Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Bez Franciszka Kościół, jak statek bez kapitana, zginie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Codziennie prowadzony jest systematyczny atak obliczony na zniszczenie Ojca Świętego. Stoją za tym niektórzy biskupi.

 Cokolwiek Franciszek powie lub zrobi, jest niewłaściwe, a bezlitosna i niszcząca nagonka zostaje wzmocniona przez użycie języka coraz bardziej przypominającego wypowiedzi internetowych hejterów. Aby usprawiedliwić tę antyrzymską postawę, nagłaśnia się zdania wyciągnięte z prasowych nagłówków, a opuszcza się pozostałe 99% papieskiego przepowiadania, homilii i przemówień bądź świadomie się o nich zapomina. Rozpowszechnia się kłamstwa, że Franciszek mówi tylko o migrantach i ubogich, ignorując jego codzienne komentarze do Ewangelii i nauczanie na każdy inny temat.

Codzienna porcja internetowych pomyj wylewanych przez anonimowych publicystów, a także mnożenie się witryn i gazet internetowych prowadzonych przez rzekomych katolików, poświęcających się dwadzieścia cztery godziny na dobę systematycznemu niszczeniu papieskiego nauczania i egzaminowaniu z doktryny samego papieża oraz każdego, kto nie myśli tak jak oni - to z pewnością nowe elementy charakteryzujące epokę, w której żyjemy.
Ulubionymi celami są oczywiście papież, jego współpracownicy i pozostający z nim w jedności biskupi wraz z wieloma braćmi w wierze, którzy wydają się nie podzielać tradycjonalistyczno-konserwatywnych poglądów.
Portale internetowe i społecznościowe media, nieistniejące bądź jeszcze nierozwinięte wystarczająco w okresie poprzednich pontyfikatów, oferują praktycznie nieograniczone możliwości wypowiedzi. Sprzyja to mnożeniu się publikacji, których racją istnienia nie jest próba opisania rzeczywistości, lecz wskazanie "wroga naszego powszedniego", by się na nim wyżyć, kształtując w tysiącach obserwujących postawę pogardy, a nawet nienawiści wobec papieża, kardynałów, pojedynczych biskupów, lokalnych episkopatów i katolickich uczonych. Winni są oni tego, że nie dopasowują się idealnie do interpretacji doktryny samozwańczych inkwizytorów. Codzienne ataki przypuszczane ze strony tej medialnej sieci przybierają często, jak wspomniano powyżej, formę character assasination, pomówienia: uderzają w człowieka, zanim uderzą w jego idee. Nie dopuszczają jakiegokolwiek dialogu, a już pod żadnym pozorem nie akceptują żadnej korekty swoich poglądów, nawet wtedy, gdy podają twierdzenia rażąco sprzeczne z rzeczywistością. Wszystko to rozprzestrzenia się w wirtualnej sieci z zawrotną prędkością. Świadczy o tym również ścisła kolejność wydarzeń, wirtualny i medialny hałas, z jakim przeciwnicy Franciszka przeszli od dubiaprzedstawionych przez czterech kardynałów krytycznych wobec Amoris laetitia do correctio robiącego z papieża heretyka.
14 listopada 2016 roku antybergogliańska sieć mediów opublikowała list, w którym czterej kardynałowie (…) zwrócili się do papieża, aby odpowiedział na pięć pytań dotyczących interpretacji Amoris laetitia w kwestiach małżeństwa i rodziny.
Tym jednak, co nigdy się nie wydarzyło, była decyzja sygnatariuszy dokumentu, aby umieścić jego treść w Internecie niespełna dwa miesiące po dostarczeniu go adresatowi. Kardynałowie zdecydowali się upublicznić list, ponieważ nie otrzymali na niego odpowiedzi. (…)
W grudniu 2016 roku kardynał Burke wystosował wobec papieża Franciszka ultimatum. Purpurat ogłosił w kilku wywiadach, że jeśli Ojciec Święty nie odpowie na dubia w kwestii Amoris laetitia, on bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia dokona "formalnego upomnienia" papieża. Również w tym przypadku ostrzeżenie - a raczej rzucenie wyzwania - dokonuje się poprzez publiczne wypowiedzi w mediach.
O północy 23 września 2017 roku zostaje natomiast opublikowane, choć nie przez Burke’a czy pozostałych trzech kardynałów, correctio filialis, "synowskie upomnienie", oczywiście zapowiedziane przez sieć antybergogliańskich mediów za pośrednictwem Twittera. W zamyśle sygnatariuszy correctio ta stanowi "formalne upomnienie" papieża. (…).
Autorzy correctio stwierdzają, że "za pomocą słów, czynów i zaniechań oraz poprzez fragmenty dokumentu Amoris laetitia Wasza Świątobliwość wsparł bezpośrednio lub pośrednio (z jaką świadomością, nie wiemy i nie chcemy osądzać) następujące fałszywe i heretyckie twierdzenia, propagowane w Kościele zarówno poprzez urząd publiczny, jak i akty prywatne". Po tym wstępie następuje lista siedmiu domniemanych fałszywych stwierdzeń, których papież w istocie nigdy nie wypowiedział. Sygnatariusze rekonstruują je na podstawie własnej interpretacji Amoris laetitia i innych wystąpień Franciszka.
Pomimo uruchomienia wielojęzycznej strony internetowej i setek podpisów złożonych przez Internet correctio nie wydaje się powodować szczególnego poruszenia wśród wiernych. Tekst wyraźnie oskarża papieża o herezję, ale niektórzy, (…), zaprzeczając rzeczywistości faktów, obrażając inteligencję czytelników i uciekając się do kurialnej sofistyki, próbowali temu zaprzeczyć. Jakby powiedzenie, że papież bezpośrednio lub pośrednio głosi "fałszywe i heretyckie twierdzenia", nie znaczyło tego, co oznacza.
Po dubia i correctio przychodzi kolej na professio. Na początku stycznia 2018 roku ten sam co zwykle krąg mediów publikuje Wyznanie niezmiennych prawd dotyczących sakramentalnego małżeństwa. (…)
To jednak nie koniec naszej listy. Ze względu na brak spodziewanych rezultatów dubia, correctio i professio ci sami protagoniści próbują ponownie zdyskredytować Franciszka za pomocą declaratio, mając nadzieję, że użycie jeszcze jednego łacińskiego słowa w końcu doprowadzi do pożądanego wstrząsu. Tak więc 7 kwietnia 2018 roku, podczas konferencji zorganizowanej w Rzymie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Kardynała Caffarry, odbywa się publiczne odczytanie owej deklaracji. (…)
"Ze względu na sprzeczne interpretacje adhortacji apostolskiej Amoris laetitiau działem wiernych na świecie stał się rosnący zamęt i dezorientacja. Nagląca prośba około miliona wiernych, ponad dwustu pięćdziesięciu uczonych, a nawet kardynałów o wyjaśniającą odpowiedź Ojca Świętego na te pytania nie została dotąd wysłuchana - czytamy w Declaratio odczytanej na zakończenie konferencji przez Giampaola Barrę. - W obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, w jakim znalazła się wiara i jedność Kościoła, my, ochrzczeni i bierzmowani członkowie ludu Bożego, powołani jesteśmy, aby potwierdzić naszą katolicką wiarę".
W rzymskim spotkaniu i odczytaniu Declaratio wziął udział - siedząc na widowni w pierwszych rzędach - także Alessandro Minutella. Ten suspendowany ksiądz z diecezji Palermo twierdzi, jakoby słyszał głosy i miał wizje o nadprzyrodzony charakterze, i nie uznaje Franciszka za prawdziwego papieża, lecz za fałszywego proroka: "Ten piekielny smok, czarna bestia, fałszywy prorok. Fałszywy prorok to Bergoglio".
To fragment książki "Dzień sądu" wydanej przez Wydawnictwo WAM. 
 
Ks. Alessandro Minutella nazywał Ojca Świętego “oszustem fałszywego Kościoła, wielonarodowego Kościoła kłamstw i fałszerstw, niegodną nierządnicą zaprzedaną możnym tego świata”. Za jedynego prawdziwego papieża uznaje do dziś Benedykta XVI, do którego kilkakrotnie skarżył się na swojego biskupa. Nie otrzymał jednak nigdy odpowiedzi.
Ks. Minutella został również oskarżony o herezję, której podstawą mają być jego opowieści o widzeniach Matki Bożej i świętych oraz o “cudownej wodzie”, która jakoby miała być pobłogosławiona przez Maryję a płynie niedaleko jego mieszkania.  
 
„Potem ujrzałem innego anioła, zstępującego z nieba i mającego wielką władzę, a ziemia zajaśniała od jego blasku. (2) I zawołał potężnym głosem: Upadł, upadł Babilon - stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt (3) bo winem swego szaleńczego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi wzbogacili się na jej ogromnym przepychu. (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wychodź z niej, mój ludu, byście nie uczestniczyli w jej grzechach, aby was nie dotknęły jej plagi, (5) bo grzechy jej dosięgły nieba, i wspominał Bóg o jej zbrodniach” (Obj 18:1-5 Bp)
 
Obraz, „Latający Holender”Albert Pinkham Ryder

KOMENTARZE

 • Gdyby głupota miała skrzydła, to Twoja latałaby jak gołębica.
  Taki otępiały człowiek, jakim się jawisz po przeczytaniu Twojego tekstu, nie widzący spraw dziejących się w Kościele, o których pisze BXVI w liście- artykule, którego angielską wersję opublikowała amerykańska stacja EWTN a polską(tłumaczenie) portal PCh24.pl

  https://www.pch24.pl/benedykt-xvi-o-przyczynach-kryzysu-kosciola--pelny-tekst-po-polsku-,67491,i.html

  to dzieło "plemienia żmijowego" i "dzieci szatana", przez których Bergoglio został osadzony na watykańskim urzędzie, którzy poprzez lobby homoseksualne w Kurii Rzymskiej i Episkopatach krajów Zachodu, zmusili BXVI do abdykacji.

  Już podczas konklawe w 2005 roku próbowali zmusić Ratzingera, by nie kandydował i przez to umożliwił wybór Bergoglio, ale wtedy jeszcze Bergoglio się opierał i namawiał Ratzingera do przyjęcia wyboru.

  Po wyborze, BXVI w mowie inauguracyjnej zwrócił się do wiernych tymi słowami:

  "Módlcie się za mnie, bym nie uciekł ze strachu przed wilkami".

  Bronił się do 2012 roku, gdy wilki("plemię żmijowe") przypuściło na niego atak, przed którym ustąpił, bo miał świadomość, że nie zgadzając się, zapłaci za to życiem.

  Ponieważ prawo kanoniczne dopuszcza abdykację dobrowolną a ta BXVI taką nie była, choć on tak powiedział, to zgodnie z prawem kanonicznym, to BXVI jest prawowitym papieżem a Borgoglio uzurpatorem.

  Tacy jak Ty naiwniacy(głupole), to łatwe do wykorzystania narzędzia "plemienia żmijowego" w niszczeniu KRK, który przeszkadza w drodze do NWO.
 • @35stan 14:46:01 witam, dzięki za komentarz
  Ale mnie potraktowałeś, ;-),
  Z Biblii wynika jasno, że KRK zostanie zniszczony przez czynniki polityczne (werset w notce)
  takie tam skojarzenie:

  "Inna wersja legendy głosi, że „Latający Holender” był statkiem pirackim, który splamił się licznymi zbrodniami w czasie rejsów- jego załoga z upodobaniem mordowała i torturowała jeńców oraz gwałciła kobiety. Z tego względu jego kapitan i załoga zostali ukarani wieczną tułaczką po morzu. Po II wojnie światowej uzupełniono ją opowieścią o niemieckim krążowniku Essen - wg legendy okręt ten miał na koncie liczne zatopione statki państw neutralnych, w tym statki szpitalne, rozstrzeliwanych rozbitków (w tym kobiety i dzieci). Pewnego dnia napotkał na morzu dziwny stary żaglowiec. Uważając go za zamaskowany statek aliantów, kapitan wydał rozkaz odpalenia torped.

  Celna salwa torpedowa przyniosła „Latającemu Holendrowi” nie zagładę, lecz wyzwolenie. Miał on bowiem krążyć po morzach i oceanach tak długo, aż napotka okręt splamiony jeszcze większymi zbrodniami. Teraz okrętem widmem stał się „Essen" (wikipedia)
 • @35stan 14:46:01
  Benedykt XVI cały czas nosi białą sutannę, która jest zarezerwowana dla papieża. Przypadek? Wątpię.
  Pozdrawiam
 • @35stan 14:46:01
  Ciekawe że ja to widzę podobnie jak autor omawianego artykułu.
  Dla mnie "żmijowe plemię" ustawiło w Watykanie JPII eliminując wcześniej "błędnie" wybranego poprzednika JPII (zmarł biedak zaraz po wyborze... chyba nie pasował do koncepcji).
  JPII a z nim Watykan współpracował ściśle z agenturami żydowskimi jak np CIA. JPII krył w KK pedofilię i promował "judeofilskich" biskupów na całym świecie. Bank Watykanu prowadził pranie brudnych pieniędzy na wielką skalę... Świadkowie popełniali "samobójstwa"
  JPII beatyfikował skrajnych zoologicznych zbrodniarzy Chorwackich odpowiedzialnych za gigantyczne zbrodnie na Sebach podczas II wojny światowej.
  Za JPII Watykan był w istocie agenturą globalnej mafii żydowskiej.
  Księża wspierający biednych np w Ameryce łacińskiej byli mordowani.

  Obecny Papież Franciszek stara się ten gigantyczny Watykański burdel wyczyścić... a to się globalnej mafii żydowskiej nie podoba.. a jak się mafii nie podoba to mamy globalną nagonkę medialną na Papieża.
  Takiej nagonki na JPII nie był w żydowskich mediach a wręcz przeciwnie JPII był lansowany dosłownie jako święty...
  I to jest dowód na to kim był JPII i kim jest obecny Papież.
  (globalne czyli żydowskie media prawdę ci powiedzą tylko czytaj je odwrotnie... wychwalają zdrajców żydowskich sługusów, a opluwają patriotów ludzi broniących własny kraj przed mafią żydowską)

  To jest prosty kod łatwy do rozszyfrowania... wystarczy w żydowskich mediach zamienić "dobry" ze "zły" miejscami i otrzymujesz prawdę obiektywną.

  Krytyka ze strony Polskich Biskupów jest oczywista bo to wszystko ludzie z nadania JPII czyli żydowskie sługusy budujące judeochrześcijanizm czyli judeopolonie czyli Pollin
  w którym "judeo" rządzi i posiada a chrześcijanin jest owieczką do strzyżenia... a wszystko zgodnie z Talmudem.
  I taką Polskę solidaruchy oraz KK z JPII na czele pobudowali...przecież to widać gołym okiem.
 • @krzysztofjaw 14:54:21
  "Przypadek? Wątpię."

  Witam.
  Tak, to nie przypadek.

  Dlaczego tak mało ludzi w Polsce(i na Zachodzie) potrafi odczytywać znaki czasów, w których żyją?

  Po pierwsze, coraz więcej ludzi żyje w oddaleniu od natury i stad stała się głucha i ślepa na sygnały płynące od niej.
  Po drugie wychowanie i edukacja, też oderwana od środowiska naturalnego jakim była i być powinna rodzina i przejęta przez speców od inżynierii społecznej, wykorzystywana dla celów "plemienia żmijowego", które po podstępnym przejęciu finansów USA(FED) i przez to przejęciu kontroli nad tym mocarstwem, uzyskało możliwość realizacji ich talmudowych urojeń o "wybraństwie" nie w sensie duchowym ale materialnym i zaczęło realizację planu NWO.
  Kluczem do tego miało być opanowanie Eurazji i stąd I WŚ, Rewolucja Bolszewicka w 1917, IIWŚ , zimna wojna, rozpad ZSRR jako początek kolonizowania Rosji, potem próba resetu z Rosją czyli wciągnięcia Rosji w orbitę Zachodu metodą marchewki i kija.
  Równolegle z tymi próbami w sferze geopolitycznej, podjęto projekt niszczenia chrześcijaństwa czyli fundamentu naszej cywilizacji, której jednym z filarów jest etyka chrześcijańska.

  Zniszczenie tej etyki w społeczeństwach, czyni z nich masy łatwe do manipulowania i w efekcie do zniewolenia.
  Rewolucja obyczajowo seksualna 68' oprócz celu jakim była deprawacja społeczeństw, miała też na celu niszczenie KRK od wewnątrz, o czym pisze BXVI w swym liście.

  "Wilki" o których mówił BXVI w swym inauguracyjnym wystąpieniu w 2005 roku, przychodzą w "owczej skórze", by zwieść owieczki ogłupione przez "plemię zmijowe", co jak widzimy przynosi oczekiwane przez to "plemię" rezultaty, w czym znaczny udział maja postawy "pasterzy" tych owieczek.
  Mamona i służba Bogu, wzajemnie się wykluczają o czym nauczał nasz Pan Jezus a wielu wybiera mamonę.
 • @Oscar 15:49:10
  Nie udaj naiwnego!

  Franciszek od lat młodzieńczych był lewicowym peronistą, o czym sam mówił w wywiadzie.
  Ma liczne grono przyjaciół ze srodowisk homoseksualnych i działaczy LGBT, z których najważniejszy i najbliższy jest mu polityk i działacz LGBT z Argentyny, Gustawo Vera.
  Jest wiele materiałow w sieci pokazujacych spotkania Franciszka z tymi środowiskami i co ciekawe, regularne spotkania Franciszka z Gustawo Vera w Watykanie i przy innych okazjach.
  Na przykład podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie w 2018 roku, u boku papieża Franciszka pokazywał się Gustawo Vera i nawet uprawiał propagandę festiwału hiszpańskojezycznych srodowisk LGBT.

  https://m.salon24.pl/4d1e89b8673224ae74c1960de6cd0f9c,750,0,0,0.jpg

  Nie wiem jaki jest Twój ogląd rzeczywistości, ale wypieranie ze swej świadomości takich i innych faktów wskazujacych na rolę Franciszka jako narzędzia "plemienia zmijowego" to objaw uwiądu Twojego rozumu.
 • @Oscar 15:49:10
  Odnośnie JPII, to uważam, że został wstawiony do Watykanu w celach politycznych.
  Chodziło o rozwalanie "imperium zła" a On pochodzący z najbardziej katolickiego kraju "imperium", nadawał się jak najbardziej.
  Już w 1980 roku "wybuchła" Solidarność.
  Wcześniej, bo w 1979 roku, USA poprzez uzbrajanie Talibów, wciągnęły ZSRR do wojny w Afganistanie, co było przysłowiowym "gwoździem do trumny" ZSRR i po 10 latach w 1989 "imperium" padło a potem padł ZSRR.

  Natomiast Franciszka wstawiono, gdy "plemię żmijowe" uznało w 2012 roku, ze jest szansa na realizację II-go etapu NWO po UE na utworzenie Eurazji czyli unii UE i Rosji, bo Obama obiecywał Putinowi daleko idace ustępstwa w Europie czy korektę porzadku jałtańskiego na korzyść Rosji czyli powrot Rosji do sowieckiej strefy wpływów w Europie środkowo Wschodniej ale wg linii z paktu Ribbentrop Mołotow.
  Kryzys stosunków USA-Rosja na tle interesow na BW (Syria, Iran) pogrążył te plany.
  To dlatego Franciszek podczas jednej z podrózy mówił dziennikarzom, że jego pontyfikat będzie krotki(kilka lat) i że trzeba się przyzwyczaić, do tego, że abdykacje papieży mogą być częstsze.
 • Wzruszałaby mnie ta troska
  gdybym nie wiedział, że Koledze KK stoi kością w gardle ...
  Franciszek to sprawca zamętu i w najlepszym razie mente captus, a w najgorszym wole nie mówić

  pozdr
 • @35stan 16:27:58
  "Odnośnie JPII, to uważam, że został wstawiony do Watykanu w celach politycznych.
  Chodziło o rozwalanie "imperium zła" a On pochodzący z najbardziej katolickiego kraju "imperium", nadawał się jak najbardziej."

  Tu się zgadzam..
  Rozwalającym "imperium zła" była oczywiście "imperium dobra" czyli globalna mafia żydowska.
  Czyli to się zgadzamy...

  Co do Franciszka to widzę że bardzo jest opluwany przez "przedstawicieli żydowskiej mafii" a to o nim raczej dobrze świadczy.
  Franciszek raczej z mafią nie współpracuje .. on jej przeszkadza..
 • @Oscar 16:54:01
  Oskarze, Franciszek po prostu sieje zamęt w Kosciele i to raczej konserwatyści go krytykują, a nie jakas "żydowska mafia" - w Polsce akurat GW nie może się go nachwalić

  pozdr
 • @MacGregor 16:31:34
  KK mi w gardle nie stoi... o ile nie kładzie łapy na władzę i kasę w Polsce.
  Jestem zwolennikiem rozdziału kościoła od państwa i przeciwnikiem państwa wyznaniowego.
  Bez włażenia w politykę i gospodarkę niech sobie jako jedna z sekt wyznaniowych żyje ... skoro ludzie wierzą i zechcą swoją wiarę utrzymywać na swój a nie na mój koszt... to nie sobie jest...

  Podobnie całkiem podobnie widzę globalne żydostwo...

  Niech sobie jest .. we własnym sosie .. ale niech nie rządzi światem, Polską, mediami...polityką..
 • @MacGregor 16:57:30
  No nie sprzeczam się.. nie śledzę tego co się dzieje w środku KK.
  czasem tylko słyszą jak Franciszek coś tam mówi i ja się z tym zgadzam... a media wściekają (np n/t walki z pedofilią, z potrzebą kościoła ubogich a nie kościelnych oligarchów... ).
 • Autor
  Jestem zupełnie przeciwnego zdania. Ci co występują przeciw Bergoglio bronią Kościoła przed heretykiem. Dla mnie tu kluczowym jest że nie jest w ogóle katolikiem, bo np. nie wierzy w świętych obcowanie, gdy każdy katolik w swoim codziennie odmawianym Credo wyznaje wiarę w świętych obcowanie.
  - Ogłosił bowiem, iż jak ktoś nie modli się do Boga, to modli się do diabła. Tak więc modlitwa do świętych Pańskich według niego jest modlitwą do diabła, mimo iż to jest właśnie forma świętych obcowania.
  Druga, powiązana z tym sprawa to jego atak na modlitwę różańcową, też modlitwę do Świętej - prośbę o wstawiennictwo. Modlących się na różańcu nazwał pogardliwie "liczącymi swoje modlitwy".
 • Casus BXVI i jego pontyfikat
  mówi nam wszystko o Franciszku. Czarci pomiot wystrugał Franciszka z banana po to - aby KK z większym przytupem uczestniczył w budowie Piekła na Ziemi. Stręczenie Europie kolorowego, zorganizowanego desantu młodych byczków - wrogich chrześcijanom - grając jednocześnie na nutce miłosierdzia - Franciszek zdemaskował się kompletnie. Mało tego - czarci pomiot - steruje Franciszkiem ręcznie - więc wpędza go w sytuację albo śmieszne albo do cna kompromitujące - ostatnio całował on buty dwóm czarnym mordercom. To swoiste upokarzanie Franciszka a raczej papiestwa będzie trwać - bo tego czarci pomiot nie jest w stanie sobie odmówić.
  Wniosek?
  Zainstalowanie przez czarci pomiot - Franciszka w Watykanie - mówi nam, że wcześniej ów pomiot odpowiednio tenże Watykan do tego przygotował - i to jest tragiczniejsze od samego Franciszka.
 • @demonkracja 18:46:43
  Świętowanie przez Franciszka 500-lecia Reformacji Lutra poprzez udanie się do Szwecji na wspólne luterańsko-katolickie obchody 500-lecia Reformacji, to działanie pod pretekstem ekumenizmu.
  Przed wizytą Franciszek wykonał gest, podkreślając wagę reformatorskich działań Marcina Lutra.

  Pamiętamy o prześladowaniach katolików przez protestantów, o pogromach w Irlandii,Szwajcarii i Szwecji , gdzie także rżnięto katolików aż miło. W czołówce były także państwa niemieckie i to zarówno przed niesławną zasadą cuius regio eius religio z 1555 roku jak i po w dobie wojny 30-letniej.
  Nie należy zapominać też i o Niderlandach.

  Tylko ślepi i głusi lub kompletni głupcy tego nie zauważają.
 • @Autor
  W odpowiedzi na pytanie z tytułu - Kościół zdecydowanie nie zginie.
  Statek bez nawigacji i ze ślepym kapitanem daleko nie dopłynie.
  Istnieją na świecie siły, dla których KK jest solą w oku i każdy wie jakie to są siły i to właśnie te siły zmusiły do abdykacji Benedykta, a zainstalowały Franciszka. Kościół jest niszczony od środka i to nie od dzisiaj przecież, ale Franciszek jest żywym przykładem na to, że ta destrukcja weszła na najwyższy poziom, co wcale nie świadczy o tym, że zamierzony cel zostanie osiągnięty, a to dlatego, że kto staje do walki z Chrystusem, z góry skazany jest na przegraną, dlatego tez Kościół przetrwa, a że Franciszek jest tym, kim jest, nie świadczy o tym, że całe duchowieństwo wywodzi się z Pandemonium, przecieź są jeszcze wierni, którzy stanowią Kościół.
 • @35stan 15:50:22
  Dokładnie. Heretykom, ateuszom, antyklerykałom, poganom czy antykatolikom i lewakom, to Franciszek pasuje. Czyli pasuje wrogom Kościoła, którzy źle Kościołowi życzą.
 • @MacGregor 16:31:34 witam
  Ale przecież papieża wybiera Duch Święty, tak stoi w Katechizmie . Nie słyszałem, żeby Katechizm został odwołany.
  Pozdrawiam
 • @35stan 14:46:01 wydaje sie, że w tym liscie
  Benedykt XVI broni Franciszka, inną sprawą jest, że Franciszek musi się czuć bardzo niepewnie skoro wezwał Benedykta na pomoc (w samodzielność B XVI raczej trudno jest uwierzyć)
 • @Oscar 15:49:10
  /(zmarł biedak zaraz po wyborze... chyba nie pasował do koncepcji)./

  Wybór Jana Pawła I okazał się wielkim błędem Kurii, Albino Luciani zupełnie nie nadawał się na słupa, był uczciwy i bezkompromisowy; już w pierwszym wystąpieniu zaznaczył, że zamierza cofnąć Kościół do stanu z przed Konstantyna - Nie możemy (z państwami świata) wymieniać żadnych dóbr doczesnych ani prowadzić żadnych interesów gospodarczych.

  Papież zarządził dokładne badanie korupcji i niemoralności w Watykanie, co w ciągu miesiąca zjednało mu poparcie i szacunek wśród wiernych oraz wywołało strach wśród watykańskiego aparatu.

  Wieczorem 28 września papież poinformował kardynała Villota, że nazajutrz zamierza przeprowadzić zmiany w Kurii, przede wszystkim usunąć go ze stanowiska Sekretarza Stanu i powołać na jego miejsce kardynała Benellego, oraz odwołać biskupa Marcinkusa ze stanowiska dyrektora Banku Watykańskiego.

  Rano o godzinie czwartej trzydzieści znaleziono papieża martwego, siedział w łóżku w okularach na nosie, w ręku trzymał kilka kartek papieru. Przybyły na miejsce kardynał Villot zabrał i ukrył na zawsze lekarstwa z nocnego stolika,notatki z planowanymi zmianami personalnymi, testament papieża znajdujący się w jego biurku, a takżeokulary i pantofle domowe.Następnie Villot podał obecnym, wymyśloną przez siebie, wersję okoliczności odnalezienia zmarłego i, zanim poinformował kogokolwiek o jego śmierci, zarządził zabalsamowanie zwłok jeszcze przed badaniem stwierdzającym przyczynę zgonu. O godzinie szóstej rano lekarz Renato Buzzonetti, po pobieżnych oględzinach, określił godzinę śmierci na 23,00 a jako przyczynę podał atak serca. Autopsji nie przeprowadzono, o osiemnastej ciało papieża zabalsamowano. Na polecenie Watykanu z ciała nie upuszczono krwi, do systemu krwionośnego wstrzyknięto formalinę, w ten sposób wykrycie ewentualnej trucizny stało się niemożliwe.

  https://roux.neon24.pl/post/129013,masoneria-mafia-cia-kto-wybiera-papiezy
 • @roux 00:25:46
  "Ale przecież papieża wybiera Duch Święty, tak stoi w Katechizmie . Nie słyszałem, żeby Katechizm został odwołany. "

  A to cwaniaki. Uchwalili sobie że Duch Święty musi im wybierać kogo zechcą : - )
 • @roux 00:25:46
  "Ale przecież papieża wybiera Duch Święty, tak stoi w Katechizmie"

  To nie jest takie proste, jak Ci się wydaje.

  Poczytaj trochę na ten temat, może coś Ci się rozjaśni w głowie, np.:

  https://www.pch24.pl/czy-konklawe-zawsze-dziala-pod-wplywem-ducha-swietego-,13226,i.html
 • @Jan Twardowski 21:37:18 /kto staje do walki z Chrystusem, z góry skazany jest na przegraną, dlatego tez Kościół przetrwa/
  Nie ma żadnych dowodów na to, że KRK ma cokolwiek wspólnego z Chrystusem oprócz stwierdzeń samego KRK (bezpodstawnych rzecz jasna)

  "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. (16) Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. (20) A więc: poznacie ich po ich owocach. (21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" (Mt 7:15-23 BT)
 • @roux 19:54:12
  "Nie ma żadnych dowodów na to, że KRK ma cokolwiek wspólnego z Chrystusem oprócz stwierdzeń samego KRK (bezpodstawnych rzecz jasna).

  Nie szalej.
  Czyżby świadectwa wiarygodnych osób nie wystarczyły?
  Czyżbyś budował sektę "podstawnych" (rozumiem że zdolnych na tych "podstawach" uzyskać wyrok sądowy że "Ta religia ma podstawy prawne")?
  :-)
 • @roux 19:54:12
  Tak, tak, tylko @rouxy i kenory mają patent na coś wspólnego z Chrystusem, tak jak HGW z Duchem Św.
  Sekciarze z Was i nic więcej.
 • @miarka 22:46:45 oto świadectwo osoby wiarygodnej
  "(36) Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd."
  (Ew. Jana 18:36, Biblia Tysiąclecia)
 • @Jan Twardowski 07:55:04 napisane jest
  "(1) Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie."
  (1 List Jana 4:1, Biblia Tysiąclecia)

  Każdy uczeń Chrystusa ma obowiązek osobiście czytać Biblię, nie tylko jej fragmenty, jak np Keren, który powiela herezje atanazjańskie
 • @roux 09:18:55
  Zatem rozumiem, że Ty jesteś uczniem Chrystusa. Poraża mnie wasza wyłączność na wiarę i na miłość Chrystusa tym samym.
 • @Jan Twardowski 14:58:14
  Każdy może być uczniem Chrystusa, jeśli tylko zechce nim być i zastosuje się do Jego wskazówek i nakazów
 • @35stan 11:27:55
  Wyjaśnienia p. de Mattei to żart z inteligencji czytelnika.
 • @roux 09:13:53
  "oto świadectwo osoby wiarygodnej ..."

  Według mnie wypowiedź Jezusa dotyczy władzy, która dysponuje sługami jako niewolnikami dla budowy jej pozycji w świecie.
  Jezus zaś jest królem z racji panowania, nie władzy.

  Moim zdaniem idziesz za daleko sugerując iż Kościół chce budować "królestwo Boże na ziemi".
  Misja wychowania dla pełnienia dzieł Bożych na ziemi, czy np. wychowywania ludzkich sumień na wzór duchowości Jezusa, czy np. pełnienia dzieł miłości albo miłosierdzia ludzkiego to całkiem inne sprawy.
 • @Jan Twardowski
  ŚWIADKOWIE... OBRAŻAJĄ PANA JEZUSA I BOGA OJCA JANIE TWARDOWSKI!

  Kolego, widzę, że nie jesteś w temacie więc wyjaśnię:

  Roux należy do Organizacji Świadków... chodzących od domu do domu z fałszywą nauką na ustach. Roux i jego Koledzy nigdy BEZPOŚREDNIO nie odezwą się ani jednym słowem do Zbawiciela. Nigdy BEZPOŚREDNIO nie podziękują Synowi Bożemu za uratowanie im życia.

  Chociaż Syn Boga Ojca jest Oblubieńcem, czyli Mężem Oblubienicy, to roux i Jego Koledzy do Oblubieńca się bezpośrednio nie odzywają! Nie powiedzą Mu zwykłego: "Dziękuję Ci Panie Jezu za uratowanie mi życia!". Podziękują sąsiadce za pożyczony cukier, podziękują mechanikowi, który naprawi im samochód, podziękują BEZPOŚREDNIO ratownikowi, który wyciągnie ich dziecko z topieli ale nigdy, przenigdy, BEZPOŚREDNIO nie podziękują Synowi Bożemu za uratowanie im życia.

  Jest taki jeden fajny werset... Oczywiście tych wersetów są dziesiątki...

  Pan Jezus powiedział:

  "(39) "Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. (40) A JEDNAK NIE CHCECIE PRZYJŚĆ DO MNIE, ŻEBY MIEĆ ŻYCIE".

  Ewangelia wg Jana 5/39, 40

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  O tym pisałem powyżej: ŚWIADKOWIE... NIE CHCĄ BEZPOŚREDNIO PRZYJŚĆ DO PANA JEZUSA ABY MIEĆ ŻYCIE!

  http://m.neon24.pl/3e7f45cc0be58ad72fe26d48a6710d01,13,0.png

  Proszę więc byś nie utożsamiał mnie pod względem poglądów z rouxem....
  Jak chcesz to mogę być po prostu oddzielnym sekciarzem!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • Biada...
  http://www.whale.to/c/eyewitnesses_testify.html?fbclid=IwAR2HqLu-DXWveIgrVSa8BmhQxyAM_DinotoUQoa3XxgMVAVmWv43v63Y8I0

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY