Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
295 postów 5795 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

To ministranci są winni pedofilii księży, i ich rodzice też?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Nie łudźcie się: Złe kontakty towarzyskie psują dobre obyczaje” (1 Ko 15:33 Przekład dosłowny)

 Ministrant Dariusz Kołodziej, w 2012 roku, mając 13 lat, został wykorzystany seksualnie przez wikarego z Jemielnicy. Gdy dowiedziała się o tym jego matka Irena, wraz z przyjaciółką pojechała do kurii. Biskup Czaja doradził jej, by nie mówiła o tym nikomu, nawet mężowi. Następnie kurialny urzędnik wymógł na niej przysięgę milczenia z ręką na Piśmie Świętym.

„Ks. Mariusz, on był o tyle fajny, że był luzakiem, próbował się do nas dopasować. Rzucał sucharami, na perkusji przygrywał, beatboxował, jakieś filmy na YouTubie nagrywał. Wśród młodzieży miał respekt, że jest nasz. ..
Jechaliśmy samochodem i ks. Mariusz włączył płytę pani seksuolog na temat masturbacji, kontaktów seksualnych. To była pierwsza sytuacja, w której zobaczyłem, że coś jest nie tak, bo nikt normalny raczej nie puszcza dziecku płyty na temat seksu.
Poza tym takie zachowania jak przytulanie się, czochranie po głowie, głupie żarciki z podtekstem seksualnym. Wtedy to było krępujące, ale dla dziecka wiele rzeczy jest krępujących.
To, co mnie spotkało siedem lat temu, było przemyślane. Zaplanował wyjazd do SPA, zamówił miejsce dla dwóch osób. Później ta drzemka w samochodzie. Jeżeli to byłby pierwszy jego przypadek, pewnie to by się wydarzyło na spontanie. Jest sytuacja — wykorzystuję. Śmiem wątpić, że to była pierwsza taka sytuacja.”
 
Matka zgwałconego dziecka zamiast na policję pojechała do biskupa, gdzie usłyszała, że na policji to dziecko będzie cały czas przechodzić to od nowa, będzie musiało być przesłuchiwane tyle razy, że dobro dziecka jest dla mnie najważniejsze, że jemu nikt nie uwierzy, że wśród naszej, lokalnej społeczności będzie wyrzutkiem, że powiedzą, że to on jest winny albo zmyśla.
 
„Pierwsze słowa biskupa brzmiały jednak: „Najlepsze, co żeście zrobili, to że przyjechaliście do mnie”. Później padły słowa, że mam nie mówić o tym mężowi, że mąż zrobiłby z tego aferę, że to by się rozeszło po ludziach.
Podczas kolejnej wizyty w kurii doszła do tego przysięga milczenia.
 
„W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, amen. Ja (imię i nazwisko) przysięgam Bogu Wszechmogącemu w Trójcy Świętej jedynemu, że w sprawie x złożę zeznania szczere i prawdziwe. Wszystko powiem, a niczego nie zataję. Przysięgam też, że o pytaniach i zeznaniach zachowam ścisłą tajemnicę aż do ostatecznego ukończenia procesu. Tak mi dopomóż Boże i ta święta Ewangelia”.
 
„Składałam ją ja i moja przyjaciółka na polecenie ks. Piotra Kuca. Nie wiem, dlaczego, bo ona nie brała udziału w żadnym przesłuchaniu, ale wiedziała o sprawie. Tymczasem taką przysięgę składa się tylko przed sądem diecezjalnym, nie ot tak, w luźnej rozmowie. Nie rozumiem, czemu ta przysięga służyła. Chyba po prostu zamknięciu nam obu ust.Wydaje mi się, że biskup pod pretekstem udzielenia nam pomocy w rzeczywistości krył siebie, krył Kościół, krył tego księdza”
Rozmawiałam z księdzem Kucem, to była zwykła rozmowa, siedząc w jego gabinecie. W cztery oczy, bo nie było tam nikogo, tylko ja i on. Rozmawialiśmy, że ks. Mariusz od razu się do tego przyznał. I ja zapytałam, czy przyznał się też do jakichś innych ministrantów z naszej parafii. No i ksiądz Kuc, co mnie zdziwiło, od razu powiedział, że tak, przyznał się do czterech, czy pięciu. Nie pamiętam dokładnie, czy ten piąty był razem z Darkiem policzony, czy nie, ale wiem, że padło „czterech, pięciu ministrantów było pokrzywdzonych”, czytając mi nawet ich nazwiska.”
                                      ♦♦♦
 
„Problem jest globalny, natomiast próbuje się go sprowadzić na margines. To problem Kościoła ze względu na autorytet moralny, ze względu na liczby jest to problem społeczny. Przyzwyczailiśmy się, że jedynym winnym jest instytucja Kościoła”
„Dziecko jest bezbronne. Powinniśmy wrócić do istoty problemu, a nie marginalnego problemu jakim jest pedofilia. Dzieci cierpią nie tylko z powodu pedofilii. Z jeden strony tworzy się programy seksualizacji dzieci, aby jak najwięcej zarobić na środkach antykoncepcyjnych i puścić w ruch życie seksualne życie. A z drugiej strony atakuje się skutki, to co doprowadziło do późniejszego przestępstwa”
Przewodniczący KEP abp Gądecki:
 
„Wielu tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga”
abp Michalik:
                                      ♦♦♦
 
Art. 304 § 1. Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję
Kodeks postępowania karnego
 
Art. 239. § 1. Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Kodeks karny
 
Twitter, oko.press.pl, Wprost
Zdjęcie ze strony:
https://twitter.com/SyrianCats
 

KOMENTARZE

 • Przekornie mówiąc, wszystkiemu winien jest brak lustracji w KK w Polsce
  Służby werbowały TW wśród kleryków i księży przeważnie w oparciu o sprawy obyczajowe, w tym homoseksualizm tychże.

  Po ujawnieniu TW łatwiej byłoby wyizolować homosiów.
  Druga rzecz, to przyjmowanie do seminariów osób o skłonnościach waginosceptycznych.
  No, a zamiatanie problem pod dywan zawsze i wszędzie źle się kończy, w KK i gdzie indziej.

  pozdr
 • @MacGregor 09:46:04 witam
  / zamiatanie problem pod dywan zawsze i wszędzie źle się kończy?

  "Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło" (Łk 8:17 BT)

  pozdrawiam
 • @roux 09:53:39
  No tak :)

  Musze przyznać, że mi jako katolikowi (upadłemu, ale zawsze) po prostu w pale się nie mieści, że w KK może istnieć cała pedalska mafia z którą kościół nie może sobie poradzić (uważam, ze skądinąd rzadkie przypadki pedofilii w KK to m.in. wynik tolerowania homosiów w swoich szeregach).
  Powinno się to wypalić czerwonym żelazem i tyle.

  PS
  Za młodu kiedy byłem małym nypkiem bardzo popularne były kawały o księżach, np. jak to ministranci chwalili się, czyj proboszcz ma większy brzuch - zaśmiewaliśmy się do rozpuku. jeden tylko dowcip zrozumiałem dopiero po 30 latach:"Ministrant do ministranta: Franek, smaruj de wazeliną, ksiądz pedał przyjechał" - serio, pamiętam, ale ani nie rozumiałem słowa pedał, ani nie wiedziałem o co chodzi, choć brzmiało to śmiesznie
 • Ta pała nie jest ode mnie
  No bo niby z czym miałby się nie zgadzać?
 • Zachęcam do napisania notki o pedofiili...
  w innych środowiskach, gdzie to draństwo jest plagą.
  Akurat w środowisku księży, pedofilia stanowi PROMIL... całej -nazwijmy to- populacji księży, natomiast w tzw środowiskach artystycznych, szczególnie tych związanych z TV czy filmem itd,m pedofilia jest już plagą w wymiarze grubych procentów. Jednak tego tematu nikt nie porusza, bo... być może będzie można oberwać, bo jak donosi nam pan Paweł Bednarz, tam są już wmieszane środowiska najwyższych szczebli władzy, także tej sądowniczej, ścigania i mafijnych. Więc najłatwiej kopie się tego najsłabszego, bo jak powiedział Bruce Lee młodemu karatece kopiącemu drzewo : "bezpiecznie, bo drzewo nie odda?"

  W Hollywood sadystyczna pedofilia (ale i kanibalizm) jest plagą do tego stopnia powszechną, że jak mówią już np Mel Gibson i Brat Pitt, zalewa już prawie całe to środowisko...
  No, ale o tym w mediach (także tych polskich) cisza. Bo może "oddać"?
 • Nie ważne czy to celebrtci, aktorzy, politycy czy księża. Obcinać jaja przy samej pępku.
 • @Jan Paweł 14:36:09 witam
  /w środowisku księży, pedofilia stanowi PROMIL/ środowiska artystyczne nie pretendują do roli przewodników duchowych, pasterzy prowadzących wiernych do zbawienia, nie twierdzą, że reprezentują Chrystusa, to po pierwsze.
  Natomiast ten, jak piszesz, PROMIL, (w Australii 7% duchowieństwa) zboczonych przestępców oraz ochrona jakiej doznają od przełożonych, świadczy o tym, że CAŁE nauczanie KRK jest fałszywe. Wyraźnie mówi o tym nasz Pan i Król, Jezus Chrystus w Kazaniu na Górze:

  "(15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w przybraniu owiec, wewnątrz jednak są wilkami drapieżnymi. (16) Poznacie ich po ich owocach. Czy zbierają winogrona z cierni albo figi z ostu? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje piękne owoce, ale bezużyteczne drzewo wydaje złe owoce. (18) Dobre drzewo nie jest w stanie wydawać złych owoców ani bezużyteczne drzewo wydawać pięknych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje pięknego owocu, zostaje wycięte i rzucone w ogień. (20) A zatem poznacie ich po ich owocach. (21) Nie każdy, kto mówi do Mnie: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebiosach. (22) W tym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy w Twoim imieniu i w Twoim imieniu nie wypędzaliśmy demonów, i w Twoim imieniu nie dokonaliśmy wielu cudów? (23) Wówczas wyznam im: Nigdy was nie poznałem. Odstąpcie ode Mnie wy, którzy czynicie bezprawie" (Mt 7: 15- 23 Przekład Dosłowny)

  Pozdrawiam
 • Pedofilia ksiezy nie jest nawet tak czesta jak wygranie
  kumulacji w totka na swieta.To, ze niemal co dzien jakies dziecko jest pedofilowane to was nie obchodzi, nie rajcuje ale ksiadz, sutanna, koloratka, ministrant, to serce zaczyna wam bic, wypiekow dostajecie w ustach sucho sie robi a te szczegoly sa najlepsze. Paskudni zboczency jestescie, fuj.
 • @roux 20:06:40
  Nie wolno nam niszczyć całego Kościoła tylko dlatego, że niektórzy pasterze zeszli na złą drogę.

  Natomiast wiemy, że Bóg Ojciec, Pan Jezus, Duch Święty, Matka Boska i wielu Świętych przychodzą od 9-ciu już lat do Grzechyni z Orędziami z których jasno wynika, że Ks Natanek (ok 60 lat) zobaczy nowy odnowiony Kościół. Z objawień w Garabandal wiemy, że 88 letni niewidomy Józef Lomangino i jedna z widzących ówczesnych dziewczynek (obecnie 60-parę lat) znają datę Ostrzeżenia i na 8 dni przed tym mają powiadomić świat. Powstała specjalna strona internetowa.
  Wimy też, że nie wszyscy wejdą do tego nowego odnowionego Kościoła (zrówno pasterze jak i wierni), więc zaczyna się już powoli fala nawróceń, pojednania się z Panem Bogiem. by wejść do tego nowego Kościoła i świata.
  Zachęcam więc do głębokich refleksji, po której stronie stoisz. Zbliża się szansa na dokonanie takiego aktu pojednania się z Panem Bogiem.
  Widziałeś że byłeś na moim poście, ale podaję jeszcze raz linka do tego posta :
  http://gibson.neon24.pl/post/148296,zbliza-sie-swieto-milosierdzia-bozego
  Zachęcam każdego do skorzystania z tej okazji.
  Pozdrawiam serdecznie
 • @staszek kieliszek 22:39:37 zaklinasz rzeczywistość?
  Witaj.
  Mówi Ci coś nazwisko Cupich, Blase Cupich, kardynał z Chicago?
  Katolicki portal Churchmilitant,com donosi dziś:

  "Ale na podstawie analizy sprawozdań finansowych archidiecezji na lata 2016–2017 Cupich wykorzystuje pieniądze ze swojego systemu cmentarnego, aby spłacić dług związany z niewłaściwym postępowaniem seksualnym duchownych. Przeniesienie pieniędzy z cmentarza nie zostało ujawnione publicznie."
  (tłumaczenie maszynowe)

  Jeszcze jeden dzisiejszy tytuł:

  "Catholic Watchdog: Cupich Worse Than Any Criminal"
 • @roux 23:07:48
  Od 40 lat mojego pobytu w USA nie bylo dnia by nie napisano jakiegos paszkwila na Kosciol Katolicki. Nie podsylaj mi zadnych linkow do tych paszkwili bo wiem bez czytania co tam jest napisane. Jestescie szydzi nie do pobicia w swym tumanskim uporze w walce z Bogiem. Dlatego w Biblii jest napisane ,ze ze wszystkich pokolen Izraela zostanie zbawionych jedynie 144 tys. A reszta? Good Luck.
 • "Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło" (Łk)
  .


  http://i2.cdn.cnn.com/cnnnext/dam/assets/161224192336-13-christmas-around-the-world-1224-restricted-overlay-tease.jpg

  https://cdn2.collective-evolution.com/assets/uploads/2017/11/church-donations-abuse.jpg

  http://prod.static9.net.au/_/media/2018/08/15/15/13/180815-pennsylvania-catholic-church-child-abuse-report-split.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • @staszek kieliszek "Od 40 lat mojego pobytu w USA nie bylo dnia by nie napisano" - od 76
  .


  Androgyny, European Royalty, and the War on Gender

  https://pdfs.semanticscholar.org/8b4d/577bac2f43180c7c42c122b7a4bc22597ea1.pdf


  MTF Transgenders in the US House of Representatives

  http://www.zephaniah.eu/index_htm_files/MTF%20Transgenders%20in%20the%20US%20House%20of%20Representatives.pdf


  THE CIA IN THE VATICAN

  http://www.ericfrattini.com/primeros-capitulos/dossier%20LA%20CIA%20EN%20EL%20VATICANO.pdf


  30 little known facts about America - VID

  http://www.abodia.com/t/articles-1/30-little-known-facts-about-America.htm  Bogumił Boguchwał
 • @Jan Paweł 'Akurat w środowisku księży, pedofilia stanowi' Jak to możliwe, w "świętym" kulcie religijnym... żydowski ŻYM
  .

  Józef Flawiusz "Żyd żymski"

  http://owvolumen.pl/wp-content/uploads/2013/01/Józef-Flawiusz.jpg  * W opinii niżej podpisanego „advocatus diaboli” w Starym Testamencie zawarta jest prefiguracja zachowania się św.Pawła, który sprytnie przybrawszy pozę („skórę”) imitującą apostolskie zachowanie się św. Szczepana, wyłudził od ŚLEPYCH OJCÓW KOŚCIOŁA (patrz ()rygenes) błogosławieństwo przeznaczone dla namiestnika Chrystusa.


  W przeszłości tak właśnie zachował się Św. Jakub-oszust, który przybrawszy się w skórę imitująca zewnętrzny aspekt swego brata Ezawa,wyłudził od ŚLEPEGO OJCA IZRAELA błogosławieństwo dla przywódcy plemienia.

  PROLOG

  W dialogu „Fajdros” Platon ustami Sokratesa przypomniał starodawny, egi­pski mit, wskazujący na zagrożenie dla ludzkości, jakie niesie za sobą wynalazek pisma: Ono sprowadzi na umysły tych, którzy się go nauczą, zapomnie­nie, gdyż zaniechają ćwiczenia pamięci, ponieważ zdając się na zapis będą przypo­minali sobie od zewnątrz, pod wpływem obcych znaków, nie zaś od wewnątrz, pod wpływem własnych;… uczniom zaś zapewni namiastkę mądrości, nie zaś mądrość prawdziwą. Stając się bowiem zbieraczami wielu mądrości bez nauki, wydadzą się ludźmi o wielkiej wiedzy, choć na ogół staną się nieukami trudnymi w obcowaniu. Zamiast mędrcami, staną się mędrkami.

  Tę opinię z IV wieku p.n.e. należałoby dołączyć jako obowiązkowy „Prolog” do Pisma Świętego, zarówno Starego jak i Nowego Testamentu. Jakimiż bowiem ludźmi stają się, bezkrytyczni na ogół czytelnicy tego, datowanego na V wiek p.n.e., „Pisma od Boga”? Odpowiedź na pytanie o kulturotwórczą, rolę Biblii uważny czytelnik może znaleźć w „Księdze Wyjścia”, w opisie zdarzeń jakie się rozegrały wśród Żydów zgromadzonych pod górą Synaj. Na tej to bowiem górze Mojżesz dostał od boga Jahwe Pismo, w postaci wyrytego na Kamiennych Tablicach Deka­logu. I wypadki potoczyły się dokładnie tak, jak przewidział to krytykujący techni­czne wynalazki boga Thota, egipski król-mędrzec Tamuz: .............................

  https://markglogg.eu/?p=604

  https://thetorah.com/noah-ham-and-the-curse-of-canaan-who-did-what-to-whom-in-the-tent/


  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 07:36:19
  Cóż mogę napisać...? zachęcam do skorzystania z :
  http://gibson.neon24.pl/post/148296,zbliza-sie-swieto-milosierdzia-bozego

  bo skąd możemy wiedzieć czy doczekamy następnej takiej szansy.
  Skąd Pani może wiedzieć, że doczeka Pani następnej takiej szansy, a chyba sama Pani widzi, że owoce Pani działalności na Neonie24 (i pewnie nie tylko na Neonie24) chyba nie podobają się Panu Bogu.
  Zachęcam do refleksji, bo skąd Pani wie, czy "jeszcze dzisiaj nie zażądają twojej duszy"...

  Jak Pani stanie TAM przed Panem Bogiem? Zachęcam do wysłuchania świadectwa osoby której Pan Bóg dał "próbkę" jej SĄD-u
  https://www.youtube.com/watch?v=NGTZQQP3T1s&t=264s
 • @staszek kieliszek 03:08:54
  /wiem bez czytania co tam jest napisane/ to przecież katolicki portal
 • @Jan Paweł 22:51:36
  "2) Bo muszę im wydać świadectwo, że pałają żarliwością ku Bogu, nie opartą jednak na pełnym zrozumieniu." (Rz 10:2 BT)

  "17) [Proszę w nich], aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego" (Ef 1:17 BT)

  Kluczem do życia w Nowym Świecie jest poznanie i zrozumienie Boga przez poznanie Biblii.
  Jeżeli z Biblii dowiadujemy się, że zmarły człowiek śpi snem śmierci i zostanie obudzony dopiero w dniu ostatnim, to oczywistym jest, że nie może się nikomu ukazywać, dotyczy to również Marii, matki Jezusa.

  "Polski jezuita, ksiądz Józef Warszawski, po dokładnym zbadaniu sprawy wydał książkę „Garabandal jako objawienia szatańskie, antyteza Fatimy”, w której udowodnił, że za objawieniami stoi Szatan"
  https://roux.neon24.pl/post/142105,objawienie-od-szatana-polski-ksiadz-koryguje-sw-ojca-pio

  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 14:36:09
  https://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201904/1554254387_hhrbdk_600.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY