Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Co czeka KRK - dymisja czy dekanonizacja papieża?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obrońcy JP 2 zmieniają linię obrony z „nie wiedział” (o pedofilii w KK) na „wiedział i działał”

 Naiwnością byłoby przypuszczenie, że papież Franciszek został zaskoczony pytaniem zadanym przez dziennikarkę w samolocie podczas powrotu z pielgrzymki do Abu Zabi 5 lutego 2019. W takich sprawach przypadki nie istnieją. Pytanie było zadane po to, żeby Franciszek mógł nawiązać do, największego jak dotąd skandalu w KRK, sprawy meksykańskiego księdza Marciala Maciela Degollado, pedofila, narkomana i potrójnego bigamisty, założyciela Legionu Chrystusa.

Maciel, notoryczny pedofil i homoseksualista, wykorzystywał seksualnie seminarzystów, „więcej niż dwudziestu, mniej niż stu”. Był ojcem trójki dzieci z dwiema kobietami w Meksyku oraz trójki dzieci w Szwajcarii. Mimo, iż jego występki były powszechnie znane, przez długie lata pozostawał bezkarny, co więcej cieszył się szacunkiem i poważaniem najwyższych przedstawicieli Kościoła. W 1994 papież Jan Paweł II ogłosił go „skutecznym przewodnikiem młodzieży”, nie ustawał w wychwalaniu Maciela nawet kiedy, w 1997 media ujawniły jego nałóg narkotykowy i wykorzystywanie seminarzystów. W 1998 ośmiu byłych seminarzystów wniosło oskarżenie przed Kongregację Do Spraw Nauki i Wiary, kierowaną przez kardynała Josepha Ratzingera (późniejszy papież Benedykt XVI)
 
Atak Franciszka:
 
"Co do papieża Benedykta, to chciałbym podkreślić, że jest człowiekiem, który miał odwagę wykonać wiele pracy w tym zakresie. Jest taka anegdota: miał wszystkie dokumenty dotyczące zgromadzenia, w którym dochodziło do nadużyć seksualnych i ekonomicznych. Udał się do nich, ale natrafił na przeszkody i nie mógł do nich dotrzeć. Papież Jan Paweł II, który pragnął poznać prawdę, poprosił go o spotkanie. Joseph Ratzinger przedstawił na nim dokumentację, wszystkie zebrane papiery. Gdy wrócił, powiedział do swojego sekretarza: «daj to do archiwum, wygrała druga partia»"
"Nie wolno nam się tym gorszyć, to są kroki w dłuższym procesie. Ale jeśli chodzi o papieża Benedykta, to pierwszą rzeczą, którą powiedział po wyborze, było: «przynieście mi z powrotem te papiery z archiwów» i rozpoczął śledztwo"
  
Argumenty obrońców JP 2:
Franciszek nie mówił o Macielu Degollado, lecz miał na myśli żeński zakon kontemplacyjny należący do wspólnoty św. Jana (rozwiązany przez Benedykta XVI w 2013 roku). 
Jan Paweł II nic nie wiedział o Macielu Degollado, bo gdyby znał prawdę, to by go nie honorował
Jan Paweł II nic nie wiedział, bo w 1991 zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona, i w związku z tym, musiał za bardzo polegać na swoim bezpośrednim otoczeniu, które go okłamywało
Franciszek kłamie, a nawet łże jak pies, bo gdyby to co mówi było prawdą, to Jan Paweł II nie został by kanonizowany
Jan Paweł II honorował Maciela, bo ten załatwił mu meksykańską wizę turystyczną co umożliwiło papieską pielgrzymkę do Meksyku
 
Ostateczne wyjaśnienie podał osobisty sekretarz Jana Pawła II, kardynał Dziwisz, w oświadczeniu z 20 marca 2019 roku:
 
Na koniec muszę się odnieść do sprawy Maciela Delgollado. Janowi Pawłowi II przypisywane jest krycie jego przestępczej działalności. Fakty przemawiają zdecydowanie inaczej. Przypomnę tylko, że Kongregacja Nauki Wiary rozpoczęła dochodzenie w sprawie oskarżeń jeszcze za pontyfikatu Jana Pawła II, a konkretnie w grudniu 2004 r. Wówczas to wysłano ówczesnego promotora sprawiedliwości, a dziś arcybiskupa, Charlesa Sciclunę z drugim prawnikiem do Meksyku i Stanów Zjednoczonych, by przeprowadzili konieczne w tej sprawie czynności. Tylko za wiedzą i aprobatą Jana Pawła II mogła zostać podjęta decyzja o wszczęciu tego dochodzenia. Nie zostało one przerwane nawet na czas sede vacante po śmierci Jana Pawła II i dlatego mogło zostać zakończone wyrokiem na początku pontyfikatu Benedykta XVI
https://episkopat.pl/kard-dziwisz-jan-pawel-ii-wydal-walke-przestepstwom-pedofilii-w-kosciele/
 
Ale dlaczego papież Franciszek zdecydował się na atak? Wyjaśnia były jezuita, prof. S. Obirek
 
Franciszek został postawiony pod ścianą. Nie może dalej milczeć wobec ataku, który przypuściła na niego „druga partia”. Mierni teologowie, sfrustrowani tym, że Franciszek odstawił ich do kąta, korzystają z każdej okazji, by krytykować papieża. Kardynałowie Raymond Leo Burke i Gerhard Mueller, którego chętnie goszczą nad Wisłą polscy biskupi, nie kryją się ze swoim krytycznymi ocenami papieża Franciszka. Śni im się nowy papież, na modłę konserwatywnego Wojtyły, bo to on był szefem drugiej partii.
Brazylijski kardynał Joao Braz de Aviz, szefujący Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, udzielił, niedawno wywiadu, w którym powiedział, że dostojnicy kościelni, którzy kryli pedofila Marciala Maciela Degollado, to „mafia”. W tym wywiadzie padło jeszcze jego ważne zdanie:
„Odnoszę wrażenie, że zarzutów wykorzystywania będzie więcej”, dodając: „Chowaliśmy się przez te wszystkie lata i to był ogromny błąd”. Prawdopodobnie nie będziemy musieli długo czekać na te nowe zarzuty.
W przemówieniu do kurii rzymskiej 21 grudnia 2018 roku Franciszek mówił: „Także i dzisiaj są liczni «namaszczeni przez Pana», ludzie konsekrowani, którzy nadużywają słabych, wykorzystując swoją władzę moralną i siłę przekonywania. Dopuszczają się obrzydliwości i dalej sprawują posługę, jakby nic się nie stało”.
 
Źródła: episkopat.pl, churchmilitant.com, OKO press, Sieci, fb

KOMENTARZE

 • Będą obciążać Jana Pawła II,
  aby kryć tych co żyją. Choćby kardynała Dziwisza. Wszak sekretariat może wiele i posiada zawsze dużą wiedzę, której wcale nie musi przekazywać wyżej.
 • @Wican 09:24:31
  O dokonaniach kard. Dziwisza dużo pisze churchmilitant.com,

  Pozdrawiam
 • @roux 09:48:09
  Ja jestem katolikiem, ale temu biskupowi nie ufałem nigdy. Zwykły kapciowy.
  Papież abdykuje, a nie składa dymisje. Zawsze jest też opcja sedes vacat
 • Marnujesz swoje zycie czlowieku powtarzajac takie paskudztwa z
  Faktow I Mitow.Fuj.
 • @staszek kieliszek 05:14:25
  Przecież cytuję stronę KEP i kard. Dziwisza. Nie zauważyłeś?

  pzdr
 • @
  http://www.katoliban.pl/upload/images/large/2015/12/papiez-zmagal-sie-z-o-wiele_1851132275.jpg
 • @roux 06:58:00
  Nie tlumacz sie przede mna. Pomysl przed Kim bedziesz sie tlumaczyc!Marnujesz swe zycie czlowieku. Idz do Towarzystwa sw.Alberta albo umieralni i tam im pomoz.
 • @staszek kieliszek 07:32:34
  37% amerykańskich katolików rozważa wyjście z KK, to wiadomość ze źródeł katolickich.

  Nawet księża przechodzą na judaizm, czyli z deszczu pod rynnę:

  Kiedyś naczelny rabin Rzymu Izrael Zolli przyjął chrzest i dołączył do Kościoła katolickiego. 6 lutego 2019 r. polski ksiądz żydowskiego pochodzenia Jakub Weksler - Waszkinel miał bar micwę, a więc przyjął judaizm, odszedł od Chrystusa i stał się Żydem.

  W uroczystości bar micwy brali udział naczelny rabin Izraela Meir Lau i Naczelny Rabin Polski Rabin Michael Schudrich.

  Jan Gebert napisał na swojej stronie na Facebooku, iż 6 lutego: "w Yad Vashem, ksiądz Jakub Weksler-Waszkinel, miał Bar micwę! Tym samym w świetle judaizmu stał się pełnoprawnym Żydem".

  Jakub Weksler - Waszkinel urodził się w żydowskiej rodzinie Wekselów, w 1940 w getcie w Starych Święcianach koło Wilna. Przed likwidacją getta rodzice oddali go pod opiekę polskiej rodzinie Waszkinelów.

  Jako dorosły człowiek został księdzem. Jakub przed śmiercią swojej polskiej matki dowiedział się o swoich biologicznych rodzicach. Zaczął interesować się judaizmem. W 1995, polscy rodzice Jakuba za uratowanie mu życia otrzymali pośmiertnie Medal Wśród Narodów Świata.
  http://telewizjarepublika.pl/polski-ksiadz-filozof-jakub-weksler-waszkinel-przeszedl-oficjalnie-na-judaizm,77925.html?fbclid=IwAR1TOb4fsP9-MsaT3nyt0cqUBsewqOZ-C21BYbCt5EOiyRnYABePz6KMVtI
 • @roux 08:28:30
  księdza Jakuba Wekslera-Waszkinela szkoda - toc już w dziejach apostolskich Paweł zrugał Piotra, gdy ten pod wpływem judaizantów chciał narzucać ochrzczonym poganom judaistyczne praktyki.
  na starośc zdziecinniał

  pozdr
 • @MacGregor 12:53:29
  doczytałem - waszkinel jest członkiem-załozycielem loży BB

  no i to:

  Tak, bo ja bardzo tam hałasowałem. Nie odpowiadała mi obecność filozofii Feliksa Konecznego na KUL-u: jak można popularyzować faceta, który w 1943 roku napisał paskudną książkę „Cywilizacja żydowska”? To jest stek bzdur o Żydach, on nie ma pojęcia na ten temat, nie przeczytał żadnej sensownej książki o Żydach i judaizmie.

  Taki z niego polski ksiądz był ...
 • @MacGregor 12:53:29
  Nie mogę odeprzeć skojarzenia ze szczurem uciekającym z Titanika
  Pozdrawiam
 • Maciel - maszynka do robienia pieniędzy.
  Marcial Maciel miał być maszynką do zarabiania pieniędzy. Meksykańscy mafiozi też są katolikami i by zagłuszyć sumienie korzystali z odpustów za pieniądze. Nie jest to odosobniony przypadek. Pieniędzmi dzielił się z Watykanem.

  Inna maszynka, to święta siostra Teresa z Kalkuty.
  Ta fundowała ludziom tanie (i bardzo bolesne) umieranie, np na rozlany wyrostek robaczkowy. Bardzo duże datki szły z całego świata, od ludzi którzy sądzili że ratują życie jakichś biedaków.
 • @Oracz 20:56:09
  / Pieniędzmi dzielił się z Watykanem./ katolicki portal churchmilitant.com podał nawet kto w Watykanie dostawał pieniądze od Maciela

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY