Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
300 postów 5875 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Kościoły „chrześcijańskie” o grzechu pierworodnym

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nieśmiertelna dusza to kłamstwo Szatana

 W ogrodzie Eden Szatan podał w wątpliwość prawdomówność Boga, w prymitywny sposób oszukał pierwszą parę ludzką mówiąc:„na pewno nie umrzecie” (Rodz 3:4 BT).Dla nas dzisiaj naiwność Adama i Ewy wydaje się niewyobrażalna. Jak można się było dać nabrać na numer tak tani?

Ale to jeszcze nic, potomkowie Adama, w tym także obecnie żyjący, dają się oszukiwać co najmniej tak samo.
Z jednej strony mówi Bóg:
„wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz!” (Rodz 3:19 BT)i rzeczywiście, Adam umarł i wrócił do prochu ziemi, czyli obrócił się w nicość, rozpadł się na pierwiastki pierwsze.
 
Z drugiej strony Szatan konsekwentnie brnie w kłamstwo twierdząc, że Adam nie umarł, bo jego „dusza” żyje. To drugie kłamstwo jest jeszcze tańsze i bardziej prymitywne od pierwszego, lecz właśnie na nim opierają swoje istnienie wszystkie religie, które Biblia określa wspólnym mianem Babilon Wielki.
                                      ♦♦♦
Monty Phyton demaskuje metody Babilonu
 
 
 
Wnętrze sklepu ze zwierzętami. Do środka wchodzi Pan Pralinka , niosąc klatkę z martwą papugą w środku. Podchodzi do lady, za którą usiłuje się schować sprzedawca.
PRALINKA (Cleese) : Dzień dobry, przyszedłem z reklamacją...Halo! Proszę pani!
SPRZEDAWCA (Palin) : Co to ma znaczyć, "proszę pani" ?
PR:    Przepraszam , mam katar. Przyszedłem z reklamacją.
SPRZ: Przykro mi , ale teraz mam przerwę obiadową.
PR:    To mnie nie interesuje , kolego. Chcę zareklamować tę oto papugę, którą kupiłem w tym oto sklepiku niecałe pół godziny temu.
SPRZ: O tak , Norweska Błękitna. Coś z nią nie tak ?
PR:    Zaraz panu powiem . co z nią nie tak. Jest martwa, ot co z nią nie tak.
SPRZ: Wcale nie , ona drzemie , niech pan spojrzy !
PR:   Słuchaj no , kolego , umiem odróżnić martwą papugę od żywej . Ta jest   martwa.
SPRZ: Ależ skąd, proszę pana! Ona tylko drzemie.
PR:    Drzemie ?
SPRZ:  Właśnie. Niezwykłe ptaki te Norweskie Błękitne. Piękne pióra, no nie ? 
PR:     Upierzenie nie wchodzi tu w grę. Ta papuga jest martwa jak kamień.
SPRZ:  Wcale nie , ona po prostu drzemie.
PR: Dobrze. Skoro drzemie , obudzę ją. (wrzeszczy do klatki) Hej, Polly !! Mam dla ciebie smakowite śniadanko , tylko się zbudź , Polly !!
SPRZ:        (trącając klatkę) : O poruszyła się !
PR:             Wcale nie. To pan pchnął klatkę.
SPRZ:        Nic takiego nie zrobiłem !
PR: Zrobił pan. (wyjmuje papugę z klatki i wrzeszczy do niej) Hej , Polly !! Polly !! (wali papugą o ladę) Papużko Polly , przebudź się ! Polly !! (rzuca papugę w powietrze i czeka , aż spadnie na podłogę ) Oto , co nazywam martwą papugą.
SPRZ:        Nie jest martwa , tylko ogłuszona .
PR:             Słuchaj no , kolego , mam już dość tej komedii. Ta papuga bezwarunkowo nie żyje. A gdy kupowałem ją niecałe pół godziny temu , zapewniał mnie pan , że jej totalny brak ruchu spowodowany jest zmęczeniem po długim i wyczerpującym skrzeczeniu !
SPRZ:        Przypuszczalnie usycha z tęsknoty za fiordami .
PR:           Usycha z tęsknoty za fiordami ? Co pan mi tu wciska ? Dlaczego leży nieruchomo na plecach , odkąd przyniosłem ją do domu ?
SPRZ:        Norweskie Błękitne lubią kimać leżąc na plecach . Przepiękny ptak, jakie śliczne upierzenie ...
PR   : Pozwoliłem sobie dokładnie obejrzeć tę papugę i stwierdziłem , że początkowo siedziała na grzędzie tylko dlatego , że była do niej przybita !
SPRZ:        No jasne , że była przybita ! Inaczej powyrywałaby pręty i fru !
PR:             Słuchaj no koleś ... (podnosi papugę z podłogi) Ta papuga nie zrobiłaby żadnego "fru" nawet , gdybym przepuścił przez nią 4 tysiące woltów ! Ona śpi cholernym snem wieczystym!
SPRZ:        Wcale nie. Usycha z tęsknoty.
PR:             Nie usycha , ale już uschła ! Tej papugi już nie ma ! Przestała istnieć ! Odeszła na spotkanie ze swoim stwórcą ! To zdechła papuga ! Sztywniak ! Opuściło ją życie , teraz spoczywa w spokoju ! Gdyby nie przybił jej pan do grzędy, nie wąchałaby kwiatków od spodu! Strzeliła w kalendarz i śpiewa teraz w anielskim chórze ! To jest ex-papuga !
SPRZ:        W takim razie wymienię ją panu.
PR:       W tym kraju trzeba się nagadać do utraty tchu , żeby cię wysłuchano.
SPRZ:        Przykro mi, ale papugi się skończyły .
PR:             Rozumiem . wszystko jasne.
SPRZ:        Ale mam ślimaka.
PR:             Czy on gada ?
SPRZ:        Raczej nie.
PR:             Zamienił stryjek siekierkę na kijek.
SPRZ:        Niech więc wybierze się pan do Bolton, do mojego brata , on prowadzi tam sklep ze zwierzętami i wymieni panu tę papugę. (daje mu wizytówkę sklepu, Pralinka wychodzi).
(tłumaczenie: Tomasz Beksiński)

KOMENTARZE

 • Po tych zakupach whisky
  Po tych zakupach whisky przez Santo Subito Anthony'ego Morris'a III z ciała kierowniczego, jednego ze 144000 zbawionych natychmiast, poziom wam wyraźnie spadł.
  Nie mam zamiaru dokuczać tobie Roux, ani żadnemu szeregowemu uczestnikowi. Raczej wyrwać was z objęć ludzkich nauk, w tym faryzeusza Szawła którego, jak wszystkie chrześcijańskie grupy, poważacie.
  Presja ze strony otoczenia, wpisany w nawrócenie ostracyzm, wrogość i samotność, są do udźwignięcia. A i tak lepsze to niż znaleźć się z dala od rozumiejących, że zamiast robić szpagat, lepiej dwoma nogami stanąć obok Zbawiciela.

  15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
  Obyś był zimny albo gorący!
  16 A tak, skoro jesteś letni
  i ani gorący, ani zimny,
  chcę cię wyrzucić z mych ust14.

  Katolicy przynajmniej są zdolni do krytyki głowy ich kościoła. Wam grupa ludzi wmówiła, że wszyscy inni idą w ogień. Tylko nie wy. Dziwnie znajomo brzmią takie kategoryczne wypowiedzi.
 • @Oracz 11:12:40 witam. dzięki za komentarz
  A na temat poruszony w notce potrafisz się wypowiedzieć?
  Pozdrawiam
 • @Oracz 11:12:40
  Tam dosłowne tłumaczenie jest chyba, że "...wyrzygać z moich ust..."
 • Święty Paweł (Rz 5,12-21) stwierdza:
  "... jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli".
 • do jednopała
  Czyli uważasz , że Szatan nie kłamie?
 • jaki tam proch..
  "Pan mym pasterzem niczego mi nie brankie, pozwala mi lezeć na zielonych pastwiskach, wiedzie mnie nad wody gdzie..................................................................................................................................i zamieszkam w domu Pana po najdłuższe czasy"

  juz była obietnica życia wiecznego w tym psalmie...

  pozdr.
 • Nic gorszego
  Niż wszelkiej maści „nawracacze” na jedynie słuszną wiarę - jakakolwiek by ona nie była.
  A może by tak każdy swoje wierzenia religijne trzymał na własny użytek?
 • @Zorion 22:31:25
  Psalm 23, obietnica życia wiecznego na ziemi po zmartwychwstaniu w dniu ostatnim, do zmartwychwstania w prochu


  " (28) Nie dziwcie się temu, bo zbliża się godzina, w której wszyscy spoczywający w grobach usłyszą Jego głos. (29) Wtedy ci, którzy dobrze czynili, wyjdą, aby zmartwychwstać i żyć, a ci, którzy źle postępowali, aby zmartwychwstać [i iść] na potępienie" (Jn 5:28-29 Bp)

  " (24) Mówi Mu Marta: Wiem, że powstanie z martwych przy zmartwychwstaniu w dniu ostatecznym. (25) Powiedział jej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem! Kto wierzy we Mnie, chociażby nawet umarł, żyć będzie" (Jn 11:24-25 Bp)

  "(19) Ożyją Twoi umarli, zmartwychwstaną ich trupy, obudzą się i krzykną z radości spoczywający w prochu, bo rosa Twoja jest rosą światłości, a ziemia wyda cienie zmarłych" (Iz 26:19 Bp)

  pzdr
 • @Lotna 23:13:33 witam, dzięki za komentarz
  /może by tak każdy swoje wierzenia religijne trzymał na własny użytek?/

  "(38) I wołali głośno: Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie. Pokój w niebie i chwała na wysokościach. (39) Lecz niektórzy faryzeusze spośród tłumu rzekli do Niego: Nauczycielu, zabroń tego swoim uczniom. (40) Odrzekł: Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą. "
  (Łk 19:38 Bp)

  pozdrawiam
 • @Zorion 22:31:25
  Czyżby admin zdjął Twoją ostatnią notkę?
 • Autor, 5*
  Jasno wykazałeś kłamstwa, na których „opierają swoje istnienie wszystkie religie, które Biblia określa wspólnym mianem Babilon Wielki.”

  Inną cechą ,Wielkiej Wszetecznicy’ jest cudzołożenie z politykami i przywódcami tego świata.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-brazylii-traci-poparcie-zielonoswiatkowcow-ktorzy-wyniesli-go-do-wladzy/fgss98v

  Pozdrawiam
 • @via vitae 15:11:11
  W Polsce też cudzołożą z politykami

  ""Bardzo bym chciał, panie premierze, żeby czuł się pan tu, między nami, człowiekiem nie tylko akceptowanym, ale podziwianym. Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co pan robi i robił dla Polski - razem ze swoim bratem prof. Lechem Kaczyńskim. Pańskie sukcesy są naszymi sukcesami" - zwrócił się do prezesa PiS bp Mering. Jak dodał, "jest czymś zupełnie naturalnym" wspieranie Jarosława Kaczyńskiego w wysiłkach, które mają na celu zrealizowanie wizji państwa i ojczyzny tak bliskiej obu braciom."

  https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,38110,bp-mering-do-kaczynskiego-panskie-sukcesy-sa-naszy-.html

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY