Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
245 postów 5092 komentarze

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Dyskretny urok demo(n)kracji..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prosty lud jest za głupi, ktoś musi podpowiadać..

 W znakomitej notce ”Trzeci System - Rozważania Wielkanocne” pisze bloger Zorion:

System cywilizacyjny oparty na trzech filarach: pieniądzu, czasie i energii posiada chorobliwe skłonności do ograniczania elementów systemu naturalnego. Buduje ogrodzenia, granice , zamyka w klatkach, więzi , zawęża przestrzeń procedurami, regulacjami, prawami. System ten wykształcił dwa demony rządzące światem, chciwość i strach toczące jak robactwo relacje międzyludzkie.
System cywilizacyjny stał się dla człowieka środowiskiem, z którego praktycznie nie może się wyrwać. Cechy i funkcje systemu naturalnego człowieka zostają ściskane do wymiarów przestrzenno- czasowych niezbędnych do wykorzystania ich dla systemu oraz fizycznego funkcjonowania człowieka i utrzymania go w stanie życia fizycznego. Wszelkie naturalne zachowania, funkcje zostają zamykane w klatkach nakazów, zakazów, praw, kar, procedur.
System Cywilizacyjny zamyka wszystko w klatkach, jego celem ostatecznym jest całkowity nadzór nad każdym i nad wszystkim. Hodowla odbywa się w oparach iluzji wolności .Gdy wolne w klatkach istoty manifestują swoją wolność, wtedy oznacza to że hodowla przebiega prawidłowo.

 
 
Demokracja:
1) władza ludu, narodu, społeczeństwa;
2) forma ustroju politycznego państwa, w którym uznaje się wolę większości obywateli jako źródło władzy i przyznaje się im prawa i wolności polityczne gwarantujące sprawowanie tej władzy;  (Encyklopedia PWN)
 
 
Panuje powszechne przekonanie (wytworzone, rzecz jasna, przez System), że demokracja jest dobrem najwyższym. Racja, to przecież dzięki demokracji rządzący mogą rządzić. Niestety trafiają się czasem jacyś aspołeczni malkontenci nie potrafiący docenić zalet demokratycznie wybranych „umiłowanych przywódców”
Zrozumiałe jest zatem, że demokracji należy się wsparcie
 
Na przykład, kanclerz Niemiec Adolf Hitler większość parlamentarną i pełnię władzy zawdzięcza działaniom watykańskiego sekretarza stanu  Eugenio Pacelli (przyszły papież Pius XII), który 5 lipca 1933 doprowadził do likwidacji opozycyjnej  katolickiej Partii Centrum (73 miejsca w Reichstagu). Dla potwierdzenia demokratycznej legitymacji, Hitler zorganizował w listopadzie 1933 kolejne wybory, w których jego partia, NSDAP, zdobyła 661 ( czyli wszystkie) mandatów w Reichstagu.


 
 
Kilka lat wcześniej (1926)  podobną pomoc (przed wyborami)  otrzymał z Watykanu inny demokratycznie wybrany „umiłowany przywódca” Benito Mussolini - zlikwidowano katolicką Włoską Partię Ludową (PPI).
 
A oto obrazek z kurialnych wyborów sejmowych  w 1913 w Wadowicach.  Do walki  wyborczej w kurii  włościańskiej stanęły tu dwie partie: ludowa i obszarnicza. Propagandę wyborczą ludowców cechowały entuzjazm i uczciwość. Natomiast  obszarnicy  agitowali „praktycznie". Poza naciskiem, wywieranym z urzędu przez aparat urzędowy wydziału powiatowego ,,na trzeźwo", zużytkowali do celów wyborczych.. propinację. Postęp w użyciu tego środka sprowadził się do tego, że alkoholem pojono nie w publicznej propinacji, lecz wynajęto na ten cel lokale stowarzyszenia rzemieślniczego w Wadowicach. Tu odbywało się bezpłatne rozdawnictwo „posiłku" w postaci tradycyjnej kiełbasy wyborczej i gorzałki. W zaglądaniu częstym do tej traktierni celowali głównie wójtowie i pisarze gminni. Toteż niektórych z nich, słabiej na nogach się trzymających, pod pachy prowadzono do urny wyborczej. Przy pomocy takich środków obszarnicy zdobyli jednym głosem większości mandat dla swojego kandydata, ubijając biednego chłopa-ludowca swoim „grossbauerem". Cóż dopiero działo się w tych powiatach, gdzie z chłopem czy inteligentem walczył o mandat szlachcic — ,,Stańczyk" czy „Podolak"! Zwycięstwo wadowickie uczczono dalszą pijatyką. Na drugi dzień w rowie przydrożnym za Wadowicami spostrzeżono wóz, którego pasażerowie-wyborcy wygodnie w różnych stronach rowu chrapali, konie zaś, zerwawszy uprząż, pasły się w trawach dworskich. Z „papierów urzędowych", które porozsypywane były w rowie, wynikało niedwuznacznie, że katastrofa przydarzyła się pewnemu wójtowi, wracającemu z wyborcami z wadowickich wyborów sejmowych. „Kiełbasy wyborczej" też w czasie wyborów było w bród, tak że parobcy wiązali ją na końcach batogów i takim symbolem „czystości" wyborów wywijano na rynku i przed c.k. starostwem.
 
Pytanie  retoryczne:
 
Zastanawiam się czy system C jest tworem ludzkim, istot pozaziemskich, czy może wytworem systemu naturalnego?
 
I wyprowadził go na górę, i pokazał mu wszystkie królestwa świata w mgnieniu oka. (6) I rzekł do niego diabeł: Dam ci tę całą władzę i chwałę ich, ponieważ została mi przekazana, i daję ją, komu chcę.”
(Łk 4:5-6 Bw)
 
 
J. Cornwell,”Papież Hitlera”
J.Putek, „Mroki Średniowiecza”

KOMENTARZE

 • porównanie
  Z demokracją jest tak, jak z rosołem.

  Sama strawa smakuje średnio (demokracja = bolszewizm), może i zdrowa, ale tłusta i niesmaczna.

  Gdy się doda do tego przestrzeganie prawa (niech będzie, że to maggy), robi się smacznie.

  Ale prawdziwa Magia zmysłów jest dopiero po dodaniu świeżo siekanej pietruszki (rozsądek zawsze w cenie - ponad wolę większości i rządy prawa). U nas, w Polsce, nawet gdyby przyjąć, że prawo rządzi, to jakoś ta demokracja jeszcze nam niekoniecznie smakuje... brakuje czegoś zielonego.
 • @maharaja 13:38:53
  Spotkałem się z opinią, że rosół to trucizna.
  Pozdrawiam
 • jak zwykle !
  jak zwykle, wykorzystanie ciekawej notki w celu wciskania oszczerstw pod adresem kościoła,
  pewnie jak byś pisał bajki to z podtekstem krytyki kościoła,
  Twój blog to Ty czy zadanie,
  nie odpowiadaj wszyscy to wiedzą.
 • @laluś 17:42:51 witam i dziękuję za komentarz, obawia się jednak, że jesteś w błędzie
  oszczerstwo, to kłamstwo jest, a ja piszę o faktach. Przypuszczam, że o niektórych faktach niewygodnie jest wiedzieć.

  http://mm.pwn.pl/doro/396/060/06051/060512-00.png

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY