Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
291 postów 5713 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Addio papa Franco, jutro majdan w Watykanie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niewykluczone, że papieskie „piekło nie istnieje” to „false flag” przed zmianą na papieskim tronie

 Potężny głos wszystkich wieków o tym świadczy, że Rzym jest katedrą św. Piotra, jest katedrą prawdziwie najwyższą, Mistrzynią, i że Papież na niej zasiadający jest Zwierzchnikiem całego Episkopatu, najwyższym Zwierzchnikiem Kościoła powszechnego, czyli katolickiego. Papieżowi, jako następcy książęcia Apostołów, służy prymat, tj. najwyższa władza duchowa, nie tylko czci i pierwszeństwa, lecz także i jurysdykcji, czyli władzy nad całym ciałem, tj. ogółem Biskupim i nad całym Kościołem. Najwyższa ta władza duchowa, prymat, należy mu z prawa Boskiego i na mocy postanowienia samego Jezusa Chrystusa, a nie z prawa ludzkiego i nie na mocy postanowienia kościelnego lub cywilnego. Na mocy tej władzy najwyższej Papież jest Zwierzchnikiem, nauczycielem, monarchą duchowym Biskupów i wszystkich wiernych, może stanowić prawa dla całego Kościoła, ustanowić Biskupów i im powierzać część trzody Zbawiciela; słowem, może rządzić najswobodniej i trzodą i Pasterzami: do Papieża, przeto, należy zwoływać Sobory powszechne, na nich prezydować i potwierdzać ich postanowienia. Do niego należy wyrokować sądem najwyższym w rzeczach wiary i obyczajów.

♦♦♦
 
W Kościele nie ma demokracji, dlatego jest tak skuteczny. Idiotyzm demokratycznego systemu nie jest już zauważany w erze mózgów wypranych liberalizmem i medialną propagandą o rzekomej, choć oczywiście nieistniejącej władzy ludu. Ale czy katolik może sobie wyobrazić, że studenci seminarium wybierają papieża zaznaczając swoje typy na karteczkach? Idiotycznie, nieprawdaż? A jednak w kwestii polityki niewielu to już dziwi. Kościelna hierarchia jest potęgą od samego początku istnienia, ponieważ niewykształcony jeszcze i niedoświadczony kleryk nie ma wiele do gadania w kwestiach istotnych dla kraju, czy świata. Jest to potężne zabezpieczenie przed nieodpowiedzialnymi działaniami młodych stopniem lub nieodpowiednich kapłanów. A skoro hierarchia ma tak ogromne znaczenie w Kościele, to bardzo trudno jest wpłynąć na całą instytucję oddolnie. Bo co może dać przekonanie jednego proboszcza do swojej sprawy (np. komunizmu), skoro i tak nie ma on możliwości wpłynięcia na biskupa, arcybiskupa, czy papieża? Co więcej, jeśli w Kościele oddolne inicjatywy szkodzą wiernym, wierze katolickiej lub sprzyjają antychrześcijańskim grupom, są po prostu cenzurowane i neutralizowane.
 
♦♦♦
Szykuje się naprawdę ciekawe i ważne dla Kościoła wydarzenie. 7 kwietnia w Rzymie odbędzie się konferencja poświęcona sytuacji Kościoła po adhortacji ,,Amoris laetitia''. Wśród prelegentów znajdą się między innymi kardynał Raymod Leo Burke, kardynał Joseph Zen oraz biskup Athanasius Schneider. ,,Kościele katolicki: dokąd zmierzasz?'' - brzmi nazwa konferencji, którą organizuje włoskie stowarzyszenie ,,Przyjaciele Kardynała Caffarry''. Kardynał Carlo Caffarra to jeden z sygnatariuszy głośnych dubiów do papieża Franciszka gorliwie zabiegający o uchowanie skarbu Tradycji, zmarły w ubiegłym roku. Organizacja takiego spotkania była jednym z jego ostatnich życzeń.
,,Tylko ślepiec może zaprzeczyć, że w Kościele panuje wielkie zamieszanie'' - brzmi podtytuł rzymskiego spotkania. To słowa, jakie kardynał Caffarra wypowiedział w rozmowie z dziennikiem ,,Il Foglio'' w styczniu 2017 roku. Konferencję 7 kwietnia rozpocznie wystąpienie kardynała Waltera Brandmüllera, innego z sygnatariuszy dubiów. Niemiec powie o przykładzie błogosławionego kardynała Johna Henry'ego Newmana i o jego eseju ,,Słuchanie głosu wiernych w sprawach doktryny''.
Następnie kardynał Burke wygłosi wykład pod tytułem ,,Ograniczenia autorytetu papieskiego w doktrynie Kościoła''. Z kolei biskup Schneider powie o ,,Stolicy Apostolskiej jako cathedra veritatis <<siedzibie prawdy>>''. Emerytowany biskup Hong Kongu, wierny Watykanowi kardynał Joseph Zen, powie o współczesnym Kościele w Chinach. Nie będzie osobiście obecny, ale wygłosi przemówienie transmitowane.
Ciekawie zapowiadają się też wystąpienia świeckich. To między innymi profesor historii i prawa z Turynu, Valerio Gigliotti, który omówi ograniczenia władzy papieskiej w historii i prawie Kościoła. Głos zabierze też między innymi były przewodniczący Senatu Włoch, filozof Marcello Pera.
Na koniec nastąpi bardzo ważny moment. Zostanie zaprezentowany tekst deklaracji dla całego Kościoła - będzie to głos ,,ochrzczonych i bierzmowanych członków Ludu Bożego''. Tekst deklaracji będzie zarazem wyznaniem wiary w tych sprawach doktrynalnych i moralnych, które są dziś przedmiotem kontrowersji.
 
Ze skarbnicy wiedzy teologicznej. Studium dogmatyczne na podstawie św. Tomasza, Doktora Anielskiego. Napisał Ks. J. D., Warszawa 1899
Fronda.pl

KOMENTARZE

 • @Autor
  Widzę, że piekło a swych zagorzałych obrońców.
  No, gdzie wy się podziejecie jak wam miejsce spotkań odbiorą?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:38:31 witam
  "Czy macie postępowy pogląd na piekło i czy w ogóle idziecie z duchem czasu, z reformistami? Jest to miejsce dla ubogich grzeszników; kotły z siarką, kotły Papina, kotły wysokiego ciśnienia, grzesznicy wysmażają się w nich na margarynę, rożny elektryczne, wielkie walce drogowe walcują przez miliony lat grzeszników, zgrzytanie zębów naśladują dentyści za pomocą specjalnych narzędzi, biadania i narzekania nagrywa się na płyty, które się potem odsyła na górę do nieba, ku rozweseleniu sprawiedliwych."
  J.Haszek "Szwejk"

  pozdrawiam
 • @roux 08:47:55
  piekła nie ma ..

  w księgach testamentowych jest zawarte przesłanie . Całość naszego świata jest dualna , najbardziej znane jest dobro i zło .
  Kiedy bóg wygnał pierwszych rodziców z raju na ziemię . Wszystkie pokolenie do przyjścia Jezusa żyły w grzechu pierworodnym.
  Są i tacy co mówią iż grzechem było współżycie Ewy i węża .
  Kiedy wychodzili Żydzi z Egiptu , tam na pustyni Bóg wskazał im że ich Bogiem i Ojcem jest Wąż . Jest symbolem ciemności i fizycznego ciała .
  Wąż , Szatan, jest tez symbolem egoizmu , pozbawiony empatii .

  Jezus odzwierciedla światłość i miłość względem każdego , odwrotność egoizmu . Jego śmierć zaciera grzech pierworodny , nazwijmy to resetem . Jest ,,bytem,, duchowym i mówi nam że i my mamy taką iskierkę w sobie . Ta iskra to nasza świadomość i jej powiększanie , coś co żyje wiecznie . W przeciwieństwie do fizycznego ciała ulegającego destrukcji , śmierci , a które ma pociąg do dóbr fizycznych

  Księga Starego Testamentu ..Judaizm .. to księga Węża , ciemność
  Księga Nowego Testamentu ..Chrześcijaństwo ..to księga Jezusowa , jasność . Kto inwestuje w jasność jest człowiekiem oświeconym , wiedza ...

  Choć się wydaje że są to dwie różne religie , gdzie dobro i zło nie pasują do siebie . Jednak jest to pokazanie , odzwierciedlenie natury człowieka .
  Człowieka który żyje w materialnym świecie pełnym pożądań ..
  Człowieka któremu się mówi że to materialne krótkie życie jest namiastką tego co daje nam wiedza , bo to jest tym prawdziwym złotem tam po drugiej stronie .

  pożyjemy , zobaczymy.... a raczej jak umrzemy
  , Addio papa Franco ,, .. bez podniety roux .

  To jest machina , nie tak szybko można tam coś zmienić . W czasach nowych technologi i szybkiego przesyłu wiadomości . do głosu wybijają się jednostki którym jest trochę za ciasno i im się wydaje że znają prawdę absolutna .
  Nie będę nawijał o tym jak powstaje dogmat wiary .. bez przesady , papież nie jest tu wyrocznią .

  ,,Emerytowany biskup Hong Kongu, wierny Watykanowi kardynał Joseph Zen, powie o współczesnym Kościele w Chinach. ,,
  Tak się składa że ludzie rządni są władzy , niestety pasterze szczególnie . Ci dwaj o ile pamiętam odwołanych hierarchów w chinach , podobnie jak w Polsce . Marzyła się władza absolutna , wbrew naukom Jezusa o oddzieleniu kościoła od państwa .
  Panie roux ...z dużej chmury .......
 • Są przecieki że Bank Watykanu to jeden z banków CIA
  To by wyjaśniało bardzo strukturę władzy globalnej mafii

  Są przecieki o praniu brudnych pieniędzy...
  i wnioski że Watykan to w istocie agentura CIA....
  a może odwrotnie ?

  Na tym tle pytanie kto rządzi w USA Tramp czy CIA jest retoryczne...
  Na miejscu Trampa miała zasiąść inna marionetka..
  Teraz trwają wysiłki by Trampa przerobić na marionetkę.

  Jak się nie uda... to się wymieni marionetkę na inną...
  Jedyny strach to strach przed wielkoskalowym buntem ludności...
  więc trzeba marionetki wymieniać "zgrabnie" by nie doprowadzić do buntu.
 • @Oscar 17:28:58 witam
  /Watykan to w istocie agentura CIA./
  to niewykluczone, od zakończenia II WŚ;
  zdjęcie zdaje się to potwierdzać:

  http://m.neon24.pl/2389bf440ce1f6691344e7e1ea959971,13,0.jpg

  a oto przyszły papież:

  http://cdn21.se.smcloud.net/t/photos/t/262939/wyrzucil-kardynala-pajaca_20109613.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY