Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
245 postów 5092 komentarze

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Czy Franciszek mógł rozmawiać z Trumpem o toaletach??

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wnioskując z ich min tak, bo dla liberałów nie ma tematów nieważnych..

 Jak informuje agencja Reutera administracja prezydenta USA Donalda Trumpa anulowała w środę [22 luty 2017] wydane w maju 2016 roku zalecenie prezydenta Baracka Obamy dot. zapewnienia transseksualnym uczniom swobody wyboru toalety, która odpowiada ich tożsamości płciowej.

W środę Biały Dom poinformował w komunikacie, że Ministerstwo Sprawiedliwości i Ministerstwo Edukacji analizują pod kątem prawnym zalecenia Baracka Obamy z maja 2016 roku. Wkrótce przedstawione zostaną nowe rozwiązania prawne tego problemu – dodano. Mają one zostać niezwłocznie wysłane do szkół.
Barack Obama wprowadził do szkół publicznych zalecenie, według którego uczniowie transpłciowi mogą korzystać z dowolnej toalety, która im odpowiada. Szkoły wprowadziły przepis ze względu na groźbę pieniężną, jaka mogła być skutkiem jego niezastosowania. Osoby transpłciowe pochwaliły ten krok prezydenta, jako zwycięstwo ich praw obywatelskich. Donald Trump, który objął urząd w zeszłym miesiącu, chce uchylić te wytyczne, twierdząc, że poszczególne stany i szkoły publiczne, powinny mieć prawo do podejmowania własnych decyzji, bez wtrącania się rządu federalnego.      23 lutego po ogłoszeniu decyzji, pod Białym Domem zebrało się około 200 demonstrantów w proteście przeciwko działaniom Donalda Trumpa. Mieli ze sobą kolorowe flagi i domagali się powstrzymania wdrażania nowych postanowień.
– Wszyscy wiemy, że Donald Trump jest tyranem, ale jego atak na osoby transpłciowe jest nową definicją upadku – mówiła Rachel Tiven, prezes Lambda Legal, organizacji działającej na rzecz środowiska LGBT.
 
 
 
Papieski doradca, ksiądz jezuita James Martin, człowiek uhonorowany przez homolobbystyczne New Ways Ministry nagrodami, a także przekonany, że homoseksualizm jest szczególnym darem dla Kościoła wziął w obronę pokrzywdzonych transseksualistów.
 
- To nie rani nikogo - oznajmił o. Martin odnosząc się do odwiedzania przez biologicznych chłopców damskich toalet i dodał, że zakazanie takich zachowań jest afrontem wobec ich godności. - Smuci mnie, że trans-studenci nie będą mogli wybrać sobie toalet. To podstawowa potrzeba. To uwłacza ich godności jako ludzi - oznajmił o. Martin.
A dale było jeszcze mocniej, bowiem o. Martin oznajmił, że obowiązkiem chrześcijan jest… bronić prawa chłopców do korzystania z toalet dla dziewcząt. - Kto powinien stanąć po stronie marginalizowanych, wyśmiewanych, zastraszanych, wyrzutków, mniejszości. Chrześcijanie powinni. Bo Jezus tak robił - oznajmił jezuita.
Jak widać, dla liberałów absolutnie wszystkie normy społeczne, kulturalne  i obyczajowe są patologią, nawet tak, wydawałoby się, oczywiste jak oddzielne toalety. Mają w tym swój cel, dążą do „rozproszonej dezintegracji systemu”.
Znakomicie i jakże celnie ujął to bloger @RAM pisząc o zarządzaniu poprzez chaos:
"Działania elit to pozbawianie ludzi najbardziej elementarnego poczucia wstydu, jakiejkolwiek empatii w stosunku do innych i jakichkolwiek skrupułów oraz przekształcanie ich w całkowicie zdegenerowanych perwersyjnych socjopatów..."
Dopóki funkcjonują granice i progi – jednemu systemowi wartości (czy ustawodawstwa) można przeciwstawić inny; można odróżnić mężczyznę od kobiety, matkę od ojca, czy obywatela państwa od cudzoziemca, prawdę od kłamstwa, sprawiedliwość od niesprawiedliwości, czy normalność od jej braku.
Dopóki funkcjonuje w społeczeństwie chociaż jedna granica czy próg – władza nie jest w stanie domknąć struktury będącej czysto wirtualną przestrzenią życiową, w której masa ludzka żyłaby bez jakiegokolwiek kontaktu z rzeczywistością.
Promowanie nierozróżnialności ról oraz przedkładanie osobistych zachcianek nad interesami grupy do której się należy ma na celu zredukowanie społeczeństw ludzkich do zestawu pojedynczych jednostek niezdolnych do porozumiewania się i współpracy na rzecz obalenia Zarządzających nimi poprzez Chaos.
 
wprost.pl; malydziennik.pl,
zdjęcia: Twitter, apnews

KOMENTARZE

 • Zawisza Niebieski , bardzo Cię przepraszam
  Przez nieumiejętność obsługi smartfona przypadkiem skasowałem Twój komentarz
 • @roux 23:31:29
  .. . chciałem odpowiedzieć
 • @roux 23:31:29
  Ok, właśnie się zastanawiałem, gdzie się podział :)
  Komentarz był dla ciebie. Jeśli przeczytałeś, jest OK. Ty podjąłeś temat, ja miałem odwagę na niego odpowiedzieć, wymieniliśmy się zdaniami, nie mam kopii. Reszta nie odważyła się podjąć tematu, bo strach, by nie być posądzonym o niewłaściwe preferencje seksualne.
  Powiem ci, że choć nie popieram homoseksualizmu i nie jest moją bajką, podziwiam tych, co się do tego przyznają, za ich odwagę.
 • @Zawisza Niebieski 23:37:59
  Zawiszo! Przed kilkudziesięciu laty trzeba było być naprawdę odważnym, aby przyznać się do homoseksualizmu. Było wtedy mało osób publicznie znanych z takiej orientacji. Przeważnie byli to tancerze w balecie. W małych społecznościach nikt się do tego nie przyznawał, homoseksualiści żenili się, mieli dzieci, ale po paru latach takie małżeństwa się rozpadały. Dla kobiety jest upokorzeniem jak mąż, który miał kochać porzuca ją dla innej. Jednak koszmarem jest jak tą "inną" jest mężczyzna. Znam taki przypadek osobiście.

  A teraz? Teraz to mi się wydaje, że jak oświadczyłabym, że posiadam kochankę to wiele ludzi popatrzyłoby na mnie z podziwem. Czyli w niektórych środowiskach odmienna orientacja będzie budzić zachwyt, w innych sprzeciw.

  Byłabym za tym, aby osoby homoseksualne mogły otwarcie przyznawać się do swojej orientacji i były tolerowane. Z drugiej strony od tych osób oczekuję zaakceptowania mojej heteroseksualności.

  Prezydent Trump mądrze postąpił przyznając każdemu stanowi i szkole prawo do decydowania w tej sprawie. Być może papież Franciszek zakłada, że w tym środowisku wszyscy są prawi i uczciwi, być może prezydent Obama zakładał tak samo. Jednak wcale tak być nie musi, bo wszędzie mogą znaleźć się przebierańcy.

  Czytałam, że w Kanadzie powrócono do wspólnych toalet, a inni postulują, aby wszędzie tak zrobić. Czy to będzie dobre?

  "„Poczucie odrazy związane z procesem wydalania powoduje wstręt do zapachów i dźwięków wydawanych przez inne osoby. To prowadzić może niektórych do lęku przed byciem świadkiem tego procesu, chociażby pośrednio” komentuje psycholog Nicholas Haslam z Uniwersytetu w Melbourne. „Wydalanie postrzegane jest jako niekobiece, dlatego szczególnie kobiety są pod presją ukrywania swojej toaletowej aktywności przed mężczyznami” kontynuuje."
  http://ciekawe.org/2016/05/31/dziwna-historia-segregacji-toalet-ze-wzgledu-na-plec/
 • @leoparda 09:21:50
  Osobiście jestem również za tym, by każdy mógł swobodnie bez strachu przyznać się do swoich preferencji. Osobiście uważam, że ani ja nie mam prawa wtrącać się do spraw łóżkowych innych osób ani ja nie chcę, by ktoś wtrącał się do moich. To są sprawy ludzi dorosłych, odpowiedzialnych za swoje czyny.

  Kolorowe marsze, które drażnią osoby heteroseksualne wynikają z tego, że środowiska te czuły się wyizolowane, żyły w ukryciu, często nie przyznając się nawet przed rodziną. Zakładali rodziny heteroseksualne, i wtedy można pomyśleć, co czuła druga strona, gdy dowiedziała się, że jednak jej partner woli osoby swojej płci. A przecież nie raz była sytuacja, że mieli dzieci. Nie mówiąc już o tym, że preferencje dotyczą różnych spraw, np. cross-dressing, gdzie nie dotyczy to sfery seksualności a sfery ubioru. Czyli kobieta ubiera się jak mężczyzna i to jest akceptowane społecznie. Nikt nie będzie się dziwił, że pani kierownik chodzi tylko w garsonkach. W drugą stronę nie jest to akceptowane. Gdyby mężczyzna przyszedł do pracy w sukience wywołałoby to masę komentarzy. Właśnie przez te marsze następuje przyzwyczajenie społeczeństwa do tego, że w społeczeństwie istnieją osoby o innych preferencjach niż ogólnie przyjęte.
  Za to bardzo ostrożny jestem jeśli chodzi o dzieci. I znowu problem jest z mężczyznami, kobiety spokojnie mogą obejść problem przez zajście w ciążę i urodzenie dziecka przez jedną z nich. Odebranie dziecka z powodu preferencji seksualnych matki nie byłoby akceptowane społecznie.
 • @Zawisza Niebieski 10:36:42
  Odnośnie marszów mam odmienne zdanie. Może gdyby nie byłoby tam wyzywającej wulgarności oraz agresywności wobec osób heteroseksualnych to bym je zaakceptowała. Może też takie są?

  Moda się zmienia. W dawnych wiekach panowie byli ubrani jak kobiety z makijażem i ozdobami. To nikogo nie dziwiło, choć takie rzeczy działy się u tych "wyżej urodzonych". W sukienkach przez wiele wieków chodzili mężczyźni. Zresztą do tej pory też chodzą w niektórych krajach.
  Chodzenie w spodniach teraz jest bardzo popularne, lecz na początku takie wcale nie było. W moim LO był zakaz przychodzenia do szkoły w spodniach, a nie było to tak dawno temu. Może na to trzeba czasu?

  Dopóki człowiek się naturalnie (bez ingerencji lekarzy/lekarstw) nie zmieni tak, aby mężczyźni mogli rodzić dzieci to należy zostawić to tak jak to jest ustanowione (przez Boga lub naturę). Wszelkie od tego odstępstwo jest złe. A według tego tylko osobnik żeński z osobnikiem męskim mogą mieć potomstwo. I tak powinno być wychowywane potomstwo. Bo to naturalny bieg wydarzeń. Nie przekonują mnie małżeństwa jednopłciowe, samotne matki z wyboru. Nie przekona mnie, że dzieci będą miały dobre warunki materialne i miłość dwojga rodziców. Dlaczego? Bo NIKT nie pyta dziecka o zdanie. A zapytać nie może. Dlatego lepiej zdać się na to co jest nam dane naturalnie i tego nie zmieniać. Oczywiście świat nie jest idealny, lecz w większości rozwiązanie: kobieta, mężczyzna, dzieci jest optymalne.
 • pytania dla czytelników i blogerów neonu
  dlaczego ?
  roux :
  - pisze negatywnie tylko o Kościele Katolickim i jego kapłanach,
  - czytelnicy neonu nie protestują przeciwko jednoznacznej krytyce
  ze strony rouxa
  - blogerzy neonu prowadzą dyskusję na blogu rouxa zamiast
  jednoznacznie bronić swojej wiary nie zezwalać na krytykę

  odpowiedzi rouxa nic tu nie znaczą !
 • @laluś 11:22:06
  Kościól Katolicki nie jest znów taki święty .. a co do krytyki .. najbardziej szkodzą mu ludzie mieniący się wiernymi sługami tego Kościoła .

  Zgadzam się z Tobą , roux lubi się znęcać na katolikach..
  Jednak bardzo ubolewał nad Świadkami wyrzuconymi z Rosji .
  Jeśli wszyscy Świadkowie są jak roux ,wcale sie nie dziwię tej decyzji .

  Przytacza ..."Działania elit to pozbawianie ludzi najbardziej elementarnego poczucia wstydu, jakiejkolwiek empatii w stosunku do innych....,,

  Myślę że panu rouxsowi tej empatii by się trochę przydało ... poza tym nie zmyślania i tworzenie nowych faktów .

  Nie wiem dlaczego roux jest tak zainteresowany tym ... ,,Czy Franciszek mógł rozmawiać z Trumpem o toaletach?? ,,

  Widać lubi się babrać w gównach ... bo zaśmierdziało .
 • @laluś 11:22:06 witam, wszędzie widzisz krytykę?
  /pisze negatywnie tylko o Kościele Katolickim i jego kapłanach,/

  to kapłan, homofil, liberał czy satanista?

  http://m.neon24.pl/f98dc8b9a6924e92d76a2ff4f29ab793,14,0.jpg
 • @fabi 14:39:21 witam
  Jakie zmyślania?
 • @leoparda 11:03:01 witam
  /W sukienkach przez wiele wieków chodzili mężczyźni/

  "(5) Kobiety niech nie noszą odzienia męskiego, a mężczyźni niech się nie ubierają w suknie kobiece. Kto by czynił inaczej, będzie budził odrazę w waszym Bogu Jahwe."
  (Pwt.Pr 22:5 BWP)
  Pozdrawiam
 • @roux 17:42:47
  Słuchaj ,nie jesteś głupim facetem i do krytykowania Kościoła Katolickiego powodów Ci nie brakuje .
  ,,Czy Franciszek mógł rozmawiać z Trampem o toaletach?? , czy na pewno potrzebna była Ci ta insynuacja ,która wkrótce stanie się faktem medialnym .
 • @roux 17:42:12
  takie przykłady nie mają sensu kiedy jest się jednostronnym!
  jeśli nie jest się jednostronnym , uprzedzonym do KK to padałyby przykłady odstępstw w innych znanych religiach ,
  gdyby ktoś nie robił tego celowo byłby obiektywny
  jak widać na tym blogu nie spełnia się tych zasad.
 • @fabi 14:39:21
  witam,
  oczywiście nie bronię zła panoszącego się w KK ,
  nie oto mi chodzi
  współczuję autorowi wykonywania takiej pracy i życzę najszybszego uwolnienia,
  pozdrawiam.
 • @fabi 19:47:37
  /czy na pewno potrzebna była Ci ta insynuacja ,/
  Wiesz, tytuł rządzi się swoimi prawami, lecz jeśli uważnie przeczytasz notkę, to zauważysz neomarksizm (liberalizm) w wypowiedzi papieskiego doradcy.
  PS
  Zauważyłem jeszcze jeden możliwy temat rozmowy obu panów - szczegóły wkrótce.
  Pozdrawiam
 • @laluś 19:56:04
  Te "inne religie" nie powołują się na Biblię
 • @roux 21:27:30
  Ja nie jestem religijny , więc mi to wszystko jedno ... powiem ci tylko że jesteś nieuczciwy , podpierasz się wersetami biblii jak pewnym papierem .
  Nie mam zamiaru tworzyć tu jakiś sojuszy , co sugerujesz ..ani się komuś podlizywać komentarzem głaskającym z włosem .
  Wytykasz błędy w KRK , nic mi do tego .. tu jednak zrobiłeś co innego ..
  I tylko o to mi chodzi .. widzę co się dzieje w przekazie medialnym.. a tu
  nic nie ma oczywistego , czasami komuś się wydaje że się w tym wszystkim połapał .

  pozdrawiam ..
 • @fabi 22:04:51
  Jestem jak najdalszy od sugerowania czegokolwiek, jeśli moje słowa odebrałeś jako sugestię, to bardzo Cię przepraszam, nie miałem takiego zamiaru.
 • @roux 22:10:22
  Nie masz za co mnie przepraszać ... pisałeś zawsze ..nazwijmy estetycznie ... Nie ma powodu byś się radykalizował by komuś dowalić . To nie ja powinienem bronić głowy Kościoła Katolickiego .. niektórym się wydaje że bez głowy można żyć ..mówię o tych co się mienią katolikami . Sprawy wiary są skomplikowane , a ludzie nie znają podstaw swojej wiary , są jak te groby...... . Wśród katolickiej miłości kipi od nienawiści . Jednak ktoś to wcześniej zasiał .. No ale nie będę Cię wyręczał w tej pracy .
  dobrej nocy ..
 • @fabi 22:54:33
  Uwagi przyjąłem.
  Dzięki za dobre słowo.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY