Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
270 postów 5417 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Kto wierzy w piekło, nigdy nie będzie wolny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kłamstwo, terror i strach, to narzędzia Szatana

 Na rampie gorzelni, studenci ze spółdzielni, wlali piątkę acetonu do dwustulitrowej beczki, spirytus jest teraz jakby inny, teraz można z nim pojechać do Akademii.

Czy zdarzenie prawdziwe powyżej opisane może obrazować powstanie … „chrześcijańskiego” nauczania o piekle?
 
Według Biblii, człowiek z chwilą śmierci przestaje istnieć, obraca się w proch, wraca do ziemi
 
„..póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz!”(Rodz 3:19 BT)
 
„Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt, bo wszystko jest marnością. (20) Wszystko idzie na jedno miejsce: powstało wszystko  z prochu i wszystko  do prochu znów wraca.” (Koheleta 3:19-20 BT)
 
Piekło  - (Szeol,לשְׁאוֹ,heb, Hades(ᾅδης,gr) oznacza w Biblii wspólny grób ludzkości. W takim grobie, przez trzy dni przebywał Jezus.
 
Natomiast Kościół, który uważa, że ma prawo do poprawiania Biblii według swoich wymagań, twierdzi inaczej
 
Nauczanie Kościoła stwierdza istnienie piekła i jego wieczność. Dusze tych, którzy umierają w stanie grzechu śmiertelnego, bezpośrednio po śmierci idą do piekła, gdzie cierpią męki, "ogień wieczny" . Zasadnicza kara piekła polega na wiecznym oddzieleniu od Boga; wyłącznie w Bogu człowiek może mieć życie i szczęście, dla których został stworzony i których pragnie( Katechizm KK, 1035)
 
  
  Dlaczego Kościół zaadoptował pogańskie wierzenia? Jak łatwo się domyślić, chodziło o władzę i pieniądze.
Piekło było największą bronią duchownych, gdyż tylko im wolno było udzielać chrztu i rozgrzeszenia – sakramentów, które mogły ocalić duszę. Hierarchowie mogli nałożyć klątwę, mogli posłać duszę do piekła. Z ambony wykrzykiwali o mrokach, ogniu, smrodzie, demonach, wężach, łatwo znajdowali posłuch u ciemnego ludu, gdyż  nowo nawróceni poganie bez oporu akceptowali wiadomości o piekle, bo przecież były to ich własne wierzenia zaadoptowane przez chrześcijaństwo. ( Od imienia skandynawskiej bogini śmierci  Hel  pochodzi nazwa piekła w językach północnoeuropejskich, ang. hell,niem. hölle,szw.,helvete)
 
Jakby tego było mało, Kościół wynalazł Czyściec (łac, Purgatorium)
 
Ci, którzy umierają w łasce i przyjaźni z Bogiem, ale nie są jeszcze całkowicie oczyszczeni, chociaż są już pewni swego wiecznego zbawienia, przechodzą po śmierci oczyszczenie, by uzyskać świętość konieczną do wejścia do radości nieba. ( Katechizm KK, 1030)
 
To stworzyło nowe możliwości okradania wiernych, dało Kościołowi nową władzę rozciągającą się na życie pozagrobowe. Umożliwiło czerpanie niewyobrażalnych zysków ze sprzedaży odpustów za darowanie kary pośmiertnej. Praktyka ta nabrała skandalicznych rozmiarów: bogaci wynajmowali biednych, by za nich pościli, modlili się, pielgrzymowali, walczyli w krucjatach, nosili włosienice i samobiczowali się. Wszystko to Kościół uznawał za dopuszczalne, zastępcze formy pokuty za grzechy, pod warunkiem wpłacenia odpowiedniej ofiary.
 
Wydawać by się mogło, że te średniowieczne brednie powinny odejść w niepamięć lecz tak nie jest.
Oto co można przeczytać na stronie internetowej kurii lubelskiej
 
W piekle istnieje hierarchia. Duchy najwyższe, Lucyfer, Szatan, Belzebub (zakładając że są to ich właściwe imiona) sprawują nad piekłem hierarchiczna władzę. Nie jest to władza oparta na miłości i pełnym uznania i radości poddaniu się jak w niebie, ale dyktatura przytłaczająca, wymuszająca posłuch terrorem i strachem, która czyni z piekła rodzaj zamkniętego obozu koncentracyjnego
 
O nieprawdziwości stwierdzenia, jakoby Szatan miał przebywać w Piekle, które przecież nie istnieje, świadczy fragment biblijnej księgi Apokalipsy.
 
W niebie rozpętała się walka. Michał i jego aniołowie walczyli ze smokiem. Walczył też smok i jego aniołowie (8) ale nie zwyciężyli i nie było już dla nich miejsca w niebie (9) Zrzucono więc wielkiego smoka, dawnego węża, nazywanego diabłem i szatanem. Ten, który zwodzi cały świat, został zrzucony na ziemię, a razem z nim zrzucono jego aniołów (10) I usłyszałem potężny głos mówiący w niebie: „Teraz nadeszło zbawienie, moc i królowanie naszego Boga, i panowanie Jego Chrystusa, bo został zrzucony oskarżyciel naszych braci. On oskarżał ich przed naszym Bogiem w dzień i w nocy (Ap 12:7-10 Biblia paulistów)
 
Z powyższych wersetów wynika, że Szatan do momentu strącenia na ziemię przebywał w Niebie.
 
Ale trudno nadać sens porządkowi Który dzieje się wbrew rozumowi Pośród ciemności i manipulacji Pod presją ciągłej indoktrynacji Jest taka zasada, nie każdy ją zna Wolność zaczyna się tam, gdzie kończy się strach
 
Tekst @roux, wykorzystałem fragment piosenki zespołu Dezerter
Obraz H. Memling, „Sąd ostateczny”

KOMENTARZE

 • do jednopała
  szapoba ;-))

  "Gdybyś przypadkiem chciał mnie posłuchać Jedną drobną radę mam dla ciebie Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat To nie zapomnij zacząć od siebie"
  pzdr
 • @roux 18:49:34
  Nie denerwuj się jednopałem, nie miał nawet odwagi uargumentować swojej decyzji. No chyba, że zbanowany. Jeśli nie, to tylko wynik bezsilności.
 • @Zawisza Niebieski 19:39:39 witam
  no nie jest łatwo komentować sensownie, to oczywiste

  pozdrawiam
 • Takie artykuły spychają naród w ciemne średniowiecze.
  Komu na tym zależy ?
  No wiadomo ogólnie wrogom Narodu Polskiego.
  Ciemnym zabobonnym narodem znacznie łatwiej manipulować.
  To wypróbowane metody od wieków.

  Ciemnemu ludowi zawsze można powiedzieć "że Bóg tak chciał"
  i koniec dyskusji.
  Ciemnym chłopom pańszczyźnianym takie teksty wciskano gdy się buntowali przeciw wyzyskowi "jaśnie panów" różnej maści czy to kościelnej czy rodowej.

  Teraz ciemnemu ludowi będą wciskać ze "żydowski Bóg chciał żeby naród żydowski prowadził inne narody ku światłości" i że dlatego Bóg wybrał Naród żydowski na "Naród wybrany"

  Stare metody ciągle żywe .. tylko "owieczki" muszą być ogłupiane takimi tekstami jak ten który oceniam na "1".
  Polskie owieczki są wyjątkowo naiwne by nie powiedzieć głupie (to 1000 letnia tradycja KK w Polsce).
  PRL to zmieniał edukował społeczeństwo ale dzięki solidaruchom oraz KK z JPII na czele przegrał walkę o wolną Polskę.

  Wolnej Polski już nie będzie.. będzie Pollin czyli żydowska kolonia ...
  czyli kolejna Palestyna a los Polaków będzie taki jak los Palestyńczyków.

  Chyba że mądrzejsi i silniejsi na świecie w końcu zniszczą globalną mafię żydowską i w ten sposób wyzwolą "owieczki" spod żydowskiego buta.
  Co ciekawe nawet w tedy głupie owieczki będą robiły wszystko by ta niewola trwała jak najdłużej...wystarczy żydowska propaganda z ambony
  a ona będzie trwała w nieskończoność.

  Polska zostanie okrzyknięta ostatnią enklawą mafii żydowskiej...
  a Polacy najgłupszym narodem świata (statystycznie najgłupszym bo mądrych polaków jest wielu ale katolickie owieczki "wiedzą lepiej".

  I to niestety jest prawda.
 • @Autor
  Czy istniejemy po śmierci?
  Jeśli tak, to w jaki sposób?

  Jeśli nie wierzy się w istnienie po śmierci, to wszelkie dywagacje na temat piekła są absurdem.
  Jednak jest możliwym istnienie - a dowodzą tego jakieś, sporadyczne, kontakty ze zmarłymi. Czy też "duszami błądzącymi", czyli takimi, które nie przeszły "granicy światów".
  Można mówić o zmartwychwstaniu Chrystusa, ale jest to specyficzne, gdyż jego ciało nie podlegało prawom ziemskim - i nastąpiło "odejście" (wizualne) po pewnym czasie od śmierci ciała fizycznego.

  Jakie wnioski?
  Istniejemy po śmierci w nowej, odmiennej rzeczywistości, gdzie nie istnieją ziemskie zasady . Aby się więc dostosować do nowych okoliczności trzeba zerwać dotychczasowe więzy.
  I tu jest problem, bo nasze czyny na ziemi pozostają w pamięci i blokują dostosowanie. Nie możemy się od nich wyzwolić - i to jest największa męka, bo nie ma możliwości naprawy. Karę zaś za te błędy wymyślamy sobie sami - a wiadomo, że nikt nie wymyśli dla siebie gorszej kary niż tej jaka jest dla niego najbardziej dotkliwa.

  To trwa aż do "obmycia" cię z pamięci powiązań. Może być tak, że dana istota nie jest tego w stanie zapomnieć, wtedy trwa to ... wieczność.
  Lepiej więc nie popełniać czynów, których nie jesteśmy w stanie wymazać z pamięci.

  Natomiast - czy kapłan może nas "ułaskawić" itd.?
  To odrębne i wątpliwe zagadnienie wykorzystywane przez ludzi podłych do swych korzyści w tej rzeczywistości. Ale też oni zapłacą za to stosownie - podobnie jak ci, którzy mieszają w umysłach ludzi prostych i ufnych.
 • Witam Autora
  najpierw pro forma - nie oceniam tego typu artykułów gwiazdkami, więc ani 5*, ani 1* nie są ode mnie.

  Wkurza się Kolega jednopałem, ale równie dobrze można by się wkurzyć pieciopałem - dał 5*, ale też nie uzasadnił ;(

  Zadziwiająco błyskotliwa intuicja kol. Wojtasa:

  """To trwa aż do "obmycia" cię z pamięci powiązań. Może być tak, że dana istota nie jest tego w stanie zapomnieć, wtedy trwa to ... wieczność.
  Lepiej więc nie popełniać czynów, których nie jesteśmy w stanie wymazać z pamięci""" - to prawda, ja sam miewam wspomnienia, które chciałbym zapomniec, a nie mogę

  A co do meritum czyli istnienia piekła:

  jak Autor tłumaczy w takim razie opowieść Pana Jezusa o bogaczu i Łazarzu?

  pozdr

  PS
  Ciekawą interpretację przedstawił CS lewis w "Wielkim rozwodzie" ( w sensie rozdziału zbawionych i potepionych)
 • @ALL
  NIE WYPRZEDZIMY TYCH, KTÓRZY POMARLI!

  Kiedy nastąpi zmartwychwstanie? 

  "W Biblii przepowiedziano, że zmartwychwstanie do życia w niebie nastąpi podczas obecności Chrystusa, KTÓRA SIĘ ROZPOCZĘŁA W ROKU 1914 (1 Koryntian 15:21-23). Zmartwychwstanie do życia na ziemi nastąpi podczas Tysiącletniego Panowania Jezusa Chrystusa, gdy ziemia będzie przekształcona w raj (Łukasza 23:43; Objawienie 20:6, 12, 13)".

  https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/czym-jest-zmartwychwstanie/

  http://m.neon24.pl/e571c1f835b048f5defba54fb23355c1,13,0.jpg


  Jeśli mówimy o tak zwanym "powszechnym zmartwychwstaniu" to w Biblii jest napisane, że WSZYSCY LUDZIE WIERZĄCY WSZYSTKICH CZASÓW ZMARTWYCHWSTANĄ W TEJ SAMEJ CHWILI.

  " (14) Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi WRAZ Z NIM. (15) To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, NIE WYPRZEDZIMY tych, którzy pomarli. (16) Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. (17) Potem my, żywi i pozostawieni, WRAZ Z NIMI będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem".

  1 List Apostoła Pawła do Tesaloniczan 4/14-17

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  Z powyższego tekstu wynika jasno, że pewnego dnia gdy Syn Boga Ojca przyjdzie powtórnie to nastąpi zmartwychwstanie ludzi wierzących oraz przemienienie do życia wiecznego tych, którzy w momencie przyjścia Zbawiciela będą żyli.

  Każdy człowiek wierzący pracujący w winnicy Pana Jezusa otrzyma taką samą nagrodę, w tym samym czasie!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Szanowny panie roux, pisze pan piekła nie ma, szatana i demnów nie ma....
  a co to jest?
  https://www.youtube.com/watch?v=ON3fMLk6ZaU&t=146s
  https://www.youtube.com/watch?v=AN3HvPLVruw&t=1377s

  ciekaw jestem jak pan to wytłumaczy?
 • @MacGregor 10:30:30
  /jak Autor tłumaczy w takim razie opowieść Pana Jezusa o bogaczu i Łazarzu?/
  to kolejny dowód na nieistnienie życia po śmierci a zatem na nieistnienie Piekła jako miejsca wiecznych tortur.

  "(31) Odpowiedział mu: Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Łk 16:31 BT)

  Jezus mówiąc o ludziach, którzy nie rozumieją, bądź nie chcą zrozumieć, jasno wyrażonych w Piśmie świętym nakazów i zakazów, przywołał rzecz niemożliwą - powstanie z prochu ziemi kogoś, kto umarł.

  BTW
  Zmartwychwstanie nastąpi później:

  "(24) Rzekła Marta do Niego: Wiem, że zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym" (Jn 11:24 BT)

  Zmartwychwstanie umarłych w logiczny sposób zaprzecza istnieniu nieśmiertelnej duszy czyli również istnieniu Piekła jako miejsca wiecznych tortur

  pozdrawiam
 • @Jan Paweł 12:41:36
  odpowiem jak znajdę chwilę na obejrzenie linkowanych flimów

  pzdr
 • @roux 12:51:43
  Dodałbym tylko tyle, że akurat mam możliwość uczestniczenia w przemianie przed śmiercią umierającego człowieka.
  Człowiek bardzo grzesznego, który - można powiedzieć - prawie całe swoje życie przeżył w grzechach ciężkich od paru miesięcy coraz bardziej przykuty do łóżka widzi jak bardzo przez te całe życie był daleko od Pana Boga. Jakiś już czas temu nawrócił się, przyjął księdza, wyspowiadał się, przyjął Komunię Św i Sakrament Chorych i co chwilę płacze, bo chyba widzi ile zła pozostawia na tym świecie i chyba czuje jak to TAM będzie ocenione.
  Kiedyś, pewny siebie, można powiedzieć że nawet arogancki w tzw Obliczu mięknie i ma wyjątkowe szczęście, bo Pan Bóg w Swoim Miłosierdziu dał ciężką przewlekłą (aczkolwiek szybko postępującą) chorobę prowadzącą nieuchronnie do śmierci.
  Wszyscy znamy ludzi którzy takiej łaski pojednania się z Panem Bogiem nie dostali.

  Wiemy, wiemy jak tam jest po tej naszej śmierci. Dla jednych najpiękniejszy dzień w ich życiu, dla innych dzień największego przerażenia, które nie ma odpowiednika na tej Ziemi.

  Do tych pierwszych jak wiemy należała Św Siostra Faustyna, która widziała śmierć "marszałka" akurat w tym czasie gdy on umierał (skąd bez smartfonów, messengera itd mogła to tak dokładnie co do minuty opisać?).
  Z tego co opisuje (można to znaleźć w Dzienniczku), to była ta agonią jedną straszną męką pełną ataków demonów ludzi których on zamordował a którzy w tym czasie byli akurat w grzechu ciężkim...
  Zachęcam do zapoznania sie z tym, bo juz bardzo szeroko mówią o tym historycy, którzy do tej pory nie odważali sie podważać kultu "marszałka".
 • @Jan Paweł 14:36:18
  Aleś się Pan tego Marszałka uczepił.
  S. Faustyna patrzyła pryzmatem osoby, gdy Piłsudski był Naczelnikiem rodzącego się państwa.
  To inna odpowiedzialność, także przed Bogiem - a i samym sobą.
 • @57KerenOr 11:42:54 witaj
  Cytujesz przekładamy przekład. Nie "na głos archanioła " lecz z głosem archanielskim, a to jest zasadnicza różnica.
  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:52:29
  Kim "marszałek" był, to on dowiedział się właśnie w tej godzinie swojej agonii.
  A Siostra Faustyna widziała tylko to co pokazał jej Pan Jezus i nic mniej, ani więcej.
 • @roux
  I TO MA BYĆ CAŁA TWOJA ODPOWIEDŹ?

  Człowieku, zatem ustosunkuj się do mojego wpisu nawet jeśli uważasz, że powinno być "z głosem archanielskim".

  Masz chyba jakieś wsparcie?

  Cała rzecz polega na tym, że nagrodę zmartwychwstania otrzymają wszyscy ludzie wybrani wszystkich czasów w jednym momencie, w mgnieniu oka! Nieprawdą zaś jest twierdzenie, że jedni idą do Nieba szybciej od innych by uzupełnić liczbę 144.000!

  Piszę oczywiście o tak zwanym "powszechnym zmartwychwstaniu" a nie o cudach dokonanych przez Pana Jezusa Chrystusa i Apostołów, gdy wzbudzali umarłych!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 16:04:33
  Jestem w CH Silesia, nie wiem, czy dziś usiądę normalnie przed komputerem.
  Narka
 • @roux
  ŚWIADKOWIE... UCZĄ PODOBNIE DO KATOLIKÓW!

  Zauważ, że Wy, podobnie jak katolicy, uważacie, że po zakończeniu życia pewni ludzie wybrani "idą do Nieba"!

  Nie różnicie się w tej kwestii od katolików. Pamiętasz przypowieść o pracownikach w winnicy?

  Otóż WSZYSCY OTRZYMALI ZAPŁATĘ taką samą i w tym samym czasie!

  Katolicy głoszą, że po zakończeniu życia dusze ludzkie stają przed Boskim Tronem...

  A Wy... robicie dokładnie tak samo, przeznaczając wybranej klasie (144.000) także po zakończeniu ich życia jakieś tam miejsce w Niebie!

  A ja myślałem, że przypowieść Syna Bożego mówi o zapłacie „jednoczesnej” dla WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW a nie dla jakiejś klasy wybranej!

  No i oczywiście nieskromnie powiem, że to ja mam rację, ponieważ opieram się na Nauce Pana i BOGA Jezusa Chrystusa - Ojcowskiego Syna!

  PS

  Nie przejmuj się, poczekam...


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Jan Paweł 16:03:26
  O ile mam wiele sentymentu i zaufania do przekazu s. Faustyny, to ta informacja obniża jej wiarygodność w sposób znaczny.
 • @57KerenOr 16:26:48
  Poruszyłeś istotną kwestię, lecz ja w tej chwili mam tylko smartfona, poza tym , to chyba wykracza poza pojedynczy komentarz. Na razie zwróć uwagę, proszę, na cytowany w notce, fragment Apokalipsy
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:50:39
  Nie widzę w przekazie demona żadnej wiarygodności
 • @Jan Paweł 12:41:36
  Szatan i demony istnieją, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Natomiast piekło, jako miejsce wiecznych tortur nie istniej - kto twierdzi, że jest inaczej, oskarża Boga o okrucieństwo. Autorem takiego oszczerczego oszczerstwa jest Szatan, który jest tymczasowym władcą świata.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:50:39
  A co ze Św Teresą z Avilla, Luisą Picarettą, Marią Simmą, i wieloma innymi jak np św Hildegarda z Binden, która ok 1000 lat temu opisała to co pokazał jej Pan Bóg a była to np ryba wraz jej rozmnażaniem i rozwojem, która żyje w oceanie na głębokości 1000m i została odkryta dopiero w XX wieku?.... Można ten opis znaleźć w starych księgach.
  Czy też jest w sposób znaczny mało wiarygodna?
 • @roux 17:35:41
  Piekło istnieje i w ciągu tych 2tyś lat (po Chrystusie) było opisywane przez wielu ludzi którym Pan Bóg je pokazał.
  Opisy tych ludzi (zwanych mistykami) spójne są ze sobą nawet co do szczegółów, mimo że powstawały różnych wiekach w czasach gdy nie tylko nie było telefonu, internetu i smartfonu, ale nawet odpustowego telefonu na sznurek. Ostatnie takie spójne ze wszystkimi przekazami dała nam Św Siostra Faustyna. Jej opis piekła możemy znaleźć w "Dzienniczku". Zaś Dzieci fatimskie, których Matka Boska zabrała do piekła, nie przeżyły by tego gdyby im wcześniej nie powiedziała że pójdą do Nieba. Rzeczywiście dwóch z nich niedługo po zakończeniu ich misji przekazywania Orędzi Pan Bóg zabrał do Siebie.
  Należy tutaj koniecznie dodać, że wszystkie te opisy z Orędzi danych nam przez mistyków w przeciągu tych 2tyś lat są zgodne z Pismem Świętym.
  Zachęcam do obejrzenia filmu wyprodukowanego na bazie niektórych z tych danych nam Orędzi :
  https://www.youtube.com/watch?v=BGJnkqYBSRo&t=253s
 • @roux 17:35:41
  Zachęcam do zgłębienia się w tą tematykę, bo to nie są żarty.
  Ja też kiedyś byłem takim gierojem, bardzo daleko od Koscioła.
  Na szczęście Pan Bóg dał mi bardzo, bardzo przekonującą nauczkę przy pomocy... złego ducha.
  To naprawdę nie są żarty. Bardzo, bardzo drogo nas kosztuje pomyłka w tych rozważaniach.
  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 21:03:08
  Pomyliłem się. Ta ryba którą Św Hildegarda opisała 1000lat temu, żyje na głębokości 10 000!m w oceanie.
 • @Jan Paweł 21:03:08
  Są ludzie, którzy mają otwartą świadomość na przekazy.
  Tyle, że po otwarciu drzwi mogą też wpadać także inne treści nie zawsze tej samej proweniencji.
 • @57KerenOr 11:42:54
  W jakim celu wracasz do tematu, w którym banowałeś mnie i zdaje się innych. Podane były wersety biblijne, których nie brałeś pod uwagę i nawet ich nie rozważałeś, gdyż nie pasowały do Twojego sposobu rozumowania. A teraz nagle po raz któryś znowu odgrzewasz swoje zepsute już mięso.

  /Z powyższego tekstu [tu powołujesz się na 1 Tesaloniczan 4:14-17] wynika jasno, że pewnego dnia gdy Syn Boga Ojca przyjdzie powtórnie to nastąpi zmartwychwstanie ludzi wierzących oraz przemienienie do życia wiecznego tych, którzy w momencie przyjścia Zbawiciela będą żyli./

  Cytujesz krótki fragment ze strony https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/czym-jest-zmartwychwstanie/ i zero Twojego komentarza do tej treści i podanych wersetów biblijnych. Zachowujesz się tak, jakby istniał jeden jedyny fragment w Biblii dotyczący zmartwychwstania.
  Uczciwość nakazuje, że kiedy na coś się powołujesz, to otwierasz usta i komentujesz to, co podano pod cytowanym, w tym wypadku przecież przez Ciebie, linkiem.
 • @Jan Paweł 12:41:36
  A co Biblia, Słowo Boże mówi o piekle?
  Co się dzieje z ludźmi po śmierci wg Biblii, czyli wg Słowa Bożego, czy trafiają do piekła?
 • @Ben Nechar
  TAJEMNICA POWSZECHNEGO ZMARTWYCHWSTANIA!

  Ale czy to jest moja wina, że Świadkowie... uczą niezgodnie z Nauką Pana Jezusa?

  Podjąłem temat ponieważ w jakiejś części zbieżny on jest z tematem zaproponowanym przez rouxa. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: Nie ma piekła gdzie męczą się gdzieś tam ludziska, o którym to piekle uczy i uczył Kościół katolicki a także nieprawdą jest, że jeśli chodzi o tak zwane "powszechne zmartwychwstanie" to jakaś wybrana grupka ludzi (144.000) pomału już zostaje do Nieba zabierana!

  Uczciwość nakazuje Ben by starać się odpowiedzieć na zagadnienie, które poruszyłem w poprzednim komentarzu!

  Oczywiście, że istnieje wiele cytatów stwierdzających iż owe "powszechne zmartwychwstanie" będzie dla WSZYSTKICH LUDZI WSZYSTKICH CZASÓW W TYM SAMYM MOMENCIE.

  I tak przykładowo fragment kolejny:

  "(20) Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. (21) Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. (22) I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, (23) lecz każdy według własnej kolejności: CHRYSTUS JAKO PIERWSZY, POTEM CI, CO NALEŻĄ DO CHRYSTUSA, W CZASIE JEGO PRZYJŚCIA". 

  Biblia Warszawsko – Praska

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  Z powyższego fragmentu, tak jak z poprzedniego który przytoczyłem jasno wynika, iż istnieją "dwie kolejności zmartwychwstania". Pan i Bóg Jezus Chrystus w zmartwychwstaniu jest PIERWSZYM a w czasie Jego Przyjścia wzbudzeni do Nowego Życia będą ci, "co należą do Chrystusa".

  I to cała jest tajemnica zmartwychwstania, oczywiście "powszechnego zmartwychwstania". Taka jest Wola Boga Ojca i taka jest Wola Boga Syna!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:15:31
  Oczywiście, że jest wiele fałszywych przekazów, ale księża potrafią sobie z tym poradzić a już księża egzorcyści jeszcze bardziej.
  A przecież każdy przekaz zanim zostanie uznany, zostaje zbadany przez księży teologów, egzorcystów itd, ale najpierw przez różne komisje świeckie, przede wszystkim medyczne.
  Te które są uznane są juz tak zbadane, że nie ma najmniejszej wątpliwości co do ich prawdziwości.

  Może przy okazji opowiem jak to było z uznaniem Dzienniczka Św Siostry Faustyny.
  Otóż, jeden z profesorów- wykładowców na seminarium znany był z tego, że na wykładach mówił do kleryków, że jeżeli Dzienniczek dostanie imprimatur, to jemu kaktus wyrośnie na ręce.
  Długo tak gadał do kolejnych roczników, aż kiedyś dostał polecenie od Papieża by zbadał Dzienniczek.
  Pewnie uśmiechnięty, wrzucił go na samo dno dolnej szuflady biurka w swoim domu i... zapomniał o nim na dwa lata.
  PO tych dwóch latach w środku nocy przyszedł do niego... Anioł, który go zbudził i zapytał o Dzienniczek.
  Wystraszony profesor wstał na równe nogi i nerwowo zaczął szukać Dzienniczka bo w międzyczasie zapomniał o nim.
  Anioł zaprowadził go do biurka i wskazał na dolną szufladę...
  W błyskawicznym tempie Dzienniczek dostał imprimatur...

  Szanowny Panie Krzysztofie, za każdym uznanym Przesłaniem stoi zazwyczaj taki problem pokonania niewiary, także - jak widać - u księży.
 • @Jan Paweł
  JEŚLI JUŻ, TO DZIEŁO SZATANA JEST A NIE PANA BOGA!

  Cytat:

  "(14) I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości". 

  2 List Apostoła Pawła do Koryntian 11/14

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Ben Nechar 11:40:56
  Są ludzie, tak jak np Siostra Faustyna, dla których dzień śmierci jest najpiękniejszym w ich życiu, bo jej zjednoczenie (czyli świętość) z Bogiem juz tu na Ziemi było tak duże, że ten dzień jest tęsknotą za Panem Bogiem do którego się idzie.
  Dla większości jednak godzina agonii jest godziną strasznego przerażenia.

  To, jak będzie wyglądała nasza godzina agonii (i nie tylko) zależy oczywiście od Pana Boga, ale my możemy znacznie wpłynąć na to jak ona (i nasze nieśmiertelne życie wieczne) będzie wyglądała.
 • @57KerenOr 13:17:58
  Dlatego różnorakie komisje (w tym świeckie) badają każdy przekaz, by juz nie było najmniejszej wtąpliwości od kogo dany przekaż pochodzi.
 • @Ben Nechar 11:40:56
  Zachęcam do przeczytania Dzienniczka św Siostry Faustyny. Jest to nieprzebrana kopalnia ważnej dla nas wiedzy.
 • @Ben Nechar 11:40:56
  W każdym bądź razie po naszej śmierci nie ma czegoś takiego, że zapadamy się nicość. Wręcz przeciwnie, dowiadujemy sie wtedy, że...
  JESTEŚMY NIEŚMIERTELNI...
  Do nas należy tylko modlić się i żyć tak, by była ta nasza nieśmiertelność z Panem Bogiem a nie w piekle.
 • @Jan Paweł 12:56:41
  Gdyby ta bajeczka miała jakieś rzeczowe potwierdzenie....
 • @57KerenOr 12:37:13
  Napisałem:

  /Uczciwość nakazuje, że kiedy na coś się powołujesz, to otwierasz usta i komentujesz to, co podano pod cytowanym, w tym wypadku przecież przez Ciebie, linkiem./

  A jak brzmi Twoja odpowiedź?

  Jak zwykle, żenująco, bez konkretów z pominięciem wszystkiego. Pod linkiem, który zamieściłeś jest około 40 fragmentów biblijnych.
  To co zrobiłeś, nie uwzględniając ich, to czyste draństwo, w najczystszej postaci oszustwo. To ucieczka od rzetelnego uzasadnienia.

  I jak tu rozmawiać, kiedy jesteś typowym przedstawicielem ignoranctwa całego Słowa Bożego.
 • @Jan Paweł 13:44:27
  /Zachęcam do przeczytania Dzienniczka św Siostry Faustyny. Jest to nieprzebrana kopalnia ważnej dla nas wiedzy./

  Czytałem już kiedyś. Nie powiem, skatowałem się tym, co tam jest napisane.

  Ja natomiast zachęcam do najważniejszej lektury w sprawie życia i śmierci dla prawdziwego chrześcijanina, do Słowa Bożego, Biblii.
  Ci, którzy je pomijają, pomijają zdanie samego Boga, Autora Biblii.
  Dlatego roux pisząc powyższe powołał się na najważniejsze i jedyne prawdziwe źródło w tej kwestii, Słowo Boże.
 • @Jan Paweł 13:44:27 a jeśli to wiedza od Szatana
  Zachęcam do przeczytania Pisma świętego;

  " (2) Zaświadczam, że pałają ku Bogu żarliwością, której brak jednak rozeznania. (3) Nie uznając bowiem Bożej sprawiedliwości i usiłując ustanowić własną sprawiedliwość, nie przyjęli Bożej sprawiedliwości" (Rz 10:2-3 Biblia paulistów)
 • @Ben Nechar 13:55:36
  RACJĘ MA PAN I BÓG JEZUS CHRYSTUS ORAZ JEGO APOSTOŁOWIE!

  Dzięki Łasce Pana i Boga Jezusa Chrystusa wiem, że na temat "powszechnego zmartwychwstania" WY, Świadkowie... nie macie racji!

  Widzę, że nie masz najmniejszego nawet zamiaru odnieść się do cytatów które podałem. Niestety Wasza nauka mówiąca o tym, że pewne grupa zostaje zabierana wcześniej do Nieba jest po prostu niezgodna z Nauką Boga Ojca i Jego Syna...

  Dlatego weź się chłopie w karby i pisz... A tymczasem na temat zabrania ludzi do Nieba piszecie no prawie, prawie, tak samo jak katolicy!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 14:35:14
  /Dlatego weź się chłopie w karby i pisz .../

  To w 100% rada dla Ciebie samego. Zacząłeś, nie uwzględniając niczego prócz swojego przytępionego sposobu myślenia.
  Nie kończysz nigdy, bo unikasz rzetelnego spojrzenia na ten temat.
  Zamiast pustych słówek i pomówień zachęcam do tego, czego nie uczyniłeś jeszcze i jak mniemam, nie uczynisz tego, do uwzględnienia wszystkich podanych fragmentów biblijnych pod linkiem, który podałeś.

  Dopóki tego nie uczynisz, nie mam o czym rozmawiać.
  To będzie test dla Ciebie na rzetelność.
 • @Ben Nechar
  ZATEM BĘDĘ PISAŁ "PO SWOJEMU" SKORO NIE POTRAFISZ DYSKUTOWAĆ Z BIBLIĄ W RĘKU!

  Zwracacie uwagę katolikom, że nigdzie w Biblii nie jest napisane o tym, że istnieje jakieś piekło w katolickim znaczeniu a sami nie chcecie na temat Nauki Pana i Boga Jezusa Chrystusa dyskutować! No ale to Wasza wola...

  Niestety kolejny raz można zauważyć, że ludziska będący w jakimś rejestrowanym zgromadzeniu są zniewoleni przez drugiego człowieka, któremu wierzy się bardziej niż Panu Bogu Jezusowi Chrystusowi, Synowi Boga Ojca!

  A może nie powinienem się dziwić? Skoro nie chcecie zgiąć swoich kolan przed Majestatem Syna Bożego, to skąd macie znać Prawidła Boże?


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 16:14:42
  /ZATEM BĘDĘ PISAŁ "PO SWOJEMU" SKORO NIE POTRAFISZ DYSKUTOWAĆ Z BIBLIĄ W RĘKU! ... sami nie chcecie na temat Nauki Pana i Boga Jezusa Chrystusa dyskutować!/

  Tylko w oparciu o Biblię możemy rozmawiać i to całą Biblię i nie koniecznie z nią w ręku, może leżeć na stole, biurku, kolanach itp. :)
  Pod warunkiem, że Ty przyjmiesz do wiadomości i świadomości argumenty, które w niej się znajdują.

  A wracając do sedna: kiedy poruszysz te kilkadziesiąt fragmentów biblijnych z linkowanej przez Ciebie strony?

  https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/czym-jest-zmartwychwstanie/

  Z radością poczekam, kiedy zaczniesz czynić to, co mówisz, a czego jeszcze nie zrobiłeś :))
 • @Ben Nechar 18:40:43 witaj
  Keren tych fragmentów nigdy nie poruszy, bo nie pasują mu do z góry przyjętej przez niego tezy ;-))

  pozdrawiam
 • @roux 18:56:27
  Witaj przyjacielu.

  /Keren tych fragmentów nigdy nie poruszy, bo nie pasują mu do z góry przyjętej przez niego tezy ;-))/

  Keren jest właśnie z tego bardzo dobrze znany :))
 • @Ben Nechar 14:05:26
  Czytam regularnie Pismo Święte i zachęcam każdego by to robił, ale...
  Pan Jezus powiedział apostołom (czyli także nam wszystkim) w czasie Ostatniej Wieczerzy : " wiele jeszcze chciałbym wam powiedzieć, ale teraz nie jesteście jeszcze na to gotowi"...

  Więc to "Wiele", Pan Bóg przekazywał nam poprzez mistyków w ciągu tych 2tyś lat i przekazuje nadal.
  A przekazuje nam bardzo ważne Treści, jak chociażby "Ewangelię" Miłosierdzia jaką jest właśnie Dzienniczek Św Siostry Faustyny.

  Oczywiście musimy być czujni, bo diabeł sie podszywa pod Świętych, ale Pan Jezus wyposażył Swoich kapłanów w narzędzia do wychwytywania tego podszywnia sie diabła pod Świętych i oni robią tio doskonale, razem ze świeckimi fachowcami różnych dziedzin.

  Możemy być spokojni więc o te Orędzia które mają imprimatur, bo to jest gwarancją dokładnego sprawdzenia przez Kościół.
  A koniecznie trzeba je czytać, słuchać itd bo to jest to właśnie "Wiele" które Pan Bóg chce nam jeszcze powiedzieć.

  Jeżeli stoicie więc po stronie Pana Jezusa i Jego Matki, to będąc ludźmi XXI wieku musicie brać sobie do serca także i to co Pan Bóg powiedział nam po tym jak zakończył swoją działalność Św Paweł, bo jest to tak samo ważne jak to co powiedział nam przed tym.
 • @Jan Paweł 19:47:21
  Czy wiesz, że Kościół katolicki został założony w 325 roku ne przez cesarza Konstantyna Wielkiego, mordercę i poganina do końca swojego życia?
 • @roux 20:38:12
  Kościół Katolicki "założył" Pan Jezus wyznaczając na pierwszego papieża apostoła Piotra, dodając że: "Kościół Mój na skale jest zbudowany..."
  A dalej, jak wiemy od mistyków, Kościół był stopniowo kształtowany przez Ducha św
 • @Jan Paweł 19:47:21
  /Czytam regularnie Pismo Święte i zachęcam każdego by to robił, ale.../

  Wcale w to nie wątpię, ale ... to w nim Jezus powiedział:

  - "Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze.
  19 A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia i w Mieście Świętym - które są opisane w tej księdze" (Objawienie [Apokalipsa] 22:18, 19 BT).

  / ... Pan Jezus wyposażył Swoich kapłanów .../

  Gdzie w Słowie Bożym jest mowa, że tu na ziemi Jezus miał mieć swoich kapłanów?

  /Możemy być spokojni więc o te Orędzia które mają imprimatur, bo to jest gwarancją dokładnego sprawdzenia przez Kościół./

  Ja właśnie nie jestem spokojny z tego powodu.
  Jeden z przykładów:

  W imprimatur jest opatrzone niewielkie dzieło ks. prof. Tadeusza Radkowskiego, na stronie 2, zatytułowane "Hebrajskie imiona Boże".
  Wykazał w nim niezaprzeczalnie, że imię Boga to Jehowa, a nie współczesne Jahwe.
  To było w roku 1936.
  A już w 1965, 1971 i w kolejnych wydaniach katolickiej Biblii Tysiąclecia (1980, 1983, 1999) używano imienia Bożego w formie Jahwe.

  W drugim wydaniu Biblii Tysiąclecia, w uwagach wstępnych kolegium redakcyjnego jest śródtytuł "Szata językowa polska". W akapicie drugim czytamy:
  "Troska o autentyzm kazała nam nie stylizować zbyt współcześnie hebrajskiego sposobu opisywania, który tak się różni od dzisiejszego. Wprowadzamy dalej wszędzie Boże imię Jahwe tam, gdzie dotąd w przekładach idących za Wujkiem, Wulgatą i Septuagintą czytaliśmy zastępcze imię "Pan", nie będące wcale przekładem tego Imienia Bożego".

  Tak jest w II wydaniu z 1971 roku.

  Brak już tego przypisu w kolejnych trzech wydaniach (1980, 1983, 1999).

  Ewolucja, a raczej rewolucja nastąpiła w 2008 roku, kiedy to Watykan wydaje rozporządzenie, a konkretnie Kongregacja ds. kultu Bożego i dyscypliny wiary. W Liście do Konferencji Biskupów na temat Imienia Bożego, w jego II części czytamy:

  "W świetle tego, co zostało wyłożone, rozporządza się przestrzegania tego, co następuje:

  1 - W celebracjach liturgicznych, w śpiewach i w modlitwach, nie należy używać ani wymawiać imienia Bożego w formie tetragramu YHWH.

  2 - ...

  3 - ..."

  By zbyt dużo nie cytować podam czego dotyczy ten zakaz w punkcie 2 i 3:

  w 2 i 3, by używać zamiast imienia Bożego zwrotów "Pan" lub "Bóg" w przekładach biblijnych i w środowisku liturgicznym.

  Czyli imprimatur z 1936 roku "gwarantuje", że Bóg ma na imię Jehowa.
  29 lat później już ma na imię Jahwe, a po kolejnych kilkudziesięcioleciach Bóg jest już bezimienny.

  I co dało imprimatur kościelne? Ile ono jest warte? Tyle co śnieg, który wczoraj stopniał.

  Trzymaj się Biblii, a nie natchnionych wypowiedzi, które nie są od Boga (1 Jana 4:1).
 • @Jan Paweł 19:47:21
  /Jeżeli stoicie więc po stronie Pana Jezusa i Jego Matki, to będąc ludźmi XXI wieku musicie brać sobie do serca także i to co Pan Bóg powiedział nam po tym jak zakończył swoją działalność Św Paweł, bo jest to tak samo ważne jak to co powiedział nam przed tym./

  Tak kolego, po ap. Pawle pisał jeszcze ap. Piotr dwa Listy i ap. Jan trzy Listy i Ewangelię, nazywaną od jego imienia Ewangelią wg Jana. I tego wszystkiego się trzymamy.
 • @Ben Nechar 21:23:50
  Dzięki za poprawienie mnie.
  Pozdrawiam:-)
 • @Jan Paweł 21:53:41
  Dobrej, wyspanej nocy Tobie życzę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:43:43
  Czy jest mozliwe chociazby teoretycznie zeby istnial megakomputer z odpowiednim oprogramowaniem,ktory by zbieral i gromadzil dane ze wszystkich urzadzen typu tablet,PC,smartfon itp.?
  Obecnie Google pracuje nad technologia przesylania informacji gdzie jezyk nie jest przeszkoda.Przesylane ma byc znaczenie w oparciu o odczytywana mysl.
  Czy Bog,ktory stworzyl wszystkie rodzaje fal nie jest w stanie zgromadzic do ostatniego "ziarenka" wszystkiego co sie z nami wiaze i w stosownym czasie odtworzyc?
  Dla ciekawosci;jaka objetosc zajalby material genetyczny wszystkich ludzi,ktorzy kiedykolwiek zyli na ziemi?Lyzke stolowa!Pozostaje zaufac,ze Wszechmocny moze i uczyni tak,ze zmartwychwzbudzi wszystkich zmarlych.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY