Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
295 postów 5795 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Kościół z WOŚP do końca świata?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Czy licuje z Ewangelią przyzwolenie kapłanów na promocję WOŚP?” (ks. Jacek Międlar)

Z jednej strony:
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to największy charytatywny przekręt jaki wykreowano w III RP. Przez długie lata, WOŚP – przy pomocy niemal wszystkich mediów, państwowych resortów, straży pożarnej, policji, wojska i przemarzniętych nastolatków – uczynił z Owsiaka niemal świętego w czerwonych spodniach. Cieszę się, że Orkiestra przyczynia się do zakupu sprzętu medycznego dla chorych dzieci, jednak w parze z tą inicjatywą idzie demoralizacja młodzieży, antypolonizm, nawoływanie do nienawiści na Przystanku Woodstock, finansowe niejasności oraz wielkie koszty związane z organizacją festiwalu, znacząco nadwyrężające budżet miast. Inna sprawa, że cały WOŚP wydaje się być wielkim kantem, ponieważ za pieniądze podatników, które przeznaczane są na organizację Wielkiego Finału, można kupić mnóstwo potrzebnego sprzętu dla polskich szpitali. Poza tym, czy rzekoma „konieczność” ulicznego zbierania pieniędzy na aparaturę medyczną nie objawia głębokiej patologii państwa polskiego, które powinno zadbać o najwyższy standard hospitalizacji swoich obywateli? …
Z roku na rok, wokół „charytatywnej działalności” WOŚP pojawia się coraz więcej finansowych wątpliwości. Organizator broni się przed ujawnieniem dokumentacji, co dobitnie podważa transparentność Wielkiej Orkiestry, fundacji Złoty Melon oraz Mrówka Cała, czemu wnikliwie zaczął się przyglądać słynny bloger Matka Kurka, doprowadzając przy tym Jerzego Owsiaka do białej gorączki.
Chociaż dzięki WOŚP zostaje zakupiony sprzęt medyczny dla chorych dzieci, filantropia nie może iść w parze z hochsztaplerstwem i demoralizacją młodzieży! Dobro jest bezkompromisowe i takie winniśmy wspierać.
Niestety … ustawiło się grono przedstawicieli kleru, którzy dzieła Jerzego Owsiaka wychwalają wniebogłosy. Mowa o takich przebierańcach jak o. Paweł Gużyński, o. Grzegorz Kramer czy rzecznik kurii wrocławskiej ks. Rafał Kowalski, który na łamach zaprzyjaźnionej z nim Gazety Wyborczej gloryfikował dokonania Owsiaka.
Czy licuje z Ewangelią przyzwolenie kapłanów na promocję WOŚP, skoro część z zebranych do puszek pieniędzy, służy budowaniu Przystanku Demoralizacji? W mojej ocenie tacy „duszpasterze” powinni spalić się ze wstydu, a wraz z nimi ich przełożeni, którzy jawnie akceptują diabelskie poparcie zła przez swoich podwładnych.
Najwyższa pora, by Kościół katolicki, państwo polskie i obywatele zerwali z hochsztaplerstwem i demoralizacją, które od lat serwuje polskiej młodzieży Jerzy „Róbta, co chceta” Owsiak – człowiek dla którego chamstwo, nienawiść i rzucane w kierunku prawicy wulgaryzmy są niemalże codziennością. Nie miejmy żadnych skrupułów potępiając dzieła Owsiaka, a pieniądze, które odkładamy na przyszłoroczny Finał WOŚP oddajmy na szlachetną organizację pożytku publicznego.”
https://jacekmiedlar.pl/2017/08/07/1237/
 
Z drugiej strony
 
Siostry z Broniszewic postanowiły i w tym roku wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której 27 finał startuje już w najbliższy weekend. W rozmowie z TVN24 s. Małgorzata Myk OP opowiedziała o tym, jak bardzo pomógł im Jurek Owsiak. Siostry i ich podopieczni czują ogromną wdzięczność za ten gest.
"Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była pierwszą fundacją, która odpowiedziała na nasze zapotrzebowanie. Kilka lat temu w tym domu było bardzo biednie. Były to czasy, że brakowało nam pieniędzy na chleb. Pan Jurek Owsiak odpowiedział bardzo szybko na naszą prośbę o materace przeciwodleżynowe dla tych oto chłopaków" - mówi dziennikarzom.
Siostra Małgorzata zwraca uwagę przede wszystkim na szybkość działania WOŚP. W takich chwilach liczy się każda minuta, gdy trzeba odpowiedzieć na cierpienie innych. "To było niesamowite, że od prośby napisanej mailem, zaraz był telefon od pana Jurka Owsiaka, i miesiąc później już chłopcy leżeli na takich super wypasionych materacach, na które stać by nas nie było. Komfort życia chłopaków automatycznie tak wzrósł, że nawet nam się nie śniło aż tak" - mówi dominikanka.
"To, co nas niezmiennie zaskakuje, to szybkość działania, brak formalności. Najpierw sprzęt, potem podpisy. Zupełnie inaczej niż to działa w większości fundacji" - zwracają uwagę dominikanki.
Dlatego siostry nie wyobrażają sobie innego scenariusza niż ten, w którym stają ramię w ramię z innymi wolontariuszami i zachęcają do wspierania WOŚP.
"Ta współpraca trwa aż do dziś. Co roku prosimy o kolejne sprzęty, takie jak ssaki dla chłopaków, którzy sami nie mogą odkrztusić swojej śliny. Mamy koncentratory tlenu; super termometry, których nigdy na oczy nie widziałyśmy. To wszystko ułatwia nam pomaganie chłopakom, poprawia komfort życia i ułatwia ich funkcjonowanie na co dzień" - mówi siostra Małgorzata Myk.
 
To, że zakonnice muszą korzystać z pomocy WOŚP rodzi przypuszczenie, że Kościół jest biedny albo dysfunkcyjny.  Jak jest z Kościołem, nie wiadomo, natomiast dysfunkcyjność państwa nie podlega żadnym wątpliwościom, co znakomicie podsumował na Neon24.pl bloger @Herkules:
 
W normalnym kraju nie byłoby zapotrzebowania na Owsiaka, a gdyby takowy próbował mimo wszystko zaistnieć "umarłby" śmiercią naturalną.
 
Należy zauważyć, nasze państwo nie jest żadnym wyjątkiem - wszystkie ludzkie rządy są niedoskonałe i, jak zapowiedziano w Biblii, tymczasowe. Na własne oczy możemy zaobserwować koniec eksperymentu zapoczątkowanego w ogrodzie Eden, po buncie pierwszych ludzi, czyli rządów Szatana nad światem.
 
Za dni tych królów Bóg nieba ustanowi królestwo, które na wieki nie zostanie zniszczone i żaden inny naród nie odbierze mu władzy. Ono zetrze i skruszy wszystkie te królestwa, lecz samo będzie trwać na wieki (Dan 2:44)
 
Zatrąbił siódmy anioł. W niebie pojawiły się potężne głosy mówiące: "Nad światem zaczął królować nasz Pan i Jego Chrystus. Będzie królował na wieki wieków (Ap 11:15
 
Deon.pl

Biblia w przekładzie paulistów 

KOMENTARZE

 • Podzielony i zacietrzewiony Kościół i jego duchowieństwo
  „ „Każde królestwo, które jest wewnętrznie podzielone, popadnie w ruinę. Również dom, który jest wewnętrznie podzielony, upadnie.” (Łk 11:17 PNŚ)
 • @via vitae 11:33:45
  Ksiądz Kazimierz Klaban z Elbląga przekazał w niedzielę całą zawartość tacy do puszek wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O duchownym błyskawicznie zrobiło się głośno.
  Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Elblag-Ksiadz-oddal-cala-niedzielna-tace-do-puszki-WOSP

  https://gfx.wiadomosci.radiozet.pl/var/radiozet-wiadomosci/storage/images/polska/elblag-ksiadz-oddal-cala-niedzielna-tace-do-puszki-wosp/804779-1-pol-PL/Ksiadz-oddal-cala-tace-do-puszki-WOSP-Dolozymy-do-dobra-jakie-czyni-sie-tego-dnia_article.jpg
 • @rabszak 12:07:25
  Zapewnił sobie sławę.
 • @via vitae 11:33:45 witaj
  Mądra rada biblijna dla wszystkich wiernych"

  "Potem ujrzałem innego anioła - zstępującego z nieba i mającego wielką władzę, a ziemia od chwały jego rozbłysła. (2) I głosem potężnym tak zawołał: Upadł, upadł Babilon - stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, (3) bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi doszli do bogactwa przez ogrom jej przepychu. (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli" (Ap 18:1-4 BT)

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY