Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
300 postów 5875 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Czy to już koniec katechezy w szkole?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Łódź: już tylko 44% uczniów na religii, przestali się bać nieistniejącego piekła

         Jak widać, nie da się w nieskończoność nauczać oczywistej nieprawdy, że Katechizm jest oparty na Biblii, co najłatwiej sprawdzić na przykładzie Dekalogu. Nawet najbardziej leniwy uczeń może zauważyć, że w katechizmie brakuje drugiego przykazania.
 
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył”
 (Wyj 20:4 BT)
 
Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - (16) abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, (17) podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, (18) podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią” (Pwt Pr 4:15-17 BT)
 
Sytuacje można by opanować wprowadzając przymusową katechezę, obecnie jest „dobrowolna”, lub przyznając, że Katechizm nic wspólnego z Biblią nie ma.
Podważanie przez uczniów nauk Katechizmu i nerwowe reakcje katechetów  to nic nowego, już przed stu laty pisał o tym Jarosław Haszek.
 
„Wieczorem przyszedł z wizytą do feldkurata nabożny kapelan, który rano
również pragnął odprawić mszę świętą dla saperów. Był to fanatyk, który chciał każdego zbliżyć do Boga. Kiedy był jeszcze prefektem, krzewił wśród dzieci kult religii przy pomocy bicia po głowie, tak że od czasu do czasu ukazywały się w pismach notatki: Brutalny katecheta, Prefekt, który bije dzieci po głowach, i tym podobne. Był przekonany, że dzieci najlepiej nauczą się katechizmu systemem rózeczkowym. Utykał trochę na jedną nogę, co było następstwem spotkania z ojcem pewnego ucznia, którego wytłukł po głowie za to, że śmiał powątpiewać w istnienie Trójcy Świętej. Dostał więc od księdza trzykroć po łbie: raz za Boga Ojca,raz za Syna Bożego i raz za Ducha Świętego.”
 
A dzisiaj w Rawie Mazowieckiej

 
Władze kościelne odsunęły siostrę katechetkę od lekcji religii w Szkole Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej. To efekt skarg rodziców na zakonnicę, która obrażała dzieci, krzycząc do nich: „Zamknij mordę, zamknijcie mordy!”
 
 
A tymczasem w mieście Łodzi
 
Dziennik Łódzki podał  zaskakujące dane, z których wynika, że na 60,8 tys. uczniów w Łodzi 33,6 tys. nie uczęszcza na religię. W ciągu ostatnich 3 lat dwukrotnie wzrosła liczba młodych, którzy wypisali się z tego przedmiotu. Danych udzielił Dziennikowi Łódzkiemu Urząd Miasta i dotyczą one jedynie szkół samorządowych, które stanowią większość.
Co ciekawe masowy odpływ uczniów obserwowany jest nie tyko w liceach, ale również w podstawówkach. Co kryje się za tym trendem? Jak mówi Dariusz Chętowski - nauczyciel etyki i języka polskiego w XXI LO w Łodzi - "nastąpił efekt lawiny: rodzice uczniów przekonali się, że ci, którzy rok czy dwa lata wcześniej podjęli decyzję o wypisaniu dziecka z katechezy, wcale nie noszą rogów, często nawet nie rozstali się z wiarą".
Zarówno religia jak i etyka są przedmiotami nieobowiązkowymi, w związku z tym wielu uczniów rezygnuje z nich w ogóle. Jedynie mały procent (ok. 4 tys. uczniów) decyduje się wybrać etykę zamiast religii.
O zdanie zapytano również rzecznika Archidiecezji Łódzkiej, ks. Pawła Kłysa. "Z corocznych zestawień, które otrzymujemy od katechetów, wynika, że maleje liczba uczniów na lekcjach religii" - przyznaje kapłan w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim.
Jego zdaniem problem leży również w umiejscowieniu religii w planie lekcyjnym. To zaledwie dwie godziny, ale robi się problem, ponieważ wielu uczniów ma zajęcia dodatkowe, a druga, spora grupa, dojeżdża do szkoły również spoza Łodzi. To wyklucza umieszczanie bloku religii na początku lub na końcu planu dnia. Lekcje w środku spotykają się z kolei ze sprzeciwem dzieci i rodziców, którzy wskazują na przedłużający się pobyt uczniów w szkole. "Szczególnie układanie 2 godzin religii w jeden blok może skłaniać do rezygnacji" - dodaje.
W obliczu wielu sprawdzianów, egzaminów i przygotowania do matury, uczniowie wolą ten czas poświęcić na naukę przedmiotów, z którymi wiążą przyszłość.W czasie tzw. okienek, na wolne godziny do bibliotek i czytelni przychodzi rekordowa ilość uczniów. "Gdy katecheza wypada w środku, w bibliotece XXI LO nie starcza miejsca dla uczniówspędzających tam okienka. Dyrekcja musiała podjąć decyzję o łączeniu klas na katechezie, co kilka lat temu byłoby nie do pomyślenia" - dodaje Dariusz Chętkowski. Etyk dodaje również, że coraz częściej w pracy spotyka się z tzw. wolnymi słuchaczami, którzy przychodzą na jego zajęcia, choć nie zadeklarowali wcześniej stałego udziału w nich.
Według danych Urzędu Miasta w Łodzi, w roku 2015 na religię uczęszczało 53 tys. z 65,5 tys. uczniów(81%). W roku 2018 na 60,8 tys. wszystkich uczniów jest to już zaledwie 27,2 tys. młodych (44,7%). Jest to spadek o 25,8 tys. uczniów. (czyli o 36,3 punktów procentowych)
 

Deon.pl 

KOMENTARZE

 • Mam pytanie: skoro piekło nie istnieje, to o czym mówił Pan Jezus, bo nie wiem
  """Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! """

  Pytanie drugie, skoro czytamy:

  "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby" to czy powinno się pozamykac wydziały rzeźby, a rzeźby istniejące porozbijać, jak to czynili zwolennicy reformacji,chocby w Anglii?

  pozdrawiam
 • @MacGregor 11:06:46
  ""Nie będziesz czynił żadnej rzeźby" to czy powinno się pozamykac wydziały rzeźby, a rzeźby istniejące porozbijać, jak to czynili zwolennicy reformacji,chocby w Anglii?"

  Aby uściślić, to nie byli wszyscy "zwolennicy reformacji" a tylko kalwinistyczni purytanie. Luteranie do tej pory mają żal do kalwinistów co robili wyprawy "czyszczenia" z pięknej sztuki byłych katolickich kościołów co przeszły na luteranizm.

  Co do przedstawień Chrystusa i świętych sprawę rozjaśnił Sobór Powszechny w Nicei w 787 r, który potępił herezję ikonoklazmu. Otóż od momentu gdy spodobało się Bógu przyjąć naturę ludzką i pojawić się w widzialnej postaci, sporządzanie świętych obrazów stało się dozwolone zaś oddawanie im czci (weneracji/dulii, nie adoracji) wyraża afirmację dogmatu o Wcieleniu.

  Można dobawić, że żydzom budującym Pierwszą Świątynię zalecono umieszczenie przedstawień cherubów czyli aniołów wysokiej rangi.
 • Religia
  Dlaczego uczy sie dzieciaki religii zydo-chrzescijanskiej, a nie znaja oni Swietowita, Peruna, Lady. Dlaczego nie mowi sie dzieciaka, ze wszystkie swieta, ktore sa obchodzone w terazniejszych czasach , sa ukradzione rodzimowierca. Moze oni nie chca poznawac obcych wzorow i praw, a chca poznawac rodzime
 • @goat 12:20:39
  "Dlaczego uczy sie dzieciaki religii zydo-chrzescijanskiej, a nie znaja oni Swietowita, Peruna, Lady. "

  Można by było, przecież w chrześcijańskiej Grecji uczą o starożytnych bogach Hellady.

  Jest jednak pewien problem, otóż bardzo mało informacji się zachowało (odliczając fantazje późniejszych neopogan). Wystarczyło by co najwyżej na kilka lekcji.

  Bogini Łada (patrz słowa ładny i ład)

  http://img.lady.ru/data/aphoto/1/c/8/56283/main/b82ef67e39df307a5c0809ebbb6de05d.jpg
 • 5* - BRAWO
  .
  Cała nadzieja w naszej młodzieży.

  Jeśli uda się nam porzucić żydowską religię, zwiększymy szanse w walce z żydowskim reżimem i z żydowskim kapitalizmem.
 • @Pedant 12:34:57
  Informacji jest bardzo dużo, tylko my ich nie znamy. Komu to zawdzięczamy?

  Ilu Polaków wie skąd i kiedy pojawiła się nazwa "Polska"?
  Dlaczego w językach krajów sąsiednich funkcjonują do dzisiaj inne nazwy naszej narodowości?
 • @Rzeczpospolita 13:08:31
  "Informacji jest bardzo dużo, tylko my ich nie znamy. Komu to zawdzięczamy?"

  Takim jak Pan? Co o nich wiedzą ale ich nie udostępniają? ;)

  Chętnie się zapoznam. Zawsze marzyłem o przeczytaniu słowiańskiego odpowiednika Beowulfa, a szczególnie chciałbym poczytać sagi.

  Gáttir allar,
  áðr gangi fram,
  um skoðask skyli,
  um skyggnast skyli,
  því at óvíst er at vita,
  hvar óvinir
  sitja á fleti fyrir.
 • @MacGregor 11:06:46
  Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw doprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.
  To nie jedyne fragmenty, które Pan przytoczył.
  Prócz wielu wersetów z Biblii - Nowego i Starego Testamentu - także zdrowy rozsądek wymusza istnienie czegoś takiego, jak kara po śmierci.
  Inaczej hulaj dusza - piekła nie ma.

  Podobnie z podobiznami.
  Co było wyrzeźbione na Arce Przymierza (czy raczej jest nadal).
  Czyż nie dwa cherubiny?

  Ale z sekciarzami nie ma dyskusji.
  Oni wiedzą swoje.
  Może i kult ikon, obrazów, figur, trochę wymknął się spod kontroli, bo nigdy nie dość przypominania, że są tylko znakiem, żeby wiadomo było w którą stronę się obrócić przy modlitwie, albo by oznaczyć miejsca kultu.
  Lecz idiotyczne teksty dotyczące rzeźb i obrazów, to po prostu odchył.
  Literalnie podchodząc, to żadne zdjęcie nie miałoby prawa być zrobione, żaden film, żaden druk czy obraz, nie mówiąc nawet o modelach anatomicznych.

  Szkoda gadać.
  Jak bardzo trzymają się wiary przeróżne sekty protestanckie, widać gołym okiem.
  Pedalstwo i lesbijstwo "wyświęcane" nie tylko na pastorów, ale nawet na biskupów.
  Mordowanie dzieci nienarodzonych, rozwody na niesamowitą skalę, podłożenie się religiom hinduskim, islamowi, buddyzmowi, w zasadzie brak skonkretyzowania w co wierzą, akceptacja karmy, sytuacyjne tłumaczenie pism jaki takaż moralność, itd.
  No i sam guru Luter i Kalwin.
  Mordercy i złodzieje, jakich mało.
  To oni i ich spadkobiercy duchowi palili czarownice, niewygodnych ludzi,
  rabowali, mordowali, a później przypisano to kościołowi.

  Do tego ta czołobitność przed sektami judaistycznymi, które z religią mojżeszową nie mają nic, ale to nic wspólnego.

  I te bałwany sekciarskie będą pouczać (no nie pouczać, bo nawet błędne pouczenie zmusza do refleksji i jakąś korzyść przynosi) a raczej oskarżać katolików o złamanie jednego z przykazań.
  Nie ma sensu dyskutować.

  Co do meritum, religii w szkołach łódzkich, to wyjaśnia wiele zajęcie stanowiska ordynariusza przez biskupa Rysia znanego z wielkiej estymy do chazarstwa i jego sekciarskich wierzeń.
  Nie mylić z Izraelitami i religią mojżeszową.
 • @goat 12:20:39
  Tak, ukradzione rodzimowiercom, którzy powstali w XX wieku.
  Kolejny szur.
  A o wierzeniach Słowian, na dobrą sprawę NIC nie wiemy.
  A już na pewno bzdurą jest to, co tworzą pod egidą wywrotowców i bezpiek różnego autoramentu "rodzimowiercy".
 • @Pedant 13:37:42
  Okazuje się, że Polacy starożytni mieli pismo.
  Zostało odczytane.
  I okazało się, że wszelkie systemy alfabetyczne Europy pochodzą od tego pisma.
  Łączne z łaciną i greką.

  Tylko, że nikt nie prowadzi badań, bo na to trzeba pieniędzy i systematyki.
  Nikt nie jest tym tak na prawdę zainteresowany.
  A szkoda.

  Powalający jest też brak źródeł pisanych tym pismem.
  Prawdopodobnie było stosowane na nietrwałych nośnikach,
  a to co przetrwało zniszczyły genialne wojny, od opłaconego przez sekciarzy angielskich a wykonanego przez sekciarzy szwedzkich, Potopu,
  przez inspirowane przez tychże Powstania z cyklu bez sensu, zabory, w końcu dwie wojny światowe, ze zrównaniem z ziemią stolicy.
 • @AlexSailor 14:01:32
  "Okazuje się, że Polacy starożytni mieli pismo.
  Zostało odczytane.
  I okazało się, że wszelkie systemy alfabetyczne Europy pochodzą od tego pisma.
  Łączne z łaciną i greką."

  Pochodzą od fenicko/hebrajskiego. Bardzo możliwe, że nawet runy skandynawskie.

  https://linearbknossosmycenae.files.wordpress.com/2015/04/phoenician-paleo-hebrew-hieratic-paleo.jpg
 • @Pedant 14:12:49
  Inny obrazek:

  https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-0b06d3a465f3f78fca9a27c03dede95e
 • Bardzo optymistyczna wiadomość.
  Polacy mądrzeją.. Polak katolik to przeżytek, resztkówka po średniowiecznej ciemnocie (wiadomo powszechny analfabetyzm a jedyna informacja poprzez ambonę) czyli absolutna dyktatura żydowskiego Boga a raczej jego ziemskich namiestników (??? sami się mianowali bo kto ich mianował ?).

  Jeżeli coraz mniej dzieci chodzi na religię to jak najlepiej świadczy o ich rodzicach bo to oni podejmują takie decyzje zwykle na wniosek dziecka.
  Ci rodzice to nasze dzieci...wychowywane niestety już za solidaruchów czyli w zdegenerowanym systemie edukacyjnym...a mimo to wykazuj`a się dziejową mądrością.

  Wyzwolenie od żydowskiej okupacji możliwe jest jedynie gdy odrzucimy narzuconego nam 1000 lat temu żydowskiego Boga.
  I taka świadomość w Narodzie nieustannie rośnie.

  Lepiej późno niż wcale...(solidaruchy to katolicka ekstrema która poszła na współpracę z wrogami Narodu Polskiego z globalną mafią żydowską oraz z banderowcami).
 • Procentowa liczba uczniów na lekcji religii nie jest niczym dziwnym.
  Co roku prowadzone są badania procentowej liczby osób uczestniczących w mszy w kościołach, przyjmujących Najświętszy Sakrament. W roku 2016 w mszach uczestniczyło 36,7%, Komunię przyjmowało 16%, liczba ta corocznie spada. W mojej ocenie wiąże się to z ogólną laicyzacją społeczeństwa, ale również z tym, że Kościół aktywnie uczestniczy w polityce, co nigdy Kościołowi nie wychodziło na dobre. Dochodzą do tego różne skandale, jak np. to, że ksiądz z ambony ogłosił iż każdy, kto głosował na bodajże burmistrza z KO, a nie popierango przez niego, tym aktem wyrzekł się Kościoła. Jest wiele innych rzeczy, Moj znajoma po przygotowaniach do 1 komunii jej dziecka orzekła, że długo jej noga w Kościele nie postanie. W taki sposób ksiądz prowadził te przygotowania. Jak widać procentowa liczba uczestniczących w lekcjach religii jest większa, niż procentowa liczba uczestniczących w mszach, choć myślę, że w Łodzi tak różnica jest jeszcze większa.
 • @goat 12:20:39
  Pytanie dobrze postawione. Ile razy próbuję napisać o Bogach naszych ojców, tyle razy podnoszą się głosy sprzeciwu :) Od tego mamy blogi, by tę wiedzę uzupełniać.
 • @Pedant 12:09:04
  Słusznie - od czasu Wcielenia zakaz "czynienia obrazu" nie ma sensu.
  Czyż nie powiedział Zbawiciel do Filipa, gdy ten prosił, by pokazać im Ojca: "Kto mnie widział, widzial tez i Ojca"

  NIektórzy cytuja Deuteronomium jakby nie było Nowego Testamentu ...

  pozdr
 • @goat 12:20:39
  Ja tam chodziłem do prostych szkół i o Światowidzie mnie uczono, podobnie o chrystianizacji miejsc i obyczajów przedchrześcijańskich ( stosowane współcześnie określa się jako "inkulturację").

  jest to wiedza powszechnie znana, więc nie wiem, o co kaman ;)

  naprawdę nic nikt nie ukrywał ani nie ukrywa

  pozdr
 • @MacGregor 16:04:20
  Aż tak dobrze nie jest. Niewiele tej wiedzy w podręcznikach szkolnych, jest również opór ludzi. Swego czasu na Łyścu (św. Krzyż), zapytałem przewodnika świętokrzyskiego, taką plakietkę miał ten pan o trebiszcze na tej górze. Odpowiedź była, że wszystko to niepewne, że tu wogóle coś było przed klasztorem. Przy czym o tym miejscu pisał Długosz. Odkryte trzebiszcze na Górz Dobrzeszowskiej zarasta krzewami. Jest co prawda u stóp góty tabliczka, ale żaden szlak tam nie prowadzi. Choć niedaleko przechodzi szlak turystyczny.
 • @Zawisza Niebieski 16:19:03
  Ja to rozumiem, ale czasami słyszę zarzuty, że kościół ukradł Boże Narodzenie poganom ogłaszając je w Dies Solis Invicti czyli dzień Słońca Niezwyciężonego. Pomijając niestosowność słowa "ukradł", fakt ten podawany jest we wszystkich podręcznikach o tej tematyce.
  Trudno, żeby mówić o tym na lekcjach religii dla małych dzieci - tak myślę

  pozdr
 • @MacGregor 16:26:53
  Miałem na myśli to, iż nikt tego faktu nie ukrywa, wręcz przeciwnie.
 • @MacGregor 11:06:46 witam
  Notka jest o katechezie w szkole, nielegalnej w świetle Konstytucji RP, i perspektywie jej zlikwidowania w świetle faktu, iż uczęszcza na nią mniejszość uczniów, to po pierwsze

  Zwracam uwagę, że Kolega frazę "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby" pozbawił kontekstu ;-)

  W oryginale jest:

  „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył" (Wyj 20:4-5 BT)

  https://s2.dziennik.pl/pliki/10144000/10144086-fatima-900-552.jpg
 • @Pedant 12:09:04 witam
  Dziękuję za przypomnienie, że Biblia kategorycznie zakazuje oddawania czci wizerunkom natomiast Sobór w Nicei w roku 787 zezwala na na sporządzanie "świętych" obrazów.

  Taką wiedzę można by przekazywać uczniom w szkole na lekcji "wiedza o religii".

  4) Ich bożki to srebro i złoto, robota rąk ludzkich. (5) Mają usta, ale nie mówią; oczy mają, ale nie widzą. (6) Mają uszy, ale nie słyszą; nozdrza mają, ale nie czują zapachu. (7) Mają ręce, lecz nie dotykają; nogi mają, ale nie chodzą; gardłem swoim nie wydają głosu. (8) Do nich są podobni ci, którzy je robią, i każdy, który im ufa" ( Ps 115: 4-8 BT)

  Pozdrawiam
 • @MacGregor 15:59:45
  /jakby nie było Nowego Testamentu/

  "Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka" (Dz 17:29 BT)

  Pozdrawiam
 • "NIEBĘDZIESZ ODDAWAŁ POKŁONÓW CUDZYM BOGOM, ani im SŁUŻYŁ"
  .


  https://i.pinimg.com/236x/d6/93/ef/d693ef334fd39a7bc7b4b35785af31db--pope-pius-xii-tiare.jpg
  https://www.mostholyfamilymonastery.com/JP2_Pictures_with_Pagans_and_Infidels/Assisi1986.jpg
  https://bustedhalo.com/wp-content/uploads/2013/10/popefrancisstfrancis2.jpg
  https://www.jp2shrine.org/jp/images/about/2000-with-jewish-muslim-leaders.jpg


  .
 • @Rzeczpospolita 13:04:34 Dziękuję
  Z miasta Łodzi powiało optymizmem ;-)

  Pozdrawiam
 • @AlexSailor 13:53:29
  Ostrzegam Szanownego, na tym blogu obowiązuje kultura wypowiedzi.
 • @Zawisza Niebieski 15:44:54 witam
  Nasuwa się oczywiste pytanie, kiedy katecheza wróci do sal katechetycznych?

  Pozdrawiam
 • @Krystyna Trzcińska 18:31:26
  Bingo!

  Pozdrawiam
 • Ryba psuje się od głowy - Chory nie wie co czyni, a zniewolona umysłowo ciemnota nie wiedząc co czyni naśladuje swojego boga.
  .  Modlą sie do GŁUCHEGO, SLEPEGO i BEZROZUMNEGO kawałka WYSTRUGNEGO DREWNA.


  https://www.google.com/search?biw=1451&bih=994&tbm=isch&sa=1&ei=ux8AXI33IKaa_QbD5YTADQ&q=john+paul+ii+IDOLTRY&oq=john+paul+ii+IDOLTRY&gs_l=img.3...3096.14773..15693...1.0..0.201.913.8j0j1......0....1..gws-wiz-img.......0j0i67j0i24.o9Q-hZz_Gyk#imgrc=xGRjOlqADiry9M:&spf=1543512013011  https://www.google.com/search?rls=com.microsoft%3Aen-US%3AIE-Address&biw=1451&bih=994&tbm=isch&sa=1&ei=GigAXIDmFsLGjwTum7zoCg&q=pomniki+jana+paw%C5%82a+ii+w+polsce&oq=POMNIKI+JANA+&gs_l=img.1.0.0i30l3.9107.10433..12402...0.0..0.59.263.5......0....1..gws-wiz-img.......0i8i30.gyLfYff7cEA#imgdii=isPB-F_s3YDIVM:&imgrc=iWFNUwNbBePDiM:&spf=1543514152264


  http://www.ncregister.com/images/editorial/rsz_jpii_our_lady_of_fatima_franciscus_instagram.jpg
  http://institutodelverboencarnado.org/wp-content/uploads/2016/10/fatima-lucia.jpg


  .
 • ŻYMaki bożęk tranzwestytów, otoczony swoimiŻYMSKIMI bożkami (homosiami).
  .


  Szatan jest OBOJNIAKIEM !!!


  https://img.culturacolectiva.com/content/2017/08/b4279967-c6a7-412b-8322-4a6116dc18ac-medium.jpg  http://www.jesus-is-savior.com/False%20Religions/Roman%20Catholicism/pope_worship.jpg


  https://ctd-thechristianpost.netdna-ssl.com/en/full/24206/pope-john-paul-ii.jpg  KALI-GULA


  https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2018/02/07/16/48F6E09B00000578-5363435-image-a-2_1518019312383.jpg


  .
 • Prorok, czy co ????????? - Pomnik papieża w Tarnobrzegu -- Otto-Man(skie) Polin
  .  http://m.rycerzekolumba.com/images/20120502/DSC_6304.jpg


  .
 • skoro piekła nie ma, to co to jest?
  https://www.youtube.com/watch?v=ON3fMLk6ZaU&t=1967s
  https://www.youtube.com/watch?v=AN3HvPLVruw&t=1365s

  Skąd się to wzięło?
  Skoro za PRLu było tylko 2 księży egzorcystów i nie mieli co robić a teraz jest ich 160 i nie można się do nich dostać.

  Czy szanowny Autor mógłby wyjaśnić co to jest, co słyszymy na tych filmach?
 • Szanowny Autorze i inni prześmiewcy Świetego Apostolskiego Kościoła Chrystusowego...o
  a co to jest?
  https://www.youtube.com/watch?v=e2ZMoEcAYII
  Czy Swarożyc, Światowid inne dziwadła też swoich bardzo gorliwych piewców w taki sposób wywyższali i wywyższają jeszcze tu na Ziemi?
 • @Jan Paweł 20:39:14 witam,
  wolę się opierać na Piśmie świętym;

  „Boć ci, co żyją, wiedzą, że umrzeć mają; ale umarli o niczem nie wiedzą, i nie mają więcej żadnej zapłaty, „(Koh. 9:5 BG)

  „Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu”.
  (Rzymian,6:7 BT)

  przypuszczam, że na filmach słychać demony;

  Szeol(לשְׁאוֹ, heb,) Hades(ᾅδης, gr)
  bywa tłumaczone na piekło, otchłań ,kraina umarłych, grób, zaświaty lub transliterowane jako Szeol lub Hades - oznacza w Biblii wspólny grób ludzkości.
  „..Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz”. (Koheleta 9:10 BT)

  „To przeglądając, powiedział o zmartwychwstaniu Chrystusowem, iż nie została dusza jego w piekle, ani ciało jego widziało skażenia” (Dz.Ap 2:31 Biblia Gdańska)
 • @roux 21:06:44
  Zostawmy Pismo Święte, bo Tam, wiele, razy jest opisane jak Pan Jezus wyrzuca złe duchy, ale wróćmy do filmów, bo w powszechny obiegu panuje opinia, że piekło i złe duchy to były za Pana Jezusa, no!... najwyżej w Średniowieczu, ale dzisiaj? gdzie tam kto widział w XXI wieku diabła?

  Ano widział, widział i odczuł na sobie, bo ja sam doznałem swego czasu w nocy, bardzo nieprzyjemnego ataku złego ducha.
  I był to zły duch, bo dusza czyśćcowa nie atakuje a tylko i wyłącznie prosi nas o modlitwę (takich odwiedzin także doznałem parokrotnie. Bo atak złego ducha na szczęście był tylko raz).
  Więc nikt mnie nie przekona że diabła nie ma, bo ja już bardzo dotkliwie jego działanie poznałem a z tego co widzę na filmie o Annelise Michel, to i tak to co ja przeszedłem to był mały pikuś, aczkolwiek od niechybnej śmierci uratowało mnie wzywanie Pana Jezusa.
  I nie jest to żadna fantazja, bo atak odbył się nie we śnie, bo był tak dotkliwy, że w przerażeniu się obudziłem.

  Więc nie wciskajcie kitu tym skołowanym już chyba do granic młodym ludziom, bo cięzko za to zapłacicie
 • @roux, Rzeczpospolita, Krystyna Trzcińska i inni...
  czy to co widzimy na tych filmach, to są duchy złe czy dobre?
  Jeżeli złe, to czy one mają swoją siedzibę w Niebie, czy raczej w piekle?
  Więc jak to w końcu jest?
  JEST TO PIEKŁO? CZY GO NIE MA?

  p.s. bardzo bym się ucieszył, gdybyście Państwo wstawili tu dowody na to, że piekła nie ma. Ale niestety, takich dowodów nie ma
 • @Jan Paweł 21:21:43
  /nikt mnie nie przekona że diabła nie ma/ Szatan Diabeł istnieje, co tego nie ma żadnych wątpliwości

  Ale piekło jako miejsce wiecznych mąk, a zwłaszcza czyściec, to właśnie są przykłady oszczerstw rzuconych przez Szatana.

  Dogmaty o piekle i czyśćcu, bez najmniejszych podstaw biblijnych, oskarżają samego Boga o wyrafinowane okrucieństwo.

  „I wydało morze umarłych, którzy w niem byli, także śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich byli; i byli sądzeni każdy według uczynków swoich. (14) A śmierć i piekło wrzucone są w jezioro ogniste.
  (Obj.20:13-14 BG)

  Z czego wynika, że śmierć i piekło nie są wieczne, zostaną unicestwione.
 • @Jan Paweł 21:57:49
  Pismo święte jest dowodem!
 • @roux 22:02:55
  Szanowny Znawco Pisma Świętego, powinieneś wiedzieć, że dla upadłych Aniołów Pan Bóg stworzył piekło.
 • @Jan Paweł "Piłat powiedział do Jezusa: Czy Ty jesteś Królem żydowskim? Jezus odpowiedział: Czy to mówisz od siebie, czy też
  inni powiedzieli ci o Mnie?  Piłat odparł:
  Arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?


  Odpowiedział Jezus:
  Królestwo moje nie jest z tego świata. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom.


  Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem?


  / Odpowiedział Jezus: /


  Tak, jestem królem.

  Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie.

  Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu. (J 18,33b-37)
  .
 • @Krystyna Trzcińska 22:14:16
  Gratuluję, dobrze Pani zna ten fragment Pisma Świętego.
 • @Jan Paweł, dla biednych ludzi PIEKŁAO i CZYŚCIEC jest na Ziemi !!!
  .  https://memotywatory.pl/upload/1388224672_mecwku_600.jpg
  https://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201406/1402858639_jvlnvd_600.jpg
  https://img2.dmty.pl//uploads/201009/1284983388_by_przemyslawslask_600.jpg
  https://yeshua777.files.wordpress.com/2014/04/gold6.jpg
  .


  .
 • @Jan Paweł, ale dla KRÓLÓW tego świata, tu jest "NIEBO" = RAJ na Ziemi !!!!!!
  .  https://www.google.com/search?biw=1680&bih=994&tbm=isch&sa=1&ei=cVMAXJTtKNG8tQWipq2IBg&q=pope+gold&oq=pope+gold&gs_l=img.3..0l4j0i8i30j0i24l3.191053.202639..204106...0.0..0.69.496.9......0....1..gws-wiz-img.......0i67j0i30.BKAts38nSF8#imgdii=vmVtl6DU3-etwM:&imgrc=nezBMGSIt_COpM:&spf=1543525439172  https://i.pinimg.com/originals/1a/56/7d/1a567ddb760513416c3576a6d6ce63ae.jpg

  http://2.bp.blogspot.com/-jSe5Mo2T_Ms/TeAGGZezOtI/AAAAAAAAEwY/kjBMqZhgMnQ/s1600/jp2tiara.jpg

  https://i.cbc.ca/1.4131850.1495744721!/fileImage/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/16x9_780/pope-gaudy.jpg

  http://www.dickschmitt.com/travels/spain/malaga_province/ronda/large_images/2008_09_26_Spain_Ronda_Santa_Maria_la_mayor_catedral-122.jpg

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d0/Pavelig_karet.jpg/1200px-Pavelig_karet.jpg

  ŻYMSKA ARYSTOKRACJA = PATRIA i PARTIANIE.


  KRZYŻOWCY = KRZYŻACY = to sa byli ŻACY


  https://cdn4.i-scmp.com/sites/default/files/styles/980x551/public/images/methode/2017/02/03/d06fadf6-e9da-11e6-925a-a992a025ddf7_1280x720.jpg

  .
 • @Jan Paweł 22:27:31, wam też gratulują - Bo wiecie jak się uŻ(y)ĄDZIĆ !!!
  .


  https://www.google.com/search?q=Vatican+gold&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwitosS0yvreAhWOnOAKHSFfBsQQ_AUIDigB&biw=1680&bih=994#imgrc=_&spf=1543528143852


  https://i.ytimg.com/vi/UvtzRTC5Zjk/maxresdefault.jpg
  http://img.over-blog-kiwi.com/0/99/13/66/20140621/ob_8cbd3b_or-nazi02.jpg
  .
 • @Jan Paweł, katolickie ZŁOTE posągi ziemskich ANIOŁÓW.
  .

  https://www.google.com/search?biw=1680&bih=994&tbm=isch&sa=1&ei=018AXIqiLKazggfepqioAw&q=roman+catholic+skuls&oq=roman+catholic+skuls&gs_l=img.12...256855.264716..266814...2.0..0.79.622.9......0....1..gws-wiz-img.......0j0i67j0i8i30j0i24.P8oNX_Lvtq8#imgrc=ryJPwmm9H9WXiM:&spf=1543528671745


  https://ivarfjeld.files.wordpress.com/2011/01/maria1.jpg
  https://ivarfjeld.files.wordpress.com/2011/01/maria31.jpg
  https://c8.alamy.com/comppt/b7rt40/sacerdote-catolico-transporta-o-cranio-de-sao-venceslau-em-stara-boleslav-republica-checa-em-27-de-setembro-de-2008-b7rt40.jpg
  http://3.bp.blogspot.com/-YANPR1Of8Ss/T5Clzf5HKVI/AAAAAAAABzA/_KmU73x8d3c/s640/Skull+worship+in+the+catholic+church.jpg
  http://cdn.cnn.com/cnnnext/dam/assets/131204144825-st-munditia-heavenly-bodies-horizontal-large-gallery.jpg

  .
 • @Jan Paweł 22:13:18
  Kiedy stworzył? Poproszę o dowód biblijny, konkretny werset
 • @Jan Paweł 22:27:31 A Pan zna swojego Boga (kościoła katolickiego)?
  @Jan Paweł, pisząc "dziwadła" obraża Pan Światowida - prawdziwego, nieśmiertelnego (Boga) władcę planety Ziemia i Śwarożyca.:

  "Czy Swarożyc, Światowid inne dziwadła też swoich bardzo gorliwych piewców w taki sposób wywyższali i wywyższają jeszcze tu na Ziemi?".

  Pana bogiem, jest Lucyfer i zawsze był, co jest ogłoszone przez żyda tzw. papieża Franciszka!

  Lucifer is GOD declared by Pope Francis
  https://newsgru.com/lucifer-is-god-declared-by-pope-francis/?fbclid=IwAR3R8WX82xFM8487xvbGPd0ruXaUxiG935JtKjdiv7nAPXDR16ZAIncTXQA

  "Lucyfer to BÓG ogłoszony przez papieża Franciszka
  Papież Franciszek i Watykan przedstawili światu swojego boga, którego wielbili przez cały czas, Lucyferze . Według papieża Franciszka i Kościoła katolickiego, Gwiazda Poranna jest stwórcą świata i ojcem Chrystusa. On przyniósł "światło" ludzkości.

  Papież Franciszek ogłasza Lucyfera jako Boga. Papież Franciszek i Watykan przedstawili światu swojego boga, którego wielbili przez cały czas, Lucyferze. Według papieża Franciszka i Kościoła katolickiego, Gwiazda Poranna jest stwórcą świata i ojcem Chrystusa. On przyniósł "światło" ludzkości. Zapowiedź ta została ogłoszona światu 27 kwietnia 2014 r. Podczas ceremonii, podczas której Papież Jan Paweł I i Papież Jan Paweł II. Ta deklaracja jest bezprecedensowa i powinna wzbudzić niepokój świata. To nie zbieg okoliczności, że pierwszy jezuicki papież wydał tak szokujące oświadczenie. Odkąd przybył, dokonuje przeglądu Watykanu".

  Każda planeta ma przydzielonego, tylko jednego boga (nieśmiertelnego władcę planety). Bogów jest tyle, ile gwiazd na niebie.

  Władcą całej Ziemi (bogiem nieśmiertelnym) jest SAMON (gwiezdne imię), =Atlantyder (Atlantyda)=Thot (Egipt)=Hermes Trismegistos (Grecja)=Światowid (Polska)=Idris (Koran) itd.

  A pan o prawdziwym Bogu planety Ziemia pisze "dziwadło", przeciwstawiając prawdziwemu Bogu ()wg. pana "dziwadło"swojego żydowskiego faktycznie wygnańca planetarnego, jako swojego boga - lucyfera. To się pan wyuczył, że nawet mi się śmiać nie chce....
 • @roux 22:02:55
  "Ale piekło jako miejsce wiecznych mąk, a zwłaszcza czyściec, to właśnie są przykłady oszczerstw rzuconych przez Szatana."

  Szanowny Kolego, przeczytaj jeszcze raz to swoje zdanie i zobacz jaką ono ma logikę.
  No bo wg Ciebie, by wynikało, że szatan mieszka w... Niebie, skoro piekło i Czyściec to są jego kłamstwa.

  Czujesz ten brak logiki?
 • @Krystyna Trzcińska 22:38:14
  Widzi Pani tą manipulację, którą Pani robi?
  Podpowiem, bo może nie jest to czytelne, co napisałem.
  Otóż w miejscu Benedykta XVI powinien siedzieć np Rockefeler albo Rotschild.
 • @Krystyna Trzcińska 23:05:40
  Szanowna Pani Krystyno. Majątek Kościoła (budynki kościołów, klasztorów itd) pochodzą przeważnie z darów władców jako wota dziękczynne za np cudowne ocalenie kraju przed nawałonicą islamską. Tak jak to np było w Lepanto.
  Także za cudowne ocalenie kogoś z rodziny arystokratycznej (czy inne łaski Pana Boga) regionalny władca stawiał kaplice, czasami kościoły. Tak było np na Grapce w parafii Kamesznica k/Milówki.

  Także te wszystkie złote (i inne drogocenne i mniej cenne materialnie) precjoza pochodzą przeważnie z darów wiernych za otrzymane łaski, czego bardzo bogate przykłady możemy zobaczyć np na Jasnej Górze.

  Zdarzali się w Kościele dranie (o czym mówił już w 1972 Papież Paweł VI), którzy wykorzystywali swoją daną im przez Pana Boga pozycję. Ale proszę mi wierzyć, dostali i dostaną za to TAM zapłatę

  Pani Krystyno, moim obowiązkiem jest upomnieć Panią (co chyba Roux który zna Pismo Święte potwierdzi), że bluźni Pani przeciw Panu Bogu, co jak wiemy (bo są na to przykłady) czasami kończy się bardzo źle.

  Zachęcam więc do bardzo głębokich przemyśleń i refleksji, bo jak Pani naprawi szkody, które Pani wyrządziła ludziom którzy przez Panią stracili i stracą Wiarę? a naprawienie szkód jest warunkiem sine Qua non naszego pobytu w Niebie.
  Więc zachęcam Panią do rychłego nawrócenia, pokuty i zadośćuczynienia, bo coś Pani wzięła ze sobą na ten swój SĄD który każdego z nas czeka.
  Pozdrawiam
 • @Krystyna Trzcińska 23:17:14
  Pani Krystyno, Pan Bóg w Trójcy Przenajświetszej OBJAWIŁ SIĘ NAM, poprzez to, że wysłał nam tu na Ziemię Swojego Syna z Jego Naukami.
  Mamy więc tu na Ziemi Jego Ewangelie, ale i Pan Jezus zostawił nam Swoje Pamiątki (Całun, Chusta i.in)
  Mało tego, nasz Pan Bóg przychodzi do nas ze Swoim Słowem (poprzez mistyków) i Cudami (także Eucharystycznymi). A przychodzi także i w czasach nam współczesnych. BYć może właśnie i dzisiaj Pan Bóg coś do nas mówi przez mistyków
  Czyli my katolicy znamy naszego Pana Boga a czy wy znacie swojego Swarożyca czy Światowida?

  Pani Krystyno a jak wy znacie swoich bożków? Czy tylko z tzw mitologii? czy macie jakieś objawienia tych bożków?.
  Bo jak kiedyś miałem na półce takie czarne książeczki które miały tytuły Mitologia, Greków, Mitologia Rzymian, Mitologia Słowian itd, itp... Czyli co kraj to obyczaj?

  Zachęcam do głebokich przemyśleń, bo pomyłka drogo nas będzie kosztowała.
  Zachęcam do obejrzenia tego materiału, bo nasze Polaków odejście od naszej Wiary powoduje, że chyba nasz los, los Polski wisi na włosku :
  https://www.youtube.com/watch?v=4pRnJnJ8tYQ&t=162s

  zachęcam więc w ramach Pani nawrócenia i ZADOŚĆUCZYNIENIA do włączenia się w tą teraz powszechną akcję ratowania Polski i świata.
  Proszę już nie dokładać się więcej do tego satanistycznego dzieła zniszczenia Polski i świata (co chyba już widać gołym okiem)
 • @Jan Paweł 08:27:31
  Nie czuję braku logiki.
  Wyjaśnienie jest w Biblii.
  Natomiast czekam na wskazanie biblijnego uzasadnienia poniższego stwierdzenia:

  /Szanowny Znawco Pisma Świętego, powinieneś wiedzieć, że dla upadłych Aniołów Pan Bóg stworzył piekło./
 • @roux 09:03:58
  Jak tylko odnajdę źródło, to wpiszę info tym że gdy upadłe Anioły spadły z Nieba, to Pan Bóg im przygotował "ciepłe miejsce".

  Zaś co do logiki, to jeszcze bardziej podpowiem :
  To gdzie w takim razie przebywa kłamca-szatan, skoro mówi on że piekła ani Czyśćca nie ma?
 • @roux, Rzeczpospolita, Krystyna Trzcińska i inni...
  Szanowni Państwo, wstawiam poniżej cytat z Dzienniczka Św Siostry Faustyny :
  "Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia. Nim nadejdzie dzień sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak krzyża na niebie, a z otworów, gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela, [będą] wychodziły wielkie światła, które przez jakiś czas będą oświecać ziemię. Będzie to na krótki czas przed dniem ostatecznym (Dz. 83)."

  Bądźmy gotowi na to przyjście, bo podobno jest juz bardzo blisko.
  Na 8 dni przed Ostrzeżeniem, 88-letni dziś Józef Lomangino powiadomi o tym cały świat.
  Tutaj można o tym dowiedzieć sie więcej :
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/04/03/jozef-lomangino-niewidomy-apostol-z-nowego-jorku/

  Zachęcam do wejścia na strone utworzonej przez niego fundacji, poprzez którą da znać całemu światu o tym Ostrzeżeniu.
  Podobno nie wszyscy wtedy zdążą z nawróceniem, więc zachęcam do niezwlekania z tym.
 • @Jan Paweł 09:36:38
  Pan nie jestes turbo-katolikiem, pan jestes fanatykiem katolickim. Pana komentarze oscyluja tylko w przestrzeni judo-chrzescijanstwa. Zadnej innej wiedzy, nawet takiej ze islam to tez wymysl"abrahamowy". I jak tu prowadzic dyskusje
 • @Jan Paweł 09:21:16
  Szatan nie mówi, że piekła i czyśćca nie ma lecz wprost przeciwnie.
  Kłamstwo Szatana polega na bezpodstawnym, w świetle Biblii, twierdzeniu, że piekło i czyściec, jako miejsca tortur, istnieją.

  O miejscu przebywania Szatana podam więcej informacji niebawem.
 • @roux 10:19:42
  W rodzimowierstwie nie wystepuje, cos takiego jak pieklo, czysciec. Nie ma pojecia szatan, diabel. Czysciec chyba tez zostal wprowadzony przez kk, by odkupic sie za grzechy. Czy wiara w judo-chrzescijanstwo polega na strachu?
 • @goat 12:40:34
  wszystkiego dowiesz się w swoim czasie.
  I nie jest to straszenie, bo oczywistym jest, że wszyscy musimy umrzeć czyli przejść przez naszą godzinę agonii w której już podobno Prawda zagląda nam w oczy.
  Więc, wszyscy jak tu teraz piszemy, czytamy, dowiemy się, każdy w swoim czasie, kto z nas miał rację.
  Oby tylko obecna pomyłka w naszych rozważaniach, nie okazała się wtedy dla nas tragiczną.
 • @roux 10:19:42
  A co ma na myśli Pan Jezus, gdy mówi "wyrzućcie go do ciemności zewnętrznej, tam będzie płacz i zgrzytanie zębów"?
 • @Jan Paweł, Gdyby nie było ludzi na Ziemi, nie było by Szatana!! A więc, Szatan mieszka w ludzkich umysłach!! - Ludzie do
  których głów wdarł się Szatan, przestają używać "serca" do podejmowania swoich decyzji i czynów, co na końcu doprowadza ich do utraty duszy, a więc prawdziwej śmierci!! - Na zawsze!!  Stwórca, nikogo nie każe, ponieważ jest nieskończonym Dobrem!!


  Ale też nie ma takiej potrzeby, ponieważ ludzie zachłyśnięci "skarbami" i prezentami Szatana karają się sami!!  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/wladca-ciemnosci-szatan-diabel-wladca-ciemnoty-tadeusz-rydzyk.jpg
  Nikt nikomu nie wyrządzi ci większej kszywdy, niż każdy z nas sam sobie!!!!  Katolicy są zakochani w "dobrach" doczesnych i są nimi zachłysnięci,


  http://grafik.rp.pl/g4a/1266236,724332,9.jpg
  przez to, są nimi opętani i spętani!


  https://grawitacja44.files.wordpress.com/2010/06/wladca-marionetek.jpg

  .

  .
  .
 • Pejsactwo tvenu
  Robicie wszystko w swoich mediach podległych niemcom.
  Robicie dzicz z dzieci link: https://www.youtube.com/watch?v=jPuG15RzAsQ
 • @Rzeczpospolita 13:08:31
  Pejsactwo buduje ojczyznę Polin w Polsce
 • @Roux
  fajny wpis.. chociaż wnioskowanie, a raczej proces analityczny błędny..
  Łódź to miasto żydowskie i takim staje się ponownie, trudno aby uny chadzali na religię, do tego dzieci Ukraińców też zmieniają statystyki, a o islamistach nie można zapomnieć.

  Dobrze zauważyłeś, że następuje proces kuli śniegowej. W mojej klasie w latach 80-tych był jeden chłopiec (na 95%żydek) nie chodzący na religię. Na wsi nikt nie odważy się nie pójść do kościoła, w dużym mieście to jest niezauważalne. Ja dziecka nie ochrzciłem robiąc na przekór rodzinie, która twierdzi, że wszyscy chrzczą i tak trzeba.. ŻAL.PL, bo na komunię inne dzieci dostaną prezenty, a On nie.. ja tam mu zorganizuję skok w tandemie ze spadochronem w czasie jak inne dzieci będą w śmiesznych strojach jak niewolnicy klękali przed swym panem w sukience, hehe.. a co do prezentów.. dostanie quada kilka dni wcześniej i będzie jeździł w koło kościółka jak będą próby komunii :)))))))))))))))))))

  Na pohybel dewotkom i dewotom i reszcie wyznawców żydowskiej religii!!

  w tym i Tobie Roux, sorry, ale mimo, że lubię Cię, prawdy nie wyrzeknę się..

  Pozdrowił i bez urazy ;)
 • @Jan Paweł "Zaś co do logiki, to jeszcze bardziej podpowiem" - "Wyjaśnienie jest w Biblii." - JAHWE i jego rzeźnicy.
  .  "Dzieci Jahwe, skrzętnie realizują wolę swojego bożka."


  https://www.youtube.com/watch?v=QlMmXzzIKak  .
 • @wk..ny 18:04:06 dzięki za komentarz
  Masz rację, większość chodzi na lekcje katechezy ze strachu przed tym, co ludzie powiedzą
  Pozdrawiam
 • @Pedant 14:12:49
  pierdolisz hebrajczyku
  https://spartakus.neon24.pl/post/135563,glagolica

  Polakiem Słowianinem nie jesteś, to jest pewne!!!!!!!!!!!
 • @Krystyna Trzcińska 18:12:41
  Pani Krystyno, jak juz pisałem, wszyscy w godzinie swojej agonii poznamy Prawdę. I ważne jest dla nas wszystkich to, by nasze prawdy, które głosimy, były zgodne z tą Prawdą jedyną.
  Pozdrawiam
 • @roux 18:13:22
  Rozszerz to, mądry jesteś, albo "mundry" jak mawia Astra chcąc zdezawuować interlokutora :)

  Twój żydowski buk w każdej odmianie (oprócz islamskiej) umiera w Europie.

  Większość "wierzy" w żydowskiego (Twojego) buka, bo tak mama, babcia i cała rodzina robiła, mój syn będzie miał wybór, jak będzie dorosły i pójdzie na swe utrzymanie to nic mi do tego, że zostanie buddystą (wyznawcą żydowskiego buka mając mnie za ojca na bank nie zostanie ;)

  Ja mam łatwiej, mój ojciec w liceum zainteresował się teologią, przeczytał biblię, rozmawiał z księżmi i mnichami i stwierdził, że to jest jedno wielkie kłamstwo, ja przez matkę mam wszystkie sakramenty-te co mi kazano, ślubu kościelnego nie mam, bo byłem już dorosły.

  Jako ciekawostkę dodam, w domu mych rodziców umiera od 3lat moja babcia, został wezwany ksiundz na jej prośbę (jakiś rok temu). Ten ksiundz postawił warunek, aby pochować moją babcię w obrządku katożydowskim, którego ona jest donatorem i wyznawcą od 86lat; mój ojciec musiał zapisać się do parafii... hehe.. przecież tylko dla statystyk i pieniędzy z dotacji..


  Czytałem opracowanie, które coraz bardziej mnie przekonuje. W skrócie: Diabeł wygrał wojnę z dobrem stąd tyle zła na Świecie, wyznawcy żydowskiego buka karmią swą energią modlitwy Szatana/zło.. patrząc na to co się dzieje na Świecie; zło panuje.. ku przemyśleniu :)
 • @Jan Paweł, Na łożu śmierci jest już zapóźno! - Wybaczone będzie tylko temu, który nigdy z Prawdą się nie zetknął i usłyszał ją
  na łożu śmierci po raz pierwszy !!!!!

  Zaprzańcy, którzy Prawdę słyszeli, ale dla przyjemności rozpusty i wygody moralej oraz kożyści materialnych celowo nie chcieli jej widzieć albo ją przekręcali niczego dobrego spodziewać się nie powinni !!

  - Oczywiście pod warunkiem, że mają jeszcze pracującą żydowska KIEPEŁE i choć trochę (resztki) w niej LOGIKI!!
  23:13

  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.


  23:14

  (Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze (kapłani), obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.)


  23:15

  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.

  Nikt się nie prześliźnie !!!!!!!!!!!! - Stwórca zna nasze Serca i myśli!!!!

  Poznasz człowieka po jego dobroci do bliżnich (czynach), a nie po MODLITWACH, pochwałach, życzeniach, obietnicach czy nawet przyżeczeniach.
  ---------------------------------------

  Jaruzelski dobrze o tym wiedział, wiec na łożu śmierci prosił o łaskę tą której całe zycie służył - boginkę Isis i jej ojca Szatana.


  Wałesa też ma wystarczająco sprawnego KAPUCYNA i doskona sobie zdaje z tego sprawę, że jedyne modły które mu pozostały to do Isis i do Szatana - LUCYFERA, aby dotrzymali swoich obiecanek dla których mu się sprzedali, co świadczy o tym, że pozostało im tylko szczątkowe ilości rozumu.  Każdy mądry Człowiek wie, że Szatan jest OJCEM i BOGIEM KŁAMSTWA.

  23:1

  Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze (kapłani).  Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy:  23:3

  Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.


  23:4

  Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć.


  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  23:5

  A wszystkie uczynki swoje pełnią, bo chcą, aby ich ludzie widzieli.

  Poszerzają bowiem swoje rzemyki modlitewne i wydłużają frędzle szat swoich.


  23:6

  Lubią też pierwsze miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach,


  23:7

  I pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: OJCZE, NAUCZYCIELU.


  23:8

  Ale wy nie pozwalajcie się nazywać nauczycielem, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.


  23:9

  Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.


  23:10

  Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.


  23:11

  Kto zaś jest największy pośród was, niech będzie sługą waszym,
  23:23

  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.


  23:24

  Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.


  23:25

  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że oczyszczacie z zewnątrz kielich i misę, wewnątrz zaś są one pełne łupiestwa i pożądliwości.


  23:26

  Ślepy faryzeuszu! Oczyść wpierw wnętrze kielicha, aby i to, co jest zewnątrz niego, stało się czyste.


  23:27

  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelakiej nieczystości.  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  23:28

  Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia.


  23:29

  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,


  23:30

  I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.


  23:31

  A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.


  23:32

  Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.


  23:33

  Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?


  23:34

  Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.


  23:35

  Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.


  23:12

  A kto się będzie wywyższał, będzie poniżony !!!!!!!!!!!!!!!!!, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony.  .
 • @Jan Paweł
  Bo jak w przytoczonym przysłowiu, napisałem, nie ma sensu dyskutować z sektami protestanckimi.

  "Mt 13:40-42
  40. Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata.
  41. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości,
  42. i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
  (BT)"

  "Mt 25:45-46
  45. Wtedy odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili.
  46. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.
  (BT)"

  "Łk 16:22-28
  22. Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany.
  23. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie.
  24. I zawołał: Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu.
  25. Lecz Abraham odrzekł: Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz.
  26. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać.
  27. Tamten rzekł: Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca.
  28. Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki.
  (BT)"

  Prawdy wiary Kościoła Katolickiego, które musi uznać każdy katolik,
  by nie być heretykiem:

  1. Jest jeden Bóg, który wszystko stworzył i wszystkim rządzi.
  2. Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.
  3. Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.
  4. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł za krzyżu dla naszego zbawienia.
  5. Dusza ludzka jest nieśmiertelna, tzn. nigdy nie umiera.
  6. Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.
 • @AlexSailor 05:49:19
  Odnośnie zmarłych:

  " Po sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!»
  (Mt 17, 1-5)"

  Mojżesz umarł był przecież, to kto ukazał się apostołom i z kim Pan Jezus rozmawiał"?
  To odnośnie rojeń heretyków na temat katolickiego dogmatu Świętych Obcowania.
 • @AlexSailor 05:55:56
  No i przy okazji czyśćca, którego brak skazywałby ludzi na piekło w wielkiej liczbie.
 • @AlexSailor 05:58:14
  Czy mógłbyś wskazać, gdzie w Biblii pada słowo czyściec?
 • @AlexSailor 05:49:19
  /Dusza ludzka jest nieśmiertelna, tzn. nigdy nie umiera/ Biblia mówi co innego:

  „Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt, bo wszystko jest marnością. (20) Wszystko idzie na jedno miejsce: powstało wszystko z prochu i wszystko do prochu znów wraca.” (Koheleta 3:19-20 BT)
 • @AlexSailor "Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy:"
  .  23:3

  Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie;
  mówią bowiem, ale nie czynią. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  23:4

  Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć.
  23:5 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  A wszystkie uczynki swoje pełnią, bo chcą, aby ich ludzie widzieli.

  Poszerzają bowiem swoje rzemyki modlitewne i wydłużają frędzle szat swoich.


  23:6

  Lubią też pierwsze miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  23:7

  I pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: OJCZE, NAUCZYCIELU.


  ?????????????????????????????????????????????????????????????????
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  23:9

  Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.


  23:10

  Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.

  .
 • @ roux
  Uzasasdnj jeszcze że diabeł, taki jak „roux” i Kosiur, również nie istnieje, to ci uwierzę, że „piekła nie ma”.
 • @Zdzich 03:08:51 witaj
  Szatan istnieje i rządzi światem, tak mówi Biblia, jest "kłamcą i ojcem kłamstwa" (Jn 8:41 BT), rzekome istnienie piekła jako miejsca wiecznych tortur, to jedno z większych jego kłamstw i zarazem największe oszczerstwo wobec Boga.
  BTW
  Największym kłamstwem Szatana jest twierdzenie, że on, Szatan, nie istnieje

  Pozdrawiam
 • Autor
  //Sytuacje można by opanować wprowadzając przymusową katechezę, obecnie jest „dobrowolna”, lub przyznając, że Katechizm nic wspólnego z Biblią nie ma.//

  I gdzie tu miejsce na jakość?
  To jest opanowanie sytuacji? Raczej przeciwnie. To zmiana sytuacji a nie jej opanowanie.

  Pozdrawiam.
 • @
  Ostatecznie szatan nie istnieje, piekło nie istnieje, śmierć nie istnieje...

  "(24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. (25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. (26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. (27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał.
  (1 list do Koryntian 15:23-27, Biblia Tysiąclecia)

  (14) Ponieważ zaś dzieci uczestniczą we krwi i ciele, dlatego i On także bez żadnej różnicy stał się ich uczestnikiem, aby przez śmierć pokonać tego, który dzierżył władzę nad śmiercią, to jest diabła, (15) i aby uwolnić tych wszystkich, którzy całe życie przez bojaźń śmierci podlegli byli niewoli.
  (List do Hebrajczyków 2:14-15, Biblia Tysiąclecia)

  (24) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. (25) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą. (26) Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym. (27) Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym.

  (Ew. Jana 5:24-27, Biblia Tysiąclecia)
 • @Franek Ganek 13:55:43
  Zastanawiam sie czy Ty istniejesz.
 • @Franek Ganek 13:46:44
  Jak nie zareagują, to katecheza zniknie ze szkoły, przymus jest bardziej prawdopodobny niż przyznanie się do oszustwa

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY