Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Pod wpływem „Kleru” biskupi tropią księży pedofilów?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Księża obawiają się niepohamowanej nagonki medialnej i niesprawiedliwych osądów

 Według dziwnego porządku kolejne diecezje podają do publicznej wiadomości informacje o księżach pedofilach w swoich szeregach. To, czego nie udało się przez lata uzyskać jezuicie Adamowi Żakowi, teraz biskupi diecezjalni postanowili z jakiegoś powodu ujawnić. Ujawniają te dane, każdy po swojemu. Jeden upublicznia dane za ostatnich kilka lat, drugi za lat kilkanaście, a inni nawet za lat 26. Coś mi się zdaje, że do końca listopada dowiemy się jeszcze sporo, a mapa fundacji "Nie lękajcie się" przestanie być czytelna, tak wiele pojawi się na niej nowych znaków. Czekamy na dane z Gniezna, Przemyśla, Warszawy, Poznania i Krakowa. Czyż przykład nie powinien iść z góry? Jednak sentencja wygłoszona przez biskupa rzeszowskiego może napawać niepokojem. Poczekajmy na dane z tej diecezji. Może się okazać, że w diecezji rzeszowskiej biskup Jan Wątroba i procedura kanoniczna są dla księży bardziej łaskawi niż polski wymiar sprawiedliwości. W takim wypadku należałoby poprosić Kongregację Nauki Wiary, by się tym diecezjalnym procedurom baczniej przyjrzała.

Właściwie to należałoby się cieszyć, że dominikanie, franciszkanie, jezuici, chrystusowcy, pallotyni, salezjanie, marianie, redemptoryści, paulini i inne zakony, włączają się w akcję zainicjowana na ostatnim posiedzeniu KEP w Płocku. "Zakony zbiorą dane statystyczne dotyczące nadużyć seksualnych wobec małoletnich przez osoby zakonne.(...) ochrona dzieci i młodzieży jest dla wszystkich zakonów priorytetem.” Brawo. Niby oczywistość, a jednak polscy zakonnicy potrzebowali aż instrukcji episkopatu, by policzyć w swoich szeregach księży pedofilów. Nawet dziś, okazuje się, że takimi danymi nie dysponują. Muszą je dopiero przygotować. A potem, jak podaje KAI, prowadzone będą specjalistyczne szkolenia, także pod kątem przygotowania diecezjalnego programu zapobiegania nadużyciom w wydziałach katechetycznych, duszpasterstwach rodzin, w Caritasie, w seminariach duchownych. A wiec mimo listu apostolskiego “Sacramentorum sanctitatis tutela” pp. Jana Pawła II z 2001 roku, w Kościele w Polsce dopiero w roku 2018 - zbierze się statystyki, przygotuje się programy naprawcze, zacznie się szkolić kleryków, zakonników, księży. Lepiej późno, niż wcale. A jednak za późno.
Chilijska instrukcja dla księży i wskazania dla księży w diecezji warszawsko-praskiej. Bardzo podobne w formie i treści. W Chile ten dokument stal się powodem kolejnego skandalu i dowodem na to, że tamci biskupi nadal nie rozumieją powagi sytuacji do jakiej doprowadzili w Kościele. W Polsce warszawsko-praskie normy ochrony dzieci i młodzieży, mają stanowić dowód głębokiej refleksji nad problemem księży pedofilów. Obie instrukcje wyglądają skandalicznie, a przecież są jedynie zbiorem cytatów z zeznań osób wykorzystywanych przez księży. Zarówno chilijscy jak i warszawsko-prascy biskupi przestudiowali skargi na księży pedofilów jakie napływają do kurii. Podczas lektury tych doniesień, z przerażenia włos zjeżył im się na głowach. Skatalogowali zachowania których dopuszczali się ich księża i uchwalili, że są one na ich terenie absolutnie niedopuszczalne. Dobrze zrobili, Tylko o dwadzieścia lat za późno. I nie należało tych instrukcji ogłaszać na konferencjach prasowych, ale od pierwszego roku w seminariach duchownych uczyć tych zasad kleryków
Ks. Wojciech Lemański, Facebook
 
„Miałem okazję odbyć dość długą rozmowę z księżmi. Tematem były różne sprawy Kościoła, ale jeden wypłynął naturalnie jako najwrażliwszy: wykorzystywanie seksualne. I wiem, że chyba wszyscy jesteśmy pisaniem o tym zmęczeni.
Proszę jednak o cierpliwość. Otóż wcale nie chcę roztrząsać problemu. Chcę natomiast zwrócić uwagę na to, co mi ci powiedzieli księża. Otóż chcieli wyrazić przede wszystkim jedno: lęk. Paraliżujący lęk. Nie wynikający z tego, że ktoś ma ukryte przestępstwo na swoim koncie. Odczułem jednak bardzo wyraźnie, że księża obawiają się dwóch rzeczy: niepohamowanej nagonki medialnej i niesprawiedliwych osądów. Nagonka polegać może ich zdaniem na tym, że media skoncentrują swoją uwagę właśnie na Kościele. Zresztą tak już się dzieje. Że dziennikarze nie tylko będą szukać prawdy o stanie moralnym ich życia, ale wręcz doszukiwać się każdego ich błędu i upadku. Rozumiem bardzo dobrze to odczucie, ten lęk związany z wymaganiem od nas właściwie nieosiągalnej doskonałości. Ten lęk pojawia się też we mnie. Przecież my księża też się spowiadamy. Nikt z nas nie jest doskonały. Naprawdę nie można od nas wymagać doskonałości, bo jeśli tak będzie, to po prostu księży nie będzie. Nikt tego ciśnienia nie wytrzyma. Bo kto będzie w stanie sprostać wymaganiom perfekcyjnego życia. Wyimaginowanym zresztą, bo nawet Bóg od nas tego nie wymaga, dając konfesjonał jako lekarstwo na słabość. I nie jest to żadna pochwała grzechu, ale zwykła ludzka przyzwoitość, która każe powiedzieć: nikt z nas nie jest bez grzechu”.
Ks. Mirosław Tykwer, Przewodnik Katolicki
 
Największym echem odbiło się wystąpienie biskupa opolskiego Andrzeja Czai. W liście do wiernych przeprosił za krzywdy wyrządzone przez księży pedofilów. O odczytanie listu poprosił księży swojej diecezji. Część zignorowała prośbę, a niektórzy ocenzurowali biskupa i skrócili jego list do modlitwy za ofiary.
O opolskim biskupie Andrzeju Czai zrobiło się głośno nie tylko z powodu niedzielnego kazania w sprawie pedofilii. Jeden z aktorów filmu „Kler”, Arkadiusz Jakubik, powiedział po premierze, że dedykuje swoją rolę koledze z rodzinnych Strzelc Opolskich, któremu „ksiądz zmarnował życie na wyjazdach ministrantów”. Biskup Czaja od razu wysłał do Jakubika mail z prośbą o kontakt do ofiary, ale w międzyczasie zgłosiła się do kurii matka poszkodowanego. Sprawę skierowano do prokuratury.
Biskup przyznał w lokalnym radiu, że na film Smarzowskiego poszedł z wewnętrznym przekonaniem, że „może Bóg ma mu w ten sposób coś do powiedzenia”. Najbardziej wstrząsnęła nim scena przesłuchania ofiary księdza pedofila, kiedy komisja duchownych próbuje przekonać poszkodowanego, że składając zeznania, szkodzi Kościołowi. „Ludzie, co wy robicie?” – pyta przesłuchiwany i wychodzi. – To jest przesłanie. Bóg woła w naszą stronę, do naszych księży: „Ludzie, co wy robicie?” – mówi bp Czaja i dodaje: – W takich sytuacjach trzeba działać jak przy zawale serca.
„Newsweek”
                                               ♦♦♦
„Gdy władze zwracają uwagę, że nie jest wykluczone, iż po okolicy plączą się szpiedzy, to żandarmscy wachmistrze zaczynają fabrykować szpiegów masowo, i jeśli wojna potrwa jeszcze lat kilka, to cały świat przemieni się w jeden wielki dom wariatów”
J. Haszek.

KOMENTARZE

 • czwarty już wpis poświęcony "Klerowi"
  Ja tymczasem spokojnie czekam na film "Żydzi" opowiadający o oprawcach z NKWD ...
 • Żak to zakamuflowany krzyŻak - Werewolf - Od czsów egipsko-kananyjsckich ZAKONNICY ŚWIĄTYŃ (Rycerze) musieli obowiązkowo
  .
  uczestniczyć w ORGIACH HOMOSEKSUALNYCH i BESTIALSKICH ponieważ wzmacnia to więź między KSIĘCIAMI-zakonnikami (księżami rycerzami) i rozwija OKRUCIEŃSTWO i zabija moralność !!!


  WSZYSTKIE !!!! franciszkańskie, jezuickie i dominikańskie ODZIAŁY SPECJALNE takie jak (SS (iSiS), UPA, KGB, GRU, UB, WSI,..., CIA i MOSAD) są podane tym diabelskim RYGOROM PSYCHOLOGICZNYM.


  Teraz uznali, że Szydło z WORKA musi wyjść -

  BABILON WYCHODZI Z UKRYCIA (z szaf, podziemi kścielnych - GROBOWCÓW).


  W kulturze GREKO-ŻYMSKIEJ Współżycie homosoksualne i inne zwyrodnienia i patologie są uważane za boskie, więc śwęte ~~~~~!!!
  ARYSTOKRATA = RYCERZ = KSIĄŻĘ = KSIĄDZ = ZAKONNIK jak widać

  to jedno i to samo NASI-enie CAIN-owe(ŻMIJOWE).  KOŚCIÓŁ = kości + ściółka


  Wszystkie KOŚCIOŁY, CERKWIE, SYNaGOGi i meczety zbudowane są na cmętarzyskach wymordowanej ludności lokalnej stawiającej opór najężdżającym siepaczom CESARSTWA ŻYMskiego (zakonnikom-rycerzom).


  Na terenach Sławian ofiarami rytualnych mordów GREKO-ŻYMSKICH OCZYWIŚCIE byli Sławianie !!!!!!!!!
  I tak jest do DZIŚ ~~~~~~~~~~~~~~~~ !!!!!!!!!!!!!  https://orig00.deviantart.net/fc09/f/2011/033/c/d/prussian_wolf_officer_by_talonian-d38o0p2.png
  http://1.bp.blogspot.com/-zbrrrLwelbc/T03-7WhF-QI/AAAAAAAADuw/JJu21HdR5B4/s1600/60.jpg
  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2017/07/krzyzak_2017-07-04_21-56-19.jpg


  .
 • @MacGregor 12:26:14 witam
  Notka nie jest o "Klerze", lecz o biskupach i ich, prawdopodobnie, pozornych działaniach.
  Podobny mechanizm opisywał Sołżenicyn; podczas II WŚ funkcjonariusze NKWD masowo "ujawniali" japońskich szpiegów na Syberii, dzięki temu mogli się trzymać z daleka od frontu

  Pozdrawiam
 • @Arjanek 10:44:24
  Zarówno odszkodowanie, jak i zaległa renta z odsetkami zostały już przelane – mówi Wirtualnej Polsce mec. Krzysztof Wyrwa, pełnomocnik Towarzystwa Chrystusowego.

  Te informację potwierdził nam pełnomocnik Katarzyny. – Wyrok jest już realizowany. Nie chcę mówić o szczegółach – mówi mec. Jarosław Głuchowski.
  https://wiadomosci.wp.pl/chrystusowcy-przelali-ofierze-ksiedza-zasadzony-milion-odszkodowania-wykonalismy-wyrok-6306519527475329a
 • Autor
  Biorąc od uwagę pogląd papieża, „naszego” episkopatu i całej reszty polskiego kleru, nasuwa się następujące podsumowanie.

  „32 Rzeczywiście, jedni wołali to, a drudzy co innego,+ bo w zgromadzeniu zapanował zamęt i większość z nich nie wiedziała, dlaczego się zeszli.” (Dzieje 19)

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY