Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Czy wydalenie kardynała McCarricka to gambit Franciszka?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Biskupi współwinni nadużyć seksualnych muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności” ComplicitClergy.com

 W czerwcu 2018 r. Theodore McCarrick został oskarżony o molestowanie seksualne chłopców. Miało się to dziać w latach 1971–1972 w nowojorskiej katedrze św. Patryka. Oskarżycielem jest mężczyzna, który wówczas był ministrantem. Powołana przez archidiecezję Nowego Jorku specjalna komisja uwiarygodniła otrzymane kilka miesięcy wcześniej informacje i przekazała do Watykanu, który zdecydował o natychmiastowym zakazie sprawowania posługi przez oskarżonego duchownego. Kardynał McCarrick nie przyznał się do winy. Jednocześnie przeprosił za cierpienie osobę, która wysunęła oskarżenia.

W lipcu 2018 r. papież Franciszek przyjął rezygnację McCarricka z zasiadania w Kolegium Kardynałów, jednocześnie zawieszając go w sprawowaniu funkcji wynikających ze święceń. Nakazał mu także prowadzenie życia skupionego na modlitwie i pokucie w odosobnieniu, aż do zakończenia procesu kanonicznego. Później pojawiły się kolejne osoby zeznające, że McCarrick je molestował. W sierpniu 2018 r. abp Carlo Maria Viganó napisał w liście otwartym, że były kardynał dopuszczał się "niemoralnego zachowania wobec księży i kleryków".
W piątek McCarrick został poinformowany o wydaleniu ze stanu duchownego. Stolica Apostolska uznała go winnym: solicytacji w sakramencie spowiedzi (nakłania penitenta w trakcie spowiedzi do grzechu przeciw szóstemu przykazaniu) oraz grzechów przeciwko szóstemu przykazaniu z małoletnimi i dorosłymi, z czynnikiem obciążającym wykorzystywania władzy.
gosc.pl
 
Dwie taktyki wiernych w reakcji na homokryzys w Kościele
 
Jedni uważają, że, ponieważ Kościół jest święty, powinno się zboczeńców nie zauważać, drudzy wprost przeciwnie uważają, że dla dobra Kościoła należy się zboczeńców pozbyć.
W Stanach Zjednoczonych katoliccy świeccy uruchomili stronę internetową ComplicitClergy.com, gdzie ujawniają rozległą sieć wysokiej rangi duchownych katolickich, którzy, ich zdaniem, wiedzieli lub powinni byli wiedzieć o seksualnych przestępstwach kardynała McCarricka. Autorzy strony twierdzą, że biskupi chroniący seksualnych przestępców, są za ich przestępstwa bardziej odpowiedzialni niż sami sprawcy, ponieważ swoim zaniechaniem doprowadzają do zrujnowania życia ofiarom przestępstw. Ponieważ biskupi są powołani do nadzoru, brak działania z ich strony świadczy o braku kompetencji lub braku moralnej uczciwości, więc powinni przestać być biskupami.
ComplicitClergy.com zawiera listę hierarchów przedstawiającą ich powiązania z kardynałem McCarrickiem. Między innymi znajdują się na niej papież Franciszek oraz kardynał Kevin Farrel.
 
Ustalenia wobec papieża Franciszka
 
25 sierpnia 2018 r. Były nuncjusz papieski Carlo Maria Viganò opublikował 11-stronicowy list, w którym twierdził, że Franciszek zdecydował się na usunięcie ograniczeń podjętych przez Benedykta XVI przeciwko znanemu przestępcy seksualnemu, kard. McCarrickowi, promując go jako zaufanego doradcę. Według Viganò, Francis "wiedział co najmniej od 23 czerwca 2013 r., że McCarrick był seryjnym drapieżnikiem. Wiedział, że jest skorumpowany lecz krył go do gorzkiego końca. "Viganò wezwał Franciszka, aby zrezygnował. Franciszek nie chciał publicznie odpowiedzieć na zarzuty Viganò. Oświadczenie Viganò zostało teraz potwierdzone przez wiele źródeł.
Papież Franciszek został oskarżony o wyniesienie niemoralnych mężczyzn, do godności biskupiej i kardynalskiej.
Jorge Bergoglio został oskarżony o ukrywanie przypadków wykorzystywania seksualnego w swojej ojczystej Argentynie, w tym o skazanego na tle seksualnym sprawcy przemocy seksualnej ks. Julio César Grassi oraz innych oskarżonych  duchownych.
 
Ustalenia wobec kardynała Farrela
 
Mieszkał z Theodore McCarrick będąc w Waszyngtonie.
Mianowany wikariuszem  generalnym dla Archidiecezji Waszyngtonu. przez McCarrick w 2001 roku.
McCarrick wspierał promocję Farrella dla biskupa Dallas i prefekta dykasterii dla laików, rodziny i życia.
Farrell zaprojektował swój herb biskupa Dallas w hołdzie McCarrickowi.
Farrell twierdzi, że nic nie wie o historii wykorzystywania McCarrick'a.

Pytania do
kardynała Farrela

Podczas gdy molestowanie seksualne przez McCarrick'a było dość powszechnie  znane wśród seminarzystów, księży i reporterów, jak to możliwe, że mógłbyś mieszkać z McCarrickiem przez sześć lat i nie być świadomym jego działań?
McCarrick podobno zabierał kleryków na ryby i do swojego domu na wybrzeżu Jersey gdy był w Waszyngtonie. Czy kiedykolwiek byłeś na którymś z tych wypadów?
                                               ♦♦♦
 
Amerykański kardynał Kevin Joseph Farrell został mianowany przez papieża Franciszka Kamerlingiem Świętego Kościoła Rzymskiego - poinformował w czwartek Watykan Prefetto del Dicastero per i Laici, la Famiglia e la Vita.
Kamerling zarządza sprawami zwyczajnymi Kościoła i dobrami Stolicy Apostolskiej, a także administracją Watykanu w okresie wakatu, czyli po śmierci papieża. Zadanie to przypadło także kamerlingowi po ustąpieniu Benedykta XVI z urzędu w 2013 roku.
71-letni kardynał Farrell, który jest prefektem watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia zastąpi francuskiego kardynała Jean-Louisa Taurana, zmarłego w lipcu 2018 roku.
To jedno z najważniejszych stanowisk, które nie traci swojej mocy po śmierci papieża. Odpowiada przed Kolegium kardynałów, stwierdza zgon papieża i informuje o tym wikariusza generalnego diecezji rzymskiej oraz dziekana Kolegium kardynalskiego, przejmuje w zarząd i zabezpiecza Pałac Apostolski, pałac na Lateranie i w Castel Gandolfo, przejmując w nich władzę administracyjną, przygotowuje też pogrzeb papieża.
Deon.pl
 
1. «w grze szachowej: poświęcenie pionka lub figury w celu uzyskania lepszej pozycji do ataku»
2. «działanie ryzykowne, podjęte w celu stworzenia korzystnej dla siebie sytuacji»
 «sposób rozpoczęcia partii szachowej, w którym białe, dla zdobycia lepszej pozycji, oddają pionka stojącego przed gońcem na skrzydle hetmana»
SJP PWN
 

KOMENTARZE

 • Pedofilia i homoseksualizm to korzenie KK
  KK jest KRK czyli Rzymsko katolicki.
  Pedofilia i homoseksualizm były częścią kultury Rzymskiej i to na wielką systemową skalę... uprawiane masowo i przez elity i przez lud powszechny.
  I w takim środowisku kulturowym zrodził się KRK e stolicą zresztą w Rzymie.

  Można powiedzieć że pedofilia i homoseksualizm to tradycja kulturowa KRK od momentu powstania czyli licząca 2000 lat
  Na tę tradycję nałożono tylko innego bo żydowskiego Boga... ale nawet szaty zostały prawie nie zmienione (sukienki całkiem takie jak Rzymie)

  poniżej o tez Rzymskich czasach..
  https://vod.pl/programy-tv/historia-bez-cenzury-starozytna-prostytucja/2rehy52
 • @Oscar 15:33:24, witam,
  Dla ścisłości, nie 2000 lecz 1700 lat liczy historia Kościoła, od cesarza Konstantyna Wielkiego, poganina i mordercy zresztą.
  Dzięki za link.
  Pozdrawiam
 • @roux 15:44:22
  Masz racje .. zapędziłem się..
 • @roux 15:44:22
  A tutaj kolejny kamyczek do tej układanki
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201902219883504-sputnik-polska-kosciol-religia-pilnie-strzezone-tajemnice-watykanu-pedofilia-Sodoma-Frederic-Martel/

  Ciekawe czy te "zainteresowania" nie są czasem kryterium pozytywnego wyboru przy awansach i karierze...

  A proces rekrutacji jak głoszą "przecieki" zaczyna się już w seminarium...
 • @Oscar 15:57:30
  Gdybym był złośliwy to powiedziałbym .."zorganizowana pedofilia i homoseksualizm pod patronatem żydowskiego Boga"...

  ale nie powiem bo to by było za ostro...jak na stan psychiczny owieczek.
 • "starożydna i NOWOżydna prostytucja"
  .  http://almayasabdam.com/wp-content/uploads/2016/06/sex-abuse-coverups.jpg  .
 • @Oscar 15:59:52 chodzą słuchy, że zwolennicy Franciszka
  promowanie McCarricka zamierzają przypisać JP 2,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY