Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
274 posty 5477 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Ksiądz profesor modlił się o śmierć papieża?! Dlaczego?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bo zabronił brać za mszę?

Postawa papieża Franciszka wzbudza wśród katolików dość zróżnicowane reakcje, od pełnego podziwu i aprobaty wiernych do - delikatnie mówiąc - chłodnej rezerwy części kleru. Coraz częściej i coraz głośniej słychać nawet głosy o rozłamie w Kościele. Oficjalnie mówi się o kwestiach doktrynalnych, których i tak nikt z duchownych nie stara się zrozumieć, a które wiernych i tak nic nie obchodzą
Pewne poruszenie wywołała niedawna homilia krakowskiego księdza i profesora  Edwarda Stańka - nawet arcybiskup nie mógł nie zareagować.
Cytując homilię, większość mediów zwróciła uwagę przede wszystkim na jeden fragment, w dodatku wyrywając go z kontekstu i oznajmiając w tytułach, że polski duchowny życzy Franciszkowi rychłej śmierci. Tymczasem ksiądz profesor Staniek powiedział: – Czym się kieruje papież? Nie wiem. Jaki jest cel jego wypowiedzi? Też nie wiem. Wiem, jak te wypowiedzi są wykorzystywane w mediach nastawionych na niszczenie Jezusa i Jego Kościoła. Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni – modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska.
 
„Oświadczenie arcybiskupa metropolity krakowskiego
 
Z ogromnym bólem i żalem przyjąłem wiadomość o słowach, jakie pod adresem Ojca Świętego Franciszka wypowiedział niedawno ks. prof. Edward Staniek podczas homilii w kościele sióstr felicjanek w Krakowie. Tę sprawę poruszyłem podczas osobistej z nim rozmowy.
Zapewniam, że w intencjach Ojca Świętego Franciszka modli się codziennie i żarliwie cały Kościół Krakowski, upraszając u Pana Boga tak konieczne dla Niego łaski w pełnieniu Urzędu Piotra w jednym, świętym, katolickim i apostolskim Kościele.
+ Marek Jędraszewski, Arcybiskup Metropolita KrakowskiKraków, 17 marca 2018 roku”.
diecezja.pl
 
Arcybiskup jasno i zdecydowanie wyraził poparcie dla Franciszka.
 
„Lud Boży, który ma wielkie wyczucie zarówno kiedy akceptuje, kanonizuje, jak i kiedy potępia – ponieważ może on potępiać – otóż lud Boży wybacza księżom wiele ułomności, wiele grzechów, ale dwóch nie może przebaczyć: przywiązania do mamony – gdy widzi księdza przywiązanego do pieniędzy, tego mu nie przebacza – i złego traktowania ludzi, kiedy ksiądz znęca się nad wiernymi – tego lud Boży nie może znieść, nie przebacza. Gdy są inne sprawy, inne słabości, inne grzechy... mówi wtedy: «Tak, on nie czuje się dobrze, biedny człowiek, jest sam, to jest to...» i stara się usprawiedliwić. Ale potępienie nie jest tak mocne i definitywne, lud Boży potrafił to zrozumieć. Status «pana», który ma pieniądze i prowadzi kapłana do tego, by był właścicielem firmy czy «księciem» i możemy iść jeszcze wyżej...” – kontynuował Ojciec Święty.
 
Papież Franciszek zwany jest „papieżem na XXI wiek”. Ma bardzo łagodne i liberalne podejście do wielu rzeczy, ale nie do tych, które do tej pory uchodziły za kościelną normę. Papież Franciszek uważa, że Kościół powinien być dostępny dla wszystkich. Ma dosłownie alergie na to jak bardzo materialnie księża podchodzą do swojej roli. Papież jest wściekły na takie, a nie inne zachowania kapłanów. Jak stwierdził bowiem, za żadną mszę świętą nie powinno się brać pieniędzy. Głowa Kościoła powiedziała to w bardzo dosadny sposób, wręcz z wściekłością.
 
– Jeżeli mam jakąś osobę, kogoś z rodziny, przyjaciół, którzy są w potrzebie lub przeszli już z tego świata do innego, mogę ich wymienić w tym momencie, w ciszy, w swoim duchu, albo prosząc o wymienienie ich. „Ale ojcze, ile trzeba zapłacić, aby to imię, które chcę, było wymienione?”. „Nic”. Zrozumieliście to? Nic! 
 
Swoim ostatnim stwierdzeniem dosłownie zmiażdżył polskich księży. W Polsce bowiem praktyka brania pieniędzy za mszę jest bardzo powszechna. Papież już wielokrotnie zwracał na to uwagę, jednakże bez skutku. Tym razem jednak naprawdę mocno się zdenerwował.
– Za mszę się nie płaci. Msza jest ofiarą Chrystusa, która jest darmowa. Odkupienie jest darmowe. Jeżeli chcesz złożyć ofiarę, to bardzo proszę zrób to, ale za nią się nie płaci
Słowa te szczególnie mocno uderzyły w wielu polskich księży, którzy nie wyobrażają sobie odprawienia mszy w jakiejś zamówionej intencji bez uiszczenia wcześniejszej opłaty przez wiernego.
 
 

diecezja.pl; radio vaticana; pikio.pl 

KOMENTARZE

 • Autor
  Coraz większy człowiek ma mętlik po wypowiedziach papieża Franciszka.
  Przecież od zawsze byli księża bardzo dobrzy i ci, którzy nie nadawali się na to stanowisko i nie tylko w Polsce, tylko na całym świecie. Bo natura ludzka nie jeste doskonała. Rok zamawiałam mszę i zapytałam się o opłatę. Usłyszałam: nic. Jak powiedzialam, że chcę dać ofiarę to usłyszałam, że datek mogę wrzucić do skarbonki w kościele. To był ksiądz w sile wieku. W innym miejscu młody ksiądz zasugerował mi wielkość wpłaty.
  Nic tutaj nie pomoże gadanie papieża tylko wyraźne przepisy ustanowione przez niego. Kościół luterański ma ustalone, że wierni płacą 1% swoich rocznych dochodów na kościół. Jeśli dobrze pamiętam to tam nie ma zamawiania mszy jak w kościele katolickim.
 • @leoparda 13:15:22
  A zbierają luteranie na tacę? Pytam z ciekawości.
 • @leoparda
  BÓG OJCIEC SYNA SWEGO JEDNORODZONEGO DAŁ! NIKOGO WIĘCEJ!

  Franciszek, Wasz papież, łamie Boskie Prawa Leopardo. Nie tylko on zresztą. Każdy papież, (włącznie z papieżem Janem Pawłem II) oszukiwał katolików.
  Ot choćby modlitwa wstawiennicza do Marii, to czystej krwi herezja jest.

  Bóg Ojciec ustanowił tylko i wyłącznie Syna Swego by był Jego Pośrednikiem. Pan Jezus nie jest ani Twoim ani moim Pośrednikiem. To nie Ty ani ja wysłaliśmy Zbawiciela do człowieka! To zrobił Bóg Ojciec.

  Dlatego Apostoł Paweł do Tymoteusza głosi:

  "5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, 6 który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie".

  2/5, 6

  http://www.nonpossumus.pl/ps/1_Tm/2.php

  I mowa Syna Bożego z Ewangelii według Jana 3/16

  "16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne".

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/3.php

  No cóż, nie ma najmniejszej nawet wzmianki w Piśmie Świętym mówiącej o tym, że Bóg Ojciec lub Syn Boży uczynili Marię pośredniczką pomiędzy Panem Jezusem a nami.

  Zresztą, zgodnie z Nauką Pana Jezusa, Maria dawno temu umarła i pewnego dnia zmartwychwstanie do życia wiecznego!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @Lotna 15:33:31
  Nie zbierają na tacę.
 • @57KerenOr 15:46:50
  Ty tak uważasz i masz do tego prawo. Wiadomo, że są różnice pomiędzy chrześcijanami.
 • @leoparda
  WAŻNE JEST TO CO UWAŻA BÓG OJCIEC ORAZ JEGO SYN!

  Odpowiedz proszę na podstawie Nauki Pana Jezusa a nie na podstawie swoich domysłów Leopardo.

  Zresztą strasznie po macoszemu potraktowałaś mój wpis!

  Aaa... Jeszcze jedno! Owe różnice, o których piszesz, przede wszystkim mogą godzić w Mądrość Bożą zatem przestańmy wreszcie podobać się ludziom i zacznijmy głosić na Neonie TO co Głosił Syn Boga Ojca, Jego uczniowie i prorocy!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 15:58:01
  Czemu po macoszemu? Co jakiś czas nachodzą mnie Świadkowie Jehowy i chcą mnie zmieniać. Jakoś nie dochodzi do nich, że ja swojej wiary nie zmienię. Luteranienie nie uznają kultu świętych i czczą Maryję tylko jako matkę Jezusa. Jednak nikt z moich znajomych nie próbuje mnie nawracać. Ja szanuję ich wyznanie, a oni moje.
 • @leoparda
  LECZ NAJWIĘKSZA JEST MIŁOŚĆ!

  Ja nie jestem Świadkiem... Nie jestem również katolikiem, Adwentystą, Badaczem, czy Luteraninem.
  Chciałem tylko nadmienić w swoich wpisach ważną sprawę a mianowicie tą, że Syn Boga Ojca jest posłany przez Swojego Tatę do rodzaju ludzkiego. Tylko Syn i nikt więcej!

  A Maria nie żyje!

  No ale Ty na podstawie Pisma Świętego rozmawiać nie chcesz. Szkoda! Tak właśnie zachowują się katolicy. Po prostu katolicy nie chcą rozmawiać o TYM, w Którego ponoć wierzą!

  Hmm... Właśnie, nikt z Twoich znajomych nie chce Cię nawracać. A może nikt z Twoich znajomych po prostu również nie ma nic do powiedzenia na temat Ewangelii Pana i Boga Jezusa Chrystusa?

  Z drugiej strony, jeżeli Syn Boży zechce, to pewnego dnia i tak Cię zmieni, czy tego chcesz, czy też nie! Wszytko jest w Jego Mocy!

  PS

  Ja szanuję ludzi ale nie szanuję niezgodnych z Nauką Boga Ojca i Boga Syna ludzkich poglądów!

  Nie mam zamiaru człowieka ustawiać przed Pana Jezusem Chrystusem!

  CZEŚĆ!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @leoparda 13:15:22
  "Jeśli dobrze pamiętam to tam nie ma zamawiania mszy jak w kościele katolickim" - bo dla "lutrów" nie miałoby to sensu, jeśli nie wierzą w przeistoczenie podczas mszy św.

  ja osobiście daję na tacę wg moich możliwości i nie narzekam.

  natomiast Franciszka (który nie lubi, jak go nazywać papieżem) uważam za głupiego jak but argentyńskiego komunistę i może nie, że życzyłbym mu śmierci, ale chciałbym, żeby ten jego nieszczęsny pontyfikat zakończył się jak najszybciej.
  Może Franciszek ma upodobanie do chodzenia na goło jak Gandhi, ale ja chcę, żeby widzialna głowa mojego kościoła jakoś wyglądała, a nie jak dziad kalwaryjski

  pozdr
 • Witaj
  Myślę, że zarzuty ks. prof. Stańka dotyczą zamętu teologicznego i obyczajowego, jaki prowadza w KK Franciszek, a nie dawania na tacę.

  pozdr
 • Witam.
  //Coraz częściej i coraz głośniej słychać nawet głosy o rozłamie w Kościele. Oficjalnie mówi się o kwestiach doktrynalnych, których i tak nikt z duchownych nie stara się zrozumieć, a które wiernych i tak nic nie obchodzą//
  Jeśli nie starają się zrozumieć to dlatego, że uważają ten proces za zakończony a w rzeczywistości to chyba niechęć do zmian, obawa o utratę tego co jest, statusu.
  Ci, którzy się sprzeciwiają i ci, którzy nie zresztą też siłą rzeczy muszą mieć jakieś argumenty - coś ich to musi obchodzić. Są bardziej i mniej przemyślane...
  Ja bym to nazwał kwestiami umownymi... Ale przynależność do Kościoła katolickiego wymaga posłuszeństwa papieżowi... To mniej sporne.
 • @57KerenOr 17:11:05
  Kolego, czy to próba ratowania swojej reputacji poprzez maskowanie? Bezsprzecznie (co potwierdziłeś banem) udowodniono Ci nieumiejętność prowadzenia jakiejkolwiek rozmowy. Tak... Aż tak.
  Chciałem dokończyć swoją tam wizytę przepraszając za zawracanie głowy i informując o braku zainteresowania z mojej strony przekonywaniem się do ślepej wiary w sekwencję ułożonych przez siebie sformułowań czy po prostu poglądy A tu nur. Cóż... Dlatego pytam... Na obrażałeś mnie, autora artykułu, który Ciebie miał przekonać do moich słów (w ledwie zaczętej dyskusji z Tobą i przekierowywanej przez Ciebie) mówiących o potrzebie podstawowego (wspólnego) zrozumienia podstawowych (z używanych) a najczęściej różnie interpretowanych pojęć...
  Za trudne.
  Zapytam wprost, tak po ludzku. Człowieku, kogo obchodzi przytakiwanie czyimś wymysłom? Powodzenia w trzyosobowej sekcie!

  PS: Pytania są?
 • @MacGregor 17:34:20
  Słowa nieograniczenie okrutne w kierunku swojej głowy... Nieograniczenie niepoparte argumentami.

  //Myślę, że zarzuty ks. prof. Stańka dotyczą zamętu teologicznego i obyczajowego, jaki prowadza w KK Franciszek, a nie dawania na tacę.//
 • @MacGregor 17:31:46
  Jak wygląda złota korona na głowie gdy na ciele podarte wory pokutne? Chyba, że jesteście kościołem zamożnych tylko i wyłącznie.

  //Może Franciszek ma upodobanie do chodzenia na goło jak Gandhi, ale ja chcę, żeby widzialna głowa mojego kościoła jakoś wyglądała, a nie jak dziad kalwaryjski//
 • @MacGregor 17:31:46
  "...jak Gandhi...jak dziad kalwaryjski..."

  Ty to jakiś super mega hiper katolik jesteś, co?
 • @MacGregor 17:31:46
  Popatrz , popatrz .. widzę że chamstwo staje się cnotą .

  ,, natomiast Franciszka (który nie lubi, jak go nazywać papieżem) uważam za głupiego jak but argentyńskiego komunistę ,,

  ,,ja osobiście daję na tacę ,,.... uważasz ze dlatego wolno ci więcej ..

  Pseudo katoliku ...kogo nazywasz głupim jak but .. raczej sam nim jesteś , te słowa świadczą o tobie .

  Słuchaj ,,katoliku,,... papieża wybierają kardynałowie ..natchnieni duchem świętym . Po wyborze wszyscy składają przysięgę posłuszeństwa . Od tej pory , Papierz jest głową kościoła i namiestnikiem Chrystusa .

  Powinieneś być więc świadomy teraz ... kogo nazywasz głupcem .

  Mówisz .. ,,jak dziad kalwaryjski,, a wiesz że za złe miano Jezusowi taki wygląd ... , Nie szata zdobi człowieka ....

  ,, argentyńskiego komunistę ,, Poczytaj sobie listy św. Pawła , a zobaczysz kim byli pierwsi chrześcijanie .

  Może się wielu wydaje że należą do kościoła jednak wiary w was nie ma .
  Nie napisałem tego złośliwie , tylko pod rozwagę , bo tak wielu mieniących się wyznawcami Chrystusa w szczególny sposób wyraża miłość bliźniego .
 • @MacGregor 17:34:20 witam
  Stąd znaki zapytania. Chociaż każde zjawisko ma dwa wyjaśnienia, to, które dobrze brzmi i drugie, które jest prawdziwe.

  pozdr

  BTW
  nie mogę się powstrzymać przed cytatem (przed chwilą odsłuchałem na YT)

  "There's a sign on the wall but she wants to be sure
  Cause you know sometimes words have two meanings"
 • @leoparda 13:15:22 są wyraźne przepisy
  "(7) Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. (8) Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! (9) Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. (10) Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy." (Mt 10:7-10 BT)

  Pozdrawiam
 • @Franek Ganek 17:38:12 witam
  Kieruje nimi (ludźmi) strach przed ludźmi, wolą się nie wychylać

  "(13) Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. (14) Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują." (Mt 7:13-14 BT)

  pozdrawiam
 • @57KerenOr 15:46:50 witam
  Papież też myli się co liczby archaniołów, nie przyjmuje do wiadomości, że z Biblii wynika iż Archanioł jest tylko jeden.

  pozdrawiam
 • @roux
  PAN JEZUS NIE JEST ARCHANIOŁEM MICHAŁEM!

  Wiem roux, że piszesz "pode mnie" i wiem również, że tego typu dywagacje dla Ciebie są ważniejsze od ... wielu spraw jeszcze ważniejszych...:)!

  Jednak mylisz się! Pan Jezus nie jest Archaniołem Michałem tylko BOGIEM i STWÓRCĄ NIEBA I ZIEMI. To On Rzekł i stało się...

  http://m.neon24.pl/1bd5fe37d5e16890fbe2b890e5ea7527,0,0.jpg

  Michał, książę Michał to oddzielna osoba opisywana w Biblii. To Starszy Anioł, czyli Archanioł. Pan Jezus jest Synem Boga Ojca i każdy Anioł, i Archanioł ustępuje Mu w Mocy i Majestacie.

  Faktem jest, że z nazwy tenże Archanioł wymieniony w Biblii to Michał i nazwany jest Archaniołem, i nazwa ta występuje tylko raz, (sprawa dotyczy Michała a nie Pana Jezusa). Jednak Michał nie jest jedynym Starszym Aniołem, który "dowodzi" innymi Aniołami.

  Prorok Daniel wyraźnie Wam zaprzecza stwierdzając, że Michał jest JEDNYM Z KSIĄŻĄT.

  http://m.neon24.pl/1bd5fe37d5e16890fbe2b890e5ea7527,0,0.jpg

  Zatem Archanioł Michał nie może być Panem Jezusem, ponieważ Bóg Ojciec tylko do Pana Jezusa Rzekł: "Ty jesteś moim synem; Ja dzisiaj zostałem twoim ojcem" a nie nazwał tak żadnego z innych Aniołów.

  Zobacz: List do Hebrajczyków 1/5!

  http://biblia.info.pl/biblia.html Przekład Świadków... czyli przekład "Twój"!

  A teraz proroctwo Daniela na temat MICHAŁA. No cóż, ów Daniel był jednak mądrzejszy ode mnie i od Ciebie, zatem to On ma rację a nie TY!

  http://m.neon24.pl/b2575a400c00765bbbe14494be18caf9,0,0.png

  Cytat:

  "(13) Ale książę królestwa perskiego przeciwstawiał mi się przez dwadzieścia jeden dni, a oto przybył mi z pomocą MICHAŁ, JEDEN Z NAJPRZEDNIEJSZYCH KSIĄŻĄT; ja zaś pozostałem tam przy królach Persji".

  Daniel 10/13

  http://biblia.info.pl/biblia.html Przekład Świadków... czyli przekład "Twój"!

  No cóż, TY uważasz, że Michałem jest Pan Jezus ale Daniel Ci przeczy ponieważ tenże Daniel, Michała nazywa JEDNYM Z NAJPRZEDNIEJSZYCH KSIĄŻĄT A NIE NAJPRZEDNIEJSZYM.

  BO PRZECIEŻ PAN JEZUS JEST NAJPRZEDNIEJSZYM KSIĘCIEM, PRAWDA? JEST PRZECIEŻ PANEM PANÓW I KRÓLEM KRÓLÓW WIĘC NIE MOŻE ZBAWICIEL BYĆ JEDNOCZEŚNIE... JEDNYM Z NAJPRZEDNIEJSZYCH...

  Zatem to Daniel ma rację a nie TY!

  http://m.neon24.pl/daba81bd302affb3a32506e10f3d16e0,0,0.jpg

  No i powiedz wreszcie ludziom, bo chyba nie wiedzą, iż uważasz, że Archaniołem Michałem jest Pan Jezus!

  No to narka!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 20:56:39 Bez ustalenia liczby archaniołów nie ruszymy z miejsca
  Przyznasz, że archanioł jest jeden?
  Czy nadal będziesz powtarzał za Watykanem jakoby archaniołów miało być wielu?

  Do udowodnienia, że Jezus i Michał to ta sama osoba będzie można przejść później.

  BTW
  technika, którą stosujesz nosi nazwę "ucieczka do przodu"
 • @roux
  ŻARTUJESZ CHYBA! ROUX! JAKIEŚ PROBLEMY MASZ Z CZYTANIEM?!

  http://m.neon24.pl/a45b6ee12b87b4ff4924d3d4c8ba6d69,0,0.jpg

  Wszystko, dokładnie wszystko na interesujący temat w powyższym komentarzu zawarłem!

  Czytaj ze zrozumieniem! Czytaj raz, potem drugi i może zaczaisz!

  No bywaj! A, propos "ruszenia z miejsca"! Ja z miejsca już ruszyłem a mniemam, że w temacie który w końcu hmm to Ty poruszyłeś, nie masz już nic do dodania, ponieważ... he he, nie masz!

  No i spręż się roux, spręż!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 22:26:10 wniosek jest jeden
  Nie możesz zaprzeczyć, że powtarzasz nauki Watykanu, bezkrytycznie. Masz do tego pełne prawo.
 • @roux
  POWTARZAM W TYM WYPADKU SŁOWA PROROKA DANIELA A NIE WATYKANU. POMYLIŁEŚ BIBLIĘ Z KATOLICKIM KATECHIZMEM!

  Na temat Archanioła Michała piszę to, o czym mówi Pismo Święte!

  W swoim życiu spotkałem wielu Świadków...chodzących od domu do domu ale Ty mówiąc szczerze jesteś ewenementem. Wolisz wrzucać artykuł za artykułem na temat biskupów i papieży niźli wychwalać tutaj Moc i Potęgę Boga Ojca i Boga Syna.


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @MacGregor 17:31:46
  Popatrz sobie na bogactwa Watykanu, a przekonasz się, że głowa Twojego kościoła wygląda o wiele lepiej niż "jakoś".

  "ja osobiście daję na tacę wg moich możliwości i nie narzekam."

  Good for you. Tu nie chodzi o kwotę, ale o sam fakt. Datki powinny być kompletnie dobrowolne i niewymuszone i powinna być do tego jakaś skrzynka, a nie zbiórka zaraz po modlitwie.

  Ja osobiście, kiedy widzę faceta biegającego po kościele z tacą czuję się oszukana, bo coś, co miało wypływać z wiary, szczodrości serca i miłości do Boga i bliźniego nagle okazuje się być po prostu częścią biznesu robiącego pieniądze. Co gorsza robią to w czasie mszy, nawet nie czekając jej zakończenia.

  Przeistoczenie czy jego brak nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli przeistoczenie ma miejsce, to czy dlatego powinno być opłacane? Bo "lepsza jakość" mszy? Ponoć Chrystus wyrzucił kupców z domu bożego, to co oni teraz tam robią?
 • @57KerenOr 11:44:09
  Powtarzasz watykańskie brednie, zaprzeczanie nic Ci nie da.
  Żadna watykańska nauka nie opiera się na Biblii.

  Daniel pisze, że Archanioł Michał jest jednym z najprzedniejszych książąt, lecz z tego nie wynika wcale, że ktokolwiek jest mu równy rangą a tym bardziej nie wynika, że są jacyś inni archaniołowie.
 • @roux
  OJ WYNIKA WYNIKA, jednak trudno to wytłumaczyć temu, kto ma problemy z językiem polskim!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 12:39:28
  To może dla Ciebie wynika ;-)))
 • @roux
  TYMCZASEM KONIEC ROZMOWY...

  Właściwie to ja rozmawiałem a Ty wykazałeś się kompletnym brakiem wiedzy. Pisz Ty lepiej o biskupach. Z Watykanem masz bardzo dużo wspólnego. Tak samo jak oni i Ty nie znasz Nauki Pana i Boga Jezusa Chrystusa.

  Tak samo jak oni i Ty nie słuchasz Rozkazu Boga Ojca, Który Syna Swego nam Dał...

  Zapewne jesteś Świadkiem... ale świadkiem samego Siebie a bez rozkazu z Warwick w stanie Nowy Jork to Ty palcem nawet ruszyć nie potrafisz :).

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg
 • @57KerenOr 12:39:28
  //trudno to wytłumaczyć temu, kto ma problemy//

  (27) Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (28) Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą. (29) Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte. (30) Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego,
  i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi;
  i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą. (31) Pośle On swoich aniołów z trąbą o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego. (32) A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo! Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato. (33) Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach.
  (Ew. Mateusza 24:27-33, Biblia Tysiąclecia)

  (1) A teraz wy, bogacze, zapłaczcie wśród narzekań na utrapienia, jakie was czekają.
  (2) Bogactwo wasze zbutwiało, szaty wasze stały się żerem dla moli, (3) złoto wasze i srebro zardzewiało, a rdza ich będzie świadectwem przeciw wam i toczyć będzie ciała wasze niby ogień. Zebraliście w dniach ostatecznych skarby. (4) Oto woła zapłata robotników, żniwiarzy pól waszych, którą zatrzymaliście, a krzyk ich doszedł do uszu Pana Zastępów.
  (List Jakuba 5:1-4, Biblia Tysiąclecia)

  (14) Również o nich prorokował siódmy po Adamie /patriarcha/ Henoch, mówiąc: Oto przyszedł Pan z miriadami swoich świętych, (15) aby dokonać sądu nad wszystkimi i ukarać wszystkich bezbożników za wszystkie bezbożne uczynki, przez które okazywała się ich bezbożność, i za wszystkie twarde słowa, które wypowiadali przeciwko Niemu grzesznicy bezbożni.
  (16) Ci zawsze narzekają i są niezadowoleni ze swego losu, /choć/ postępują według swoich żądz. Usta ich głoszą słowa wyniosłe i dla korzyści mają wzgląd na osoby
  (List Judy 14-16, Biblia Tysiąclecia)
 • @57KerenOr 13:55:43
  Jak zwykle, przyparty do muru, bierzesz ogon pod siebie; -))
  Typowa reakcja zakompleksionego fanatyka.
  Brak wiedzy maskowany tupetem, argumenty ad personam, demonstracja rzekomej wyższości.
  Mocno trzymasz się Watykanu

  "I nikt nie płakał po nim "
 • @Franek Ganek 14:56:07
  Keren nie zrozumie ;-)
 • @roux 15:21:10
  //Keren nie zrozumie//
  Jakbym w to wierzył to bym nie próbował.
 • @Franek Ganek 15:37:29 chociaż, z drugiej strony,
  kropla drąży kamień
 • @roux 15:43:43
  Fakt - łatwo nie ma... Nie rozumie, że potrzeba zrozumieć by móc rozumieć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY