Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
274 posty 5477 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Jesteś gejem, to się przyznaj - radzi księżom jezuita

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy nadchodzi wstrząs podobny do odebrania księżom żon przez papieża Grzegorza VII?

 Od początku Kościoła księża mieli normalne rodziny, i dopiero, uważany za najpotężniejszego z papieży, Grzegorz VII (Hildebrand, 1073 - 1085)  im je zabrał, co zresztą dla niego samego skończyło się tragicznie (zmarł na wygnaniu)

„Synod odbyty w Rzymie wyrwał duchowieństwo z więzów rodzinnych i przymusił je oddać się zupełnie hierarchii. Zakon celibatu, nakazujący duchowieństwu żyć w stanie swobodnym; ten przez papieżów, którzy sami byli mnichami, wymyślony i surowo przeprowadzony zakon przemienił duchowieństwo w pewien rodzaj zakonników. Grzegorz VII domagał siętej samej władzy nad wszystkimi biskupami i duchownymiw świecie, jaką miał opat w klasztorze Clugny nad zakonnikami swymi. Posłańcy Hildebranda stawiali się na równi z prokonsulami starodawnego Rzymu; chodzili po prowincyach, wyrywając duchownym ślubne ich żony; a gdzie zachodziła potrzeba, tam papież sam podbudzał nienawiść motłochu doduchownych żyjących w stanie małżeńskim.”
(J.H.Merle d`Aubigne „Historia Reformacyi szesnastego wieku”)
 
Oswajanie z postawami homoseksualnymi daje się w KK zauważyć już od jakiegoś czasu.
Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, włoski biskup Nunzio Galantino, chcąc odwieść słuchaczy od negatywnego podejścia do zboczeń, stwierdził w kazaniu, że Sodoma i Gomora nie zostały zniszczone.
Doradca papieża Franciszka do spraw medialnych, jezuita James Martin napisał na FB, że „część ze świętych była prawdopodobnie gejami. Pewien procent ludzkości to geje, a zatem pewna część z nich mogła zostać świętymi.” 
Ordynariusz diecezji Santiago de Compostela w Hiszpanii, arcybiskup Julian Barrio, poszedł jeszcze dalej, wyświęcił na księży parę mieszkających ze sobą homoseksualistów.
Generał zakonu jezuitów Arturo Sosa Abascal  stwierdził, że Szatan nie istnieje
Stworzyliśmy sobie symboliczne figury takie jak diabeł, żeby symbolizowały zło.
Najnowszej inicjatywie papieskiego doradcy Jamesa Martina, otwarcie przeciwstawia się znany katolicki publicysta Tomasz Terlikowski, który pisze:
„Księża-homoseksualiści powinni dokonać, przed swoimi parafianami, coming outu, by ukazać im, jak wyglądają geje i uświadomić, że są oni zdolni do życia w czystości. Taką, szokującą radę ma dla księży wpływowy amerykański jezuita, doradca w Watykanie, o. James Martin SJ.
O. Martin przekonuje, że tylko ujawnienie się wszystkich księży homoseksualistów może zmienić podejście wiernych do tego problemu. Jego zdaniem zapowiedzią zmiany podejścia Kościoła jest także postawa papieża Franciszka. - To on powiedział, „kimże jestem by sądzić” o gejach”; on spotkał się z Yayo Grassim, swoim byłym uczniem, który jest homoseksualistą podczas wizyty w USA - podkreśla o. Martin i dodaje, że istotne są także komentarze w „Amoris laetitia”, które część z biskupów wykorzystuje do udzielania Komunii także homoseksualistom w związkach.
O. Martin wyjaśniał także, dlaczego wielu duchownych-homoseksualistów nie przyznaje się do swojej skłonności. Jego zdaniem powodów jest kilka: prośba przełożonych, obawa przed reakcją parafian, obawa przed podziałami, jakie może to wywołać. Jego zdaniem jednak dobrze by się stało, gdyby ujawnili oni swoją skłonność. - To mogłoby by pokazać katolikom w kościelnych ławkach jak wyglądają geje a także, że żyją oni w czystości i uczciwości. Wielką ironią jest fakt, że oni żyją tak jak tego Kościół wymaga od osób LGBT - w czystości i celibacie - i nie wolno im o tym mówić. Oni wykonują świetną robotę, ale pozostają ukryci w chmurze, jakby ich nie było - dodaje jezuita.
Tyle tylko, że nie do końca jest to prawda. Każdy, kto zajmuje się problemem homoseksualizmu wśród duchownych ma świadomość, że środowisko to ma o wiele większy problem z zachowaniem wstrzemięźliwości seksualnej niż heteroseksualiści. Jakby tego było mało wspiera się ono w karierach duchownych i wykorzystuje to do promowanie sobie podobnych. Ale jest i kwestia najistotniejsza. Pomysł, by ujawnić żyjących w czystości homoseksualistów, wcale nie służy ani kapłaństwu, ani Kościołowi, a jedynie promowaniu wrażenia, że homoseksualizm jest normą. I tej kwestii, która z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego, służy właśnie jezuita o. James Martin.”
 //malydziennik.pl/ksieza-powinni-ujawnic-swoj-homoseksualizm-szokujaca-rada-wplywowego-jezuity,6277.html
 
.. Nie łudźcie się! Królestwa Bożego nie osiągną rozpustnicy, bałwochwalcy i cudzołożnicy, ludzie nie umiejący się oprzeć rozkoszom i mężczyźni współżyjący ze sobą”
(1Ko 6:9 BT)

KOMENTARZE

 • @roux
  PATOLOGIE ŚWIADKÓW JEHOWY
  http://prawy.pl/53514-patologie-swiadkow-jehowy/
 • @roux
  .
  ŚWIADKOWIE JEHOWY ODDAJCIE MI BRATA
  http://prawy.pl/53565-swiadkowie-jehowy-oddajcie-mi-brata/
 • już czas !!!
  IŚĆ NA URLOP.
 • 5*
  Wspomniany T.Terlikowski - przeciwnik homoseksualnych praktyk -, naczelny redaktor Frondy, poważnego żydo-katolickiego pisma, stwierdził (2013r.): „My chrześcijanie jesteśmy i musimy być duchowymi Żydami. Jesteśmy wszczepieni w Izrael.”

  Ciekawa mogłaby być intelektualna ekwilibrystyka tego żydo-katolika, gdyby spytać go, jak godzi własną postawę duchowego Żyda ze świadomością, że to właśnie Żydzi - twórcy żydo-chrześcijaństwa - są także propagatorami (w mediach, oświacie) wszelkich zboczeń i wprowadzania legalizującego je ustawodawstwa (Rosja Sowiecka, Węgierska Republika Rad, Republika Weimarska, USA, UE).

  Jedną z czołowych postaci wspierającą intelektualnie proces degeneracji kultury jest amerykańska filozofka i teoretyczka kultury Judith Butler - Żydówka (przodkowie Butler pochodzili z Węgier i z Rosji – matka była krzewicielką ortodoksyjnego judaizmu, a ojciec od dzieciństwa uczęszczał do synagogi reformowanej).

  Już pomijam fakt, że Żydzi doprowadzili do wykreślenia przez WHO zapisu, że homoseksualizm jest zboczeniem. Obecnie podobne zabiegi trwają w związku z pedofilią.

  Czy już nie czas najwyższy na porzucenie wszelkich religii i filozofii o żydowskich korzeniach?
 • @RAM 09:36:47
  Wydawało mi się, że na swoim blogu się ze mną pożegnałeś ;-)), że boisz się dyskusji.

  Pozdrawiam
 • @laluś 10:24:49
  Dziękuję za dobre słowo
  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 10:50:54
  /intelektualna ekwilibrystyka/ to właściwe określenie nie tylko dla wspomnianego redaktora,

  Pozdrawiam
 • @roux 12:39:40
  .
  dyskusja z tobą nie ma sensu!

  sprzątaj wychodki u siebie chłopie, bo je masz i to sporo! ... byłoby to znacznie uczciwsze niż grzebanie w cudzych łajnach!
 • @RAM 13:46:53 widzę, że
  brak argumentów można zamaskować pospolitym chamstwem, to ulubiona technika fanatyków
 • @RAM 09:54:23
  Biedny RAmie!
  Gdy zostajesz przyłapywany na głupocie odstępstwa od Bożego Słowa, to wycinasz wpisy, które Cię demaskują.
  Upamiętaj się i nawróć do Pana Jezusa Chrystusa!

  Biorąc pod uwagę Twoje braki mogę się domyślać, że po prostu brakuje Ci RAMu w RAMie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY