Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
266 postów 5360 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Prawdę Bożą zamienili na ...halucynogenne grzyby?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pod wpływem narkotyków ludzie stają się bardziej religijni, a „martwe dotychczas dogmaty nabierają dla nich nowego znaczenia”.

 Ponad 20-tu księży katolickich, popów prawosławnych, pastorów prezbiteriańskich, rabinów żydowskich i buddyjski lama zgodziło się dobrowolnie zażyć grzyby halucynogenne zawierające psylocybinę, w ramach eksperymentu naukowego na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w amerykańskim Baltimore.

Celem tego eksperymentu - jak twierdzą jego pomysłodawcy - jest zbadanie wpływu substancji psychodelicznych na doznania religijne. Uczeni chcą sprawdzić, czy zażycie narkotyku wywoła u badanych duchownych doznania transcendentalne, które wzmocnią ich wiarę.
Na razie zgody na udział w eksperymencie nie wyrazili zgody islamski imam i hinduski bramin. Naukowcy nadal usiłują ich do tego przekonać. Kapłani prawie wszystkich pozostałych religii zgodzili się. Psylocybina ma im być podawana w dwóch sesjach w odstępie miesiąca - poinformował autor badania, psycholog dr William Richards.
Według niego, pod wpływem narkotyków ludzie stają się bardziej religijni, a „martwe dotychczas dogmaty nabierają dla nich nowego znaczenia”. „Stwierdzają, ze rzeczywiście wierzą w to, co mówią” - zapewnia Richards.
Faszerowanie narkotykami kapłanów wydaje się pomysłem skrajnie kontrowersyjnym. Czy przypadkiem nie chodzi o to, aby - niezależnie od wyniku tego eksperymentu, który niewątpliwie wzbudzi duży rozgłos - stworzyć wrażenie, że wiara w Boga jest związana z zażywaniem narkotyków, a więc jest czymś sztucznie wywołanym, nie mającym nic wspólnego z realną rzeczywistością?
Należy tylko dziwić się kapłanom, którzy zgodzili się wziąć udział w tym szokującym eksperymencie, że nie są w stanie dostrzec jego prawdziwego drugiego dna. Jednym zadań każdej religii powinno być pomaganie ludziom w wychodzeniu z nałogu, a nie wpędzanie w niego.
Ryzyko zostania narkomanami to prywatny wybór tych duchownych, ale czy nie rozumieją, że biorą na siebie odpowiedzialność za wszystkich tych, którzy zechcą ich naśladować, „pogłębiając” w ten sposób swoje doznania religijne? Jak widać głupota ma charakter ekumeniczny.
https://reporters.pl/8590/szokujacy-eksperyment-ksiezy-popow-i-rabinow-nakarmia-halucynogennymi-grzybkami/
 
Zamiast komentarza fragment Listu apostoła Pawła do Rzymian:
 
Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. (19) To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. (20) Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy. (21) Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. (22) Podając się za mądrych stali się głupimi. (23) I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. (24) Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. (25) Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. (28) A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi. (29) Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; (30) potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, (31) bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. (32) Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.”
(Rz, 1: 18- 32 BT)

KOMENTARZE

 • Witam.
  Pełna zgoda z twierdzeniem: duchowni takiej czy innej religii nie powinni zażywać substancji psychoaktywnych. W trakcie tego psedoeksperymentu jak niby ma być mierzone wzmocnienie wiary? W jakiej skali?
  Prawdą jest, że w trakcie silnego uniesienia religijnego kora przedczołowa jest tak samo silnie stymulowana jak podczas ( przepraszam za kolokwializm) sztachnięcia się " brązem". Taki kolo wznoszący się ponad rzeczywistość w sposób sztuczny przy pomocy narkotyków błądzi, znajduje się na ślepym torze, wg. bibilijnego klucza: po owocach ich poznacie.
  Nie bardzo kapuję, co im odbiło, tym duchownym uczestniczyć w tym cyrku? Z zewnątrz w mojej ocenie już sama chęć wzięcia w tym udziału świadczy o "mocy" wiary i świadomości religijnej. Do zmierzenia tego proponuję skalę od zera w dół.
 • @marek13 00:25:56 witam
  /co im odbiło, tym duchownym uczestniczyć w tym cyrku?/ chyba to samo, co kazało im wybrać ten zawód.
  Poza tym, duchowni, zwłaszcza wyżsi stopniem, wydają się być ateistami.
  Może uczestnicy eksperymentu chcieli zrozumieć dogmaty, które muszą powtarzać.

  Pozdrawiam
 • Obowiązkiem kapłanów było spróbować grzybków halucków...
  NIedokładny cytat z PIsm:
  "oto życie wieczne: poznanie (****)"
  Chrześcijański naród ma się uczyć, poznawać, zgłębiać i badać....
  Jeśli nauka tego wymaga, powinni jeść te grzybki przez najbliższe 20 lat xD... w ten sposób oto badają dzieło Boże i próbują skumać to, co jeszcze pozostało nieskumane....

  Jak widzimy osoby komentujące są daleko od prawdy - widać w życiu nie przeczytały Pisma Świętego... nawiasem pewnie nietrudno by było znaleźć księży, którzy w życiu nie przeczytali Pisma Świętego..... Czytywali, skubali, ale aby przeczytać no to takich huncwotów pewnie by tam się sporo znalazło....
  Islamski wodzu kapłanów nie spróbował, bo się bał otrucia, hinduski był już odpalony i miał dosyć xD....
  Cała nagonka na narkotyki jednocześnie przy zbrodniczym przyzwalaniu państw katolickich na handel papierochami, które wprost trują ludzi... jest obłudą a w świetle ostatnich badań jest to wręcz kolejna katolicka zbrodnia... Konopie okazują się panaceum na wiele chorób, umilają życie, wręcz w tej polandii powinno je się obowiązkowo ćpać..... taka to prawda o małym gównianym kato-lickim kraju.....
 • ***
  Sam eksperyment jest "do bani" i niczego nie wyjaśni ,przy czym nie jest żadną tajemnicą ,że na długo przed t zw religiami monoteistycznymi istniały różne systemy wierzeń , które prawdopodobnie były pokłosiem szamańskich doświadczeń ze środkami halucynogennymi
 • @Leon. 12:36:37 witam
  Księża Biblii nie czytają, to oczywiste dla każdego, kto chociaż raz z księdzem rozmawiał.
  Pozdrawiam
 • @puuuq 14:49:52 witam
  Czyli ten eksperyment, to taki powrót do korzeni i jednocześnie znak czasu, religie wydają się ze sobą konkurować, która się bardziej skompromituje.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY