Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
295 postów 5795 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

„Zero tolerancji” nie w KK, bo się źle kojarzy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Jezus powiedział do nich: Gdybyście byli niewidomi, nie mielibyście grzechu, ale ponieważ mówicie: "Widzimy", grzech wasz trwa nadal” (Jn 9:41 BT)

Komunikat Konferencji Episkopatu Polski;
 
 Zgodnie z postanowieniem biskupów zostały zebrane dane statystyczne, zarówno z diecezji jak i z męskich zgromadzeń zakonnych i stowarzyszeń życia apostolskiego, dotyczące skali wykorzystywania małoletnich przez niektórych duchownych w Polsce. Dane dotyczą przypadków zgłaszanych od 1 stycznia 1990 r. do 30 czerwca 2018 r. Biskupi zdecydowanie potępiają wszelkie formy wykorzystywania małoletnich. Opublikowane dane, z jednej strony jeszcze raz podkreślają nade wszystko konieczność otoczenia pokrzywdzonych troską i pomocą, a z drugiej strony domagają się kontynuowania walki przeciwko wykorzystywaniu małoletnich przez ludzi Kościoła. Troska o osoby skrzywdzone jest szczególnym wymiarem troski o dobro człowieka. Tej trosce mają służyć zdecydowane działania, aby poprzez programy i przyjmowane w diecezjach zasady prewencji nasze kościelne wspólnoty jeszcze bardziej były środowiskiem bezpiecznym dla dzieci i młodzieży. Biskupi wybrali delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, którym został abp Wojciech Polak, Prymas Polski, przewodniczący Komisji Duchowieństwa KEP.
Księża biskupi wyrażają swoją wdzięczność Ojcu Świętemu Franciszkowi za spotkanie z przewodniczącymi krajowych konferencji biskupów z całego świata nt. ochrony osób małoletnich w Kościele (21-24 lutego br.). Na zakończenie tego spotkania papież Franciszek wskazał na globalny wymiar krzywd wyrządzanych dzieciom i młodzieży we współczesnym świecie, a także na konkretne działania, które w tej sprawie musi podjąć Kościół katolicki, aby w sposób wiarygodny mógł być świadkiem Ewangelii
 
Wyjaśnienie abp Jędraszewskiego;
 
"Nieskazitelna stanowczość, a nie jak często się w mediach mówi: zero tolerancji. Dlatego, że to sformułowanie - często używane w mediach - ma charakter w jakiejś mierze totalitarny. (...) Kiedy nazizm hitlerowski walczył z Żydami, stosował wobec nich zero tolerancji, w wyniku czego powstał Holokaust. Kiedy w systemie bolszewickim stosowano zero tolerancjiwobec wrogów ludu, doszło do kolejnej masakry w skali liczącej dziesiątki, a może nawet setki milionów ofiar. Natomiast Kościół musi być nieskazitelnie stanowczy w piętnowaniu zła, w walce ze złem, ale musi także - zgodnie z tym, czego uczył nas Pan Jezus - wzywać do nawrócenia, pokuty i okazywać miłosierdzie sprawcom, jeśli oni chcą rzeczywiście podjąć nowe życie, jeśli szczerze żałują i dążą do wewnętrznego nawrócenia. To jest przesłanie Ewangelii, któremu Kościół musi być przede wszystkim wierny"
https://www.gosc.pl/doc/5393926.Abp-Jedraszewski-Kosciol-musi-byc-nieskazitelnie-stanowczy-w
 
Trudno się oprzeć wrażeniu, że arcybiskup Jędraszewski nieco się zagalopował, co najdelikatniej skomentował ks. Isakowicz - Zaleski, pisząc, że „to nie raport, ale wstęp do wstępu”
 
„Jak niekorzystny jest brak zmian, potwierdziła to konferencja prasowa nowo starego prezydium, która także odbyła się wczoraj, a która dotyczyła nadzwyczaj ważnego problemu walki z pedofilią wśród duchownych rzymskokatolickich. Przedstawiony został kilkustronicowy dokument, który na wyrost nazwano raportem. W rzeczywistości jest to "wstęp do wstępu".
Bardzo dobrze, że został on ogłoszony, ale ogromne zastrzeżenia budzi sama metodologia. Śmiem twierdzić, że skala zjawiska jest o wiele szersza.
To samo dotyczy tuszowania afer, za co są odpowiedzialni konkretni hierarchowie i przełożeni zakonni. Nie nazwano też po imieniu problemu efebofilii, czyli pociągu seksualnego do chłopców po 15. roku życia i młodych mężczyzn, który w strukturach kościelnych, także w Polsce, przejawia się np. w molestowaniu kleryków, co sieje spustoszenie w niektórych seminariach duchownych. (…)
Powracając do konferencji prasowej, to przypominała ona bardziej nudny i przydługawy panel akademicki niż szczere i otwarte zmierzenie się z nabrzmiałymi i tragicznymi problemami. Znikoma empatia do ofiar, które stały się tylko liczbami w statystce. Za to dużo o "miłosierdziu dla sprawców’. Padły też sformułowania szokujące. Zasada "zero tolerancji" porównana została do - uwaga! - Holokaustu Żydów i ludobójczych zbrodni komunistycznych. Jest to porównanie bardzo nie na miejscu. Zwłaszcza, że zasada ta nie wyklucza przecież prawa sprawców do obrony, a przełożonych kościelnych nie zwalnia z obowiązku udowodnienia winy podwładnemu. Poza tym, jeszcze miesiąc temu Katolicka Agencja Informacyjna pisała, że "systematyczne działania mające na celu eliminację przestępstw na tym tle - zgodnie z zasadą "zero tolerancji" polski Episkopat prowadzi od dziesięciu lat". Skąd więc taka wolta? Co w końcu jest prawdą? Padło też sformułowanie "nieskazitelna stanowczość". Tak, to piękne słowa. Jednak, czy będą one wprowadzane w czyn? Gdy 18 lat temu grupa sprawiedliwych kapłanów z Poznania wystąpiła w obronie molestowanych kleryków, to biskupi pomocniczy tej archidiecezji, przymuszając do tego podwładnych im księży dziekanów, bronili nie skrzywdzonych młodych ludzi, ale arcybiskupa-krzywdziciela. Napisali oni wówczas: "pragniemy wyrazić słowa zaufania, solidarności i głębokiego oddania dla naszego Pasterza, który z całym zaangażowaniem i poświęceniem służy Ludowi Bożemu, czego owoce są dla wszystkich dostrzegalne".
Tak, "owoce", te robaczywe, były dostrzegalne. Tyle tylko, że ci co je widzieli nie tylko milczeli, ale i je osłaniali. Czy teraz "nieskazitelna stanowczość" stanie się faktem, czy będzie tylko publicystyczną retoryką?”

rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-episkopat-polski-nieskazitelna-stanowczosc-czy-aby-na-pewno, 

KOMENTARZE

 • wszystko jasne
  https://img1.dmty.pl//uploads/201903/1552667631_d4fcme_600.jpg
 • A świstak zawija sreberka.
  To wersja nieskruszonego choć przypartego dowodami do muru przestępcy oraz jego adwokatów.

  Mało wiarygodna, naciągana, talmudyczna, realatywistyczna..
 • @Oscar 14:15:02
  Idą w zaparte ;-)
 • @roux 14:18:22
  "Idą w zaparte ;-)"
  Jeśli ich "BARANY" im od lat na to pozwalają i nawet wiedząc o tym ochraniają, to .......... dlaczego meiliby z tego nie korzystać?
  (tym bardziej jeśli i mają ku temu możliwości, i chcą i przyprawia im to wielką radochę)
 • @Hades 18:13:58 witam
  Tutaj jak traktują wiernych:
  "Z kolei radna Warszawy Agata Diduszko-Zyglewska z fundacji "Nie lękajcie się", która stworzyła między innymi "Mapę kościelnej pedofili w Polsce" i "Raport na temat naruszeń prawa świeckiego lub kanonicznego w działaniach polskich biskupów w kontekście księży sprawców przemocy seksualnej wobec dzieci i osób zależnych" przypomniała, że w czwartek biskupi ponownie wybrali metropolitę poznańskiego arcybiskupa Stanisława Gądeckiego na przewodniczącego KEP, a jego zastępcą na drugą kadencję został wybrany metropolita krakowski arcybiskupa Marek Jędraszewski. - To są dwaj panowie, którzy znaleźli się w naszym raporcie o tuszowaniu pedofilii w polskim Kościele. Episkopat nie odniósł się podczas konferencji do tego faktu - oświadczyła. - W ten sposób polski Episkopat dał wielkiego kopniaka ofiarom, pokazując im: bez względu na wasze raporty, mapy, na wasze świadectwa, ci, którzy rządzą polskim Kościołem, będą nim rządzić dalej - dodała (http://www.tvn24.pl)

  pozdrawiam
 • @roux 20:49:31
  A kogo mieli wybrać?
  Najciężej jest okraść dobrego bezwzględnego złodzieja gdyż i jest bezczelny i zna większość "sztuczek"
  Tutaj jest podobna zasada
  To ludzie którzy znają sprawę w dosłownym słowa znaczeniu: "od podszewki" i mają proste zadanie: bronić kumpli - to kumple będą bronili ich
  Do upadłego - do ostatniego świadka
  Polska to i piękny a zarazem poje..ny kraj - czasami bardziej to drugie niż to pierwsze
 • @roux 20:49:31
  "To są dwaj panowie, którzy znaleźli się w naszym raporcie o tuszowaniu pedofilii w polskim Kościele"
  Tak naprawdę to robią to co robią (pedofile) głownie nie z powodu tego że mają ku temu okazję, że wielu z nich też to robi, że w razie wpadki cała reszta kumpli po fachu stanie za takim zbydlęconym zwyrodnialcem murem, ... ale właśnie dlatego że: są KOMPLETNIE BEZKARNI !!!
  Są kompletnie bezkarni wobec naszego Prawa Karnego
  Bo gdyby byli traktowani na równi jak większość obywateli to ilość takich "wyskoków" jest aż ciężka do określenia w ilu/iludziesięciu procentach by spadła
  Bo pedofil nie boi się ilości lat ile dostanie TYLKO Z KIM W CELI JE SPĘDZI !!!
  Sąd wydaje tylko wyrok - a kara to też nie jest sama odsiadka - gdyż prawdziwą KARĘ przez wielkie "K" wymierzają dopiero osadzeni
  I "wielkość"/czas prawdziwej kary zależy wtedy już tylko i wyłącznie od Służby Więziennej: z kim i na jak długo wsadzi takiego "ogiera" do celi

  https://www.youtube.com/watch?v=qUKGVbn8tts
 • @roux 20:49:31
  https://www.o2.pl/artykul/papiez-franciszek-nie-przyjal-dymisji-skazanego-kardynala-barbarina-6361108059108993a
 • Manipulacja
  Proszę mi podać jaki procent na 1000 mężczyzn w Polsce stanowią przestępstwa pedofilskie?

  Oraz proszę podać jaki procent przestępstw pedofilskich przypada na 1000 księży i zakonników?

  Wtedy dopiero będziemy mieć wiarygodne dane, a tak to mamy doczynienie z manipulacją.
 • dopisek do komentarza powyżej
  Myślę, że przy takiej metodzie obliczania procentów, wynik może zmienić się diametralnie.
 • @Jan Szczepanik 23:22:21 witam
  A jaki procent stanowią przestępstwa pedofilskie w ogólnej liczbie przestępstw popełnianych przez księży? To jest bardziej interesujące pytanie, jeszcze w rozbiciu na wikarych, proboszczów i czerwone berety
 • @Hades 22:41:39
  To jest przykład nieskazitelnej stanowczości, wzorcowy jak wzorzec metra w Sevres .
 • Światło zostaje oddzielone od ciemności, dzięki duchownym i świeckim uczonym w piśmie
  ,,Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga" – powiedział abp Michalik.  „Dostać milion złotych za molestowanie, że tam kiedyś, ktoś tam wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał” Michałkiewicz, arcy pióro katolickie (z felietonu dla Radia Maryja)

  Przecież jak ksiądz odpuści, jak zada pokutę (trzy zdrowaśki) to Bogu nic do tego. Grzechu ,,ni ma".

  Przynajmniej tak jest u katolików i dla katolików.

  A dzieci? Głosu nie mają!
 • @Hades 22:41:39
  Dobry ruch:
  https://wiadomosci.wp.pl/polscy-biskupi-kryli-przestepcow-posel-nowoczesnej-zlozyl-zawiadomienie-do-prokuratury-6361447368657025a
 • @Hades 17:25:27
  O ile księdza, sprawcę czynów pedofilskich można zrozumieć, bo jest po prostu chorym, zwyrodniałym zbokiem, nie nadającym się do życia w społeczeństwie, to dla biskupa, który takiego zboka chroni nie ma żadnego wytłumaczenia

  "Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, (3) nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, (4) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. (5) Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? (1 Tm 3:2-5 BT)
 • @roux 19:51:27
  "dla biskupa, który takiego zboka chroni nie ma żadnego wytłumaczenia"
  Teoretycznie, logicznie i tak po ludzku od serca TAK, ale....
  ...ale jeśli ów biskup wcześniej o tym wiedział, a może i sam "korzystał" bezpośrednio, bądź "gdzie indziej" i oskarżany ksiunc o tym wiedział ???
  - "rączka rączkę myje"
  - "dziś Ja Tobie - jutro Ty dla mnie"
  - solidarność zawodowa
  - ochrona "firmy"
  - itd. itp.
  Gdyby nie było to w takiej ilości, przechodzącej z prawdopodobieństwa wręcz w standard - to by i podejście do tej patologii przez hierarchów prawdopodobnie byłoby ciut inne
  A jest jak jest - TABU, zamiatanie pod dywan, ciche przenosiny z parafii na parafię, zastraszanie ofiar, ośmieszanie ofiar
  To wina Polskich zrytych zindoktrynowanych czerepów: złodziej to złodziej, pedofil to pedofil i nie ma (NIE POWINNO BYĆ) tu znaczenia czy jeden nosi dres, a drugi czarną kieckę - obydwaj przestępcy powinni odpowiadać KARNIE dokładnie tak samo
  Te czasy jeszcze nadejdą - nie prędko, ale nadejdą
 • @roux 19:51:27
  "Biskup więc powinien być (...) mąż jednej żony"
  Gdyby mieli normalne życie poza "pracą" (w tym legalne: płciowe) z całą pewnością miałoby to na nich pozytywny wpływ i ograniczało ich zwyrodnienia
 • @roux 19:51:27
  Podwaliny pod budowę KRK, czyli macierzy nierządnic.
  Bo co to za nauką o stanowiskolu pt ,,biskup", u faryzeusza, który ,,staje się" ,,apostołem", tuż po zakończeniu misji Chrystusa, gdy On ogłosił:

  J14,30 Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata9. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. 31 Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. Wstańcie, idźmy stąd!

  Czy Chrystus mówił apostołom kto ma z nich być biskupem? Czy uczył czegoś innego?
 • @Oracz 21:23:40 witam na moim skromnym blogu
  /Czy Chrystus mówił apostołom kto ma z nich być biskupem? Czy uczył czegoś innego/

  (24) Powstał również spór między nimi o to, który z nich zdaje się być największy. (25) Lecz On rzekł do nich: Królowie narodów panują nad nimi, a ich władcy przyjmują nazwę dobroczyńców. (26) Wy zaś nie tak [macie postępować]. Lecz największy między wami niech będzie jak najmłodszy, a przełożony jak sługa (Łk 22:24-26 BT)

  Hierarchia kościelna jest pochodzenia babilońskiego czyli od Szatana

  Pozdrawiam
 • @roux 22:21:54
  Dziękuję za pozdrowienia. Łukasz to jednak jest świadek Pawła, a nie Chrystusa. No i autor dzieła ,,Zdrowaś Mario" które stało się powszechną modlitwą do stworzenia. A wiemy na podstawie czego możemy wyciągnąć wnioski co do drzewa.
 • @Oracz 22:34:19
  Łukasz ze "Zdrowaś Mario" nie ma nic wspólnego, to katolickie kłamstwo jest.

  " „Nie istnieją żadne dowody na to, że «Zdrowaś, Mario» była modlitwą odmawianą przez wiernych przed 1050 rokiem. Są natomiast dowody na to, że ma swój początek w wersetach i responsoriach Małego Oficjum ku czci Najświętszej Maryi Panny, które w tym mniej więcej okresie zaczęło zyskiwać popularność wśród zakonów monastycznych. "
  https://pl.aleteia.org/2017/05/10/od-kiedy-chrzescijanie-odmawiaja-zdrowas-maryjo/
 • @roux 09:44:42
  O przepraszam. Katolickim (czyli powszechnym) kłamstwem to jest to, iż Paweł czy Łukasz są święci, co znający dobrze Pisma ŚJ ,,łykają jak pelikan". Zdradzę Ci Roux tajemnicę. Wszelkie chrześcijaństwo to jest droga szeroka i prosta, zwieńczona bramą szeroką. Wchodząc do któregokolwiek kościoła, czy zboru chrześcijańskiego podporządkowujesz się ludzkiej hierarchii, na której czele stoi samozwańczy trzynasty apostoł.

  Pisma dobierali ,,ojcowie kościoła" z Imperium Rzymskiego, o czym oczywiście i Bóg i Jego Syn doskonale wiedzieli i zostawili proroctwa które ten stan rzeczy demaskują.

  O kryciu przypadków pedofilii, to już Ci nawet nie chcę przypominać, ale jak widać to robię. Wcale nie jesteście tak daleko od macierzy, jak się wam to zdaje. No bo jaki jest symbol Strażnicy, czy aby nie krzyż wewnątrz korony? Przecież krzyża nie uznajecie jako symbolu religijnego, ani nawet narzędzia stracenia Chrystusa. Za to masoneria tę symbolikę stosuje. Ten który założył wasz zbór, posłużył się symboliką, która obca mu nie była.
  Szatan rechocze, gdy wśród siebie mówicie że inni chrześcijanie idą na śmierć w Apokalipsie, a wy jeno nie.
  Resztę dopowiem Ci później, o ile nie zadziała cenzura w formie banicji.
 • @Oracz 10:24:40
  Katolicki kult świętych opiera się na kłamliwym założeniu, że jakoby istnieje nieśmiertelna dusza, lecz Pismo tego nie potwierdza. Człowiek po śmierci nie istnieje, więc modlitwy do trupów zwanych świętymi, to zwracanie się do demonów.
  BTW
  Wiele zdaje się wskazywać na nadchodzącą dekanonizację. ...
 • plusy ujemne się dodają dodatnio
  Tak naprawdę należy się cieszyć, że dyrektoriat korporacji watykańskiej tuszuje, ukrywa, neguje swoją grzeszną prawdę. Teraz wyobraźmy sobie, ilu Polaków byłoby w stanie odwrócić się od religijnej korporacji z centralą w Watykanie, gdyby wśród sukienkowych nie było różnej maści zboczeńców seksualnych? Polak sukienkowemu pijaństwo wybaczy, bo żyjemy w kraju pijaków i alkoholików. To że ksiądz też jest pijakiem, alkoholikiem...??? to przecież taka polska słabość, ułomność.
  Ale to, że sukienkowy dobiera się do dzieci, że jest pederastą, to już Polak nie strawi. I bardzo dobrze!

  A teraz wyobraźmy sobie - teoretycznie, że nie ma wśród sukienkowych zboczeńców. I spróbuj Polakowi wytłumaczyć, że 100% sukienkowych są bałwochwalcami i do bałwochwalstwa (prowadzącego do piekła) popychają wszystkich Polaków? E tam, ło tam... I tłumacząc Polakom ich kościelne grzeszne bałwochwalstwo są prawie zerowe możliwości uwolnienia ich od bałwochwalstwa.
  Ale gdy Polacy nabierają wstrętu do zdeprawowanych zboczeńców sukienkowych, to tym samym jakby z automatu odwracają się od duchowego, grzesznego wpływu sukienkowych. Odwracają się od bałwochwalstwa, od symonii, spirytyzmu,...
  Teraz, drogi Polaku, gdy poznałeś się na fałszu sukienkowych i na fałszywej drodze korporacji watykańskiej jest okazja, aby nawrócić się do Chrystusa.
 • @von Finov 14:24:08 witam
  / gdy Polacy nabierają wstrętu do zdeprawowanych zboczeńców sukienkowych/ wtedy mają szansę skonstatować, że wszystko co mówią sukienkowi, to są szatańskie kłamstwa;

  "(16) Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. (20) A więc: poznacie ich po ich owocach. (21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! (Mt 7:16-23 Bp)

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY