Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Papież: prześladowcy Kościoła, to krewni Szatana

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Franciszek się zagalopował lub szykuje grunt pod większą sensację

W środę, 20 lutego 2019, czasie pierwszej części audiencji generalnej w bazylice świętego Piotra,  Franciszek powiedział:
 
"Nie można przeżyć całego życia, oskarżając Kościół".
"Czyj jest urząd oskarżyciela? Ten, kogo Biblia nazywa wielkim oskarżycielem, to kto? To diabeł. A ci, którym życie mija na oskarżaniu, nie są jego dziećmi, bo diabeł ich nie ma, ale jego przyjaciółmi, kuzynami, krewnymi".
 
Papież przywołał postać świętego Ojca Pio, mówiąc, że kochał Kościół z "wieloma jego problemami, niepowodzeniami, z tyloma grzesznikami". "Kościół jest święty - podkreślił - ale my, dzieci Kościoła jesteśmy wszyscy grzesznikami, niektórzy wielkimi".
Święty Ojciec Pio "kochał Kościół takim, jaki był, nie zniszczył go językiem, co jest teraz modne" - stwierdził Franciszek. Następnie wskazał: "Ten, kto kocha Kościół, umie przebaczać, bo wie, że sam jest grzesznikiem i potrzebuje Bożego przebaczenia".
Papież wyjaśnił, że "należy ujawniać błędy, by je poprawić; ale i w takim momencie kocha się Kościół".
Podczas drugiej części audiencji w Auli Pawła VI papież pozdrowił także tradycyjnie Polaków. Zwracając się do nich, nawiązał do swej wygłoszonej katechezy na temat modlitwy "Ojcze nasz". Franciszek powiedział: "Drodzy bracia i siostry, nie zapominajcie nigdy, że jesteśmy ukochanymi dziećmi Boga i że nie ma nic takiego, co mogłoby ugasić Jego namiętną miłość do nas".
"Modlitwa do naszego Ojca, który jest w niebie, niech wypełni wszelkie poczucie braku miłości w życiu każdego i każdej z was" - dodał.
Gosc.pl
 
Trudno przypuszczać, że papież nie zna Biblii, zatem czy mówiąc, że Szatan nie ma dzieci, papież się pomylił czy chciał na coś zwrócić uwagę?
 
Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła,  ponieważ diabeł trwa w grzechu od początku.  Syn Boży objawił się po to, aby zniszczyć dzieła diabła. (…) 10 Dzięki temu można rozpoznać  dzieci Boga i dzieci diabła: każdy, kto postępuje niesprawiedliwie, nie jest z Boga ,jak i ten, kto nie miłuje swego brata” . (1 Jn 3:8,10 BT)
 
Czy to przypadek, że Franciszek przyjął w Watykanie przedstawicieli polskiej Fundacji  Nie lękajcie się z raportem o pedofilii w Kościele?
 
Grupa osób złożyła w Watykanie raport o pedofilii w polskim Kościele. Obok Marka Lisińskiego z fundacji Nie lękajcie się z ojcem świętym spotkały się znane ze skrajnie antyklerykalnych poglądów warszawska radna Agata Diduszko i poseł Joanna Scheuring-Wielgus. Jak ocenia ksiądz to spotkanie?
 
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Jestem tą sytuacją zaskoczony. Po pierwsze ktoś z najbliższego otoczenia papieża Franciszka musiał wykazać się bardzo dużą aktywnością, dzięki której te osoby w ogóle mogły do ojca świętego dotrzeć. Znam wiele osób, mających bardzo poważne i uzasadnione zastrzeżenia w sprawach kościelnych, którym nigdy nie były dopuszczone do kontaktu z papieżem. Warto zadać sobie pytanie, kto to taki w Watykanie wykazał się tą aktywnością, by panie Diduszko i Scheuring-Wielgus spotkały się z ojcem świętym.
 
Nie ulega jednak wątpliwości, że temat nadużyć seksualnych w Kościele jest problemem, sam ksiądz o tym jednak pisał…
 
Tak, ale pani Scheuring-Wielgus jest dla mnie osobą całkowicie niewiarygodną, która lansuje się na tym problemie. Szczegółów raportu nie znam, ale akurat ta posłanka w żadnym razie nie może być traktowana jako autorytet w dziedzinie Kościoła, czy moralności. Inna sprawa, że polski Kościół jest w pewnym sensie sam sobie winien – od lat wątpliwości co do nadużyć były. Mówiło się, że lada moment raporty i dokumenty zostaną przedstawione. Nie robiono tego, albo robiono w sposób niewystarczający. Jest duża rozbieżność w wypowiedziach poszczególnych księży biskupów, ale też bardzo wielu biskupów milczy. A jak się milczy, zostawia temat, to nie ma się co dziwić, że osoby takie jak pani Scheuring-Wielgus to wykorzystuje, dla swoich celów politycznych. Bo nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości, że cele, jakie pani poseł przyświecają, są stricte polityczne.
http://4stars.pl/news/ks-isakowicz-zaleski-wierni-moga-krytykowac-papieza?uid=368260
 
Wydawać by się mogło, że wypowiedź Franciszka dotyczy jego oponentów
 
 
(Ten (Vigano) i wszyscy jego przyjaciele z Infovaticana (prawdziwe wiadomości) sprzymierzeni w tej linii są wysłannikami szatana! Franciszku nie zatrzymuj się}
 
 
Na zakończenie audiencji Franciszek poprosił wszystkich wiernych: „Módlcie się za mnie i za moją posługę, również za papieża Benedykta, by zawsze i wszędzie utwierdzał braci w wierze”.
Gosc.pl
 

 

(dzisiaj największe prześladowania Kościoła nie nie pochodzą z zewnątrz, ale z grzechów jakie są wewnątrz jego samego)
 
 

  Zdjęcia: you tube, facebook 

KOMENTARZE

 • w uzupełnieniu
  link do filmu z "siostrą" Lucia Caran

  https://www.youtube.com/watch?v=7rc7jwtxMew
 • Odwracamy "Role"
  " "Nie można przeżyć całego życia, oskarżając Kościół".
  "Czyj jest urząd oskarżyciela? Ten, kogo Biblia nazywa wielkim oskarżycielem, to kto? To diabeł. A ci, którym życie mija na oskarżaniu, nie są jego dziećmi, bo diabeł ich nie ma, ale jego przyjaciółmi, kuzynami, krewnymi"

  Tak po chłopsku bez lingwistycznych wywijasów:

  Kościół cale życie oskarża "ZŁO/PIEKŁO" o niecne czyny, a przecież tak samo:

  Nie można przeżyć całego życia oskarżając PIEKŁO
  Bo czyj jest urząd oskarżyciela?
  Ten, kogo Biblia nazywa wielkim oskarżycielem, to kto?
  To diabeł
  A ci, którym życie mija na oskarżaniu, nie są jego dziećmi, bo diabeł ich nie ma, ale jego przyjaciółmi, kuzynami, krewnymi

  Hmmmm.
  To w końcu niech się zdecydują do jasnej ciasnej: KTO JEST KTO ??? :))
 • @Hades 17:49:26 witam
  Franciszek szykuje frontalny atak na Ważną Personę,

  to co robi teraz, to okno Overtona czyli forsuje akceptację opinii na razie nieakceptowalnej.
  Szczegóły wkrótce

  Pozdrawiam
 • @Hades 17:49:26
  a póki co w Rzeszowie:

  Dwa tygodnie przed planowaną premierą spektaklu "#chybanieja" w Teatrze Maska w Rzeszowie poinformowano nas, że do premiery nie dojdzie, ponieważ nie pozwolił na to prezydent Rzeszowa. Zespół i realizatorzy zostali poinformowani przez dyrekcję Teatru, że decyzja zapadła po interwencji Kurii.
  Jeden z wątków spektaklu dotyczy spraw w Kościele, o których debatuje właśnie kongres w Watykanie. Sprawa jest dla nas tym bardziej zaskakująca, że nie jest on przeprowadzony w sposób agresywny, czy konfrontacyjny.
  Tę radykalną cenzorską decyzję podjęto bez obejrzenia spektaklu i bez żadnych konsultacji, czy rozmów z twórcami.

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10156038614601024&id=684106023
 • @roux
  JASNE, ŻE PAPIEŻ NIE ZNA BIBLII!

  Znać Biblię oznacza nauczać taj jak w Biblii jest napisane, zatem papież Biblii nie zna!

  "(3) Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. (4) Kto mówi: Znam Go, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. (5) Kto zaś zachowuje Jego naukę, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała. (6) Po tym właśnie poznajemy, że jesteśmy w Nim. Kto twierdzi, że w Nim trwa, powinien również sam postępować tak, jak On postępował".

  1 List Jana 2/3-6


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @roux 18:45:34
  Bo to cenzura zapobiegawcza
  Po co się tłumaczyć gdy dowód już wyjdzie na jaw jeśli łatwiej jest zablokować jego okazanie/upublicznienie - tym bardziej jeśli można to zrobić a na dodatek bardzo szybko i łatwo
  Kiedyś była Policja na telefon a teraz jak widać idziemy do przodu wraz z technologią: doszło: radio. TV, prokuratorzy, sędziowie, programy szkolne, "odpowiednie/słuszne" zestawy prasy, kina, teatry..... nawet dobranocka BOLEK I LOLEK omal nie oberwała z rozpędu (niestety tinky winky lekko rykoszetem dostał :)) )
 • @57KerenOr 19:28:07 witaj Kerenie
  Papieże mataczą, to oczywiste, lecz w tak prostej sprawie, nie zagrażającej doktrynie KK, jak "dzieci Diabła" ta pomyłka Franciszka świadczy, moim zdaniem, o zamierzonym działaniu.
  BTW
  Na zdjęciu tytułowym (Franciszek w Panamie w styczniu 2019 roku), można zauważyć mimowolne zastosowanie się papieża do II (usuniętego przez KK z Dekalogu) przykazania:

  "(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył" (Wyj 20:4-5 BT)

  ta figura, pusta w środku, raczej nie jest podobna do niczego

  https://angelusnews.com/system/images/W1siZiIsIjIwMTkvMDEvMjcvN3cwYmVmN3M3c18yMDE5MDEyNlQyMjEwXzA5OTNfQ05TX1BPUEVfUEFOQU1BX1dZRF9WSUdJTC5qcGciXSxbInAiLCJjb2FsZXNjZSJdLFsicCIsInRodW1iIiwiMTIwMHgiXSxbInAiLCJvcHRpbWl6ZSJdXQ/image.jpg

  (CNS photo/ Paul Haring)
 • Papież postanowił
  https://img7.demotywatoryfb.pl//uploads/201902/1550867743_bzbov7_600.jpg
 • @
  "Narzędziami szatana" nazwał papież Franciszek księży, którzy dopuszczają się pedofilii. Mocne słowa kończą szczyt hierarchów w Watykanie, dotyczący problemu wykorzystywania seksualnego nieletnich.
  https://www.o2.pl/artykul/papiez-franciszek-ksieza-dopuszczajacy-sie-pedofilii-to-narzedzia-szatana-6352918245947009a
 • @
  Ot i cała Wasza dziecinada... To klasyczny przykład Waszego błądzenia. Czepianie się słówek wynikające z kompletnego niezrozumienia niczego. Niczego.
  Papież poczynił rozróżnienie w konkretnym celu. Miał coś na myśli... Coś jeszcze mówił?
  Możesz napisać wyjaśnienie, co rozumiesz przez ten cytat burzący w Twoim mniemaniu światowy spisek... papieża. Naprawdę można... Nikt Ciebie nie zbije...
  Śmiało!
 • @Franek Ganek 12:29:51
  Franciszek otwiera okno Overtona, moim zdaniem
  Pozdrawiam
 • @roux 14:05:08
  //moim zdaniem //

  Gdzie...
 • @Franek Ganek 14:12:09
  Zobacz sam, kardynał McCarrick najpierw (oczywiście winien, potem kardynał Pell (podobno niewinny ), dodaj przypadki opisane w notce, to wszystko jest przygotowaniem do większej sprawy
 • @roux 16:26:56
  //do większej sprawy//
  Pierdoły...
  Z diabła taki ojciec jak z koziej dupy trąbka. Jak gumka w... łóżku.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY