Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
291 postów 5713 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Szok! Katolicki portal oskarża JP 2 o herezję i bluźnierstwo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Herezja i bluźnierstwo nie zaczęły się od Franciszka”

„Dzisiaj wiele się słyszy o bluźnierstwach i herezjach popełnianych przez Jorge Bergoglio, człowieka lepiej znanego pod pseudonimem "Papież Franciszek". Dlatego wielu uczciwych, lecz wprowadzonych w błąd ludzi wspomina bezpośrednich poprzedników Franciszka, Benedykta XVI (2005-2013) i Jana Pawła II (1978-2005). Prawdą jest jednak, że jeśli chodzi o herezję i bluźnierstwo, Franciszek jest jedynie kontynuatorem tradycji zapoczątkowanej przez jego modernistycznych poprzedników.
W grudniu 2016 ostro krytykowaliśmy Franciszka za skandaliczne twierdzenie, iż jakoby  Jan Chrzciciel, gdy był więziony przez Heroda za potępienie jego zbrodni cudzołóstwa, wątpił, czy Jezus z Nazaretu był naprawdę Mesjaszem.
Okazuje się, że ten błąd nie jest nowy. Jeden z naszych czytelników zauważył, że takie samo stwierdzenie zostało wygłoszone przez „papieża” Jana Pawła II (biskup Karol Wojtyła) ponad 30 lat temu podczas wizyty w kościele  luterańskim w Rzymie - na dodatek nie było to jedyne skandaliczne oświadczenie wygłoszone przy tej okazji.
Mówimy o wydarzeniu, które miało miejsce w niedzielę, 11 grudnia 1983 kiedy Jan Paweł II odwiedził Christuskirche- kościół luterański w Rzymie, aby wziąć udział w spotkaniu  ekumenicznym, wygłosił refleksję adwentową, w której obraził zarówno naszego Błogosławionego Pana, jak i Jego zwiastuna, Jana Chrzciciela. Tekst tej refleksji jest dostępny na stronie Watykanu w języku włoskim, niemieckim i portugalskim; tłumaczenie na język angielski zostało wydrukowane w wydanej w dniu 9 stycznia 1984 r. watykańskiej gazecie L'Osservatore Romano (s.13).
 
Poniższy fragment pochodzi z angielskiego tłumaczenia przemówienia , które "święty papież" przekazał ekumenicznemu  audytorium:
‘Podczas tego adwentowego czasu zbawienia nasze uszy i nasze serca są napięte; słyszą i uświadamiają sobie dobrą nowinę o tym, który przyszedł i który z pewnością przyjdzie. W naszym codziennym życiu często doświadczamy bolesnej prawdy tego przejściowego okresu. Czy nie przywołujemy wciąż sytuacji Jana Chrzciciela? Jak głosi Ewangelia, znalazł się on w sytuacji ostatecznej. Musiał rozwiązać sprzeczność między ustalonym wyobrażeniem o
Mesjaszu a swoją osobistą sytuacją, określoną przez więzienie i groźbę śmierci.
Pytanie Jana było zatem poważne i zrodzone w sytuacji zagrożenia,  
„Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać? (Mt 11,3)
Jezus pochylił się nad udręczonym pytaniem swojego zwiastuna i upewnił go w wierze: czas zbawienia, królestwo boże nadeszło. Mesjasz jest tutaj. Niewątpliwie znaki i cuda nie mają znaczenia. Lecz ktokolwiek jest w stanie zrozumieć znaki jako wypełnienie proroctw przepowiedzianych  w Starym Testamencie może w tym momencie cieszyć się z bycia obywatelem eschatologicznego królestwa bożego’
 
(Antypapież Jan Paweł II, Przemówienie podczas ekumenicznego spotkania z ewangelicką wspólnotą luterańską w Rzymie, Vatican.va, 11 grudnia 1983 r., Tłumaczenie: Osservatore Romano.)
 
W tych dwóch akapitach napisano: (1) twierdzenie, że św. Jan Chrzciciel wątpił, czy Jezus rzeczywiście był Mesjaszem; (2) domniemane twierdzenie, że Wiara nie jest pewna; i (3) twierdzenie, że cuda działały przez Chrystusa, nie są same w sobie przekonujące.
 
Wyświęcony na kapłana w 1946 r, konsekrowany na biskupa w 1958 r., Karol Wojtyła był zobowiązany przestrzegać ustanowionej przez Piusa X w 1910 przysięgi przeciw modernizmowi
Po wtóre: przyjmuję zewnętrzne dowody Objawienia tj. dzieła Boże, a zwłaszcza cuda i proroctwa i uważam je za najpewniejsze znaki Boskiego początku religii chrześcijańskiej, a zarazem za znaki najzupełniej dostosowane do stanu umysłowości wszystkich wieków i ludzi – nie wyjmując współczesnych.
Zatem oprócz bluźnierstwa i herezji mamy jeszcze do czynienia z krzywoprzysięstwem”
 

https://novusordowatch.org/2018/05/day-john-paul2-blasphemed-jesus-christ-john-baptist/ 

KOMENTARZE

 • To są tzw. "świętsi od papieża"
  czyli z francuska plus catholique que le pape.

  Z drugiej strony że tez się Koledze nie znudzi to ciągłe brandzlowanie się tym najwidoczniej i znienawidzonym i dośc słabo znanym katolicyzmem?

  Uczciwiej byłoby nie tyle srać na KR-K przy każdej okazji, a raczej promowac własne poglądy, bo doprawdy nie wiem, czy Kolega je posiada i jakie

  z powazaniem i sympatią
 • @MacGregor 16:43:29
  Dzieki za koment

  pozdrawiam

  "4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli" (Ap 18:4 BT)
 • @roux 16:54:37
  Przepraszam, zagalopowałem się.

  W sumie szoku nie powinno być.
  Są różne dziwactwa na obrzeżach kk, np. tzw, sedewakantyści uważający, że ostatnim prawym papieżem był Pius XII, a potem to juz jacys pajace, bez Bożego błogosławieństwa, czyli że stolica apostolska jest nieobsadzona od tamtego czasu.

  Jeśli cokolwiek mnie irytuje, to nie zarzuty pod adresem KK, bo często KK na nie zasługuje (np. zamiatanie pedofilii pod dywan, w Polsce jakikolwiek brak lustracji, wyznawanie wiary w święty spokój, jawna zdrada interesów narodowych, judaizowanie, podczepienie się pod kasę unijną itd), ile raczej przypisywanie k.k. spraw całkowicie im obcych.
  Przykład:
  katolicy musze słuchac się papieza we wszystkim - nie tylko nie muszą, ale i nie powinni itd itd

  pozdr
 • Sympatyczny skądinąd heretyku
  Ja bym tę notę zrzucił do lochu choćby za manipulacyjny tytuł: "Katolicki portal oskarża..." Jaki to jest katolicki portal, na Boga? "Novus Ordo Watch" jest portalem antykatolickim, totalnie opozycyjnym katolicyzmowi! Sam się przedstawia jako ŚWIECKI, portal edukacyjny, którego celem jest edukacja opinii publicznej. Ja bym określił tę "edukację" jako robienie opinii publicznej wody z mózgu. Ciekawe, że dla tego portalu "prawdziwą religią rzymskokatolicką" jest cały okres dziejowy Kościoła z jego ciemnymi i wstydliwymi stronami, dyktaturą religijną, odpowiedzialnością za ludobójstwa et cetera, a "fałszywą religią rzymskokatolicką" jest okres po Vaticanum II. Sobór miał na celu reformę skostniałego Kościoła, wyrwanie go ze średniowiecznych dogmatów i tradycji razem z formułą "Anatheum sit" i przestawienie go na tory współczesnych potrzeb demokratyzujących się narodów. Postanowienia Vaticanum II zapadły wolą całego Kościoła, są tym tym samych legalne i obowiązujące. Tylko wola kolejnego Soboru może przekreślić reformy Vaticanum II. Oczywiście dla garstki odszczepieńców głębokie zmiany w Kościele nie są do zaakceptowania. Być może coś stracili na tej reformie i nie są w stanie się z tym pogodzić.
  Sympatyczny skądinąd kolega jest chyba tonący, skoro jak brzytwy chwyta się byle manipulacji by uderzyć w Kościół Katolicki i jego książąt. To tak jak totalna opozycja w Polsce, nie ma żadnego pozytywnego programu a jedyną myślą przewodnią jest Kaczyński, a jedynym marzeniem, kiedy wreszcie kopnie on w kalendarz.
 • Ofiary katolicyzmu
  Podziwiam nawiedzonych, których podnieca to, co jakiś katolicki mason stwierdził 30 lat temu.
 • @Slav 19:03:46 witam
  /dla garstki odszczepieńców głębokie zmiany w Kościele nie są do zaakceptowania./
  ..być może, ale czy piszą prawdę o prawdziwych faktach?
  Czy fakty podlegają interpretacji?
  Biblia wyraźnie do interpretacji zachęca:

  "Badajcie, co jest miłe Panu. (11) I nie miejcie udziału w bezowocnych czynach ciemności, a raczej piętnując, nawracajcie [tamtych]! (12) O tym bowiem, co u nich się dzieje po kryjomu, wstyd nawet mówić. (13) Natomiast wszystkie te rzeczy piętnowane stają się jawne dzięki światłu, bo wszystko, co staje się jawne, jest światłem. (14) Dlatego się mówi: Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus (Ef 5:10-14 BT)

  Pozdrawiam Ciebie i Twoje koty.

  BTW
  Oczywiście wiesz kto to i gdzie zrobiono zdjęcie?

  https://static.politexpert.net/uploads/2017/12/16/full-mostik-1513432243.jpg

  mała podpowiedź

  «Главный надзиратель» стройки века кот Мостик пройдет в Крым по Керченскому мосту
  ...
 • łoj ...
  ...to w Zborze pewnie impreza na tą okoliczność :)))))
 • @trybeus 22:16:39 witaj
  chodzi Ci o tego kota?
 • Brak logiki
  "Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?" (Mt 11,3)

  Nie jestem wielbicielem JPII, ale przecież ten werset z Ewangelii, jasno pokazuje, że Jan Chrzciciel nie był pewien czy Jezus jest Mesjaszem.
 • @Pedant 12:26:16 witam
  /ten werset z Ewangelii, jasno pokazuje, że Jan Chrzciciel nie był pewien czy Jezus jest Mesjaszem/
  tego nie wiemy na pewno, lecz cytowany w notce komentarz JP2, jest delikatnie mówiąc, nietrafiony;

  /Niewątpliwie znaki i cuda nie mają znaczenia//

  "11) Wkrótce potem udał się do pewnego miasta, zwanego Nain; a szli z Nim Jego uczniowie i tłum wielki. (12) Gdy zbliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego - jedynego syna matki, a ta była wdową. Towarzyszył jej spory tłum z miasta. (13) Na jej widok Pan użalił się nad nią i rzekł do niej: Nie płacz! (14) Potem przystąpił, dotknął się mar - a ci, którzy je nieśli, stanęli - i rzekł: Młodzieńcze, tobie mówię wstań! (15) Zmarły usiadł i zaczął mówić; i oddał go jego matce. (16) A wszystkich ogarnął strach; wielbili Boga i mówili: Wielki prorok powstał wśród nas, i Bóg łaskawie nawiedził lud swój. (17) I rozeszła się ta wieść o Nim po całej Judei i po całej okolicznej krainie. (18) O tym wszystkim donieśli Janowi jego uczniowie. Wtedy Jan przywołał do siebie dwóch spośród swoich uczniów (19) i posłał ich do Pana z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać? (20) Gdy ludzie ci zjawili się u Jezusa, rzekli: Jan Chrzciciel przysyła nas do Ciebie z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać? (21) W tym właśnie czasie wielu uzdrowił z chorób, dolegliwości i [uwolnił] od złych duchów; oraz wielu niewidomych obdarzył wzrokiem. (22) Odpowiedział im więc: Idźcie i donieście Janowi to, coście widzieli i słyszeli: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia i głusi słyszą; umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. (23) A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi" (Łk 7:11- 23 BT)

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY