Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Krzyż - symbol pogański czy chrześcijański?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wiemy dziś, jaką formę miał krzyż, na którym zawieszono Chrystusa: czy tradycyjną, czy formę litery Tau (T), czy był rozszczepiony, czy wreszcie był tylko słupem ( prof. T. Chrzanowski, KUL)

 

 

Kościoły „chrześcijańskie” utrzymują, że Jezus Chrystus umarł na krzyżu, lecz Biblia tego nie potwierdza.  Narzędzie, którym zadano śmierć Jezusowi jest w Biblii określane słowami  σταυρός  (stauros,pal)  oraz ξύλον(ksilon,drzewo)

 Bóg naszych ojców wskrzesił Jezusa, którego straciliście, zawiesiwszy na drzewie” (ξύλου(Dz 5:30 BT)

A my jesteśmy świadkami wszystkiego, co zdziałał w ziemi żydowskiej i w Jerozolimie. Jego to zabili, zawiesiwszy na drzewie (ξύλου (Dz.Ap 10:39 BT)

„Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie”(ξύλου) (Gal 3:13 BT)

 Do IV wieku ne, do czasów Konstantyna Wielkiego, krzyż nie był kojarzony z chrześcijanami, tak samo jak inne dzisiejsze atrybuty nominalnego „chrześcijańskie” obrzędy i symbole.Konstantyn, chcąc uczynić religię pociągającą dla pogan, wprowadził zewnętrzne ozdoby, do których przywykli w swojej własnej religii. Świątynie ku czci poszczególnych świętych ozdabiane w związku ze świętami gałęziami drzew, kadzidło, lampy, świece, ślubowane ofiary dziękczynne za powrót do zdrowia, woda święcona, prawo azylu, dni święte i całe okresy liturgiczne, używanie kalendarza, procesje i błogosławieństwo pól, szaty liturgiczne, tonsura, pierścień małżeński, zwracanie się ku wschodowi, obrazy w okresie późniejszym, być może śpiew kościelny i Kyrie eleison - wszystko to jest pochodzenia pogańskiego i zostało uświęcone przez przejęcie do Kościoła.Na życzenie Konstantyna znaczeniegreckiego słowa  σταυρός (stauros), które oznaczało słup lub pal , rozszerzono o słup z poprzeczną belką (krzyż).

 σταυρός (stauros),

1. słup, pal, kół, (...) HOM. o palisadzie; o zaporze ze słupów wbitych w dno morza, TH.

2. krzyż, NT; (...) LUC. PEREGR. 34 być prowadzonym na śmierć przez ukrzyżowanie

3. pal do wbijania nań, PLU. ART. 17.

Wielki słownik grecko - polski, pod red. Zofii Abramowiczówny

 

 

Katolicka encyklopedia New Advent Catholic encyclopedia informuje, że słowo σταυρός(łac.  crux) było często używane w szerszym znaczeniu, oznaczało, na przykład, skałę, do której przykuto mitologiczną królewnę Andromedę. Łacińskie słowo crux  oznaczało prosty pal i wskazywało bezpośrednio na charakter oraz cel tego narzędzia, pochodziło od czasownika  crucio (dręczyć torturować)

Henri-Pierre Picou, Andromeda przykuta do skały.

Znaczenie greckich słów  σταυρός (pal) oraz  ξύλον(drzewo) dokładnie  ilustruje, znajdująca się w muzeum w Luwrze, starożytna rzeźba Kaźń Marsjasza.

 

 

 

Nie wiemy dziś, jaką formę miał krzyż, na którym zawieszono Chrystusa: czy tradycyjną, czy formę litery Tau (T), czy był rozszczepiony, czy wreszcie był tylko słupem ( prof. T. Chrzanowski, KUL)

 Podał im inny przykład, mówiąc: "Królestwo niebios stało się podobne do człowieka, który na swym polu zasiał wyborne nasienie. (25) Kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i między pszenicę nasiał chwastów, i odszedł. (26) gdy źdźbło wyrosło i wydało plon, wtedy ukazały się też chwasty. (27) Podeszli więc niewolnicy gospodarza i rzekli do niego: 'Panie, czy nie posiałeś na swym polu wybornego nasienia? Skąd się zatem wzięły chwasty?'(28) On powiedział do nich: 'Jakiś nieprzyjaciel, jakiś człowiek, to uczynił'. Rzekli do niego: 'Czy więc chcesz, żebyśmy poszli i je zebrali?' (29) On powiedział: 'Nie, żebyście przypadkiem, zbierając chwasty, nie wykorzenili, wraz z nimi pszenicy. (30) pozwólcie obu rosnąć razem aż do żniwa, a w porze żniwa powiem żniwiarzom: najpierw zbierzcie chwasty i powiążcie je w wiązki na spalenie, potem idźcie zgromadzić pszenicę do mojego spichrza' ". (..)

(36) Potem, rozpuściwszy tłumy, przyszedł do domu. A jego uczniowie podeszli do niego i powiedzieli: "Wyjaśnij nam przykład o chwastach w polu". (37) On, odpowiadając, rzekł: "Siewcą wybornego nasienia jest Syn człowieczy, (38) polem jest świat, a wybornym nasieniem są synowie królestwa, chwastami zaś są synowie niegodziwca, (39) a nieprzyjacielem, który je zasiał, jest Diabeł. Żniwem jest zakończenie systemu rzeczy, a żniwiarzami są aniołowie. (40) Dlatego jak zbiera się chwasty i pali ogniem, tak będzie podczas zakończenia systemu rzeczy. (41) Syn człowieczy pośle swych aniołów i zbiorą z jego królestwa wszystko, co powoduje zgorszenie, oraz tych, którzy czynią bezprawie, (42) i wrzucą ich do ognistego pieca. Tam będą płakać i zgrzytać zębami” (Mt 13:24-30; 36-42 BT)

 

 

 

Opoka.pl;New Advent Catholic Encyclopedia; bł. J.H. Newman „O rozwoju doktryny chrześcijańskiej”

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Tysiące lat przed powstaniem chrześcijaństwa wiele starożytnych narodów czciło krzyż, jako znak magiczny. W przedstawionych poniżej rysunkach możemy widzieć:

  http://www.kchds.pl/memo/image15.gif

  1. Prototyp krzyża - złożone na krzyż pałeczki przy pomocy których ludy pierwotne rozniecały ogień, a które były uznawane za przedmioty magiczne;
  2. Krzyż z gałązek sosnowych, czczony przez ludy zamieszkujące Himalaje;
  3. Przedchrześcijański krzyż Koreańczyków;
  4. Przedchrześcijańskie starogalijskie wyobrażenie krzyża na odzieży;
  5. Przedchrześcijańska bogini Diana (Artemida) z krzyżem na głowie;
  6. Średniowieczne wyobrażenie "Matki Boskiej", niemal identyczne jak poprzednie;
  7. Starożytne wyobrażenie Chrystusa z krzyżem na głowie (w górnej części krzyża widoczna reszta zaokrąglenia, charakterystycznego dla krzyży staroegipskich);
  8. Przedchrześcijańska bogini Minerwa z krzyżem na szyi. Bogini etruska, później rzymska, opiekunka sztuki i rękodzieła.
  9. Chrześcijańska święta Małgorzata;
  10. Przedchrześcijańska fenicka bogini Astarte.

  http://www.kchds.pl/memo/hist-krz.htm
 • @
  Biblia i kościoły w przypadku ukrzyżowania podają tak jak było ,t zn ,że okupant wykorzystywał wolno rosnące i na tyle duże drzewa by zdołały utrzymać skazańca , to ,że w późniejszej ikonografii czy malarstwie przedstawiano to inaczej nie ma generalnie żadnego znaczenia dla samego faktu kaźni ,tak samo nie ma znaczenia geneza "symbolu krzyża " bo jeśli chrześcijaństwo go sobie od prawie 1700 lat "zagospodarowało" to niby kto ma dzisiaj do tego znaku większe prawo ?
 • @puuuq 10:23:32 & rabszak
  Dzięki za merytoryczne komentarze

  /bo jeśli chrześcijaństwo go sobie od prawie 1700 lat "zagospodarowało" to niby kto ma dzisiaj do tego znaku większe prawo ?/

  nie można odmawiać "chrześcijaństwu" prawa do symboli i znaków; czym innym jest wykazanie nieuzasadnionego powoływania się na Pismo święte.

  "(3) Albowiem to, co wzbudza lęk u narodów, jest niczym, jako że jest drewnem wyrąbanym w lesie, obrobionym dłutem, rękami rzeźbiarza. (4) Zdobi się je srebrem i złotem, umocowuje się za pomocą gwoździ i młotka, by się nie chwiało. (5) [Posągi] te są jak strachy na ptaki wśród pola melonów, nie mówią, trzeba je nosić, bo nie chodzą. Nie bójcie się ich, gdyż nie mogą zaszkodzić, ani są zdolne czynić dobrze."
  (Jer 10: 3-5 BT)
 • @roux
  Czy wolno nam mówić, że przybito Go do PALA o kształcie pionowej belki???

  Nie, nie wolno! A jednak strażnica takie właśnie swoje ''święte obrazki'' produkuje w swych świerszczykach.


  Inne pytanie: co takiego niósł Szymon z Cyreny?

  Czy mamy w Biblii mowę o tym, że tenże stauron-pal zakopywano, wbijano w ziemię???
  Bo jeśli jak twierdzi strażnica do tego pala i tylko do tego pala przybito Zbawiciela, to przecież ten pal nie był w powietrzu! Prawda?

  Ten pal musiał gdzieś na czymś się opierać, być do czegoś przybity! Prawda?

  Czy zatem mamy mowę w Biblii o tym, że ten pal wkopywano w ziemię, umacniano, by się nieprzewrocil???

  Teoria pionowego pala nie jest ani zgodna z Biblią, ani z logiką!
 • @puuuq 10:23:32
  ''...nie ma generalnie żadnego znaczenia dla samego faktu kaźni..''
  //

  Właśnie o to chodzi!

  Jednak chrześcijanie będą zajmowali się dyskutowaniem, sprzeczkami o narzędzie kaźni i tak gubią najważniejsze, czyli Śmierć Pana Jezusa!
 • @Bara-bar 12:04:58
  gubią najważniejsze, czyli Śmierć Pana Jezusa!//

  Masz rację, wydaje się nawet, że celowo gubią
  Pozdrawiam
 • @puuuq 10:23:32
  // tak samo nie ma znaczenia geneza "symbolu krzyża " bo jeśli chrześcijaństwo go sobie od prawie 1700 lat "zagospodarowało" to niby kto ma dzisiaj do tego znaku większe prawo //

  Ty nadal to niesz w absurdach...a ponoc jestes taki racjonalny...

  To jak wymyslisz patent a pozniej ktos go przejmie bez praw autorskich, to bedzie mial wieksze prawo tylko dlatego ze sobie dluzej z nim prosperuje?

  Od jutra mam wolne pare dni wiec odpisze tobie na twoj ostatni komentarz u try be us zebys nie myslal ze jestes taki blyskotliwy...bo nie jestes...nie wspominajac brakow w podstawowej wiedzy i logice.

  : )))
 • @roux 13:23:35
  Co to za smierc jezusa?

  Na ile zamknal oczy?

  Nie byl nawet pierwszym zmartwychwstalym.

  Ne mogl umrzec za grzechy wedlug st.
  Nie ma czegos takiego jak grzech pierworodny.
  Czyli jak ludzie milujacy klamstwo staja sie jego ofiara i tona w oparach absurd...ufffff
 • @roux
  Dlaczego tolerujesz celowe obrażanie Pana Jezusa Chrystusa przez eonmarka?

  Przecież on TYLKO i WYŁĄCZNIE w celu obrażania Pana Jezusa pisze JEGO IMIĘ z małej litery!
 • @Bara-bar 17:40:18
  uwaga Barbara,
  sztyrlic uderza do Ciebie "w zaloty".
  zdjęcie przysłał (z podpisem).

  wiosna idzie ...
  kolejne mgnienie
 • @lukucjusz 19:00:31
  Ja wiem, widze :)))
 • @Bara-bar 17:40:18
  Ty naprawde myslisz ze jezus jak istnieje to obrazi sie o pisanie jego imienia z malej literki...???

  : ))))))))))))))

  dzizesss...

  : )))

  A potem dziwic sie ze ludzie tak chetnie fanatycznie kochajc swoich bogow gotuja los innym...

  Baska, taka ciekawostka...st i nt naposano w grece a chrzescijanstwo rozwinelo sie w rzymie i zdominowalo swiat zachodu...
  Jednoczesnie naiwniacy bredza cos o autentycznosci...nazarenczyka...
  Nawet reklamujac sie przy tym racjonalizmem.

  : ): ): )
 • @eonmark 20:32:40
  Ty naprawdę myślisz że jezus jak istnieje to obrazi się o pisanie jego imienia z małej literki...???
  //

  Nie, ja wierzę, że ty w to wierzysz, i dlatego właśnie Go obrażasz i dlatego świadomie piszesz z małej litery.
  Gdybyś niewierzyl, tego byś nie czynił!

  Twoje wpisy świadczą o tym, że ty Go nienawidzisz!!!
 • @eonmark 16:22:54
  Odpowiedź na Twoje pytania i wątpliwości jest w Biblii.

  "(4) Jan do siedmiu Kościołów, które są w Azji: Łaska wam i pokój od Tego, Który jest, i Który był i Który przychodzi, i od Siedmiu Duchów, które są przed Jego tronem, (5) i od Jezusa Chrystusa, Świadka Wiernego, Pierworodnego umarłych i Władcy królów ziemi. Temu, który nas miłuje i który przez swą krew uwolnił nas od naszych grzechów, (6) i uczynił nas królestwem - kapłanami Bogu i Ojcu swojemu, Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen." (Ap. 1:4-6 BT)

  Zauważ, że różne Kościoły, mimo iż powołują się na Biblię, nie mają z Biblią nic wspólnego
  Pozdrawiam
 • @
  PRAWDOPODOBNIE KRZYŻ W KSZTAŁCIE LITERY ''T''

  Jest w ewangelii Jana pewien zapis i warto na niego spojrzeć, zwracając główną uwagę na ''na rękach jego znaku gwoździ ''.

  (24) A Tomasz, jeden z dwunastu, zwany Bliźniakiem, nie był z nimi, gdy przyszedł Jezus. (25) Powiedzieli mu tedy inni uczniowie: Widzieliśmy Pana. On zaś im rzekł: Jeśli nie ujrzę na rękach jego znaku gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej w bok jego, nie uwierzę. //

  (Ew. Jana 20:22-28, Biblia Warszawska)

  Co do pala to kolejny wybryk świadków jak w przypadku przejścia wielbłąda przez ucho igły do szycia jak opisują to w swoim przekładzie, więc nie ma co rozpisywać się nad tym, bo biją na głowę Andersena.

  eonmark

  //Ty naprawde myslisz ze jezus jak istnieje to obrazi sie o pisanie jego imienia z malej literki...???//

  Podskakujesz jak jajko na patelni ale zapewne nie gniewasz się na mnie, jeśli istniejesz.

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @nocny gryzoń 20:56:52 witaj dziękuję za komplement -;)
  Czy znasz jakieś wyznanie oddające cześć palowi?
  Pozdrawiam
 • @Bara-bar 17:40:18
  Nie jestem niczyim sędzią -;)
 • @roux 21:06:48
  ''dziękuję za komplement''
  //

  To ty dla komplementow piszesz???????????????
 • @Max von Stirlitz 18:23:53
  Wyszedł mi kiedyś taki na drogę, musiałem poczekać dłuższą chwilę aż sobie pójdzie, Fiat 126p nie robił na nim żadnego wrażenia.
  Dawno temu nad rzeką Ropotamo
  Pozdrawiam
 • @60grzegorz 21:05:02
  Gwoździami można przybić nadgarstki do pala, czyż nie?
  Pisząc notkę korzystałem ze źródeł katolickich.
  Pozdrawiam
 • @Bara-bar 21:11:28
  Formy grzecznościowe obowiązują, nieprawdaż?
 • @nocny gryzoń 21:30:26
  Miło, że zwróciłeś uwagę na zdjęcie; nie fotografowałem pala, lecz roślinę - wawrzynek wilczełyko (Daphne mezereum L.)

  /nie będziesz wyrywać chwastów?/
  nie będę, to zadanie dla aniołów
  BTW
  obok Andromedy Perseusz z głową Gorgony w lewej ręce, zabija potwora morskiego Ketosa
 • @roux 21:20:21
  ''Gwoździami można przybić nadgarstki do pala, czyż nie?''
  //

  Można też przybić do twojej głowy!
 • @Roux
  ŚWIADKOWIE TO WIELKI KAMELEON!

  //''Gwoździami można przybić nadgarstki do pala, czyż nie?''//

  Oczywiście że można, dlatego czekałem aż rozmowa nabierze przysłowiowego tempa gdyż wiadomo mi a zrobiłem to i zacytowałem specjalnie wiedząc o tym że można nadgarstki przybić do pala z tą różnicą że świadkowie bardzo się wycwanili i swe rysunki zaczęli przedstawiać z wbitymi dwoma gwoździami ALE KIEDYŚ TAK NIE PRZEDSTAWIALI!

  Kiedyś na rycinach świadkowie upalowanie przedstawiali przy pomocy jednego gwoździa a to jest potężna różnica.

  Tak czy owak, nie trzeba być tutaj żadnym Einsteinem by sprawdzić jakie zwyczaje i sposoby panowały w ówczesnym Cesarstwie Rzymskim, by pal zostawić tym, którzy nie wierzą w Zbawiciela a skąd dopiero w to na czym poniósł śmierć.

  Wolę abyś pamiętał o tym że świadkowie to jeden wielki kameleon znakomicie zacierający po sobie swe ślady, ale nie do wszystkich, są tacy którzy to widzą.

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @60grzegorz
  I W SPRAWIE KRZYŻA ŚWIADKOWIE... RÓWNIEŻ KŁAMIĄ!

  Widzę Grzegorzu, że przytoczyłeś bezapelacyjnie dowód Biblijny mówiący o tym, że ręce Pana Jezusa przebite były GWOŹDZIAMI, a nie jednym gwoździem, tak jak na swoich rysunkach przedstawiają to Świadkowie...

  Jednak kogo interesuje zapis Biblijny?
  Autor artykułu powinien natychmiast stanąć po stronie faktu Biblijnego, ponieważ biorąc pod uwagę świadectwo Tomasza, Świadkowie... się mylą przedstawiając jakąś postać której ręce przebija JEDEN GWÓŹDŹ!

  Zatem bardzo prawdopodobne jest to, iż ręce Zbawiciela były rozpostarte a tym samym przybite dwoma GWOŹDZIAMI, jak mówi Apostoł Tomasz.

  Przy takim świadectwie nauka Świadków... mówiąca o przybiciu do pala Pana Jezusa jednym gwoździem po prostu legła w gruzach!

  Proponuję mój artykuł na ten sam temat sprzed 6 lat, który nosi tytuł: "W poszukiwaniu jednego gwoździa!".

  Czytelnik znajdzie go na stronie:

  http://57kerenor.neon24.pl/post/21362,w-poszukiwaniu-jednego-gwozdzia

  Podsumuję:

  Świadectwo Apostoła Tomasza obala mit Świadków... na temat przybicia Zbawiciela do pala!

  No ale skoro roux nie ma najmniejszego zamiaru nazwać (za prorokiem Izajaszem) Pana Jezusa Potężnym Bogiem, to o czym tutaj z jego fantazjami deliberować? Niech już lepiej pozostanie przy Inkwizycji i katolickich stosach.

  Zatem kłamstwu Świadków... mówię: http://m.neon24.pl/31ba38a73f4ba51e9dfcba62a36d8a6e,0,0.jpg

  No i oczywiście samo oddawanie czci krzyżowi tak jak dzieje się to w katolicyzmie jest bałwochwalstwem. Kropka!
  Jednak i pogańskie rysunki w Strażnicach... w nie mniejszym wcale stopniu zasługują na potępienie!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Bara-bar 21:48:08
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/47/Justus_Lipsius_Crux_Simplex_1629.jpg/270px-Justus_Lipsius_Crux_Simplex_1629.jpg

  /Można też przybić do twojej głowy!/
  doceniam Twoje zaangażowanie w obronie papieskich dogmatów
 • @57KerenOr 22:11:38
  Czy, Twoim zdaniem, nie można przebić jednym gwoździem obu nadgarstków lub wbić dwóch gwoździ w złożone nadgarstki?
  Pozdrawiam
 • @roux
  O TO MI WŁAŚNIE CHODZIŁO, ROUX!

  No, ale czy ty i inni wyciągną z tego wnioski, widząc jaką organizacją fałszywą są świadkowie. Czy nie widzisz tego, że ich jedynym zadaniem jest zbezczeszczenie OSOBY PANA JEZUSA!?

  Oni właśnie jak i watykan zostali do tych spraw powołani!

  Keren napisałeś:

  //No i oczywiście samo oddawanie czci krzyżowi tak jak dzieje się to w katolicyzmie jest bałwochwalstwem. Kropka!//

  Oczywiście że tak jest!!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @roux 22:12:30
  stauros ...
  myślę, że ilustracja nie odpowiada rzeczywistości,
  w której przebite dłonie nie utrzymały by wiszącego ciała (skazany nie jest przywiązany do słupa).
 • @roux
  ZNAKU GWOŹDZI, TO WAŻNE!!!

  Zauważ roux co mówi Jan, mówi : ''na rękach jego znaku gwoździ ''.

  A więc były gwoździe, tzn że do każdej ręki był gwoźdź!!!!

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @lukucjusz 22:22:57
  To ilustracja Justusa Lipsiusa.

  Justus Lipsius, Joost Lips lub Josse Lips (ur. 18 października 1547 w Overijse, zm. 23 marca 1606 w Lowanium) – flamandzki filozof, filolog klasyczny i historyk. Jeden z najwybitniejszych znawców języka, historii i kultury starożytnego Rzymu.
 • @roux
  KŁAMIESZ!

  Nie potrafisz przyznać się do kłamstwa. Jesteś po prostu tchórzem! Nie wiem dlaczego tak nienawidzisz Syna Boga Ojca? Nawet bezpośrednio do Niego nie masz najmniejszego zamiaru się odezwać. Po prostu jesteś kameleonem i dwulicowcem. Raz trochę katolikiem, innym razem Świadkiem... No i bardzo lubisz przypochlebiać się innym, a nie Panu Jezusowi. Tak! Jego wręcz nienawidzisz!

  Twoje pozdrowienia są nieszczere...


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @roux 22:27:06 w uzupełnieniu ...
  To ilustracja Justusa Lipsiusa przedstawiająca Crux simplex .
 • @57KerenOr 22:28:20
  Nie spodziewałem się po Tobie takiego zachowania -;(
  Zostaw swoje projekcje dla Twoich klakierów.
  BTW
  Zauważyłeś jaki jest temat notki?
 • @eonmark 16:16:52
  jeśli wiesz od kogo chrześcijanie przejęli symbol krzyża i ten ktoś rości sobie dzisiaj jakieś do tego symbolu pretensje ,to im to powiedz bo wygląda na to ,że musieli zaczekać na ten Twój komentarz by wreszcie to do nich dotarło
 • @roux 22:27:06
  To nie znaczy, że Justus Lipsius ma rację.
  Sposób ukrzyżowania nie jest jednoznacznie rozstrzygnięty i pewnie nie będzie.
  Sądzę, że rzymianie podchodzili do sprawy praktycznie.
  Wykonywanie tego typu wyroku zaczynało się już poprzez niesienie przez skazanego belki, do której przywiązane miał nadgarstki.
  Zapobiegało to próbie ucieczki więźnia, lub odbicia go.
  Belka ta później mocowana była do szczytu przygotowanego (do wielokrotnego użytku) pala, a pal ten nie była zbyt wysoki.
  taki "krzyż" miał kształt litery T (lub ponad poprzeczną belkę wystawała niewielka część pala).
 • @roux
  UCZNIOWIE CHRYSTUSOWI, A NIE, CHRZEŚCIJANIE!

  Nie ma takiego pojęcia jak „Krzyż chrześcijański”, ponieważ nigdy ludzie wierzący czasów apostolskich nie nazywali się chrześcijanami.
  Zgodnie z greckimi kopiami wyraz „mathetas christianous”, nie oznacza „chrześcijan”, tylko „uczniów Chrystusowych”. (Dzieje Apostolskie 11:26)!

  http://www.biblia-internetowa.pl/Dzieje/11/26.html

  Nie odniosłem się to tytułu Twojego artu, ponieważ jest on w swoim założeniu nieprawdziwy i wprowadza Czytelnika w błąd!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @60grzegorz 22:24:40
  A więc były gwoździe, tzn że do każdej ręki był gwoźdź!!!! //
  Proponuję proste ćwiczenie, stajemy plecami przy ścianie, prawą rękę podnosimy nad głowę przykładamy do ściany wyobrażamy sobie, że przez nadgarstek przebito nam gwóźdź, przykładamy teraz lewą DŁOŃ do prawego nadgarstka, wtedy lewy nadgarstek wystaje i można go przebić DRUGIM gwoździem. ;-)
  Tak, że Twoje rozumowanie jest niedokładne. Niestety.
 • @57KerenOr 23:27:02
  Zapomniałeś zaznaczyć, że wypowiadasz własne zdanie ;-).
  Moim zdaniem, prawdziwi uczniowie Chrystusa, to chrześcijanie, prawdziwi chrześcijanie.
 • @roux
  PRZYPARTY DO ŚCIANY, RACZEJ DO MURU!

  Napisałeś:

  //Proponuję proste ćwiczenie, stajemy plecami przy ścianie....//

  Tak, tak roux obojętnie jakbym nie stanął to i tak źle stoję a zresztą to nie ja tylko ty, ale przy murze i to jeszcze przyparty.

  Czy ty czytasz to, co piszesz!?

  http://m.neon24.pl/c4e39c5642908d02ed3c500b19a5cf7f,0,0.jpg
 • @Bara-bar 20:49:27
  Wedlug pawelkowego klamstwa, ( tak, jego tez nie bylo) jestem z urzedu antychrystem...
  Myslisz, ze przejmuje sie pisownia imienia z malej literki?

  : )))


  Einstein powiedzial kiedys ze logika zabierze nas z punktu a do b, wyobraznia wszedzie.
  Nie masz ani jednego ani drugiego.
  W zamian fanatycznie wspierasz klamstwa.

  Kazdy ma prawo w czyms byc dobry.
 • @roux 20:53:58
  Czesc Roux

  Myslisz ze jak spiaca krolewna potwierdza ze krasnoludki istnieja, to masz donczynienia z dowodem na autentycznosc jednego i drugiego.

  Zastanawia mnie czasami jak inteligentni ludzie moga konsekwentnie brnac w klamstwa.

  Pozdrawiam
 • @60grzegorz 21:05:02
  'Gniewam sie...nie wejdziesz do mojego krolestwa...napisales imie z malej literki...o watpliwosc mojego istnienia sie nie martwie za to ty zaczynasz niebezpiecznie wkraczac na grunt bycia antyeonmarkiem...'

  : )))

  ; )
 • @puuuq 22:37:12
  Ta firma zmienia tylko szyldy...'kradna sobie' i 'sobie daja'...
  Paradoks.

  48
  16
  11

  Show must go on...
 • @nocny gryzoń 02:55:10
  //dlaczego wymysleni kosmici maja byc lepsi? //

  Liczy sie prawda.
  Ona jest lepsza od klamstwa, nie sadzisz?

  W przeciwienstwie do jezusa dowdow na istnienie 'istota pozaziemskich' jest o wiele wiecej i ukladaja sie one w bardzo spojny, logiczny obraz.


  //nową sektę bys zakładał czy bestsellera pisał.//

  Gdybys czasem czytal co pisze wiedzialbys ze moje poglady wykluczaja calkowicie istnienie zorganizowanych grup.
  Sektom mowimy nie bonwpisuja soe w schemat poramidy a jest napisane ze potomstwo czlowieka w koncu zniszczy glowe weza...tracac przy tym swoja globalna mobilnosc technologiczna...

   //w czym odróżniasz się od świrów, pardon, oszołomów?//

  Wydawalo mi sie ze za swira uwaza sie kogos kto naprzyklad mowi ze wlasnie gadal z oslem, albo ozywil czlowieka, ewentualnie ze widzial na plazy jak wieloryb podwiozl w swoich trzewiach czlowieka...
  Konsekwentnie, swirem bedzie ktos kto wyczyta w bestsellerze o takich rewelacjach i potraktuje je bez zadnych dowodow jako prawde objawiona...w dodatku, z tej okazji, przylaczy sie do sekty i bedzie uczeszczal na spotkania w domu w ktorym takie historie uwaza sie za prawde kolektywnie, i obserwuje sie jak szamani chodza i puszczaja dymka, czesciowo wypowiadaja cos w niezrozumialym jezyku, ubieraja sie w smieszne stroje, i niczym trenerzy mowia co po koleii zgromadzeni maja tam robic, a ci jak na zawolanie, stoja, siedza, klekaja, ziewaja czy przysypiaja, spiewaja i robia jakies znaki rekami przy glowie i na klatce....
  Jeszcze za to placac...

  Nie uczestniczac w takiej farsie jestem czym odwrotnym od swira.

  //rozumiem też, że wielu musiało dojść do wiadomych kosmicznych wniosków a że nie jest to wiedza powszechna... wiadomo, ciemnota i spisek, co nie?//

  Prawda lezy przed oczami ludzi ale trzeba sie troche wysilic w zyciu na samodzielnosc myslenia i chciec cos wiedziec o swiecie.
  Wiekszosc woli podazac szeroka droga konformizmu...gdzie garstka mysli za masy a te sie dostosowuja...owoce tego widzimy w nadchodzacym koncu tej cywilizacji.

   //i specjalne gmatwaniny, by wszystko pomieszać, sprzecznościami też, ale tak, byś sam mógł to przejrzeć jakimś czwartym okiem. //

  Przepowiednie...

  //Pewnie ludzkość jeszcze nie dojrzała, pewnie za mało medytują po kątach a tylko wybrańcy nagle przejrzą.//

  Ludzie juz sa gotowi.
  Teraz trwa oczekiwanie...

  Historia sie z Ciebie zasmieje.
  Bedzie tobie glupio, ale to nienkoniec swiata.
  Tylko sie pozniej nie madruj ze tak naprawde to czules w kosciach...

  ; )
 • @ roux
  Wszystko wiemy bardzo dobrze. A ty, który nie wiesz, nie zabieraj się za wyjaśnianie.
 • @
  Oto "godny" argument:

  || komu zależy, by podważać nie tylko ukrzyżowanie ale całego Chrystusa?
  'nauka o palu' nie tylko odróżnia na siłę od innych ale przy okazji niszczy 'naukę krzyża'//
  Tym, którzy dążą do zniszczenia Kościoła Katolickiego. Kto za tym stoi?- dobrze wiemy...A publikują - tak przypuszczam- płatni najemcy..||

  http://alfa.com.hel.neon24.pl/post/130731,nasze-nocne-czuwanie-nasza-ojczyzna-zanim-ruszymy-dalej#comment_1294384
 • @via vitae 07:24:17 hel przechodzi samą siebie
  płatnym najemcą nazwała profesora KUL, T. Chrzanowskiego i autorów Catholic Encyclopedia -;)
  no cóż, najwyraźniej brak rzeczowych argumentów boli dyskutanta, więc zostają "godne" argumenty
  Pozdrawiam
 • @Zdzich 06:59:39
  Miło, że zajrzałeś. Szkoda, że nie masz nic do powiedzenia.
  Pozdrawiam
 • @roux
  "UCZNIOWIE CHRYSTUSOWI", ALE NIE DLA ROUXA!

  Nie roux, w tym wypadku nie wypowiadam własnego zdania, ponieważ dwa wyrazy "MATHETAS CHRISTIANOUS" znalazłem w kopii greckiej. Zatem tymczasem to Ty występujesz przeciwko sobie...

  Takie samo zdanie co ja na ten temat posiada Biblia w języku hiszpańskim, gdzie wyżej zaznaczone "Christianous" przetłumaczono dokładnie na "cristianos", czyli "Chrystusowi".

  Mógłbym jeszcze podać przykład Biblii w języku niemieckim. Tam ów wyraz również oddano zgodnie z grecką kopią, "Christen", czyli "Chrystusowi".

  No i pozostał język angielski. Tam widnieje w znanym nam miejscu słowo: "Christians". Jak się okazuje, w języku hiszpańskim, niemieckim i angielskim, w Dziejach Apostolskich 11/26, użyte jest słowo Chrystusowi, a w języku polskim "chrześcijanie".

  Przyklasnąć w tym wypadku należy przekładowi hiszpańskiemu, angielskiemu i niemieckiemu, ponieważ tłumacze zachowali podstawowy człon wynikający z greki i wskazujący na Chrystusa Pana. I w angielskim tłumaczeniu, i w hiszpańskim, i w niemieckim widnieje człon podstawowy zauważony w grece, a mianowicie "CHRIST"!

  Tak roux, ten kto odrzuca Syna Bożego i takie podstawowe rzeczy ma zakryte. Jednak gdybyś się do Pana Jezusa zwrócił w modlitwie, wtedy (jestem pewny), łuski z Twoich oczu by spadły!

  Zatem, wybacz, ale na temat tzw. "chrześcijan" piszesz głupoty!

  Po prostu zostało Ci udowodnione kłamstwo!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @lukucjusz 19:00:31
  ''@Bara-bar 17:40:18

  uwaga Barbara,
  sztyrlic uderza do Ciebie "w zaloty".
  zdjęcie przysłał (z podpisem).''
  //

  Ciekawe zdjecie umiescil:))) Z pazurami w wodzie:))) ze wszystkimi osmioma, bo parzystokopytny:)))

  Znaczy, ze ma czysto za kopytami:)))
 • @nocny gryzoń 16:50:00
  //dobrze wiesz, że to tylko konstrukcja własna, wtórna wobec baaardzo wtórnych a te pierwotne są prymitywnym niedouctwem, sekciarskim fałszem. to tylko łączenie nienaukowych gdybań tak, by pasowało we własnym umyśle, który w końcu sam jest nakierowany na dokładnie takie wnioskowanie.//

  Cos ci sie wydaje.
  Gadajace osly i powstajacy z grobow 'swieci' sa bardziej logiczni niz rozwinieta rasa z zewnatrz ktora ingeruje subtelnie w kolejne etapy naszego rozwoju...?

  Biblia ktoa wyzajesz zdaje sie za prawde objawiona mowi tobie to samo co ja...ze 'poslancy bogow' ingeruja w losy ludzkosci.
  Nie doczytales?

  Mowia to inne ksiegi 'swiete' innych ludow...mowi to.architektura starozytnosci...coz za zbieg okolicznosci.

  Na twoja tepote nic noe poradze.
  Podsuneli toboe pod nas to w co masz wierzyc a subtelnie schowali to co jest prawda.


  Swiat uzyska pewnego dnia wiele wyjasnien...zanim zostana potwierdzone z zewnatrz.
  Ten moment nadchodzi.

  48
  16
  11
 • @nocny gryzoń 16:50:00
  //a  dlaczego odwrotnie nie przedstawić kosmitów jako bogów?//

  Bo nimi nie sa.

  //Kosmici pewnie nie są tworem ewolucji, nie mogą miec związku z Bogiem-stworzycielem, wzięli się znikąd...//

  Ty sie nie wziales znikad a boga tak naprawde nie znasz przynjmniej w obecnej formie cielesnej.
  Dlaczego z istotami pozaziemski nie moze byc podobnie?
  Jestes az tak ograniczony?
  Myslisz ze znamy odpowiedz co sprawia rzeczy poza patetyczna nazwa w rodzaju meskim -'bog'...
 • @eonmark 03:40:13
  A KTÓŻ taki stworzył kosmitów???

  Skąd oni się wzięli???
 • @nocny gryzoń 16:50:00
  //skoro wszystko ma być fałszem, dlaczego to ma być akurat prawdą i po co celowy wysiłek spisku w ukrywaniu rzeczy.//

  Swiat w ktorym zyjemy musi sie okazac zbudowanym na klamstwie.
  Dziwi ze czlowiek ktory rzekomo broni autentycznosci jezusa a wraz z nim biblii, nie doczytal jeszcze ze tym swiatem marnosci 'rzadzi pan wiatru' ktory kroluje dzieki wielopoziomowemu klamstwu.
  Matrix jest okresleniem nowoczesnym lae oddaje nature klamstwa...podlega ona 'schematowi'...'sztancy'.

  Dlaczego zyjemy w swiecie iluzji?

  Pomysl jakie sa skutki odkrywania?

  Myslisz ze rozwoj gwarantuje statyczny model w ktorym wszystko co podano tobie na tacy jest prawda a ty tylko musisz to zaakceptowac?

  Jestes na prymitywnym poziomie.

  'Ukrywanie spisku' jest tak naprawde dosc pozorne.

  Znowu, zagladasz do biblii a tam jest wyjasnione ze ci ktorzy kochaja prawde beda widzieli rzeczy zakryte dla konfomistow splywajacych 'bez wysilku' z pedem nurtu.
  Jak chcesz wrocisz do morza a pozniej z chmurami deszczem spadniesz na wyzynach zeby znowu zrobic kolko z szansa na...wyrwanie sie z cykli.
  One sa wlasnie po to.
  Nikt za ciebie sie nie rozwinie.
  Chcesz stac sie diamentem, walcz o to.
 • @nocny gryzoń 16:50:00
   //dla zabawy tworzą walczące strony i pewnie powysysają dusze a mając inzynierie gwiezdną czy inne zaawansowanie nie mogą nawet walnąć meteorem :)//

  Nie dla zabawy, przedsiewziecie w ktorym biora udzial nie jest zabawa w doslownym sensie.
  Kto powiedzial tobie ze nie moga walnac meteorem?
  Ludzkosc juz jest w stanie to zrobic.

  Jestes zbyt plytki na tego rodzaju rozmowy.
  To jest poziom duchowych niewolnikow o ktorych pawel zabiega z kart pisma.
  Macie byc slepi i glusi i ma byc to cnota gdyz zbawienie tkwi w wyznaniu ustami ze zbawiciel naprawde istnial i jest bogiem.

  Robicie sobie krzywde...bo nie wlaczycie o poznanie prawdy tyloo akceptujecie przemyslany prymitywny chwyt ktorym sortowane sa dusze.
 • @Bara-bar 17:09:23
  // KTÓŻ taki stworzył kosmitów???

  Skąd oni się wzięli???//

  Tam skad pochodze mowi sie ze to czego nigdzie nie ma jest wszedzie.

  ; )

  Pracujac na literach tworzymy swiaty...alfabet jednak, tylko odkrylismy.
  Swiaty te istnieja bez wzgledu na to czy siedzimy na wieczrzy z 'bogiem' twarza w twarz czy nie.
 • @nocny gryzoń 17:46:06
  //nic mi się nie wydaje- konkret: stoisz przy jednym z poczuciem wyższosci, podajesz za pewnik więc nie badasz tez sprzecznych i odwrotnych.//

  Kto tobie powiedzial ze nie badam/lem tez odwrotnych, innych?

  To co widzisz jest efektem dlugiej pracy.

  //nie masz dowodów naukowych, nie masz źródeł do pracy nad nimi, //

  Zrodla sa wszedzie naokolo.
  Starozytne budowle, sztuka, literatura.
  Nie mozna pojechac do miejsca istnienia starozytnych megalitow, albo odwiedzic muzea, czy siegnac po tlumaczenia tabliczek akkadyjskich, pism egipskich?
  Nie mozesz studiowac freskow ze scian grobowcow egipskich ktolow?

  Przerabiam to od ponad dekady...

  Znalazlem schematy, wzor.
  Odnalazlem adres naszych kontrolerow...i oni o tym wiedza.

  : )))

  48
  16
  11
 • @nocny gryzoń 17:46:06
  //zresztą widziałem Twoje teksty zanim się wychylałeś na neonie:) nie myśl, że nie wiem, o czym mówię :)//

  Zyjesz iluzja i ja zasilasz.
  Czas pokaze jak bardzo sie mylilem.

  : )
 • @nocny gryzoń 17:46:06
  Jestes juz pewnie zbawiony...w koncu mowisz:
  panie...i wiesz ze istnial naprawde.
  Wiesz bo tak napisano a pozniej przez 17 stuleci specjalisci zapewniali ze to jest prawda.
  To jest dopiero konsekwentnie krytyczne podejscie do zagadnienia.
  Odrzucasz wszelkie inne tezy niz te ktore wyplywaja z centrum rzadzenia swiatem...watykanu - zmijowiksu na zgube ignorantom.
  Jaki jestes naukowy, rzetelny w udowodnianiu tez ktore wmorowano w glowy sila miecza a pozniej tradycji.

  Statek idzie na dno a wraz z nim hordy niewolnikow umyslu.
  Pozostajesz pod przemoznym wplywem wladcow dusz.
  Nawet sie nie kryja ze swoja wielka szyszka i egipskim pustym sarkofagiem oraz lwem i egipskimi hirolglifami i tymi ptakami po bokach ktore symbolicznie odprowadza zbiorowy lup tempoty na druga strone.
  Siedzisz w gigancie a tam spec od psychomanipulacji odprawia przed toba czary siejac pustke w twoim umysle...w dodatku zeby bylo ironicznie patrzysz sie na niego jak w ceremonialnej sukience w ceremonialny sposob przeprowadza zabieg przed reprezentacja twojej duszy umieszczonej w najswitszym miejscu w szyszynce...zwanej tabernakulum.
  ...
 • @nocny gryzoń 18:11:26
  ///a dlaczego odwrotnie nie przedstawić kosmitów jako bogów?//

  Bo nimi nie sa./

  a Ty to wiesz? tak powiedzieli przez telefon i uwierzyłeś?
  Bóg nie może wędrować w kosmosie- nawet taka idea jest niemożliwa?//

  To jest logiczny wniosek.
  Mam tobie teraz przytaczac setki przykladow na ktorych zbudowalem swoj wniosek?
  Nie mam na to czasu w komentarzach.

  : )

  Myslisz ze bog ktory ma byc wszystkim wszedzie potrzebuje zmuszony jest przemieszczac sie miedzy gwiazdami?

  Mamy w takim razie inne rozumienie 'jakosci' Boga.


  //wiesz, że kosmitów przedstawia się jako bogów ale odwrotnie na pewno tak nie jest? logika, 'fakty' nie pasują? w mysl takich gdybań pasują przeciez bardziej ale to żaden 'postęp', prawda danikenie?//

  Denikenowie nalezy sie szcunek za zainicjowanie tematu...jednak tlumaczyl zjawisko w prymitywny sposob.

  Ty natomiast musisz sie zdecydowac, smiejesz sie ze to kosmici mieliby kontrolowac planete ziemia ale jednoczenienpchasz teze ze bogowie mieliby byc kosmitami...
  Czlwiek tez ma byc bogiem...myslisz ze fakt ze moglibysmy kontrolowac w przyszlosci nasze swiadome przemieszczanie sie w przestrzeni kosmicznej pokonujac odleglosci miedzy gwiezdne robi z nas bogow jako odpowiedzialnych za kreacje wszechswiata w ktorym istniejemy?
  Rownolegle, kosmici ktorzy to opanowali, mieliby byc uznani za takich bogow?

  Prymitywny sposob myslenia gryzoniu.
 • @nocny gryzoń 18:11:26
  //mówisz, że manipulują światem, religie są zmyslone poza wątkami o kosmitach, co zmysleniem nie jest :) i tak se wszystkim sterują a przy okazji wiesz lepiej, co jest fałszem a co nie. hmmm//

  Wiele rzeczy w biblii jest prawdziwe.
  Jak chcesz oklamac, musisz oprzec klamstwa na prawdach...schowac je w swietle prawdy.

  Kosmici sa realni.
  Wiedza astrofizyczna zawarta w swietych ksiegach, na scianach grobowcow, w danych dotyczacych budowli megalitycznych przynosi olbrzymia ilosc informacji potwierdzajscych to co jest oczywiste i co w nieunikniony sposob zostalo zachowane jako wisienka na torcie naszej ludzkiej historii cywilizacji.

  48
  16
  11

  Zapamietaj, chociazby po to zeby moc pozniej wysmiac.

  Czas pokaze jak bardzo sie myle.

  : )))
 • @eonmark 17:29:04
  ''Tam skad pochodze mowi sie ze to czego nigdzie nie ma jest wszedzie.''


  Inteligencja płata figle i bawi się w chowango z tym mózgiem! :)(
 • @nocny gryzoń 23:52:58
  /symbol krzyża jest starszy niz Konstantyn./
  racja; odpowiedziałeś poprawnie na pytanie w tytule notki -;)
 • @ eonmark 17:29:04
  Okazuje się, że wszystko pochodzi z niczego:)))

  Jeśli masz nic, to pamiętaj, że wszystko z tego NIC pochodzi :)))


  Nie masz niczego? Znaczy że masz wszystko, bo wszystko z niczego...!

  Nie mów, że nie masz pieniędzy, bo masz, bo z niczego wszystko jest!!

  Nie masz co jeść? wedle eonmarka KŁAMIESZ, bo z niczego jest wszysztko!!!

  Tak więc jak nie masz, znaczy że masz!

  Nieprawda jest prawda!

  Bo brak prawdy wedle eonmarka jest prawda!
 • @57KerenOr 15:35:07
  Żeby tłumaczyć trzeba znać przede wszystkim język polski -;),
  A jaka jest Twoja znajomość hiszpańskiego, niemieckiego i angielskiego?
  Z tego co piszesz wynika, że żadna.

  Dzieje Apostolskie 11;26

  χρηματισαι τε πρωτον εν αντιοχεια τους μαθητας χριστιανους

  ..po raz pierwszy właśnie w Antiochii dzięki Boskiej opatrzności nazwano uczniów chrześcijanami (PNŚ)

  tłumaczenie hiszpańskie:

  y a los discípulos se les llamó cristianos por primera vez en Antioquía.(Hechos 11:26 Spanish: La Biblia de las Américas)

  cristiano -
  a d j chrześcijański, m chrześcijanin

  Słownik uniwersalny hiszpańsko-polski
  Copyright by Wydawnictwo HaraldG (autorzy: Abel A. Murcia Soriano, Katarzyna Mołoniewicz)

  tłumaczenie niemieckie:

  daher die Jünger am ersten zu Antiochien Christen genannt wurden. (Apostelgeschichte 11:26 German: Luther (1912)

  christ -
  1. m, -en, -en chrześcijanin m
  2. m, -s Chrystus m

  Słownik uniwersalny niemiecko-polski
  Copyright by Wydawnictwo HaraldG (autorzy: Roman Sadziński, Aleksandra Czechowska-Błachiewicz, Jan Mankowicz)


  tłumaczenie angielskie:

  the disciples also were divinely called first in Antioch Christians. (Young's Literal Translation)

  christian -

  chrześcijanin
  chrześcijański

  Słownik angielsko-polski EXETER
  Copyright © http://www.kastor.strefa.pl.

  Według Biblii słowo chrześcijanin oznacza ucznia Chrystusa i żadne twoje zaklęcia tego nie zmienią.

  http://roux.neon24.pl/post/104290,czy-slowo-chrzescijanin-oznacza-ucznia-chrystusa

  Jeżeli twierdzisz, że nie jesteś chrześcijaninem, to ja jestem skłonny w to uwierzyć, zdarza Ci się powtarzać papieskie (kalwińskie z resztą też) brednie.
  Nie odpowiedziałeś też, na dwukrotnie zadane, pytanie: czy jakakolwiek papieska nauka jest zgodna z Biblią.
 • @roux 21:59:35
  Tyś NA PEWNO chrześcijaninem, a nie Chrystusowym!
 • @roux 21:59:35
  Zabawa w słowo chrześcijanin.
  W Biblii stoi chrześcijanin i w SJP też.
  W SJP stoi chrześcijanin, bo w Bibliii tak stoi.
  A w Biblii tak stoi, bo w SJP tak stoi!

  Zabawa w słowo chrześcijanin.
  W Biblii stoi chrześcijanin i w SJP też.
  W SJP stoi chrześcijanin, bo w Bibliii tak stoi.
  A w Biblii tak stoi, bo w SJP tak stoi!

  Zabawa w słowo chrześcijanin.
  W Biblii stoi chrześcijanin i w SJP też.
  W SJP stoi chrześcijanin, bo w Bibliii tak stoi.
  A w Biblii tak stoi, bo w SJP tak stoi!
 • @Bara-bar 22:16:31
  Oczywiście, że jestem chrześcijaninem. W przeciwieństwie do Ciebie i Twojego guru szanuję Biblię (całą Biblię, nie tylko pojedyncze wersety) i nie uznaję żadnej papieskiej (kalwińskiej z resztą też) bzdury -;)
 • @Bara-bar 22:27:24
  Język polski jest trudny (dla niektórych za trudny) -;)
  Uważaj, bo niebezpiecznie jest (przynajmniej dla niektórych) "myśleniem zbytnim głowy psować", zwój się może przegrzać -;)))

  BTW.
  czy w Norwegii kwitną krokusy?
 • @Bara-bar 22:27:24
  Jednak, kiedy sprawdzisz w Biblii, dowiesz się, że tam napisano CHRYSTUSOWY!

  W Biblii nie ma słowa chrześcijanin!

  W SJP jest i w przekładach Biblii, lecz nie w Biblii!!!
 • @roux 09:15:18
  ////@via vitae 07:24:17 hel przechodzi samą siebie
  płatnym najemcą nazwała profesora KUL, T. Chrzanowskiego i autorów Catholic Encyclopedia -;)///

  O ile się nie mylę to pani alfa jest lub była katechetką?
  A katecheci w polskich szkołach uczą społecznie, jako wolontariusze,
  czy też biorą pensje???

  Toż to cała armia płatnych najemców:))
 • @brook 22:45:18
  Nie męcz się, ja ułatwię ci/wam zadanie:


  Helena-alfa nie jest przeciętna katoliczką! Jest ona teologiem katolickim! Jest nauczycielką! I czego ona uczy???

  Helena-alfa teolog KATOLICKI czyni coś dziwacznego, bo PRZECZY nie tylko Biblii, lecz również TEOLOGII KATOLICKIEJ!

  Ale JAKIM naukom katolickim ona przeczy?


  Zobacz, głosi ona TE nauki katolickie, które PRZECZĄ Biblii, np. nauka o modleniu się do zmarłych, nauka o nieśmiertelnej duszy. Tu zgadza się z naukami katolickimi, choć te przeczą Biblii i ona doskonale o tym wie.


  Ale, kiedy nauka katolicka jest ZGODNA z Biblią (bo NIE wszystkie nauki katolickie przeczą Biblii!), jak np. że mędrcy że Wschodu byli prowadzeni Gwiazdę Chrystusa, wtedy ona ATAKUJE naukę katolicką, przeczy, głosi, że nieprawda, że tych mędrców prowadziala gwiazda szatana, że byli sługami szatana!!!

  W tym wypadku świadomie zgadza się ona z kłamstwem strażnicy!!!

  Kłamstwem, bo ona doskonale wie, że to kłamstwo, ona wie, że napisano:

  ''(2) i pytali: Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem JEGO gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać MU pokłon .'' (Mat.2:2) BT

  ''(2) mówiąc: "Gdzie jest ten narodzony król Żydów? Ujrzeliśmy bowiem JEGO gwiazdę, będąc na wschodzie, i przyszliśmy złożyć MU hołd".'' (Mat.2:2) Przekład Nowego Świata


  Czy nie widzisz dziwacznej 'prawidłowości' w jej postępowaniu?

  Ona WYBIÓRCZO zgadza się Z TYMI naukami (katolickimi, świadków...), które PRZECZĄ Biblii!

  I PRZECZY tym naukom (katolickim, świadków...), które są ZGODNE z Biblią!

  Czy nie jest to zastawiające? jak takie postępowanie nazwać?
 • @Bara-bar 21:13:16
  Nie bede wyprowadzal ciebie z bledu.

  : )))
 • @nocny gryzoń 18:50:20
  Prymitywizmem jest wierzyc w gadajace osly...i w tk ze ktos musial umrzec za jakies grzechy na 2 i pol dnia zeby pozniej lazic po jerozolimie i pokazywac dziury w rekach.

  Opowiastka dla dzieci.

  Ona tam sie znajduje po to zeby wuprobowac jak to jest u indywidualnego odbiorcy z tym pragnieniem prawdy.

  Tak, spisek globalny ze zrodlem pza planeta jest faktem...znowu, nie znasz nawet biblii na ktora sie tak plomiennie powolujesz...tam masz jak byk potwierdzenie tego o czym mowie.

  Jestes zsyklym nieukiem i hipokryta.
  To sa fakty.

  ; )
 • @eonmark 23:50:45
  ''Nie bede wyprowadzal ciebie z bledu.''
  //


  Dlaczego nie???

  Skoro znasz prawdę..., a znasz prawdę???

  Eon piszesz bzdury jak mało który!
 • @Bara-bar 23:14:44
  A Ty które katolickie nauki wyznajesz?
 • @roux 00:33:28
  A Ty które katolickie nauki wyznajesz?
 • @57KerenOr 15:35:07
  Jakkolwiek słowo chrześcijanin jest niezgodne z Biblią, to jednak oni nie są Chrystustusowi!!!

  Być może, w j.polskim to niebiblijne słowo oddaje niebiblijnego ducha?

  Nie przekreślaj z góry tego co mówię, bo możesz się mylić!
 • @eonmark 23:54:22
  48
  16
  11
  :))))))))))))))))))))))))))))))))

  Te liczby NIC NIE ZNACZA!!!:))))))))))))))))

  Absolutnie NIC!!!

  Udowodnij mi, ze cos znacza!!!

  UDOWODNIJ!!! :)))))))))))))))))))))))
 • @eonmark 17:01:31
  Oj ja wam wielki eonmark mówię, że te liczby znaczą, a wy kobieto nie wierzycie? :))))
  One znaczą, co znaczą, to znaczą, a wy kobieto nie jesteście od znaczeń:)))
  Ja tu od znaczeń jestem:))) i jak mówię, że znaczą, znaczy, że znaczą!:)))))))))))))))))))))
 • @nocny gryzoń 05:09:37
  Straszne nudziarstwo i co ciebie to...
  Ale marnujesz czas na swira i nawolujesz zebym opisal to co ma byc glupie.

  : )))

  Wiele rzeczy powiedzialem przez lata...przenosnia, oraz wprost.
  Paru zaledwie rozumie o czym pisze.
  Widac swirow tej klasy jest mniej niz mozna sobie wyobrazac.

  : )))

  A w miedzyczasie, wracaj gryzoniu do swojego przytulnego, bezpiecznego swiata w ktorym kroluje prawda podana na tacy.
  W sumie, jak szczury gadaja to czemu nie mialyby osly...
  ; )))

  Co do odczucia jakobym pozadal poczucia wyjatkowosci, wywyzszenia szastajac pozornymi tajemnicami...cos jakby gdzies bylo juz podobnie...
  A...tak, wasz zbawiciel...
  Ale on jest bogiem...to co innego
  : )))

  Sprawa jest duzo prostsza.
  Ci ktorzy chca prawdy rozumieja i odkrywaja, reszcie mozna podac na tacy a przejda obojetnie lub wysmieja to czego nie rozumia...

  Portal ludzi wybitnie inteligentnych poszukujacych idpowiedzi ktore mialyby pomoc odkopac swoja swiadomosc z kupy gowna w jakiej tonie swiat a nie potrafiacy w wiekszosci zrozumiec prostych zaleznosci...odrzucajacy najprostsza w swiecie logike.
  Tarzaja sie kazdego dnia w sporze o to kto lepszy, putin czy obama, zyd czy ksiadz, marks czy lenin...
 • @Bara-bar 05:21:21
  Skoro podawalem je wczesniej a pozniej pojawily sie tam gdzie czas sie 'zgina' to musza cos znaczyc, nie sadzisz...
  Stephena hawkinga chyba jednak stworzyl Bog...nie bez powodu...
  A einsteina umiescili w biblii przypadkiem?

  : )))

  Aaa?

  : )))

  A siedzi sobie w ksiedze objawienia i czeka zeby przeczytac o nim ze zrozumieniem.

  Wszystko ma byc podane na tacy?

  : )))

  Basiu, ladnie tam u ciebie w norwegii...tylko strasznie niszcza dnonfiordow odchodami lososi karmionych maczka rybna z dioksynami.
  Jadasz te biedne hodowlane lososie czy kupujesz dzikie?
  Tak z ciekawosck pytam, bez podtekstow.
 • @Bara-bar 05:37:22
  Basia, ty masz jeszcze nawyk z czasow klmuny mowic o osobie pojedynczej w liczbie mnogiej?

  Pamietam koncowke tych zabawnych i na swoj sposob slodkich czasow oczami dziecka.

  Jestem jeszcze calkiem mlody wiec smiac mi sie chce z tej maniery.
  Nie mialem czasu nia przesiaknac...pamietam jak nauczyciel matematyki tak do dzieciakow gadal...rzucalismy w jego 'cweter' perzem jak spacerowal po klasie.

  To dopiero byly czasy.
  Pani katechetka juz wtedy wyzywala mnie od szatanow...
  : )))
 • @eonmark 05:46:34
  Lenin, obama, putin..., i ty wbitnie inteligentni jesteście.

  Schizofrenia polega na tym, że ...
  Czy wiesz na czym???
 • @Bara-bar 06:03:20
  Teraz czuje sie potwornie!
 • @nocny gryzoń 06:19:26
  Twoj mistrz gadal szyfrem dla ludu...
  Swoim tlumaczyl w ukryciu...

  W dodatku jest 'literacka projekcja' kosmity...

  Nie mowili w kosciele to nie wiesz gryzoniu...

  Zobacz jaki jests nielogiczny.
  Oferuje tylko nude, i ciebie nic to...a jednak drazysz sprawe i naciskasz na konkrety...

  : )))

  Ta ukladanka burzy matriks takich ludzi jak ty.
  Ja tez tam kiedys bylem.
 • @Bara-bar 06:20:29
  Nie martw sie, na wariacie nie robi yo wrazenia.

  Jak bede kiedys w norwegii robil zdjecia i film ( dla siebie ) odwiedze Ciebie jak chcesz.
  Napijemy sie mineralnej i zagryziemy dzika ryba rozmawiajac o...
  ???
  : )))
  Jak bedziesz kiedykolwiek (zanim zaatakuja as, bo wtedy wszystko siadzie dokumentnie)w uk daj znac.
  ; )
 • @Bara-bar 23:14:44
  Wszyscy wiedzą B-b, że masz "jakiś" deficyt poznania Biblii i czarne dziury w pamięci. Żonglujesz tylko tymi wersetami, które posują ci do układanki. Nawet Keren koryguje cię odnośnie biblijnego słowa "żyd".
  Z kolei oboje macie problemy poznawcze odnośnie użytego w Biblii słowa "chrześcijanie". Dzieciom łatwiej wytłumaczyć znaczenie słów. Ludzie dorośli bywają niekiedy uparci i zafiksowani na swoją indywidualną interpretację, zwłaszcza jeśli nie mają wiedzy na temat znaczenia słów w języku ojczystym.

  Dlatego też będą bredzić i propagować naukę m.in. o "gwieździe Chrystusa".

  Czyj punkt widzenia i czyje wierzenia chcesz propagować?

  Pogańskich astrologów, magów, zajmujących się astrologią i jak dowodzi historia okultyzmem??!!!

  Przecież to oni nazwali to 'zjawisko astrologiczne' "Jego gwiazdą".
  Dlaczego?
  Bo ich astrologiczno-okultystyczne wierzenia opierały się na przekonaniu, że każdy człowiek ma swoją gwiazdę.

  - Czy takie wierzenia pochodzą od Boga?
  Mam ci zacytować, co Biblia mówi o astrologii, gwiazdach i oddawaniu im czci?


  Na dodatek ta rzekoma gwiazda w tajemniczych okolicznościach "doprowadziła" magów do Heroda, który tylko czekał na takiego 'niusa', aby małego Jezusa zamordować.


  Poskładaj logicznie te fakty do kupy, doczytaj Całą Biblię, potem wróć to podyskutujemy.


  A na razie proszę cię o jedno: nie mieszaj wierzeń pogańskich z biblijnymi, i nie przedstawiaj tego misz-maszu jako prawdy objawionej,

  - jak to robili i robią Watykańczycy.


  Bez odbioru.
 • Hej!
  Zauważyłem, że licznik odsłon szwankuje.

  I to na całym NEonie.....


  Miłego dnia wszystkim:))
 • @roux 00:33:28
  Żadnej katolickiej, ani poganskiej, nauki nie wyznaję - w przeciwieństwie do Ciebie ;-)
 • @nocny gryzoń 15:59:45
  Hartuj sie tym pustoslowiem.
  Dalej ciagniesz temat a przeciez to nuda i co cie tam.
  : )))

  Mowisz o metaforze, o glebszym znaczeniu...
  Ty nawet doslownego tekstu nie znasz a co dopiero mowic o ukrytym znaczeniu symboliki i powiazanych z nia metafor.

  Jestes zwyklym hipokryta i probujesz patronizowac, mowie tobie odpusc sobie, szkoda mojego i twojego czasu.
  Nie dojrzales do prawdy.

  Z drugiej strony, ja moge byc na poziomie przedszkola...
  Dobrze mi z tym profesorku od siedmiu bolesci.

  Kosciol zrobil wam wielkie dziury...w koncu nawet nke ukrywa ze jestescie niewolnikami sciemy.
  Dla wlasnej zguby...bo o to chodzi...utwierdzic istoty ludzkie ze wiedza co i jak jest a ze jest odwrotnie, ludzie gnija za zycia klamstwem.
  Chodza do kosciola, modla sie, klekaja, gniota w rekach koraliki i powtarzaja regulki...zyja iluzja przynaleznosci do dobra...bedac zahipnotyzowanymi...okazuja sie byc tylko bezmyslnymi robotami zalrzeczajacymi prawdzie ktora w jakims stopniu stanowi integralna czesc tresci biblijnych.

  Pozdrow odemnie gadajacego osla, taksowkarza wieloryba, bjegajacych zombii, i szefa z dzirami po gwozdziach na dloniach.
  Trzeba byc w tym siwecie wielkim racjonalista zeby nie odrzucic watykanskiej wersji sumeru i egiptu.
  Ci ktorzy mowia ze jest inaczej musza byc swirami.

  : )))

  By the way...modlicie sie do ludzkiego idola, oddajecie czesc kawalkowi drewna symbolizujacego smkerc ktora miala byc najwiekszym wrogiem ludzkosci, ubieracie madonny w sukienki, zbjeracie kosci niejakich 'snietych' i czolgacie sienw kolejce zeby rzucic na nienokiem albo dotknac dla ich mocy, wyoatrujecie w niebie tanca slonca w miejscach pielgrzymkowych kultow...no i kasa...bog ma jakos najwyrazniej problem z kasa...za wszystko trzeba tym pasterzom placic...oczywiscie co laska...ale...pincset minimum...w tym jest gleboka metafora...

  : )))

  Jesz klamstwo, oddychasz klamstwem, widzisz kalmstwo i wychodzi ono z twoich ust.
  W dodatku jestes nieukiem.
  Wybacz brak subtelnej wrazliwosci, ale nie jestes niepokalana panienka a szczurem.

  ; )
 • @eonmark 07:43:16
  ''Nie martw sie, na wariacie nie robi yo wrazenia.''
  //

  Ja ani nie uważałam ciebie za wariata, ani uważam!

  Ja nikogo tak nie nazywam.

  Schizofrenia nie jest choroba głupków, czy wariatów.

  Odwrotnie, schizofrenia jest chroba inteligentych ludzi

  Mają oni jedna wadę, chcą być jak Bóg!!!
 • @nocny gryzoń 18:41:06
  //..jak na razie zero konkretów,..//

  Nie zauwazylem zadnych z twojej strony, hipokryto.

  : )))

  //przedstawiłeś kilka w oczywisty sposób fałszywych więc nie warto się nawet pochylic.//

  Alez wysil sie troche i pochyl sie nad nimi, wykaz merytorycznie ze sa falszywe.
  Ja rozumiem ze to wszystko 'nuda' i ze 'co cie tam'...ale jak narazie zachowujesz sie jak klasyczny torl.
  Mowisz mi cos io swoich osobistych odczuciach, nazywasz konkrety ktore podaje falszywymi, jednoczesnie piszesz ze zdanych nie podaje, a sam nie robisz nic poza pisaniem co o mnie myslisz.

  : )))

  Jestes slaby nawet jak na trola.

  : )

  //taa za mądry jestem. widzę bzdety, mówię: bzdety.//

  II nic wiecej poza tym nie robisz, tylko pod rozna stylistyjka powtarzasz w kolko jakim to swirem jestem, nie potrafiwsz nawiazac zadnej rzeczowej dysusji.

  ; )

  //bez patronizowania, nie ja tu robię za wielkiego wtajemniczonego najswojszej racji.//

  NIe dosc ze tron, to z niska samoocena i wynikajacymi z tego komplekasami.
  Mam tobie wytlumaczyc jak w kazdym z nas jest pragnienie wyroznienia sie, bycia unikalnym?
  Jednoczesnie, mam wyjasnic tobie jak falszywym jest eksponowana skromnosc, na zasadzie przedstawiania siebie w kontrascie do tych 'halasliwych' czy 'wtajemniczonych'...?
  Nawet milosc matki do dziecka nie jest calkowicie bezinteresowna, wiec przestan sie osmieszac.

  : )))

  //można nie wiedziec wielu rzeczy a mimo to dostrzegać bzdurę//

  To jest odkrywcze!
  Moze zatem zwrocisz uwage na to co jest trescia biblii i pomimo braku w podstawowej wiedzy, dostrzezesz cala piramide bzdur?


  ok,
  sprawdzmy zatem jak jest z ta metafora w biblii na przykladzie.

  Jezus mowi tak:

  ''«Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, się nie ostoi.''

  Wiemy ze to nie jest prawda.
  Swiatem rzadzi system poslugujacy sie narzedziem 'dziel i rzadz'...dzieki dzieleniu cywilizacja sie rozwijala przez tysiace lat az doszla do globalnej postaci.
  O ile obecnie stoimy na krawedzi klifu i tylko kwestia czasu jest kiedy upadniemy, o tyle wiadomym jest ze cykl rozpocznie sie od poczatku i bedzie przebiegal wedlug tej samej procedury...kontrolowany rozwoj dzieki podzialom, apogeum, powolny upadke, w ktorym podzialy przybiora na sile wprostproporcjonalnie do stopnia zlozonosci struktur spolecznych.

  Widzimi ze podzielone krolestwo jest forma gwarantujaca rozwoj, a odnawiajace sie cykle wzrostu i upadku sa dowodem na ciaglosc takiego systemu.

  Teza mowiaca o tym ze krolestwo wewnetrznie sklocone powoduje jego upadek jest zatem nieprawdziwa, i moze zdawac egzamin tylko na wycinku obserwowalnego proces
  Zeby bylo ciekawiej, krolestwo niebieskie tez bylo podzielone, w dodatku w takim stopniu...ze przecwinik boga objal tam panowanie do momentu przegranej wojny.

  To ci dopiero...na ziemi wojny, bunty, w niebie to samo...jako w niebie tak na ziemi?

  : )))

  Pokoj i bezpieczenstwo nie sa zagwarantowane widac nawet w niebie u samego boga.

  Odpisz merytorycznie na to a zobaczymy co powiesz o nastepnej porcji.

  Tylko bez lania wody trolu, o tym jak to cie to nudzi, i ze z grzecznosci odpisujesz...co o mnie myslisz i jak sie czujesz.

  ok?

  ;))))
 • @Bara-bar 19:39:19
  //Schizofrenia nie jest choroba głupków, czy wariatów.

  Odwrotnie, schizofrenia jest chroba inteligentych ludzi//


  I nie chce byc inaczej:

  TO:

  ''14 W odpowiedzi rzekł do nich Jezus: «Nawet jeżeli Ja sam o sobie wydaję świadectwo, świadectwo moje jest prawdziwe, bo wiem skąd przyszedłem i dokąd idę. Wy zaś nie wiecie, ani skąd przychodzę, ani dokąd idę.''


  ALBO TO:

  ''31 Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, sąd mój nie byłby prawdziwy''


  ''Mają oni jedna wadę, chcą być jak Bóg!!!''


  Gratuluje podstawowej znajomosci pisma...spiewajaca wiedza o charakterze literackiego idola mieniem jezus.

  Wygralas wczasy na farmie nawiedzonych wyrzucanymi duchami swin.

  : )))
 • @eonmark 19:53:48
  Czyli przyznajesz, że TY chcesz być Zbawicielem ludzkości.

  Możesz mieć dobre chęci, jednak NIM nie jesteś!
  To choroba, schizofrenia prezez ciebie przemawia.

  Przykro mi, żeś chory, życzę ci powrotu do zdrowia..., Zbawicielem jednak nie jesteś, i nigdy nie będziesz...
 • @Bara-bar 20:24:08
  Ja zbawicielem?
  : )))

  Nie mam takiego ega baska.
  Tak jak inni musze rozwiazywac problemy...glownie dotyczace mojego zycia.

  : )))

  Bycie krolem.to przeklenstwo...jeszcze sie nie zorientowalas?

  : )))

  Tylko przestrzegam przed klamstwem...przed hipokryzja ktora prowadzi na manowce.
  Ciebie tam juz dawno zwiodla.
 • @eonmark 21:01:07
  https://pl.wikipedia.org/wiki/John_Forbes_Nash
 • @Katana 21:21:15
  I ty mi te wersy podajesz, bo co ????????????

  Bo ja wedle twojego shizofronicznego myślenia nie znam Mojego Zbawiciela??? Nie wiem co mi Powiedział?

  Słonko, tÿ skaczesz z religii na religię, by być ..., KIM??????????????

  Dziwię się, żeś ty eonmarkowi powiedział: ''A Ty przestań bajdurzyć, chłopie....''

  Tyś chory, myślałam, że chorzy mają większe wspołczucie dla innych chorych!
 • @Katana 21:41:17
  Jak długo zgadzałeś się z Helena doskonale wiedząc, że to kłamczucha?

  DŁUGO! Mam ci przypomnieć?
 • @Bara-bar 21:49:38
  Hamuj się Barbaro, Katana jest gościem na moim blogu.

  //nie znam Mojego Zbawiciela??? Nie wiem co mi Powiedział?//

  Oczywiście, że nie znasz skoro powtarzasz watykańskie bzdury -;))
 • @nocny gryzoń 20:34:27
  //nie wiedziałem, że to na mnie spoczywa ciężar dowodu.//

  Co wnosisz do rozmowy oprucz twoich osobistych opini na moj temat?

  Moiwsz o moim braku jakichkolwiek dowodow na stawiane tezy a jakie masz ty ktore bronia tych ktore podwazam?

  Mowisz ze sie myle, ale nie podajesz zadnych konkretnych faktow ktore wspieraja twoje opinie...w przeciwienstwie do mnie.

  Nie donosisz sie do zadnych faktow podawanych przezemnie konkretnie...
  Stac ciebie tylko na: 'nudzi mnie to, nie chce mi sie, to bezsensowne ale z grzecznosci ci odpowidam...

  Z grzecznosci?

  Cierpliwie znosisz nude, stek bzdur prowadzac rozmowe ze swirem ktorego sam zacze[piles...
  Namolnie tez powtarzasz zebym opisal rzeczy na blogu...

  ???
  :)))

  Jako szczesliwy niewolnik wiary w historycznosc jezusa oraz jego boskosci, raczej powinienes nie roztrwanaic swoj czas na bezplodne rozmowy z antychrystami...

  ???

  : )))

  Tupiecie nozkami, ale to nie od was zalezy, kiedy, jak i czy wogole...


  https://www.youtube.com/watch?v=qDcFryDXQ7U
 • @roux 22:38:14
  Czyli jak szatan bedzie na twoim blogu, to ja mam sie hamowac?

  Uwaga, ten wspis jest kopiowany!
 • @Bara-bar 22:42:56
  //Uwaga, ten wspis jest kopiowany!//

  Uwaga, wychodze do toalety.

  : )))
 • @Bara-bar 22:42:56
  Formy grzecznościowe obowiązują -;)
  "15 Ale w swych sercach uświęcajcie Chrystusa jako Pana, zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto od was żąda uzasadnienia nadziei, którą macie w sobie, lecz czyńcie to w łagodnym usposobieniu i z głębokim respektem"
  (1Piotra 3:15 PNŚ)
 • @roux 22:46:19
  ''Formy grzecznościowe obowiązują -;)''
  //

  Na prawde?

  Ty klamiesz pelna geba, wiec nie wiem o jakich formach grzecznosciowych mowisz!
 • @eonmark 22:45:12
  Czyli jak szatan bedzie na twoim blogu, to ja mam sie hamowac?

  Czyli jak szatan bedzie na twoim blogu, to ja mam sie hamowac?

  Czyli jak szatan bedzie na twoim blogu, to ja mam sie hamowac?
 • @Bara-bar 22:58:53 Wiadomo wszystkim nie od dziś, że
  formy grzecznościowe są Ci tak samo obce jak Pismo święte -;))
 • @roux, eonmark
  Śmiertelnie mnie zanudzacie!!!
 • @Bara-bar 23:00:31
  //Czyli jak szatan bedzie na twoim blogu, to ja mam sie hamowac?

  Czyli jak szatan bedzie na twoim blogu, to ja mam sie hamowac?

  Czyli jak szatan bedzie na twoim blogu, to ja mam sie hamowac?//


  Po trzykroc baska sie rozpedzaj, ile bozia 'czadu' dala...
  Badz soba...tak lubisz byc niesiona smolistym spirytem...zdaje sie przybyl do ciebie 'kanalami'; ktorymi odbierasz 'poznanie' bezposrednio od 'swojego pana'...

  Sprawdz tylko kiedy ostatnio robiony byl przeglad, tak na wszelki wypadke, zebys mogla zachamowac nawet wbrew sobie, jak wyrosnie przed toba sciana.
 • @roux 23:03:23
  Tu jest taka forma grzecznościowa, zgodna z PS:
  http://bar-bara.neon24.pl/post/130749,gangrena-straznicy
 • @nocny gryzoń 23:02:42
  Jestem kosmita, zawsze sie roznilem, bez staran.
  Wmawiali mi ze z marsa, ale wiedzialem ze to za proste
  : )))
  Poprostu bylem eonmarkiem.
  Hartowala mnie huzia na jozia wymierzona w moja innosc od najmlodszych lat.
  : )))

  Dlatego ta dziecinada z antychrystem, z twoja legendarna cierpliwoscia do nudy, wlaki o putina czy obame...: ))), nie robia na mnie zadnego wrazenia.
  Tak jak nazywanie mnie pysznym, megalomanem...

  To takie tandetne zaslony dymne majace cghronic prawdziwy wyraz twarzy tych ktorzy uciekaja przed prawda.

  Moze sie okazac ze wszystko w co wierzycie bezkrytycznie jest uszykowana na umylsy pulapka...

  Po co?

  Jak inaczej sprawdzic kto naprawde kocha prawde, a kto wybiera wygode klamstwa?

  Nie jestm tez sam, ale jestem w zdecydowanej mniejszosci.
  Nie mam tez patentu na prawde, wskazuje klamstwa...jasnym jest ze znajdzie sie niejeden wujek i ciocia ktorzy beda cierpliwie tlumaczyc jak krowie na rowie, jak to ona sie myli...nie tlumaczac niczego.

  czuje zmiane...slysze jej dzwiek.
 • @Bara-bar 23:08:11
  //Śmiertelnie mnie zanudzacie!!!//

  Ile razy juz zmartwychwstalas?

  : )))

  To jest wlasnie ten poziom.

  Pozwolilem sobie troche sie porozdrabniac.
  To dobra gimnastyka...

  Jedz baska tylko dzikie lososie, tych z farmy nie ruszaj.
  Co prawda nie samym jedzeniem czlowiek zyje, ale nawet twoj zbawca musial jesc ryby...w rzucaniu sieci byl mistrzem rybakow.
 • @Bara-bar 23:19:48
  Chcesz żeby kliknąć w link? Dobrze się czujesz? ;-))
  Zaszkodziła Ci mielonka z wieloryba?
  BTW
  Wiadomości o Szatanie masz z "Młota na czarownice"?
  To chyba Twoja ulubiona lektura?
 • @eonmark 23:30:07
  Czy ja mowie, zem idealna, zem bez grzechu?

  Przeciez wiesz, ze ja tak nie mowie!

  Przeciez z tych co pisza na neonie jestem jedna z tych co mowia, ze jestem grzeszna.....

  A ty eonmark jestes jednym z tych co wiedza co znaczy grzech, ze to znaczy blad...

  Czyli ty eonmark jestes z tych, ktorzy powinni sie ze mna zgadzac, bo wiesz co napisano...

  Ciebie gubi wiara w kosmitow. NIE MA I NIE BYLO KOSMITOW!
 • @roux 00:04:47
  Klikaj, lub nie !

  Ale na ten ponizszy jest tak smieszny, ze ....
  https://www.youtube.com/watch?v=s-mOy8VUEBk
 • @Katana 03:04:15
  Kamelåså. Kamelåså!
 • @roux 00:04:47
  Tobie, wam swiadkom sie wydaje, ze ten, ktory ma najwiecej komentow jest najlepszy ¨..:)))

  Ale wsrod nas innych, nie ten jest najlepszy ktory ma najwiecej komentow...

  Wlasnie dlatego usuwamy, dajemy bany!

  Nie ilosc, a jakosc!

  NIE ILOSC, lecz jakosc!!!
 • @Bara-bar 03:30:44
  //NIE ILOSC, lecz jakosc!//
  mówisz o bredniach, które powtarzasz za papieżami? -;))
 • @Bara-bar 03:04:45
  Co w tym filmie jest śmiesznego? Że człowiek nie potrafił naprawić przebitej dętki? Czy to wyśmiewanie się z Duńczyków i ich języka?
  Lecz w Twoim wydaniu nie powinno to dziwić, wszak potrafiłaś szydzić z choroby żony Blogera, któremu nie dorastasz do pięt (jakbyś chciała udawać, że nie pamiętasz to wiedz, że wszystko jest zapisane), potrafiłaś też promować linki do stron satanistycznych.
 • @roux 11:41:31
  :)))

  Aj, wej jakaz ja wstretna jestem, jednak to NIE ja obrazam Boga, lecz TY!
 • @Bara-bar 16:28:00
  A dlaczego powtarzasz watykańskie brednie?
 • @eonmark 17:01:31
  " Podsuneli toboe pod nas to w co masz wierzyc a subtelnie schowali to co jest prawda."
  No ale jaki jest sens takiej taktyki ?? Podsuwać jednocześnie w świetle kłamstwo , a w cieniu prawdę ? Żeby sprawdzić kto tej prawdy rzeczywiśćie szuka ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY