Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
245 postów 5092 komentarze

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Zielona wyspa w morzu herezji czy druga Irlandia?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nawet polscy katolicy widzą dekadencję KK, co jednak nie przeszkadza im uważać, że Kościół w Polsce jest wyjątkowy. Nie do końca wiadomo, na czym opierają swoje przekonanie. Chyba jednak nie na opinii ks. Międlara?

 

Gejowskie lobby Kościoła katolickiego oraz środowiska żydowskie w Polsce (już niebawem będę ujawniał skandaliczne fakty), „Gazety Wyborczej”, paramasońskie aparaty (np. Rotary International), wrogi Kościołowi i Ojczyźnie Komitet Obrony Demokracji oraz inne organizacje wspierane przez Żyda Sorosa, pokroju Fundacji Batorego i Otwartej Rzeczpospolitej, na pierwszy rzut oka okazały się sprytniejsze. Prowadzą destrukcyjną działalność w parze ze zdemoralizowaną hierarchią, na czele z abp. Stanisławem Gądeckim i prymasem Polski Wojciechem Polakiem. Zmusiło mnie to do podjęcia radykalnego kroku.

http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4204-tylko-u-nas-jacek-miedlar-przywrocmy-kosciol-w-rece-chrzescijan

 

Zielona wyspa czyli irlandzkie reguły

 

Irlandia może być także tutaj, [w Polsce] tylko musimy przyjąć irlandzkie reguły – premier Donald Tusk.

 

Nie wiadomo co pan premier miał na myśli, jednak w niektórych dziedzinach daje się zauważać podobieństwa między dwoma wspomnianymi krajami. Na przykład w seminariach dla kleryków.

 

Irlandia

Klerycy przygotowujący się do posługi w archidiecezji dublińskiej będą formowani w Rzymie. Taką decyzję podjął arcybiskup Diarmuid Martin w związku z oskarżeniami dotyczącymi „kultury homoseksualnej” w głównym irlandzkim seminarium – Kolegium św. Patryka w Maynooth.

 – Z obydwu stron padają oskarżenia. Z jednej, że w istnieje tam homoseksualna, gejowska kultura, i że studenci korzystają z aplikacji znanej jako Grindr – stwierdził hierarcha w rozmowie z radiem RTE. Grindr, korzystając z geolokalizacji, umożliwia homoseksualistom odbywanie spotkań - jak kilka lat temu tłumaczył jej właściciel, „nie chodzi o wymianę przepisów kulinarnych”.

Arcybiskup Dublina podkreślał, że korzystanie z takiego serwisu jest czymś głęboko niewłaściwym w przypadku mężczyzn przygotowujących się do celibatu i kapłaństwa. Diarmuid Martin uzasadnił swoją decyzję o przeniesieniu kleryków wskazując na doniesienia publikowane w Internecie. – Problem z anonimowymi skargami polega na tym, że trudno na ich podstawie przeprowadzić właściwe śledztwo. Kultura anonimowych donosów jest czymś toksycznym. Póki sprawa nie zostanie wyjaśniona, będę szczęśliwszy posyłając moich kleryków gdzie indziej– tłumaczył hierarcha. Trzech alumnów rozpocznie nowy rok akademicki w Rzymie, reszta rozpoczęła okres „rozeznania”.

 Byli wychowankowie mówią o panującej w murach uczelni kulturze strachu i podejrzeń, przypadkach molestowania seksualnego ze strony kadry, jak i o istnieniu „partykularnych” relacji między samymi alumnami. Mężczyźni, którzy nie zamierzali akceptować takiego stanu rzeczy, mieli być usuwani „dyscyplinarnie” i prawnie zmuszani do milczenia. W zeszłym roku z Kolegium wydaleni zostali alumni, którzy chcieli... przyjmować postawę klęczącą w trakcie konsekracji

 Jeden z seminarzystów mówił mi, że muszą podpisywać umowę o zachowaniu poufności, zabraniającą im wyjawienia jakichkolwiek faktów dotyczących aktywności w seminarium, mówienia o tym, to tam usłyszeli bądź zobaczyli – ujawniła dziennikarka Sarah McDonald. Alumni mają obowiązkowo podpisywać taki dokument w ciągu pierwszych tygodni pobytu w murach kolegium. Anthony Murphy z „The Catholic Voice” komentując sprawę stwierdził, że seminarium w Maynooth bliżej do „skrzyżowania gułagu z domem wariatów i agencją towarzyską” niż instytucji mającej formować kandydatów do kapłaństwa.

 Dziennikarze „Irish Times” zwrócili się do irlandzkich biskupów z pytaniem, czy dalej będą posyłać swoich alumnów do Maynooth. 14 z nich udzieliło odpowiedzi twierdzącej, kilku z nich zaznaczyło jednak, że część alumnów będzie kontynuować studia w Rzymie. W Papieskim Kolegium Irlandzkim formowani będą wszyscy alumni z diecezji Waterford i Lismore, taką decyzję podjął biskup Alphonsus Cullinan. Biskupi kierujący sześcioma diecezji nie udzielili w tej sprawie żadnej odpowiedzi.

 Silnego poparcia kadrze seminarium udzielił arcybiskup Eamon Martin. – Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Kolegium św. Patryka za formację duchową, ludzką, duszpasterską i akademicką – podkreślał. Wyrazy poparcia dla Maynooth przedstawiło także Stowarzyszenie Katolickich Księży – organizacja progresywnego duchowieństwa, krytycznie oceniana przez Watykan.

:http://www.pch24.pl/skandal-w-irlandii--seminarium-ogniskiem-homoherezji-,45184,i.html#ixzz4MKwFQUBX

 

Polska

Seminarium Duchowne diecezji sosnowieckiej zostało przeniesione z Krakowa do Częstochowy. Oficjalnym powodem są kwestie lokalowe, a także brak powołań, jednak – jak dowiedziało się „Do Rzeczy” rzeczywistym powodem może być skandal homoseksualny w seminarium i jasne decyzje Stolicy Apostolskiej, która zamierza skończyć z tolerowaniem homolobby w Kościele.

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski przekonuje w specjalnym oświadczeniu, że jest to decyzja motywowana wyłącznie kwestiami lokalowymi, a także problemami związanymi z liczbą powołań. „Ponieważ budynek dotychczasowego seminarium duchownego w Sosnowcu przy ul. Bernardyńskiej 3 w Krakowie jest własnością archidiecezji częstochowskiej i musi być jej oddany, pociąga to za sobą przeniesienie aktualnie przebywającej tam wspólnoty seminarium sosnowieckiego do budynku seminarium archidiecezjalnego w Częstochowie. Ta współpraca rozpocznie się z nowym rokiem akademickim 2013/2014” - napisał w oświadczeniu ks. Józef Kloch. Kurie sosnowiecka i częstochowska potwierdzają te informacje. Jako pierwszyinformacje o likwidacji seminarium podał na swoim blogu ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski.

Jednak, jak dowiedziało się „Do Rzeczy”, rzeczywiste powody przeniesienia seminarium mogą być inne. Nasi informatorzy przekonują, że do rozwiązania dochodzi krótko po wizycie w seminarium komisji z Watykanu, która miała zająć się doniesieniami o skandalu seksualnym związanym z byłym już rektorem seminarium. Trzy lata temu miał on być bohaterem skandalu homoseksualnego w jednym z warszawskich klubów gejowskich. Choć o sprawie informowały lokalne media, to przez ponad półtora roku pozostawał nadal rektorem seminarium, i dopiero od tego roku akademickiego zrezygnował z kierowania seminarium uzasadniając to, że musi skupić się na habilitacji. Stolica Apostolska wysłać miała – co potwierdzają nasi informatorzy – specjalną komisję, która zbadała sprawę. Krótko po jej wizycie dokonano przeniesienia seminarium.

– Odkryto, że w seminarium źle się działo, zaś niektórych kleryków łączyły silne więzi partykularne – mówi jedne z duchownych diecezjalnych. W języku kościelnym oznacza to związki o charakterze homoseksualnym.

Według naszych informatorów decyzja ta jest elementem zdecydowanego kursu Stolicy Apostolskiej, która już za pontyfikatu Benedykta XVI ostro reagowała na każdy ujawniony przypadek tolerowania układów homoseksualnych czy homoseksualizmu wśród duchownych. A ostatnie – nieoficjalne i niepotwierdzone wypowiedzi papieża Franciszka – potwierdzają ten kierunek. Likwidacja seminarium sosnowieckiego może być więc właśnie elementem walki z homolobby, które niestety niekiedy wdziera się także do seminariów.

Nie jest też jasne, czy na decyzjach odnośnie seminarium się skończy.

Dziś w tej sprawie obradowała kapituła sosnowieckiej katedry. Na poniedziałek wszyscy diecezjalni kapłani z diecezji sosnowieckiej zostali wezwani do katedry. Tam mają zostać poinformowani o decyzjach w sprawie seminarium i innych ważnych kwestiach związanych z diecezją. Na wtorek zaplanowane jest podobne spotkanie z dziekanami diecezji sosnowieckiej. W nadchodzącym zaś tygodniu metropolita częstochowski ma udać się z wizytą do watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów by rozmawiać o przyszłości diecezji sosnowieckiej.

http://dorzeczy.pl/id,945/Reorganizacja-seminarium-czy-oczyszczenie-z-homolobby.html

 

 Największy wpływ na podejmowane decyzje moich przełożonych wywierała nie tylko „Gazeta Wyborcza” i inne organizacje (…) ale talmudyczni rasiści żydowscy oraz gejowscy lobbyści, którzy niemal opanowali chociażby kurię wrocławską, tarnowską i sosnowiecką. Miałem telefony sondujące mój stosunek do homoseksualistów. Dziś wiem, że wynikało to z tego, że we władzach kurii wrocławskiej znajdują się geje. Obiecuję, że będę wymiatał brudy z Kościoła.

http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4204-tylko-u-nas-jacek-miedlar-przywrocmy-kosciol-w-rece-chrzescijan

 

 

 

Po ich owocach rozpoznacie ich. Bo czyż zbiera się winogrona z cierni albo figi z ostu? (17) Tak więc każde drzewo dobre – rodzi owoce dobre, a drzewo złe – złe owoce rodzi. (18) Dobre drzewo nie może nawet rodzić złych owoców, a złe drzewo nie może rodzić owoców dobrych. (19) Wszelkie drzewo, które nie rodzi dobrego owocu, zostanie wycięte i wrzucone do ognia. (20) Po ich owocach poznacie ich.”

(Mt 7:16-20 BWP)

 

 

KOMENTARZE

 • Vice versa.
  Pomyślałem sobie o jakiejś katolickiej szkole w arabii saudyjskiej ale szybko sprowadziłem się na ziemię, bo już u nas prowadzone chyba są islamskie szkoły dla wyznawców hurys.
  Jakie są prawne uwarunkowania dla otwarcia bądź zamknięcia takich szkół i dlaczego do państwowego systemu oświatowego wchodzi obce państwo ze swoim systemem ?
 • @provincjał 09:15:40 witam
  Watykan, to też obce państwo w państwowym systemie oświatowym
  Pozdrawiam
 • @roux 09:34:33
  Sie wie !
 • Autor
  || niektórych kleryków łączyły silne więzi partykularne – (...). W języku kościelnym oznacza to związki o charakterze homoseksualnym. ||

  Ciekawy eufemizm :))

  Pozdrawiam
 • @via vitae 11:42:37
  Nie eufemizm, a archaizm
  http://sjp.pwn.pl/doroszewski/partykularny;5470116.html
 • Robert Rient, były świadek Jehowy;
  " Wolałem umrzeć niż przyjąć transfuzję, tym bardziej że wierzyłem w zmartwychwstanie "
  wywiad gazeta.pl
  fragmenty wywiadu Niny Karczmarewicz,Polskie Radio
  Grzechem jest palenie papierosów. Upijanie się. Kłamanie. Seks pozamałżeński. Można być napomnianym za strój, za zbyt krótką spódnicę. Tak samo jak za myśli niezgodne z nauczaniem "Strażnicy". Byli świadkowie nazywają je myślo-zbrodniami - Robert Rient opowiada, jak może zgrzeszyć świadek Jehowy. Sam przez lata był członkiem zboru, ale z niego wystąpił. Nam wyjaśnia, dlaczego musiał to zrobić i jakie to miało dla niego konsekwencje.
  NK ; Właśnie ukazała się twoja książka „Świadek”, która odsłania hermetyczny świat świadków Jehowy. Zapytasz członków zboru o ich wrażenia po przeczytaniu?
  RR ; Nie. Im nie wolno powiedzieć mi „dzień dobry”, a co dopiero wdać się w dyskusję...
  NK ; Czym świadek Jehowy może zgrzeszyć?
  RR ; Ale żeby być wykluczonym za „szatańskie” myśli, trzeba się z nich najpierw komuś zwierzyć, a pewnie nikt się do tego nie pali, skoro czytamy, że: „Każdy świadek ma obowiązek poinformować starszych o swoim przewinieniu oraz o przewinieniu swojego brata czy siostry. Czasami córka denuncjuje matkę, albo o grzechach dziecka donosi komitetowi ojciec”.
  NK ; A co ciebie pchało do wręcz fanatycznego, jak piszesz, zaangażowania się w religię?
  RR ; Miałem poczucie, że robię coś najważniejszego na świecie, ratując ludzi przed Armagedonem...
  NK ; Kto może zostać głosicielem, głosicielką?
  RR ; To jest obowiązek i przywilej wszystkich świadków. Z głoszenia jest się co miesiąc rozliczanym, zdając tzw. owoc. To formularz, w który wpisywana jest aktywność głosiciela: liczba godzin, odwiedzin ponownych, rozdanych czasopism, broszur, książek. Poza tym o każdym głosicielu starsi zboru prowadzą notatki...
  NK ; I kogo udaje się namówić na rozmowę?
  RR ; Najczęściej osoby z trudnościami, życiowo zagubione, poszukujące wsparcia, systemu, na którym mogą się oprzeć. Roztacza się przed nimi nadzieję na życie wieczne albo na zobaczenie z bliskimi, jeśli ich stracili.
  NK ; A jaka jest cena za odejście ze zboru?
  RR ; Ostracyzm i wykluczenie, nikt takiej osobie nie mówi „dzień dobry”, znajomi zrywają relacje, najczęściej również rodzina. Traci się wsparcie.
  cały wywiad pod linkiem
  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,17915170,Robert_Rient__byly_swiadek_Jehowy__Wolalem_umrzec.html
 • @laluś 19:23:01 witaj
  Czy Ty nie chciałbyś założyć własnego bloga? Ja mógłbym wtedy u Ciebie komentować ;-)

  "Zachowujcie dobre sumienie, aby w tym, co się mówi przeciwko wam, zostali zawstydzeni ci, którzy się wypowiadają lekceważąco o waszym dobrym postępowaniu w związku z Chrystusem. 17 Lepiej bowiem, żebyście cierpieli za czynienie dobra — jeśli tego chce wola Boża — niż za wyrządzanie zła. 18 Bo nawet Chrystus raz na zawsze umarł za grzechy, prawy za nieprawych, aby was przywieść do Boga; uśmiercony został w ciele, ale ożywiony w duchu."
  (1 Piotra 3:16-18 PNŚ)

  "Skoro więc Chrystus cierpiał w ciele, wy też uzbrójcie się w to samo nastawienie umysłu; gdyż ten, kto cierpiał w ciele, zaniechał grzechów, 2 aby przez resztę swego czasu w ciele żyć już nie dla pragnień ludzkich, lecz dla woli Bożej. 3 Wystarczy bowiem, że w minionym czasie wykonywaliście wolę narodów, gdy się oddawaliście rozpasaniu, pożądliwościom, nadużywaniu wina, hulankom, pijatykom i bezprawnym bałwochwalstwom. 4 Ponieważ już nie biegniecie z nimi do tego samego dołu rozwiązłości, dziwią się i mówią o was obelżywie. 5 Ludzie ci zdadzą jednak sprawę temu, który jest gotów sądzić żywych i umarłych"
  (1 Piotra 4:1-5 PNŚ)

  Pozdrawiam

  BTW
  Byłeś kiedyś na Sali Królestwa?
 • @laluś 19:23:01 BTW
  Skoro otworzyłeś puszkę pandory zwaną gazeta.pl, to nie zdziw się jak Ci ktoś inny zacytuje materiały dotyczące KK

  na przykład:

  Pedofilia w Kościele. Jak biskupi chronili księdza Pawła Kanię [CYKL ZŁY DOTYK W KOŚCIELE]

  http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,20825182,pedofilia-w-kosciele-jak-biskupi-chronili-ksiedza-pawla-kanie.html?utm_source=SARE&utm_medium=email&utm_campaign=test+Du%C5%BCy+Format
 • @roux 19:40:42
  Laluś rozumie i współczuje wykluczonym homoseksualistom?
 • @brook 19:52:55
  czyli jest trendy i cool ;-))

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY