Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
245 postów 5092 komentarze

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Czy to Naczelnik wyznaczył metropolitę w Krakowie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„szeregi biskupów, przywiązanych do króla obowiązkami niewygasającej wdzięczności za łaskawe wyniesienie do pierwszych w państwie dostojeństw”

 Dzisiaj daje się zauważyć prawidłowość, że im mniejsza wiedza, tym większa chęć krytykowania papieża Franciszka. Nowo mianowanemu metropolicie krakowskiemu krytykanci zarzucają, że jest on zwolennikiem PiS i obrońcą pedofila arcybiskupa Paetza.

To oczywiste, że biskup staje w obronie swojego przełożonego arcybiskupa, wręcz jest to jego obowiązkiem, lecz krytykanci albo znają fakty dotąd szerszej publiczności nieznane, albo nie znają znaczenia słowa pedofilia*. Owszem, arcybiskupa Paetza za wieloletnie seksualne wykorzystywanie kleryków poznańskiego seminarium duchownego ukarano odesłaniem na kościelną emeryturę, lecz oczywistym jest fakt, że klerycy to ludzie dorośli więc, w tym przypadku, o żadnej pedofilii nie może być mowy.Skoro więc krytykanci nie odróżniają pedofila od pederasty**, to skąd mają wiedzieć kto decyduje o obsadzaniu stanowisk kościelnych.
Słyszy się też głosy sugerujące, że papież nie wie co się wokół niego dzieje a o obsadzie stanowiska metropolity decydują znajomości w Watykanie
         „Nominacja Marka Jędraszewskiego, słynącego z agresywnego radiomaryjnego fundamentalizmu oraz skandalicznych wypowiedzi o jawnie rasistowskim podtekście, dowodzi kompletnego braku profesjonalizmu kurii rzymskiej i zagubienia Franciszka, który w swej bezsilności i naiwności usłuchał podszeptów, zamiast zażądać rzetelnej informacji i dokonać odpowiedzialnego wyboru. Co do tego, że znając słynne cytaty z Jędraszewskiego, z pewnością nie powołałby go na stolec krakowski, wątpliwości chyba nie ma nikt. Po prostu Bergoglio ich nie znał. A nie znał, bo nie ma profesjonalnej obsługi i nie potrafi sobie jej zapewnić. Zdany jest więc na swoich zauszników, którzy manipulują nim, jak chcą. A że są nielojalni, to w rezultacie mamy ów żałosny dysonans – papieża przestrzegającego przez klerykalizmem i fundamentalizmem, jednocześnie nominującego „paetzystę” i agresywnego zelotę na metropolitę najważniejszej polskiej diecezji, bo ten miał akurat w Watykanie wpływowego kumpla”hartman.blog.polityka.pl/2016/12/09/jedraszewski-i-kosciol-upadly/
 
DEKRET
 z dnia 9 lutego 1953 r. o obsadzaniu duchownych stanowisk kościelnych .
 
Art. 2. Tworzenie, przekształcanie i znoszenie duchownych stanowisk kościelnych oraz zmiana ich zakresu działania wymaga uprzedniej zgody właściwych organów państwowych.
Art. 3. 1. Objęcie duchownego stanowiska kościelnego wymaga uprzedniej zgody właściwych organów państwowych.
2. Przepis ust. 1 obowiązuje również, przy zwalnianiu i przenoszeniu na inne stanowisko,
Art. 4. Organem państwowym właściwym do wyrażania zgody jest, o ile chodzi o ordynariuszy diecezji i sufraganów -- Prezydium Rządu, we wszystkich innych  wypadkach -- terytorialnie właściwe prezydium wojewódzkiej
rady narodowej (rady narodowej m. st. Warszawy i m. Łodzi).
Art. 5. Osoby zajmujące duchowne stanowiska kościelne składają w Urzędzie do Spraw Wyznań lub w prezydium , właściwej wojewódzkiej rady narodowej (rady narodowej m. st. Warszawy i m. Łodzi) ślubowanie na wierność Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
Dziennik Ustaw Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej nr 10 z dnia 10 lutego 1953, poz. 32
 
Po usunięciu Wyszyńskiego, który był także przewodniczącym Episkopatu, trzeba było wybrać nowego przewodniczącego, który podjąłby się obowiązków w zastępstwie internowanego hierarchy. Jedynym kandydatem był najstarszy metropolita, arcybiskup Walenty Dymek z Poznania. W rozmowie z biskupem Choromańskim premier Józef Cyrankiewicz stwierdził, że wprawdzie rząd nie ma zastrzeżeń wobec arcybiskupa Dymka, jednak stery Episkopatu powinien objąć biskup łódzki Michał Klepacz, ze względu na jego doświadczenie w kontaktach z władzami w Komisji Mieszanej. Ostatecznie biskupi ugięli się i wybrano biskupa łódzkiego na zastępującego uwięzionego kardynała.  Rządy biskupa Klepacza w Episkopacie charakteryzowały się ciągłym ograniczaniem praw i wolności Kościoła. W 1954 roku powołano do życia Akademię Teologii Katolickiej, która była całkowicie zależna od władz. Tym samym usunięto z Uniwersytetu Warszawskiego i Jagiellońskiego tamtejsze wydziały teologiczne.
 
DEKRET
z dnia 31 grudnia 1956 r. o organizowaniu i obsadzaniu stanowisk kościelnych .
 
Art. 4 Mianowanie na stanowiska arcybiskupów, biskupów diecezjalnych, koadiutorów z prawem następstwa, proboszczów i administratorów parafii wymaga uprzedniego upewnienia się czy przeciw osobom, które mają być mianowane na te stanowiska, nie zachodzą uzasadnione zastrzeżenia właściwego organu państwowego
Art.6  Osoby mianowane na stanowiska kościelne określone w art. 4 składają przed objęciem stanowiska ślubowanie na wierność Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej według następującej treści:
„Ślubuję uroczyście dochować wierności Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, przestrzegać jej porządku prawnego i nie przedsiębrać niczego, co mogłoby zagrażać dobru Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej”
Dziennik Ustaw Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej nr 1 z dnia 10 lutego 1957, poz. 6
 
Krzywousty obsadzał stolice biskupie po dawnemu bez żadnej przeszkody, jak monarchowie pierwszej połowy XI wieku, powierzając je swoim ulubieńcom z grona kapelanów nadwornych, przenosił biskupów z jednej stolicy na drugą i ani myślał o tem , żeby się w tak ich razach odwoływać do papieża.
 
Konkordat między Stolicą Apostolską a Rzecząpospolitą Polską  z dnia 28 lipca 1993
         Artykuł 7
4.  W odpowiednim czasie poprzedzającym ogłoszenie nominacji biskupa diecezjalnego Stolica Apostolska poda jego nazwisko  do poufnej wiadomości Rządu Rzeczpospolitej Polskiej. Dołożone zostaną starania, aby to powiadomienie nastąpiło możliwie wcześnie.
         Dziennik Ustaw Rzeczpospolitej Polskiej 1998 nr 51 poz 318
 
duchownych natomiast lennikach, w biskupach i opatach miał monarcha silny zastęp wiernych, oddanych mu całą duszą podwładnych dynastów, dzielnych pomocników w rządzie, niezachwiane filary, na których się przeważnie opierała potęga korony, na których poparcie mógł liczyć z otuchą w każdym zatargu z najznaczniejszym świeckim wasalem. Z kapelanów bowiem nadwornych, którzy w służbie monarszej przez długie lata dawali dowody wypróbowanej wierności, rekrutowały się szeregi biskupów, przywiązanych do króla obowiązkami niewygasającej wdzięczności za łaskawe wyniesienie do pierwszych w państwie dostojeństw.
 
 
*pedofilia  -zaburzenia seksualne polegające na odczuwaniu popędu płciowego do dzieci,( SJP PWN)
** pederastia - zboczenie płciowe polegające na spółkowaniu mężczyzn ze sobą, (Doroszewski, SJP)
 
St. Smolka „Mieszko Stary i jego wiek”

KOMENTARZE

 • @Autor
  Aj waj,aj waj aj waj.

  Rwiecie sobie pejsy z głowy bo Papież nie mianował żyda na stanowisko Metropolity Krakowskiego.
  Papież Franciszek wie co robi i chwała mu za to że nie słucha podszeptów lewacko-żydowskiej mafii zagnieżdżonej w Watykanie.
  Papież ma na miejscu do dyspozycji trzech Polaków kard.Grocholewskiego,kard.Ryłkę i abp.Zimowskiego i to na ich zdaniu opiera swoje nominacje.
 • @matterhorn 10:56:50
  uważasz zatem, że papież ma coś do powiedzenia w sprawie nominacji metropiloty?
 • @matterhorn 10:56:50
  AjWaj, mało wiesz o Franciszku, np; z kim silnie powiązany był w Buenos Aires, czyich podszeptów słuchał oraz przed kim chowa Krzyz Święty.
  No a już wiedza o polakach w Watykanie, to już chimalaje głupot. Dla twojej wiedzy, śp. Abp Zygmunt Zimowski zmarł w lipcu tego roku.
  Abp Jędraszewski, to może i dobry kapłan, dobry człowiek, Polak, ale co do polityki to nie ma wiedzy i żle na tym wychodzi, bycie pisowskim kaznodzieją, to wspieranie syjonistyvcznej organizacji politycznej za którą stoi szatańska klika z usraela, to śmiertelne zagrożenie dla każdego chrześcijanina, patrz Irak Bagdad, Serbia itd. pod hasłem budowy demokracji mordyją mln chrześcijan, albo demoralizują chrześcijaństwo powołując szatańskie sekty pdnz. kościoły takie tam, po to aby ośmieszać, pacyfikować chrześcijan, ten szatan wychodzi się z usraela i zalewa Europe a wiec i Polskę. Pis im służy a wiec wielkim błędem jest Abp. Jędraszewskiego stanie po stronie tych co diabłowi z za oceanu służą. Kościół, chierarchia kościelna powinna stać ponad polityką, ponad sporami politycznymi a nie pouczać jednych czy drugich, kapłani mają stać murem za swoimi owieczkani, a nie trzymać z przekupną, szatańską władzą, bo to przypominają czasy saskie. Jak kapłani się nie otrząsna to Polska zginie, a z nimi mln wiernych, szatan czuwa na Nowogrodzkiej, Al Ujazdowskich, Wiejskiej, Krakowskiie Przedmieście.
 • @Wrzodak Z. 12:19:55
  Witam Panie Pośle na moim skromnym blogu.
  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 12:19:55
  A czy Jędraszewski ma na czole napisane,że jest pisowskim kapłanem.Widzę ,że i panu oczy PIS-dą zarastają.
  Dla mnie podział jest taki,że są kapłani Polacy i patrioci oraz przybłędy z obcych krajów którzy szkodzą bardzo kościołowi polskiemu.
  Dla Pana TV Trwam to samo zło bo promuje pisowców.Dla mnie TV Trwam i RM są jedynymi polskimi i patriotycznymi mediami w Polsce które szanują polskich obywateli a szczególnie tych w podeszłym wieku I daremny Pana trud .Pozostanę przy swoim zdaniu i go nie zmienię.
 • @Wrzodak Z. 12:19:55
  Panie Wrzodzik
  mordyją - mordują (palec się omsknął na klawiaturze o 1)
  ale himalaje to się k... inaczej pisze, i warto nad tym popracować, bo tak to jakoś ch....o wychodzi
 • @bodziopl 15:57:31
  Jak nie masz nic do powiedzenia, to halt die klappe, tu nie ma miejsca dla hejterów.
 • 1* - nie tędy droga do Polski prowadzi
  Jeśli Polacy nie wyzwolą się spod wpływu żydowskiej religii, czyli żydo-katolicyzmu, spod wpływu syjonistycznej instytucji Kościoła, który od zawsze działał przeciw Polsce i Polakom, nie będą w stanie walczyć z syjonistyczną zgnilizną i z żydowską V kolumną.

  Do żydo-katolików kieruję proste pytanie:
  kiedy, w jakim momencie, poczynając od 1980r., Kościół - jego hierarchia, choć raz stanęła w obronie polskich interesów lub choćby samych Polaków?
 • @Rzeczpospolita 16:32:37
  Odpowiadam: ZAWSZE.

  Ale, „im mniejsza wiedza, tym większa chęć krytykowania papieża” zwłaszcza kiedy „notoryczne uprawianie samogwałtu wyniszcza psychikę.” - z własnego doświadczenia ujawnił nam sam Rzeczpospolita Kosiur w dniu 26.12.2016 21:17:40.
 • @Rzeczpospolita 16:32:37
  Do Otwockiego Rabina kieruję proste pytanie:
  kiedy, w jakim momencie, poczynając od 1980r., Synagoga - i jego hierarchia, choć raz stanęła w obronie polskich interesów lub choćby samych Polaków ?

  NIGDY
 • @Zdzich 17:14:30
  Dziduś,
  nie bądź głupszy niż jesteś, podaj tylko jeden przykład.
 • @Husky 17:39:21
  To samo dotyczy ciebie kundlu ze wzgórz Golan - podaj jeden przykład.

  Kundlu,
  żeby grać w pokera trzeba umieć blefować albo mieć szczęście do kart. Ty nie posiadasz żadnej z tych zalet - robisz tu za trolla - za patałacha.
 • 1
  Muszę przyznać, że dawno nie słyszałam tak obrzydliwego, pokrętnego argumentu na temat rozróżnienia pedofilii od pederastii, na podstawie przytoczonych formułek i tekstu.

  Po pierwsze, pedofilia to nie tylko ,,odczuwanie popędu płciowego do dzieci", ale także wszelkie akty seksualne z tym związane, będące brutalnymi gwałtami mającymi negatywne skutki natury fizycznej i psychicznej, często niezalecane do końca życia ofiary.

  Po wtóre, pederastia określana jako,,zboczenie płciowe polegające na spółkowania mężczyzn ze sobą" nie wymienia warunku dobrowolności spółkowania. Ktoś, kto został zgwałcony przez pederastę, nie koniecznie musi być pederastą, a sam fakt odbycia stosunku z pederastą go pederastą nie czyni.

  Dlatego też twierdzenie, że wykorzystanie ,,ludzi dorosłych" - kleryków seminarium duchownego jest pederastią a nie pedofilią i używanie tego jako argumentu w dyskusji jest manipulacją najniższego sortu.

  Pederastia to nie wykorzystywanie partnera, tak samo jak stosunek płciowy między kobietą a mężczyzną nie jest wykorzystywaniem partnera czy partnerki. Wykorzystywanie to gwałt, a gdzie gwałt nie można mówić o dobrowolnej pederastii u seminarzystów. Seminarzyści, najczęściej w wieku młodzieńczym, i/albo bez uprzednich doświadczeń seksualnych mogli być raczej zaliczani do kategorii nieletnich niż do kategorii ochoczych współuczestników aktów seksualnych, tym bardziej, że wykorzystujący ich arcybiskup używał do ich zniewolenie swoją przewagę jako nauczyciela/przełożonego i swój w stosunku do nich autorytet. Kto wie, może im nawet wmawiał, że Bóg tak chce i że ich poddanie i jego czyny Go ucieszą.

  ,,Skoro więc krytykanci nie odróżniają pedofila od pederasty**, to skąd mają wiedzieć kto decyduje o obsadzaniu stanowisk kościelnych."

  Autor natomiast nie ma zielonego pojęcia, ani co to pederasta, ani co pedofil - wniosek taki, że w ogóle nie powinien się wypowiadać - idąc tokiem jego własnego rozumowania.
 • @Lotna 20:29:16
  Skutki niezaleczalne do końca życia ofiary, a nie niezalecane.
 • @Rzeczpospolita 18:54:25
  Nie tylko że gram w pokera, ale potrafię ograć każdego żydowskiego frajera.Nawet gdyby był to rabin z Otwocka
  Shalom
 • @Lotna 20:29:16
  Zboczenie abp Paetza nie jest tematem tej notki. Chodzi tu raczej o przybliżenie postawy abp Jędraszewskiego, który dla "dobra Kościoła" krył zboczeńca.
  Nie uważam, że zgwałcony przez arcybiskupa kleryk jest zboczony, nie wiem skąd u Pani przypuszczenie, że mógłbym tak uważać.
  Pozdrawiam
 • @matterhorn 14:40:46
  Abp. Jędraszewski w sposób zbyt otwarty popiera szkodliwą i antykatolicką partię PIS, o czym świadczą głosowania przeciw zyciu, czy za UE, TL.
  Co to znaczy kapłani patrioci??? Kapłani mają umacniać swoje owieczki w wierze, wskazywać drogę prawdy, uczyć moralnosci wiernych, pogłębiać ewangelię, a nie opowiadać np; o kłótniach klanów plitycznych.
  Jeżeli kapłan zajmuje się polityką, to też ma prawo i niech to robi, ale w oparciu o wiedzę, analizę czyli wie gdzie prawda a gdzie fałsz. Czy słyszałeś gdzieś aby np; Ks. prof. Chrostowski wspierał PIS albo inną opcję polityczna??? Nie ma tego nigdzie, ponieważ on wie gdzie dobro a gdzie zło, ma wiedzę szeroką.
  Co do TV Trwam i RM - to od kilku lat tuby propagandowe takie same jak G. koszerna, czy gazeta banderowska syjonisty Sakiewicza. Tam jest taka sama linia polityczna jak u skrajnych syjonistów, posługują się tym samym antypolskim językiem w sprawach kluczowych dla Polski. Np; w napaści Polski na suwerenne kraje w imię interesów światowej mafii finansowej, okupacji obcych wojsk Polski, przynależność do zbrodniczego nato, złodziejskiej UE, ekonomicznych rozbiorów Polski itp.
  Media Michnika, Sakiewicza, OTR żyją z tego co skapnie dla nich z budżetu państwa, oraz żyją dlatego, że wzajemnie napadają na siebie, dzieląc ludzi i w ten sposób gromadzą naiwną ludność.
  Tak dla przypomnienia, to ja od początku powstania RM niosłem bardzo dużą pomoc finansową dla RM oraz byłem częstym gościem w RM w latach 90 - tych. Razem z OTR byłem specjalnym gościem kongresu polonii w Chicago u śp. prezydenta Moskala. Ale teraz to RM i OTR przeszli na stronę tych co nas zniewalają od wieków. Co to nie robi mamona.
 • @roux 21:08:55
  Oczywiście, że nie jest tematem notki, jednak zostało użyte jako argument.

  ,,Nie uważam, że zgwałcony przez arcybiskupa kleryk jest zboczony, nie wiem skąd u Pani przypuszczenie, że mógłbym tak uważać."

  Proszę nie udawać Greka. No chyba, że sam Pan nie rozumie, co pisze.
 • @Katana 13:45:43
  "Zawłaszczają Boga tylko dla siebie" - bardzo trafna uwaga, inaczej mówiąc: to ślepi przewodnicy są. Komentarz pana Zygmunta też znakomity.
  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 18:47:08
  Na przykład rycerze Bitwy pod Grunwaldem.

  A teraz ty, debilu, podaj tylko jeden przykład kiedy i w jakim momencie wrodzy Kościoła choć raz stanęli w obronie polskich interesów lub choćby samych Polaków.
  Albo idź dokończ walenie swojego „żyda” i „nie truj du.y”, jak powiada „stanislav”, WPS.
 • @Rzeczpospolita 16:32:37
  ..no może obronili abp Wesołowskiego przed aresztowaniem na Dominikanie ;-)
 • @Zdzich 08:39:33 /Na przykład rycerze Bitwy pod Grunwaldem./
  to po 1980 była jakaś nowa Bitwa pod Grunwaldem?!!
 • @roux 10:19:01
  Proszę odpuścić temu biedakowi, zupełnie się już pogubił.
 • @Zdzich 08:39:33
  Ej, Dziduś, Dziduś,
  ten samogwałt na prawdę cię wykończy.

  Pomijając fakt, że bitwa pod Grunwaldem była nieco wcześniej niż w 1980r., to i tak było starcie między Słowiańskimi - głównie polskimi - siłami, a rycerstwem chrześcijańskiej zachodniej Europy wspierającym zakon krzyżacki "krzewiący" wiarę mieczem w imieniu żydo-chrześcijańskiego Koscioła.
 • @roux 10:01:59
  Odbieram to jako ewidentny żart, bo interesu polskiego doprzeć się w tym nie sposób.
  Abp Wesołowski jest funkcjonariuszem Watykanu, a nie Państwa Polskiego i nie reprezentuje Polaków, tylko interesy Kościoła.
 • @Rzeczpospolita 12:46:32 tak, to żart, oczywiście
  Nikogo innego, choćby nie wiem jak się starać, wymienić się nie da.
  Nawet @Zdzich nie da rady, więc podpowiadam.
 • @roux 12:56:57
  To miło, że w tej kwestii jesteśmy zgodni.
 • @ Rzeczpospolita, roux
  To był wymagany „tylko jeden przykład”. PRZYKŁAD, debilu.

  W samej bitwie pod Grunwaldem brali udział liczni polscy duchowni. Należał do nich przede wszystkim ksiądz Mikołaj Trąba, wybitny mąż stanu, podkanclerz Królestwa Polskiego, który kilka lat później został arcybiskupem gnieźnieńskim i Prymasem Polski. Brał też udział młody Zbigniew Oleśnicki, wówczas sekretarz króla, a później biskup krakowski i pierwszy w historii Polak, który został kardynałem.
  Razem z polskimi rycerskimi chorągwiami wyruszyli na wojnę przeciwko
  Krzyżakom liczni księża proboszczowie z całego kraju, m.in. proboszcz z Kłobucka ksiądz Bartosz Długosz – rodzony stryj kronikarza księdza zakonnika Jana Długosza.

  Ty natomiast nie podałeś ani jednego przykładu! Znowu wypociłeś abstrakt umysłowo chorego idioty.
 • @Zdzich 17:37:16
  Czyli nie zrozumiałeś pytania, a już się bałem, że była jakaś inna bitwa pod Grunwaldem, o której nie wiedziałem.
  Pytanie pan Kosiura było:
  "kiedy, w jakim momencie, poczynając od 1980r., Kościół - jego hierarchia, choć raz stanęła w obronie polskich interesów lub choćby samych Polaków?"
 • @Zdzich 17:37:16
  A za moment napiszę że Bitwę pod Grunwaldem wygrali Rosjanie. Bo tak wybadali ostatnio rosyjscy (radzieccy) naukowcy.Więc ....
  Wszystko przed nami
  Pozdr.
 • @Husky 19:23:06
  Bitwa pod Tannenbergiem – stoczona w czasie I wojny światowej niedaleko wsi Stębark (niem. Tannenberg). Niemiecka historiografia określa ją jako drugą bitwę pod Tannenbergiem, uznając za pierwszą średniowieczną bitwę (nazywaną w polskiej tradycji bitwą pod Grunwaldem) z 1410 r. Bitwa pod Tannenbergiem rozpoczęła się 23 sierpnia 1914 r.
  W wyniku błędów rosyjskich niemiecka armia odniosła zwycięstwo, gromiąc Rosjan i biorąc do niewoli ponad 90 tys. jeńców oraz wiele sprzętu wojennego i broni. Gen. Samsonow, świadomy swojej winy i klęski, popełnił samobójstwo.
  http://encyklopedia.warmia.mazury.pl/index.php/Bitwa_pod_Tannenbergiem

  PS
  Przyjdzie czas na notkę o bitwie pod Grunwaldem (1410) i reakcji Watykanu na pokonanie katolickiego Zakonu Najświętszej Marii Panny
 • @roux 19:10:30
  Żądaniem żydo-Kosiura było:
  „Dziduś,
  nie bądź głupszy niż jesteś, podaj tylko jeden przykład.” - Rzeczpospolita 27.12.2016 18:47:08

  Naucz się czytać!

  Natomiast jeśli chodzi o interesujący ciebie okres czasu „poczynając od 1980r.” to nie będę tutaj pisał Leksykonu represojonowanego duchowieństwa, któremu zarzucano z art. 194 kk w zw. z art. 58 kk, że: „czynili z kościołów miejsce szkodliwej dla interesów PRL propagandy antypaństwowej.”
  Oczywiście, tą „szkodliwą działalnością” było mówienie prawdy oraz Msze za Ojczyznę!
  Ksiądz Jerzy Popiełuszko zamordowany w 1984 przez sobowtóra żydo-Kosiura, czyli Grzegorza Piotrowskiego to tylko jeden z przykładów.

  Samo podważanie roli tych księży oraz ich udziału w obronie niepodległej Polski wskazuje na to, że ponownie mamy do czynienia w NEon'ie z debilami takimi jak ty i żydo-Kosiur.
  A z debilami się nie rozmawia. Debilów się zamyka.
 • @Zdzich 07:24:27
  Kiedyś mieliście jeszcze stosy i strappado, no i komu to przeszkadzało?
 • @Katana 09:35:57
  Nie chce wiedzieć, tu działa mechanizm wyparcia.
 • @Katana 11:14:17 wszystko już było ;-)
  " Ty, co w "Piątki" lub "Soboty"
  Polskich dusz sprawujesz rządy,
  Starodawne wskrzeszasz cnoty
  A druzgoczesz "nowe prądy";
  .------------------------
  "Ty orędowniczko dzielna
  Uciśnionej polskiej nacji,
  Arcykapłanko naczelna.."
 • @Katana 12:48:33
  W przytoczonym wierszu Boya pominąłem niektóre fragmenty, przez delikatność ;-))
 • @Katana 13:50:43
  http://dobre-wiersze.blogspot.com/2011/02/tadeusz-boy-zelenski-litania-ku-czci-pt.html
 • Na moje pytanie jeszcze nikt nie odpowiedzial!
  Powtarzam:
  "Podaj tylko jeden przykład kiedy i w jakim momencie wrogowie Kościoła choć raz stanęli w obronie polskich interesów lub choćby samych Polaków?"

  Tylko nie tak tłumnie, panowie. Po kolei, po kolei ... :)))
 • @Zdzich 09:18:11
  Jak na razie, to Ty też nie odpowiedziałeś na pytanie pana Kosiura.
 • @roux 09:46:08
  Patrzysz i nie widzisz.
  Blokada mentalna, czy półgłówek? Na to drugie cierpi żydo-Kosiur.

  Odpowiedziałem 2 razy. Powyżej!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY