Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
260 postów 5260 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Czy Jorge Bergoglio zamierza zlikwidować KRK?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zarzut pedofilii dla watykańskiego ministra finansów, to dla papieża szansa na zyskanie jakiej takiej wiarygodności

Franciszek z jednej strony deklaruje ukrócenie nadużyć  i ukaranie winnych, lecz w rzeczywistości nic nie robi. A przecież nie jest idiotą - co najwyżej, jak mogłoby się wydawać, uważa wiernych za idiotów - dobrze wie jakie skutki dla Kościoła przynosi ukrywanie przestępstw popełnianych przez zboczeńców w sutannach i habitach.
Ta oczywista oczywistość jest oczywista nawet dla katolickiego, poświęconego przez biskupa, portalu Fronda.pl
„Podobnie jak wcześniej w Irlandii, obecnie w Australii toczy się największe w dziejach postępowanie, które ma raz na zawsze rozwiązać problem nadużyć seksualnych w Kościele. Od 2013 r. sprawę bada specjalna komisja, ale dopiero teraz na jaw wychodzą przerażające fakty. Okazuje się, że od pół wieku zarzuty postawiono 384 księżom, 597 zakonnikom, 96 siostrom zakonnym oraz 543 świeckim pracującym w instytucjach kościelnych. Między 1980 a 2015 rokiem na policję zgłosiło 4,5 tys. poszkodowanych. Przeciętny wiek ofiar to 11 lat.
Kościół katolicki w tym kraju poniósł zatrważającą klęskę, twierdzą hierarchowie reprezentujący Australię. Naturalnie, zwłaszcza dlatego, że habit czy ornat stał się dla wielu przykrywką dla seksualnych preferencji, a nie - znakiem powołania. W ten sposób ludzie, którym rodziny ufały bezwarunkowo, stali się źródłem cierpienia ich dzieci. Obecnie bada się fakt, w jaki sposób odpowiednie władze reagowały na zawiadomienia o nadużyciach. Wygląda na to, że były one lekceważone lub osoby, które sygnalizowały akty pedofilii były szykanowane. W ten sposób dym szatana wdziera się do Kościołów całego świata. Na długie lata, podobnie jak w Irlandii, pozycja katolików nie będzie odbudowana i będzie kojarzona z hipokryzją i gwałtem. Księża dopuszczający się takich bestialskich aktów, nie powinni w żadnym wypadku być objęci jakimkolwiek parasolem ochronnym ze strony Kościoła, ale być sądzeni z całą surowością jak zwykli przestępcy przez odpowiednie instytucje państwowe.”
O ile z powyższą diagnozą trudno się nie zgodzić, to w kwestii zapobiegania pedofilii w KK Fronda.pl  daje dowód skrajnej naiwności (lub wprost przeciwnie - świadomie manipuluje) wyrażając przypuszczenie, że papież Bergoglio zwalcza pedofilię i homoseksualizm, lecz, rzecz jasna, nie przytacza na to dowodów, najwyraźniej liczy na ignorancję czytelników.
Papież Franciszek kontynuuje anty-pedofilską i anty-homoseksualną krucjatę zapoczątkowaną przez swojego poprzednika i bezwzględnie rozprawia się z pedofilskim i gejowskim lobby, niszczącym od środka Kościół Katolicki.
W rzeczywistości, w 2014 papież powołał Komisję do spraw ochrony nieletnich, która nawet zaleciłapowołanie „trybunału” badającego odpowiedzialność biskupów podejrzanych o tuszowanie przestępstw pedofilskich swych podwładnych, lecz watykańska Kongregacja Nauki Wiary (Inkwizycja) skutecznie ten zamiar utrąciła.
Zamiast trybunału,papież 4 czerwca 2016 wydał list apostolski „Come una madre amerovole”, w którym stwierdził (jak się z czasem okazało bezpodstawnie), że Watykan ma wystarczające możliwości prowadzenia dochodzeń i karania biskupów tuszujących przestępstwa seksualne a także, że z pewnością z tych możliwości, w razie potrzeby skorzysta.
Jak dotąd nie skorzystał, lecz właśnie teraz nadarza się okazja, którą komentatorzy nazwali „testem na wiarygodność papieża Franciszka”
 
Artykuł 1
§ 1. Biskup diecezjalny, eparcha lub ten, na kim — choćby tymczasowo — spoczywa odpowiedzialność za Kościół partykularny albo za inną wspólnotę wiernych zrównaną z nim w myśl kan. 368 KPK i kan. 313 KKKW, może być w sposób prawny usunięty ze swego urzędu, jeśli wskutek zaniedbania dokonał lub zaniechał czynów, które wyrządziły poważne krzywdy innym, czy to osobom fizycznym, czy całej wspólnocie. Może to być krzywda fizyczna, moralna, duchowa lub majątkowa.
§ 2. Biskup diecezjalny lub eparcha może zostać usunięty tylko wtedy, gdy obiektywnie w bardzo poważnym stopniu uchybił sumienności, której wymaga od niego jego urząd duszpasterski, nawet jeśli nie było w tym jego poważnej winy moralnej.
§ 3. W przypadku nadużyć wobec nieletnich lub bezbronnych dorosłych wystarczy, że był to poważny brak sumienności. (Come una madre amerovole)
 
 
„Nic złego nie widział, nie słyszał, żadnego zła nie powstrzymał”
 
Kardynał George Pell to jeden z głównych urzędników w Watykanie. Przewodniczy tam sekretariatowi do spraw ekonomii. Ta funkcja to odpowiednik ministra finansów w innych krajach. Zarzuty przeciw kardynałowi przedstawiła w czwartek policja w australijskim stanie Wiktoria, gdzie Pell pełnił funkcję księdza w latach 70 - informuje agencja AP. Dotyczą one wielokrotnego molestowania seksualnego.
Kardynał Pell został wezwany do stawienia się przed sądem w Melbourne na 18 lipca. W przyszłym tygodniu sędziowie z Melbourne, którzy prowadzą sprawę zadecydują czy podadzą szczegóły zarzutów do wiadomości opinii publicznej, jeszcze przed pojawieniem się kardynała w sądzie. - Czekam na dzień, w którym będę mógł wyjaśnić wszystko przed sądem - powiedział na konferencji prasowej kardynał Pell. - Jestem niewinny. Sprawa molestowania seksualnego jest dla mnie odrażająca. Dostałem od papieża wolne, abym mógł oczyścić się z wszelkich zarzutów. Media donosiły już wcześniej, że oskarżenia przeciw kardynałowi Pellowi mogą dotyczyć przypadków molestowania seksualnego, jakich miał się dopuścić w miejscowości Ballarat koło Melbourne, jeszcze w latach 70-tych i 80-tych XX wieku.
 
 
 
Na zdjęciu kardynał Pell w 1993 odprowadza do sądu w Melbourne księdza Geralda Ridsdale skazanego za przestępstwa seksualne wobec nieletnich na 33 lata więzienia
 
Kardynał Pell zeznawał w marcu 2016 roku przed australijską komisją do spraw nadużyć seksualnych, dla bezpieczeństwa za pomocą telekonferencji, gdyż przedstawił zaświadczenie lekarskie zabraniające mu lotów do Australii
 Podczas telekonferencyjnego przesłuchania w rzymskim hotelu „Quirinal” kardynała otaczał wianuszek ofiar, które, by wysłuchać jego opowieści, specjalnie przyleciały z dalekiej Australii do Wiecznego Miasta. Wielu z pokrzywdzonych zarzucało watykańskiemu hierarsze mataczenie, kiedy był sufraganem biskupa Mulkearnsa w Ballarat, oraz milczenie, kiedy sam już był arcybiskupem Melbourne (1996-2001) i Sydney (2001-2014). Pell tłumaczył się, że bardziej wierzył zapewnieniom o niewinności posądzanym o molestowanie księżom, niż dawał wiarę rzekomym ich ofiarom. I przyznawał, że notoryczne przenoszenie księdza Geralda Ridsdale'a za 54 delikty pedofilskie, w nadziei iż ten przestanie uprawiać seksualny proceder z nieletnimi, było "prawdziwą katastrofą dla Kościoła". Podobnie jak "wyczyny" księdza Edwarda Dowlana, (w międzyczasie odsiaduje wyrok w więzieniu), o których to oczywiście Pell pierwotnie nie wiedział.
Ale w Australii nikt nie uwierzył w takie tłumaczenia. Tym bardziej, że jednym z poszkodowanych, który przysłuchiwał się w Rzymie elukubracjom kardynała, był siostrzeniec osławionego księdza Ridsdale'a, do którego, wówczas jedenastolatka, wujek w sutannie też się dobierał. Pell miał nawet oferować siostrzeńcowi łapówkę za milczenie. Sam był dobrze zaprzyjaźniony z księdzem Ridsdale'm, z którym w czasach seminaryjnych dzielił pokój.
W międzyczasie oprócz zarzutów o ukrywanie księży pedofilów wytoczono przeciwko pierwszemu katolikowi w kraju jeszcze cięższe działa. Prokuratura w Sydney sprawdza zasadność zarzutów, wycelowanych już bezpośrednio przeciwko purpuratowi. Dwaj mężczyźni twierdzą, że w latach 70. jako nastolatkowie zostali molestowani przez Pella na basenie, gdy ten był jeszcze zwykłym księdzem. Basen musiał być ulubionym terenem seksualnej aktywności duchownych w skażonym upałem kraju, skoro inny mężczyzna utrzymuje, że Pell (w latach 80.) rozebrał się do naga przed nim i innymi dwoma chłopcami w basenowej kabinie. Informacje ujawnił główny komisarz policji w stanie Victoria - Graham Ashton. Biuro kardynała w Rzymie stanowczo zaprzeczyło tym zarzutom. Ashton określił je jako "wielce wiarygodne".

Jeśli oskarżenia się potwierdzą, Pellowi grozi więzienie. Byłby to najwyższy rangą hierarcha w dziejach Kościoła Katolickiego oskarżony o molestowanie seksualne. Czy Watykan wyda go Australii?
 
 
Fronda.pl; tokfm.pl; polskatimes.pl
 

Zdjęcia: AP; Geof Ampt 

KOMENTARZE

 • melduję ...
  zadanie wykonane!
 • @laluś 13:49:51 witaj
  Skarbnika nie wydadzą, to pewne ;-))
  Pozdrawiam
 • ''I POZNACIE Prawde, a Prawda was wyzwoli'' (Jan.8:32) BT
  Roux napisales:

  ''Franciszek z jednej strony deklaruje ukrócenie nadużyć i ukaranie winnych, lecz w rzeczywistości nic nie robi. A przecież nie jest idiotą - co najwyżej, jak mogłoby się wydawać, uważa wiernych za idiotów...''
  //

  Wydaje mi sie, ze tak Franciszek, jak i wielu innych watykanistow doskonale wiedza (skad to wiedza? ze spowiedzi ludnosci katolickiej! Spowiadali cale stulecia... Wlasnie dlatego tak latwo manipuluja katolikami!), ze sa tacy katolicy, ktorzy wierza w reklamowany przez ksiezy katolickich jakis 'swiatowy spisek wrogow kosciola katolickiego...'' i ci katolicy beda wbrew zdrowemu rozsadkowi, wbrew faktom, calkowicie nieracjonalnie bronili KK...
  Takich zwiemy fanatykami, lub betonami.

  Dodatkowo np. polscy ksieza, biskupi od zawsze mieszaja sie do polityki.., a to powoduje dalsze zbetonienie katolikow.
  Na przyklad mamy katolikow Kaczynsko-Rydzykowych ii czy do tych ludzi cokolwiek dociera?
  Przeciez ci Rydzykowo-Kaczynscy katolicy dzialaja na swoja i swych rodzin szkode! poniewaz maja mozgi tak bardzo wyprane, ze nic do nich nie dotrze, bo oni juz od dawna nie mysla (moze nawet nie wiedza czym jest samodzielne myslenie?)!
  Sa -przez kosciol- wplatani w gre polityczna, ktorej nierozumieja..., sa zwyklymi marionetkami w rekach manipulatorow!

  Ja bylam taka katoliczka i bylam takim betonem i wtedy kazde mowienie, ze jakis tam ksiadz molestowal seksualnie dzieci, bylo dla mnie atakiem szatanskim, bylo dla mnie 'atakiem wrogow mojego swietego kosciola katolickiego'!
  Gdybys wtedy spytal mnie KTO jest tym wrogiem KK, to pewnie wymienilabym komunistow, zydow, protestantow, ''jehowitow'', szatanistow...

  Dopiero jak poznalam Biblie, jak poznalam Prawde, zrozumialam, ze KK oparty jest na klamstwie, ze bezczelnie prosto w oczy klamia!!!

  A dlaczego zaczelam czytac Biblie?
  Dlatego, ze Pana Jezusa (nawet bedac katoliczka) kochalam i dalej kocham i bede kochala, i kiedy uslyszalam, ze modle sie do demona (Maryji), ze KK klamie, bylam tak bardzo przeswiadczona, ze KK naucza zgodnie z Biblia, ze bez wahania postanowilam przeczytac Biblie i udowodnic wszystkim, ze KK naucza zgodnie z Biblia! i, ze ja na pewno nie modle sie do demona - katolickiej Maryji.

  Po pierwszym przeczytaniu Biblii wiedzialam juz, ze KK bezczelnie KLAMIE, ze naucza katolikom grzeszyc...

  Prawda mnie wyzwolila.

  Nie zadni ludzie chodzacy od domu do domu, nie zadni protestanci..., lecz Slowo Boga (tak to spisane w Biblii, jak i Zywe - Pan Jezus Chrystus).

  Pozdr.

  -----***-------

  A do katolikow, ktorzy czuja sie w jakis sposob oburzeni twym artem, czy moimi wpisami mam jedna prosbe: poznajcie Biblie!

  Wcale nie chodzi mi o to byscie mnie, czy kogokolwiek innego sluchali, wierzyli, zmieniali wyznanie, religie...

  Jesli katoliku wierzysz w Boga, jesli Go milujesz, zacznij czytac Biblie.

  A jesli nie chcesz, jesli ciebie od Biblii (w ktorej sa spisanenauki Pana Jezusa, Slowo Boga i Jego Prorokow) 'odpycha', jesli ''nie macie czasu'' na czytanie Biblii..., to zastanowcie DLACZEGO was od Biblii odpycha...?

  Czy z milosci Boga ciebie katoliku od Biblii odpycha? Czy z milosci do Pana Jezusa Chrystusa ciebie od Biblii odpycha?

  Bo na pewno jest jakis powod, ze Biblii nie znasz i poznac nie chcesz.

  A moze ani Bogu i nie w Boga wierzysz i nie Boga milujesz, lecz ZAMIAST Boga milujesz wasza organizacje religijna, czyli kosciol katolicki, Jana Pawla II...?

  Jesli tak jest (bo wlasciwie polowicznie tak bylo w moim wypadku, bo calkowicie nieswiadomie identyfikowalam KK, JPII... z Bogiem!), to znaczy, ze wierzysz i milujesz antychrysta.

  W Biblii, w Nowym Tesmamencie mamy mowe o antchryscie, antychrystach, czyli tych w miejsce Boga!

  Kazdy, ktory jest w miejsce Boga, czy to pojedynczy czlowiek, czy tez organizacja religijna jest w Biblii nazwana antychrystami. Proponuja poznawac Biblie i dac sie Prawdzie wyzwolic.
 • @Bara-bar 22:00:27
  Witaj Barbaro.

  Niektórym się wydaje, że zostali wyzwoleni poprzez prawdę. Przeszli z jednego ciemnego pokoju do drugiego, przez trochę jaśniejszy korytarz. Ale tam jest dalej ciemnica.

  Proponowanie czytania komuś Biblii, nawet przez tych, którzy tkwią w ciemności, nie oznacza, że jest to działanie antychrysta, to jakaś niedorzeczność.
  To jej przekłamywanie i wyjaśnianie niezgodne z jej duchem świadczyć może o tym. Jedynie "może".

  Biblia tak charakteryzuje antychrystów:

  - "Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli - osób, które nie wyznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem" (2 Jana 7 NW).

  Antychryści "... nie wyznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele".

  - "Kto jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Chrystusem? Antychrystem jest ten, kto się zapiera Ojca i Syna" (1 Jana 2:22 NW).

  Antychryst "... zaprzecza, że Jezus jest Chrystusem".

  To jedyne dwa miejsca w Biblii, które wskazują na tożsamość antychrysta.

  Nie można ot tak sobie rzucać oskarżeniami na prawo i lewo.


  Pozdrawiam.
 • @Bara-bar 22:00:27 witaj dawno Cię nie było
  Czytanie Biblii to podstawa, dlatego KK przez wieki zabraniał ludziom jej czytania, żeby móc łatwiej ich okłamywać
  Pozdrawiam
 • @Ben Nechar 23:02:31 witaj przyjacielu
  Dziękuję za komentarz
  Pozdrawiam
 • @roux 23:17:54
  Dobrej nocy druhu.
 • @Ben Nechar 23:02:31
  No to sie ''spotkalismy'', akurat zasiadlam przy kompie, weszlam na neon i widze twoj koment...

  Napisales do mnie:

  ''Proponowanie czytania komuś Biblii, nawet przez tych, którzy tkwią w ciemności, nie oznacza, że jest to działanie antychrysta, to jakaś niedorzeczność.''
  //

  A czy ja twierdze, ze proponowanie komus czytania Biblii oznacza dzialanie antychrysta???

  Nie! Ja tak nie twierdze! wiec ktoz rzuca tu oskarzeniami?

  Napisales tez do mnie:

  ''Biblia tak charakteryzuje antychrystów:

  - "Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli - osób, które nie wyznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem" (2 Jana 7 NW).

  Antychryści "... nie wyznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele".

  - "Kto jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Chrystusem? Antychrystem jest ten, kto się zapiera Ojca i Syna" (1 Jana 2:22 NW).

  Antychryst "... zaprzecza, że Jezus jest Chrystusem".

  To jedyne dwa miejsca w Biblii, które wskazują na tożsamość antychrysta.

  Nie można ot tak sobie rzucać oskarżeniami na prawo i lewo.''
  //


  No, kochaniutki, po raz drugi, ktoz tu rzuca oskarzenia na prawo i lewo?

  Na pewno nie ja.

  A to, ze urazilam TWOJE UCZUCIA RELIGIJNE (piszac, ze nie nawrocili mnie chodzacy od domu do domu), to napisalam zgodnie z PRAWDA!, bo tak wlasnie bylo, ze twoi bracia - swiadkowie J. nie nawrocili mnie, lecz Biblia, czyli spisane Slowo Boga i Zywe Slowo Boga - Pan Jezus Chrystus, Ktorego zgodnie z Biblia (2 Kor.3:14-16) prosilam i dalej prosze o zrozumienie Biblii.

  A jesli chodzi o antychrysta, czyli o greckie slowo o numerze Strong'a 500 antichristos, to poczytaj co to slowo znaczy:

  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/24/chapter/1/verse/7/param/1/version/undefined

  Albo tu:

  http://biblehub.com/greek/500.htm

  albo w slownikach biblijnych, innych interlinearnych...

  Bo widzisz papieze katoliccy wcale nie twierdza, ze Pan Jezus nie przyszedl w ciele, lub, ze nie Pan Jezus nie jest Chrystusem, jednak zgodnie z Biblia sa antychrystami!

  A moze wedlug ciebie papieze KK nie sa antychrystami?
 • @Bara-bar 22:00:27
  /Proponuja poznawac Biblie /
  Tak jest napisane w Biblii:
  Ef. 5:10
  " Badajcie, co jest miłe Panu." (BT)
  " Wciąż się upewniajcie, co jest godne upodobania Pana" (PNŚ)

  "Ci byli szlachetniejsi od Tesaloniczan, przyjęli naukę z całą gorliwością i codziennie badali Pisma, czy istotnie tak jest" (Dz 17:11 BT)

  Jeśli chodzi o nauczanie KK, to oczywistym jest, że w żadnym punkcie nie jest ono zgodne z Biblią, wystarczy sprawdzić samemu.
  Prosty przykład; w Biblii jest mowa o jednym archaniele a KK naucza o wielu tysiącach (Pseudo Dionizy, Tomasz z Akwinu)

  http://roux.neon24.pl/post/119319,dlaczego-w-biblii-jeden-jest-archaniol
 • @roux 08:35:33
  Dobre wersy podales.
  Wielka szkoda, ze katolicy (i nie tylko katolicy, bo protestanci...) nawet nie wiedza (albo wiedza, lecz tego nie czynia), ze musza - jak Tesaloniczanie - sprawdzac nauczycieli (ksiezy, biskupow, papiezy, pastorow...) czy to co glosza jest zgodne z Biblia. A to wlasnie jest powinnoscia wierzacego Bogu.

  Mowia, ze wierza w Boga i byc moze wierza, ze Bog jest. Ale prawdziwa wiara nie polegga na tym, by wierzyc w Boga, czyli wierzyc, ze Bog istnieje. W to, ze jest jeden Bog - jak napisano - rowniez demony wierza i drza (Jak. 2:19), ale to nie jest prawdziwa wiara Bogu.

  Bo nie mozna mowic, ze sie wierzy Bogu, jesli sie nawet nie wie co Bog nam mowi, czego nakazuje, czego zakazuje..., jesli sie wogole nie zna Ewangelii Chrystusowej.

  A poza tym jest inny, bardzo wazny aspekt wiary.
  Jesli bezkrytycznie wierze ludziom, ich naukom (nauczycielom, ksiezom, papiezom, pastorom...) a wiec storzeniu (a kazdy z nas omylny - grzeszny jest), to wierze ludziom - stworzeniu, a nie Bogu - Stworcy.

  Czyli czlowiek, ktory (jak ja kiedys) mowi, ze wierzy Bogu, a nawet nie zna Biblii, lecz tylko nauki ksiezy, wtedy taki czlowiek nieswiadomie klamie, bo nie Bogu, a ludziom wierzy. I wtedy nie Bogu, lecz stworzeniu sluzy, jak napisano w Rzym. 1:23-25.

  Komu sluza ksieza, biskupi...? Stworzeniu - przelozonym..., papiezowi- a nie Bogu.


  Napisales:

  ''Jeśli chodzi o nauczanie KK, to oczywistym jest, że w żadnym punkcie nie jest ono zgodne z Biblią, wystarczy sprawdzić samemu.''
  //

  No, moze nie w kazdym punkcie, bo niektore rzeczy, jak na przyklad to, ze Pan Jezus przyszedl w ciele mowia zgodnie z Biblia, ale reszta - wiekszosc - ich nauk, jak np. niesmiertelna dusza, modlitwy do zmarlych, balwochwalstwo, nauka o tym, ze zabijanie w obronie ojczyzny (Polski, Niemiec, USA, Irlandi...) nie jest grzechem i podoba sie Bogu, jest zwyklym bezczelnym klamstwem i nakazywaniem katolikom grzeszenia, calkowitego sprzeciwiania sie Bogu!
  I za to - jesli sie nie nawroca - beda odpowiadali przed Bogiem!

  Katolicy na swoje wlasne nieszczescie nie znaja Biblii, nie wierza Bogu, i im bardziej im sie zwraca uwage, im wiecej slysza o tym, ze powinni czytac Biblie, tym bardziej ida w zaparte.., to troche tak, jak nieposluszne dzieci na zlosc matce nie nosza czapki i dmrazaja sobie uszy.

  No coz, wszystko w reku Boga. Od nas nic nie zalezy. Mamy mowic, mamy glosic Ewangelie, mamy kierowac do Biblii, to zadanie wierzacych i wiernych Bogu.

  A kiedy spotykamy ludzi, ktorzy nie chca slyszec o Biblii, powinnismy opuscic (odejsc strzepujac proch ze stop) i isc dalej, do tych, ktorzy chca uslyszec o Ewangelie, ktorzy zaczna czytac Biblie...
 • @Bara-bar 21:14:28 /Katolicy na swoje wlasne nieszczescie nie znaja Biblii/
  Mój kolega Jacek, chcąc pochwalić proboszcza za jego bardzo pozytywne działanie zacytował mu Księgę Kaznodziei 11:1

  "Wyrzuć swój chleb na powierzchnię wód - a przecież po wielu dniach odnaleźć go możesz." (BT)

  Zakłopotany ksiądz przypuszczał, że to Ewangelia, ale nie wiedział która
 • Ciekawie się rozwija . . . .
  "Ojciec Święty, który mógł przekonać się o uczciwości kardynała Pella w czasie trzech lat jego pracy w Kurii Rzymskiej, jest mu wdzięczny za współpracę" - napisano, obok zamieszczając listę zasług Pella na rzecz walki z pedofilią w Kościele.

  http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/czlowiek-wiary-i-wysokich-idealow-kardynal-oskarzony-o-pedofilie,107,1994
 • @via vitae 18:10:18 witaj, to jest odpowiedź na pytanie tytułowe,wyjaśnienie, że
  papież Bergoglio jednak zamierza zlikwidować KK, taki Konrad Wallenrod lub Almanzor

  "Almanzor wszystkich wzajemnie witał,
  Wodza najczulej uścisnął,
  Objął za szyję, za ręce chwytał,
  Na ustach jego zawisnął.

  A wtem osłabnął, padł na kolana,
  Ale rękami drżącemi
  Wiążąc swój zawój do nóg Hiszpana,
  Ciągnął się za nim po ziemi.

  Spójrzał dokoła, wszystkich zadziwił,
  Zbladłe, zsiniałe miał lice,
  Śmiechem okropnym usta wykrzywił,
  Krwią mu nabiegły źrenice.

  "Patrzcie, o giaury! jam siny, blady,
  Zgadnijcie, czyim ja posłem? -
  Jam was oszukał, wracam z Grenady,
  Ja wam zarazę przyniosłem.

  "Pocałowaniem wszczepiłem w duszę
  Jad, co was będzie pożerać,
  Pójdźcie i patrzcie na me katusze:
  Wy tak musicie umierać!"

  Rzuca się, krzyczy, ściąga ramiona,
  Chciałby uściśnieniem wiecznym
  Wszystkich Hiszpanów przykuć do łona;
  Śmieje się - śmiechem serdecznym.

  Śmiał się - już skonał- jeszcze powieki;
  Jeszcze się usta nie zwarły,
  I śmiech piekielny został na wieki
  Do zimnych liców przymarły. "
  Adam Mickiewicz)

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY