • @roux 12:00:30
  .
  Jak nie czujesz uderzenia braku polskiego przemysłu i ucieczki młodych Polaków za pracą, to jesteś singlem:)
 • A Chrystus powiedział: "zbuduję Kościół mój..."
  Polscy "patrioci" w sutannach przesłane z sieci / uwaga tylko dla umiejących myśleć!!!!!

  Andrzej Olszowski biskup chełmiński od 1661 , 1674-1677 - prymas Polski, senator, podkanclerzy koronny.Prymasem został w zamian za poparcie na elekcji Jana Sobieskiego i tak przez dwa lata ociągał się z oddaniem urzędu z którego miał duże zyski. Szkodnik, nepota, łapówkarz - opłacany przez Francuzów , Austriaków, Prusaków, Rosjan. Zaatakowany na sejmie przez kanclerza litewskiego przyznał się do wzięcia łapówki od Rosji.

  Hieronim Radziejowski Ojciec Michała Radziejowskiego. Katolicki zdrajca i intrygant, sprowadził na Polskę potop szwedzki. Był współautorem planów potopu szwedzkiego. W czasie najazdu szwedzkiego był doradcą Karola Gustawa i jego dowódców. Współautor wymierzonego przeciw Polsce sojuszu pomiędzy Szwecją, Kozaczyzną i Siedmiogrodem

  Michał Radziejewski książe biskup warminski, od 1667r., arcybiskup gnieźnieński i prymas Polski w latach 1687-1705,senator, kardynał.Łapówkarz- arcyzdrajca, rządny władzy. Jako interreks ogołocił skarbiec Polski Trzykrotnie sprzedał koronę Polski i Litwy ( jako prymas i interrkes). Wciągnął Augusta II
  ( za łapówkę od Jana Reinholda Patkula) w 21 -letnią wojnę ze Szwecja która zrujnowała Polskę a z Rosji uczyniła potęgę i dało to wstęp do rozbiorów. Spiskował z Szwedami, Rosjanami, Sasami, Prusakami którzy u schyłku jego życia oprócz zagarnięcia jego majątku ograbili kilka razy całą Polskę.

  Krzysztof Białłozor Kanonik wileński, zwany krwawym księdzem.
  Jeden z przywódców szlachty w wojnie domowej na Litwie przeciwko Sapiehom. Za jego namową Król zastąpił wojska litewskie wojskiem saskim ( Niemcy wyznania luterańskiego), i doprowadziło Litwę do ruiny, co skwapliwie wykorzystał August II i wprowadził wojsko saskie do całego kraju aby przerzucić koszty utrzymania wojska na Polaków. Skończyło się to konfederacją tarnogrodzką, wojną domową, wezwaniem Rosji na rozjemcę i Sejmem Niemym pod rosyjskimi bagnetami.

  Stanisław Szembek Biskup pomocniczy krakowski od 1690 roku, biskup kujawski od 1700r. Prymas Polski w latach 1706-1721. Senator. W roku 1667 poparł bezprawną elekcje Augusta II i wziął za to dużą zapłatę i awanse oraz służył mu pomimo ze ten przekształcił Polskę w pole bitewne a Szwedzi, Rosjanie i Sasi grabili kraj bardziej niż podczas potopu. Z polecenia cara Piotr I ogłosił bezkrólewie i sprawował władzę w części okupowanej przez Rosjan.

  Jan Szembek Brat biskupa St. Szembka
  Też agent rosyjski , w roku1703 był podkanclerzym , a następnie kanclerzem wielkim koronnym. Dzięki sprytowi i zapobiegliwości zdobył ogromny majątek, wpływami swymi ogarnął całą koronę. Począł frondować przeciw dworowi i wysługiwać się Moskwie. Jako płatne narzędzie cara Piotra I Romanowa odegrał w dziejach Polski rolę fatalną.

  Krzysztof Antoni Szembek Biskup inflancki od 1710, biskup poznański od roku 1717,kujawski w roku 1719, arcybiskup gnieźnieński, prymas Polski w latach 1739-1748. Senator. Stryjeczny brat kanclerza Jana i prymasa Stanisława i ich protegowany. Fanatyk religijny, jako proboszcz próbował nawracać Żydów. Odegrał role w "tumulusie toruńskim" a Polacy zyskali opinie barbarzyńców i fanatyków religijnych która trwa do dnia dzisjejszego.

  Konstanty Felicjan Szaniawski Od roku 1705 biskup kujawski, w latach 1720-1732 senator. Zwolennik rządów Augusta pomimo ze ten zdobył władze przemocą i oszustwem. W roku 1717 był jednym z organizatorów Sejmu Niemego. Polska straciła suwerenność i stała się rosyjskim protektoratem . Realizował politykę papieży którzy współpracowali z silnymi zawsze Rosjanami, Austriakami, Sasami. Został nagrodzony za swoje " zasługi " biskupstwem krakowskim.

  Kazimierz Łubieński od roku 1705 biskup chełmiński, biskup krakowski w latach 1710-1719.Poparł wojnę północną, wywołał dwie domowe i z Polski zrobił przydrożną karczmę dla obcych wojsk.

  Jan Aleksander Lipski Biskup łucki od roku 1732, krakowski i książe siewierski w latach 1732-1746, senator, kardynał.
  Zdrajca , pachołek rosyjski. W roku 1724 został podkanclerzym koronnym i prezydentem Trybunału Koronnego. W roku 1733 wraz z biskupem Hozjuszem dokonał zdrady stanu wspierając zbrojna interwencje rosyjską.

  Stanisław Józef Hozjusz biskup inflancki od roku 1720, następnie biskup kamieniecki od roku 1722 oraz biskup poznański w latach 1733-1738. Senator.
  Zdrajca Polski, na usługach Sasów, również rosyjski kolaborant. To za jego sprawą papież unieważnił przysięgę sejmu konwokacyjnego która wykluczała wybór obcokrajowca.

  Adam Stanisław Grabowski od 1733 roku był biskupem poznańskim, następnie w roku 1736 został biskupem chełmińskim i kujawskim w 1739 roku oraz warmińskim w latach 1741-1766.
  Wraz z biskupami Lipskim i Hozjuszem brał udział w "przyspieszonej" koronacji Augusta III Sasa pod bagnetami wojsk saskich i rosyjskich. Spiskował jednocześnie z Sasami i Rosją nad sposobem spacyfikowania prawowitego króla Leszczyńskiego.

  Andrzej Stanisław Załuski od roku 1723 biskup płocki, biskup łucki w roku 1736 a chełmiński w roku 1739. W latach 1746-1758 biskup krakowski. Senator.
  Kanclerz wielki koronny od roku 1735 do 1746( dzięki poparciu carycy Rosji Anny) Karierę zrobił poprzez rodzinną protekcje oraz będąc na usługach Sasów i Rosjan. Współpracował z Augustem III i ambasadorem rosyjskim. Był
  przewodniczącym komisji ds. lustracji dóbr i zabezpieczenia materialnego armii i pod jego nadzorem w koszarach po 9 latach było 6 sprawnych armat a wydatki na proch wynosiły 100 zł na rok. Załuski, kolaborant rosyjski został pochowany w katedrze wawelskiej.

  Kajetan Ignacy Sołtyk od roku 1749 biskup koadiutor kijowski ,biskup kijowski w roku 1756, w roku 1759 biskup biskup krakowski( biskupstwo to objął dzięki przyjaźni z skorumpowanym ministrem związanym z Rosją). Senator.
  Przeciwnik reform- brał udział w obaleniu reform tzw. Kodeksu Zamoyskiego, który sejm odrzucił pod wpływem Rosji, Rzymu i polskiego kleru. Na reformatora i lektora Akademii Krakowskiej rzucił klątwę. Spiskowiec, donosiciel. Zaaranżował proces o " mord rytualny" aby wyłudzić pieniądze od Żydów ( 500 dukatów i futra warte 300 dukatów za uwolnienie), w wyniku którego na kilkudziesięciu z nich dokonano egzekucji.

  Andrzej Szołdrski Od roku 1635 biskup przemyski, biskup poznański w latach 1635-1650.Senator.Był w komisji regulującej granice, w czasie kiedy Władysław IV wraz z i kilkoma senatorami postanowili oddać Moskwie miasto i zamek Trubeck. W Polsce nie doszło do wojny tylko dlatego że zmarł car Michał Romanow.

  Jan Stefan Giedroyć Od roku 1764 biskup inflancki, w latach 1778-1803 biskup żmudzki (dzięki poparciu Rosji).
  Przeciwnik konfederacji barskiej i Konstytucji 3 maja. Donosiciel, zdrajca.

  Grzegorz Pusłowski Administrator diecezji inflanckiej.Nawoływał do poddaństwa względem carycy Rosji Katarzynie II jako prawowitej władczyni.

  Władysław Łubieński Od 1757 roku arcybiskup lwowski, a latach 1759-1767 arcybiskup gnieźnieński i prymas Polski.Senator. Interreks w latach 1763-1764. Po śmierci Augusta III popierał kandydata saskiego ale za łapówkę 80 tys. rubli (około 500tys.zł) przeszedł na stronę rosyjską i pozwolił aby Rosjanie zajęli się wyborem króla. W roku 1764 wydał zgodę na wkroczenie do Polski wojsk rosyjskich. Przez tego zdrajcę zostały zerwane stosunki dyplomatyczne z Francją, Austrią i Hiszpanią. Przeciwnik równouprawnienia prawosławnych i protestantów.

  Gabriel Podoski W latach 1767-1777 arcybiskup gnieźnieński i prymas Polski.
  Rosyjska wtyka, bawidamek, hulaka ,ścigany za długi przez sądy . Ponieważ bardzo dobrze układała się jego współpraca z Rosją, został za to wynagrodzony przez papieża i mianowany na prymasa. Nawet obłudny i zakłamany Kościół katolicki uznaje go za czarną owcę.

  Antoni Ostrowski Od roku 1753 biskup inflancki, od 1763 kujawski,w latach 1777-1784 arcybiskup gnieźnieński i prymas Polski, senator. Rosyjski żołdak, według pokwitowań rocznie dostawał do Rosjan 3 tys. dukatów w złocie. Brał tez kasę od Prusaków. Razem z innymi biskupem -zdrajcą doprowadził do ratyfikacji I rozbioru, przewodniczył delegacji podpisującej traktat rozbiorowy. Polski papież docenił jego " zasługi '' i przy poparciu Rosji nagrodził Ostrowskiego mianowaniem go na arcybiskupa i prymasa.
  Andrzej Stanisław Młodziejowski Od 1766 roku biskup przemyski, w latach 1768-1780 biskup poznański. Senator. Kanclerz wielki koronny. Prowadził hulaszczy tryb życia, zdrajca, złodziej, rosyjski agent, łapówki dostawał też do Prusaków. Większość swoich olbrzymich dochodów przeznaczał na kobiety. Współorganizator sejmu na którym doprowadzono do ratyfikowania I rozbioru.

  Adam Stanisław Krasiński Lata 1759-1798 biskup kamieniecki,senator. Był też sekretarzem koronnym i prezydentem Trybunału koronnego.Wróg reform, łapówkarz. Gdy Repin ( ambasador Rosji) doprowadził do przeforsowania ustawy o równouprawnieniu prawosławnych i protestantów, odsunął się od Rosjan i organizował konfederację barską "w obronie wiary katolickiej". Zwolennikom reform i przeciwnikom konfederacji "w obronie wiary katolickiej" grabił majątki . Rzezie dokonywane na innowiercach doprowadziły do wybuchu powstania Kozaków ( 200 tys. Polaków i Żydów zostało zamordowanych ). Przyjął pieniądze od Austriaków , pomimo tego ze Austria już w roku 1769 była inicjatorem rozbiorów.

  Ignacy Massalski W latach 1762 biskup wileński.Senator. Przeciwnik równouprawnienia prawosławnych i protestantów, zmienił zdanie gdy Rosjanie zakwaterowali w jego " dobrach" swoje wojska i przeszedł na ich stronę i zdradzał Polskę. W roku 1773 poparł Ostrowskiego i Młodziejowskiego w organizacji sejmu rozbiorowego. Zyskał wtedy miano "czwartej potencji rozbiorowej".
  Michał Poniatowski Od roku 1773 biskup płocki, w latach 1784-1794 arcybiskup gnieźnieński i prymas Polski. Senator.
  Był zwolennikiem umiarkowanych reform, wrogiem Sejmu Wielkiego na którym mu wytykano chciwość służalczość względem Rosji. Podczas powstania
  kościuszkowskiego przesłał Prusakom list w którym wskazał słabe strony obrony stolicy. List przechwycono.

  Józef Kossakowski W latach 1781-1794 biskup inflancki, senator.Brał udział w konfederacji barskiej. Był na stałym żołdzie u Rosjan. Przeciwnik reform i Konstytucji 3 Maja i płacenia podatków na wojsko. Przywódca targowicy, po jej zwycięstwie wprowadził faszystowski terror. Współorganizator "sejmu hańby" ktory doprowadził do ratyfikacji przez sejm II rozbioru.

  Kajetan Ghigiotti ksiądz, sekretarz gabinetu Stanisława Augusta Poniatowskiego, kapelan królewski.
  Ze względu na swoją pozycję przy królu był bardzo cenionym agentem. Miał opinię człowieka który potrafi zdobyć od króla każdą poufną informację i przekonać go do swoich pomysłów. Są pokwitowania za świadczenia usług agenturalnych.

  Wojciech Skarszewski Od 1790 roku biskup chełmski, senator, w latach 1824-1827 arcybiskup warszawski i prymas polski. Doradca nuncjusza papieskiego Saluzzo, który spiskował z Rosją przeciwko Polsce. Przeciwnik opodatkowania kleru, wydał broszurę w której domagał się więcej przywilejów dla Kościoła. Złamał przysięgę Konstytucji 3Maja i przystąpił do targowiczan i zwolnił wszystkich z tej przysięgi. Współorganizator "sejmu hańby". Wraz z innymi biskupami donosił do cara to spowodowało odwołanie postępowego Ministra Oświecenia Publicznego Stanisława Kostki Potockiego.


  Michał Roman Sierakowski Od 1778 roku biskup przemyski.Szuler na żołdzie rosyjskim, razem z Kossakowskim dokonał połączenia konfederacji Obojga Narodów. Papież Pius VI pobłogosławił targowicę i w prezencie otrzymał uchwałę przywracającą Kościołowi majątki diecezji krakowskiej.

  Antoni Onufry Okęcki Od 1770 roku biskup chełmski, biskup poznański w latach 1780-1793,senator. Był na usługach płatnego agenta rosyjskiego i Rosji. Uczestniczył w pracach nad Konstytucją 3 maja lecz bronił przywilejów kościelnych i kleru. Przeszedł na stronę targowicy, wzywał do modlitw aby Bóg błogosławił pracę konfederacji. Został mianowany cenzorem książek ( przez Targowickich zdrajców).

  Józef Arnulf Giedroyć Od roku 1790 biskup koadiutor żmudzki, w latach 1803-1838 biskup żmudzki.Wierny pachołek Rosji, swoją karierę zawdzięcza stryjkowi też pachołkowi rosyjskiemu. Po III rozbiorze caryca Katarzyna II nagrodziła go krzyżem wysadzanym diamentami.

  Marek Dziewoński Ksiądz. Podczas powstania zaprzyjaźnił się z rosyjskim porucznikiem i został jego informatorem. Po zwycięstwie pod Racławicami wysłał Rosjanom donos z planem obozu Kościuszki i słabych miejsc obrony. Donos został przechwycony przez Polaków. Został skazany na śmierć.

  Jan Zawisza Ksiądz z Połańca.
  Nie udzielał sakramentów chłopom którzy przyłączyli się do powstania kościuszkowskiego.

  Zbigniew Oleśnicki W latach 1423-1455 biskup krakowski. Pierwszy Polak kardynał. Zwolennik władzy duchownej nad świecką. Doradca Władysława Jagiełły i Władysława Warneńczyka. Wróg husytów , wymógł na Jagielle edykt wieluński na mocy którego heretyków karano grabieżą majątku i karą śmierci. Obawa przed husycką herezja w Polsce sprawiła, że uniemożliwił Jagielle i Warneńczykowi objęcie tronu czeskiego. Zgodnie z wolą papieża oraz Niemiec doprowadził do udziału Polski w krucjacie na Turcję która doprowadziła do ruiny skarb państwa i na wieki zniszczyła stosunki z Turcją.

  Mikołaj Tungen W latach 1468-1498 biskup warmiński, senator. Niemiec, finansowany przez Krzyżaków i króla Węgier Macieja Korwina - zajął Warmię poddał ją Węgrom. Wywołał " wojnę popią"

  Erazm Ciołek W latach 1503-1522 biskup płocki, senator.Na podstawie fałszywych świadków i dokumentów otrzymał "potwierdzenie" szlachectwa i herbu Sulima. Agent niemiecki i sługus papieski.

  Piotr Tomicki Od roku 1515 biskup przemyski, w latach 1520-1525 biskup poznański, 1524-1523 biskup krakowski i książę siewierski , senator. Razem z kanclerzem i zarazem agentem niemieckim Krzysztofem Szydłowieckim kierował sprawami Polski w tym dyplomacją. Szydłowicki jawnie brał łapówki od habsburgów a Tomickiemu płacono przywilejami i beneficjami . W roku 1524 papież Klemens VII mianował go na nuncjusza w Polsce czyli reprezenta interesów papieskiego Rzymu. Był głównym twórcą układu w Wiedniu, na mocy którego Jagiellonowie oddali Habsburgom Czechy i Węgry.

  Maciej Drzewiecki Od 1505 biskup przemyski, biskup kujawski od roku 1513, w latach 1513-1535 prymas Polski, senator. Gdy w czasie reformacji chłopi nie chcieli płacić dziesięciny a w Gdańsku wybuchła rewolta Drzewiecki wezwał na pomoc króla i wojsko. Uczestnik zjazdu wiedeńskiego podczas którego oddano Niemcom Czechy i Węgry. Zwolennik sekularyzacji Prus.
  Jan Chojeński Od roku 1531 biskup przemyski, biskup płocki od roku 1535, w latach 1537-1538 biskup krakowski (książę siewierski),senator.Sekretarz wielki koronny mianowany z naruszeniem ustawy o incompatibiliach. Agent niemiecki Habsburgów i Hohenzollernów. Osłabiał Polskę w interesie Niemców. Zwalczał ruch egzekucyjny domagający się zniesienia przywilejów kleru (opodatkowania go, przeglądu darowizn kościelnych, wolności wyznaniowej, utworzenie stałego wojska, likwidacji odrębności Prus). Domagał się wygnania Żydów z Polski.

  Łukasz Górka Biskup kujawski w latach 1538-1542, senator. Jeden z najbardziej niebezpiecznych dla Polski agent papiesko-niemiecki. W 1522 roku, w Poznaniu skonfiskował i publicznie spalił księgi luterańskie. Niemcy i papieże byli bardzo zadowoleni z swojego agenta Górki i mianowali go tytułem Hrabiego Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego.

  Samuel Maciejowski Biskup chełmiński od roku 1539, biskup płocki od 1541 roku, w latach 1546-1550 biskup krakowski i książę siewierski .Senator. Agent niemiecki. Po nominacji na biskupa krakowskiego nie zrezygnował ze stanowiska kanclerza łamiąc ustawę o incompatibiliach. Protesty szlachty zaogniły sytuację w państwie. Doprowadził do pierwszego małżeństwa Zygmunta Augusta z epileptyczką Elżbietą Habsburg oraz przekazania mu władzy przez Zygmunta Starego na Litwie. Wzmocniło to stronnictwo habsburskie wspierane niemieckimi pieniędzmi oraz tytułami. Starał się skłócić Zygmunta Augusta z matką królową Boną. Dla zrobienia kariery przy królu, wbrew sejmowi i senatowi oraz szlachcie poparł ożenek Zygmunta Augusta z syfilityczką Barbarą Radziwiłówną.
 • @goodness 13:08:11
  Kwanty teraz wszystko ujawniają:)
  Wedy (wiedza)
  Uważano je za objawione, święte, tak cenne, że nikt niepowołany i niewtajemniczony nie mógł mieć do nich dostępu. Od samego początku utrzymywano, że są tak trudne, iż trzeba specjalnej inicjacji, by móc je choć w części zrozumieć. Uważano, że teksty te posiadają boską moc, a nieumiejętne zrozumienie prowadzi do złego wykorzystania mocy, co może stać się niebezpieczne.
  http://www.indiaguide.pl/przekaz/wedy.html
 • @goodness 13:08:11
  Notka jest dowodem, że czuję te uderzenia.
 • @von Finov 13:08:39
  Szczególnie interesujące są przykłady kolaboracji z prawosławną Rosją, (z protestantami zresztą też), to dowód na zupełnie niereligijny charakter duchowieństwa.
  Dziękuję za uzupełnienie notki,
  Pozdrawiam
 • @roux 18:10:16
  Drogi Roux!

  Napisałeś w odniesieniu do hierarchów tzw. Kościoła Rzymsko-katolickiego w historii Polski że oni mieli;

  ==niereligijny charakter duchowieństwa.==

  A tak naprawdę, to oni właśnie byli religijni, gdyż dobrze jest sobie uzmysłowić, jaka jest różnica pomiędzy religijnością, a życiem z Bogiem:

  - RELIGIA – zespół działań kultowych, ceremonii, obrządków, obowiązków uczynkowo-duchowych, mających odniesienie do spraw transcendentnych. Religia nie przedstawia Boga takim, jakim On jest, ale podaje nieprawdziwe informacje o jakimś przedstawianym bóstwie. Bóg religii jest bogiem różnym od Boga objawionego w Biblii, dlatego też wymogi danego boga religii jak i danej religii są nieprawdziwe. Przy pewnych elementach religii nawet spójnych z chrześcijaństwem, przesłanie i obraz boga religii zawiera mniej, lub więcej elementów sprzecznych z Pismem Świętym.
  Religia nie prowadzi do prawdziwego związku z Bogiem, do nawiązania osobistej relacji z Bogiem, a więc wśród uprawiających religię generalnie nie ma efektów, owoców życia według objawionych zasad Boga.
  - Możliwa jest próba życia duchowego, transcendentnego bez oparcia się na Bożym objawieniu, lub tylko częściowe opieranie się na Słowie, na nauce Boga, a częściowe na ludzkich wymysłach, czy demonicznych zwiedzeniach. Jest to uprawianie religii.
  - CHRZEŚCIJAŃSTWO – świadome, z wyboru, życie z Bogiem w oparciu o jedyne autorytatywne objawienie Boga – Biblię.

  Tak więc można być chrześcijaninem i żyć z Bogiem według Jego Słowa Bożego, albo można uprawiać:
  a; religię chrześcijańską – w założeniach częściowo spójną, a częściowo sprzeczną z Biblią,
  b; religię pogańską – z obrazem bóstwa jak i z jego przesłaniem generalnie sprzecznym z Biblią, odrzucając Boga objawionego w Jezusie Chrystusie.

  Jak jest się łatwo zorientować; korporacja religijna z centralą w Watykanie uprawia religię typu chrześcijańskiego jako mieszaninę:
  - diabelskich kultów np; kult królowej niebios,
  - pogańskich kultów np.; antydemoniczne drzewko- choinka, lampki na grobach,
  - magii np.; znaki kredą na drzwiach, medaliki, krzyżyki, szkaplerze, świeczka w oknie przeciw piorunom, żegnanie się sportowców,przed podróżą,
  - spirytyzmu np; wzywanie w modlitwach zmarłych ludzi; litanie, modlitwy do matki Pana Jezusa,
  - bałwochwalstwa np.; wszystkich rzekomo cudownych obrazów, kukieł, nawet kamieni w lesie - książkę by trzeba napisać

  Przekręconych wymogów Boga np:

  - fałszywy, gdyż niebiblijny chrzest niemowlaków,
  - fałszywa, przekręcona Wieczerza Pańska zamieniona w kultowe pieczywo i zamiast pod dwoma postaciami - tylko wafelek,
  - usunięte drugie przykazanie o zakazie bałwochwalstwa i w jego miejsce (dla uzyskania liczby 10 przykazań) z ostatniego przykazanie zrobili dwa przykazania; ostatnie o Ani. Ani żadnej rzeczy...
  - kłamstwo o czyśćcu, którego nie ma w Biblii,
  - fałszywe kapłaństwo zawodowych funkcjonariuszy zamiast powszechnego kapłaństwa wszystkich wierzących,

  + wiele stwierdzeń i nauk - szczególnie tych odnośnie moralności, etyki, zgodnych z Biblią choć głoszonych często przez obłudników zboczeńców, cudzołożników, wszeteczników, symonistów.

  Niestety żyjemy w kraju, gdzie da głoszona i praktykowana mieszanina uniemożliwia większości rozpoczęcie życia z Bogiem. A gdy ta fałszywa pobożność, grzeszna religijność odcina Polaków od Boga, to doznajemy niestety skutków odstępstwa.
  Bezbożność i wynaturzenie polityków, bezbożność kleru, bezbożność Polaków to wszystko skutki trwania w mieszaninie odstępstw i grzechów serwowanych jako pobożność, jako pobożna religijność.

  Pogański kraj, pogańskie obyczaje.
 • @von Finov 12:02:55
  Masz rację, lecz wyjaśnię, co miałem na myśli pisząc o "niereligijnym charakterze duchowieństwa".
  "Niereligijny" czyli sprzeczny z Watykanem, ponieważ spiskowali z prawosławiem.
  Przygotowuję właśnie notkę o prawosławiu uważanym przez Watykan za śmiertelnego wroga, :)
  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY