Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
282 posty 5578 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Uchwała „fatimska” - rusofobia czy dyktat kleru?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego właśnie polski Sejm uczcił „objawienia fatimskie”?

"Mając również na względzie obecną sytuację geopolityczną Polski przesłanie fatimskie nabiera dla naszej Ojczyzny szczególnego znaczenia. Z powodu wagi i doniosłości orędzia z 1917 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o jego szczególnym znaczeniu, pragnie uczcić objawienia fatimskie w ich setną rocznicę"
 
geopolityka
doktryna polityczna powstała na przełomie XIX i XX w., głosząca tezę o istnieniu istotnych zależności między środowiskiem geograficznym a charakterem i tendencjami rozwojowymi państw oraz ich ekspansją polityczną;
geopolityka oznacza także rozważania (badania) nad wpływem położenia danego państwa na jego dzieje, np. w Polsce — sąsiedztwa Rosji i Niemiec;
Dla Hitlera geopolityka stawiająca tezę, że narodowi niemieckiemu brak „przestrzeni życiowej” (Lebensraum);  stanowiła wraz z rasizmem najbardziej istotne elementy ideologii nazistowskiej i uzasadnienie polityki ekspansji;
Polsce, z inicjatywy jej fałszywych przyjaciół, przypadła rola szańca przed islamem (Turcja) i tarana na prawosławie (Rosja)
Przez setki lat Kościół rzymski  zabiegał o podporządkowanie sobie rosyjskiego Kościoła prawosławnego. Z inicjatywy Watykanu w latach 1604 - 1608 zorganizowano w Polsce dwie, pobłogosławione przez papieża Pawła V, krucjaty na Rosję tak zwane Dymitriady, w efekcie których  Polska nie tylko zaprzepaściła szanse na pokojowe relacje z Rosją, ale też utraciła kontrolę nad Kozaczyzną. Nie pomogło nawet, że patronem wyprawy na Smoleńsk był święty Ignacy Loyola.
 
Na całym świecie Watykan zwalczał komunizm i ZSRR. Od lat dwudziestych, kiedy to czczono „cud nad Wisłą” (1920) jako zwycięstwo Maryi nad Armią Czerwoną, jako „ocalenie Europy przed bolszewizmem” (biskup Graber), stolica apostolska otwarcie i potajemnie podtrzymywała istnienie frontu antyradzieckiego, stając po stronie Piłsudskiego, Hitlera, Stanów Zjednoczonych. A odwieczne zadanie Polski polega na tym, by stanowić „przedmurze chrześcijaństwa” w obronie przed Rosją, kordon sanitarny, a zarazem bazę wypadową.
W okresie trwania otoczonego chwałą sojuszu klero-faszystowskiego, za czasów Mussoliniego, Hitlera, generała Franco, Salazara, Fatima staje się — wspólnie z Lourdes — kolejnym celem pielgrzymek maryjnych, sławnym i nader niesławnym zarazem, bo coraz wyraźniej funkcjonującym jako ośrodek propagandy antykomunistycznej i antybolszewickiej. Wszędzie powstają gazety, wydawnictwa, kościoły, kaplice ku czci Matki Boskiej Fatimskiej. Powstaje „szwabska Fatima” i „Fatima w kraju Zulusów” oraz „Fatima wschodnioafrykańska”. Kult dociera do Chin, na Południowy Pacyfik. I w roku 1942, gdy wojska Hitlera tkwią w głębi Rosji, a Pius XII i jego biskupi rozpętują na całym świecie, iście goebbelsowskimi metodami, kampanię antyradziecką, kolportuje się też „proroctwo” fatimskiej Madonny: Pokój nastanie, gdy Rosja się nawróci. „Jeśli tak nie będzie, to rozpowszechni ona swe pomyłki na całym świecie, wywoła niejedną wojnę i prześladowania Kościoła; dobrzy ludzie będą dręczeni, ojciec święty wiele wycierpi; niejeden naród zginie […]”. A w roku 1950, gdy Pius XII, obdarzony widzeniami równie obficie jak kapitałem, ogląda na niebie „cud doliny fatimskiej”, biskup Sheen wykrzykuje, przemawiając w Fatimie: „Plac Czerwony w Moskwie ma oto przeciwwagę w Białym Placu w Fatimie […]. Za pięćdziesiąt lat Plac Czerwony będzie Placem Białym. Młot przemieni się w krzyż Chrystusa, a sierp w księżyc pod stopami Naszej Pani!”
Nieważne, że przy okazji zniknie „niejeden naród”… Byleby Rzym uzyskał to, czego chce! Ale w tym wszystkim Maryja odgrywa, i w polityce kościelnej, i jako obiekt kultu, rolę niebagatelną — od Portugalii do Polski i Ameryki Łacińskiej.
 
"Ta dewocyjna, absurdalna uchwała jest efektem absurdalne sytuacji. Mamy teraz w parlamencie grupę posłów PiS powiązanych z toruńskim oligarchą, którzy wyświadczają mu różne przysługi i prezenty, w zamian otrzymując polityczne poparcie"(poseł  Stefan Niesiołowski, PO)
 
Czy historia politycznego popierania przez kler jedynie słusznej opcji w zamian za doraźne korzyści się powtarza?
Niemiłosierne zdzierstwa, popełniane wówczas na ludzie z okazji sprawowania obrzędów religijnych, dawały największy powód do niezadowolenia. Kler, wyposażony przeważnie w folwarczne majątki, wszystkie ciężary budowlane zwalał na gminy. Lasy plebańskie kupowali i rąbali handlarze, a ksiądz nieraz nawet na poprawę budynków plebańskich materiału drzewnego wydać nie chciał. Wielu proboszczów prowadziło karczmy. Proboszcz Chochołowski, ks- Klimowski, był poprzednio 15 lat proboszczem w Tylmanowej. Probostwo to kupił sobie od kolatora, odstępując mu propinację plebańską.
W Sejmie galicyjskim posłowie chłopscy byli jedynymi, którzy podjęli się walki z tymi zwyrodnieniami stanu kapłańskiego. Z diecezji tarnowskiej  zastęp posłów chłopskich był pokaźny. Wszyscy oni byli niewygodni i dla kleru, i dla szlachty.  Niebezpieczeństwo jeszcze się zwiększyło, albowiem w roku  1873 zbliżały się pierwsze wybory do Rady Państwa, i to wybory bezpośrednie. Chłopi mogli wykorzystać sytuację i tak jak w roku 1848, przy -wyborach do konstytuanty, wprowadzić   do  Rady Państwa sporą gromadkę poselską.  By do tego  nie  dopuścić,  postanowiono  zaprzęgnąć  kler  do roboty agitacyjnej. Materiału do rozbudzenia fanatyzmu dostarczył... obłąkaniec. Czyn wariata w kościele bernardynów wykorzystano  do robienia nastrojów wyborczych przy pomocy listu pasterskiego i ekspiacyjnych nabożeństw.  Wariata  pasowano na komunarda, a komunistami określano tych wszystkich, którzy narzekali na wyzyskiwaczy, bogaczy i na dzierżycieli majątków kościelnych. Na czas wyborów trzeba było z krytyką kleru i szlachty zamilknąć, aby się nie spotkać z zarzutem, że się jest członkiem „sekty zbrodniarza Banasia" i przez sfanatyzowane tłumy nie zostać zlinczowanym.
Wybory w roku 1873 „poszły znakomicie". Ani jeden chłop nie uzyskał mandatu poselskiego do Rady Państwa. Siłą kleru pokonano chłopów gruntownie. Od roku 1873 do 1889 nie zasiadał w Radzie Państwa i w Sejmie Krajowym ani jeden poseł-chłop. Mandaty poselskie zabrała chłopom szlachta i kler.

 
„Orędzia fatimskie ą nadal stałym punktem odniesienia i wezwaniem do życia ewangelią, a ona jest jak najbardziej służy człowiekowi, moralności i dobru człowieka, i te wyznania w Fatimie na pewno wywierają pozytywny wpływ na przyszłość ludzkości”.
(posłanka Anna Sobecka, PiS)
 
Można przypuszczać, jeśli posłowie PiS mają jaki taki szacunek do własnych słów i czynów, że następnym krokiem będzie umieszczenie w Sejmie posągu fatimskiego. A wtedy wszystko stanie się jasne.
 
Albowiem to, co wzbudza lęk u narodów, jest niczym, jako że jest drewnem wyrąbanym w lesie, obrobionym dłutem, rękami rzeźbiarza. (4) Zdobi się je srebrem i złotem, umocowuje się za pomocą gwoździ i młotka, by się nie chwiało. (5) [Posągi] te są jak strachy na ptaki wśród pola melonów, nie mówią, trzeba je nosić, bo nie chodzą. Nie bójcie się ich, gdyż nie mogą zaszkodzić, ani są zdolne czynić dobrze. (Jer 10-5 BT)  
 
K. Deschner „Opus diaboli”
J. Putek „Mroki Średniowiecza”

KOMENTARZE

 • Witam jednopała
  " Ich bożki to srebro i złoto, robota rąk ludzkich. (5) Mają usta, ale nie mówią; oczy mają, ale nie widzą. (6) Mają uszy, ale nie słyszą; nozdrza mają, ale nie czują zapachu. (7) Mają ręce, lecz nie dotykają; nogi mają, ale nie chodzą; gardłem swoim nie wydają głosu. (8) Do nich są podobni ci, którzy je robią, i każdy, który im ufa. (Ps 115:4-8 BT)
 • @Dzisiaj
  Przeżyliśmy bolszewików
  przeżyjemy katolików.

  A ponieważ jakaś religia musi być proponuję wspierać rodzimowierstwo a rugować katolicyzm. Taka ma myśl na nowy tydzień. "Q" rozważeniu.
 • @kowalskijan584 10:28:08 witam
  /przeżylismy../
  od strony metod widać wiele analogii, ;-))

  pozdrawiam
 • @kowalskijan584 10:28:08
  Pierdu,pierdu...
 • @roux 10:12:19
  ,,Witam jednopała ,,

  Może on z Niemiec nadaje , tam oceny odwrotnie się pisze ... tak więc jeden to ta najlepsza ,głowa do góry . Zapewne nie może bez Ciebie żyć i wstępuje na odwiedziny .
  Wiem ze musisz o czymś pisać .. ale dobrze wiesz że po to powołali tą instytucje by pomagała w rządzeniu . To że kościół w Polsce tak na prawdę kradnie środki publiczne , jest obrzydliwe . Kupczy wsparciem politycznym by osiągnąć korzyści materialne . Długo by pisać .
  To co pamiętam najbardziej z dzieciństwa , to właśnie strach w kościele , strach przed Bogiem który wcale nie był miłosierny ..straszył ogniem piekielnym . Wychodzenie z tego trwa bardzo długo ..potrzeba poznać wiele informacji by się z tego wyzwolić . Co z tego że zrozumiesz że to tylko forma zniewalania ,nie mająca nic wspólnego z prawdą .
  Za tą ,,prawdę ,, jedynka do łaskotanie ..pomyśl co by Ci ten ktoś zrobił gdyby mógł , w ramach miłości bliźniego .
 • Cały Świat
  ..to jedna, wielka Rusofobia.
 • @fabi 11:07:36
  /Wychodzenie z tego trwa bardzo długo / zaczyna się od efektu tak zwanej "masy krytycznej" czyli takiego nagromadzenia kłamstwa, którego zdrowy umysł nie jest w stanie zaakceptować.

  Pozdrawiam
 • Jest moc
  Fajny motyw z tym oblakancem przed wyborami. Nic sie nie zmienilo i dlugo sie nie zmieni. Tak sie robi polityke.Tylko chlopstwo zmienilo pojazdy a w głowach bez zmian.5*

  Pozdr
 • @Zorion 13:07:08 witaj thx for stars
  Zauważyłeś, że już w Galicji znano pojęcie "lewactwa"?
  Pozdrawiam
 • Z całym szacunkiem
  ale czemu ma służyć końcowy cytat z księgi proroka Jeremiasza ( tzw. satyra na obce bóstwa i bałwochwalców )?

  W ten sposób można bowiem jechać cały czas, np.

  w Świebodzinie postawiono wysoką na 52 metry figurę Zbawiciela Pantokratora ( =Władcy Wszechświata ) po czym można to skomentowac cytatem z księgi Powtórzonego Prawa "Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią" z czego wynika, że ludkowie w Świebodzinie i katolicy ( wraz z prawosławnymi ) wogole są bałwochwalcami i łamią II przykazanie

  PS
  Dopiero z opóźnieniem zrozumiałem sens komentarza "do jednopała"
  - no cóż, "Mojżesz nakazywał nam ich kamienować"

  - takie cytaty wyrywane z kontekstu

  pozdr
 • @MacGregor 15:36:30
  Aleś tu podobizn natworzył... A zdawałoby się, że to słowa komentarza...
  Mam nadzieję, że nie wielbisz treści tu przez siebie wypisanych...
  Pozdrawiam.
 • @roux
  "Polsce, z inicjatywy jej fałszywych przyjaciół, przypadła rola szańca przed islamem (Turcja) i tarana na prawosławie (Rosja)"

  Drang nach Osten
  A z tym szańcem to chyba też coś jak teraz... Jedni "zapraszają" a inni mają się wykrwawiać potem.
  5*
  Pozdrawiam.
 • Autor
  No i co się stanie, że uczczą Objawienia Fatimskie? Jakie to ma przełożenie na życie każdego z nas? Dajesz przykłady z minionych epok. To było kiedyś. To tak jakby płakać, że kiedyś były do oświetlenia świece. A teraz mamy elektryczność i komputery. Świat się zmienił.
  Ja bardziej bym się martwiła kiedy sejm nakazał zrobić to, o czym mówi papież Franciszek i przyjąc do nas uchodźców.
 • @leoparda 16:51:47
  //No i co się stanie, że uczczą Objawienia Fatimskie? //

  Naprawdę myślisz, że tu chodzi o te konkretne wydarzenia? Uczczą swój fałsz i zakłamanie...

  //Jakie to ma przełożenie na życie każdego z nas?//

  Ogromne! Tak jak ogromna jest odpowiedzialnosc kazdego z wladzy. A Ty myslalas, ze to takie towarzyskie ciekawostki...
 • @Katana 17:20:15
  "Ogromne! Tak jak ogromna jest odpowiedzialnosc kazdego z wladzy. A Ty myslalas, ze to takie towarzyskie ciekawostki..."

  Piszesz, że ogromne. To mnie oświeć jak to wpłynie na moje życie :)
 • @leoparda 17:29:10
  To chyba muszę Ci opisać życie w ogóle... Trochę trudno za jednym wpisem... Spróbujmy...
  Mamy przedszkole - masz śliczną córeczkę - a tam pani wychowawczyni zaprasza sobie kolegę co dzień gdy dzieciaki leżakują i w kanciapie urządzają sobie ostre orgie...Powiedzmy, że coś jak sąsiadka nade mną co weekend jak malucha swojego odda do męża - czy byłego to nie wiem. Ja dzieci nie mam ale sąsiedzi obok niej mają i to małe... Co myślą te dzieci i jaki to ma wpływ na nie... Pytasz? Osobiście myślałem na początku, że sąsiadka ma jakieś mega bóle porodowe ale tak jedna cała noc, druga... To nie jest normalny sex - mi się wydawało, że banda murzynów prosto z Afryki okłada klientkę bambusami... Zanim się nie okazało, że lubi udawać albo pornole tam kręcą... Ja nie wiem.... Co mają myśleć te dzieci (z połowy bloku - bo na bank przynajmniej jedna sąsiednia klatka cała to słyszy)? Ja, który nie mam dzieci mam iść zwrócić tej łajzie uwagę? Pewnie tak będzie... Zwrócę - tak jej zwrócę, że na kutasa przez rok nie będzie mogła spojrzeć. Ale czemu znowu ja?
  Tak... Dziecko zapomni za parę lat... Jesteś pewna, że bez wpływu na psychikę?
  Jeszcze oświecać czy wystarczy?
  Generalnie to mam wyrzuty sumienia gdy co do swego psa "nadużyję uprawnień"... a ci się sami do władzy pchają? I to do jakiej? Nawet w jakimś posranym MOPSie nie chciałbym decydować komu zapomogę przyznać a te debile...
 • @Katana 17:52:50
  Oświecać dalej, bo nie rozumiem.
  Te przykłady są bulwersujące i ciężko żyć z takimi sąsiadami, współczuję :(
  Tylko tutaj mamy Sejm, jakąś uchwałę i jej wpływ na życie normalnego obywatela. Jestem katoliczką i dopiero z tego wpisu dowiedziałam się, że coś takiego sejm uchwalił. Tak bym o tym w ogóle nie wiedziała. Czyli na kogoś, kto nie interesuje się pracami sejmu to wpływ jest żaden.
 • @leoparda 18:26:03
  //Oświecać dalej, bo nie rozumiem.//
  Rzeczy niemożliwe realizuję od ręki ale na cuda trzeba trochę poczekać...

  //Te przykłady są bulwersujące i ciężko żyć z takimi sąsiadami, współczuję :(//
  Dzięki... Czy to tylko przykłady? Co na ulicy się dzieje? Jakie bluzgi idą przy dzieciach? Ja tu widzę matczyną stronę... Dziecko musi być "twarde" bo inaczej sobie w życiu nie poradzi, jak będzie za bardzo uczciwe...

  //Tylko tutaj mamy Sejm, jakąś uchwałę i jej wpływ na życie normalnego obywatela. //
  Można sobie przełożyć... Sejm - wychowawcy, premier - dyrektor przedszkola...

  //Jestem katoliczką i dopiero z tego wpisu dowiedziałam się, że coś takiego sejm uchwalił. Tak bym o tym w ogóle nie wiedziała. Czyli na kogoś, kto nie interesuje się pracami sejmu to wpływ jest żaden.//

  To, że czegoś nie jesteśmy świadomi to jeszcze nie znaczy, że to nie ma na nas wpływu, przecież... O prawie przyczyny i skutku chyba słyszałaś... ;-)

  //Czyli na kogoś, kto nie interesuje się pracami sejmu to wpływ jest żaden.//
  Powiedzmy... Ale wpływ interesujących się pracami sejmu na tych nieinteresujących się tym widzisz?
  Można mówić, że moje dziecko do innego przedszkola chodzi... Z tym, że to "inne przedszkole" chodzi po tych samych ulicach co Ty a wpływ może nie być widoczny nawet jak to "inne dziecko" spotka Cię za parędziesiąt lat na ulicy w ten sposób, że doświadczysz własnej laski, którą się możesz podpierać, spotykającej się z Twoją głową, kilkakrotnie... A potem można doświadczyć "kto nie skacze ten moskal" na swojej głowie także... Bo letko teraz nie ma. Tu nie ma popierdówek typu "nie kopać leżącego" itp.

  Jeszcze?
 • Czarno widzę!!!
  Polska była przedmurzem chrześcijaństwa przed ekspansją islamu a nie prawosławia.
  Grzeszki KK i jego wyznawców wydają się dziecinną igraszką wobec planów wyznawców NWO do których wy, ŚJ, zgłaszacie akces. Przestaliście już wierzyć w Jezusa jako Syna Bożego i oddajecie cześć wyłącznie mściwemu Jahwe. W Nowym Wspaniałym Świecie jaki ma nastąpić liczycie na poczesne w nim miejsce. Aby się wypełniło wasze Objawienie i wasze proroctwo "Wspaniały Finał Objawienia Bliski" czyli rzeź niewiniątek na niewyobrażalną skalę co najmniej 3 mld ludzi.
  Dziwię się, że Neon , jak nazwa sugeruje, zamiast świecić światłem mądrości oddaje swoje łamy, a nawet sadza na pudle zamiast spuszczać do Lochu, prorokom zagłady.
 • @Slav 19:28:21
  //Przestaliście już wierzyć w Jezusa jako Syna Bożego i oddajecie cześć wyłącznie mściwemu Jahwe.//

  O czym Ty bredzisz? Za trudny Stary Testament to albo przerzuć się na coś prostszego albo pytaj... Bo tak widzę, że od jakiegoś czasu chcesz zapytać ale się wstydzisz chyba...
 • @Katana 18:50:48
  To, co się dzieje na ulicach, szkołach itd. — to wina samych dorosłych. Dlaczego kiedyś tego nie było? Bo, nie było przyzwolenia na to ze strony dorosłych. Zaczyna się to od szkoły. Jak rodzicowi nie podoba się nauczyciel to nie zostawia na nim suchej nitki i często nie przebiera w słowach. Nie wie, że podcina gałąź na której sam siedzi. W dawnych czasach jakby małolat zacząl krytykować nauczyciela to jeszcze mu by się za to dostało od rodzica. Ze swoimi problemami w szkole należalo sobie samemu z nimi poradzić.
  Później nastąpiła nowa "jakość" w polityce. Krytyka w bardzo niewybredny sposób polityków. Pamiętam jak deprecjonowano urząd prezydenta, bo prezydentem byl L. Kaczyński. No to dorośli (politycy) uczą młodych, że można wszystkich obrażać, nawet kogoś, kto piastuje najwyższy urząd w panstwie. A później jest jak piszesz.

  Patrząc na działalność Kościoła RK w ostatnich latach to wcale jej nie ma.
  Ja jej nie widzę. Nie podzielam Twojego zdania, że ta uchwała jest taka bardzo istotna w naszym życiu i coś zmienia (poza wierzącymi). Tak samo można powiedzieć o uchwale Senatu w sprawie upamiętnienia 500-lecia Reformacji w Polsce.
 • @Katana 19:55:38
  Dziwię się, że zareagowałeś na moje brednie. Ja na twoje nie reaguję.
 • @leoparda 18:26:03
  //Czyli na kogoś, kto nie interesuje się pracami sejmu to wpływ jest żaden.//
  Nie interesowałaś się a wiesz... Jest więc wpływ.
  Inna sąsiadka też tłumaczyła, że to tylko parę kamyków gdy zwróciłem jej uwagę jak jej dziecko wrzuca do kratki ściekowej (a ta stała i z próżności własnej głowy sama mu takie zabawy wynajdywała)... Jakby każde dziecko z bloku tam wrzuciło jeden kamyk to byśmy mieli niedrożną kratkę i rachunek do zapłaty za oczyszczenie.... Wymieniać możliwe dalsze konsekwencje? No przecież, że nie...
 • @leoparda 20:01:11
  Od jednej zarazki człowiek nie umiera... Wpływ jest - choć mały... Oczywiście jedna chora komórka człowieka nie zabija - liczy się cały organizm, który jakoś się stabilizuje... Jednak wpływ zawsze jest.
 • @Slav 20:08:28
  //Dziwię się, że zareagowałeś na moje brednie.//

  Co w tym dziwnego? Jak chory jesteś to na dyskotekę idziesz czy do lekarza raczej?

  //Ja na twoje nie reaguję.//
  A jednak zareagowałeś... Twoja to rzecz... Nie wiem dlaczego to mówisz...
  Pan Jezus Chrystus uczy o tym samym Bogu...
 • @MacGregor 15:36:30
  /są bałwochwalcami i łamią II przykazanie/ niestety, tak.

  Skoro Biblia wyraźnie zabrania, to prawdziwi chrześcijanie muszą się do tego bezwzględnie stosować.

  pozdrawiam
 • @Slav 19:28:21
  W notce napisałem, że dla prawosławia była taranem.

  Żadnego uczynionego przez ludzi NWO nie będzie, nie łudź się.
  Czyżbyś wątpił w prawdziwość proroctw biblijnych?


  " 9 Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,
  lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.
  10 I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;
  i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.
  11 Lecz potulni posiądą ziemię
  i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju."
  (Ps 37:9-11 NW)

  pozdrawiam
 • @Katana 20:17:22
  Zostaniemy przy swoich zdaniach :) pzdr
 • @leoparda 21:41:58
  //Zostaniemy przy swoich zdaniach//
  A w życiu... Ja nawet nie mam to przy czym mam zostać? Kto miałby w ogóle zostać? Co to takiego, pytam bo nie znajduję a już trochę szukam? Twoje za to zdanie chętnie poznam :-) Bo chyba nie zaczęliśmy nawet...?
  To co nie ma wpływu na co? Bo zapomniałem... I niby jakim cudem?
 • @leoparda 16:51:47
  /Świat się zmienił./
  Nie zmieniły się zasady ustalone przez Boga i władca świata też się nie zmienił.

  "(30) Na to rzekł Jezus: Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. (31) Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. (Jn 12:30-31 BT)

  Pozdrawiam
 • @Krystyna Trzcińska 20:17:15
  /KATOLICYZM to UKRYTA kontynuacja EGIPSKIEGO KULTU Słońca/
  tak, piszę właśnie o tym notkę

  Pozdrawiam
 • @Katana 16:19:30 witam
  /A z tym szańcem to chyba też coś jak teraz./

  teraz jakby bardziej taran ;-)

  Pozdrawiam
 • @leoparda 21:41:58
  Gdybyś nie ta pieprzona ustawa to byś teraz na coś innego miała wpływ... zamiast na klawiaturę ;-) Między innymi oczywiście :-)
  Samo poświęcanie czasu na takie głodne historyjki przy tej całej bidzie z nyndzą na kółkach już ma przestraszliwy wpływ demoralizatorsko - upodlający po prostu... A co dopiero dalej mówić... Poważnie. Samo to już. No, może nie na mnie i na Ciebie - bezpośrednio... You know... Ale jakby nie patrzeć to musimy się użerać z tymi zasrańcami wszelakiej maści, które to istoty przebrzydłe są naszym środowiskiem współ... tego... życia... Znaczy się kochamy ich, nie? Mamy jakieś inne opcje? Czy jak jest to?
  Ale dobra... Niech i tak będzie jak uważasz.
  Pozdrawiam.
 • @roux 22:02:55
  //teraz jakby bardziej taran ;-)//
  Cywilizacja tarańska. Tarańczyki... ;-))
 • @Katana 21:54:21
  Na temat tego postu pozostajemy :) A w innych sprawach? Możemy wcale nie tak bardzo się różnić. Coś mi się takiego przypomina.
 • @roux 21:54:28
  "Nie zmieniły się zasady ustalone przez Boga i władca świata też się nie zmienił."

  Z tym się zgadzam.
 • @roux 21:58:06
  Mnie jako katoliczki żadnym tekstem nie przekonasz :) Oczywiście możesz pisać Twoją notkę. Natomiast skoro interesujesz się religią, to czy mogłbyś napisać o katarskiej religii. Bo, to co czytałam to są raczej ogólne sprawy na temat ich religii. A oni przecież kultywowali egipską religię :)
 • @leoparda 22:23:42
  Pisałem kiedyś o katarach, teraz ze smartfona nie zacytuję,
  Ich religii było bliżej do Persji niż do Egiptu. Sami nazywali się chrześcijanami. Myślałem kiedyś żeby pojechać do Langwedocji i zobaczyć co tam po nich zostało. Ale kto ma na to czas? Polecam książkę "Montilou, wioska heretyków, to właściwie notatki z dochodzenia prowadzonego przez biskupa d'Euse, późniejszego papieża Jana XXII
 • @roux 00:00:23
  Ja też myślałam o wyprawie do Langwedocji. Może kiedyś :)))
  Poszukam podanej pozycji oraz Twoich postow, dzięki :)
 • @Krystyna Trzcińska 04:37:03
  Nie przepadam za Lechem Wałęsą. To tak, jest jak ktoś się na kimś sparzył. Te wszystkie odznaczenia nic nie znaczą, bo liczy się to, jak ktoś się zachowuje.
 • @Krystyna Trzcińska 04:37:08
  Może go krzywdzę, ale też za nim nie przepadałam. Od czasu kiedy go raz jeden zobaczyłam z bliska.
 • @Krystyna Trzcińska 06:10:12
  A ja się zastanawiam dlaczego zostałam nazwana ciemniakiem? Bo przecież to obraźliwe stwierdzenie.

  "Nie jestem z religią aż tak oczytany i oklepany" — skąd jest ten cytat, bo go na tej stronie nie ma.

  No to starsze pokolenie według Ciebie nie mogło być chrześcijanami, bo sami nie czytali Nowego Testamentu, choć znali Przykazania i się do nich stosowali. Dlaczego? Bo za czasów PRL-u nie można było dostać go w księgarniach.
 • @Krystyna Trzcińska 15:38:28
  absolutnie nie mam nic przeciwko związkom polityki z religią (w tym przypadku: chrześcijańską). Zwłaszcza jeśli znajdowałoby to odzwierciedlenie w poglądach większości. Komu wszak ma służyć to państwo? Fikcyjnej mniejszości czy narodowi?

  Tylko jedno zastrzeżenie:
  Cywilizacja Chrześcijańska wyrosła na gruncie cywilizacji rzymskiej. Wzięła z niej choćby Prawo. Dziś narody (i państwa) chrześcijańskie są uważane za najbezpieczniejsze i najbardziej cywilizowane (w rozumieniu sprawiedliwości) w świecie.

  Jeśli mamy szacunek dla prawa, to powinniśmy także mieć szacunek dla naszej Konstytucji. A ta wyraźnie stanowi o rozdziale państwa od kościoła. Uchwały tego typu są tej zasady naruszeniem.

  Dlatego, jeśli faktycznie posłowie typu Anna Sobecka sądzą, że za nimi stoi większość, niech zmienią konstytucję, bo w przeciwnym razie są szkodnikami robiącymi z prawa wydmuszkę. A takie działanie to ruska cywilizacja postbolszewicka, niemająca nic wspólnego z chrześcijaństwem.

  Dopóki obecna (ułomna, ale jednak będąca wynikiem postokrągłostołowego kompromisu) Konstytucja obowiązuje (czytaj: dopóki brak jest siły i woli w narodzie, by ją zmienić), dopóty tego typu uchwały są działaniami kontrproduktywnymi.

  Są niechcianym wsadzaniem stopy w szparę w drzwiach.
  A tego nikt nie lubi.

  Niech pani Anna Sobecka wraca do Porozumienia Polskiego (31 głosów w ostatnich wyborach.... jedyna ich reprezentantka tyle zdobyła) i dalej agituje przeciwko NATO i UE.

  Jeśli się chce być reprezentantem większościowej woli narodu, nie można robić tego wybiórczo (objawienia fatimskie), w kwestiach geopolitycznych stojąc jednak okoniem do woli narodu. Straszna niespójność.

  Wyrazicielem większościowym (może inaczej: wyrazicielem największej grupy aktywnych w wyborach Polaków, bo to tylko 20-25% społeczeństwa) jest dziś PiS.

  To partia dużo bardziej umiarkowana, niż pani Anna Sobecka.
  PiS to partia eurosceptyczna, ale nie wrogo nastawiona do UE.
  To samo z NATO.

  Jednocześnie PiS, włączając ją na swe listy i czyniąc ją referentką takich, a nie innych projektów uchwał, definiuje swoje priorytety.

  Czy oznacza to, że PiS nie chce, byśmy byli w NATO? W sumie opuszczenie Eurokorpusu z tym współbrzmi.

  Że chce do Rosji. Że bliżej mu Władywostok, niż Rammstein.
  Że przy pomocy kościoła toruńskiego, nie mając jednak siły do zmiany konstytucji, chce rządzić totalnie, nie mając ku temu mandatu.

  I w tym jednym punkcie rozumiem tych, którzy gardłują przeciwko PiS-owi.

  PiS nigdy nie zdobędzie mandatu większościowego (umożliwiającemu mu zmianę konstytucji), gdy Gliński będzie się wypowiadał, że nie wiedział, że Jaruga - Nowacka była wicepremierem...

  Ta tablica upamiętniająca tylko posłów PiS, pomijająca JJN, to największa wpadka rządu PiS po przejęciu władzy. I jeśli PO mądrze to rozegra, przed wyborami zbije na tym kapitał polityczny, co najmniej 5% za samo to. A drugie 5% za Sobecką i jej poglądy antyunijne i antynatowskie oraz fatimę w sejmie.

  Jak spieprzyć coś, co powinno być sacrum? Ano wprowadzić to do polityki....

  Jesteśmy w NATO i jesteśmy w UNII, póki co. Więc powinniśmy wywiązywać się z zaciągniętych przez Ewę Kopacz zobowiązań, a nie pierdolić, że "zmienił się rząd" i poprzednie zaciągnięte zobowiązania nas nie dotyczą. Bo tak to gada przedszkole...

  Albo - konsekwentnie - ogłosić, że nas nie wiążą zobowiązania, które poprzednie (czytaj: przedpisowskie) rządy w imieniu RP. Byśmy wiedzieli, że żyjemy w Nowym Ładzie Międzynarodowym. Ze wszystkimi tego zaletami i skutkami.
 • @
  http://www.sokzburaka.pl//user_open/cachefbpics/1452015088365848_1969650446602307.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY