Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Czy Watykan się przeniesie do …Torunia?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przesłanki: sytuacja KK, proroctwa, akceptacja demonów z Međugorje

W Kościele ostatnio nie dzieje się najlepiej - za przestępstwo pedofilii bądź tuszowania pedofilii w Stanach zawieszono w posłudze kardynała Theodora McCarricka, w Australii został postawiony przed sądem kardynał Georg Pell, w Chile podał się do dymisji cały episkopat. W Irlandii episkopat wykonuje polecenia rządu, z braku wiernych w Niemczech i Francji burzy się kościoły. Nie sposób nie zauważyć, że Kościół jest dotknięty kryzysem - wszędzie z wyjątkiem Polski, gdzie kościołów przybywa a 98% społeczeństwa to katolicy.
Co ciekawe, taka sytuacja została zapowiedziana w proroctwach.
 
Siostra Łucja, wizjonerka z Fatimy:
” Naród polski przejdzie drogę odrodzenia. Po raz pierwszy odczyta i zrealizuje prawdziwe cele ludzkości. Od niego zależeć będzie przyszłość Europy (…). W Polsce rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który wytworzy nowe prawa.”
Niemiecka stygmatyczka Teresa Neumann:
„Wy, Polacy macie do nas, Niemców, żal, bośmy was skrzywdzili. Macie rację. Ale przez to wyście już wszystko odpokutowali. Na nas, Niemców, przyjdzie jeszcze pokuta. Wy możecie czuć się spokojni (…). Za wami wstawia się Czarna Madonna, która będzie chodzić po ziemiach polskich. Wam się już nic złego nie stanie. W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy.”
Matka Boża Bolesna do Mikołaja Sikatki w objawieniach licheńskich (1850 rok):
„Ku zdumieniu wszystkich narodów świata z Polski wyjdzie nadzieja udręczonej ludzkości. Wtedy poruszą się wszystkie serca radością, jakiej nie było przez tysiąc lat. Jeśli naród polski się poprawi, będzie pocieszony, ocalony i wywyższony.”
LODOVIC ROCCA, franciszkanin, prorok:
„Polska powstanie wolna i będzie jednym z najpotężniejszych mocarstw w Europie. Pod hegemonią Polski Słowianie połączą się i utworzą własne katolicko-Słowiańskie mocarstwo Europy, którego granicami będą: Odra, Nysa, Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne, Dniepr i Dźwina. Wspólnie wypędzą Turków z Europy. Z Konstantynopola zniknie Półksiężyc, a zapanuje z powrotem Krzyż. Przy końcu wojny europejskiej czarny lud przyjdzie Polsce z pomocą, w czasie gdy liście z drzew opadać zaczną. Z gruzów i popiołów powstanie Polska i dojdzie wreszcie do porządku i spokoju w sprawach wewnętrznych. Będzie mieć swojego króla z prastarego rodu książęcego, krwi słowiańskiej, o wielkim umyśle i duchu, a języka polskiego uczyć się będą na wszystkich uczelniach świata. Wielu zdrajców zostanie wygnanych z granic Polski. Najwyżej Bóg wyniesie Polaków, gdy dadzą światu wielkiego papieża. Polska zawrze wieczną przyjaźń z Turcją, która po wieki zachowana będzie.”
http://www.fronda.pl/a/odrodzenie-swiata-rozpocznie-sie-w-polsce-proroctwo,70779.html
 
Medjugorie antytezą Fatimy
Pseudoorędzia z Medjugorie propagowane są na całym świecie, w Polsce zajmują się tym pisma zwolenników „medjugorskich objawień” – „Znak Pokoju”, którego redaktorem jest ks. Stanisław Kania SchP, oraz „Echo Maryi Królowej Pokoju” wydawane przez osobę prywatną. Jednak największymi propagatorami Medjugorie w Polsce są Radio Maryja z dyrektorem o. Tadeuszem Rydzykiem na czele (był on jednym z pierwszych propagatorów Medjugorie w Polsce) i charyzmatyczny miesięcznik „List”.
Często „objawienie” polega na rozmowie z „Gospą”. Mamy tu do czynienia z karykaturą Matki Bożej – w miejsce pokornej Niepokalanej, którą znamy z Pisma Świętego czy z prawdziwych objawień w Lourdes czy Fatimie, pojawia się gadająca „Gospa”. Odpowiada ona na absurdalne pytania w stylu „Kto zdobędzie mistrzostwo Jugosławii w piłce nożnej?” czy też „Gdzie jest mój zgubiony pierścionek?”. Wzbudzała u „wizjonerów” uczucie strachu i przerażenia. Znany nam ks. Józef Warszawski SI, który poza Garabandalem zajmował się także sprawą Medjugorie, opowiadał kiedyś, jak podczas jednego z medjugorskich „objawień” „Gospa”, ku przerażeniu „wizjonerów”, ukazała dzieciom wizerunek szatana przybierając jego postać!
Ks. Jan Wójtowicz w swojej książce pt. Problem: Medjugorie, będącą chyba jedyną tego typu pozycją w Polsce, analizuje medjugorskie „objawienia” posługując się kryteriami teologicznymi. Autor dochodzi do wniosku, że pochodzą one od złego ducha. Ks. Wójtowicz pisze, że bezpośrednim celem medjugorskich objawień jest zdominowanie, usunięcie w cień i pomniejszenie znaczenia Fatimy i Lourdes przede wszystkim przez ciągłe, aktualne trwanie objawień, [które] wzbudzają ustawicznie sensację, grającą na ciekawości ludzkiej zwłaszcza do rzeczy nadzwyczajnych, i organizowaną coraz szerzej aktywną propagandę – oto skutek i cel: osiągnąć strumień pielgrzymów od Lourdes i Fatimy – gdzie „nic ciekawego” się nie dzieje – skierować ich do Medjugorie i uczynić z nich ślepo oddanych „wyznawców” i propagatorów pysznego medjugorskiego „Wiatru”. Jest to więc „tajemny plan” pychy żądnej hołdu, „plan, którego nie odgadniecie”, o którym Zjawa tak często wspomina.
Rzeczywiście przez fakt, iż „objawienia” w Medjugorie trwają już tak długo, swoją sensacyjnością przyciągają rzesze pielgrzymów. W tym aspekcie widać sprzeczność pomiędzy Medjugorie a Lourdes, La Salette czy Fatimą, gdzie objawienia trwały krótko, a treść orędzi była jasna i konkretna. Nieporównywalne jest także życie wizjonerów. Życie św. Bernadetty cechowała wielka dyskrecja, Hiacynta i Franciszek z Fatimy są dla nas wzorem do naśladowania, siostra Łucja pokorna i ukryta w klasztorze. A „wizjonerzy” z Medjugorie – jakie prowadzą życie? Żadne z nich nie wybrało życia zakonnego czy kapłańskiego. Znane są kłamstwa „wizjonerów” z Medjugorie, wygłupy Jakova podczas Mszy św.; Ivanka wyszła za mąż i robi interesy w barze dla pielgrzymów itd. Ich opiekunowie, ojcowie Vlasić i Vego także nie zasługują na miano „prawdziwych świętych”, jak mówi „Gospa”. O. Vlasić jest ojcem dziecka zakonnicy, zaś o. Vego porzucił kapłaństwo i żyje z byłą siostrą zakonną w konkubinacie. „Objawienia” w Medjugorie charakteryzuje ponadto fakt, iż wszystko zaczęło się od grzechu. Najpierw „wizjonerki” zeszły się na potajemnym paleniu papierosów, natomiast chłopiec ukradł jabłka sąsiadowi. Niemal identycznie było w Garabandal, gdzie wszystko zaczęło się także od kradzieży jabłek
Wciąż do Medjugorie podążają pielgrzymki z całego świata, w tym także z Polski. Na murach jednego z krakowskich kościołów możemy co kilka dni przeczytać nowe „orędzia” z Medjugorie. Polskie parafie organizują pielgrzymki, to samo czyni Radio Maryja.
Propagatorzy Medjugorie skrzętnie odnotowują każdy gest poparcia ze strony hierarchii, ich uwadze nie uszły także pozytywne wypowiedzi polskich hierarchów – kardynała Józefa Glempa czy bpa Zbigniewa Kraszewskiego.Cała „afera” wokół Medjugorie jest jeszcze jednym sprawdzianem prawdziwej jedności Kościoła katolickiego. Poszczególne episkopaty powinny odpowiedzieć na wezwania Stolicy Świętej i zakazać pielgrzymek do Medjugorie. W interesie Kościoła i zbawienia dusz leży też to, aby Stolica Apostolska odpowiedziała na apel bpa Perića i jak najszybciej definitywnie potępiła Medjugorie.
https://gloria.tv/article/Xt9rZDgYvuQy4FsvFW3rSLNh8
 
Watykan właśnie ogłosił, że uzna autentyczność objawień wMeđugorje..
 
Znany mariolog, o. Manfred Hauke, oskarżył Stolicę Apostolską o odwracanie kota ogonem w sprawie rzekomych objawień w Medjugorie .
Z komisji w sprawie Medjugorie wyciekły informacje, że Watykan zamierza uznać siedem pierwszych objawień za autentyczne - miały one miejsce przez pierwszych dziesięć dni trwania fenomenu. Hauke twierdzi jednak, że w tym czasie miało miejsce 17 lub 18 objawień. Krytykuje on także Watykan za systematyczne ignorowanie skandali moralnych powiązanych z rzekomymi objawieniami." Te skandaliczne wydarzenia są porównywalne z [homoseksualnym] molestowaniem w Chile: Stolica Apostolska interweniuje (2018) tylko wtedy, kiedy prawdy nie da się dłużej ukrywać".

 

https://gloria.tv/article/wnzPU4a1FGee43VHBefay669e
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • nie oceniam (jak będzie 5* albo 1* to nie ode mnie)
  ale troszkę chyba Kolega pomieszał tematy, bo i stare proroctwa, i Medjugorie i o.Rydzyk i pedofilia w kościele w Chile.

  Co do pedofilii, to tylko i wyłącznie wypalenie czerwonym żelazem, zaś zamiatanie pod dywan, a nie daj Boże przymykanie oka to siódmy krąg piekła (pomijam fakt, że pedofilia w KK nie jest akurat tak rozpowszechniona, jak gdzie indziej, np,. wśród nauczycieli, no ale sprawa jest medialna).

  Co do objawień prywatnych - musza być one spójne z Objawieniem i można by wręcz powiedzieć, że nikt nie ma obowiązku w nie wierzyć, jakiekolwiek by one nie były. A co do Medjugorie - nie wydaje mi się, żeby kanał codziennych wiadomości z nieba mógl byc autentyczny

  jakiegos wyjątkowego zaangażowania radia maryja w pielgrzymki do medjugorie nie zauwazyłem, ale moge siemylić

  pozdrawiam
 • @MacGregor 10:30:05 witam
  Cytowałem źródła katolickie

  pozdrawiam
 • @roux 10:41:15
  "Fronda" to nie katolicy, a judeochrześcijanie (żartuję, ale któż broni żartem mówić prawdę?)

  pozdr
 • ktoś dał pałę, ale mógłby chociaż wyjasnić, dlaczego?
  ???
 • do jednopała; rozumiem, że
  nie wierzysz w proroctwa

  odwagi
  pzdr
 • @MacGregor 11:40:27
  Ja też wyjątkowo dałem pałę . Nie mogę się doczekać od Autora odpowiedzi na jedno pytanie ?. https://przerywamymilczenie.pl/artykuly/pedofilia-wsrod-swiadkow-jehowy.html Dlaczego tu tak gorliwie milczy , a chętnie walczy z KK ?. Czyżby zadaniowy ?. Salut.
 • @roux 11:44:44
  Nic Tobie do mojej wiary . Pilnuj lepiej własnego ścieku . http://parezja.pl/kto-wspieral-hitlera-kosciol-czy-swiadkowie-jehowy/
 • 1* .... 98 % POLAKÓW TO KATOLICY ???? HAHAHAHA !!!
  Sz. Autor pisze:

  "Nie sposób nie zauważyć, że Kościół jest dotknięty kryzysem - wszędzie z wyjątkiem Polski, gdzie kościołów przybywa a 98% społeczeństwa to katolicy."

  98 % :DDD ??????

  POBOŻNE ŻYCZENIE !!!!


  NO TO LECIMY ZA WIKI...

  Największą wspólnotę religijną stanowi Kościół katolicki, który w roku 2017 obejmował około 32,91 mln ochrzczonych[1], co oznacza, że w obrządku rzymskokatolickim ochrzczonych było 87% mieszkańców Polski. W roku 2008 liczba ta wynosiła niemal 96%[53].

  Według autodeklaracji respondentów CBOS w 2012 roku za katolików uważa się około 93,0% populacji, lecz ( UWAGA !!!) światopogląd zaledwie 8% (!!!!!!!!!!!!) Polaków pokrywa się z doktryną Kościoła katolickiego[54]. Wierzenia wielu Polaków cechuje bowiem daleko posunięta wybiórczość[55] oraz synkretyzm, niektórzy włączają do swojego światopoglądu obok tradycyjnych pojęć katolickich również idee zaczerpnięte z religii niechrześcijańskich, takie jak np. wiara w reinkarnację (26%) lub przeznaczenie (66%)[54]. Według badań CBOS z 2012 roku 45% Polaków w sprawach wiary stosuje się do zaleceń Kościoła, 47% wierzy na swój sposób, a 6% deklaruje się jako niewierzący, niezdecydowani lub obojętni religijnie[54]. W Polsce regularnie praktykuje około 40% (!!!!)wszystkich wierzących i jest to po Malcie najwyższy wskaźnik w Europie.

  ( I TO JEST SZANOWNY AUTORZE PRAWDZIWY, MAKSYMALNY I JEDNOCZEŚNIE MOCNO OPTYMISTYCZNY... PROCENT KATOLIKÓW W POLSCE ! 40 % ! TYLE - I AŻ TYLE ...ALE WKRÓTCE BĘDZIE ZNACZNIE, ZNACZNIE MNIEJ ... ZA 20 lat będzie max 10 procent . THANKS GOD FOR THAT !!! ;) KOŚCIÓŁ SIĘ ZWIJA I STAWIA NA MNIEJSZĄ ILOŚĆ WIERNYCH ALE ZA TO FANATYCZNIE MU ODDANYCH . TO DLATEGO Z JEDNEJ STRONY UBYWA WIERNYCH ALE PEWNA CZĘŚĆ KATOLIKÓW RADYKALIZUJE SIĘ...PRZEPOWIEDNIE, KATASTROFIZM, OBSESJA NA PUNKCIE ZBAWIENIA I NAWRACANIA. WZMOŻONA AKTYWNOŚĆ PRO-KOŚCIELNA... TAK JAK W ISLAMIE... )

  Dla porównania w latach 80. praktykowało ponad 50%. Najmniej religijne są wspólnoty rzymskokatolickie w wielkich miastach. W Warszawie, Szczecinie i Łodzi do kościoła uczęszcza regularnie niecałe 20% (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
  ( HELLO ! CZY AUTOR TO OGARNIA ????)
  społeczeństwa[56]. Badanie CBOS z listopada 2011 roku wykazało, że 95% mieszkańców Polski deklaruje się jako katolicy[57]. Jest to, po Malcie, największy odsetek w Europie[58]. Według Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wierzący w Boga stanowią 80% ludności Polski[59][60] (taki też jest wynik badania Eurobarometer 2010[61]). W 2011 roku liczba osób ochrzczonych przez polski Kościół katolicki, wynosząca 33 399 328, stanowiła 86,66% populacji Polski, szacowanej na 38 538 447 osób[62]. Liczba ochrzczonych obejmuje również wszystkie osoby, które wystąpiły z Kościoła.

  W 2010 zarejestrowano 459 aktów apostazji na terenie Polski[63].

  Według CBOS Kościołowi katolickiemu ufa 57% Polaków[64] (sondaż CBOS z marca 2015 r. ujawnia podobny stopień zaufania, gdy pytano o główne prawdy wiary[65]). Z badań przeprowadzonych przez ISKK wynika, że w 2016 roku w niedzielnej mszy świętej uczestniczyło średnio 36,7% polskich katolików (nie licząc dzieci do lat siedmiu, chorych i ludzi starszych o ograniczonych możliwościach poruszania się), co stanowi spadek o 3,1 punkt procentowy w porównaniu z rokiem 2015 (komunię św. przyjęło 16,1%, spadek o 1 punkt procentowy od 2015). Najwyższy wskaźnik uczestniczących we Mszy św. odnotowano w diecezjach: tarnowskiej (66,9%), rzeszowskiej (60,5%) i przemyskiej (56,4%). Najniższy zaś w diecezjach szczecińsko-kamieńskiej (22,7%), łódzkiej (23,4%) i koszalińsko-kołobrzeskiej (24,4%)[66].

  Badania statystyczne są prowadzone od 1980 roku. Od tego czasu systematycznie i stopniowo obserwowany jest spadek liczby osób uczestniczących w niedzielnej Mszy Św., w 2013 – 39%


  TO TYLE NA TEMAT ... 98 PROCENT KATOLIKÓW W POLSCE... :))
 • ...
  ” Naród polski przejdzie drogę odrodzenia. Po raz pierwszy odczyta i zrealizuje prawdziwe cele ludzkości. Od niego zależeć będzie przyszłość Europy (…). W Polsce rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który wytworzy nowe prawa.”

  CZY TE SŁOWA MUSZĄ MIEĆ COKOLWIEK WSPÓLNEGO Z KATOLICYZMEM?
 • @Paulus Aquarius 18:06:07
  masz rację, trochę zawyżyłem, sorry

  Mianem katolików określa się 92 proc. naszego społeczeństwa, co dziesiąty Polak ocenia swoją wiarę jako głęboką - wynika z opracowania Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).
  https://www.gosc.pl/doc/4009288.Ilu-jest-w-Polsce-katolikow%20aktualizcja%2010.06.2018

  pzdr
 • @Paulus Aquarius 18:15:41
  Proroctwo jest proroctwem,

  " Nowoczesne pogaństwo, opętane jakby kultem demona, odrzuciło wszelkie idee moralne, wymazało pojęcie człowieczeństwa. Upaja się wizją społeczeństwa, w którym już nie rozbrzmiewa imię Boże, a w którym pojęcie religii i moralności chrześcijańskiej są wytępione bezpowrotnie. Wynik tej rozgrywki pomiędzy państwem Bożym a państwem szatana nie nastręcza wątpliwości. Kościół ma zapewnione zwycięstwo: Bramy piekielne go nie przemogą." kard. August Hlond
  https://www.proroctwo.com.pl/pl/proroctwa/kard-august-hlond
 • Super
  Roux jesteś wielki wspomniałeś o Licheniu 5

  "Matka Boża Bolesna do Mikołaja Sikatki w objawieniach licheńskich (1850 rok):
  „Ku zdumieniu wszystkich narodów świata z Polski wyjdzie nadzieja udręczonej ludzkości. Wtedy poruszą się wszystkie serca radością, jakiej nie było przez tysiąc lat. Jeśli naród polski się poprawi, będzie pocieszony, ocalony i wywyższony.”


  http://veturo.pl/media/cache/06/87/0687c57c5fc86b8f5a5f7af98cb60164.jpg

  Miejsce z łask i uzdrowień słynące, warto się wybrać i o łaski dla siebie i Narodu Polskiego prosić.

  Pozdrawiam pięknie
 • @Zorion 19:15:02 witaj
  Dzięki za odwiedziny

  Pozdrawiam

  PS
  Dużo ostatnio myślę o Twoich uwagach na temat produkcji, a właściwie zarzucenia produkcji, w małych gospodarstwach, dochodzę do zaskakujących mnie wniosków (oczywiście masz rację we wszystkim)
 • @AnnaP 20:55:40 witam
  ks Rydzyk ma bardzo mocną pozycję, to widać..

  pozdrawiam
 • @roux 21:05:46
  Odpowidzi jak zwykle brak . Do lochu . Salut.
 • @Repsol 22:12:41
  Salut
 • @roux
  Wiesz co? Może i dobrze, że art znalazł się w lochu. To nawet nobilituje, kiedy repsol nie może sobie poradzić ze swoją wściekłością i małoscią serca.
  Poza tym, sam siebie ogranicza i poniża. W sumie po co ktoś miałby sięgać do jego naginanych linków? On i Keren na jednym wózku jadą. Jeden banuje i drugi banuje. Taka „spółdzielnia cenzorska z Mysiej”.

  Dla mnie, notka świetnie udokumentowana, co na swój przewrotny i dowcipny sposób, zauważył Zorion, kierując do „duchowości” Lichenia.

  Co ważne, cytujesz źródła katolickie, a to już za wiele dla admina, który foruje konfabulowane misz-masze Husky’ego.
 • @reflexión 23:10:31 witaj, dzięki za komentarz
  Domyślam się bezpośredniego powodu lochu (a nawet trzech). Napiszę na priva.
  Prawda i tak wyjdzie na jaw.
  Pozdrawiam
 • To świetny kolorowy artykuł.
  Repsol "intelektualisto" wstawiając go do lochu ubliżasz siebie samemu. Nic ci do wiary innych. Wiara to nie fakty.
  Mieszasz sobie we łbie, gdy wstawiasz na czołówkę kłamstwa antypolskiego, prawdopodobnie niemieckiego gnoja NDP.

  Zamiast
  http://roux.neon24.pl/post/145084,czy-watykan-sie-przeniesie-do-torunia

  oczekuję w lochu
  http://ndp.neon24.pl/post/145100,general-hofmann-slabym-punktem-sa-polscy-zolnierze#comment_1481044

  NATYCHMIAST!!!!
 • @adevo 19:31:11 witam
  Dziękuję za dobre słowo, notka rano byłana pudle

  http://m.neon24.pl/f75a4aa389b5848964c73c42c8d05f7f,13,0.png

  pozdrawiam
 • @roux 21:49:01
  Nic tak nie wkurwia, jak łączenie Wiary z Kościołem...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY