Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
285 postów 5621 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Kryzys Kościoła czy spisek przeciw Franciszkowi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nagły rozgłos wokół homoekscesów kard Mc Carricka, z pewnością nie jest przypadkowy

 Dziennikarz Hernán Reyes, korespondent argentyńskiej agencji informacyjnej Telam w Watykanie, skomentował w wywiadzie dla Sputnik Mundo list oskarżycielski arcybiskupa Carla Marii Viganò, w którym domaga się dymisji papieża Franciszka.

„Mamy do czynienia ze zmową przeciwko papieżowi Franciszkowi w kręgach konserwatywnych z ośrodkiem w USA"
Carlo Maria Viganò wzywa w swym liście do dymisji papieża Franciszka na podstawie gołosłownych oskarżeń o tuszowanie nadużyć w łonie Kościoła.
„O tym pisze gazeta Washington Post lobbująca interesy USA razem z Wall Street Journal".
Są środowiska, które nie zgadzają się z papieżem w wielu kwestiach. Może im się nie podobać troska o środowisko, jak i jego krytyka pod adresem przemysłu zbrojeniowego i naftowego. I te środowiska mogą przeciwko niemu spiskować.
„Papież często krytykował tak zwaną „realną władzę": świat finansów i pieniędzy oraz światopogląd, który stawia w centrum Wszechświata rynek, a nie człowieka".
Arcybiskup Carlo Maria Viganò był nuncjuszem apostolskim w Waszyngtonie w okresie między 2011 i 2016 rokiem. Viganò opublikował 11-stronicowy list oskarżycielski, w którym utrzymuje, że w czerwcu 2013 roku, trzy miesiące po mianowaniu go na stanowisko nuncjusza, powiedział papieżowi, że kardynał Theodor McCarrick zdeprawował „całe pokolenia seminarzystów i duchownych".
Według słów arcybiskupa poprzedni papież, Benedykt, „wprowadził sankcje przeciwko McCarrickowi". Jednak latem 2013 roku zniósł je jego następca Franciszek, choć doskonale wiedział o nadużyciach
https://pl.sputniknews.com/opinie/201809048716765-Sputnik-spisek-papiez-Franiszek-USA-list-Carlo-Maria-Vigano-Hernan-Reyes/
 
„Papież to heretyk!". Takie oskarżenia pod adresem zwierzchnika Kościoła Katolickiego nie padały od ponad pół wieku. Aż tu nagle kilkudziesięciu teologów i duchownych publicznie, w dokumencie zatytułowanym „Synowska korekta dotycząca propagowania herezji", oskarżyli papieża Franciszka o ultraliberalizm.
 
Detonatorem skandalu okazała się trzecia encyklika papieża Franciszka Amoris laetitia (Radość miłości) poświęcona sprawom rodzinnym. W niej głowa Kościoła zezwala osobom rozwiedzionym na przyjmowanie komunii. Takiego liberalizmu w duchu kościoła protestanckiego od papieża nie oczekiwano!
Oskarżyciele podają w wątpliwość nieomylność papieża, która stała się jednym z dogmatów Kościoła Katolickiego. Od 1870 roku decyzje papieża uznawane są oficjalnie za bezbłędne. Włoska gazeta La Stampa zwróciła uwagę, że retoryka listu do papieża wskazuje na to, że w inicjatywie brał udział dawny wróg papieża Franciszka — amerykański kardynał Raymond Leo Burke, który jest najbardziej wpływowym katolikiem w USA.
 
Arcybiskup metropolita Saint Louis Raymond Leo Burke, były prefekt Trybunału Sygnatury Apostolskiej, w ciągu dosłownie pięciu lat zdołał skupić wokół siebie wszystkich niezadowolonych z „papieża Bergoglio". Kardynał nigdy nie skrywał swojej wrogości wobec zwierzchnika Watykanu. A kiedy papież Franciszek po raz pierwszy (w marcu 2016 roku) publicznie zwątpił w to, że Trump jest chrześcijaninem, kardynał Burke zaoferował kandydatowi na prezydenta swoją pomoc.
W USA katolicy stanowią 22% ludności. Według danych ośrodka badawczego Pew najkonserwatywniejsi z nich, biali katolicy, odegrali decydującą rolę w zwycięstwie Trumpa.
Po wyborach w USA kardynał Burke przeszedł do ofensywy, oskarżając papieża o wspieranie gejów. W reakcji na te oskarżenia, na początku 2017 roku papież pozbawił Zakon Maltański jego zwierzchników — popleczników Burke'a. W tym kontekście doszło do pierwszego spotkania papieża Franciszka z Trumpem, które dziennikarze nazwali „najdziwniejszym w historii".
 
Amerykańscy katolicy od prawie roku oskarżają papieża Franciszka o najstraszniejszy ich zdaniem grzech — zbliżenie z Putinem. Szczególnie zeźliły ich słowa papieża o tym, że rosyjski prezydent jest „jedynym politykiem, który stanął w obronie chrześcijan na Bliskim Wschodzie".
Oburzenie podsyciła też pierwsza oficjalna wizyta sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej Pietra Parolina w Rosji. Gazeta The Politico od razu zadała sobie pytanie: „A dlaczego papież tak kocha rosyjskiego prezydenta?". Iacopo Scaramuzzi, jeden z ekspertów La Stampa, znający Watykan „od podszewki", przedstawił swoją wersję: Putin i papież chcą „zjednoczyć chrześcijan". A członkowie „konserwatywnego skrzydła" Kościoła Rzymskiego są kategorycznie przeciwni „zalecaniu się" biskupa Rzymu do innych konfesji.
W rezultacie Stolica Apostolska od miesiąca wstrząsana jest skandalami: to trzecia osoba w państwie i główny inkwizytor okazują się pedofilami, to przeciwko samemu papieżowi wystąpili znamienici teolodzy. Czyżby wrogowie Franciszka szukali możliwości jego odwołania?
W kościele nie ma jednego legalnego mechanizmu „zdymisjonowania" papieża. A z własnej woli papież na emeryturę raczej nie odejdzie. Trzeci wariant to skorzystanie z doświadczenia przeszłości: kiedy w 1870 roku przyjęto dogmat o nieomylności papieża, w Kościele Katolickim doszło do rozłamu. Dzisiaj taki rozwój wydarzeń nie wydaje się już rzeczą fantastyczną. Odwołania papieża Franciszka domaga się coraz więcej wpływowych ludzi
 
zdjęcia: @roux, Getty images
 
 

KOMENTARZE

 • Autor
  || Amerykańscy katolicy od prawie roku oskarżają papieża Franciszka o najstraszniejszy ich zdaniem grzech — zbliżenie z Putinem ||

  Czyżby kłótnia klientów - adoratorów ? ::)))

  «Chodź, ukażę ci wyrok na Wielką Nierządnicę,
  która siedzi nad wielu wodami, 2 z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi,
  a mieszkańcy ziemi się upili
  winem jej nierządu». (Ap. 17:1,2 BT)
 • @via vitae 12:12:28 witaj
  Ten wyrok jest właśnie wykonywany . Jak wielki strach temu towarzyszy, widać choćby w tym, że notka moja jest w lochu.
  Pozdrawiam
 • @roux 13:42:16
  (19) I rzucali proch sobie na głowy, i wołali płacząc i żaląc się w słowach: "Biada, biada, bo wielka stolica, w której się wzbogacili wszyscy, co mają okręty na morzu, dzięki jej dostatkowi, przepadła w jednej godzinie". (20) Wesel się nad nią, niebo, i święci, apostołowie, prorocy, bo Bóg przeciw niej rozsądził waszą sprawę. (21) I potężny jeden anioł dźwignął kamień jak wielki kamień młyński, i rzucił w morze, mówiąc: Tak z rozmachem Babilon, wielka stolica, zostanie rzucona i już się wcale nie znajdzie" ( Ap 18: 19-21 BT)
 • Słabe.
  Łatwo śmiać się z wierzących
  Może lepiej zaczepic kogos silniejszego???
  Wtedy bedzie zabawa, co?
 • @Husky 20:19:00 witam
  Kto tutaj się śmieje?
  Czytałeś ze zrozumieniem?

  pozdrawiam
 • @roux 20:27:16, Kto się tutaj śmieje?
  No chyba najbardziej śmieszne to, co tu opisujesz jest dla Husky’ego i tego admina, co Cię tu zesłał do lochu.
  Obaj tworzą tandem prześmiewców i patrzą tylko komu by dowalić.

  To smutne, że projekcje swoich płytkich wyobraźni i zawiści przenoszą na innych. Zauważyłem, że im bardziej czegoś nie rozumieją, tym podlej się zachowują i wyrażają, czego dowodem jest twoje zesłanie.

  Tymczasem w środowisku hierarchów(nie tych plebejskich i ludycznych) naprawdę kipi.

  “ Można już niemal mówić o "wojnie w Kościele", kiedy biskupi i kardynałowie zajmują pozycje za i przeciw papieżowi, "ze wstrząsającym dramatem wykorzystywania seksualnego w Kościele" w tle.”
  https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/kardynal-schonborn-o-wojnie-w-kosciele/c42kbym

  Pozdrawiam
 • @reflexión 21:17:07
  Moich notek w lochu bylo sporo
 • @Husky 21:35:47
  Chyba się nie dziwisz skoro pisałeś o napadzie Rosji na Gruzję w 2008 roku?
 • @reflexión 21:17:07 witam
  Husky uważa, że KK jest słaby ;-))

  pozdrawiam
 • @roux 22:00:21
  KK nie takie czasy przetrzymał . Tylko jehowito co tu możesz pitolić .:)))
 • @roux 22:00:21
  Pamiętajcie, że już jesteście odkupieni.
  Teraz od Was zależy czy z tej łaski skorzystacie.

  https://pbs.twimg.com/media/Dmw5keZWsAU3eMR.jpg
 • @Husky 00:44:32
  /Teraz od Was zależy czy z tej łaski skorzystacie./ właśnie

  "(4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli" (Ap 18:4 BT)
 • @Repsol 22:03:37, zamiast pitolenia
  A tak merytorycznie?
 • Gilotyna dla Chrystusa?
  Zgodnie z propagandą Watykanu, to papież jest widzialną głową Jezusa Chrystusa na ziemi. Takimi słowami (które dobrze pamiętam)powitał w (chyba, jak dobrze pamiętam) Koszalinie, jeden z Polskich tzw biskupów Karola z Wojtyłów.
  Tak więc, gdy hierarchowie chcą usunąć "głowę Jezusa Chrystusa" to właściwie chcą zgilotynować Jezusa Chrystusa. Nie dosyć że już raz Pan Jezus był strasznie torturowany i ukrzyżowany, to hierarchia sukienkowych chce Go jeszcze zgilotynować.
 • @von Finov 15:52:01 witam
  100% racja

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY