Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
266 postów 5360 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Dlaczego niektórzy katolicy odrzucają papieża Franciszka?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bo nie mówi im tego, co chcieliby usłyszeć?

 Od jakiegoś czasu daje się zaobserwować nowa kościelna tradycja, wręcz moda, a mianowicie wytykanie rzekomych błędów Franciszkowi. Zacietrzewieni krytycy zdają się przy tym zupełnie lekceważyć dogmat o papieskiej nieomylności.

Ale czym sobie papież Bergoglio na takie traktowanie  zasłużył?
Bo chyba nie prezentowaniem masońskiego gestu  fellow craft podczas  nielegalnego objęcia tronu papieskiego za życia swojego poprzednika?
 
 
Ani okazywaniem sympatii ruchom LGBT?
 
 
Ani postawieniem w Watykanie pomnika Lutra i zaangażowaniem w uroczyste obchody 500-lecia Reformacji?
 
Ani popieraniem handlu ludźmi czyli napływu nielegalnych  migrantów do Europy?
 
 „Z misyjnego punktu widzenia, wspieranie migrantów otwiera nowe możliwości do głoszenia Ewangelii i świadectwa wiary, przy jednoczesnym okazywaniu szacunku innym wyznaniom. To stanowi żyzny grunt dla rozwoju serdecznych stosunków ekumenicznych i międzyreligijnych.”
 
Zacietrzewieni krytykanci Franciszka rozzuchwalili się do stopnia dotąd niesłychanego, doszło nawet do tego, że grupa „uczonych teologów” ośmieliła wysłać do niego „Synowskie napomnienie”, w którym zarzucają mu siedem herezji i bezczelnie wzywają go do ich odwołania.
 
Dużo bardziej prawdopodobnym powodem krytykowania papieża z powodu jego rzekomych błędów wydaje się być fakt, że Franciszek nie mówi wiernym tego, co chcieliby usłyszeć
 
Papież Franciszek powiedział w czwartek, że katolicy nie mogą siać zgorszenia podwójnym życiem. Nie zachowuje się po chrześcijańsku ten, kto deklaruje się jako katolik, chodzi na msze, ale nie płaci sprawiedliwie pracownikom i prowadzi brudne interesy - dodał.
W kazaniu podczas mszy w kaplicy Domu świętej Marty w Watykanie papież podkreślał, że „zgorszenie niszczy”. - Skandalem jest mówienie jednej rzeczy i robienie drugiej, podwójne życie we wszystkim - zauważył Franciszek apelując o porzucenie takiej postawy.
Opisał ją następująco: „Jestem żarliwym katolikiem, chodzę zawsze na mszę, należę do stowarzyszenia, ale moje życie nie jest chrześcijańskie. Nie płacę sprawiedliwie moim pracownikom, wyzyskuję ludzi, prowadzę brudne interesy, piorę brudne pieniądze”.
- Wielu katolików jest takich. Tacy sieją zgorszenie - dodał. - Ile razy słyszeliśmy, my wszyscy, w naszej dzielnicy i gdzie indziej: "zamiast być katolikiem, jak tamten, lepiej być ateistą". I to jest zgorszenie - ocenił papież. Jak zauważył, "to dzieje się każdego dnia, wystarczy obejrzeć dziennik telewizyjny i zajrzeć do gazet; tam jest wiele skandali i jest też wielka reklama, którą robi się skandalom".
Franciszek podał przykład dużej firmy, znajdującej się na skraju bankructwa. Jak relacjonował, jej pracownicy nie mieli pieniędzy na codzienne potrzeby, bo nie otrzymywali pensji. Gdy chciano rozmawiać z szefami firmy, jeden z nich - katolik był na wakacjach w ciepłych krajach. - To są skandale - wskazał papież.
Mówił też, że kiedy przed Jezusem stanie ktoś taki zapewniając: Chodziłem do kościoła, byłem blisko Ciebie, należałem do stowarzyszenia, dawałem datki, to usłyszy: "Tak, pamiętam te datki, wszystko to były brudne pieniądze, wszystkie ukradzione ubogim. Nie znam Ciebie". - Taka będzie odpowiedzieć Jezusa tym gorszycielom, którzy prowadzą podwójne życie - oświadczył Franciszek. 
//www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1731464,Papiez-katolicy-nie-moga-siac-zgorszenia-podwojnym-zyciem
 
Nie można też wykluczyć, że prawdziwym powodem zmasowanej fali krytyki jest przygotowanie  katolików do akceptacji kolejnej  zmiany na papieskim tronie.
Można by się nawet pokusić o wskazanie następcy Franciszka

KOMENTARZE

 • Autor
  "Dużo bardziej prawdopodobnym powodem krytykowania papieża z powodu jego rzekomych błędów wydaje się być fakt, że Franciszek nie mówi wiernym tego, co chcieliby usłyszeć".

  Poczytaj, co piszę w sąsiedniej notce. To raczej on sam głosi takie prawdy na zamówienie. Idzie obok prawdy ale szuka takiej, która będzie mu pasowała. Jest jak żyd.
  Ludzie nie są tacy głupi.
  A z nieomylnością, to ona jest tylko w specjalnych sprawach i okolicznościach. On jeszcze z takiej możliwości nie skorzystał.
 • @miarka 08:54:35 witam
  /Ludzie nie są tacy głupi./
  Tak, tylko ile potrafią znieść?

  Pozdrawiam
 • @roux 09:18:37
  "Tak, tylko ile potrafią znieść?"

  Zwykle takie pytanie dotyczy niesprawiedliwości. - Wtedy długo.
  Tu jednak sprawa dotyczy prawdy. A bez niej to już baaardzo krótko.

  Również manipulacje typu fałszywe patologie o których piszesz nie są w stanie ludzi zbałamucić.
 • :)))
  e tam :))myślałem, ze będzie z chrubej rury, a tu doopa :))

  powinieneś sie podszkolić bardziej, nieomylność tylko ex cathedra, a to sobie Francesko tam gada w czwartek, czy w sobotę można wsadzić między bajki...a na jakiej podstawie mógł wysnuć kto ile komu płaci i kto kogo okrada? Ma wgląd na konta ZUS-u ??:D

  ale myślę, ze z chrubej rury by było gdybyś przybliżył jak wasi "biskupi", czyli ciało kierownicze sprzedało Betel, które przecież budowała cała wspólnota...no i napisałbyś o cudownej pszenicy, cudownej bawełnie przewielebnego Russela :))))tam geszefcik był niezły...

  wracając do pensji, radzę popytać kto kogo okrada...przykładowo pensja brutto 6 tysięcy, czyli a'la pułap Bieńkowskiej, ale na rękę tylko 2700 pln...tzw Państwo zabiera 2300 pln w podatkach i tzw składkach, z których i tak emerytury nie będzie...ale oczywiście trzeba w przedsiębiorcę wbić zęby, bo to on okrada :))...bo tak wysnułem, że zgadzasz się z Franciszkiem :D...
 • @
  http://www.catholicherald.co.uk/content/uploads/2013/07/PA-17151488-1500x1038.jpg
 • @trybeus 11:42:49
  czeski błąd, miało być oczywiście 3300/2700
 • @trybeus 11:42:49
  /radzę popytać kto kogo okrada./ ale jeśli potem dają Rydzykowi to okradany powinien być chyba zadowolony?

  Pozdrawiam
 • @roux 17:52:22
  dają...i nikt ich do tego nie zmusza, w przeciwieństwie do ŚJ...
 • @trybeus 18:15:39
  Może wyraziłem się mało precyzyjnie, sorry.
  Jeśli, jak twierdzisz, rząd, poprzez zusy i podatki "okrada" przedsiębiorcę, ale potem te "skradzione" pieniądze daje Rydzykowi, to "okradziony" przedsiębiorca, jeśli jest wiernym KK, powinien być zadowolony. Czyż nie?
 • @roux 18:25:14
  //pieniądze daje Rydzykowi//

  ja nie daję, a rząd? Nie wiem jak rząd może "dawać Rydzykowi" publiczne pieniądze:)) nie powielaj głupot tefałenowsko szechterowych...jeśli Rydzyk skorzystał z jakichś programów czy dopłat, to jego sprawa, ale nie można tego nazwać "dawaniem Rydzykowi"...myślałem, ze jesteś bardziej precyzyjny...
 • @trybeus 18:55:26
  /myślałem, ze jesteś bardziej precyzyjny/.. ta technika nosi nazwę "manipulacja poczuciem winy"
  Użyłeś jej świadomie czy machinalnie?

  Jeśli nie chcesz wspominać o "jakiś programach czy do dopłatach" dla Rydzyka, to w miejsce Rydzyka można wstawić świątynię Opatrzności Bożej, a wtedy taki "okradany", jak twierdzisz, przedsiębiorca już musi być bardzo zadowolony

  "Nawet 16 mln zł może zostać przeznaczonych na budowę Muzeum Jana Pawła II, które powstaje w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Taki wniosek złożyła Izabela Mrzygłocka, posłanka Platformy Obywatelskiej,
  Pieniądze te miałyby pochodzić z budżetu państwa, z wydatków przewidzianych na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego. Posłanka PO wnioskuje o ujęcie ich jako rezerwy celowej pod nazwą "środki na realizację zadań w zakresie kultury, w tym Muzeum Jana Pawła II w Świątyni Opatrzności Bożej".
  Przypomnijmy, to kolejna już dotacja z budżetu państwa na tę inwestycję, która powstaje w obrębie świątyni budowanej w warszawskim Wilanowie. Ministerstwo Kultury już od kilku lat wspiera ją finansowo. Do tej pory przeznaczyło na budowę muzeum w sumie 44 mln zł.
  https://warszawa.onet.pl/kolejna-kolosalna-dotacja-dla-swiatyni-opatrznosci-bozej/59xmq
 • @roux 19:25:17
  no i zataczamy koło:)) ile Ciało Kierownicze zainkasowało za Betel:)))...myśle, ze powinieneś przeprowadzić wnikliwe śledztwo :)

  na budowę muzeum jak najbardziej można skorzystać z rezerwy celowej :))

  ...wiem, pewnie byście chcieli mieć muzeum martyrologi świadków jehowy :))...a w nim list Świadków do Hitlera ?:))myślę, ze spokojnie macie szanse skorzystać...:))

  https://parezja.pl/kto-wspieral-hitlera-kosciol-czy-swiadkowie-jehowy/
 • @trybeus 19:36:22 notka jest o tym, że
  Franciszek jest "be" kiedy zwraca uwagę na hipokryzję wiernych powołując się przy tym na Biblię.

  "Mówił też, że kiedy przed Jezusem stanie ktoś taki zapewniając: Chodziłem do kościoła, byłem blisko Ciebie, należałem do stowarzyszenia, dawałem datki, to usłyszy: "Tak, pamiętam te datki, wszystko to były brudne pieniądze, wszystkie ukradzione ubogim. Nie znam Ciebie". - Taka będzie odpowiedzieć Jezusa tym gorszycielom, którzy prowadzą podwójne życie - oświadczył Franciszek."

  Prawdziwy chrześcijanin płaci podatki bez gadania i kropka.

  "6) Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd" (Rz 13:6 BT)

  Czyżbyś był dumny ze swoich, delikatnie mówiąc, braków wiedzy historycznej?
 • @roux 19:56:08
  //Prawdziwy chrześcijanin płaci podatki bez gadania i kropka.//

  ...naprawdę albo strugasz głupa, albo sam nie masz wiedzy...i myślę, że komentujesz z pozycji pracownika

  ...gdybyś dostawał na rękę pensję brutto i miał sam (!!!) odprowadzić od tego podatek i składkę zusowską, to wtedy można mówić, że płacisz podatki, natomiast w takiej sytuacji jak obecna to nie ty płacisz podatków, ale pracodawca odprowadza od ciebie podatki, czy dotrze to do ciebie? Ty możesz sobie ten zapłacony przez pracodawcę podatek odliczyć na jakieś ulgi...

  ...teraz uważaj dalej...gdybyś dostał pensję brutto, pułap Bieńkowskiej 6 tys na rękę i zapłaciłbyś podatek od najniższej krajowej to czy oszukałbyś państwo, czy nie? Być może powiesz że tak. Teraz uważaj dalej...składka zusowska tak de facto nie jest składką, ale podatkiem na biurwy zusowskie, i ma pokaźny procent w twoich poborach, większy niż podatek dochodowy...czy płacąc składkę zus od minimalnej pensji (co w w przypadku przedsiębiorców jest dopuszczalne), to czy odprowadzasz uczciwie, czy nie uczciwie...

  pomyśl, nie śpiesz się :))...i dodam jeszcze...dopóki ludzie sami nie będą odprowadzać podatków i składek od swoich poborów, zawsze będą gdakać o "złodziejach przedsiębiorcach"...i tu Francesko nie odbiega od tego durnego myślenia, bo nie ma wiedzy z polskiego podwórka, no chyba, że miał na myśli włoskich mafiozów...
 • @trybeus 20:34:44
  i dalej...

  czy godziwe jest, aby urząd gminy mając 37 procent udziału w ściągniętym od podatnika podatku dochodowym naliczał jeszcze jeden podatek od przedsiębiorcy tzw "od metra", czyli od metra w budynku, który sam wybudował płacąc vat 23 procent od surowców w tym celu kupionym?

  to nie jest "płacenie podatków", ale realny ucisk, na który ja się nie godzę, co ważne ten ucisk podatkowy jest skupiony tylko i wyłącznie na przedsiębiorcach...a jeśli jest ucisk, to mam moralne prawo się nie zgodzić na takie "płacenie podatków"

  ale widzę, ze Francesko ci spasował, "bo nie mówi im tego, co chcieliby usłyszeć"... mowa o katolikach...natomiast świadkowie jehowy usłyszeli i im to świetnie spasowało:)))
 • @trybeus 11:42:49
  No i co z tego,ze sprzedano budynki w Brooklynie?Sugeruje Pan,ze pieniadze poszly do prywatnej kieszeni?A moze poszly tak jak powinny?Zarzut postawil pan powazny.Teraz wypadaloby go czyms podeprzec.Tylko nie domniemaniami.
 • @trybeus 20:34:44
  Nie jestem pracownikiem sam odprowadzam podatki, i uwierz mi, kiedy byłem jeszcze w ciemności, to uważałem, tak samo jak Ty.
  Uwierz mi też, że życie zgodne ze wskazówkami biblijnymi i dystans do spraw materialnych i politycznych daje człowiekowi prawdziwy spokój.
  Z Biblii wynika jasno, że ludzkie rządy są niedoskonałe, że będzie coraz gorzej ale tylko do czasu.

  "4) I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie Będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, Przeminęło". (Obj 21:4 BT)
 • @Herkules 21:19:24
  //A moze poszly tak jak powinny?//

  :D otóż to...
 • @roux 21:31:41
  dobra, kończę bo zamiast konkretów już zaczynasz przynudzać o "ciemnościach" jak prawdziwy Świadek Jehowy.. :))trzym się
 • Autor
  "Zacietrzewieni krytycy zdają się przy tym zupełnie lekceważyć dogmat o papieskiej nieomylności"

  - jestem zażenowany poziomem tego stwierdzenia. Można być przeciwnikiem KK, ale powyższe zdanie to poziom gimbazy.

  wystarczy sprawdzic chocby w wiki:

  Dwoma przypadkami, w których katoliccy teolodzy zgadzają się co do statusu papieskich wypowiedzi (jako nieomylnych), są:
  ustanowienie dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w konstytucji Ineffabilis Deus papieża Piusa IX (wydanej przed sformułowaniem dogmatu o nieomylności), oraz
  ustanowienie dogmatu o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny w konstytucji Munificentissimus Deus papieża Piusa XII.

  Przykro patrzeć, jak poziom tego potencjalnie ciekawego bloga stacza się niczym po równi pochyłej

  pozdr z troską
 • @MacGregor 10:01:14
  czyli (gwoli uzupełnienia) po ogłoszeniu dogmatu o nieomylności papieża (kiedy ogłasza ex cathedra etc) skorzytano z tej prerogatywy TYLKO RAZ, tzn. papież Pius XII ustanawiając dogmat o wniebowzięciu NMP w 1950.

  Tymczasem nawet Autor tego bloga powinien zdawac sobie sprawę, że prywatne bełkoty skretyniałego argentyńskiego komunisty owszem są, ale co najwyżej gorszące

  pozdr
 • @MacGregor 10:01:14 witam
  Dogmat o nieomylności papieskiej jest raczej "słaby", nawet katolicy w niego wątpią.
  Czy jakiś papież przed nieomylnym Piusem IX też był nieomylny?
  Pozdrawiam
 • @MacGregor 10:04:39
  /prywatne bełkoty skretyniałego argentyńskiego komunisty / - nieźle powiedziane, par excelence

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY