Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Czy w kwestii pedofilii polscy biskupi popierają papieża?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pytanie może się wydawać bezzasadne bo Papież, Biskup Rzymu ma pełną, najwyższą i powszechną władzę nad Kościołem i władzę tę zawsze ma prawo wykonywać w sposób nieskrępowany (KKK 882)

 Z jednej strony wydawać by się mogło biskupi polscy w pełni papieża Franciszka popierają - przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki wydał komunikat wyrażający współczucie dla ofiar i wzywający do modlitwy:

Należy pamiętać o cierpieniu osób, które doświadczyły molestowania seksualnego – ze strony duchownych czy świeckich – i wznosić wspólnie modlitwę przebłagania za niegodziwe czyny wobec nich popełnione. Fakt, że zostały one popełnione także przez ludzi Kościoła staje się dla nas wyrzutem sumienia i przynagleniem do podjęcia pokuty i czynów miłosierdzia”
„W odpowiedzi na apel papieża Franciszka polscy biskupi pragną zachęcić do modlitwy w tej intencji podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej w pierwszy piątek Wielkiego Postu (dnia 3 marca).”
Lecz z drugiej strony abp Józef Michalik  całkowicie się od takiej postawy odciął, kiedy od winą za pedofilię księży obarczył ich ofiary
„Wielu tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga”...
Postawę abp Michalika poparli czynem biskupi Wrocławia i Bydgoszczy przenosząc wykorzystującego seksualnie ministrantów i oskarżonego o posiadanie pedofilskiej pornografii księdza Pawła Kanię z jednej diecezji do drugiej
Inkardynacja, termin prawa kanonicznego , oznaczający przyjęcie do nowej diecezji duchownego zwolnionego prawnie ( ekskardynowanego ) z jego dotychczasowej diecezji. Przejście do nowej diecezji może się dokonać tylko z ważnych powodów.
 
Zatem czy , w świetle powyższych faktów, na postawione w tytule pytanie należałoby odpowiedzieć przecząco?
Przed udzieleniem odpowiedzi warto zapoznać się ze zdaniem katolickiego publicysty Tomasza Terlikowskiego, który, powołując się na komunikat najbliższych współpracowników papieża, twierdzi, że pontyfikat Franciszka powoduje coraz większy kryzys Kościoła.
Ośmioosobowa Rada Kardynałów wydała bezprecedensowe  oświadczenie:
„W odniesieniu do niedawnych wydarzeń Rada Kardynałów wyraża pełne poparcie dla dzieła papieża, zapewniając jednocześnie o swojej akceptacji i pełnym wsparciu dla Jego osoby i jego nauczania” .
 
O jakie wydarzenia chodzi? Przecież nie o plakaty czy fałszywe wydanie „L’Osservatore Romano” ani nawet o  „Amoris laetitia” czy bunt czterech kardynałów  (ich przywódca, kardynał Burke został zesłany na wyspę Guam).
Zdaniem ks. Alexander Lucie-Smith w „Catholic Herald” chodzi  o poważniejszy problem, a mianowicie o skandale pedofilskie.  Nie, że papież nie troszczy się o dzieci, ale o to, że jego niezmiernie ważne słowa i deklaracje nie są wprowadzane w życie. I to często z powodu innych decyzji samego Franciszka. Przykładem jest zamieszanie wokół Komisji Ochrony Nieletnich, z której odszedł jeden z członków, bowiem - mimo niezmiernie ostrych oskarżeń wobec chilijskiego biskupa Barros o chronienie pedofilów w sutannach - nie został on odwołany z powodu mocnego poparcia papieża. Inną podobną historię jest sytuacja z ks. Mauro Inzoli, którego zawiesił w pełnieniu obowiązków kapłańskich Benedykt XVI, ale Franciszek przywrócił go do niego, choć mężczyzna był oskarżony o molestowanie dzieci. I dopiero, gdy znowu zaczął się do nich lepić, papież ponownie go zawiesił.
Zaskakuje także ogrom sympatii i zaufania, jaki Franciszek okazuje kard. Daneelsowi, który stoi wobec niezmiernie ciężkich oskarżeń o chronienie przestępców seksualnych, a także zastąpienie kard. Andre Leonarda z Brukseli, który walczył z pedofilią kard. Jozefem De Keselem , który ma sporo grzechów w walce z przestępcami seksualnymi na sumieniu. O tym wszystkim zaczęły już pisać media, a to oznacza, że sztandarowy program Franciszka okazuje się ograniczonym przez decyzje samego papieża. I to jest także realny kryzys w Kościele, na który odpowiedzią może być - jak się zdaje - oświadczenie kardynałów.
Wszystko to razem składa się na obraz odległy od serwowanego przez Biuro Prasowe i papieskich piarowców. Kryzys w Kościele narasta. Kryzys podziału doktrynalnego, który pogłębiły niejasne i nieprecyzyjne zapisy „Amoris laetitia”, kryzys pedofilski, który - mimo jasnych deklaracji - niekoniecznie jest rozwiązywany, jeśli problemy dotyczą bliskich współpracowników samego papieża i wreszcie postępujące skupienie się na PR, a nie na rozwiązywaniu problemów.
Biorąc powyższe pod uwagę, można bez ryzyka popełnienia błędu przyznać, że jednak polscy biskupi są wobec papieża lojalni, wykazując przy tym więcej rozsądku od niemieckiego kardynałaMuellera.
 
KardynałGerhardMüller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, o pedofilii w Kościele:
 
"Księża są obywatelami takimi jak inni i w tym sensie jeśli popełnią przestępstwo, muszą za to odpowiedzieć przed władzami cywilnymi i karnymi" .."Kiedy biskup albo ksiądz dowiaduje się o takich nadużyciach, musi powiedzieć ofiarom, by złożyły zawiadomienie, a oskarżanemu o to, by zgłosił się na policję, bo to jedyna droga uniknięcia tego, aby przypadki te się powtórzyły"
 
Kard. Gerhard Müller, perfekt Kongregacji Nauki Wiary może zostać zastąpiony na tym stanowisku przez kard. Luis Antonio Tagle, nazywanego „azjatyckim Franciszkiem”. Informacje takie, od dobrze poinformowanych źródeł watykańskich uzyskał serwis Rorate Caeli. Zdaniem części watykanistów  Kard. Gerhard Müller jest obecnie marginalizowany w Watykanie.
 
 
malydziennik.pl

KOMENTARZE

 • @
  http://www.katoliban.pl/upload/images/large/2015/12/papiez-zmagal-sie-z-o-wiele_1851132275.jpg

  Żadna siła nie powstrzyma człowieka od tego, żeby korzystać z pewnych możliwości, jakie daje człowiekowi wolna wola i do czego go pchają namiętności. Przepraszam bardzo, świata nie zmienimy - zaznaczył bp Pieronek.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,13386475,Bp_Pieronek__Pedofilia_byla_i_bedzie__Zadna_sila_nie.html
 • @rabszak 10:00:53
  http://3.bp.blogspot.com/-xFhBAGfciAw/URuz1BFp8dI/AAAAAAAAH1w/LRVo5FyG0EU/s320/59725_329325893845759_236300102_n.jpg
 • @rabszak 10:05:36
  Jeśli ja znam się na ludziach, to on w tych wypowiedziach przyznaje się, że z nim samym coś jest nie tak, jeśli chodzi o sferę seksualną.
 • @PiotrZW 18:48:26
  czy te oczy mogą kłamać?

  http://cdn26.se.smcloud.net/t/photos/t/102207/Bp-Tadeusz-Pieronek_19911920.jpg
 • @rabszak 19:13:56
  jeszcze jeden

  http://www.katoliban.pl/upload/images/large/2014/11/a-co-robia-dzieci.jpg
 • Bara-bar pisze do mnie, że
  /w tym wypadku nauka KKK jest zgodna z Biblia!/

  w taką bzdurę żaden katolik nie uwierzy
 • @roux 21:59:16
  bana można (a nawet trzeba) dawać za chamstwo
  ;-))
 • @
  Barbaro, wszedłem dziś na Twój blog dwa razy i wystarczy

  pozdrawiam
 • @rabszak 10:00:53
  Kim jest biskup Pieronek twierdząc, że życie "zgodnie z przykazaniami bożymi" (winno być: Bożymi), to coś więcej niż pedofilia?

  Krótko rzecz ujmując cynikiem.

  Zgadzam się natomiast ze stwierdzeniem, że "świata nie zmienimy", gdyż nie należy to do nas i nie jesteśmy w tym władni.
  Nie po to Jezus nakazał się modlić o przyjście królestwa Bożego, by rozwiązało wszelkie problemy:

  - "przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi" (Mateusza 6:10 Bw).

  - "A za dni tych królów Bóg nieba ustanowi królestwo, które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz. I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud. Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone" (Daniela 2:44 NW).
 • Roux, poniewaz mnie odblokowales, przenosze moj art na twoj blog.
  Napisalam w arcie: ''Roux wszystko fajnie'':

  ''Roux wszystko fajnie, ale powiedz nam oficjalnie kim jesteś? Bo piszesz właściwie tylko na temat wad i błędów Kościoła Katoiickiego!

  Bo albo jesteś zatroskanym katolikiem, albo jesteś antykatolikiem!

  Jednak, gdybyś był katolikiem, to wyznałbyś, że Pan Jezus jest Bogiem, bo w tym wypadku nauka KKK jest zgodna z Biblia!

  A skoro tego nie czynisz, to znaczy, żeś antykatolikiem.

  Kim zatem jesteś? Napisz, nie wstydź się twej wiary!

  Z tego co ja wiem, to jedynie świadkowie J. negują że Pan Jezus jest Bogiem.

  Roux, przyznaj się kim jesteś!

  Napisałam ten art, ponieważ dałeś mi bana, więc nie mogę zadać ci tego pytania w komentach.

  A jak już przy banach jesteśmy, to czego się boisz, skoro dałeś mi bana?

  Czy ja kiedykolwiek przeczylam/ przeczę Biblii?

  Na pewno nie!

  Ja cytuję Biblię w moich wpisach !

  A co ty czynisz?

  Cytujesz różnych ludzi, a najbardziej wojaka szwejka!''


  No i aby wszystko bylo cacy i uczciwie przenosze rownie komenty umieszczone pod tym artem:

  ''@
  od jakiegoś czasu nie masz bana
  nadużycie link skomentuj usuń
  roux 02.03.2017 21:49:47
  @roux 21:49:47''


  ''Od jakiego czasu nie mam bana?, bo dzis chcialam zadac ci to pytanie i nie moglam, bo mam u ciebie bana!

  Ale odpowiedz na pytanie: Kim jestes?
  Chyba nie wstydzisz sie twojej wiary!

  Chyba nie wstydzisz sie przyznac KOMU wierzysz!

  KOMU wierzysz roux?
  nadużycie link skomentuj usuń
  Bara-bar 02.03.2017 22:17:03''


  ''@
  Ile czasu potrzebuje roux, aby odpowiedziec komu wierzy?'

  Mi zajmie to sekunde. Zadasz mi pytanie: komu wierzysz? za sekunde odpowiem, ja wierze Pamu Jezusowi Chrystussowi!


  Zobaczmy ile czasu zajmie to rouxowi! Liczmy godziny.
  nadużycie link skomentuj usuń
  Bara-bar 02.03.2017 23:45:22''


  ''roux
  tik, tak; tik, tak; tik, tak..., czas leci.

  Mysle roux, ze ty wstydisz sie tego w ktorego
  wierzysz
  Tik, Tak............ czas leci, a ty milczysz!
  A moze nie wiesz komu wierzysz?
  nadużycie link skomentuj usuń
  Bara-bar 03.03.2017 00:36:11''
 • @Bara-bar 15:44:05 obawiam się, że usiłując zmienić temat
  bronisz obrońców pedofilów
 • @Bara-bar 15:44:05
  Wcinasz się Baśka z niedorzecznymi pytaniami.
  Ile czasu na to zmarnowałaś? Ile czasu musieliby zmarnować wszyscy, którzy przeczytaliby Twoje wypociny?

  Przejdź do poruszanego tematu, a jeżeli on Cię nie interesuje, to możesz pojawić się tam, gdzie jest dla Ciebie interesujący temat. Jeżeli go brak, to napisz coś interesującego.
 • @Katana 18:11:43
  ///Gdy kończą im się argumenty to albo zmiana tematu, albo zacięcie i paraliż ...///

  Ja dodam jeszcze wyzwiska i poniżanie. To sedno stylu Baśkowego.
 • @Bara-bar 15:44:05
  Następnym razem Barbaro, kiedy będziesz miała osobiste pytania nie związane z przedstawianym tematem , to u góry strony, tak na prawo od jej środka jest napis: "Poczta". Kliknij w niego i pytaj. Jak ktoś będzie miał życzenie, to zapewne Ci odpowie, gdy nabierzesz ogłady i kultury.

  Pozdrawiam.
 • @roux 16:56:07
  ''@Bara-bar 15:44:05 obawiam się, że usiłując zmienić temat
  bronisz obrońców pedofilów''
  //

  Czy ty stawiasz mi tutaj zarzut bronienia pedofilow?
  Bo jesli tak, to czynisz to nie tylko calkowicie bezpodstawnie, lecz falszywie, z premedytacja.

  Nie zmieniam tematu, tylko z powodu tego, ze dales mi bana, napisalam do ciebie pytanie w arcie.

  Jeszcze wczoraj, czy przedwczoraj mialam bana u ciebie. Chcialam w komencie dodac cos na temat pedofilii.

  Ale kiedy napisales:

  ''@
  od jakiegoś czasu nie masz bana
  nadużycie link skomentuj usuń
  roux 02.03.2017 21:49:47
  @roux 21:49:47''


  Dzis sprawdzilam i okazalo sie, ze rzeczywiscie bana odwolales, wiec przenioslam tekst mojego artu wraz z komentami na ostatni twoj art.

  Mnie po prostu zastanawia jedna sprawa dlaczego ty jedyny ukrywasz do jakiej organizacji religijnej nalezysz.

  Bo oprocz ciebie nigdy nie spotkalam takiej osoby, ktora wstydzilaby sie swej wlasnej religii.

  Wszyscy inni wyznaja to oficjalnie, publicznie i z duma, ze sa np: katolikami, czy protestatntami, czy swiadkami J., czy chrystusowymi itd.

  To co ja mysle o pedofilii i pedofilach tak w KRK, jak i w innych organizacjach, a nawet o pedofilach nienaleacych do zadnej organizacji pisalam juz za czasow kiedy Neon byl Nowym Ekranem.

  Wtedy to twoj kumpel Trybeus - ''...łowca jehowitów...'': http://trybeus.neon24.pl/ , nagminnie (powiedzialabym chronicznie), pogardliwie i falszywie nazywal mnie, Kerena, Grzegorza ''jehowitami'', tys roux wtedy milczal i dawales Trybeusowi do zrozumienia, ze ty swiadkiem Jehowy nie jestes!

  Dopiero ''pani Helenka'' - alfa.com. hel - napisala wszystkim dobitnie, ze my: ja, Keren, Grzegorz nie jestesmy swiadkammi Jehowy, bo glosimy niezgodnie z nauka Straznicy.

  O pefofilii pisalam w artach i komentarzach. Ostatnie moje arty i komenty pod nimi:

  http://bar-bara.neon24.pl/post/136212,pedofilia-w-kosciele-katolickim
  http://bar-bara.neon24.pl/post/136212,pedofilia-w-kosciele-katolickim
  http://bar-bara.neon24.pl/post/136938,co-ma-wspolnego-papiez-loch-neonu-dzial-niepoprawnych


  Jednak widzisz, z powodu bana u cziebie nie moglam nawet napisac komentu na twoim blogu na temat pedofilii.

  Ty natomias bana u mnie nie masz, jednak na temat pedofilii nie napisales ani jednego komentu. Calkowite milczenie z twojej strony!

  Czy ma to znaczyc, ze dla ciebie TYLKO pedofilia w KRK jest zla, a w innych organizacjach, u niekatolikow jest dobra?

  Bo ja w moich artach i komentach pisze ze pedofilia jest ZAWSZE zla obojetnie czy to w KRK, czy w innych organizacjach , lub u ludzi nienalezacych do zadnej organizacji.

  Wracajac do mego pytania, czy odpowiesz? czy nie?

  Oczywiscie wcale nie musisz odpowiadac.
  Jednak wtedy bedzie to znaczylo, ze albo nie wiesz jak i komu wierzysz (nie jestes jeszcze do konca pewny), albo, ze jest to dla ciebie sprawa wstydliwa.
 • @roux 16:56:07
  I jeszcze jedno roux, czy ty masz wzglad na osobe?

  Bo ja nie mam.

  Kiedy ktos glosi zgodnie z Biblia )obojestnie czy to katolik, czy prostetant, swiadek J, Chrystusowy...) i wtedy zgadzam sie z nim
  Ale jesli ta osoba napisze cos niezgodnie z Biblia, wtedy sie nie zgadzam z ta osoba.
 • @Ben Nechar 19:09:47
  ''@Bara-bar 15:44:05
  Wcinasz się Baśka z niedorzecznymi pytaniami.''
  //

  Kto tu sie wcina?

  Ja mam pytanie do rouxa, ja wyraznie zaadresowalam pytanie do rouxa, a NIE do ciebie, wiec kto tu sie wcina? ja? czy ty?
  Chyba, ze roux i ty to jedna i ta sama osoba.
 • @Bara-bar 21:09:57
  Powtórzę w takim razie:

  Następnym razem Barbaro, kiedy będziesz miała osobiste pytania nie związane z przedstawianym tematem , to u góry strony, tak na prawo od jej środka jest napis: "Poczta". Kliknij w niego i pytaj. Jak ktoś będzie miał życzenie, to zapewne Ci odpowie, gdy nabierzesz ogłady i kultury.
 • @Bara-bar 21:03:14
  /Czy ty stawiasz mi tutaj zarzut bronienia pedofilow?/
  nie pedofilów, lecz obrońców pedofilów
 • @Ben Nechar 19:32:38
  ''Następnym razem Barbaro, kiedy będziesz miała osobiste pytania...''
  //

  Ja nie mam ZADDNYCH osobistych pytan do rouxa i zadnego osobistego pytania mu nigdy na zadalam!
  Bo mnie nie interesuje osobiste zycie rouxa.
  Nie interesuje mnie czy ma on zone, czy ma i ile dzieci, gdzie mieszka, jaki jest jego nr. tel., na kogo i czy wogole glosowal na ostatnich wyborach...

  Piszemy na dziale RELIGIE, wiec zadalam mu pytanie na temat RELIGII.


  //
  ''Jak ktoś będzie miał życzenie, to zapewne Ci odpowie, gdy nabierzesz ogłady i kultury.''
  //

  Pewnie chodzi ci o taka ''kulture i oglade'', jaka blysnal tu Katana:

  ''Wywalaj ten spam... Tu też będą kserować? Wklej jej jakieś pytanie do niej skierowane wcześniej i niech spada kretynka...
  Pokaż dupę kretynko! I nie interesuje mnie tu Twoja pomarszczona powierzchowność...
  nadużycie link skomentuj
  Katana 03.03.2017 16:49:08''

  http://roux.neon24.pl/post/137283,czy-w-kwestii-pedofilii-polscy-biskupi-popieraja-papieza#comment_1370830  Bo ty Katanie swiecacemu tu ''kultura i oglada'' odpowieziales:

  ''///Gdy kończą im się argumenty to albo zmiana tematu, albo zacięcie i paraliż ...///

  Ja dodam jeszcze wyzwiska i poniżanie. To sedno stylu Baśkowego.
  nadużycie link skomentuj
  Ben Nechar 03.03.2017 19:14:54''

  http://roux.neon24.pl/post/137283,czy-w-kwestii-pedofilii-polscy-biskupi-popieraja-papieza#comment_1370901
 • @roux 21:16:27
  ''@Bara-bar 21:03:14
  /Czy ty stawiasz mi tutaj zarzut bronienia pedofilow?/
  nie pedofilów, lecz obrońców pedofilów''
  //

  Czy na prawde stawiasz mi ten zarzut??? czyli, czy oskarzasz mnie o to???

  Bo to bardzo powazny zarzut, to bardzo powazne oskarzenie, a ty nie masz na to ZADNYCH, absolutnie zadnych podstaw!

  Czyli jesli takie oskarzenie, taki zarzut mi stawiasz, wtedy jestes klamca, a przeciez wiesz kto jest ojcem klamcow, ten sam, ktory jest ojcem zabojcow!
 • @Bara-bar 21:41:00
  /zadnych podstaw!/
  usiłujesz skierować dyskusję na inny temat, to jest wystarczająca przesłanka;
  BTW
  mistrzem takiej metody jest tu na Neon24 niejaki Zbójnicki, jemu nie dorównasz
 • @Ben Nechar 11:28:51 witaj przyjacielu; ""przyjdź Królestwo twoje"
  nasuwa się pytanie: Dlaczego Szatan z taką łatwością rządzi światem?

  Odpowiedź jest w Biblii, mam plan notki na ten temat, dziękuję za podpowiedź

  Pozdrawiam
 • @Ben Nechar 21:13:57
  /odpowie, gdy nabierzesz ogłady i kultury./

  właśnie, nic dodać ;-))
 • @Katana, jestes na mnie wsciekly poniewaz ja z toba rozmawiac nie chce, wiec sie wyzywasz, egzalujesz...
  czy do ciebie jeszcze nie dotarlo DLACZEGO ja z toba gsaw nie rozmawiam?

  Ja z toba do stolu nie zasiade, z powodu tego co glosiles i nadal glosisz!
  Ty po prostu ponizasz Pana Jezusa!

  Oprocz tego kiedys poczestowales mnie takim jezykiem, od ktorego nawet Trybeusowi uszy by zwiedly.

  A potem jak gdyby nigdy nic, usunales wszystko, zmieniles nick z gsawa na Katane.

  A poza tym, albo jestes buddysta, albo wierzysz Chrystusowi.

  Bo jak na razie z ciebie ani buddysta, ani wierzacy Chrystusowi!

  Ty chcesz koniecznie dwom panom sluzyc, a to jest niemozliwe!

  Ty chcesz budowac na polaczeniu gliny z zelazem, bos ekumenista.

  A pamietasz co napisalam wtedy do ciebie? Napisalam, ze nie znajdziesz we mnie chocby ziarna, chocby cienia ekumenistycznego i od wtedy jestes wrogo do mnie nastawiony.

  Inna sprawa jest twoja ilosc komentow i na dodatek pisanie poczta wewnetrzna, ty nie masz umiaru, lecz przygniatasz odbiorce pisaniem 'od lasu do sasu'!


  Ketana ile komentow tu napisales?
  WIELE, ale ANI JEDEN na temat artu, czyli pedofilli! Ty w twych artach tes o pedofilii nie piszesz.


  Na tym koncze, bo ja nie bede z toba rozmow prowadzila, poniewaz za duzo przeczysz Chrystusowi, jestes natretny, nie masz umiaru...

  Jednak, jesli i kiedy sie nawrocisz, bede z toba rozmawiala.

  Ale do tego czasu ALOHA!
 • @Bara-bar 21:03:14
  Odpowiedź znajdziesz w notce "Dlaczego szatan z taką łatwością rządzi światem?"
  Już wkrótce, być może zaraz po notce "Klątwa" (to o sztuce teatralnej)
 • @Bara-bar 22:15:58
  Prawda jest taka, że Katanie nie dorastasz do pięt ;-))
 • @roux 22:13:09
  ''@Ben Nechar 21:13:57
  /odpowie, gdy nabierzesz ogłady i kultury./

  właśnie, nic dodać ;-))''
  //

  Czyli Ben Nechar (bo on jest swiadkiem J.), otwiera szeroko ramiona do Katany, jego ''kultury i oglady'' , czyli czlowiek piszacy takie rzeczy jak Kata na ma 'kulture i oglade' wymagana przez swiadkow Jehowy.

  To cos nowego, no ale nauki Straznicy ciagle sie zmieniaja, wiec moze teraz ich bracmi sa ci, ktorzy przeklinaja, glosza buddyzm...

  Aloha!
 • @Bara-bar 22:40:03
  /Kata na ma 'kulture i oglade/

  przypomnę, że miałaś bana za chamskie wypowiedzi, poza tym zdarza Ci się powtarzać watykańskie bzdury.

  Nauczanie Watykanu w najmniejszym stopniu nie ma podstaw biblijnych, to fakt i żadne zaklinania tego nie zmienią.
 • @roux 22:26:34
  ''@Bara-bar 22:15:58
  Prawda jest taka, że Katanie nie dorastasz do pięt ;-))''
  //

  Oczywiscie, ze nie dorastam Katanie, bo ja nie chce jemu do nikad dorastac!!!


  Ja wierze Panu Bogu Jezusowi Chrystusowi do Niego naleze i dlatego nie chce zadnemu czlowiekowi-grzesznikowi do piet dorastac, lub gdziekolwiek indziej dorastac!

  No, ale jesli ty chces Katanie dorastac, to dorastaj do piet, albo do pepka, albo tam gdzie chcesz Katanie dorosnac, to twoja prywatna sprawa, mnie to NIE interesuje!

  To sprawa miedzy toba i Katana, to twoja prywatna sprawa i prosze NIE informuj mnie o tym gdzie Katanie dorosles!
 • @Bara-bar 23:32:12
  Świadomie powtarzasz watykańskie brednie czy masz objawienia?
  Takie jak w Medjugore?
 • @roux 23:13:38
  ''przypomnę, że miałaś bana za chamskie wypowiedzi, poza tym zdarza Ci się powtarzać watykańskie bzdury.''
  &&

  Napisales klamstwo!

  ''Nauczanie Watykanu w najmniejszym stopniu nie ma podstaw biblijnych, to fakt i żadne zaklinania tego nie zmienią.''
  //

  Ja nie twierdze i nie twierdzilam, ze nauki zawarte w KKK sa calkowicie zgodne z Biblia, ale te nauki katolickie, ktore mowia, ze Pan Jezus jest Bogiem i Ojcem sa zgodne z Bibliia:

  Podaje wers z PNS:

  ''(6) Bo narodziło się nam dziecko, syn został nam dany; a na jego barkach spocznie władza książęca. I będą go zwać imieniem Cudowny Doradca, Potężny Bóg, Wiekuisty Ojciec, Książę Pokoju.'' (Iz.9:6) PNS

  Sprawdz w Bibliach interlinearnych!

  A teraz Aloha, bo ide spac ide lala.
 • @Katana 00:12:33
  Biedne te dzieci
 • @Bara-bar 21:26:46
  ///Ja nie mam ZADDNYCH osobistych pytan do rouxa i zadnego osobistego pytania mu nigdy na zadalam!
  Bo mnie nie interesuje osobiste zycie rouxa.

  Piszemy na dziale RELIGIE, wiec zadalam mu pytanie na temat RELIGII.///

  To przeczytaj Konstytucję RP, a szczególnie Art. 53 punkt 7.
  Właśnie zadajesz osobiste pytanie, na które nawet żaden organ władzy publicznej nie jest upoważniony do tego, aby znać odpowiedź.
  A Ty jesteś ponad tymi organami władzy i ponad Konstytucją RP?

  Przypomnę, że NEon24.pl, to "Forum Polaków" (patrz stronę u góry po lewej). Zobacz też Art. 37 punkt 1 Konstytucji RP, kto może korzystać z praw w niej zapewnionych.

  Dział RELIGIA nie daje takich uprawnień, a tym bardziej Konstytucja RP.

  Owszem, pytanie postawić możesz, ale domagać się odpowiedzi już nie. I jeżeli tego nie rozumiesz, to chcesz ewidentnie naruszać prywatność, którą chroni polskie prawo zawarte w Konstytucji RP i narazić portal NEon24.pl na tolerowanie łamania praw konstytucyjnych obywateli Polski.

  Wracamy więc do punktu wyjścia, pozostaje Ci skorzystanie z "Poczty" -patrz u góry ekranu od jego środka na prawo :))
 • @Ben Nechar 01:38:37
  ''To przeczytaj Konstytucję RP, a szczególnie Art. 53 punkt 7.
  ...
  A Ty jesteś ponad tymi organami władzy i ponad Konstytucją RP''
  //

  Nie wiedzialam, ze ty swiadku J. takis bardzo posluszny Kontytucji? Czy kiedy bedzie wojna, wtedy zgodnie z Konstytucja spelnisz powszechny obowiazek i chwycisz za bron i bedziesz zabijal wroga?

  Bo z tego co ja wiem, swiadkowie J., nawet do zwyklej sluzby wojskowwej w stanie pokoju nie ida, lecz wola wiezienie, niz chwytanie za bron, wiec jak to z toba jest swiadku J.??


  //
  ''Owszem, pytanie postawić możesz, ale domagać się odpowiedzi już nie.''
  //

  Nieuwaznie czytasz, bo ja napisalam do rouxa:

  ''Wracajac do mego pytania, czy odpowiesz? czy nie?

  Oczywiscie wcale nie musisz odpowiadac.''

  http://roux.neon24.pl/post/137283,czy-w-kwestii-pedofilii-polscy-biskupi-popieraja-papieza#comment_1370932

  Ale moje pytanie wiaze sie tez z tchorzliwa i falszywa postawa rouxa.

  Bo jesli roux faktycznie jest swiadkiem J., jak napisal tu swiecacy ''kultura i oglada'' Katana, to dlaczego roux MILCZAL? i udawal, ze swiadkiem J. nie jest, wprowadzajac Trybeusa w blad, bo czyniac tak, utwierdzal Trybeusa, ze ja Keren i Grzegorz jestesmy swiadkami J.

  Aby nie bylo nieporozumien, chodzi o to, ze roux ukrywal wtedy prawde (lub jak napisano: 'nalozyl prawdzie peta') i swiadomie wprowadzal Trybeusa (i innych zreszta) w blad, w klamstwo i dzialal z premedytacja, bo jako swiadek J, wiedzial doskonale, ze ani ja, ani Keren, ani Grzegorz nie glosimy zgodnie z naukami Straznicy!

  Tu kiedys pisal inny swiadek J. o nicku Naftali i ten odwaznie od samego poczatku powiedzial prawde, nie ukrywal prawdy (nie nakladal prawdzie peta), ze jest swiadkiem Jehowy!

  Czlowiek, ktory miluje prawde jest prawdomowny i nie wprowadza innych w blad, nie ukrywa prawdy!

  Swiadome wprowadzanie innych w blad jest GRZECHEM.

  No, ale byc moze teraz przyszlo kolejne ''nowe swiatlo'' i teraz Straznica naucza teraz, ze swiadkowie J., maja swiadomie wprowadzac innych w blad?

  Czy to pytanie jest rowniez zbyt osobiste?


  I jesli to pytanie, ktore zadalam rouxowi jest tak bardzo osobiste, to dlaczego wy stoicie na rogach ulic i glosicie wszem i wobec, zescie swiadkami Jehowy, chodzicie od domu do domu i glosicie , ze jestescie swiadkami Jehowy?!

  Zastanow sie ZANIM napiszesz.
 • @Katana 02:01:25
  ''Co Baśka, przypomnieć Twoje obrzydliwe pytania na temat mojego życia seksualnego itp. To nawet nie pytania były ale Ty uparcie mimo posiadanej wiedzy i moich (i innych bo nawet Magdala mnie broniła, która bardzo rzadko tu pisze) oświadczeń w ohydny sposób rozsiewałaś dezinformacje - jak to masz w zwyczaju co wyżej też wykazałem - jakobym był homoseksualistą itd.''
  //

  Przeciez ja napisalam ci juz dlaczego tak cie nazwalam? Nie zrozumiales?
  Mnie nigdy nie interesowalo twoje zycie sseksualne i nadal nieisteresuje.

  Nazwalam cie tak, ale byla przenosnia!
  Jestes ekumenista, czyli wszystko jest dla ciebie OK, dwozwolone i dobre.
  Budddyzm (w ktorym zakonnicy sa homoseksualistami) jest dobry, nauki KRK (w KRK niektorzy ksieza tez sa homoseksualistami) sa tak samo dobre, nauki swiadkow J. sa rownie dobre!

  I na dodatek w to bagno ty mieszasz nauki Pana Jezusa!!! Obrazajac Go tym niesamowicie!!!

  Czyli to tak jakby dla ciebie seks z kobieta, mezczyzna jest tym samym, jest ekumenicznie tak samo dobry, jest OK, bo dla ciebie (ekumenisty) wszystko jest OK, nie ma roznic...!

  Na dodatek masz damski, a wlasciwie babski charakterek. Egzaltujesz sie, obrazasz..., akurat przeklinasz jak przyslowiowy szewc, ale niektore baby tez to czynia.
 • @Bara-bar 11:12:14
  Udajesz kretynkę czy bronisz obrońców pedofilów?


  "4) Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, byś nie stał się jemu podobnym. (Prz 26:4 BT)

  /dlaczego wy stoicie na rogach ulic i glosicie wszem i wobec, /

  (17) Synu człowieczy, ustanowiłem cię stróżem nad pokoleniami izraelskimi. Gdy usłyszysz słowo z ust moich, upomnisz ich w moim imieniu. (18) Jeśli powiem bezbożnemu: Z pewnością umrzesz, a ty go nie upomnisz, aby go odwieść od jego bezbożnej drogi i ocalić mu życie, to bezbożny ów umrze z powodu swego grzechu, natomiast Ja ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew. (19) Ale jeślibyś upomniał bezbożnego, a on by nie odwrócił się od swej bezbożności i od swej bezbożnej drogi, to chociaż on umrze z powodu swojego grzechu, ty jednak ocalisz samego siebie. (20) Gdyby zaś sprawiedliwy odstąpił od swej prawości i dopuścił się grzechu, i gdybym zesłał na niego jakieś doświadczenie, to on umrze, bo go nie upomniałeś z powodu jego grzechu; sprawiedliwości, którą czynił, nie będzie mu się pamiętać, ciebie jednak uczynię odpowiedzialnym za jego krew. (21) Jeśli jednak upomnisz sprawiedliwego, by sprawiedliwy nie grzeszył, i jeśli nie popełni grzechu, to z pewnością pozostanie przy życiu, ponieważ przyjął upomnienie, ty zaś ocalisz samego siebie. (Ez 3:17-21 BT)
 • @Bara-bar 11:12:14
  ///Czy kiedy bedzie wojna, wtedy zgodnie z Konstytucja spelnisz powszechny obowiazek i chwycisz za bron i bedziesz zabijal wroga?///

  Konstytucja i tę sprawę reguluje. Nie muszę tego robić :))

  Nieznajomość jej treści pokazuje Twoją ignorancję do prawa i porządku nie tylko świeckiego ale także Bożego:

  - "1 Niech każda dusza będzie podporządkowana władzom zwierzchnim, bo nie ma władzy, jak tylko za sprawą Boga; istniejące władze zajmują swe względne pozycje za sprawą Boga. 2 Dlatego ten, kto się sprzeciwia władzy, przeciwstawił się porządkowi Bożemu, ci zaś, którzy się mu przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok. 3 Albowiem rządzący są postrachem nie dla uczynku dobrego, lecz dla złego. Chcesz więc nie bać się władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; 4 bo jest ona tobie sługą Bożym dla twojego dobra. Ale jeśli czynisz coś złego, to się bój: bo nie na darmo nosi miecz; jest bowiem sługą Bożym, mścicielem dla wywarcia srogiego gniewu na dopuszczającym się zła" (Rzymian 12:1-4 NW).
 • @roux 12:33:35
  Witaj przyjacielu.

  Baśka chyba nie tyle, co nie rozumie, ile zdaje się świadomie ignoruje nakazy Boże.

  Pozdrawiam.
 • @roux 12:33:35
  ''Udajesz kretynkę czy bronisz obrońców pedofilów?
  ...
  /dlaczego wy stoicie na rogach ulic i glosicie wszem i wobec, /''

  //

  A ty kogo udajesz, lub kim jestes, ze niezrozumiales tego co napisalam do Bena?

  Skoro niezrozumiales co napisala, napisze jeszcze raz, z tym, ze teraz z wielkich liter slowa kluczowe tego co napisalam Benowi:

  ''I jesli to PYTANIE, ktore zadalam rouxowi jest TAK BARDZO OSOBISTE, to dlaczego wy stoicie na rogach ulic i glosicie WSZEM I WOBEC, ZESCIE SWIADKAMI JEHOWY Jehowy, chodzicie od domu do domu i glosicie , ze JESTESCIE SWIADKAMI JEHOWY?!''

  Podales fragment z Ez 3:17-21 BT, ktorego wogole nie rozumiesz.

  W tym fragmencie BOG USTANOWIL tego czlowieka STROZEM nad pokoleniami Izraeliskimi. BOG, a nie jacys ludzie!

  Czy ciebie i wogole was wszystkich BOG USTANOWIL STROZAMI i POSLAL WAS...?

  Czy miales jakies prywatne OBJAWIENIA, gdzie Bog USTANOWIL ciebie strozem i nakazal ci stac na rogach ulic, lub chodzic od domu do domu?

  A moze wy Swiakowie J. mieliscie jakies zbiorowe OBJAWIENIA, w ktorych Bog ustanowil was STROZAMI i NAKAZAL wam stac na rogach ulic i chodzic od domu do domu?

  A jesli i tego nie rozumiesz, to rzeczywiscie wiecej odpowiadac ci nie bede, bo napisano:

  "4) Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, byś nie stał się jemu podobnym. (Prz 26:4 BT)
 • @Ben Nechar 13:32:48
  ''Konstytucja i tę sprawę reguluje. Nie muszę tego robić :))''
  //

  Na prawde?
  To napisz jak Konstytucja RP to reguluje, podaj odpowwiedni Art. z Konstytucji.
 • @Bara-bar 14:26:50
  Polecenia możesz wydawać swojemu staremu.
  To, że czegoś nie rozumiesz nie upoważnia Cię do powtarzania "jedynie słusznych" bredni watykańskich, biorących swój początek z uchwał Soboru Nicejskiego z 325 r.

  "A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: „Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi. 19 Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, 20 ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy”.(Mt 28:18-20 NW)
 • @Bara-bar 14:30:20
  ///To napisz jak Konstytucja RP to reguluje, podaj odpowwiedni Art. z Konstytucji.///

  Pisząc do Ciebie wykazuję Twoją ignorancję, nietolerancję, chamstwo, brak kultury, ..., i jeszcze wiele innych przywar.

  Zajrzyj do Konstytucji Art. 25 punkty 2, 3 i 5.

  A i tak pozdrawiam Cię Barbaro :))
 • @Ben Nechar 18:50:23
  Ben, czyzbys nie pamietal, lub nie rozumial pytania, ktore ja (wedlug ciebie): ‘ignorantka, nietolerancyjna, chamska, ktorej brak kultury, ..., i jeszcze wiele innych przywar.’?

  Bo art. 25 (zadne punkty tego art.) Konstucji RP NIIE mowi o tym o czym rozmawialismy!

  Przypomne zatem w skrocie nasza rozmowe cytujac twoje i moje wpisy:

  Poniewaz ty powolales sie na Konstutucje RP, napisalam:

  //
  ‘’ Nie wiedzialam, ze ty swiadku J. takis bardzo posluszny Kontytucji? Czy kiedy bedzie wojna, wtedy zgodnie z Konstytucja spelnisz powszechny obowiazek i chwycisz za bron i bedziesz zabijal wroga?

  Bo z tego co ja wiem, swiadkowie J., nawet do zwyklej sluzby wojskowwej w stanie pokoju nie ida, lecz wola wiezienie, niz chwytanie za bron, wiec jak to z toba jest swiadku J.??’’
  //
  http://roux.neon24.pl/post/137283,czy-w-kwestii-pedofilii-polscy-biskupi-popieraja-papieza#comment_1371060


  Na co ty odpowiedziales:

  //
  ‘’Konstytucja i tę sprawę reguluje. Nie muszę tego robić :))’’
  //
  http://roux.neon24.pl/post/137283,czy-w-kwestii-pedofilii-polscy-biskupi-popieraja-papieza#comment_1371078


  I dlatego zapytalam:

  //
  ‘’ Na prawde?
  To napisz jak Konstytucja RP to reguluje, podaj odpowwiedni Art. z Konstytucji.’’
  //
  http://roux.neon24.pl/post/137283,czy-w-kwestii-pedofilii-polscy-biskupi-popieraja-papieza#comment_1371090


  Na co ty odparles:

  //
  ‘’ Zajrzyj do Konstytucji Art. 25 punkty 2, 3 i 5.’’
  //
  http://roux.neon24.pl/post/137283,czy-w-kwestii-pedofilii-polscy-biskupi-popieraja-papieza#comment_1371141


  Zajrzalam wiec.

  Cytuje ten art. Konstytucji RP:

  ‘’Art. 25.

  1.Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.

  2.Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

  3.Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego.

  4.Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a Kościołem katolickim określają umowa międzynarodowa zawarta ze Stolicą Apostolską i ustawy.

  5.Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a innymi kościołami oraz związkami wyznaniowymi określają ustawy uchwalone na podstawie umów zawartych przez Radę Ministrów z ich właściwymi przedstawicielami.’’
  http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm


  Art.25 Konstytucji RP NIE mowi o tym, ze swiadkowie J. w przypadku wojny nie beda podlegac powszechnej mobilizacji, ze nie beda powolani do wojska.
  A przeciez o tym rozmawialismy.

  Tak wiec, czy istnieje taki art.w Konstytucji RP?
  Bo ja szukalam i nie znalazlam takiego art. w Konstytucji RP.

  Ja tez pozdrawiam cie Ben, ja:’ ignorantka, nietolerancyjna, chamska, ktorej brak kultury, ..., i jeszcze wiele innych przywar.’ :)))
 • @roux 15:02:49
  Dziekuje ci roux za to, ze odpowiadajac mi, powiedziales mi wszystko o tobie.

  Dziekuje ci roux za wszystkie twoje odpowiedzi i wpisy do mnie i o mnie, bo nie masz nawet pojecia na jak wiele pytan (nie tylko to, ktore zadalam, ale nawet na pytania, ktorych ja nie zadalam) ty odpowiedziales mi.

  A tak nawiazujac do cytowanego przez ciebie fragmentu z Mat 28:18-20, do KOGO mowi Pan Jezus te slowa?

  Do ciebie roux?

  Zwracam ci uwage na ostatnie zadanie:

  '' A oto JA JESTEM Z WAMI PRZEZ WSZYSTKIE DNI aż do zakończenia systemu rzeczy”.(Mt 28:18-20 NW)''


  A slowa ''JA JESTEM Z WAMI PRZEZ WSZYSTKIE DNI'', ktore Powiedzial blisko 2000 lat do SWOICH uczniow, znaczy, ze bedzie NIEobecny, czy Obecny?

  Tow.Straznica, ktorej ty niewolniczo wierzysz glosi ze Byl On NIEobecny, az co roku 1914!!!

  Ktos zatem najwyrazniej klamie!
  Tylko KTO?

  Pan Jezus, czy Tow. Straznica?

  Pan Jezus NA PEWNO NIE klamie!
 • @Bara-bar 20:15:20
  /Nie wiedzialam, ze ty swiadku J. takis bardzo posluszny Kontytucji? Czy kiedy bedzie wojna, wtedy zgodnie z Konstytucja spelnisz powszechny obowiazek i chwycisz za bron i bedziesz zabijal wroga?/

  Konstytucja RP
  Art. 85.

  Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny.

  Zakres obowiązku służby wojskowej określa ustawa.

  Obywatel, któremu przekonania religijne lub wyznawane zasady moralne nie pozwalają na odbywanie służby wojskowej, może być obowiązany do służby zastępczej na zasadach określonych w ustawie.

  ---------------------------------------------------------------------------

  Witalij Szałajko jest jednym z tysięcy ukraińskich Świadków Jehowy powołanych do wojska. Z szacunkiem stawiają się oni przed władzami wojskowymi i proszą o możliwość odbycia cywilnej służby zastępczej, która nie koliduje z ich głębokimi przekonaniami religijnymi. Zwykle prośby te są uwzględniane i tylko przeciwko kilku Świadkom zostały wszczęte postępowania. Obecnie w gestii ukraińskiego Wyższego Sądu Specjalistycznego leży decyzja, czy Ukraina uszanuje ich podyktowaną sumieniem odmowę pełnienia służby wojskowej.
  https://www.jw.org/pl/wiadomo%C5%9Bci/sytuacja-prawna/regiony/ukraina/wojna-wiadomosci-odmowa-sluzby-wojskowej/
 • @roux 21:02:44
  Dziękuję za... "informację" ;-)
  Pozdrawiam serdecznie :-)
 • @Bara-bar 20:54:15
  Nie wysilaj się na myślenie, -;))

  Przyjmij do wiadomości, że ani jeden fragment nauczania Wielkiej Nierządnicy nie jest zgodny z Biblią, w przeciwnym razie nie byłaby tak nazwana.

  "4 I usłyszałem inny głos z nieba, mówiący: „Wyjdźcie z niej, mój ludu, jeżeli nie chcecie mieć z nią udziału w jej grzechach i jeżeli nie chcecie otrzymać części jej plag." (Obj 18 : 4 NW)
 • @Katana 21:09:34
  Your welcome,

  Παρακαλώ

  ;-))
 • @roux 21:20:28
  ... μακαριος εση ... ανταποδοθησεται ...
 • @Bara-bar
  http://www.werandacountry.pl/hobby-i-praca/zwyczaje/16426-od-sasa-do-lasa
  ευχαριστω
 • @roux 21:14:43
  Napisales:

  ''@Bara-bar 20:54:15
  Nie wysilaj się na myślenie, -;))'

  A dlaczego nie?
  Czy dlatego, ze Straznica-nierzadnica zabronila tobie myslec, ja mam nie myslec?

  Aloha, ide spac, ide lala, co w norweskim (lala) znaczy nie to co Katana sobie wymyslil, ze to znaczy:)))
 • @Bara-bar 00:07:59
  Myślenie zostaw koniowi ;-)), Tobie to nie idzie.
 • @roux 08:39:17
  ''Myślenie zostaw koniowi ;-)), Tobie to nie idzie.''
  //

  I ty sie dziwisz, ze ludzie (storzenia myslace) do domow was nie chca wpuszczac???

  Wy, zamiast do myslacych ludzi, chodzcie do stajen i tam koniom gloscie nauki waszej nierzadnicy!

  Nie od domu do domu, a od stajni do stajni, tam beda was baaaaardzo sluchac!
 • @Bara-bar 13:03:51
  "I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec." (Mt 24:14 NW)

  Konie w stajniach to nie narody.
 • @roux 21:02:44
  ''Konstytucja RP
  Art. 85.

  Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny.

  Zakres obowiązku służby wojskowej określa ustawa.

  Obywatel, któremu przekonania religijne lub wyznawane zasady moralne nie pozwalają na odbywanie służby wojskowej, może być obowiązany do służby zastępczej na zasadach określonych w ustawie.''
  //

  Przeczytaj UWAZNIE ten art. 85 Konstytucji RP:
  http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm


  Tam w punkcie 1. jest wyraznie napisane, ze KAZDY obywatel Polski ma OBOWIAZEK OBRONY Ojczyzny, czyli tu chodzi o WOJNE, a nie o stan pokojowy!

  Natomiast punt 3 art.58 mowi, cytuje:

  ''3.Obywatel, któremu przekonania religijne lub wyznawane zasady moralne nie pozwalają na odbywanie służby wojskowej, może być obowiązany do służby zastępczej na zasadach określonych w ustawie''
  http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

  Tu mowa jest NIE o obronie Ojczyzny, lecz o odbywaniu SLUZBY WOJSKOWEJ, czyli chodzi tu o stan pokojowy!

  NIE o OBRONE Ojczyzny!

  Jak juz napisalam Benowi, ja szukalam w Konstytucji RP i nie znalazlam tankiego art., ktory mowi, ze w CZASIE WOJNY swiadkowie J. (czy jakies tam inny zwiazek wyznaniowy, religijny) sa zwolnieni od OBRONY Polski.

  Ale szukaj, moze znajdziesz taki art. , moze ja przeoczylam, a twoje wybitnie spostrzegawcze oczy znajda taki art. Konstytucji RP!
 • @roux 13:58:15
  Dobra Nowina jest gloszona narodom, ale nie przez ciebie, nie przez was swiadkow J.!


  Zacytowales wers Biblijny.

  Przeczytaj uwaznie te slowa:

  //
  ''... a potem nadejdzie KONIEC." (Mt 24:14 NW)''
  //

  Czyli nie bedzie zadnego 1000-letniego Krolestwa na ziemi jak glosi twoja nierzadnica, lecz KONIEC!

  1000-letnie Krolestwo bedzie w NIEBIE!!!

  A na ziemi bedzie KONIEC, nie bedzie zadnego zycia przez 1000 lat!!!

  Ci, jak mowi Biblia, ktorzy do nieba nie zostana porwani nie sa nazwani blogoslawieni-szczesliwi!

  Nie! oni PO 1000 latach zmartwychwstana i beda czynic co czynili przedtem (beda niezmienieni), i pojda na SAD! Beda sadzeni, znajda sie w jeziorze ognia!

  A nie jak glosi twoja nierzadnica brooklynska, ze 1000-letnie Krolestwo to bedzie troche (mala trzodka ) w niebie, a reszta na ziemi!!!
 • @Bara-bar 14:46:51
  Baśka, byłaś w wojsku?
  Ja tak. W tym właśnie celu, w celu OBRONY ojczyzny byłem w wojsku, by się odpowiednio szkolić, zapoznając z wieloma sprawami, z technikami mordowania włącznie. Choć na wojnie nie byłem.

  Zatem kitu nie wciskaj.
 • @Bara-bar 14:57:31
  ///Czyli nie bedzie zadnego 1000-letniego Krolestwa na ziemi jak glosi twoja nierzadnica, lecz KONIEC!///

  A Ty przeczytaj cały rozdział 24 Ewangelii wg Mateusza i postaraj się zrozumieć, o końcu czego mówił Jezus?
 • @roux 21:14:43
  //Nie wysilaj się na myślenie//

  http://www.amitaba.republika.pl/budd_wstep.html
  "[...] Z tymi przemyśleniami to trochę dziwna sprawa bo część z nich obyła się bez... myślenia. Trudno to wytłumaczyć, ale wydaje mi się, że nie raz i wam się coś takiego przydarzyło. Otóż, myślenie bez myślenia odbywa się wtedy gdy utrzymujemy w umyśle pytanie którego nie potrafimy przeanalizować za pomocą posiadanej wiedzy i słów. To pytanie ciąży nam w pamięci, a w umyśle jest pustka. Takie pytanie, gdy osiągnie już masę krytyczną potrafi eksplodować w głowie odpowiedzią, ot tak nie wiadomo skąd i dlaczego. Nagle wszystko staje się jasne. Dzieje się to czasem w różnych dziwnych okolicznościach pozornie nie sprzyjających przemyśleniom. Choć to jeszcze nie pora, dodam, że na tym mniej więcej polega praktyka koanu (chin. gong-an).
  Nie jest to chyba zwykła bezmyślność skoro nawet A. Einstein przyznawał, że sporo odpowiedzi uzyskał właśnie w taki dziwny sposób, a Niels Bohr swoją nagrodzoną Noblem wizję atomu zobaczył dopiero gdy był już bardzo zdesperowany... we śnie. No cóż, ja dzięki takim przebłyskom zauważyłem niezwykłą jedność wszystkich nauk, ich cel, zrozumiałem też sens praktyk buddyjskich nawet tych z pozoru dziwacznych czy wręcz śmiesznych dla człowieka zachodu. Zobaczyłem jak Buddyzm wspaniale tłumaczy różnorodność świata, jego pozorne sprzeczności, ba, nawet milczenie „Boga”, istnienie niesprawiedliwości, nieszczęścia i szczęścia i wiele, wiele innych.
  Nie ukrywam też, że jako sceptyka niezmiernie uradowało mnie odkrycie faktu, że nauki buddyjskie, gdy poznaje się je w odpowiedniej kolejności są niezwykle logiczne, niczym nauka ścisła. Że nie muszę w nic wierzyć na słowo, że mogę zachować swój sceptycyzm i sprawdzać wszystko po kolei. Wreszcie spodobało mi się to, że współczesna nauka zdaje się potwierdzać, to o czym mówią nauki Buddy.
  Chciałbym tym wszystkim się podzielić niestety mam jedną poważną wątpliwość, czy potrafię ująć to wszystko w słowa. No cóż przynajmniej spróbuję. [...]"

  Dzięki za inspirację do napisania notki:
  http://katana.neon24.pl/post/137349,medytacja-i-nie-medytacja

  "Istotą naturalności jest niewytężanie się."

  "Po prostu utrzymuj wrodzony, naturalny stan, niezależnie od tego co się będzie działo. Beztroska wolność od obu - działania i nie-działania - jest prawdziwym urzeczywistnieniem Dharmy. Dopóki nie porzucisz wszystkiego, nawet aktywności Dharmy, nigdy nie osiągniesz oświecenia w tym życiu."

  Pozdrawiam.
 • @Ben Nechar 15:40:22
  ''Baśka, byłaś w wojsku?
  Ja tak. W tym właśnie celu, w celu OBRONY ojczyzny byłem w wojsku, by się odpowiednio szkolić, zapoznając z wieloma sprawami, z technikami mordowania włącznie. Choć na wojnie nie byłem.

  Zatem kitu nie wciskaj.''
  //


  No, to ty jestes niebezpieczny dla otoczenia :)))

  Ale skoro byles w wojsku i przeszkolony w za bijaniu byles, to gdyby byla wojna...

  Oczywiscie, ze w wojsku nie bylam :)

  Ale zacytuje ci ten art jeszcze raz, tym razem wielkimi literami zwracam uwage na kluczowe slowo:


  ''Art. 85.

  1.Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny.

  2. Zakres obowiązku służby wojskowej określa USTAWA.

  3.Obywatel, któremu przekonania religijne lub wyznawane zasady moralne nie pozwalają na odbywanie służby wojskowej, może być obowiązany do służby zastępczej na zasadach określonych w USTAWIE.''
  http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

  O jakiej USTAWIE jest tu mowa?

  Bo ja ustawe ta czytalam, wiec ja kitu nie wciskam!

  A jesli myslisz, ze w czaasie wojny jest mobilizacja TYLKO chcacych isc na front, tylko tych przeszkolonych w zabijaniu, to sie grubo mylisz.

  W czasie trwania wojny szkoli sie ludzi, by potrafili pojsc na front, bo wojna potrzebuje caly czas nowego 'miesa armatniego'!
 • @Bara-bar 17:53:58
  Notka nie jest o wojnie tylko o obrońcach pedofilów, których, jak widać na załączonym obrazku, Ty nie potępiasz.
 • @Bara-bar 17:53:58
  Barbaro, cieszy mnie, że cokolwiek widzisz. Jednak smuci, że nie widzisz wszystkiego, co jest napisane w Konstytucji i wszystkiego nie rozumiesz, gdyż nie masz wiedzy, bo i skąd.

  2. Zakres obowiązku służby wojskowej określa ustawa.

  Oczywiście Ustawa o powszechnym obowiązku obrony. Wg tejże nie podlegam temu obowiązkowi nawet w czasie działań wojennych :))
  Szczegóły w tejże ustawie, które akurat mnie dotyczą i które akurat znam ja :)))

  Baśka, nie tłumacz byłemu żołnierzowi z pierwszej linii, co to jest "mięso armatnie".
  "Mięsem armatnim" jest np. wielu rezerwistów, którzy przeszli szkolenie, odbywające się w warunkach pokojowych, a nie w czasie wojny, wiec dalej Baśka strzelasz z kapiszonów, posługując się półprawdami.
 • @roux 18:59:57
  Baśka toczy wojnę o wszystko, co jej się wydaje, że wie, bo unika odpowiedzi na swoje nieprzemyślane zdania.
 • @Ben Nechar 20:08:24
  Dam jej szansę wypowiedzieć się na temat sztuki "Klątwa", jeśli starczy jej odwagi ;-))
 • @roux 18:59:57
  ''Notka nie jest o wojnie tylko o obrońcach pedofilów, których, jak widać na załączonym obrazku, Ty nie potępiasz.''
  //

  Nie wiem o jakim obrazku mowisz, bo jest tu ich wiele.

  Ja potepialam, potepiam i zawsze bede potepiala pedofilow, jak i obroncow pedofilow o czym pisalam wielokrotnie, nawet za to znalazlam sie w lochu!

  Jak ty nazwiesz takiego czlowieka, ktory ta moja notke OD RAZU zepchnal do lochu:
  http://bar-bara.neon24.pl/post/136212,pedofilia-w-kosciele-katolickim

  Czy potrafisz powiedziec jak nazwac czlowieka, ktory to co w tej notce napisalam zepchnal do lochu?

  Czy to obronca pedofilow? czy to potepiajacy pedofilow? czy to pedofil?czy to nieswiadomy? fanatyk katolicki?....

  Czy potrafisz nazwac tego czlowieka? Jesli potrafisz, to nazwij.

  Na marginesie: Ja wiem, ze policja, nie tylko polska, ale Interpol monitoruje teksty na internecie i wszystko to co zawiera pewne slowa w tym wypadku pedofil/pedofilia (jak i szyfry/grypsy slowne, ktore pedofile uzywaja)... i ten, ktory zeslal mnie do lochu za ta moja notke moze znalesc sie pod lupa.

  Wracajac do twojego zarzutu, ze ja nie potepiam obroncow pedofilow, to przeciez ja juz o tym pisalam w komencie pod ta twoja notka w dniu 03.03.2017 o godz.21:03:14 , wiec nie wiem o co ci chodzi?
  Podalam nawet linki do ostatnich moich artow, gdzie sa tez moje komenty na ten temat!


  Cytuje moj koment napisany tu:

  ''To co ja mysle o pedofilii i pedofilach tak w KRK, jak i w innych organizacjach, a nawet o pedofilach nienaleacych do zadnej organizacji pisalam juz za czasow kiedy Neon byl Nowym Ekranem.
  ...
  O pefofilii pisalam w artach i komentarzach. Ostatnie moje arty i komenty pod nimi:

  http://bar-bara.neon24.pl/post/136212,pedofilia-w-kosciele-katolickim
  http://bar-bara.neon24.pl/post/136212,pedofilia-w-kosciele-katolickim
  http://bar-bara.neon24.pl/post/136938,co-ma-wspolnego-papiez-loch-neonu-dzial-niepoprawnych
  ...
  Bo ja w moich artach i komentach pisze ze pedofilia jest ZAWSZE zla obojetnie czy to w KRK, czy w innych organizacjach , lub u ludzi nienalezacych do zadnej organizacji. ''
  http://roux.neon24.pl/post/137283,czy-w-kwestii-pedofilii-polscy-biskupi-popieraja-papieza#comment_1370932

  Czy wogole czytales ten moj koment i sprawdziles linki?
  Bo jesli nie czytasz tego co ja pisze o pedofilach i ich obroncach, to nie miej do mnie pretensji, lecz do samego siebie!

  Jak to mowia: mozna przyprowadzic konia do wody, ale nie mozna go zmusic do picia!

  Albo inaczej, ile razy mam potepiac pedofilow i ich obroncow wedlug ciebie? I po co, skoro ty tego i tak nie przeczytasz, nie odpowiesz...


  **************

  A sprawe/temat Konstytucji ( i w konsekwencji wojny) zaczal Ben Nechar, a nie ja. Ja jemu i tobie zreszta tez, tylko odpowiadalam.
 • @roux 20:43:53
  Może nie zawania cykorią :))
 • @Bara-bar 21:09:06
  Baśka, żarty sobie ze mnie stroisz i swoją winą obarczasz?
  To przypadkiem nie jest Twoja wypowiedź:

  ///Ja nie mam ZADDNYCH osobistych pytan do rouxa i zadnego osobistego pytania mu nigdy na zadalam!
  Bo mnie nie interesuje osobiste zycie rouxa.

  Piszemy na dziale RELIGIE, wiec zadalam mu pytanie na temat RELIGII.///?

  Na Twoje pokrętne spojrzenie, co jest osobistym pytaniem, a co nie, dałem taka odpowiedź:

  ///To przeczytaj Konstytucję RP, a szczególnie Art. 53 punkt 7.
  Właśnie zadajesz osobiste pytanie, na które nawet żaden organ władzy publicznej nie jest upoważniony do tego, aby znać odpowiedź.
  A Ty jesteś ponad tymi organami władzy i ponad Konstytucją RP?

  Przypomnę, że NEon24.pl, to "Forum Polaków" (patrz stronę u góry po lewej). Zobacz też Art. 37 punkt 1 Konstytucji RP, kto może korzystać z praw w niej zapewnionych.///

  A co Ty na to?
  Ooo:

  ///Nie wiedzialam, ze ty swiadku J. takis bardzo posluszny Kontytucji? Czy kiedy bedzie wojna, wtedy zgodnie z Konstytucja spelnisz powszechny obowiazek i chwycisz za bron i bedziesz zabijal wroga?///

  I tak oto zaczął się serial "Jak Baśka rozpętała temat, którym obarcza innych" :)))
 • @Bara-bar 21:09:06
  /jesli potrafisz, to nazwij/
  Natanael, bloger.
  Do lochu w jednej chwili trafiły wtedy notki @RAM, Twoja i Kserena
 • @Ben Nechar 20:05:51
  ''...Baśka, nie tłumacz byłemu żołnierzowi z pierwszej linii, co to jest "mięso armatnie".
  "Mięsem armatnim" jest np. wielu rezerwistów, którzy przeszli szkolenie, odbywające się w warunkach pokojowych, a nie w czasie wojny, wiec dalej Baśka strzelasz z kapiszonów, posługując się półprawdami.''
  //

  Roux, napisal wyraznie:''Notka nie jest o wojnie tylko o obrońcach pedofilów..''
  http://roux.neon24.pl/post/137283,czy-w-kwestii-pedofilii-polscy-biskupi-popieraja-papieza#comment_1371413


  Tak wiec ja na to ci tu nie odpowiem. Ale mozesz napisac na ten temat na moim blogu, lub na poczcie wewnetrznej i porozmawiamy o tym.


  Napisz cos nie na temat Baski, lecz zgodnie z wola rouxa na temat notki!
 • @Bara-bar 21:09:06
  A wracając do tematu - nie chodzi o to, jak wiele napisałaś i co myślisz o pedofilach i o ich obrońcach, lecz dlaczego blokujesz takie tematy innym swoimi nieprzemyślanymi wypowiedziami, które odbiegają od tematu całkowicie, bo go wręcz zmieniają.
 • @Bara-bar 21:48:55
  Być może jutro poruszę temat: "prawo artysty do wypowiedzi" na przykładzie sztuki "Klątwa"
 • @roux 21:45:14
  ''/jesli potrafisz, to nazwij/
  Natanael, bloger.
  Do lochu w jednej chwili trafiły wtedy notki @RAM, Twoja i Kserena''
  //


  Podobne info dal mi Zawisza, ale nie powiedzial skad on to wie!
  Skad ty to wiesz???

  Natanael to bloger? czy admin?
  Przeciez zwykly bloger nie ma wladzy zsylac NIKOGO do lochu!
  Taka wladze maja admini i oczywiscie wlasciciel portalu!

  Kim jest ten Natanael???
  Ale, jesli to on zeslal moj art o pedofilii do lochu, to niech sie nie zdziwi, ze dzialy policji i dzialy Interpolu zajmujace sie TYLKO pedofilia maja jego pod lupa, bo na pewno maja!

  Trybeus tez przeczy faktom i broni ksiezy (bronii pedofili), wiec jest pod lupa i inni i jesli mysla, ze tu na tym malym Neonie moga sobie bronic pedofili i policja, interpol nie widzi tego, to sie GRUBO myla!


  Pedofile to sa CHORZY ludzie i nalezy ich leczyc. Nalezy ujawniac ich nazwiska, adresy, zdjecia, bo ujawniony pedofil, to wykastrowany, nieczynny pedofil!
  Ja widzialam kiedys o tym dokument i tam sami pedofile leczacy sie u psychologow i psychiatrow mowili, ze trzeba ich ujawniac, bo to najlepiej ich kastruje. To sa ich, tych chorych (jednak szczerych) ludzi slowa!

  NIE nalezy ich zabijac, krzywdzic..., lecz leczyc i ujawniac!

  Ja wiem rodzicu, ze kiedy dowiesz sie jakis tam Ixinski molestowal twe dziecko, to chcialbys go zabic, ALE NIE CZYN TEGO!

  Szatan chce bys zabijal, NIE Bog!!!

  I szatan bedzie nas prowokowal, ale my nie mamy dac sie sprowokowac!


  Ja sie polapac w tym nie moge: KTO jest odpowiedzialny za Neon24.pl?
  Kto i kiedy jest adminem...? Gdzie jest na ten temat info?

  Ja wiem, ze za teksty, ktore pojawiaja sie na moim blogu JA jestem odpowiedzialna.

  Nie jestem natomiast odpowiedzialna za wszystkie teksty Neonu, ani wybryki Natanaela! za spychanie do lochu tekstow mowiacych o pedofilii jest odpowiedzialny TEN, ktory tam je zeslal!
 • @Ben Nechar 21:43:45
  OK Ben Nechar, tys 'uczony w pismie', chcesz miec racje, wiec masz racje!
  Zegnamy fakty i tobie racje przyznajemy! Czys nareszcie zadowolony?

  Czy tez dalej bedziesz dziuru w calym szukal i oskarzal mnie o cale zlo na swiecie?

  Tys uczony w pismie, a przed toba byli inni! NIE postepuj jak oni:

  ''(48) Czy ktoś ze zwierzchników lub faryzeuszów uwierzył w Niego? (49) A ten tłum, który nie zna Prawa, jest przeklęty. (50) Odezwał się do nich jeden spośród nich, Nikodem, ten, który przedtem przyszedł do Niego: (51) Czy Prawo nasze potępia człowieka, zanim go wpierw przesłucha, i zbada, co czyni? (52) Odpowiedzieli mu: Czy i ty jesteś z Galilei? Zbadaj, zobacz, że żaden prorok nie powstaje z Galilei. (53) I rozeszli się - każdy do swego domu.’’ (Jan.7:48-53)


  Ja nie jestem kims kto nie zna Boga, nie zna Pisma, bo ja znam Pisma a co NAJwazniejsze ja znam mojego Pana Boga - Jezusa Chrystusa, jednak ja jestem jak Galilelczycy, ja NIE jestem jedna z was!

  Mozesz mna pogardzac, jak to faryzeusze czynili i ty nadal czynisz idac przykladem faryzeuszy, ale czy powinienes?

  Widzisz sa obroncy pedofilow i sa obroncy falszu.

  Doskonale wiesz, ze Roux wtedy postepowal falszywie, kiedy zwodzil Trybeusa, a jednak bronisz to jego postepowanie, zamiast potepic.


  Czy gdybys potepil to dawne falszywe postepowanie rouxa, to co? Uczynilbys cos niezgodnego, czy tez zgodnego z Biblia?

  Ja znam Biblie, wiec DOBRZE zastanow sie ZANIM odpowiesz!
 • @Bara-bar 23:20:46
  1. Nie przypominam sobie, żebym kogoś zwodził
  2. Trybeus ma rozeznanie i zwodzić się nie da
 • @roux 00:03:55
  ''1. Nie przypominam sobie, żebym kogoś zwodził
  2. Trybeus ma rozeznanie i zwodzić się nie da''
  //

  Tys milczal i udawal nie swiadka J. i doskonale wiedzac, ze ja nie glosilam i nie glosze zgodne z nauka Straznicy siedziales cicho.

  A przeciez mogles zwrocic Trybowi uwage, ze ja na pewno nie glosze zgodnie z nauka Straznicy!

  Dopiero ''pani Helenka' (ktorej fanka nie jestem, ale co prada, to prawda) napisala, ze ja na pewno swiadkiem J. nie jestem...!


  Zacytuje jeszcze raz to co napisales, punkt 2:

  //
  ''2. Trybeus ma rozeznanie i zwodzić się nie da''
  //

  Skoro wedlug ciebie Trybeus ma rozeznanie i nie da sie zwodzic, a jest on katolikiem...., to znaczy, ze ty nie masz rozeznania i ty dajesz sie zwodzic!
 • Ben Nechar, roux
  dlaczego wy swiadkowie J., mnie tak bardzo nienawidzicie?
  Czy nie wiecie, ze mamy milowac naszych wrogow?

  Co wam do glowy wkladaja wasi nauczyciele/starsi zboru, ze zioniecie do mnie nienawiscia i pogarda?
 • @Bara-bar 00:37:37
  Dlaczego przypisujesz innym własne cechy i motywy zachowania?
 • @Bara-bar 00:20:22
  Logika nie jest chyba Twoja mocną stroną ;-))
 • @roux 08:34:39
  ///Czy nie wiecie, ze mamy milowac naszych wrogow?///

  My nie tylko o tym wiemy, my to staramy się czynić.
  Ty Barbaro różnisz się od niektórych, gdyż Ty o tym wiesz ale tego nawet nie próbujesz wdrażać w życie i szczerze o tym mówisz.

  Miłego dnia.
 • @Bara-bar 23:20:46
  ///Mozesz mna pogardzac, jak to faryzeusze czynili i ty nadal czynisz idac przykladem faryzeuszy, ale czy powinienes?///

  Barbaro, ja Tobie współczuję, gdyż - jak na to zwrócił już uwagę roux - logiki się nie trzymasz, a na dodatek swoje przywary przypisujesz innym.
 • @Bara-bar 00:37:37
  ///... zioniecie do mnie nienawiscia i pogarda///

  - "Jest sześć rzeczy, których Jehowa naprawdę nienawidzi; owszem, siedem jest rzeczy obrzydliwych dla jego duszy:  wyniosłe oczy, język fałszywy i ręce, które przelewają krew niewinną,  serce knujące nikczemne zamysły, stopy, które śpiesznie biegną do złego,  świadek fałszywy, który szerzy kłamstwa, oraz każdy, kto wznieca swary między braćmi" (Przysłów 6:16-19 NW).

  Każdy z nas ma nad czym myśleć i pracować jeżeli chodzi o osobowość.
  Mamy wzorem Boga mieć nienawiść.
  Ale czy Ty widzisz w tym fragmencie nienawiść Boga do ludzi, którą Ty sama żywisz i pielęgnujesz?
  Barbaro zastanów się choćby nad tymi sprawami:

  -  wyniosłe oczy,
  - język fałszywy,
  - serce knujące nikczemne zamysły,
  - świadek fałszywy, który szerzy kłamstwa.
 • @roux 21:45:14
  Jak wiesz z moich notek i komentow, ja nie bronie, lecz potepiam pedofilie, urywajacych pedofilow, i obroncow pedofili.


  //
  ''Do lochu w jednej chwili trafiły wtedy notki @RAM, Twoja i Kserena''
  //


  Podobne info dal mi Zawisza, ale nie powiedzial skad on to wie!
  Skad ty to wiesz???


  Czy mozesz mi powiedziec skad to wiesz? Bo skoro dwoch (Zawisza i ty) mowi identycznie, na dodatek, dwoch, ktorzy nie maja wlasciwie zgodnych pogladow, interesow...), to przyjmuje to za rzetelna informacje.

  Mozesz na poczcie prywatnej.... Ja zadaje ci to pytanie tu, poniewaz nie wiem jak czesto czytasz poczte prywatna.

  Chodzi mi tylko o to skad wiesz kto i kiedy jest adminem, lub tym decydujacym o tym co sie dzieje na Neonie.

  Czy jest to gdzies na Neonie oficjalnie podane, ze teraz ma dyzur ten, a od godz. tej ma dyzur inny...?

  Mnie to nigdy przedtem nie interesowalo, wiec dlatego nie wiem.
 • @Ben Nechar 09:16:42
  ''Barbaro zastanów się choćby nad tymi sprawami:

  -  wyniosłe oczy,
  - język fałszywy,
  - serce knujące nikczemne zamysły,
  - świadek fałszywy, który szerzy kłamstwa.''
  //

  Gdzie i kiedy ty widzisz u mnie ''wyniosłe oczy''?

  Gdzie i kiedy ty u mnie widzisz ''język fałszywy''?

  Gdzie i kiedy ty u nie widzisz ''serce knujące nikczemne zamysły''?

  Gdzie i kiedy ty u mnie widzisz 'świadka fałszywego, który szerzy kłamstwa''?

  Zadalam ci te pytania, ale jak wiesz roux nie bysmy pisali nie na temat notki, wiec moze zrobimy tak, ze ja napisze notke na ten temat i ty wraz z rouxem, a takze inni powiedza mi to co maja przeciwko mnie?

  Bedzie to na dziale Religie, poniewaz my roznimy sie TYLKO wiara.

  Nie wiem jaka to bedzie notka, moze po prostu zacytuje komety, nasza rozmowe? Jakas ja napisze i wtedy nie bedziemy pisali na inne tematy, niz temat notki rouxa?

  Co ty na to? Bo ja mysle, ze to jedyne wyjscie z tej sytuacji, w ktorej sie znalezlismy.
 • @Bara-bar 20:41:54
  PW
 • @Bara-bar 20:54:22
  u Ciebie trudno się komentuje ;-))
 • @Bara-bar 20:54:22
  Basiu, jedynym wyjściem są zmiany, których powinnaś dokonać, by można było z Tobą swobodnie rozmawiać, zamiast się przekomarzać i zamiast konstruktywnej rozmowy szukać i wykazywać kto i co powiedział, kto zaczął, ..., itd. :))

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY