Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
260 postów 5260 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Jezuici poprawiają Biblię - twierdzą, że szatan nie istnieje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Największym kłamstwem Szatana jest wmówienie ludziom, że on , Szatan nie istnieje „ ( J. Ratzinger – Benedykt XVI )

 Szatan – przeciwnik, określany też jako diabeł – oszczerca, stworzenie duchowe, upadły anioł, który zbuntował się przeciwko Bogu, nakłonił pierwszą parę ludzką do nieposłuszeństwa, przeciwnik i oszczerca prawdziwego Boga, pociągnął za sobą innych aniołów, zwanych odtąd demonami.

Biblijne dowody na istnienie Szatana:
 
Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan też poszedł z nimi. (7) I rzekł Bóg do szatana: Skąd przychodzisz? Szatan odrzekł Panu: Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej” (Ks Hioba 1:6-7 BT)
 
Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych (9) i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. (10)Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”  (Mt 4:8-10 BT)
 
Wydaje się, że dla generała zakonu jezuitów, Arturo Sosa Abascala, Biblia nie ma znaczenia skoro w wywiadzie dla dziennika El Mundo pozwala sobie na taką wypowiedź:

 
Stworzyliśmy sobie symboliczne figury takie jak diabeł, żeby symbolizowały zło. Również kondycja społeczna może reprezentować tę postać, ponieważ są ludzie działający na rzecz zła, ponieważ znajdują się w środowisku, w którym trudno jest postępować inaczej

 
Jezuici są najliczniejszym zakonem na świecie kontrolującym  najważniejsze ośrodki uniwersyteckie i intelektualne katolicyzmu na Zachodzie, zwłaszcza w USA oraz Ameryce Południowej.
Zauważyć należy, że o. Abascal jest konsekwentny - wypowiedź o Szatanie, to nie jest jego pierwszy wybryk. Wcześniej stwierdził, że nie można ustalić, czego uczył Jezus, ponieważ nie było wtedy magnetofonów!

 
W ciągu ostatniego wieku w Kościele nastąpił wielki rozkwit badań, które starają się dokładnie zrozumieć, co Jezus chciał powiedzieć.”
 
Najwyraźniej jezuici starają się dostosować do współczesnej rzeczywistości, na  co zwrócił uwagę o. Jakub Kołacz, przełożony Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego komentując dla Radia Watykańskiego wybór Abascala na generała zakonu 

 
…teraz nowy generał będzie musiał zmierzyć się z różnymi wyzwaniami, przed jakimi stoi Towarzystwo pracujące we współczesnym świecie. Stara się ono zawsze, najlepiej jak tylko może, odpowiedzieć na wyzwania, jakie stawiają przed nim aktualne czasy.

 
Papież Franciszek (też jezuita) milczy w tych, wydawałoby się fundamentalnych, kwestiach.

 
Nie milczy natomiast ks. Jacek Międlar:
 
Dla wielu syzygia „jezuita-heretyk”, to żadna nowość. Zdążyliśmy się przyzwyczaić – niestety – do quasi-katolickiego, jezuickiego bełkotu: Jacka Prusaka, Grzegorza Kramera czy James’a Martina twierdzącego, że „homoseksualizm to szczególny dar”. Na przykładzie Towarzystwa – o mylącej nazwie – Jezusowego, sprawdza się stara zasada: „ryba psuje się od głowy”. Jedna z bardziej wpływowych osób w Kościele, generał jezuitów o. Arturo Sosa Abascal, w wywiadzie dla hiszpańskiego odpowiednika Gazety Wiadomej, dziennika „El Mundo”, zasugerował że Diabeł nie istnieje.
Taka to teologia nowoczesnego „katolicyzmu” w wykonaniu generała jezuitów. Generała, który poprzez jawne trwanie w herezji ściągnął na siebie anatemę. Wszystko wskazuje na to, że generałem Towarzystwa Jezusowego jest ekskomunikowany heretyk.
Na dobór wszystkiego, herezje o. Abascala nie kończą się na uznaniu Diabła za twór mający na celu przestraszyć otumanionych katoli. Podważa również nierozerwalność i sakramentalność małżeństwa. W jednym z poprzednich wywiadów stwierdził, że słowa Jezusa przeciwko rozwodom są „względne i każdy może je ocenić zgodnie z własnym sumieniem”. Jezuita wskazał wówczas, że w czasach Chrystusa nie było urządzeń, które by zarejestrowały jego słowa.
Biorąc pod uwagę stanowisko duchownego, upór oraz wypowiedź do mającego niesamowicie duży zasięg medium jakim jest wydawany w liczbie 350 tysięcy egzemplarzy dziennika „El Mundo” oraz jednego z najpopularniejszych portali Internetowych na Półwyspie Iberyjskim www.elmundo.es, głosząc herezję formalną w sprawach dogmatycznych o. Arturo Sosa Abascal został ekskomunikowany latae sententiae,tj. automatycznie, po publicznych wypowiedziach podważających prawdy dogmatyczne. Ponadto, wobec generała jezuitów winno się wszcząć postępowanie, nałożyć przewidziane przez KPK kary ,a ostatecznie nawet „wydalić go ze stanu duchownego”. Jeśli tak się nie stanie, oznaczać to może, że w Kościele katolickim są równi i równiejsi lub to, że Stolicy Apostolskiej odpowiada „nowoczesny nurt katolicki”, którego orędownikiem jest generał zakonu jezuitów.
 
Wmówienie ludziom swojego nieistnienia to prawdziwy majstersztyk szatana.Taka sytuacja pozwala mu działać dyskretnie i z wielką skutecznością. Zdejmuje z niego odpowiedzialność za całe zło, którego jest sprawcą., wojny, terroryzm, niesprawiedliwość, demoralizację itd. Będąc przeciwnikiem Boga, jest przeciwnikiem Bożego zamierzenia względem ludzkości, śmiertelnym wrogiem każdego z nas.
Pierwszym krokiem, aby obronić się przed wpływem Szatana, jest zdanie sobie sprawy, że on naprawdę istnieje i ma złe zamiary.

 
Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć”(1 List Piotra 5:8, Bw)

 
Drugim krokiem jest poznanie jego metod działania.
Łatwo zauważyć  wojny, zamachy terrorystyczne, prześladowania na tle etnicznym lub religijnym, eskalację przemocy, zanik podstawowych norm moralnych, przestępczość, kryzysy gospodarcze, oszustwa na wielką skalę, brutalne formy rozrywki, satanizm.
Ale to nie wszystko.
Musimy zdać sobie sprawę , że nawet z pozoru niewinna rozrywka czy zainteresowania mogą stanowić poważne zagrożenie dla niezorientowanego człowieka.

 
I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości.(15)Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości; lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki"(2 Ko 11:14-15, Bw)

 
Nie ma bezpiecznych kontaktów z szatanem.
Książki, czy filmy np o małym czarodzieju, horoskopy , wróżby, tatuaże, talizmany, amulety, nitki na przegubie  czy inne serduszka, także nadmierne zainteresowanie tak zwanymi celebrities (forma bałwochwalstwa) to zaproszenie dla szatana i jego demonów.
 
Badajcie, co jest miłe Panu.( Ef 5:10, BT)
 
Czy można wątpić, że Szatan jest władcą świata ?
 
„(5)I wyprowadził go na górę, i pokazał mu wszystkie królestwa świata w mgnieniu oka.(6)I rzekł do niego diabeł: Dam ci tę całą władzę i chwałę ich, ponieważ została mi przekazana, i daję ją, komu chcę.(7)Jeśli więc Ty oddasz mi pokłon, cała ona twoja będzie” (Ew. Łukasza 4:5-7, Biblia Warszawska)
Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie”  (Ew. Jana 14:30, Biblia Warszawska)
 
w których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga”
(2 list do Koryntian 4:4, Biblia Warszawska )


 
 
jacekmiedlar.pl; wp.pl; pl.radiovaticana.ve

KOMENTARZE

 • @Autor
  Nie jest dobrze jeśli ktoś, kto nie rozumie, próbuje pouczać innych, a do tego głupio.
  Tacy "nauczyciele" (a jest stosowny fragment pism), będą mieli gorzej niż inni i lepiej byłoby im kamień młyński sobie na szyi powiesić i rzucić się w morze, niż liczyć na Boże miłosierdzie.

  W tym przypadku pierwszą kwestią jest brak istnienia zła jako bytu, stąd utożsamianie szatana ze złem jest fałszem. I to akurat zostało przez jezuitę wskazane.
  Natomiast rolą szatana (szejtan - na Bliskim Wschodzie to prokurator), jest oskarżać człowieka przed Bogiem i wykazywać jego błędy.

  Czyli szatan istnieje, ale nie jest złem. To człowiek postępuje zgodnie z bożymi zaleceniami, bądź się im przeciwstawia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:52:18 dziękuję za komentarz
  /Czyli szatan istnieje, ale nie jest złem./
  Pewien kościelny dostojnik niedawno powiedział dość podobnie.
  Szczegóły wkrótce.
  Pozdrawiam
 • @roux 08:55:50
  Czyli kochajmy chazarów i im podobnych ?
 • @provincjał 09:17:05 witam
  Nie do końca rozumiem, skąd to przypuszczenie? ;-)
  Pozdrawiam
 • Bóg biały i bóg czarny
  jedna z najstarszych koncepcji Boga ludzkości. Występuje chyba, we wszystkich religiach, występowała również w słowiańszczyźnie.
  Bóg Ojciec (bóg biały) jest Bogiem wszechmocnym, swoją wolą może pokonać każdego, ale nie może pokonać szatana, walczy z nim, kiedyś zwycięży, ale nadal walka trwa. Póki żyją ludzie, póty bóg biały nie pokona czarnego.
 • @Zawisza Niebieski 10:04:30
  Dualista.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:10:07
  No cóż taka koncepcja w filozofii religii, w większości z nich je znajdziemy. Np. Yin yang. Zresztą nie moja to koncepcja, tę koncepcję w odniesieniu do religii słowiańskiej znalazłem u Zoriana Dołęgi Chodakowskiego, prekursora archeologii polskiej i badań nad wierzeniami słowiańskimi.
 • Jezuici twierdzą, że szatan nie istnieje?
  To dlaczego go czczą?

  To Jezuici po krótkotrwałym zresztą rozwiązaniu zakonu przez papieża założyli iluminatów, wywołujących wojny i rewolucje do dnia dzisiejszego. Teraz przejęli papiestwo i Watykan - najbogatsze państwo, mające wpływ duchowy na miliardy dusz - to zapewne skoro nie ma szatana, Ziemia się dzięki ich rządom szybciutko w Raj zamieni, tylko patrzeć...!
 • @roux 08:55:50
  "Czyli szatan istnieje, ale nie jest złem"

  - Tak twierdzą ci, którzy go czczą.

  Dobrem jest, zapewne?

  Jest uosobieniem zła i księciem rządzącym na ziemi, na to też jest stosowny fragment pism.
 • @Zawisza Niebieski 12:16:32
  Jestem monoteistą.
  Fakt, że w zasadzie wszystkie religie mają tendencje odchodzenia od monoteizmu do dualizmu (w naszej sferze kulturowej) i zazwyczaj wiąże się to odwróceniem systemu wartości.
  Tą drogą poszedł też KRK. A tu widzę, że jest Pan nieodrodnym synem Kościoła.
  Czy wierzenia Słowian też przeszły tą drogę? Nie do końca jestem przekonany już to dlatego, że przecież Rzeczpospolita to państwo egalitarne, a to nie może być związane z dualizmem.

  Na razie brak zrozumienia tych koncepcji. Ale może ....
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:10:00
  W mojej ocenie jeśli przyjmiemy wyjście człowieka z Afryki, to wszystkie ludy musiały przejść przez "złoty półksiężyc", miejsce narodzenia neolitu" (rolnictwa). Również te ludy które kolejnymi falami migracji nachodziły na nasze ziemie. Tam przyjmowały pewne koncepcje w zakresie wiary, później te ludy rozchodziły się a to do Azji, a to do Europy, stąd w mojej ocenie podobne koncepcje jak właśnie bóg biały i bóg czarny spotykamy zarówno w kulturze chińskiej, indyjskiej jak i naszej słowiańskiej a tym bardziej w judaizmie. Stąd mimo, że judaizm jest monoteizmem z jednym Bogiem wszechmocnym pojawia się drugi bóg szatan, z którym bóg wszechmocny walczy, zwycięża lecz pokonać nie może.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 16:01:10
  Cóż. Na pewnym etapie rozwoju pojawiają się przekonania, że jak tak nakazać miłość i dobro, to szybciej zrealizuje się Królestwo Boże na ziemi.
  Przecież jak się spali te czarownice, które mleko krowom odbierają, to mleka będzie więcej i wszelkiej szczęśliwości też.

  Zawsze początek wskazuje słuszność postępowania. Tylko później pojawiają się schody...
 • @Lotna 13:15:14 witam
  Dlatego, że czczą wykonują jego wolę,kłamią jak on, który jestkłamcą i ojcem kłamstwa.
  Wymyślili i zrobili świętym nieistniejącego Jana Nepomucena
  Pozdrawiam
 • ciekawe spostrzeżenia na temat PIEKŁA I SZATANA - HIHIHIHI :)))
  OD 01:18
  https://www.youtube.com/watch?v=DWKi9ETwNhY

  nie jestem ateistą ale uwielbiam nokauty wymierzone w zaczadzonych

  hahaha
 • @Paulus Aquarius 18:09:22 witam, dzięki za link do filmu
  To rzeczywiście ciężki nokaut jest ;-))
  Z jedną poprawką; tam, gdzie koleś mówi: "tak jest napisane w Biblii" należy wstawić: "tak twierdzi Watykan"
  Z Biblii nie wynika, że istnieje jakieś piekło, to wymysł oszustów religijnych, uzurpujących sobie prawo do wyłącznej interpretacji Biblii (stąd pochodzi tysiącletni zakaz czytania Biblii, przekroczenie którego było karane spaleniem na stosie)

  Pozdrawiam
 • @roux 19:11:43
  "Z Biblii nie wynika, że istnieje jakieś piekło,..."

  Ale ja pamiętam, że jest ogień nieugaszony, płacz i zgrzytanie zębów oraz to, że nie wszystkie grzechy będą odpuszczone...

  A skoro nie będą odpuszczone... ?

  No dobra, daję 5* za niezwykle interesujący wpis.

  Serdeczności
 • @Paulus Aquarius 18:09:22
  Pozwolisz uprzejmie, że Cię "delikatnie" przykasuję? ;-)

  Oto bowiem David Bowie i Willem Dafoe:

  https://www.youtube.com/watch?v=XWuN3baaui8

  Uczta?
 • @ Autor
  "I wyprowadził go na górę, i pokazał mu wszystkie królestwa świata w mgnieniu oka.(6)I rzekł do niego diabeł: Dam ci tę całą władzę i chwałę ich, ponieważ została mi przekazana, i daję ją, komu chcę..."

  Roux, ja Ci to mówię/piszę po raz drugi: Lucek walił ściemę (kłamał) - to chyba nic nowego, prawda?
 • @roux 19:11:43
  "To rzeczywiście ciężki nokaut jest ;-))"

  Eeeee taaaam.... :-) ja bym to nazwał populizmem. Może to nadużywane słowo, ale tu pasuje jak ulał. Facet nie ogarnia tematu. Niech chociaż raz w życiu zobaczy egzorcyzmy i mu przejdzie... na wieki ;-)

  Sorry, no mercy... :-)
 • @Zawisza Niebieski 16:36:38
  "pojawia się drugi bóg szatan, "

  A gdzie tam - to nie żaden Bóg - to tylko zbuntowany anioł. Czyli ktoś, kto stworzony przez Boga otrzymał wolną wolę - i wziął się był i zbuntował... z zazdrości o człowieka podobno.

  Pozdro!
 • @Jasiek 19:47:55 witam serdecznie, wydaje się, że krytykom Czarnego papieża
  nie chodzi o samego Szatana, lecz właśnie o piekło. Bez piekła tracą oni grunt pod nogami, stają się zbędni, stąd ich furia.

  Pozdrawiam
 • @roux 20:34:06
  "Bez piekła tracą oni grunt pod nogami, stają się zbędni, stąd ich furia."

  Furia furią, ale to, że nie wszystkie grzechy będą odpuszczone to już inna bajka...

  Tak myślę...

  A! I jeszcze mi się przypomniało, że wg KRK zło może przybrać postać osobową...
  Przepraszam, ale linku nie mam - niestety. Ale wiem, że to wcześniej czytałem.
  Przyznasz, że to perspektywa dość przerażająca, nieprawdaż?
 • @Jasiek 19:56:44
  Nie wydaje się, żeby Szatan tym razem kłamał, przecież gdyby tak było, to kuszenie Jezusa nie miało by sensu.

  Sam Jezus nazywa Szatana władcą świata, a przecież Jezus nigdy nie skłamał.

  "(31) Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony" (Jn 12:31 BT)

  "(30) Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie" (Jn 14:30 BT)

  "(11) wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony"
  (Jn 16:11 BT)
 • @Jasiek 20:00:47
  No ale nie mów , ze nie jest zabawny..
 • @Jasiek 19:50:59
  nie ma sprawy .ale sorry , nie przełknę..
 • @roux
  Pitolisz jak poparzony . Ave . https://chnnews.pl/reszta-swiata/item/2692-potezny-skandal-u-swiadkow-jehowy-sa-zeznania.html
 • @Jasiek 20:04:34
  Oczywiście, że w Biblii szatan przedstawiony jest jako zbuntowany anioł. Nie o to w tej sprawie chodzi. Chodzi o to, że Bóg jest wszechmocny, czyli mógłby natychmiast tego zbuntowanego anioła unicestwić, jednak Bóg tylko walczy z szatanem, wygrywa "bitwy", jak kuszenie Jezusa, jednak go nie pokonuje.

  Lecz w całej tej mojej wypowiedzi nie chodzi o to, by tam podważać wolę i moc Boga. Ja mówię o pewnej koncepcji filozofii religii występującej w wielu religiach, również w samym judaizmie i w tych wywodzących się z judaizmu. Walka dobra ze złem, koloru białego i czarnego.
 • @Paulus Aquarius 21:30:25
  "No ale nie mów , ze nie jest zabawny.."

  Zaiste - jest.

  Dzięki za link - tak w ogóle, bo żem zapomniał.... przepraszam.
 • @roux 21:09:37
  "Nie wydaje się, żeby Szatan tym razem kłamał, przecież gdyby tak było, to kuszenie Jezusa nie miało by sensu."

  No wiesz... ;-)
  Dlaczego zakładasz, że kuszenie musi opierać się na prawdzie?
  Moim zdaniem to zupełne nieporozumienie. Kuszenie ma zabarwienie negatywne - czy można kusić do czegoś dobrego? Czy można kusić mówiąc prawdę? Czy szatan może mówić kiedykolwiek prawdę?
  U mnie odpowiedź na każde z tych pytań jest: nie.

  Co do słów Chrystusa, to się poddaję.
  Nie mogę zaakceptować takiego stanu rzeczy.
  Coś jest nie tak. Albo ze mną, albo z przekładem, albo to nie ten autor Ewangelii. Albo to kwestia tego o czym Ci kiedyś wspomniałem - przyznaję, że bardzo niedokładnie - chodziło o słowa "my nie jesteśmy stąd" - napisane o ile dobrze pamiętam (?) przez Św. Pawła.
  Może w nich tkwi mój problem, że nie jestem się w stanie się z tym pogodzić. Ale to raz. Bo była też Koronacja Chrystusa na Króla Polski :-)

  No właśnie... Tak to widzę.
  Dzięki za dyskusję.
 • @Repsol 22:23:30
  Skandal, skandalem, zeznania - zeznaniami, ale ... my tu dyskutujemy o Jezuitach i ważnych problemach.

  Uprzejmości.
 • @Zawisza Niebieski 22:33:38
  "Ja mówię o pewnej koncepcji filozofii religii występującej w wielu religiach, również w samym judaizmie i w tych wywodzących się z judaizmu."

  To faktycznie jest temat. Ale czy właściwym jest sądzić, że chrześcijaństwo wywodzi się z judaizmu?
  Dla mnie nie - tak to odbieram.
 • @Jasiek 23:26:26
  Chrześcijaństwo wyłoniło się z judaizmu, Jezus opierał swoją naukę na judaizmie, apostołowie i brat Jezusa do końca swych dni uważali się za sektę w judaizmie. Był to okres judaizmu świątynnego. Jezus jak wiele na to wskazuje oparł swą naukę na nauce esseńczyków. Chrześcijaństwo z judaizmu wyprowadził Paweł i jego środowisko. Chrześcijaństwo judeistyczne, czyli naukę Apostołów i Brata Jezusa legło u podstaw islamu, według niektórych teorii nauce sekty ebionitów, do której Mahomet dołożył swą naukę.

  Judaizm tak jak i chrześcijaństwo ewoluowały. Judaizm rabinistyczny i chrześcijaństwo wyrosły z tych samych korzeni, ale chrześcijaństwo nie wyrosło z judaizmu rabinistycznego.
 • @ Autor
  Przepraszam, ale mam prośbę.
  Czy mógłbyś zrobić coś w sprawie obrazkowego spamu...
  Już normalnie nie da się czytać, a niektórzy czekają na załadowanie się obrazków.
  To jakaś paranoja...
 • @Zawisza Niebieski 16:36:38
  Sugeruję odrzucenie wszelkich skojarzeń wynikających z Biblii; skoro to jest Księga Fałszu (w obecnej postaci) to i zawartość została stosownie zmanipulowana.
  Sugestia np. że wszyscy pochodzą od jednego człowieka (pary) może być mocno wątpliwa.
  Natomiast może być wpływ "zewnętrzny" na kształtowanie kultur, ale to będzie ostatnia rzecz która zostanie ujawniona.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:08:56
  /Sugestia np. że wszyscy pochodzą od jednego człowieka/
  Czyżby był Pan wyznawcą ewolucji?!
  Przepraszam, że zapytam wprost, czytał Pan Biblię czy ograniczył się Pan do lekcji religii w salce katechetycznej?
 • @Jasiek 20:03:56
  Nie widzę siebie w roli cenzora, poza tym niektóre są interesujące: masoński znak Loyoli lub medal papieża Grzegorza XIII
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:08:56
  Na temat biblijnego opisu stworzenia świata już nie raz się wypowiadałem, dla mnie to opis stworzenia narodu wybranego, nie całej ludzkości i jest to pewna przenośnia a nie opis fizyczny. Przeczy temu fakt, że Kain, po wypędzeniu znalazł żonę. Przeczy temu również wprowadzona przez Boga zasada iż nie wolno tworzyć związków między blisko spokrewnionymi osobami. Dla mnie prawa Boskie są proste i jednoznaczne, nie na zasadzie, Bóg wszystko może, więc raz działają a raz nie.
 • @roux 20:55:42
  Ja ze swej strony jak najbardziej uznaję ewolucję. Bóg stworzył świat ewoluujący, organizmy ewoluujące, dostosowujące się do warunków otoczenia. Tę zasadę widzimy na prostych organizmach, jak np. szybko ewoluujących bakteriach, wirusach.

  Opis 7 dniowego stworzenia świata, jest opisem mającym ustalić, iż 6 dni pracujemy 7 dzień odpoczywamy i tak ma mieć zarówno pan jak i sługa. Dla Boga czas nie istnieje, więc te 7 dni to może być cała wieczność.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 20:01:01, masz rację - hipotezy zwaną teorią ewolucji nikt jeszcze nie udowodnił
  Matematyczne zdolności roślin

  ROŚLINY wykorzystują skomplikowany proces fotosyntezy i przetwarzają energię słoneczną na substancje odżywcze. Jednak to nie wszystko. Jak wynika z przeprowadzonych badań, pewne gatunki potrafią obliczyć, jak w ciągu nocy dozować sobie optymalne dawki wyprodukowanego pokarmu.

  Pomyśl: Za dnia rośliny pobierają z powietrza dwutlenek węgla, który zamieniają w skrobię i inne cukry. W nocy wiele gatunków odżywia się zmagazynowaną wcześniej skrobią, podtrzymując w ten sposób różne czynności życiowe, na przykład wzrost. Ponadto zużywają one skrobię w odpowiednim tempie — ani za szybko, ani za wolno. Do świtu uszczuplają jej zapasy o 95 procent, po czym produkcja rusza na nowo.

  Odkrycia tego dokonano, prowadząc eksperymenty na rzodkiewniku pospolitym z rodziny kapustowatych. Naukowcy zauważyli, że starannie odmierza on porcje swoich zasobów substancji odżywczych, które dostosowuje do długości nocy, niezależnie od tego, czy trwa ona 8, 12 czy 16 godzin. Rzodkiewnik najwyraźniej dokonuje obliczenia: dzieli ilość zmagazynowanej skrobi przez ilość czasu pozostałego do świtu, dzięki czemu ustala optymalne tempo jej wykorzystania.

  W jaki sposób rośliny określają ilość zapasów skrobi? Jak odmierzają czas? Dzięki jakim mechanizmom dokonują matematycznych działań? Być może dalsze badania dostarczą odpowiedzi.

  Co o tym sądzisz? Czy matematyczne zdolności roślin rozwinęły się na drodze ewolucji? A może zostały zaprojektowane?

  (jw.org)
 • @Zawisza Niebieski 15:59:26
  "Bóg stworzył świat ewoluujący, organizmy ewoluujące, dostosowujące się do warunków otoczenia. Tę zasadę widzimy na prostych organizmach, jak np. szybko ewoluujących bakteriach, wirusach."

  Mylisz pojęcia. Przystosowanie do otoczenia to nie jest ewolucja, a przystosowanie do otoczenia, np. zmiana ubarwienia skrzydeł owadów nastepująca po zmianie koloru kory drzew na których żyją.

  Ewolucja natomiast to przekształcenie jednego gatunku w inny - rybę w płaza czy gada w ssaka.

  Przystosowanie się do warunków otoczenia gwarantuje przetrwanie i kontynuację gatunku, ale z pewnością nie doprowadzi do przepotwarzenia się gatunku w inny i te przystosowujące się do warunków otoczenia wirusy na pewno nie staną się amebami czy czymkolwiek innym.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 02:46:40
  Dziękuję za linki

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY