Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
291 postów 5713 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Dublin 2018 spotkanie rodzin z akcentem homo czy sado-maso?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Znakiem końca ludzkich rządów będzie też odrzucenie kamuflażu - „ziemia i dzieła na niej zostaną ujawnione” (2 Pt 3:10 NW)

 Dublin, 25 sierpnia 2018, papież Franciszek przybył na Światowe Spotkanie Rodzin.

Oficjalne powitanie  było dość niezwykłe, raczej mało dyplomatyczne.
Premier Leo Varadkar, spotkawszy się z papieżem, postanowił – nie pierwszy już raz – zaznaczyć, że Kościół nie odgrywa już najważniejszej roli w irlandzkim społeczeństwie. Patrząc na jego poczynania – trudno nie mieć wrażenia, iż wiadomość ta bardzo go cieszy. Pod jednym ze zdjęć na twitterze Varadkar napisał: „jedna religia przestała być już w centrum naszego życia społecznego, choć niewątpliwie nadal pozostaje ważna”. Podkreślił to również w trakcie przemówienia. Wspominał nie tylko o przestępstwach seksualnych duchownych w Irlandii, ale zaznaczył przemiany prawne, jakie zaszły w Irlandii Varadkar jest zdeklarowanym homoseksualistą. Przed pielgrzymką papieża odgrażał się, że podczas spotkania z Franciszkiem, będzie usiłował przekonać go, by Kościół zrezygnował ze swojego stanowiska wobec homoseksualizmu. - Irlandia XXI jest całkowicie inna - powiedział Varadkar. - Ojcze święty, możesz to zobaczyć w ludziach, którzy stoją przed tobą - dodał, nawiązując zapewne nie tylko do swojego homoseksualizmu, ale także do osoby senatora Davida Norrisa - homoseksualnego aktywisty.
Premier Varadkar przypomniał również o rewolucyjnych referendach, jakie przeprowadzono w Irlandii w ostatnich latach - aborcyjnym oraz w sprawie homomałżeństwa. - Głosowaliśmy w parlamencie oraz w referendach za unowocześnieniem naszego prawa. Mam na myśli fakt, że kobiety są wolne w podejmowaniu decyzji, a rodziny przybierają nowe kształty - zaznaczył, przypominając, iż w Irlandii legalne są małżeństwa homoseksualne.
 
         Głównym prelegentem Światowego Spotkania Rodzin był natomiast amerykański jezuita James Martin - autor, wydanej w 2017 roku,  książki  „Budując most”, w której  nakłania do złagodzenia stosunku Kościoła do mniejszości seksualnych. Zarówno książka jak i sama postać liberalnego jezuity wywołują sprzeczne reakcje. Amerykański kardynał Kevin Farrel, szef dykasterii do spraw świeckich, rodziny i życia określił promującą katolicko-homoseksualne zbliżenie publikację ojca Martina mianem „bardzo potrzebnej”. Przekonywał, że pomoże ona przywódcom Kościoła okazać „bardziej miłosiernie podejście wobec społeczności LGBT”.
– Odważna, prorocza i inspirująca książka ojca Martina stanowi istotny krok w zachęcaniu przywódców Kościoła do posługi z większym współczuciem, przypominając katolikom LGBT, że są tak samo częścią naszego Kościoła, jak inni katolicy–  mówił zaś kardynał Joseph Tobin, arcybiskup Newark. Z kolei biskup Robert McElory z San Diego przekonywał, że jezuita pomaga w zastąpieniu „kultury wyobcowania” „kulturą miłosiernego włączenia”.
Postać Jamesa Martina budzi także kontrowersje świeckich katolików. 15 lutego 2018 roku pod wpływem protestów organizacji „TFP” (Tradycja, Rodzina, Własność) wykład jezuity przeniesiono z Matki Bożej z Lourdes w Whitehouse Station (stan New Jersey) do świeckiego miejsca. Portal Life Site News zauważył wówczas, że było to już czwarte w ostatnich miesiącach odwołanie lub zmiana miejsca wystąpienia ojca Martina. Wszystko z powodu jego trudnych do pogodzenia z ortodoksją poglądów.
 
Polski akcent.
 
Podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie papież Franciszek będzie nosił szaty liturgiczne z Polski. Zaprojektowała je i uszyła rodzinna firma z Piotrkowa Trybunalskiego, donoszą irlandzkie media.
Na ornatach, które założą także biskupi koncelebrujący z papieżem Mszę św. w dublińskim Phoenix Park 26 sierpnia, znajduje się celtycki symbol w postaci potrójnej spirali, spotykanej na staroirlandzkich manuskryptach.
 
Niektórym nie podobały się pastelowe kolory ornatów, natomiast ksiądz John Zuhlsdorf  z Wisconsin zauważył podobieństwo symbolu na ornatach do znaku dewiantów BDSM (ang. związanie, dyscyplina, sado, maso)

 
 
Gloria.tv; novus ordo watch
Zdjęcia; Facebook, You Tube, novus ordo watch 

KOMENTARZE

 • Kto wie, może z akcentem pedo- albo incesto-
  Bo ku otwarciu na pedofilię i kazirodctwo to wszystko zmierza. Stamtąd tylko krok do zoofilii i nekrofilii.

  Gwoli ścisłości, D to dominacja, nie dyscyplina.
 • 5*
  Że Kościół jest instytucją przestępczą, zbrodniczą, nie ulega wątpliwości. Nie mniej zastanawiające są ataki żydo-mediów na Kościół w związku z przypadkami pedofilii, gdy:

  "Rząd Francji prezydenta Macrona zrobił pierwszy krok do uznania pedofilii i legalizacji seksu z dziećmi.

  We Francji nie ma już określonego prawem wieku, od którego można uprawiać seks z nieletnim partnerem. Tym samym oznacza to, że dorośli uprawiający seks z dziećmi w jakimkolwiek wieku (nawet kilku lat) nie będą ścigani za gwałt, jeśli ich ofiara nie będzie w stanie sama udowodnić „przemocy, zagrożenia, przymusu lub zaskoczenia”." - https://newsbook.pl/2018/08/05/macron-sprzyja-pedofilom-nowe-francuskie-prawo-zezwala-na-seks-z-dziecmi/

  W USA środowiska żydowskie od dawna pracują nad doprowadzeniem do legalizacji pedofilii - https://zmianynaziemi.pl/wideo/w-usa-pedofilia-uwazana-jest-za-normalna-orientacje-seksualna-teraz-czas-nekrofilie

  A i w Polsce w żydo-mediach, w świecie żydowskich "intelektualistów" także nie brakuje zgnilizny:

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/07/14b693695b96b250fb17723528d9a6f5641000.jpg
 • @Lotna 13:00:50
  Rzygać się chce...
 • @Lotna 13:00:50 witam
  Niech będzie dominacja, dziękuję za uzupełnienie
  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 14:38:52 witam
  Następnym zboczeniem do legalizacji będzie chyba kozofilia ;-)
  Pozdrawiam i dziękuję za *
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:21:06
  Rzyganie może być niepoprawne politycznie, ale co robić kiedy mglymebedezrucać?
  Pozdrawiam
 • @roux 17:40:24
  Pisze red Terlikowski na FB:

  "I jeszcze jeden kwiatek, który pokazuje, jak homolobby i liberalni hierarchowie demolują nauczanie już nie tylko o małżeństwie, rodzinie i ludzkiej seksualności. Asystę liturgiczną do Mszy świętej, jaką odprawił na otwarcie Kongresu Duszpasterskiego przed Światowym Spotkaniem Rodzin w Dublinie kard. Kevin Farrell (ten, który był najpierw Legionistą Chrystusa, a później biskupem pomocniczym u kard. McCarricka, ale nigdy nic złego nie zauważył) był działacz LGBT, kwestionujący nauczanie Kościoła, diakon Ray Dever. Diakon ten od lat promuje antykatolicką organizację New Ways Ministry, głosi, że poglądy Kościoła w kwestii moralności małżeńskiej, oceny moralnej homoseksualizmu, tożsamości płciowej itd. powinny zostać zmienione. Powodem jest zapewne także to, że diakon ten jest ojcem transseksualnego mężczyzny, który obecnie uważa się za kobietę, i z którym chętnie występuje, by promować niekatolickie i niebiblijne rozumienie płci.

  I właśnie taką osobę kard. Farell wybrał, by towarzyszyła mu, jako asysta diakońska we Mszy świętej, która miała być elementem promocji rodziny. Zastrzegam, że nie chodzi mi o problemy rodzinne diakona, bo on nie odpowiada za decyzje swojego syna, który obecnie uważa się za córkę, ale o jego własną działalność, która daleka jest od ortodoksji katolickiej, i która nie powinna być „promowana” w ten sposób. Jedyny plus tego, co się stało jest taki, że kardynał Farell zupełnie jasno pokazał, że nauczanie katolickie jest mu kompletnie obojętne, i że na kongresie rodziny woli promować wartości antyrodzinne i antychrześcijańskie."

  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/40139222_1932390263493680_6047627652884332544_n.jpg?_nc_cat=0&oh=43fadca50193a271035efef46c9e5ed4&oe=5BF4FACB
 • Istota sprawy: ODSZKODOWANIA OD KK
  Hej Roux, używasz wprawdzie słów homo, maso, ale istotę sprawy nie poruszasz.
  Istotą sprawy są ODSZKODOWANIA! Dlaczego? Bo w Polsce nie ma tego ruchu o odszkodowania.
  --------------------------------
  W Irlandii oskarżyli KK o stręczycielstwo, gwałty na dzieciach, wykorzystywanie dzieci do niewolniczej pracy, o sprzedaż dzieci na organy i do eksperymentów medycznych.
  Papież Franciszek spotkał się z wybranymi ofiarami tych praktyk i publicznie przeprosił ofiary.
  --------------------------------
  Teraz rozumiesz, że istotą sprawy jest dostęp do tajnych archiwów kościelnych i pozwy o odszkodowania. Gdzie? Tu w Polsce.
  Dopiero, gdy znajdą się DOWOD i ZEZNANIA na polskich księży do uwierzę, że coś się w Polsce na dobre zmienia i Polacy dojrzewają do samodzielnego widzenia spraw.

  Dlatego uważam, że niewystarczająco, typowo po polsku, uciekając od tematu napisałeś- 2 *
 • @adevo 19:03:23 witam
  /gdy znajdą się DOWOD i ZEZNANIA na polskich księży / nie wydaje mi się, żeby się znalazły, poza tym nie wydaje mi się, żeby znalazł się taki sąd, który by takie dowody i zeznania uwzględnił.
  Polskie sądy potrafią wydawać tylko wyroki nakazowe na niewinnych ludzi.

  pzdr
 • good job @ Five
  Ciekawe informacje, żonglujesz tymi hard-corami , czasem nawet nadążam, ale czasem tracę oddech.

  pozdrawiam pięknie blogera z samych gór.
 • @Zorion 20:41:57 Witam
  Thx.
  Pozdrawiam
  PS
  Ciekawie piszesz o nadchodzących wyborach samorządowych

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY