Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
270 postów 5417 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Czy Franciszek obroni Kościół przed homoherezją?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ze strachu przed ludźmi arcybiskup poparł księdza geja

 Ksiądz Gregory Greiten z amerykańskiej diecezji Milwaukee ogłosił, że jest homoseksualistą. Spotkało się to z owacją na stojąco jego parafian.

 
"Jestem Greg. Jestem księdzem rzymskokatolickim. I tak - jestem gejem".
 
Później w napisanym przez siebie artykule na łamach serwisu "National Catholic Reporter" wyjaśnił, że zdecydował się na takie wyznanie, bo chciał być... przykładem dla innych. Twierdzi, że stara się pomóc w przełamaniu milczenia homoseksualnych duchownych.
Jak dodał, decyzję o coming-oucie podjął, by solidaryzować się z "kilkoma odważnymi księżmi, którzy podjęli ryzyko wyjścia z cienia i wybrali życie w prawdzie i autentyczności".
Według niego, "Kościół instytucjonalny" przymusza homoseksualnych księży do milczenia i w ten sposób "udaje", że oni nie istnieją.
W swoim artykule powołuje się na dane z 2016 roku ogłoszone przez Centrum Badań Stosowanych w Apostolacie (CARA), zgodnie z którymi w Stanach Zjednoczonych służy ponad 37 tysięcy księży. Jak zauważa, choć nie ma dokładnych statystyk odnośnie liczby gejów wśród duchownych, o. Donald B. Cozzens w swojej książce "The Changing Face of the Priesthood" ocenił, że może ich być od 23 do 58 procent.
Według rzeczniczki miejscowej diecezji, ks. Greiten przed ogłoszeniem swojego coming-outu spotkał się z arcybiskupem Milwaukee - Jeromem Listeckim.
Ks. Greiten jest katolickim kapłanem już od 25 lat.
 
„W kwestii błogosławienia przez kapłana lub pracownika duszpasterskiego związków homoseksualnych nie można ustanawiać żadnych reguł, a decyzja czy dany związek homoseksualny powinien otrzymać błogosławieństwo Kościoła, powinna należeć do kapłana lub pracownika duszpasterskiego w zależności od każdego indywidualnego przypadku” 
 
-  kardynał Reinhard Marx, przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec,przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy, doradca Franciszka w ramach ośmioosobowej Rady Kardynałów
 
Już w 2013, papież Franciszek, zabiegając większą otwartość Kościoła, który jego zdaniem jest zbyt przywiązany do małostkowych zasad, polecił amerykańskim biskupom przeprowadzenie ankiety, mającej na celu poznanie opinii wiernych o nauczaniu Kościoła w kwestiach małżeństwa i rodziny
Decyzję papieża entuzjastycznie przyjęli postępowi duchowni amerykańscy między innymi jezuita James Martin 
 
 oraz ksiądz Gil Martinez z nowojorskiej parafii św. Pawła Apostoła.
  foto Facebook  
 
 I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. (24) Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. (25) Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.” (Rz 1:23-27 BT)
 
Zmiany w Kościele od zawsze są częścią jego rzeczywistości - stwierdził kard. Reinhard Marx w wywiadzie dla styczniowego numeru niemieckiego miesięcznika "Herder Korrespondenz".
 
 
chnnews.pl; gość.pl; newyork.cbslocal.com; deon.pl

KOMENTARZE

 • do jednopała; rozumiem, że
  Twoim zdaniem, nie obroni.
  BTW
  Zajrzyj na stronę księdza Międlara
 • hm
  "Jestem Greg. Jestem księdzem rzymskokatolickim. I tak - jestem gejem".

  powiedz roux jak to jest możliwe ze faceta nie ciągnie z całych sił do kobiety , a do innego faceta?


  pozdr5.
 • @Zorion 21:06:16 witaj
  Ja nie wiem, dla mnie to niepojęte
  W młodości byłem tak naiwny, że jako jedyny nie wiedziałem, że szkolny kolega jest gejem, u niego w domu w większej grupie klasowej dzieliłem się wrażeniami z pierwszych tygodni studiów w Krakowie, przy relacji z kina "Sztuka" gdzie widziałem dwóch facetów trzymających się ukradkiem za ręce, nie zauważyłem, że całe towarzystwo wydawało się zmieszane a gdy koleżanka ścisnęła bardzo mocno moją dłoń uznałem to za objaw sympatii ;-)
  BTW
  niewykluczone, że znasz tą szkołę od środka (im Kopernika, rok budowy 1904 lub 1905)

  pzdr
 • @roux 21:41:13
  Szkołę znam, ale ja chodziłem do innej.

  pozdr.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY