Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
266 postów 5360 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Wykopią Jaruzela, czyli Antygona a rebours?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Biblia nakazuje traktować ciało zmarłego z szacunkiem, nawet ciało wroga lub przestępcy. To nakaz równie wyraźny, jak zakaz sporządzania wizerunków.

 Biblia nakazuje traktować ciało zmarłego z szacunkiem, nawet ciało wroga lub przestępcy. To nakaz równie wyraźny, jak zakaz sporządzania wizerunków.

Lecz skoro znaleźli się tacy, którzy odważyli się usunąć z Dekalogu drugie przykazanie, to trudno się dziwić, że lekceważą całe Pismo Święte. Dla własnych celów kierują odpowiednio ogłupionymi masami fanatyków, (w ogłupianiu rolę główną odgrywają jezuici) - o takich mówił Jezus:
 
Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.”(Mt 15:14 BT)
 
W Poznaniu na kazaniu Piasecki jezuita podżega tłum do palenia zborów innowierczych: „Nie chce magistrat, nie chce rada miejska, ty tedy ktokolwiek jesteś z ludu, puść z dymem i w popiół zamień wszystkie bóżnice heretyckie".
Śród szlachty najuboższy tłum ludu, owych „chłopów-szlachciców" mazowieckich, szlachciców zagrodowych, jak wiadomo, namiętną żywił nienawiść do nowinek religijnych, a żarliwość u nich i przywiązanie do dawnej wiary byty tak głębokie, że, jak współcześnie donosi nuncjusz (1594), na Mazowszu miał życiem przypłacić śmiałek, który by odważył się jeść w post chociażby z nabiałem, o czym świadczyć miało nawet tamtejsze przysłowie, że zabić lepiej człowieka, niż jeść z mięsem w piątek...
 
Cmentarz ewangelicki pod Krakowem we wsi Chełmie lud nazwał „Psią górą",
 
Roku 1575 rozjuszona masa (studentów) rzuciła się na cmentarz ewangelicki (w Krakowie), ów uprzywilejowany przez Zygmunta Augusta. Studenci krakowscy wywalili ogrodzenie, wydobyli zwłoki „heretyckie" z grobów, pastwiąc się szczególniej nad trupem magnata-ewangelika, wojewody krakowskiego Myszkowskiego i stawiając go do góry nogami.
 
Roku 1578. W oktawę Bożego Ciała (w Krakowie) studenci napadli na pogrzeb innowierczy, wyrzucili ciało zmarłej z trumny, bezwstydnie obnażyli, zadali zwłokom rany, włóczyli na sznurach po ulicy, aż wreszcie rzucili do Wisły. Wszystko to bez żadnej przeszkody ze strony urzędów ani kary.
 
Roku 1597 w Kraków rzucili się studenci jezuiccy na cmentarz depcąc znowu najświętsze uczucia, jakie łączyły człowieka ze zmarłymi. Właśnie umarła na dwa dni przed ślubem ewangeliczka, młoda narzeczona jednego z krakowskich mieszkańców. Następnej nocy po pogrzebie żacy przy pomocy grabarzy ciało wydobywają, obnażają i przymocowują, do muru, stawiając je do góry nogami ku widokowi wszystkich.
 
W Wielki Czwartek (w Poznaniu) gromada przebranych ludzi naszła z rusznicami zbór luterski i rozpędziła straż, która wskutek przebrania nikogo poznać nie mogła, po czym wybiwszy wrota i wywaliwszy ścianę murowaną napastnicy spalili wszystko drzewo, zrujnowali ozdoby, potłukli groby, zrujno­wali szpital, zostawiając tam prawie nago ubogich „heretyków".
 
Roku 1607 w Krakowie pospólstwo napadło na cmentarz ewangelicki. Zagorzalcy zburzyli szpital, obalili nagrobki, dobywali zwłoki bez różnicy stanu i płci z grobów, bili je, rozrywali, obnażali, przy murze do góry z nogami ustawiali i po ulicy i po polach włóczyli.
 
W roku 1629 mieszczka krakowska zwłoki swego męża wsadziwszy do beczki wywiozła jako towar za miasto i pochowała; studenci dowiedziawszy się o tym naszli jej dom, szukając trupa, i nie pierwej ustąpili, aż im wdowa zapłaciła 100 złp. Cukiernik Mayerhofer 1630 roku wywiózł zwłoki żony z miasta potajemnie, aby na wsi pogrzebać; studenci (katoliccy) dowiedziawszy się o tym, napadli na jego mieszkanie, odbili mu sklep, szukając trupa, połupali skrzynie, dzieciątka małego nawet w kolebce bić nie zaniechawszy.
 
KKK 2300 Ciała zmarłych powinny być traktowane z szacunkiem i miłością wypływającą z wiary i nadziei zmartwychwstania. Grzebanie zmarłych jest uczynkiem miłosierdzia względem ciała (Por. Tb 1,16-18.; jest uczczeniem dzieci Bożych, będących świątynią Ducha Świętego.
 
 
Wacław Sobieski, „Nienawiść wyznaniowa tłumów za rządów Zygmunta III”

KOMENTARZE

 • @Roux
  Warto się nad tym zastanowić . Pozdrawiam.
 • @Repsol 14:08:14 witam
  W roli Antygony mógłby wystąpić bloger @Husky, lecz kto się odważy być Kreonem?

  Pozdrawiam
 • @Krystyna Trzcińska 14:49:53
  Czyli jezuici, to taki pierwowzór CzeKa?

  Pozdrawiam
 • @roux 17:33:14
  nie ma problema
  choć
  jak wykopać ciało Jaruzela skoro go spalili

  http://cdn28.se.smcloud.net/t/photos/306286/w-tym-piecu-spalili-dyktatora.jpg

  W środku zakładu pogrzebowego, konkretnie w krematorium, ciało Jaruzelskiego w trumnie zostało wprowadzone do jednego z pieców widocznych na zdjęciu. Przez około dwie godziny paliło się w temperaturze 1000 stopni. O procesie kremacji opowiedziała nam Małgorzata Kozioł, kierowniczka Zakładu Usług Pogrzebowych "Szadkowski", gdzie właśnie poddano kremacji ciało komunistycznego dyktatora. - Trumna z ciałem wjeżdża do pieca, w którym temperatura wynosi od 850 stopni do nawet 1000 stopni. Drzwi do pieca zamykają się i następuje palenie. Po zakończeniu cyklu prochy wsypywane są do urny i wydawane wraz z certyfikatem kremacji - opowiedziała nam Małgorzata Kozioł.


  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/general-jaruzelski-nie-zyje-w-tym-piecu-spalili-dyktatora_403305.html


  ps.
  Czy Antygona przyznala sie do złamania zakazu Kreona?
 • @Husky 19:18:52
  sam napisałeś, żeby "odkopać i utylizować' ;-))
  pzdr
  PS
  Antygona się przyznała, zresztą złapali ją na gorącym, kiedy po raz drugi chowała zwłoki Polinejkesa, które Kreon rozkazał odkopać
 • @roux 19:49:24
  a kto był świadkiem tej rozmowy
 • @Husky 19:55:35
  To nie Ty pisałeś?
  @lukucjusz 17:36:29
  Tą sowiecką gnide powinno sie odkopać i zutylizować, nie ma prawa leżeć w Polskiej ziemi!
  Niczym się to bydle nie różniło od Stalina czy Hitlera.
  nadużycie link skomentuj
  Husky 07.08.2017 07:36:17

  http://Antykomunista.neon24.pl/post/139659,byl-wiernym-psem-stalina#comment_1403991
 • @roux 20:02:10
  ja
 • @roux 20:02:10
  pytanie bylo w innym temacie
 • @Husky 20:18:24
  sorry, nie zrozumiałem ;-)
 • @roux 17:33:14
  Przecież mamy trzymać Huskiego tu jako clowna ?. No to trzymajmy . :))) Ave.
 • @Autor
  "Biblia nakazuje traktować ciało zmarłego z szacunkiem,...". -

  --- Przeczytałem Pański tekst z wielką uwagą.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 22:56:29
  Wielki to dla mnie zaszczyt.
  Pozdrawiam
 • @Husky 19:18:52
  Spalili ponieważ z popiołu nie można pobrać DNA, a dlaczego to pisał nie będę, ponieważ wiesz.
 • @kula Lis 67 09:36:44
  Oczywiście że wiem.
  A może to był jeden z tych o których piszę dziś .
  pzdr

  http://antykomunista.neon24.pl/post/139699,armia-czerwona-o-jakiej-nie-myslicie
 • @Husky 09:51:36
  WBH przekazało MON dokumenty dotyczące domu, w którym mieszkał Jaruzelski.

  http://niezalezna.pl/200649-wbh-przekazalo-mon-dokumenty-dotyczace-domu-w-ktorym-mieszkal-jaruzelski
 • @kula Lis 67 17:14:16
  //WBH przekazało MON dokumenty dotyczące domu, w którym mieszkał Jaruzelski//

  A kiedy zostaną przekazane dokumenty dotyczące "wili na Żoliborzu" onegdaj przekazanej Rajmundowi Kaczyńskiemu .Nota bene żołnierzowi AK a w PRL-u nauczycielowi akademickiemu.

  /W 1948 ożenił się z Jadwigą z Jasiewiczów, poznaną na jednym z balów karnawałowych na Politechnice Warszawskiej. W 1949 przyszły na świat ich dzieci, bliźnięta – Jarosław i Lech. /

  No proszę! koledzy z AK umierali w UBeckich kazamatach a Rajmund Kaczyński balował sobie na całego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY