Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Brudna wojna z Kościołem czy w Kościele?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

”Czeka nas brutalna wojna światopoglądowa. Zburzenie pomnika ks. Jankowskiego w Gdańsku stanowi wymowny symbol tego dramatycznego procesu” Ks. prof. A. Kobyliński

 Podstawowym pytaniem jest czy chodzi o wojnę z Kościołem, na co wskazywać może przypadek kardynała Pella skazanego przez sąd w Melbourne lub zamieszanie z pomnikiem prałata Jankowskiego w Gdańsku, czy wojnę wewnątrz Kościoła, co wnioskować można by z kościelnych reakcji na watykańską konferencję dotyczącą nadużyć seksualnych?

 
Kardynał George Pell (lat 77), watykański minister finansów, osobistość nr 3 w Watykanie, przez sąd w Melbourne uznany winnym seksualnego wykorzystywania dwóch trzynastolatków,został osadzony w areszcie śledczym -  grozi mu 50 lat więzienia.Niewinny kardynał spędza każdego dnia 23 godziny w zupełnej izolacji. W związku z wysoką pozycją i [fałszywym] oskarżeniem o molestowanie dzieci, uznaje się go za więźnia "zagrożonego". Pell w więzieniu spędzi kolejne trzy miesiące, jego apelacja trafi prawdopodobnie przed trzyosobowy skład sędziowski 5 i 6 czerwca.
Dla wielu katolików kardynał Pell jest męczennikiem. Dobitnie wypowiedział się, były prefekt Kongregacji do Spraw Wiary (Inkwizycja), kardynał Gerhard Müller, mówiąc że, skazanie kardynała Pella za molestowanie seksualne jest "całkowicie wbrew rozsądkowi i sprawiedliwości", powiedział o
 "rozumieniu sprawiedliwości takim, jak w czasach Henryka VIII", które "pokazuje degrengoladę systemu sprawiedliwości". Müller nie wierzy, by Pell dopuścił się molestowania w zakrystii katedry w obecności tak wielu osób: "pomówienia przeciw niemu są absolutnie niewiarygodne. Nie ma na to dowodów, są dowody przeciwne"
 
Rada Miasta Gdańska odebrała ks. prałatowi Jankowskiemu tytuł honorowego obywatela, i jakby tego było mało, związkowcy z NSZZ „Solidarność” zdemontowali i wywieźli w nieznane miejsce, pomnik prałata.
 
         W zeszłym miesiącu Papież Franciszek zorganizował w Watykanie konferencję, która miała dotyczyć nadużyć seksualnych popełnianych na nieletnich i bezbronnych dorosłych, lecz w rezultacie o nadużyciach wobec dorosłych nie dyskutowano.
Bezbronni dorośli w Kościele katolickim to klerycy, nowicjusze, nowicjuszki, siostry zakonne czy młodzi księża, którzy mogą być wykorzystywani seksualnie przez niektórych biskupów, księży czy zakonników. Nie dyskutowano również o zjawisku homoseksualizmu.
 
Ks. prof. Andrzej Kobyliński (UKSW):
 
To prawdziwa wojna, która dopiero się rozpoczyna. Spór wokół homoseksualizmu w Kościele katolickim dotyczy zasadniczo trzech kwestii. Po pierwsze, jak oceniać tendencję homoseksualną i akty homoseksualne? Po drugie, co sądzić o małżeństwach jednopłciowych, adopcji dzieci przez pary homoseksualne i zawieraniu takich związków w świątyniach katolickich? Po trzecie, czy wolno dopuszczać osoby homoseksualne do święceń kapłańskich i biskupich oraz życia zakonnego? Na te trzy pytania kardynałowie, biskupi, księża, siostry zakonne, zakonnicy i ludzie świeccy z wielu krajów udzielają dzisiaj bardzo różnych odpowiedzi. Niestety, jedność doktrynalna w tych kwestiach jest już dzisiaj niemożliwa. Katolików liberalnych i konserwatywnych dzieli coraz większa przepaść.
Oczywiście niektóre kręgi katolików liberalnych wykorzystują skandal pedofilii klerykalnej do wzmocnienia swojego stanowiska. Trudno się im dziwić. Rzeczywiście molestowanie seksualne dzieci przez niektórych duchownych stało się narzędziem wewnątrzkościelnej wojny doktrynalnej. Ale problem jest jeszcze głębszy.
Mając na uwadze pedofilię klerykalną, mówimy tak naprawdę nie tylko o dramacie moralnym, ale dotykamy samego jądra Kościoła katolickiego i jego przyszłości. Skandale seksualne obnażyły niewydolność systemową Kościoła. Mówiąc nieco prowokacyjnie, w pewnym sensie w wieku XXI musimy katolicyzm wymyślić na nowo. Trzeba znaleźć nowe formy, nowe struktury, które pozwolą nam funkcjonować także w przyszłości, zachowując depozyt wiary. Te zadania wymagają ogromnej pracy filozoficznej i teologicznej. Już rozpoczął się głęboki proces reformy, demitologizacji papiestwa. Myślę, w ślad za nim pójdzie reforma, demitologizacja wielu innych obszarów życia kościelnego.
Czeka nasbrutalna wojna światopoglądowa.Nadchodzi ona do nas nieuchronniejak mitologiczny grecki los (ananke), przed którym nie można uciec.Zburzenie pomnika ks. Jankowskiego w Gdańsku stanowi wymowny symbol tego dramatycznego procesu. W dużym stopniu zbieramy dzisiaj owoce tego, co zostało zasiane przez ostatnie dziesięciolecia. Główne zadanie do wykonania przed nami to zmiana mentalności. Wyzwanie trudne i mozolne.
Z dramatem pedofilii będziemy się zmagać przez najbliższe dziesięciolecia. Do tej plagi dochodzi jeszcze w Kościele problem nadużyć seksualnych wobec tzw. bezbronnych dorosłych. To nowa puszka Pandory. Aż strach pomyśleć, co ona zawiera. W najbliższych latach zaczną mówić publicznie o swoich krzywdach klerycy, nowicjusze, nowicjuszki, siostry zakonne czy młodzi księża, którzy zostali wykorzystani seksualnie jako osoby pełnoletnie. To będzie kolejny wielki wstrząs dla naszej opinii publicznej
 
 
Gloria.tv, Fronda.pl
Obraz: Pieter Breugel Starszy „Ślepi wiodą ślepych”

KOMENTARZE

 • Szanowny
  Z pomnikiem prałata chodzi o to, że w naszej cywilizacji najpierw jest sąd, wyrok, a potem realizacja,nie odwrotnie.

  Nagle przyjeżdza sobie trzech łobuzów z wwy i obala pomnik w Gdańsku?

  PS
  Nigdy specjalnie nie darzyłem sympatia ks. jankowskiego, ale to jest zupełnie inna sprawa
 • @MacGregor 10:04:34 witam
  / trzech łobuzów z wwy i obala pomnik w Gdańsku?/

  to nie o nich chodzi:

  https://wf1.xcdn.pl/files/19/03/08/033405_2I3J_pomnik_ksJankowski_rozbiorka_83.jpg

  Pozdrawiam
 • @roux 10:24:49
  Chodziło mi o akcje w nocy, "przypadkiem" sfilmowaną przez Jakielskiego

  http://trojmiasto.eska.pl/newsy/gdansk-w-nocy-obalono-pomnik-ks-jankowskiego-zobacz-wideo/760003

  Na pokazanym zdjęciu - związkowcy postawili,to i związkowcy zabierają

  bardzo dziwny jest ten prztoczony wywida z ks. Kobylińskim:

  "Mówiąc nieco prowokacyjnie, w pewnym sensie w wieku XXI musimy katolicyzm wymyślić na nowo. Trzeba znaleźć nowe formy, nowe struktury, które pozwolą nam funkcjonować także w przyszłości, zachowując depozyt wiary. Te zadania wymagają ogromnej pracy filozoficznej i teologicznej" - myslę, że ksiądz profesor pieprzy tutaj androny jakby się szaleju opił

  pozdr
 • @
  //w wieku XXI musimy katolicyzm wymyślić na nowo. //
  Chyba tylko po to by go pogrążyć na dobre .
  Ułomności ( homoseksualizm, pedofila )towarzyszą
  ludziom od zawsze i nikt takich zachowań nie zatrzyma
  Jedynym racjonalnym wyjściem jest umiejętna
  rekrutacja kleryków czyli w praktyce , dokładny
  środowiskowy wywiad o kandydatach na księży
 • @puuuq 11:14:39 witam
  coraz głośniej mówią o zniesieniu celibatu

  Pozdrawiam
 • @puuuq 11:14:39
  100% - trafiony zatopiony!

  Oraz zamiast "wymyślania na nowo" powrót do źródeł, np. do Mszy św. trydenckiej
  Powrót do ewangelizowania w miejsce modnego dziś "dialogowania" -jakby Pan Jezus był dialogował jak dzisiejszy polski episkopat, to po co miałby Go kto krzyżować?

  pozdr
 • @roux 11:24:58
  "coraz głośniej mówią o zniesieniu celibatu"

  -tak, ale to w Wyborczej i TP
 • @MacGregor 10:04:34
  //Z pomnikiem prałata chodzi o to, że w naszej cywilizacji najpierw jest sąd, wyrok, a potem realizacja,nie odwrotnie. //

  Z tą "naszą cywilizacją" (lub zamiennie łacińską cywilizacją), to najwygodniej obnosić się na jutubie w ramach umoralniających pogadanek.Ale nie daj boże pokładać nadzieję w tym, że coś takiego wogóle istnieje bo nie istnieje.
  Ja nie znam nikogo takiego o kim można było by powiedzieć:ten jest panie całą gębą przedstawicielem "naszej cywilizacji".Gorzej;nawet w dalszej perspektywie np życiu publicznym,nie widzę nikogo takiego.
  Wszyscy mniej więcej kierują się nie cywilizacyjnymi pryncypiami a emocjami.
  Czyż sąd nie uwolnił L.Wałęsy od zarzutu agenturalności ? a S.Michnik na którym przecież nie ciąży jeszcze żaden wyrok dlaczego nazywany jest zbrodniarzem ? https://niezalezna.pl/261106-polska-nie-odpusci-komunistycznym-zbrodniarzom-premier-domagamy-sie-ekstradycji-michnika
 • Udowodniono
  naukowo, że celibat sprzyja powstwaniu różnego typu dewiacji seksualnych. Naturalne jest mieć dziewczynę, żonę,a sam celibat jest już dewiacją. Więc do kogo macie pretensje? Czy w ogóle temat podlega dyskusji? Homoseksualizm to dewiacja i ci ludzie powinni być poddani leczeniu, bo ludzi chorych się leczy, a ciężki przypadki hospitalizuje. O pedofili już nie wspomnę.
 • @goat 12:43:23
  //naukowo //

  Na naukę to lepiej się nie powoływać.Bardzo się kompromituje od czasów kiedy zaczęto się wsłuchiwać w jej opiniotwórczy głos.
  Przypominam że wedle oceny XIX-wiecznych autorytetów medycznych kąpiele wodne miały być mordercze dla zdrowia a "histerię kobiet" leczyło się klitoridektomią (usuwaniem łechtaczki) jeszcze do lat 40-stych XX w.
  Przypominam również że nie kto inny ale właśnie "nauka" twierdzi że homoseksualizm nie jest patologią.
  Zostawmy sprawę celibatu środowisku.Niech we własnym gronie ustalają jak im żyć.To kwestia zupełnie bez społecznego znaczenia więc co nas to obchodzi.
 • @ikulalibal 12:06:04
  //Wszyscy mniej więcej kierują się nie cywilizacyjnymi pryncypiami a emocjami //

  gdyby tak było , to w Europie obowiązywałaby nadal kara śmierci ,
  złodziejom ucinano by ręce a kłamcom języki
  Skoro powołujesz się na wyroki sądu , to w 2004 ,prokuratura
  umorzyła śledztwo czyli nawet nie było wtedy potrzeby
  uruchamiana sądu , czy wówczas prokuratura
  była pod jakąś presją kościoła by chronić ks Jankowskiego ?
  Czy wtedy ofiary księdza nie miały jaśniejszego
  obrazu swoich cierpień by przedstawić
  z większą dokładnością repertuar dewiacji księdza ?
  Równie ciekawa jest ta współpraca z SB
  bo wygląda na to ,że jedyny zarzut sprowadza się do tego ,
  że ksiądz usiłował zmniejszać wpływy ludzi z KOR w Solidarności
  Całe to zamieszanie po tylu latach , może być zemstą
  środowisk żydowskich , nie tylko tych związanych z KOR
  bo przecież ksiądz miał w zwyczaju prezentować antysemickie
  numery, najczęściej przy okazji świątecznych dekoracji kościoła
 • Ks. Wiesław Słowik: Skazany Kardynał George Pell
  https://www.bumerangmedia.com/2019/03/ks-wiesaw-sowik-skazany-kardyna-george.html
 • @puuuq 13:43:13
  //gdyby tak było , to w Europie obowiązywałaby nadal kara śmierci ,
  złodziejom ucinano by ręce a kłamcom języki //

  Ostrożnie.Bo niechcąco potwierdza pan moją teorię i jeszcze kilka innych.
  Pan chyba ma świadomość że gdyby to tylko zleżało od społeczeństw to i kara śmierci by była i obcinanie rąk i jeszcze kilka innych kategorycznych rozwiązań.To europejskie elity narzuciły narodom memorandum na karę śmierci.Czyżby miały rację? czyżby faktycznie spełniały cywilizacyjną misję? więc być może zmuszając nas do uczenia trzylatków masturbacji i tym mają rację.
 • @ikulalibal 15:21:40
  Historia świata , to historia elit ,
  więc nie ma sensu jakieś gdybanie
  bo t zw społeczeństwo jest zawsze
  jedynie narzędziem , wykorzystanym
  do celów służących konkretnej elicie .
  Zniesienie kary śmierci jest generalnie
  bez sensu bo nic dobrego z tego
  nie wynika , niczemu nie służy ,
  czyli jest to błąd elit , tym bardziej
  jakieś eksperymenty na dzieciach
  muszą być potępione , przynajmniej
  werbalnie . Wydaje się ,że za tym pomysłem
  stoją przede wszystkim sami pedofile
  bo skoro dotychczas musieli się kryć
  ze swoimi dewiacjami ,tak po wprowadzeniu
  tych wytycznych zaspokoją swe żądze
  w ramach edukacji seksualnej powierzonych im
  dzieci ,oczywiście dotyczy to tylko pedofili
  ze środowisk pedagogicznych
 • Catholicism: The Church on Haunted Hill
  .  https://youtu.be/hcfX1K9-o88?t=1h25m34s


  Bogumił Boguchwał
 • @MacGregor 10:43:54
  /związkowcy postawili,to i związkowcy zabierają/ ale dlaczego to robią, przestali popierać prałata?
 • @roux 11:24:58
  ,,coraz głośniej mówią o zniesieniu celibatu ,, ........... to nie rozwiązuje problemu , bo krew nie woda ..

  Myślę że kastracja rozwiązuje wszystkie problemy .
 • @fabi 19:27:34
  Racja, proste rozwiązania są najlepsze, to dodatkowo rozwiązałoby problem homolobby

  pozdr
 • @puuuq 16:24:46
  //Zniesienie kary śmierci jest generalnie
  bez sensu bo nic dobrego z tego
  nie wynika //

  Jak to nie wynika.Oczywiście że wynika.To tylko zależy od której strony na to popatrzeć.Dobrodziejstwa z tego wynikające to:zachwianie w społecznych masach wiary w systemy prawne państwa a dalej w sprawiedliwość,niechęć do całego aparatu państwowego,zanik lojalności wobec państw,brak jakichkolwiek asocjacji obywatela z Państwem.
  Czyż to mało dla tych którzy są wrogami Państwa jako systemu społecznej organizacji ?
 • Mamy to co mamy w jakichś 98% dzięki samemu KK
  Tutaj nie mad czy zbytnio dywagować gdyż w tym przypadku sprawa jest dość prosta, a z całą pewnością prostsza niż próbuje ją opisać sam KK w celu rozmycia swojej winy

  - masa "polityków" poszła w politykę dla zwykłego "kręcenia lodów"
  - masa ludzi poszła do Policji dla ukrycia/ochrony swoich mniejszych czy większych "wałków", oraz po to aby móc co jakiś czas bezkarnie spuścić komuś łomot
  - równie dobrze gro chłopaków założyło czarne sukienki aby bezkarnie "pukać" dzieci - jednym wcale a drugim jest to bardzo prawdopodobne

  Problem nie tkwił w rekrutacji/wywiadzie bo nie słyszałem o pedofilu który by się z tym obnosił pomiędzy sąsiadami, czy też jest mało prawdopodobne by podczas "przesłuchania" któryś podał powód chęci wejścia w stan duchowny tym że: "ponoć tu za gwałt na dziecku nie odpowiada się karnie"
  Prawdę mówiąc nie odrzucam wersji że na zadane pytanie o orientacji nikt nigdy nie okazywał takich a nie innych skłonności bo przyjmując że "rekrutor" ma takie same to co by zrobił z takim kandydatem? Odrzucił? Bez żartów.

  Główny problem tkwił, tkwi i jeszcze długo tkwił będzie w sposobie "załatwiania" takich spraw
  Wcześniej, obecnie i pewnie długo jeszcze były, są i będą zamiatane pod dywany, ukrywane, pedofile przenoszeni, ofiary zastraszane, uciszane czy ośmieszane....
  I to jest jednym z głównych powodów odwracania się ludzi od KK - i słusznie bo z kłamcą i przestępcą się nie współpracuje
  Inny powód to bezczelne wpychanie się z buciorami w życie prywatne, co wcześniej było bardziej delikatne a i ludzie innego pokolenia i na więcej pozwalali, lecz teraz bezczelność i nachalność osiągnęła punkt krytyczny a na nieszczęście dla tych najeźdźców trafiła na zupełnie inne pokolenie - na inny grunt i na nim przegrywają - i przegrają

  Wystarczyłoby i w chwili obecnej by pomogło (co chyba zrozumiał obecny przywódca Watykanu) gdyby KK podchodził do tego... uwaga nie śmiać się: UCZCIWIE

  Gdyby normalnie od razu pozwalali osądzać w procesach karnych takie przypadki to niezależnie od ostatecznych wyroków zdecydowana większość ludzi inaczej by na to patrzyła a zarazem inaczej ich oceniała
  A po drugie gdyby takowe coś miało miejsce jestem absolutnie przekonany że takowych przypadków byłoby zdecydowanie (to nawet zbyt małe słowo) mniej

  Wszak okazja (świadomość bezkarności) - czyni złodzieja
  A świadomość kary? - co najmniej daje do myślenia

  Czasami najprostsze sposoby bywają najlepsze - tyle że w przypadku KK zawsze był problem z PRZYZNANIEM SIĘ DO WINY/BŁĘDU

  (gdy krowa nasra na środku salonu to samo nakrycie placka ręcznikiem i pryśnięcie dezodorantem ani nie spowoduje że ów placek zniknie, ani że nagle przestanie on śmierdzieć)
 • @roux 11:24:58
  "coraz głośniej mówią o zniesieniu celibatu"
  I nie widzę w tym nic dziwnego a tym bardziej złego
  - po pierwsze masa dzieci w końcu miała by ojców bo by się do nich poprzyznawali
  - zobaczyli by czym jest życie w rodzinie i prawdziwa odpowiedzialność
  - zmniejszyło by to ilość różnej maści zboczeń
  - itd itp
  Słuszną linię ma ich rząd
 • @Hades 20:32:16
  https://wiadomosci.wp.pl/ksiadz-gwalcil-dziewczynke-miesiacami-nikt-jej-nie-pomogl-6358353770837633a
 • @Hades 20:32:16 i zgodnie z Biblią
  " (2) Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, (3) nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, (4) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. (5) Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? (1 Tm 3:2-5 BT)

  pzdr
 • @ALL
  PONIŻAJĄ BOGA OJCA ORAZ JEGO SYNA! PONIŻAJĄ BLIŹNIEGO...

  A ja myślałem, że najgorszym grzechem katolickiego Kościoła jest poniżanie godności Boga Ojca oraz Boga Syna.
  Z celibatem czy bez celibatu katolicki Kościół, to było nie było pogański twór jest tak czy siak!

  Papieże oszukują ludzi! Nie głoszą Nauk Syna Bożego, oddają bałwochwalczą cześć "Marii", padają na kolana przed obrazami i figurami z gipsu lub ze spiżu!

  Pewnego dnia za swoje zbrodnie zostaną ukarani... Włącznie z papieżem Janem Pawłem II. Tak, tak – włącznie z Nim!
  Zatem nie interesuje mnie celibat. Nie interesuje mnie to, czy Ci kłamcy będą się żenić czy nie! ONI NIE KOCHAJĄ PANA JEZUSA I BOGA OJCA!

  To jest najgorszy grzech wszystkich papieży, biskupów, księży, katechetów, katechetek, chorego Pana Rydzyka i innych chorych facetów w sukienkach!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Hades 20:27:47
  „Czasami najprostsze sposoby bywają najlepsze - tyle że w przypadku KK zawsze był problem z PRZYZNANIEM SIĘ DO WINY/BŁĘDU”

  To nie jest kwestia nieumiejętności przyznania się do winy, a kwestia utrzymania statusu instytucji kościoła.

  Autor twierdzi, że „Skandale seksualne obnażyły niewydolność systemową Kościoła”. Nie tyle skandale seksualne, co wiedza o nich, która wyszła poza kręgi kościelne.

  Kościół nie zabrania skandali seksualnych, zabrania tylko o nich mówić, co dotyczy zarówno księży, jak i osób świeckich i zagraża ekskomuniką. Każdy duchowny i każdy katolik ma obowiązek milczenia, zatajenia jakiegokolwiek skandalu seksualnego pod groźbą wydalenia z kościoła.
  Jest to zawarte w (niegdyś) tajnych przepisach Watykanu, pod nazwą Crimen Solititationas, które zapewniają, że przestępstwa księży zostają rozpatrzone i „ukarane” wewnątrz kościoła.

  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Crimen_sollicitationis
  http://murderbydecree.com/crimen-solicitationas/
 • Korporacja religijna to nie Kościół Chrystusa
  To że ludzie coraz powszechniej budzą się i zaczynają dostrzegać brudy, grzechy funkcjonariuszy i korporacji religijnej z centralą w Watykanie nie załatwia niczego. Ta korporacja jest fałszywym kościołem i całe wynaturzenie jej funkcjonowania wynika z nieposłuszeństwa Bogu. Jak tu ktoś napisał; nie wystarczy nakryć kupy pachnącym ręcznikiem. W liście do Rzymian czytamy skąd się biorą pederaści; poznali Boga, ale Go znikczemnili w myślach swoich. Każdy zboczeniec jest poganinem. Każdy pijak, cudzołożnik, bałwochwalca, spirytysta, symonista,... to są poganie. I gdyby pan Franciszek - monarcha Watykanu chciał wyrzucić wszystkich żyjących w grzechach funkcjonariuszy Watykanu, to nie ostałby się żaden sukienkowy. Tak więc pan Franciszek musi chronić swoich żyjących w grzechach funkcyjnych pogan, gdyż inaczej ta korporacja rozpadłaby się z dnia na dzień. W końcu każdy ksiądz to bałwochwalca idący do piekła. Każdy ksiądz modlący się do duchów zmarłych ludzi, to spirytysta, obrzydliwy dla Boga Mojż.18,10-12.
  Celibat niczego nie załatwi, gdyż np. pozostanie bałwochwalstwo prowadzące wszystkich Watykańczyków do piekła. A że ta korporacja jest niereformowalna, to jedyne co można robić, to starać się ratować myślących, z otwartymi sercami.
 • @von Finov 13:34:57 witam
  /ratować myślących,/ to jest OBOWIĄZEK!

  (16) Po upływie siedmiu dni przemówił do mnie Jahwe w te słowa: (17) Synu człowieczy, ustanowiłem cię stróżem Domu Izraela. Skoro usłyszysz słowo z ust moich, masz obowiązek przestrzec ich w moim imieniu, (18) Jeśli powiem grzesznikowi: Na pewno umrzesz, a nie upomnisz go i nie przemówisz do niego, żeby go przestrzec co do jego bezbożnego postępowania, aby żył, grzesznik ten umrze w swej nieprawości, ale jego krwi będę dochodził na tobie. (19) Jeżeli [jednak] tyś upomniał grzesznika, on zaś nie odwrócił się od swej niegodziwości i od swego bezbożnego postępowania, on umrze w swej nieprawości, a ty ocaliłeś swoje życie (Ez 3:16-19 Bp)

  Co wspomnianej korporacji w Piśmie świętym jest wyraźny, jednoznaczny NAKAZ:

  "(4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: (5) bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie" (Ap 18:4-5 BT)

  pzdr
 • @57KerenOr 23:58:27
  Mam proźbę kolego KENOR, nie porównuj żadnych Jahwistycznych bzdur do pogan. Po prostu odwal się od nas pogan i nie wycieraj gęby nami w waszych konfliktach o prym JHWE i Joszue, w tym, czy innym odprysku krystowierców
 • dobra robota
  Cześć roux ! Ciekawy materiał, ale nie obawiałbym się o K.K.

  pozdrawiam pięknie
 • @Zorion 20:30:26 witaj,
  Dawno Cię nie było
  PS.
  czytam Cię codziennie, wiesz gdzie.. może w miejsce świerka posadzicie metasekwoję

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e6/Metasequoia_glyptostroboides.jpg/483px-Metasequoia_glyptostroboides.jpg

  pozdrawiam
 • @von Finov 13:34:57
  „Każdy zboczeniec jest poganinem. Każdy pijak, cudzołożnik, bałwochwalca, spirytysta, symonista,... to są poganie.”
  Ci ludzie są, kim są i nie mają z pogaństwem ńic wspólnego. Z satanizmem niektórzy, być może.
  Następny bogobojny, który sobie gębę wyciera poganami.
 • @Lotna 11:26:54 witam
  Dziękuję za linki niezwykle interesujące

  Pozdrawiam
 • @roux 11:24:58
  Ale to w Wybiórczej, a nie w KK.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY