Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Księża o nauczycielach: „swołocz” i „judasze”!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego księża „wspieracze” MEN nienawidzą nauczycieli?

 „Koniunkturalistów, cwaniaków, populistów i po prostu głupców spotkać można w każdym zawodzie. Duchowieństwo nie jest wolne od tego rodzaju patologii. Przy okazji ogólnopolskiego strajku nauczycieli mamy ostatnio wysyp księży - resortowych. To tacy "wspieracze" resortu edukacji. Po wojnie było sporo "księży-patriotów". Wspierali władze państwowe. Dziś znaleźli się liczni naśladowcy tamtej "patriotycznej" formacji duchowieństwa. Po tamtych księżach został Kościołowi w Polsce wstyd. Teraz będzie podobnie. Ja już się za nich wstydzę.”

 
A tymczasem w Złotoryi podczas mszy:
 
Ksiądz Kryspin Zenon Bernat i nie omieszkał w kazaniu dać przegląd swoich politycznych poglądów. Zrugał nauczycieli za strajk. Nazwał ich swołoczą, którą trzeba wypędzić.

 
 
   zdjęcie facebook
 
W kościele była niewielka grupa pracowników szkoły, trochę emerytów, rencistów, garstka dzieci. O. Kryspin grzmiał do nich, że nauczyciele pełnią misję i nie powinni pytać o pieniądze. Oburzał się, że chcą podwyżek. Judził: “Jedną nauczycielkę zapytałem, dlaczego nie była na mszy. Odpowiedziała. że nie ma się w co ubrać do kościoła. Pytam ją, ile ma par butów. Ona: pięćdziesiąt. A sukienek? Ona: Po 15 w każdym kolorze. To co mają powiedzieć matki, które mają troje, czworo, pięcioro dzieci?”
Kazanie było polityczne, obrażało nauczycieli i nie miało nic wspólnego z intencją tej mszy. Co najmniej 7 nauczycieli wyszło. Byli tak wzburzeni, że już nie wrócili na mszę. O. Kryspin wołał za nimi do mikrofonu, że wystarczy w stół uderzyć, a nożyce się odezwą.
 
„Zamiast pokory, dobroci i wyrozumiałej roztropności - buta, arogancja i hardość. A przykład idzie z góry. Nie, nie z samej góry. Papież Franciszek pokazuje zupełnie inna drogę. Ale wielu polskich księży i zakonników woli iść śladem abp. Jędraszewskiego, Gądeckiego, Hosera, Głódzie. Dokąd ich ta droga zaprowadzi?”
https://www.facebook.com/wojciech.lemanski.1
                                               ♦♦♦
 
Ks. Jacek Bram z Ustrzyk Dolnych
 
„Drodzy Nauczyciele i Pracownicy szkoły!
Chcę, abyście wiedzieli, że uznaję za skandal to, iż przystąpiliście do strajku - zwłaszcza Wy Nauczyciel, czy jakbyście chcieli, aby Was nazywano - Profesorowie i Pedagodzy. Jesteście ludźmi wykształconymi, a daliście się zmanipulować przez tych, którzy chcą zniszczyć rząd. Prości ludzie okazali się od Was mądrzejsi. Nie pierwszy zresztą raz. To Ci, w stosunku do których niektórzy z Was często uważają się za lepszych.
Tylko co w zamian? Lewica? Liberałowie? A może ideologia gender i ci, którzy chcą zniszczyć resztki wiary jaka tkwi jeszcze w narodzie?! A może rzeczywiście warto poświęcić prawicę dla paru groszy - co tam jakieś wartości?! (ironia) Mówienie, że strajk nie ma znamion polityki jest żałosne.
Poza tym nauczyciel, jaki i ksiądz, nigdy nie powinien strajkować i nie jest to przejawem dyskryminacji, ale oznaką wielkości powołania, które jest dla nas darem i zadaniem i winno być realizowane niezależnie od wszystkiego. Powołania nie tylko do przekazywania wiedzy, ale i do wychowywania. Gorsząca jest postawa strajkujących, którzy zdradzili swoją misję dla trzydziestu srebrników. Judasz też odszedł od Chrystusa nie dlatego, że chciał przejść na stronę Jego wrogów, ale dlatego, że chciał mieć więcej pieniędzy. W konsekwencji rzeczywiście miał więcej pieniędzy, ale Jezus umarł.
Uważam, że odtąd nie macie prawa narzekać na upadek autorytetu nauczyciela. Aktem strajku wbiliście sobie gwóźdź do trumny. Przyszłe pokolenia jednoznacznie ocenią Wasz czyn, choć dziś niektórzy zdają się Wam bić brawo. Jednocześnie uważam, że osoby zaangażowane w prawicę, które poparły strajk, powinny mieć swój honor i odejść z zajmowanych stanowisk. Jestem zawiedziony, zniesmaczony i zgorszony taką postawą.”
https://www.facebook.com/jacek.bram
 
 
Nasuwa się pytanie, z jakiego powodu księża obrażają ludzi słowami najwyższej pogardy, porównując przy tym, świadomie bądź nieświadomie, rząd do Jezusa?
Jak nie wiadomo o co chodzi, to musi chodzić o pieniądze. Księża wiedzą, że wyższe zarobki nauczycieli przełożą się na wyższy poziom nauczania i w krótkim czasie będzie jak, na przykład, w Danii.  Zniknie ze szkoły przedmiot „religia”, a w jego miejsce pojawi się, o ileż ciekawszy przedmiot, „religioznawstwo”
 

KOMENTARZE

 • Żeby było bardziej jasne
  Synonimy do słowa swołocz
  1. hołota , hałastra , tłuszcza , dzicz , tałatajstwo , barachło , draństwo , łajdactwo , łobuzeria , łobuzerka , ludziska , gawiedź , motłoch , menelstwo , bydło , chuliganeria , męty , szumowiny , lumpy , recydywa , ulica , posp. granda , posp. żulia , wulg. skurwysyństwo , † pospólstwo , wyrzutki społeczeństwa , margines społeczny , dzieci ulicy

  www.synonimy.pl
 • z obfitości serca usta mówią
  Dobrze, że ten ksiądz powiedział co myśli bo dzięki temu mamy jasność. Dla kleru typowe jest raczej zakłamanie czyli tzw. dyplomacja.
  Swoją drogą jestem ciekawa czy ten ksiądz pomyślał jak mają po tym pracować w szkołach obok siebie księża i nauczyciele.
 • Ręce precz od księży-patriotów
  Panie Roux, niech Pan nie obraża pamięci księży patriotów z PRL. Postawa Watykanu podczas II Wojny Światowej - kolaboracja z III Rzeszą i bezpośrednio po niej - nieuznawanie polskiej suwerenności na Ziemiach Odzyskanych (uznawanie ich podległości biskupstwom niemieckim) - była ANTYPOLSKA. Działania księży-patriotów zmierzały do zerwania z podległością Watykanowi. Akurat w tym zakresie, w jakim działali oni na rzecz PRL, działali zgodnie z polskim interesem narodowym.

  Księża to kasta oszustów-pasożytów, okłamująca ludzi, że istnieje życie po życiu, a każde nonsensowne cierpienie na tym świecie zostanie wynagrodzone na jakimś innym świecie, który nie istnieje. Opowiadających brednie o żydowskim miłosiernym Jahwe każącym wyżynać całe miasta. Jahwe wymyślonym przez Mojżesza na potrzeby realizacji własnego politycznego projektu. Bogu, który nie istnieje i jego samozwańczym synu, który miał tupet ogłaszać się synem boga, mimo, że wiedział, że żadnego Jahwe nie ma. Księża wiedzą doskonale, że katolicyzm, chrześcijaństwo, judaizm i islam to wewnętrznie sprzeczne steki bredni i kłamstw. Nie mówią tego masom, bo gdyby byli uczciwi, utraciliby WŁADZĘ i ŹRÓDŁA DOCHODÓW.

  Bardzo dobrze się stało, że jakaś grupka księży pluje na nauczycieli, dzięki temu jeszcze mniej ludzi będzie chodziło do kościołów i szybciej je będzie można zamknąć i wyburzyć albo przerobić na budynki autentycznie służące społecznościom lokalnym. Choćby chramy Peruna, Świętowita czy Trygława - te bóstwa są przynajmniej naszym autentycznym dziedzictwem religijnym, a nie obcym zabobonem wbijanym do głów przemocą.

  Gdyby w szkołach było Religioznawstwo zamiast "Katechezy", to w ciągu 2 pokoleń mielibyśmy likwidację wpływów watykańskiej mafii w Polsce.
 • @Światowid 11:35:57
  "...Gdyby w szkołach było Religioznawstwo zamiast "Katechezy", to w ciągu 2 pokoleń mielibyśmy likwidację wpływów watykańskiej mafii w Polsce...."
  Tutaj się z Szanownym Panem ne zgodzę! Dzięki temu, że w szkołach są lekcje religii, kościół zniknie w Polsce w ciągu jednego pokolenia!
  Ci durnie w sutannach upierając się przy tym żeby religia była w szkołach
  "kopią sobie grób". Zajęcia religii w szkołach stały się (wbrew intencją klechów) narzędziem ateizacji. Młodzież widzi intelektualną i moralną nędzę katechetów oraz "bajkowość" głoszonych przez nich "prawd wiary". W ciągu jednego pokolenia "sukienkowi" zniszczą religię i kościół w Polsce, bardzo usilnie nad tym pracują!!
  Nikt po nich płakać nie będzie!
 • @Asgard 11:30:38 ksiądz jak ksiądz
  "Kazania jego były niezmiernie zajmujące, wesołe i odświeżające nudę garnizonową. Umiał cudownie ględzić o niezmiernej łasce bożej, podtrzymując na duchu opuszczonych więźniów i pohańbionych mężów. Umiał wspaniale perorować z kazalnicy czy ołtarza. Bajecznie także ryczał przed ołtarzem swoje: „Ite missa est. ” Całe nabożeństwo
  odprawiał w sposób wysoce oryginalny, odwracając cały porządek mszy świętej; a gdy był mocno pijany, wymyślał nowe modlitwy, nową mszę świętą i swój własny rytuał, w ogóle coś, czego tutaj jeszcze nie było.
  I jeszcze ta uciecha, kiedy to czasami pośliznął się i upadł z kielichem, z
  monstrancją czy mszałem, a potem oskarżał głośno ministranta - brał ich spośród więźniów - że mu umyślnie podstawił nogę, i natychmiast, w obliczu przenajświętszego sakramentu, łajał go grożąc separatką i kajdankami."
  J.Haszek
 • @władek 12:01:23
  Nie do końca. Wyznawcy od setek lat co niedzielę obcują z tymi oczywistymi bajkami i nic się nie dzieje. Większość katechetów jest intelektualnie i moralnie na przyzwoitym poziomie. Przynajmniej moi byli. Problem z "Katechezą" polega na tym, że młodzież obcuje tylko z jedną bajką. Na Religioznawstwe przekonałaby się, że takch bajek są dziesiątki tysięcy, a żadna z nich nie jest prawdziwsza od innych, bo wszystkie są tylko bajkami. Ważne jest poznanie MECHANIZMÓW, które sprawiają, że jako jednostki i społeczności ulegamy bajkom i głoszącym je (we własnym interesie MATERIALNYM) magikom. Jak już te mechanizmy poznamy, będziemy gotowi intelektualnie do wytaplania MAGIKÓW w smole i wytarzania w pierzu, jak to niegdyś czyniono z zuchwałymi OSZUSTAMI, sprzedającymi po miasteczkach rozmaite CUDOWNE LEKI NA WSZYSTKIE CHOROBY.
 • @Światowid 11:35:57
  Oczywiście "wyRZynać", niestety poprawić nie mogę. Oby nikomu się nie utrwaliło ....
 • @Światowid 11:35:57 witam
  Dzięki za przypomnienie roli Watykanu w Drugiej Wojnie Światowej

  pzdr
 • Na kilku przykładach
  generalizować? Słabe. Wśród księży są różne osoby, jak w każdej "branży". Po prostu.
 • @Światowid 11:35:57
  "Postawa Watykanu podczas II Wojny Światowej - kolaboracja z III Rzeszą i bezpośrednio po niej..."-kłamstwo.
  A gdybyś znał rzeczywistość, a nie swoje urojenia, to byś wiedział, że obecnie w szkołach na lekcjach religii opisywane są inne religie, nie tylko abrahamiczne.
  Poza tym, chyba jesteś wariatem? Z taką zapiekłością zwalczać Kogoś (Bóg), kto wg Ciebie nie istnieje? To objawy szaleństwa. Ja w ufoludki nie wierzę, ale ich nie próbuję zwalczać.Ty zaś walczyś z czymś (kimś), co (kto) nie istnieje.
 • @Wican 19:04:59
  100% bałwochwalców, to jest pewnik

  Przykładów można podać więcej lecz notka ma swoje ramy
 • @Wican 19:09:04 widać, że
  przyjmujesz bezpodstawne założenie jakoby Watykan miał cokolwiek wspólnego z Bogiem
 • Przynajmniej na neon24 jest jakiś moment odetchnienia od religijnego chłamu, którym nasycony jest TVP. Dziękuję za to.
  mu , którym nasycony jest TVP. Dziękuję za to. MG
 • Cześć wszyscy piszący na Neonie!:)))
  .
  Roux, twym zwyczejem wziąłeś pod lupę akurat księży katolickich, ale przecież podobne rzeczy dzieją się w każdej religii (również twojej).
  Może nie na tematy polityczne, może nie na tematy nauczycieli, ale przywódcy każdej religii oczerniają: szkoły, organizacje, inne religie..., tylko dlatego, że te nie są zgodne z ich naukami.

  Polskim nauczycielom oberwało się od księży być może dlatego, że nauczyciele nauczają o ewolucji, o partnerstwe Ewy z Ewą i Adama z Adamem...?

  Ja osobiście nie przywiązuję wielkiej wagi do tego co jedni mówią o drugich. Nauczyciele, przywódcy religijni..., na pewno nie są godni wiary, bo są ludźmi, a nie Bogiem.
  Oni głoszą siebie, a nie Boga. Oni chcą, aby im wierzyć, zamiast Bogu.
 • @Bara-bar 00:02:57 witaj
  Dawno Cię nie było, mam nadzieję, że Twój kręgosłup jest w porządku.
  Piszę o owocach spróchniałego drzewa, lecz chyba zbyt delikatnie piszę. Zastanawiam się nad zastosowaniem bardziej bezpośrednich przykładów, dzisiaj w drodze ze Słowacji przypomniałem sobie o skeczu Monty Phytona o zdechłej papudze
  Pozdrawiam
 • @Wican 19:09:04
  Czyli Watykan zarządził ekumenę, co jest logicznym następstwem ogłoszenia budowy NWO.

  https://www.youtube.com/watch?v=tRX-KEXBvYY
 • @Światowid 12:18:36
  Proroctwa biblijne spełniają się, więc nie opowiadaj bajek.

  Natomiast to co ,,namszy", to już wybiórcza nauka, która niczego nauczyć nie może. To tak, jakby cenzora nazwać autorem.
  Poza tym, tam raczej gimnastyka jest uprawiana, a nie nauka.
  Stąd już prosta droga by po okładce ocenić książkę.
 • @Berkeley72 20:11:23 witam, rzeczywiście
  ilość tego chłamu przekracza granice wytrzymałości lecz jednocześnie jest to dowód, że ten statek tonie a ci, którzy nim kierują doskonale o tym wiedzą. Stąd ich nerwowe ruchy jak choćby wezwanie na pomoc volkssturmu w osobie Benedykta.

  Pozdrawiam
 • @roux 10:41:13 Himalaje hipokryzji
  Bp Flaszka:
  "Podczas mszy abp Głódź odniósł się też do strajku nauczycieli. Jak powiedział "w święto wielkanocne wsłuchujemy się w orędzie pokoju zmartwychwstałego Pana, kiedy Chrystus wzywa nas do jedności, wzniesienia się ponad podziały, eliminowania ich z życia rodzinnego i społecznego". - Bo jakże inaczej można określić krzywdę, jaka spotkała młodzież szkolną, potraktowaną jako zakładnicy przez inicjującą strajk organizację nauczycielską. Nie stajemy po żadnej stronie. Ale trzeba mówić prawdę i stać po stronie prawdy. Skrzywdzono wrażliwość, idealizm, zaufanie ludzi młodych, dzieci i młodzieży - stwierdził."
 • @roux 20:09:49
  Jeden z 144000 obywateli USA - Santo Subito, czyli Ciało Kierownicze SJ, Flaszka Anthony Morris III na porannych zakupach:

  https://www.youtube.com/watch?v=C-5DP2DmegU

  Wszystkie sekty podporządkowane pod Saula aka Szawła aka Pawła, mimo pozornych i niepozornych różnic, kroczą drogą szeroką i prostą ku bramie szerokiej.
 • Cześć ziom- dobra robota
  ”Zrugał nauczycieli za strajk. Nazwał ich swołoczą, którą trzeba wypędzić”- Coś chyba ksiądz miał słaby dzień i nie do końca przemyślał co chce powiedzieć. To często się zdarza każdemu z nas, czasem lepiej nie wypowiadać się i pozwolić Stwórcy ( jak ktoś woli- czasowi) na pomoc w rozwiązaniu problemu , On zawsze coś podpowie. Wiem bo tez cierpię na tą dolegliwość i czasami sam próbuję kształtować rzeczywistość na obraz i podobieństwo swoich wyobrażeń, a to jest pycha i czasami przynosi odwrotny skutek. Ty chyba też czasami zaczynasz biec....

  pozdrawiam serdecznie ziomala
 • @Zorion 17:57:04 witaj
  Panowanie nad sobą to trudna sztuka, masz rację. "Nobody`s perfect"

  Pozdrawiam serdecznie

  BTW
  Czy niektóre zdjęcia robisz kamerą samochodową?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY