Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
245 postów 5092 komentarze

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Papieskie „zero tolerancji dla pedofilii” to zwykły PR?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ingres biskupa zamieszanego w obronę pedofilów zablokowany przez parafian

 Według oficjalnego nauczania Kościoła biskup, to ktoś stojący znacznie wyżej ponad zwykłymi śmiertelnikami, niby jakiś grecki heros (ἥρως),czyli półbóg

KKK 938 Biskupi, ustanowieni przez Ducha Świętego, są następcami Apostołów; każdy z nich jest "widzialnym źródłem i fundamentem jedności w swoim Kościele partykularnym"
Także wszystko, co jest związane z biskupem ma charakter wielce uroczysty i podniosły.
 
Kościół katedralny to kościół, w którym znajduje się katedra biskupia - miejsce zarezerwowane dla biskupa, który wypełniając zadania nauczyciela, kapłana i pasterza prowadzi lud Boży do Królestwa niebieskiego.  
Zwyczaj odbywania ingresu wywodzi się z praktyki prawa rzymskiego. Według niego wejście do budowli, czy posiadłości oznaczało wejście w jej posiadanie, możliwość zarządzania i dysponowania nią.
Zwyczaj ingresu, który był praktykowany w Cesarstwie Rzymskim, wywarł wpływ na ceremonie związane z obejmowaniem i sprawowaniem zarówno władzy świeckiej, jak i rozpoczęciem posługi przez biskupa w diecezji.
Od tego momentu nowo ustanowiony biskup posiada pełne prawo, do tego, aby w kościele katedralnym zająć należące do niego miejsce - katedrę biskupią, znak jego władzy nauczycielskiej, kapłańskiej i pasterskiej oraz znak jedności wyznawców tej samej wiary.
Biskupowi należy się szacunek oraz posłuszeństwo. Po zajęciu przez biskupa katedry wyrazy czci i szacunku (homagium) składają mu jego najbliżsi współpracownicy: biskupi pomocniczy, przedstawiciele duchowieństwa (prezbiter i diakon), osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy. Podczas ingresu duże znaczenie ma także błogosławieństwo, jakiego udziela nowy metropolita zgromadzonemu Kościołowi.
Podczas celebracji liturgicznych biskup zakłada także mitrę. Jest to nakrycie głowy, które ma mu przypominać o ciągłym dążeniu do świętości. Symbolika mitry odwołuje się do tekstów biblijnych mówiących, iż mitra jest rodzajem turbanu z napisem: „Poświęcony dla Jahwe” (Wj 28, 36) oraz „kiedy zaś objawi się Najwyższy Pasterz otrzymacie niewiędnący wieniec chwały” (1P 5, 4). Biskup używa mitry gdy siedzi, wygłasza homilię, wypowiada słowa powitania, przemówienia i zachęty, uroczyście błogosławi, wykonuje gesty sakramentalne oraz idąc w procesji.http://niedziela.pl/artykul/279/Czym-jest-ingres-biskupa-do-katedry
 
Warto zauważyć, że lata mijają a „jedynie słuszne” formacje posługują się charakterystycznym, żeby nie powiedzieć tym samym, językiem. Nie trzeba być specjalnie spostrzegawczym, żeby zauważyć podobieństwo pomiędzy:
         „Prowadź nas Partio nasza, prowadź w epokę urodzaju”
a
„biskup, …wypełniając zadania nauczyciela, kapłana i pasterza prowadzi lud Boży do Królestwa niebieskiego”
Podobna jest również reakcja ludzi, do których kierowana jest taka nachalna propaganda - dają się omamiać, ale tylko do pewnego momentu.
Przekonał się o tym na własnej skórze chilijski biskup Juan Barros, mianowany przez  papieża Franciszka  biskupem diecezji Osorno. 21 marca 2015 cztery tysiące parafian, zapewne na znak szacunku i posłuszeństwa, obrzuciło biskupa wyzwiskami i śmieciami, jego ingres (uroczyste wejście do kościoła katedralnego) stał się możliwy tylko dzięki interwencji policji.
 
 
Wewnątrz kościoła nie było lepiej ani bezpieczniej, wprost przeciwnie.

 
 
 
Z przypominającą dążenie do świętości mitrą w dłoni, wyzywany i szturchany przez wiernych, z najwyższym trudem uciekł do zakrystii pomijając udzielenie  jakże ważnego błogosławieństwa.
O co poszło, że parafianie odważyli się naruszyć nietykalność cielesną biskupa i to w kościele?
A o co mogło pójść? O pedofilię, to oczywiste.
Biskup Barros jest zamieszany w tuszowanie  najbardziej haniebnego skandalu w chiljskim Kościele czyli sprawy molestowania seksualnego nieletnich chłopców przez swojego przyjaciela,  sztandarową postać chilijskiego Kościoła, księdza Fernando Karadima - duchowego ojca i wychowawcę  pięćdziesięciu księży i czterech biskupów (w tym samego Juana Barrosa).
W roku 2011 ks Karadima  został przez Watykan uznany za winnego i ukarany zakazem publicznego odprawiania mszy.
Zaangażowanie biskupa Barrosa w obronę księdza pedofila to coś więcej niż zwykła omerta, broni on własnej skóry, gdyż trzy nieletnie ofiary zeznały w sądzie pod przysięgą, że biskup Barros był obecny podczas molestowania ich przez księdza Karadimę,  przyglądał  się z bliska wyczynom zboczonego kolegi.
 
O ile zatem zachowanie biskupa Barrosa daje się wytłumaczyć, to dla papieża Franciszka trudno jest znaleźć jakiekolwiek usprawiedliwienie, nie może się on zasłaniać niewiedzą jak Jan Paweł II w sprawie księdza Maciela [roux.neon24.pl/post/106150,papieskie-blogoslawienstwo-dla-zboczenca-i-narkomana]

 Najwyraźniej więc hasło „zero tolerancji dla pedofilii w Kościele”, to zwykły PR nie mający żadnego związku z rzeczywistością.
Nie wiadomo też dlaczego Franciszek nie respektuje Kodeksu Prawa Kanonicznego, który dla napadających na biskupa przewiduje karę interdyktu
 
Kan. 1370 -
§ 2. Kto czyni to [stosuje przymus fizyczny] względem posiadającego sakrę biskupią, podlega interdyktowi wiążącemu mocą samego prawa, a jeśli jest duchownym, również suspensie wiążącej mocą samego prawa.
 
                                               ♦♦♦
 
Voyeuryzm, oglądactwo -  stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest podglądanie praktyk seksualnych innych osób oraz wykonywanie w tym czasie masturbacji;
 
The Sydney Morning Herald  
zdjęcia: AP, Reuters
 
 

KOMENTARZE

 • jak sójka, która jest i pozostanie sójką, tak samo
  hierarchowie KK są i pozostaną ateistami, choćby bloger @RAM wyciął wszystkie komentarze
 • @roux 11:35:01
  Napisz coś teraz dla odmiany o pedofilii w Synagogach, rabinach pedofilach skazywanych w USA na długoletnie więzienie, czy o pedofilii w Talmudzie. W KK jest ich tylko promil. Odwagi pisarzyno bzdur!
 • @kula Lis 66 12:16:08
  /Pisarzyno bzdur / nawet Tobie brakuje argumentów?
 • @roux 12:35:52
  Z idiotą wymieniał ich nie będę. Szalom żydzie.
 • Kolego roux i s-ka
  Pijar to wy robicie swojemu bogu Jehowie, którego będąc "świadkami" czcicie i nie macie za złe inspirowanie przez niego ludobójstw (wymordowanie przez Jozuego prawowitej ludności Kanaanu), zbrodni bratobójstwa (zamordowanie przez Kaina swego brata Abla), kazirodztwa (współżycie cór Lota z własnym ojcem) i innych zboczeństw i zbrodni dzięki którym Stary Testament, jest tak ponurym miejscem, że dzisiejsze seksafery w Kościele są dziecinnymi igraszkami i z reguły kończą się wesołym oberkiem
 • @Slav 16:32:32
  Dziękuję za interesujący komentarz


  Pozdrawiam
 • @
  http://www.katoliban.pl/upload/images/medium/2014/11/a-co-robia-dzieci.jpg
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 15:02:38
  trafnie odczytałeś zwiastun o przyszłej notki ;-)

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 66 13:27:44
  Notka mówi o obrońcach pedofilów w KK i o ich hipokryzji. Nie jesteś w stanie wykazać, że ich nie ma, więc twoja irytacja jest zrozumiała. Jeśli chcesz poznać szczegóły uwodzenia młodych chilijskich narodowców przez ks Karadimę, to daj znać
 • @kula Lis 66 12:16:08
  witam,
  zgadzam się z tobą co do oceny tych zadań wykonywanych tak systematycznie i jednostronnie,że przypomniał mi się nieobecny na neonie Naftali,
  pozdrawiam.
 • @laluś 09:39:23
  "(21) Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. (22) Podając się za mądrych stali się głupimi. (23) I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. (24) Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. (25) Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. (28) A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi. (29) Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; (30) potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, (31) bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. (32) Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.

  (List do Rzymian 1: 21-32, Biblia Tysiąclecia)
 • @laluś 09:39:23
  //Napisz coś teraz dla odmiany o pedofilii w Synagogach, rabinach//
  //Szalom żydzie.//

  Radzę dokładniej dobierać wzorce bezstronności...
  //co do oceny tych zadań wykonywanych tak systematycznie i jednostronnie//

  Życzę Ci więcej systematyczności... Zacząć każdy jakoś potrafi...
  Nie no, dobrze, że jeszcze żyjesz ale może chciałbyś też coś przekazać?
 • @Katana 11:18:21 witaj
  Jakoś nie mają odwagi, by zanegować zboczenie biskupa

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY