Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
260 postów 5260 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Do czyjego obrazu się modlą, po co zmienili twarz Chrystusa?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wśród Żydów w I w ne nie było niebieskookich blondynów o europejskich rysach

 

 

Zaskakujący wizerunek Jezusa Chrystusa przedstawiła grupa naukowców ze Stanów i Wielkiej Brytanii. W oparciu o m.in. dane antropologiczne doszli do wniosków, że Mesjasz najprawdopodobniej był niskim mężczyzną o muskularnej budowie ciała. Miał także m.in. szeroką twarz i krótkie lokowane czarne włosy.   –  Wizerunek ten jest prawdopodobnie bliższy prawdy niż przedstawiane do tej pory – powiedziała Alison Galloway, profesor antropologii z amerykańskiego Uniwersytetu w Kalifornii. Odniosła się do pracy dr Richarda Neava związanego z Uniwersytetem w Manchesterze, który wraz z brytyjskim artystą stworzył przybliżony wizerunek Jezusa Chrystusa.
W badaniach brano pod uwagę dane antropologiczne, kulturowe oraz fragmenty Biblii. Współpracując z zespołem kryminologów opracowano charakterystykę czaszek ludzi żyjących na początku ery na Bliskim Wschodzie. 
//www.tvp.info/23178594/niski-muskularny-o-ciemnej-karnacji-naukowcy-przedstawili-nowy-wizerunek-jezusa

 

zdjęcie; popularmechanics.com

 

Trudno się zgodzić ze zdaniem, że wizerunek jest zaskakujący, przecież dla każdego jest oczywiste, żewśród Żydów w I w ne nie było niebieskookich blondynów o europejskich rysach. W Biblii można przeczytać, że nie było łatwo odróżnić Żyda od Egipcjanina;

Nie jesteś więc Egipcjaninem, który niedawno podburzył i wyprowadził na pustynię cztery tysiące sykaryjczyków? (39) Ja jestem Żydem z Tarsu - odpowiedział Paweł - obywatelem znacznego miasta w Cylicji”(Dz 21:38 BT)

 

Biblia opisuje też kolor skóry Jezusa

 

A nogi jego podobne mosiądzowi, jakoby w piecu rozpalone, a głos jego jako głos wielu wód.”(Ap 1:15 Bg)

A Aniołowi zboru Tyjatyrskiego napisz: To mówi syn Boży, który ma oczy swoje jako płomień ognia, a nogi jego podobne są mosiądzowi”(Ap 2:18 Bg)

 

W roku 1920 w Syrii nad rzeką Eufrat, podczas kopania okopów brytyjscy żołnierze natrafili na starożytne miasto Dura Europos. Dziesięć lat później archeolodzy odkryli tam synagogę z końca II wieku, a w niej znakomicie zachowane kunsztowne freski przedstawiające sceny i postacie biblijne.

Oto Mojżesz,

 

 

wikipedia

Jak widać, nie przypomina Europejczyka.

    Pierwsi chrześcijanie nie wykonywali żadnych wizerunków, Orygenes pisze, że Pismo święte tak surowozabrania „świątyń, ołtarzy i obrazów", że chrześcijanie są ,,gotowi iść raczej na śmierć, jeśli trzeba, niż skazić swoje pojęcie Boga wszechrzeczy przez jakieś tego rodzaju wykroczenia".

Sytuacja uległa zmianie wraz  z przejęciem chrześcijaństwa przez pogańskiego cesarza Konstantyna i założeniem Kościoła katolickiego.

 Konstantyn, chcąc uczynić religię pociągającą dla pogan,wprowadził zewnętrzne ozdoby, do których przywykli w swojej własnej religii. (….)  Świątynie ku czci poszczególnych świętych ozdabiane w związku ze świętami gałęziami drzew, kadzidło, lampy, świece, ślubowane ofiary dziękczynne za powrót do zdrowia, woda święcona, prawo azylu, dni święte i całe okresy liturgiczne, używanie kalendarza, procesje i błogosławieństwo pól, szaty liturgiczne, tonsura, pierścień małżeński, zwracanie się ku wschodowi,obrazy  w okresie późniejszym,  być może śpiew kościelny i Kyrie eleison -wszystko to jest pochodzenia pogańskiego i zostało uświęcone  przez przejęcie do Kościoła

( bł.,J.H.Newman, kardynał)

 Zaczęto tworzyć wizerunki, żeby się do nich modlić i im się kłaniać. W tym celu usunięto z Dekalogu drugie przykazanie.

 Ponieważ nie widzieliście żadnej postaci wtedy, kiedy Jahwe przemawiał do was spośród płomieni ognia na górze Horeb, (16) pamiętajcie, żebyście nie ulegali zgubnemu złudzeniu i nie próbowali sobie czynić podobizny lub posągu jakiegoś bożka czy to w postaci mężczyzny lub kobiety” (Pwt.pr 4:15:16 BWP)

 

 

wikipedia

 Chrystus Pantokrator, jak widać nie przypomina dzisiejszego wizerunku Jezusa, obowiązującego w zachodnim Kościele od przełomu XV i XVI wieku.

Właśnie wtedy papieżem był Aleksander VI (Rodrigo Borgia), którego pontyfikat Kościół próbuje dyskretnie przemilczeć, ale nie dlatego, że papież był mordercą, syfilitykiem, zboczonym kazirodcą, który żył z własną córką, lecz z uwagi na jego wiekopomne dzieła.

Po pierwsze, wydanie sygnału do ludobójstwa (dzisiaj eufemistycznie nazwanego ewangelizacją) mieszkańców Ameryki Łacińskiej - bulla Inter caetera ,  4 maja 1483.

Z pośród innych dzieł pożądanych dla boskiego majestatu i zgodnych z życzeniem naszego serca, z pewnością najważniejszym jest, aby wiara katolicka i religia chrześcijańska, szczególnie w naszych czasach, była wszędzie wywyższana, umacniana i rozszerzana, przez co zyskamy zdrowie dla dusz naszych, a narody barbarzyńskie by były podbite i doprowadzone do tego samego”

 

Po drugie, to właśnie Aleksander VI zarządził aby wizerunkowi Chrystusa nadać europejski wygląd.

Interesujące może się wydać wyjaśnienie, co go do tego skłoniło.

Wiadomo, że w świecie kłamstwa każde zjawisko ma co najmniej dwie przyczyny - tę, która dobrze brzmi, czyli oficjalną - oraz drugą - prawdziwą.

Oficjalną przyczyną zmiany wizerunku Chrystusa było to, że uczestnikom krucjat, mordowani przez nich muzułmanie i żydzi wydawali się być do Chrystusa zbyt podobni. Na marginesie należy zauważyć, że od czasu ostatniej krucjaty minęło dwieście lat.

Za prawdziwą przyczynę zmiany uważa się chęć uwiecznienia papieskiego syna, syfilityka i mordercy, kardynała Cesare Borgia

Oto kardynał Cesare Borgia na obrazie Altobelo Melone,

wikipedia,

Współczesne wyobrażenie Jezusa

catholictradition.org

 

 

Następca Aleksandra VI, papież Juliusz II uważał, że Aleksander VI paktował z Szatanem..

„Nie będę mieszkał w pokojach, które zajmowali Borgiowie. Aleksander  pohańbił Kościół jak nikt dotąd. Papiestwo zdobył z pomocą diabelską. Pod groźbą ekskomuniki zabraniam wszystkim mówić i nawet myśleć o tym człowieku - niech  jego imię i czyny pochłonie mrok niepamięci. Jego imię ma być usunięte ze wszystkich dokumentów i not; czasjego panowania ma być zapomniany

 ..więc nic dziwnego, że najgorętszym pragnieniem Borgiów było być na zawsze zapamiętanym i odbierać od ogłupionych ludzi nienależną cześć.

 A zatem cześć obrazów jako obrazów nie zatrzymuje się na nich, ale zmierza ku temu, kogo przedstawiają

(Św. Tomasz z Akwinu, Summa theologiae, II-II, 81, 3, ad 3).

 

W sposób niezamierzony powyższe wyjaśnienie potwierdził katolicki portal Fronda.pl,który opisał historię zdjęcia Jezusa wykonanego współcześnie

„Zdjęcie przedstawia Pana Jezusa, z którego emanuje piękno, łagodność i pokora. Żaden z artystów nie namalował tego obrazu. To sam Jezus dał się … sfotografować włoskiemu stygmatykowi, bratu Elia (Eliasz).

 

 

Fronda.pl

W Polsce zna go pewno mało kto, natomiast we Włoszech ciągną do niego rzesze wiernych, licząc na jego wstawienniczą modlitwę i charyzmat uzdrawiania. Wiele osób widywało brata Elia, jak będąc sam, z kimś rozmawia. Pytano go wielokrotnie: „Z kim rozmawiasz? Kogo widzisz?”. Brat Elia, zmęczony tymi pytaniami, zwrócił się z tym do Jezusa. A Jezus, w odpowiedzi, wysłał go do pobliskiego kościoła w celu sfotografowania białej ściany. Z 36 zrobionych zdjęć wszystkie wyszły białe, z wyjątkiem jednej kolorowej fotografii.”

//www.fronda.pl/a/niemozliwe-a-jednak-oto-jak-naprawde-wygladal-jezus-chrystus,59915.html

 

Takich „objawień”, pochodzących wprost od Szatana, nawet Kościół nie uznaje, więc oczywistym jest, że zdjęcie zrobione przez brata Elię jest oszukańcze.

 

Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.” Mt 7:18 BT)

 Czyż sama natura nie poucza nas, że hańbą jest dla mężczyzny nosić długie włosy,” (1Ko 11:14 BT)

 "A pozostali ludzie, nie zabici przez te plagi, nie odwrócili się od dzieł swoich rąk, tak by nie wielbić demonów ani bożków złotych, srebrnych, spiżowych, kamiennych, drewnianych, które nie mogą ni widzieć, ni słyszeć, ni chodzić"
(Ap 9:20 BT)

 

 

J.H. Newman, ”O rozwoju doktryny chrześcijańskiej”

N. Cawthorne, „Bardzo prywatne życie papieży”

 zdjęcie wprowadzające "Wikipedia"

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • "oto Mojżesz"
  W synagodze malowidła ,toż to bujda na resorach- albo kopiący okopy sami to "namalowali" ,albo jak zwykle chazarskie mongoły dorobiły ideologię.
 • Autor
  || W Polsce zna go pewno mało kto, natomiast we Włoszech ciągną do niego rzesze wiernych, licząc na jego wstawienniczą modlitwę i charyzmat uzdrawiania. ||

  W Polsce są dziesiątki innych różniących się między sobą wizerunków, przyciągających nie mniejsze tłumy nieświadomych bałwochwalców.

  "Jak byli liczni, w takiej mierze grzeszyli przeciwko mnie.
  Chwałę moją zamienili na hańbę." (Oz. 4:7)

  Pozdrawiam wnikliwych :))
 • @kfakfa 12:23:13 witaj /bujda na resorach/
  Mojżesz też nie był niebieskookim blondynem o europejskich rysach.
  Komentarz blogerki Lotna:

  @klementyna 20:52:20
  To jest kolejny mit rozpowszechniany przez syjonistów, mający udowodnić, ze Żydzi nie są jednolita rasa i ze ich rasizm i pogarda dla innych nie jest ich cecha charakterystyczna jako narodu, podczas gdy nie tylko Żydzi ze starożytnego Egiptu, starożytnego Rzymu, dzisiejszego Izraela czy Nowego Jorku wyglądają tak samo, różniąc sie co najwyżej odcieniem karnacji, ale szereg badań genetycznych udowodniło, ze sa ze sobą bardzo blisko spokrewnieni, np. Żydzi aszkenazyjscy maja wspólnego męskiego przodka z Bliskiego Wschou, zgodnie z przekazami biblijnymi. Propagowanie teorii Chazarow jest kolejnym kłamstwem mającym udowodnić, ze Żydzi nie sa rasa, a religia, i ze np ekstremizm i rasizm Żydów zamieszkujacych Palestynę nie jest problemem Żydów zamieszkujacych np. Toronto czy Nowy Jork. Poza tym, kiedy zabraknie miejsca w Izraelu, posługując sie ta sama chora logika, dzięki której zajęli Palestynę, aby utworzyć Izrael, tym razem, prawem kaduka zajmą obszary dawnej Chazarii, no bo przecież "z tamtąd pochodzą".
  Proszę sobie włączyć tłumacza i przekonać sie na temat szeregu badań genetycznych, które potwierdzają pochodzenie Żydów aszkenazyjskich z Bliskiego Wschodu, a nie z żadnej Chazarii i ich wspólne geny z żydami od wieków zamieszkujacych tereny Bliskiego Wschodu.
  http://davidduke.com/rethinking-khazar-theory/
  http://davidduke.com/ashkenazims-khazar-origins-attractive-misleading-theory/http://davidduke.com/ashkenazims-khazar-origins-attractive-misleading-theory/
  http://davidduke.com/khazar-theory-koestler-admitted-wrote-book-jewish-interests/
  nadużycie link skomentuj
  Lotna 27.12.2015 14:13:51
  http://Wiktor-Smol.neon24.pl/post/128383,jest-taki-kraj#comment_1261865
  pozdrawiam
 • @roux 12:45:08
  Wymordowanych przez chazarów Sefardyjczyków zostało podobno ok. 3000 , chazarskich ashkenazy pozostała ilość ,kto stanowi większość ?
 • @kfakfa 12:51:45
  Właśnie Ci wytłumaczono, ze aszkenazisci nie sa Chazarami, a Ty dalej swoje (jak Trybeus).
 • Autor
  "Takich „objawień”, pochodzących wprost od Szatana, nawet Kościół nie uznaje, więc oczywistym jest, że zdjęcie zrobione przez brata Elię jest oszukańcze."
  To Kościół w jego dzisiejszej formie pochodzi od Boga? Bardzo watpię.

  "Czyż sama natura nie poucza nas, ze hańba jest dla mężczyzny nosić długie włosy"
  O jakiej naturze mowa? Czy o tej samej, która poucza, ze Bóg popełnił błąd stwarzając mężczyznę i dla wniesienia poprawki mężczyzna musi być obrzezany?
  Wręcz przeciwnie, długie włosy sprzyjają uduchowieniu. Zarówno Słowianie jak Indianie nosili długie włosy, a trudno o ludzi bardziej żyjących w zgodzie z natura niz oni.
  Włosy sie goli i obcina napletki niewolnikom, na znak ich niewolnictwa, co jest pogwałceniem praw boskich i zaprzeczeniem naturze, no chyba, ze jest to "natura po żydowsku", czyli na opak.
 • @via vitae 12:44:29
  Jest też wielu, którzy mają lub mieli "objawienia" (a właściwie objawy) ;-)
  Piszą na portalach, służą "władcy świata"
  Pozdrawiam
 • @Lotna 13:59:11
  Kościół pochodzi od Konstantyna. Z Bogiem nie ma nic wspólnego.
  "Rozpoznacie ich po owocach"
  Pozdrawiam
 • @Lotna 13:43:03
  Na pewno ?. Ja podobnie myślę jak szanowny Trybeus . Dla tego takie pisanie kieruję do lochu .Bywaj z Bogiem. Ave.
 • @Repsol 00:52:51
  Trafiłem do lochu za komentarz innego Blogera???
 • @Repsol 00:52:51
  Jesli ci pasują propagowane przez syjonistów z palca wyssane teorie na temat ich pochodzenia,którym zaprzeczają badania genetyczne, niektóre przeprowadzane także przez Żydów, to juz twój problem.

  No właśnie, co z tym lochem? Podobno admini powinni być obiektywni, a nie kierować sie własnymi odczuciami, tym bardziej własna miłością do Żydów! Bo przecież, według tej atrakcyjnej teorii o chazarskim pochodzeniu współczesnego żydostwa dalej można traktować Żydów jako naród wybrany. Żydów, których Chrystus nazywał Faryzeuszami! Którzy tłumacząc i przepisując Biblie dopisali sobie status narodu wybranego, którzy popełniają ludobójstwo na Narodzie Palestyńskim, bo im wolno, jako narodowi Wybranemu.
  Faktycznie, bywaj, ale ja z twoim żydowskim bogiem nie chce mieć nic wspólnego.
 • @Lotna 11:18:56
  Jeśli bibljni Żydzi byli niebieskookimi blondynami o europejskich rysach, to chyba można to udowodnić?
 • @fan-wolności 16:35:22
  Masz rację z tym gąszczem włosów, to kolejny dowód.
  Pozdrawiam
 • @roux 14:55:08
  Watpię, ze byli, ale dlaczego mnie o to pytasz?
 • @Lotna 21:51:08
  To pytanie retoryczne do tych, którzy się obrazom kłaniają.
  BTW.
  Taki dowód mógłby być interesujący
  http://wf4.xcdn.pl/files/15/12/01/947110_Oin3_106_4.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY