Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
245 postów 5092 komentarze

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Święci LGBT, neomarksizm czy homolobby w Watykanie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Współpracownik Franciszka twierdzi, że wśród katolickich świętych na pewno są homoseksualiści

 Środowiska LGBT obchodzą  17 maja  Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii, tego dniaw 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wykreśliła homoseksualizm z listy chorób i zaburzeń.

 
Doradca papieża Franciszka do spraw medialnych, jezuita James Martin pisze na FB, że „część ze świętych była prawdopodobnie gejami. Pewien procent ludzkości to geje, a zatem pewna część z nich mogła zostać świętymi.”  Ktoś niezorientowany mógłby uznać tę wypowiedź  za przejęzyczenie, lecz wbrew pierwszemu wrażeniu, nie wydaje się być  ona oderwana od dzisiejszej, politycznie poprawnej rzeczywistości.
 
 
ks. James Martin na scenie z zespołem Metallica
 
 
Kampania Przeciw Homofobii poinformowała we wtorek, że Polska kolejny raz zajęła jedno z ostatnich miejsc w rankingu poziomu równouprawnienia osób LGBT w Unii Europejskiej. Za Polską uplasowały się tylko Litwa i Łotwa. ILGA Europe to międzynarodowe stowarzyszenie europejskich organizacji LGBT (lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe i interpłciowe). Od 2009 roku przygotowuje ono ranking państw europejskich pod względem równouprawnienia.
Prezydencki minister Krzysztof Szczerski pytany był w Radiu RMF FM o przypadający w środę Międzynarodowy Dzień przeciwko Homofobii, Transfobii i Bifobii oraz, czy prezydenta Andrzeja Dudę cieszy fakt, że znajdujemy się w „homofobicznej czołówce Unii Europejskiej”.
– Jakakolwiek dyskryminacja jest niedopuszczalna. Jeśli ktokolwiek czuje się w Polsce z powodu takiej, czy innej swojej cechy napiętnowany, to nie jest to rzecz, która powinna być – podkreślił minister.
Zapytany czy partia rządząca nieprzychylnie patrzy na osoby homoseksualne Szczerski odparł, że nigdy nie słyszał, żeby w pałacu prezydenckim ktoś miał tego typu poglądy. – Polacy powinni, i są w moim przekonaniu, osobami, które zachowują dyskretną tolerancją – podkreślił minister.
Na uwagę, że środowiska homoseksualne oczekiwały czegoś więcej ze strony prezydenta Andrzeja Dudy oddając na niego swój głos minister zauważył, że „ze strony pana prezydenta nigdy nie było żadnego gestu, który mógłby urazić tę, czy inną wrażliwość kogokolwiek w Polsce”.
Szczerski dodał, że różne środowiska w Polsce mają różne oczekiwania. – Oczekiwania, które w tym względzie powinny być wobec każdego. To powinna być właśnie dyskretna tolerancja – zaznaczył szef gabinetu prezydenta.
http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/jakakolwiek-dyskryminacja-jest-niedopuszczalna/30796852?date=20170512
 
Neomarksizm to poprawność polityczna, która prowadzi do odrzucenia norm moralnych i obyczajowych. Skoro nie ma norm, to nie może być również zboczeń i dewiacji. Celem neomarksizmu jest zaprowadzenia komunizmu drogą pokojową, bez stosowania przemocy, poprzez oddziaływanie na ludzkie umysły, zwłaszcza młode, metodą „gotowanej żaby”.
Na przykład podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, włoski biskup Nunzio Galantino w  kazaniu  zmienił treść Biblii mówiąc, że Sodoma i Gomora nie zostały zniszczone ogniem z nieba.
 Jego modlitwa wstawiennicza i śmiałość ocala Sodomę  Miasto zostaje ocalone, ponieważ znajduje się w nim przynajmniej garstka sprawiedliwych. Jest zachowane przede wszystkim dlatego, że Abraham, człowiek modlitwy nie jest bezwzględnym oskarżycielem (…). Abraham, człowiek modlitwy, to nieustający poszukiwacz znaków nadziei (…)
27 kwietnia 2017, watykański dziennik L'Osservatore Romano  uczcił osiemdziesiątą rocznicę śmierci wybitnego komunisty i wielkiego wroga Kościoła Antonio Gramsci (1891-1937), autora ideologii neomarksizmu.

KOMENTARZE

 • Załóżmy, że statystycznie jest to możliwe, że świętymi zostali również ludzie homoseksualni
  Oczywiście, w Biblii homoseksualizm jest potępiony, choć jest potępiony w starym testamencie, w nowym w zasadzie o tej sprawie mówi tylko list do Koryntian, gdy opisywana jest miłość "... nie dopuszcza się bezwstydu..." tyle, że nie można tego bezwzględnie przypisać homoseksualizmowi.

  Na orientację seksualną nie mamy wpływu, święci w znakomitej większości byli osobami bezżennymi, czy też zakonnicami, jeśli nad swoimi skłonnościami potrafili zapanować, to czy coś uwłacza ich świętości? Normalny mężczyzna ma skłonności do kobiet, z pewnością święci też nie raz popatrzyli na ładną dziewczynę nie do końca jak na siostrę w wierze. Czy święty ma być osobą aseksualną?

  Piotr miał żonę, miał dzieci, czyli zażył uciech cielesnych ze swoją żoną, czy to pomniejsza jego świętość?
 • @Zawisza Niebieski 08:48:48
  //...w nowym w zasadzie o tej sprawie mówi tylko list do Koryntian, gdy opisywana jest miłość "... nie dopuszcza się bezwstydu..." tyle, że nie można tego bezwzględnie przypisać homoseksualizmowi.//


  Szanowny Zawiszo, mylisz się. NT wyraźnie potępia homoseksualizm.

  Tenże list do Kor.6:9,10 NW

  "A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą, ani mężczyźni kładący się z mężczyznami, 10 ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. "
 • @Zawisza Niebieski 08:48:48 witam, jeszcze list do Rzymian mówi wprost o zboczeniu:
  "(23) I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. (24) Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. (25) Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie."
  (Rz 1:23-27 BT)

  Pozdrawiam
 • @reflexión 08:58:17 Witam
  Jezus mówi wyraźnie:

  "(4) On odpowiedział: Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? (5) I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem."
  (Mt 19:4-5 BT)

  Pozdrawiam
 • Autor, 5*
  || Neomarksizm to poprawność polityczna, która prowadzi do odrzucenia norm moralnych i obyczajowych. Skoro nie ma norm, to nie może być również zboczeń i dewiacji.||

  Nic nowego. KK od dawna ma - używając eufemizmu- duuuży dystans do norm moralnych podanych w Biblii. I to zarówno tych ze ST(Starego Testamentu) , jak i NT(Nowego Testamentu).


  "27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi." Rzym. 1:27, 28 BT
 • @roux 09:11:45 & Zawisza
  Jeszcze jedno niedwuznaczne potępienie homoseksualizmu w NT:

  " rozpustników, mężczyzn kładących się z mężczyznami, porywaczy, kłamców, krzywoprzysięzców, a także ze względu na wszystko inne, co jest przeciwne zdrowej nauce". (1 Tym. 1:10 NW)
 • @reflexión 09:31:51
  Kontekst 1Tym 1:10 wskazuje na to, iż (m.in.)czyny homoseksualne są nieakceptowalne tak w Prawie Mojżeszowym(ST), jak i Prawie Chrystusowym.

  " Celem zaś nakazu jest miłość, płynąca z czystego serca, dobrego sumienia i wiary nieobłudnej. 6 Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. 7 Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą. 8 Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, 9 rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, 10 dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, 11 w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono." 1Tym. 5-11 BT

  Takie postawienie sprawy przez Autora Biblii, świadczy o tym, iż dezaprobata homoseksualizmu jest swego rodzaju zasadą podaną przez Boga, nie zaś jedynie zmienną normą kulturową i cywilizacyjną.
 • No to rzeczywiście jest więcej potępień w N.T. w listach Pawła
  Bo Mt 19:4-5 raczej bym do homoseksualizmu nie odnosił.

  Swego czasu rozmawiałem z wyznawcą Islamu i on zwrócił mi uwagę na to, że Biblia ale również Koran odnosi się do homoseksualizmu męskiego, nie porusza tematyki homoseksualizmu kobiecego. W kulturze arabskiej jest to swego rodzaju tabu.
 • @Zawisza Niebieski 10:32:49
  || Swego czasu rozmawiałem z wyznawcą Islamu i on zwrócił mi uwagę na to, że Biblia ale również Koran(...), nie porusza tematyki homoseksualizmu kobiecego. ||

  Ależ porusza.
  Nieco wyżej roux cytował właśnie List do Rzymian: "(26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, ...."

  Ponadto, Biblia porusza te kwestie używając określeń symbolicznych i metaforycznych. Np w poniższym wersecie:

  "Na zewnątrz są psy i uprawiający spirytyzm, i rozpustnicy, i mordercy, i bałwochwalcy, i każdy, kto lubuje się i trwa w kłamstwie’" [Apok.(Obj.) 21:8 NW]

  Psami nazwano ludzi prowadzących się niemoralnie. Prawo Boże dane Izraelowi oznajmiało: „Nie wolno ci przynieść do domu Jehowy, swego Boga, zapłaty nierządnicy ani zarobku psa [„mężczyzny oddającego się prostytucji sakralnej”, Pwt 23:19, przyp. w Bp; „prawdopodobnie pederasta; ktoś, kto praktykuje stosunki analne, zwłaszcza z chłopcami”, przyp. w NW] dla dopełnienia jakiegoś ślubu, gdyż obie te rzeczy są obrzydliwością dla Jehowy, twego Boga” (Pwt 23:18). Kto tak jak bezpańskie psy uliczne dopuszcza się obrzydliwości, np. homoseksualizmu czy okrucieństwa, nie ma wstępu do Nowej Jerozolimy (Obj 22:15; zob. też Flp 3:2).
  https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200001209#h=5
 • część ze świętych była prawdopodobnie gejami...
  "...Pewien procent ludzkości to geje, a zatem pewna część z nich mogła zostać świętym"

  >> idąc tokiem myślenia jezuity James'a Martin'a to i część papieży i biskupów jest / była gejami bo pewien procent ludzkości to geje.

  Ba.. w wywiadzie dla telewizji ZDF ksiadz - gej Krzysztof Charamsa szacował, że połowa katolickiego duchowieństwa jest orientacji homoseksualnej ! http://www.dw.com/pl/ksi%C4%85%C5%BCka-polskiego-ksi%C4%99dza-geja-w-niemieckich-ksi%C4%99garniach-homofobiczna-wojna/a-38633109
 • @ekoludek 10:58:57 dziękuję za uzupełnienie notki
  Ks Charamsa wie co mówi, ks Międlar mówi podobnie
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY