Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Kościoły „chrześcijańskie” o grzechu pierworodnym

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nieśmiertelna dusza to kłamstwo Szatana

 W ogrodzie Eden Szatan podał w wątpliwość prawdomówność Boga, w prymitywny sposób oszukał pierwszą parę ludzką mówiąc:„na pewno nie umrzecie” (Rodz 3:4 BT).Dla nas dzisiaj naiwność Adama i Ewy wydaje się niewyobrażalna. Jak można się było dać nabrać na numer tak tani?

Ale to jeszcze nic, potomkowie Adama, w tym także obecnie żyjący, dają się oszukiwać co najmniej tak samo.
Z jednej strony mówi Bóg:
„wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz!” (Rodz 3:19 BT)i rzeczywiście, Adam umarł i wrócił do prochu ziemi, czyli obrócił się w nicość, rozpadł się na pierwiastki pierwsze.
 
Z drugiej strony Szatan konsekwentnie brnie w kłamstwo twierdząc, że Adam nie umarł, bo jego „dusza” żyje. To drugie kłamstwo jest jeszcze tańsze i bardziej prymitywne od pierwszego, lecz właśnie na nim opierają swoje istnienie wszystkie religie, które Biblia określa wspólnym mianem Babilon Wielki.
                                      ♦♦♦
Monty Phyton demaskuje metody Babilonu
 
 
 
Wnętrze sklepu ze zwierzętami. Do środka wchodzi Pan Pralinka , niosąc klatkę z martwą papugą w środku. Podchodzi do lady, za którą usiłuje się schować sprzedawca.
PRALINKA (Cleese) : Dzień dobry, przyszedłem z reklamacją...Halo! Proszę pani!
SPRZEDAWCA (Palin) : Co to ma znaczyć, "proszę pani" ?
PR:    Przepraszam , mam katar. Przyszedłem z reklamacją.
SPRZ: Przykro mi , ale teraz mam przerwę obiadową.
PR:    To mnie nie interesuje , kolego. Chcę zareklamować tę oto papugę, którą kupiłem w tym oto sklepiku niecałe pół godziny temu.
SPRZ: O tak , Norweska Błękitna. Coś z nią nie tak ?
PR:    Zaraz panu powiem . co z nią nie tak. Jest martwa, ot co z nią nie tak.
SPRZ: Wcale nie , ona drzemie , niech pan spojrzy !
PR:   Słuchaj no , kolego , umiem odróżnić martwą papugę od żywej . Ta jest   martwa.
SPRZ: Ależ skąd, proszę pana! Ona tylko drzemie.
PR:    Drzemie ?
SPRZ:  Właśnie. Niezwykłe ptaki te Norweskie Błękitne. Piękne pióra, no nie ? 
PR:     Upierzenie nie wchodzi tu w grę. Ta papuga jest martwa jak kamień.
SPRZ:  Wcale nie , ona po prostu drzemie.
PR: Dobrze. Skoro drzemie , obudzę ją. (wrzeszczy do klatki) Hej, Polly !! Mam dla ciebie smakowite śniadanko , tylko się zbudź , Polly !!
SPRZ:        (trącając klatkę) : O poruszyła się !
PR:             Wcale nie. To pan pchnął klatkę.
SPRZ:        Nic takiego nie zrobiłem !
PR: Zrobił pan. (wyjmuje papugę z klatki i wrzeszczy do niej) Hej , Polly !! Polly !! (wali papugą o ladę) Papużko Polly , przebudź się ! Polly !! (rzuca papugę w powietrze i czeka , aż spadnie na podłogę ) Oto , co nazywam martwą papugą.
SPRZ:        Nie jest martwa , tylko ogłuszona .
PR:             Słuchaj no , kolego , mam już dość tej komedii. Ta papuga bezwarunkowo nie żyje. A gdy kupowałem ją niecałe pół godziny temu , zapewniał mnie pan , że jej totalny brak ruchu spowodowany jest zmęczeniem po długim i wyczerpującym skrzeczeniu !
SPRZ:        Przypuszczalnie usycha z tęsknoty za fiordami .
PR:           Usycha z tęsknoty za fiordami ? Co pan mi tu wciska ? Dlaczego leży nieruchomo na plecach , odkąd przyniosłem ją do domu ?
SPRZ:        Norweskie Błękitne lubią kimać leżąc na plecach . Przepiękny ptak, jakie śliczne upierzenie ...
PR   : Pozwoliłem sobie dokładnie obejrzeć tę papugę i stwierdziłem , że początkowo siedziała na grzędzie tylko dlatego , że była do niej przybita !
SPRZ:        No jasne , że była przybita ! Inaczej powyrywałaby pręty i fru !
PR:             Słuchaj no koleś ... (podnosi papugę z podłogi) Ta papuga nie zrobiłaby żadnego "fru" nawet , gdybym przepuścił przez nią 4 tysiące woltów ! Ona śpi cholernym snem wieczystym!
SPRZ:        Wcale nie. Usycha z tęsknoty.
PR:             Nie usycha , ale już uschła ! Tej papugi już nie ma ! Przestała istnieć ! Odeszła na spotkanie ze swoim stwórcą ! To zdechła papuga ! Sztywniak ! Opuściło ją życie , teraz spoczywa w spokoju ! Gdyby nie przybił jej pan do grzędy, nie wąchałaby kwiatków od spodu! Strzeliła w kalendarz i śpiewa teraz w anielskim chórze ! To jest ex-papuga !
SPRZ:        W takim razie wymienię ją panu.
PR:       W tym kraju trzeba się nagadać do utraty tchu , żeby cię wysłuchano.
SPRZ:        Przykro mi, ale papugi się skończyły .
PR:             Rozumiem . wszystko jasne.
SPRZ:        Ale mam ślimaka.
PR:             Czy on gada ?
SPRZ:        Raczej nie.
PR:             Zamienił stryjek siekierkę na kijek.
SPRZ:        Niech więc wybierze się pan do Bolton, do mojego brata , on prowadzi tam sklep ze zwierzętami i wymieni panu tę papugę. (daje mu wizytówkę sklepu, Pralinka wychodzi).
(tłumaczenie: Tomasz Beksiński)

KOMENTARZE

 • Po tych zakupach whisky
  Po tych zakupach whisky przez Santo Subito Anthony'ego Morris'a III z ciała kierowniczego, jednego ze 144000 zbawionych natychmiast, poziom wam wyraźnie spadł.
  Nie mam zamiaru dokuczać tobie Roux, ani żadnemu szeregowemu uczestnikowi. Raczej wyrwać was z objęć ludzkich nauk, w tym faryzeusza Szawła którego, jak wszystkie chrześcijańskie grupy, poważacie.
  Presja ze strony otoczenia, wpisany w nawrócenie ostracyzm, wrogość i samotność, są do udźwignięcia. A i tak lepsze to niż znaleźć się z dala od rozumiejących, że zamiast robić szpagat, lepiej dwoma nogami stanąć obok Zbawiciela.

  15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
  Obyś był zimny albo gorący!
  16 A tak, skoro jesteś letni
  i ani gorący, ani zimny,
  chcę cię wyrzucić z mych ust14.

  Katolicy przynajmniej są zdolni do krytyki głowy ich kościoła. Wam grupa ludzi wmówiła, że wszyscy inni idą w ogień. Tylko nie wy. Dziwnie znajomo brzmią takie kategoryczne wypowiedzi.
 • @Oracz 11:12:40 witam. dzięki za komentarz
  A na temat poruszony w notce potrafisz się wypowiedzieć?
  Pozdrawiam
 • @Oracz 11:12:40
  Tam dosłowne tłumaczenie jest chyba, że "...wyrzygać z moich ust..."
 • Święty Paweł (Rz 5,12-21) stwierdza:
  "... jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli".
 • do jednopała
  Czyli uważasz , że Szatan nie kłamie?
 • jaki tam proch..
  "Pan mym pasterzem niczego mi nie brankie, pozwala mi lezeć na zielonych pastwiskach, wiedzie mnie nad wody gdzie..................................................................................................................................i zamieszkam w domu Pana po najdłuższe czasy"

  juz była obietnica życia wiecznego w tym psalmie...

  pozdr.
 • Nic gorszego
  Niż wszelkiej maści „nawracacze” na jedynie słuszną wiarę - jakakolwiek by ona nie była.
  A może by tak każdy swoje wierzenia religijne trzymał na własny użytek?
 • @Zorion 22:31:25
  Psalm 23, obietnica życia wiecznego na ziemi po zmartwychwstaniu w dniu ostatnim, do zmartwychwstania w prochu


  " (28) Nie dziwcie się temu, bo zbliża się godzina, w której wszyscy spoczywający w grobach usłyszą Jego głos. (29) Wtedy ci, którzy dobrze czynili, wyjdą, aby zmartwychwstać i żyć, a ci, którzy źle postępowali, aby zmartwychwstać [i iść] na potępienie" (Jn 5:28-29 Bp)

  " (24) Mówi Mu Marta: Wiem, że powstanie z martwych przy zmartwychwstaniu w dniu ostatecznym. (25) Powiedział jej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem! Kto wierzy we Mnie, chociażby nawet umarł, żyć będzie" (Jn 11:24-25 Bp)

  "(19) Ożyją Twoi umarli, zmartwychwstaną ich trupy, obudzą się i krzykną z radości spoczywający w prochu, bo rosa Twoja jest rosą światłości, a ziemia wyda cienie zmarłych" (Iz 26:19 Bp)

  pzdr
 • @Lotna 23:13:33 witam, dzięki za komentarz
  /może by tak każdy swoje wierzenia religijne trzymał na własny użytek?/

  "(38) I wołali głośno: Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie. Pokój w niebie i chwała na wysokościach. (39) Lecz niektórzy faryzeusze spośród tłumu rzekli do Niego: Nauczycielu, zabroń tego swoim uczniom. (40) Odrzekł: Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą. "
  (Łk 19:38 Bp)

  pozdrawiam
 • @Zorion 22:31:25
  Czyżby admin zdjął Twoją ostatnią notkę?
 • Autor, 5*
  Jasno wykazałeś kłamstwa, na których „opierają swoje istnienie wszystkie religie, które Biblia określa wspólnym mianem Babilon Wielki.”

  Inną cechą ,Wielkiej Wszetecznicy’ jest cudzołożenie z politykami i przywódcami tego świata.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-brazylii-traci-poparcie-zielonoswiatkowcow-ktorzy-wyniesli-go-do-wladzy/fgss98v

  Pozdrawiam
 • @via vitae 15:11:11
  W Polsce też cudzołożą z politykami

  ""Bardzo bym chciał, panie premierze, żeby czuł się pan tu, między nami, człowiekiem nie tylko akceptowanym, ale podziwianym. Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co pan robi i robił dla Polski - razem ze swoim bratem prof. Lechem Kaczyńskim. Pańskie sukcesy są naszymi sukcesami" - zwrócił się do prezesa PiS bp Mering. Jak dodał, "jest czymś zupełnie naturalnym" wspieranie Jarosława Kaczyńskiego w wysiłkach, które mają na celu zrealizowanie wizji państwa i ojczyzny tak bliskiej obu braciom."

  https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,38110,bp-mering-do-kaczynskiego-panskie-sukcesy-sa-naszy-.html

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY