Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
245 postów 5092 komentarze

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Prezes PZU z nadania ks Rydzyka?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ks. Rydzyk ma w spółkach Skarbu Państwa pewną pulę stanowisk, którymi obsadza bliskie sobie osoby

 Absolutyzm oświecony

 
Cesarz Austrii Józef II (1741-1790), podobnie jak król Prus Fryderyk Wielki (1712-1786), uważał się za pierwszego sługę i urzędnika państwa, którego obowiązkiem jest zapewnienie dobrobytu obywatelom. Zreformował prawo, zniósł poddaństwo chłopów, kładł nacisk na rozwój gospodarki, wprowadził powszechny obowiązek nauczania, uregulował pozycję Kościoła rzymskiego.
 
„Religia winna służyć państwu jako jego podpora, uczyć obywateli wypełniania obowiązków, miłości do pracy zawodowej, porządku, dokładności, wierności oraz przy użyciu dozwolonych przez prawo środków winna uczynić człowieka szczęśliwym, pożytecznym dla kraju i z pogodnymi perspektywami na przyszłość"
 
W kazaniach  zabronione były: krytyka cesarstwa i Boga, komentowanie spraw wewnętrznych monarchii, a zwłaszcza obowiązującego prawodawstwa. Należało bez teoretyzowania mówić ludowi tylko o potrzebnych i praktycznych sprawach, wszczepiać u słuchaczy cnoty społeczne zgodne z oczekiwaniem władcy. Treść ich miała dotyczyć pijaństwa, obowiązków domowych i wobec państwa, higieny.  Mowa kaznodziei miała być przyjacielska, bez docinków, obrażania słuchaczy. Wygłaszane kazania miały być zapisywane w księgach oraz przedstawiane do sprawdzenia w czasie wizytacji komisarza cyrkularnego.
Z ambon czytano rozporządzenia państwowe, na przykład: o obowiązku usuwania z dróg i zakopywania padłego bydła, ogłoszenia o kradzieży konia i obowiązku ścigania koniokradów i zbiegów z wojska, informację o malwersacji pewnej sumy pieniędzy przez przeora klasztoru dominikanów w Sanoku, przypomnienie aby w niedziele i święta nie odbywano jarmarków i by karczmy w czasie nabożeństw pozostawały zamknięte.
Wszystkie czytane na ambonie ogłoszenia powinny były być wpisywane do protokolarzy, przedkładanych do wglądu w czasie wizytacji świeckiej i duchownej.
                                               ♦♦♦♦♦
Degrengolada zaczyna się niewinnie.
 
1 czerwca 2017w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbył się uroczysty apel podczas którego 20 nowo przyjętych policjantów ( 18 mężczyzn i 2 kobiety) złożyło ślubowanie. Z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie oprócz służbowych legitymacji otrzymali eleganckie modlitewniki z policyjnym logo.
 
 
Kilku funkcjonariuszy z patrolu konnego czeka postępowanie wyjaśniające po udziale w piątkowym Orszaku Trzech Króli w Szczecinie. I nie o sam udział tu chodzi, a o rolę jaka przypadła funkcjonariuszom. Zostali aniołkami na koniach. Byli nawet stosownie ubrani. Pech chciał, że nowy strój nałożyli na mundur, co zwierzchnikom i niektórym cywilom nie przypadło do gustu. - Udział policjantów w Orszaku w ramach zadań służbowych i dbania o bezpieczeństwo uczestników był zaplanowany i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, natomiast sprawa związana z przebraniem się, w naszej ocenie nie powinna mieć miejsca. Dlatego też kwestia przebrania się i kto taką decyzję podjął jest wyjaśniana przez Wydział Kontroli - informuje kom. Przemysław Kimon z zachodniopomorskiej policji.
 
http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/policjanci-jako-aniolki-na-orszaku-trzech-kroli-w-szczecinie-trwa-postepowanie,11667700/
 
O wielkich wpływach o. Tadeusza Rydzyka (72 l.) u obecnej władzy krążą legendy. A to miliony od ministra środowiska, a to hołdy od ministrów na urodzinach Radia Maryja. To jednak wszyscy wiedzą. Mało kto wie, że o. Rydzyk ma w spółkach Skarbu Państwa pewną pulę stanowisk, którymi obsadza bliskie sobie osoby. Teraz lobbuje za stanowiskiem dla Małgorzaty Sadurskiej.
Do grona polityków najbliższych o. Rydzykowi należą od lat i Sadurska, i Andrzej Jaworski (47 l.). Ten drugi szybko po objęciu władzy przez PiS, zapragnął znów zarabiać nie jako poseł, a członek zarządu spółki Skarbu Państwa. Dekadę wcześniej stał nawet na czele Stoczni Gdańskiej, mocno wspierając Radio Maryja. Po posadę udał się i do prezesa Jarosława Kaczyńskiego (68 l.) i do o. Rydzyka. – Ojciec Dyrektor podczas kolejnych spotkań z Prezesem wynegocjował sobie pewną pulę stanowisk do obsadzenia – przyznaje nasz rozmówca z PiS.
Z tej puli nominację na członka zarządu PZU dostał Jaworski. Jednak kilkanaście dni temu nagle zrezygnował. Dlaczego? Nasi informatorzy w PiS mówią, że to kara – w zamian za fuchę za 100 tys. zł miesięcznie w PZU, Jaworski miał odpuścić sobie robienie polityki w okręgu. Tyle że nie dotrzymał słowa, a lokalni politycy PiS Janusz Śniadek (62 l.) i Maciej Łopiński (70 l.) naskarżyli na niego prezesowi.
Dlatego Kaczyński podjął decyzję o ukaraniu Jaworskiego. O niej powiadomił jednak nie Jaworskiego, a... dyrektora Radia Maryja. O. Rydzyk nie porzucił jednak swojego protegowanego. Starał się już znaleźć mu pracę w Lotosie i wcisnąć na szefa Krajowej Spółki Cukrowej. Na razie jednak Jaworskiego blokuje Kaczyński.
Na zwolnione przez Jaworskiego miejsce w PZU o. Rydzyk zarekomendował Sadurską
 
ks. Józef Krętosz, Józefiński proces budowy kościoła państwowego na terenie monarchii habsburskiej w okresie rządów cesarza Józefa ii (1780-1790)
 
 
 

KOMENTARZE

 • 5*
  ||A to miliony od ministra środowiska, a to hołdy od ministrów na urodzinach Radia Maryja. ||

  „Nikt nie może być niewolnikiem dwóch panów; bo albo jednego będzie nienawidzić, a drugiego miłować, albo do jednego przylgnie, a drugim wzgardzi. Nie możecie być niewolnikami Boga i Bogactwa." (Mt 6:24 PNŚ)

  ____________________________________________________
  ||Mało kto wie, że o. Rydzyk ma w spółkach Skarbu Państwa pewną pulę stanowisk, którymi obsadza bliskie sobie osoby.||

  "Oni pochodzą ze świata, dlatego mówią to, co się wywodzi ze świata, i świat ich słucha." (1Jn 4:5 PNŚ)
 • NIE KOMENTOWAĆ !!!
  NIE DYSKUTOWAĆ !!!
  Ten blog nie powinien istnieć,
  jest nieobiektywny i zadaniowy.
 • W mojej ocenie Tadeusz R. (bo tak ja go określam) to najciemniejsza postać Kościoła
  Obecnie odbywa się grabież Polaków oczywiście wszystko w zgodzie z prawem. Kupno ziemi, za część jej wartości zgodnej z wyceną rzeczoznawcy. zlecenia z ministerstwa, ustawiane konkursy.

  Od dawna wiadomo, że część posłów PiS są z nadania Tadeusza R. to nic dziwnego, że stanowiska w najbardziej kumoterskiej partii w historii Polski czyli PiS nadawane są zgodnie z umową między Kaczyńskim i Tadeuszem R.

  Kolejna ciekawostka, na imprezie u Tadeusza R. gdzie był również Duda Kempa witając gości Dudę wymieniła gdzieś tam w środku stawki. Szkoda słów na to co się teraz dzieje.
 • @laluś 10:52:02
  Polecam melisę na uspokojenie ;-))))
  Pozdrawiam
 • @laluś 10:52:02
  "kamienie wołać będą" (Łk 19 : 40 BT )
 • @laluś 10:52:02
  ,, NIE KOMENTOWAĆ !!! ,,

  A co ty teraz robisz .. czy jesteś w stanie ten nieobiektywizm czymś uzasadnić . laluś , laluś ..czas powoli dorosnąć ...
 • @Zawisza Niebieski 11:01:26
  Twój komentarz przyczynia się do istnienia tego zadaniowego blogu!
  pozdrawiam.
 • @
  http://www.sokzburaka.pl//user_open/cachefbpics/1452015088365848_1972245193009499.png
 • @Autor
  Sekta to sekta . :))))) http://www.fronda.pl/a/swiadkowie-jehowy-to-zakamuflowana-sekta-satanistyczna-mocne-swiadectwo,43783.html
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 20:10:06
  Ciebie ostrzegam , spamowanie obrazkami żle dla Ciebie się zakończy .Więcej uprzedzać nie będę . Mam nadzieję że zrozumiesz zanim wylecisz na stałe ?. Rozumiesz .
 • @Repsol 22:34:07 witam, a tak detalicznie,
  to za co ten loch? Od której treści Redakcja się dystansuje? Pozdrawiam
  BTW
  Dzięki za link
 • @roux 23:09:51
  Niedawno RAM, teraz Ty.
  W każdym razie nobilitacja i potworna miałkość admina.

  Co na to założyciele i wlasciciel portalu?
  Co z dewizą NEON24: dot. wolności słowa, et c.?
 • @via vitae 07:54:16 Loch, to niewątpliwa nobilitacja jest -;))
  Chyba poszło kontrolę ks Rydzyka nad Pisowskim Zakładem Ubezpieczeń.

  Pozdrawiam
 • @laluś 16:52:44
  Nie rozumiem pojęcia blogu zadaniowego, z treścią można się zgodzić, można nie zgodzić. Ja nie widzę tu jakiejś nieprawdy, niestety to co się dzieje to dzieje się źle, miesięcznice PiS nie są modlitwą a wiecami politycznymi, wiarę wykorzystuje się w polityce. Kościołowi nie wolno brać udziału w polityce. Partie powstają, rozwiązują się polityka to największe bagno dlatego nie wolno mieszać wiary z polityką.

  A umieszczenie notatki w lochu uważam za niedźwiedzią przysługę dla portalu oraz samego Kościoła. I wiem, że autor jest Ś.J. nigdy nie oceniam ludzi po wierze a po tym czy pisze prawdę czy też nie.
 • @laluś 16:52:44
  Daj znać jak będziesz miał coś do powiedzenia oprócz lamentacji.
  Narka
 • @Zawisza Niebieski 13:24:01 , witam serdecznie, coponiektórzy
  prezentują postawę przypominającą tzw idealizm subiektywny, uważają, że jak zamkną oczy i uszy to problem przestanie istnieć.
  Pozdrawiam
 • @roux 17:46:53
  Nie raz w prymitywnym rozumieniu Kościoła spotykałem się z postawą "nie można kalać własnego gniazda", zamiećmy pod dywan i będzie OK. Postawa ta kosztowała Kościół bardzo wiele. Procesy o pedofilię kapłanów w USA, gdzie trzeba było sprzedawać kościoły, by opłacić zobowiązania. U nas dzięki silnemu lobby właśnie takich zamiataczy pod dywan istnieje możliwość działania takich jak Tadeusz R.
  Są to ludzie, którzy wykorzystując wiarę katolików prowadzą brudną politykę, obsadę stanowisk a w sumie rządzą nimi tylko i wyłącznie pobudki materialne. Dziś Tadeusz R. odbiera procenty od środków zainwestowanych w PiS. Zakup ziemi za ułamek wartości, zlecenia z ministerstw, będące formą ukrytych łapówek.
  O co chodziło PiS? O tym mówi jedno z pierwszych działań zdominowanego przez nich parlamentu. Przestępstwo kumoterstwa zamienili na prawo łupu. A, że Tadeusz R. obsadza odpowiednią pulę posłów, dziś urzędów, rad nadzorczych. Przecież nie za darmo. Ludzie ci się spłacają.
 • @Zawisza Niebieski 20:52:20
  w tvn 24 jąka się min Jaki

  "13.06 | Na pytanie, czy ludzie wybaczą PiS to, że pani Małgorzata Sadurska zasiądzie w zarządzie PZU wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odpowiedział powołując się na indeks WIG PiS. - To jest indeks największych spółek, gdzie weszły osoby typu Małgorzata Sadurska - wyjaśnił. - Okazało się, że w stosunku do rządów PO wartość tych spółek wzrosła o 40 miliardów - dodał."

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/newsvideo/czy-ludzie-wybacz%c4%85-pisowi-%c5%bce-pani-sadurska-zasi%c4%85dzie-w-zarz%c4%85dzie-pzu-s%c5%82ysza%c5%82-pan-co-to-jest-indeks-wig-pis/vi-BBCBLfn?ocid=SL5MDHP
 • @roux 21:32:22
  Uderzenie w Kościół przez Sektę zostanie ukarane banem dożywotnim .Spieprzajcie na Legion Św. Ekspedyta .Pora was pojebów się pozbyć . :)))
 • @Repsol 22:59:47
  Człowieku!! Czegoś się najarał? Gadasz jak hitlerek w 1933r. Nota bene wywindowany na kanclerza przy wydatnym udziale Watykanu.
 • Po kolejnym piwie admin zrozumiał, że zsyłka do lochu przysparza Ci sympatii...
  http://Lotna.neon24.pl/post/138791,malutkie-serduszko-cenzora#comment_1390871

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY