Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
274 posty 5477 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Harcmistrz katolik Boga się nie boi - lecz prokuratora tak?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto powtarza babilońskie brednie nie jest chrześcijaninem, uczniem Chrystusa

 "Nie potrafimy zrozumieć jaki Boży Plan przewidział takie wydarzenie" - napisał Przewodniczący Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej hm. Grzegorz Nowik po tragedii jaka wydarzyła się w Suszku. Na obozie harcerskim w tej miejscowości zginęły 2 dziewczynki w wieku 13- i 14 lat, które zostały przywalone drzewami, przewracającymi się na skutek przechodzącej nawałnicy.

 
Przewodniczący złożył rodzinom i najbliższym zmarłych Druhen kondolencje. Wyraził też nadzieję, że Bóg "otoczy blaskiem i ciepłem Najwyższego" tych, których "wezwał do siebie". Co miał na myśli mówiąc o "Bożym Planie"? - Życie i świat jest wielką księgą, do której treści nie mamy dostępu. Są sytuacje, których nie możemy przewidzieć. Trzeba być pokornym wobec majestatu śmierci - wyjaśnił hm. Grzegorz Nowik w rozmowie z nami. I podkreślił: - Pojechałem tam na miejsce i pierwszy raz w życiu ujrzałem coś takiego. Takie zniszczenia.
Poza tym przewodniczący podkreślił, że wszyscy rodzice dzieci, które znalazły się w szpitalu i z którym rozmawiał, byli pełni podziwu dla determinacji kadry i tego jak starał się ratować podopiecznych. Deklarowali pełne zaufanie dla harcerzy. - Pewnych rzeczy się niestety nie uniknie - podsumował Nowik.
 
Tymczasem Piotr Żurowski, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Skywarn Polska "Polscy Łowcy Burz", jeszcze wczoraj w wywiadzie udzielonym Wirtualnej Polsce, na pytanie czy tragedii można było uniknąć odpowiedział: "Oczywiście, ponieważ były komunikaty Instytutu Meteorologii i naszego stowarzyszenia. Mówiliśmy o tym od kilku dni, ostrzegając, że nadciągające burze mogą być ekstremalne. Kolejne komunikaty aktualizowaliśmy na bieżąco. Tylko, że ludzie nie traktują na poważnie ostrzeżeń, a można było zminimalizować straty, chociaż w ofiarach w ludziach".
Żukrowski dodał także, że było mnóstwo czasu na zwinięcie obozowiska harcerzy, ponieważ burza powstała na granicy polsko-czeskiej, przemieszczała się nad Polską aż dotarła nad województwo pomorskie.
Podkreślił także, że nawet brak dostępu do internetu nie był przeszkodą w zorientowaniu się jak wielka i groźna burza nadciąga. - Wystarczyło obserwować niebo i zobaczyć charakterystyczną chmurę w kształcie wału i częstą liczbę wyładować - dodał Polski Łowca Burz. - To zwiastowało zbliżającą się nawałnicę. Coś takiego widać z daleka i to był moment na ucieczkę. Nie jestem więc zdziwiony tym, że są ofiary - skwitował.
https://wiadomosci.wp.pl/bog-mial-plan-uderzajaca-wypowiedz-przewodniczacego-zhr-po-tragedii-w-suszku-6154747338487425a
Statut katolickiego  Związku  Harcerstwa Rzeczpospolitej odwołuje się do   wartości chrześcijańskich  oraz wymaga, żeby instruktorzy byli chrześcijanami, lecz nie precyzuje, co przez to należy rozumieć.
Warto zatem zauważyć, że słowo  katolik w Biblii nie występuje, natomiast chrześcijanin występuje i oznacza ucznia Chrystusa.
 
„...po raz pierwszy właśnie w Antiochii dzięki Boskiej opatrzności nazwano uczniów chrześcijanami” (Dz 11:26 NW)
 
Wypowiedź harcmistrza o Bożym Planiema sugerować, że tragicznych wydarzeń nie dało się uniknąć, że takie było przeznaczenie.
Dla uczniów Chrystusa taki pogląd jest nie do przyjęcia, gdyż, co jasno wynika z Ewangelii, Jezus Chrystus w żadne przeznaczenie nie wierzył; wprost przeciwnie, nauczał, że przyszłość człowieka zależy od niego samego.
 
Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy zostali posłani do ciebie! Ileż to razy chciałem zebrać twoje dzieci, jak kokosz zbiera pisklęta pod swoje skrzydła, a nie chcieliście! (38) Oto "dom wasz opustoszeje" (Mt 23:37-38 BT)
 
Wiara w przeznaczenie pochodzi ze starożytnego Babilonu (doktryna trójcy i doktryna nieśmiertelnej duszy zresztą też).Wierzono, że los każdego człowieka jest ustalony w momencie narodzin, kapłanom zaś przypisywano zdolność odczytywania przyszłości przez wróżenie, przez co zajmowali oni uprzywilejowaną pozycję w państwie. Wróżyli  z wątroby zwierząt ofiarnych, używali kości oraz losów, tłumaczyli sny, obserwowali  niebo. Z Babilonu pochodzi podział zodiaku na dwanaście części i wiara, że każda z tych części jest we władaniu innego bóstwa  oraz  że istnieje zależność między datą i miejscem urodzenia człowieka a jego przeznaczeniem.
Z powszechnej wiary w przeznaczenie wynikała potęga kapłanów i spokój społeczny, poddani się nie buntowali, królowie mieli wytłumaczenie dla swojej nieudolności.
 
W Babilonie nikomu nie przyszło by na myśl podejrzewać ministra o nieudolność lub brak kompetencji…
 
Szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz wybrał się we wtorek do Rytla – miejscowości najbardziej poszkodowanej przez ostatnie nawałnice. Razem z ministrem środowiska Janem Szyszko i premier Beatą Szydło miał sprawdzić postępy akcji ratowniczej i porozmawiać z uczestniczącymi w niej funkcjonariuszami.
Macierewicz pojawił się na Pomorzu cztery dni po katastrofie w eleganckim garniturze, prosto z defilady. Najpierw, śmigłowcem poleciał z Warszawy na Pomorze, po czym wsiadł do rządowej limuzyny i prędko udał się do siedziby lokalnego sztabu kryzysowego. Z kolumną pokonał dystans… ok. 250 metrów.
Potem, kiedy minister pojechał wojskowym Honkerem obejrzeć miejsca największych zniszczeń i odwiedzić żołnierzy udrażniających zablokowane koryto rzeki Brdy, zaczęły się kłopoty. Samochód nie mógł pokonać grząskiego błota. W rezultacie, z opresji, kolumnę ministra uratowali… poszkodowani mieszkańcy. Zdjęcie zakopanego w błocie Honkera obiegło sieć i stało się powodem krytyki, ale i kpin.
//www.newsweek.pl/polska/polityka/samochod-antoniego-macierewicza-zakopal-sie-w-blocie,artykuly,414635,1.html


 
Zdjęcie Rafał Wojtczak

 

 

KOMENTARZE

 • @
  http://www.sokzburaka.pl//user_open/cachefbpics/1452015088365848_2050673375166680.png
 • @rabszak 13:12:48
  Chciałoby się śmiać, gdyby nie była to czysta i smutna prawda.
  Warto dodać, że gdy po odsłonięciu Marii i Lecha Kaczyńskiego, po piersi, po wygłoszeniu przemówień, odebraniu parad ofermy przypomniały sobie o katastrofie, to zaraz ogłosiły swój sukces (kłam)Szydło stwierdziła, że już drogi są odblokowane, zapominając o tym że zrobili to strażacy, służby drogowe i mieszkańcy. Ofermy balowały. Jak sowietski saudat na kacu szukał "spirytu" Błaszczak ganiał i szukał "wina tuska".

  Jak trzeba się bać Polaków, jakie trzeba mieć ciężkie sumienie, by takimi siłami się zabezpieczać. Policjanci. w tym rozstawieni po dachach snajperzy. Tak sort panów boi się Polaków.
 • Autorze
  Coś ostatnio niebiosa nie lubią PiS. Od kilku dni kropla deszczu w Warszawie nie spadła, gdy "sort panów" znów zaczął szukać Wawelu na Krakowskim Przedmieściu lunęło jak z cebra, później zniszczenie obozu rozmodlonego harcerstwa, i katastrofa, gdy PiS chciał się lansować podczas święta Wojska Polskiego. Wreszcie Macierewicz, po kilku dniach chciał się polansować na tle strażackich wozów bojowych, to go niebiosa zatrzymały i stał w garniturku i lakierkach w błocie, a ci, co walczyli ze skutkami żywiołu musieli ofiarę z błota wyciągać.
 • hmm..
  Czesc roux! Maly kosciolek w Bieszczadach, grupa harcerzy przychodzi na niedzielna msze sw. Mlodzi ladni kilkunastoletni harcerze, w wiekszosci jasnowlosi Slowianie, ich dowodca to kruczwlosy przystojny chlopak z dosc wyekspnowanym zarostem , jego zastepca to rudowlosy chlopak z krotkim nosem ale tez brodaty jak Mikolaj z hollywood. Troche jestem zniesmaczony gdy glowy tak obnosza sie ze swoimi .... no wlasnie. To juz sa wyrazne przeslania i ostrzezenia dla tych co jeszcze czegos by chcieli albo cos im sie wydawalo.

  Pozdrowil ziomala
 • @Zorion 18:58:41 witaj
  A wiesz, że ja nigdy w Bieszczadach nie byłem, czego zresztą trochę żałuję

  Pozdrawiam
 • @roux 20:31:20
  Jaki problem, od Ciebie 300 km do Ustrzyk Gornych, zajedziesz za 6 godzin spokojnej jazdy z obiadem.
  Naprawde warto zobaczyc te gory prawie takie piekne jak Beskidy.
  Pozdt
 • @Zorion 18:58:41
  Ech Zorin, przypomniałeś mi czasy młodości, mały kościółek gdzieś na odludziu trzeba było się do niego wdrapywać, msza raz w tygodniu, i to w sezonie wycieczka studentów z księdzem, stąd klucz do wejścia mieliśmy, a tam XIII w biblia, barokowe szaty liturgiczne ot tak, na kłódkę zamknięte.
  Odprawiliśmy mszę, wszyscy, pełna komunia i chlebem i winem. To zostaje w pamięci.
  Nie byłeś roux w Bieszczadach, warto, wstąp do Siekierezady, dwa diabły wejścia do wyszynku strzegą.
  http://jerzypawleta.pl/wp-content/uploads/2010/11/20101104-01-Polska.-Bieszczady.-Cisna-Siekierezada.-Kultowa-knajpka.jpg
  Wiatr hula po połoninach. Ale można i nad naszą wschodnią granicę, piękne cerkiewki wiejskie, odmalowane, zadbane. Kiedyś podziwiając prace odnowy wstąpiłem do takiej, spotkałem księdza prawosławnego, oprowadził mnie, opowiadał o prawosławiu, pozwolił zdjęcia porobić pod jednym warunkiem, że publikując w internecie nie napiszę, gdzie są. Po dziś dzień słowa dotrzymałem. XVII, XVIII w feretrony, a on dla ich ochrony tylko kłódkę ma. Tak więc gdy dziś wchodzę do kościoła, a tam wnętrze tylko przez kratę można zobaczyć, serce się kroi, dożyliśmy czasów, że wszystko trzeba kratą, alarmem zabezpieczać.
  Wiem, że feretron to nie Twoja bajka, obrazki święte też nie są moją bajką ale feretrony to zabytek kultury, tak jak i te diabły w Siekierezadzie.
 • @Zawisza Niebieski 22:37:08 witam
  Niestety nie dam rady być wszędzie, gdzie bym chciał, na przykład nad Biebrzą, dlatego tak wysoko cenię sobie relacje mądrych ludzi, którzy chcą się podzielić swoimi doświadczeniami ;-))
  Pozdrawiam
 • Jak zwykle bełkot i mieszanie pojęć
  nikt nie twierdził, że tragiczna smierć dzieciaków to predestynowany z góry "plan Boży"

  "Słowo katolik w Biblii nie występuje" - słowo Polak również, podobnie jak harcerz czy iPod

  żenada goni żenadę na tym blogu
 • @MacGregor 09:53:52 witam, harcmistrz twierdził, to dla Cibie nikt?
  "Nie potrafimy zrozumieć jaki Boży Plan przewidział takie wydarzenie" - napisał Przewodniczący Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej hm. Grzegorz Nowik "


  /"Słowo katolik w Biblii nie występuje" /

  wiesz może skąd się wzięło określenie "katolik"?

  Pozdrawiam
 • @roux 10:21:10
  "katolik" pochodzi zapewne od Credo nicejskiego (325 n.e. ???)

  "Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół"
  ( po grecku "eis mian, hagian, KATHOLIKEN kai apostoliken ekklesian")

  Historia takiego terminu nie jest jakas unikalna - najpierw zwykły przymiotnik grecki oznaczający 'powszechny' a potem stopniowo utrwalony w komentarzach i Credo, wreszcie jako nazwa własna do odróżnienia od koscioła bizantyjskiego (prawo-sławnego - ortho-doksyjnego) czy zwłaszcza Protestantów

  pozdr

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY