Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Czy podeptanie monstrancji to profanacja?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bóg jest w niebie, a więc nie ma go w chlebie

 Lublin, rok 1564, święto Bożego Ciała, procesja:

 
Z okrzykiem: Bóg jest w niebie, a więc nie ma go w chlebie, nie ma w twojej puszce, młody zdolny poeta, arianin Erazm Otwinowski podeptał monstrancję, którą chwilę wcześniej wyrwał z dłoni księdza. Przed sądem sejmowym bronił go inny poeta, ojciec literatury polskiej, Mikołaj Rej.
Otwinowski winien zapłacić za zniszczoną kosztowność, a jeśli Pan Bóg uważa się za obrażonego, to niech sam sobie wymierza sprawiedliwość -- wywodził i przekonał posłów. Nam dziś się zdaje, że wyzywające i bezczelne słowa Reja mogły rozjątrzyć umysły i zamącić pokój pomiędzy różniącymi się w wierze. Prymas Jakub Uchański wcale się wypadkiem lubelskim nie przejął.
 
                                      ♦♦♦
Płock, rok 2019:
 
W nocy z 26 na 27 kwietnia, w okolicy płockiego kościoła ktoś ponaklejał nalepki z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej z małym Jezusem na ręku. Obydwie postacie otacza tęczowa aureola w kolorach ruchu LGBT.
Minister Spraw Wewnętrznych Joachim Brudziński pisał o „profanacji świętego od wieków dla Polaków wizerunku Matki Bożej”… i o „kulturowym barbarzyństwie”.
 Poniedziałek 6 maja 2019. Sześcioro policjantów puka do drzwi Elżbiety Podleśnej. Dwóch czy trzech kolejnych czeka w samochodzie pod domem.
Policjanci mówią, że mają nakaz przeszukania, żądają wydania wszystkich nośników elektronicznych. I tyle. Pozwalają zatelefonować do pracy, adwokata, mec. Radosława Baszuka.
Zabierają dwa laptopy, karty pamięci z aparatów fotograficznych, wszystkie pendrivy. Później przeszukają auto Podleśnej.
Dostają informację, że mają Podleśną zawieźć na przesłuchanie do Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Wcześniej informowali, że po przeszukaniu i zabezpieczeniu elektronicznych nośników danych zostawią tzw. nakaz stawiennictwa i tyle. Jednak zmiana planów.
Płock. Około południa ma się rozpocząć przesłuchanie w Komendzie Miejskiej w Wydziale Do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu. Potem Podleśna ma być zwolniona do domu, ale także i tu następuje nieoczekiwany zwrot.
„Plany się zmieniły” – mówi naczelnik wydziału nadkomisarz Jakub Gapiński. „Zatrzymujemy na 48 godzin”.
Rozpoczyna się odpowiednia procedura. Najpierw dyskusja, czy odebrać inhalator, później czy zostawić rajstopy (bo jednak zimno), odliczanie pieniędzy do depozytu itd. Mec. Baszuk, który przyjechał do Płocka, telefonuje do płockiego prokuratora rejonowego Norberta Pęcherzewskiego, żeby dowiedzieć się, czy ten zna decyzję o zatrzymaniu i ją akceptuje. 
Po pewnym czasie i wielu telefonach funkcjonariuszy na stronie, udaje mu się odwrócić bieg wypadków.
Będzie tylko przesłuchanie. Trwa około 15 minut. Elżbieta Podleśna nie przyznaje się do winy – postawiono jej zarzut znieważenia przedmiotu kultu i religijnej czci poprzez rozlepienie (na m.in. toalecie i koszu na śmieci) przerobionego obrazka Matki Boskiej Częstochowskiej.
Policja pobiera od Podleśnej odciski palców, DNA i materiał zapachowy.
Minister Brudziński jest dumny ze swej Policji.
 
List otwarty katolików świeckich do biskupów:
 
My, niżej podpisani członkowie Kościoła, wyrażamy swój sprzeciw przeciwko użyciu policji do ścigania rzekomej profanacji obrazu Matki Boskiej częstochowskiej poprzez wpisanie w aureolę tęczy.
Po pierwsze dlatego, że Państwo nie jest od rozstrzygania, czy coś jest profanacją, świętokradztwem czy bluźnierstwem.
Po drugie dlatego, że wpisanie tęczy nie jest, naszym zdaniem, obrazą uczuć religijnych, gdyż tęcza nie jest symbolem uwłaczającym – przypominamy, że np. Matka Boska Kodeńska ma także aureolę tęczową, a ikona Maiestas Domini przedstawia Chrystusa, którego stopy spoczywają na tęczy, co ma podkreślać Jego jedność i równość z Bogiem Ojcem Wszechmogącym.
Po trzecie – zwracamy uwagę na brak jakiejkolwiek reakcji ze strony władz Kościoła oraz organów Państwa na przypadki ewidentnej profanacji, jakimi były zjazdy organizacji nacjonalistycznych na Jasnej Górze, podczas których głoszono treści sprzeczne z nauką Kościoła, czy też na skandaliczną wypowiedź ks. bpa Andrzeja Jeża cytującego podczas homilii Wielkoczwartkowej, jako prawdziwe, opinie z antysemickiej fałszywki.
Po czwarte uzasadniony niepokój budzi w nas brak reakcji władz kościelnych na wypowiedź Pana Jarosława Kaczyńskiego, przywódcy partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość, że „kto podnosi rękę na Kościół podnosi rękę na Polskę”. Jest to naszym zdaniem, zawłaszczanie przez partię polityczną zarówno Kościoła jak i Polski. Jest to także sprzeczne z nauczaniem Kościoła, który jest powszechny, a nie polski, nie partykularny, o czym wielokrotnie przypominał ks. abp Stanisław Gądecki, ks. abp Wojciech Polak, czy też papież Franciszek.
Naszym zdaniem, milczenie władz Kościoła wobec roszczeń rządzącej partii do rzekomej obrony Kościoła i wartości chrześcijańskich stanowi przyzwolenie na represjonowanie obywateli z powodu ich przekonań. Tego typu represja została zastosowana wobec Pani Elżbiety Podleśnej, u której przeprowadzono rewizję, zatrzymano ją i skonfiskowano wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą.
Naszym zdaniem Państwo, które wtrąca się w sacrum, w istocie rzeczy je desakralizuje, czyni czymś pospolitym, uprzedmiotawia. Upaństwowiona religia, a przez to w rzeczy samej upolityczniona, traci swą sakralność, staje się zwyczajną ideologią, przed czym przestrzegał papież Franciszek. Niesie to dla niej śmiertelne zagrożenie, zatruwa jej religijne i humanistyczne przesłanie.
http://wiez.com.pl/2019/05/07/katolicy-przeciwko-uzyciu-policji-do-scigania-elzbiety-podlesnej/
 
„Nasz Bóg jest w niebiosach, cokolwiek zechciał, to uczynił. (4) Ich zaś bałwany są srebrem i złotem - to dzieła rąk człowieka. (5 )Mają usta, a nie mówią, mają oczy, a nie widzą, (6) uszy mają, ale nie słyszą, mają nozdrza, lecz nie czują zapachu. (7) Ich ręce nie mogą dotykać, nogi mają, ale nie chodzą, ich gardła nie wydają nawet szeptu. (8) Staną się jak one ci, którzy je wykonali, i każdy, kto w nich nadzieję pokłada”
(Ps 115:3-8 Bp)
 
P.Jasienica, Rzeczpospolita obojga narodów, okopress.pl, 

KOMENTARZE

 • A jakbym nasrał Autorowi na wycieraczkę, to będzie uprzejmie, czy nie?
  A jak zdjęcie - prosze mi wybaczyć - jego Mamy będę naklejał na kible i smietniki, to będzie miło czy nie bardzo?  BTW - get a life, ffs
 • A przy okazji ikonoklastycznych atawizmów
  Czy nie przyszlo Koledze do głowy, że WCIELENIE (inkarancja) Syna Bożego cokolwiek zmienia sytuację w starotestamentalnym zakazie oglądania filmów na DVD?
  I że to nie katolicy oddaja cześć bałwanom, ale że to raczej bałwany mają problem z odczytem Pisma Świętego?
 • @MacGregor 09:54:19
  miało być in-karnacja
 • zdaniem autora, lansowanie pedalstwa
  nie obraża uczuć religijnych,

  jak również sugerowanie, że Matka Boska to lesba,

  za takie czyny należałoby ukrzyżować.
 • Autor, i znów strzał w 10
  // Prymas Jakub Uchański wcale się wypadkiem lubelskim nie przejął//

  Prymas Uchański w XVI w. miał więcej rozumu, niż dzisiejsi hierarchowie.
  Potrafił przejść do porządku dziennego nad nierozsądnym czynem godzącym w uczucia religijne większości.

  Dzisiaj, za milczącą zgodą bądź z poduszczenia hierarchów KRK, wsadza się takiego(ką) na dołek w asyście grupy antyterrorystów o 6 rano.

  Powoływanie się przez władze Kościoła na staropolską tolerancję religijną zakrawa na kpinę.
 • @interesariusz z PL 11:28:28, w kwestii lansowania
  http://www.parafiaprokocim.pl/application/templates/frontend/default/gfx/obraz.jpg

  http://www.parafiaprokocim.pl/matka-boza-dobrej-rady/
 • @interesariusz z PL 11:28:28 witam, nie zauważyłem
  żeby autor wyrażał swoje zdanie na temat pedalstwa
  Pozdrawiam
 • @MacGregor 09:47:18 witam
  Przedstawiłem suche fakty, bez komentarza. O zachowaniu policji można by napisać wiele notek
 • @via vitae 14:24:16 witaj
  Staropolska tolerancja była faktem do czasów Zygmunta III, fanatyka i kretyna.
 • @MacGregor 09:54:19
  Nie widzę Twojej notki , gdzie pisałeś o @RAM i Septuagincie, nie mogłem tam komentować z uwagi na bana. Szkoda, bo o ile @RAM pisze na ogół mądrze i ciekawie, to w kwestii Septuaginty można było dodać parę uwag.
 • "MON-strancja" Krew menstruacyjna jest religią katolicką - Święta Moc Krwi Menstruacyjnej.
  Krew menstruacyjna jest religią katolicką
  https://www.nalayachakana.com/the-sacred-power-of-menstrual-blood/


  https://www.nalayachakana.com/wp-content/uploads/2016/01/tumblr_nvx4fpTglg1usv42fo1_1280.jpg
  https://www.nalayachakana.com/wp-content/uploads/2016/02/536d9645710f679bc6031ac03ac0559d.jpg


  Bull = byk

  Egri Bika--ver == Bycza krew  Bał--wo--chwalcy ---- pijani jej krwią z kielicha wszystkiej nieczystości.

  Baal--wół--chwalcy == chwalacy woła Baala  https://www.google.com/search?q=baal&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj827S_lZviAhVOvKwKHQaNAycQ_AUIDigB&biw=1680&bih=994#imgrc=a_K0Ek-jMHehNM:&spf=1557842509645  https://www.birettabooks.com/images/products/sycg224.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • @Autor
  No tak u was sekciarzy dzień bez łgarstwa to dzień stracony.

  Ta lafirynda złamała prawo i została zatrzymana za popełnienie przestępstwa jak każdy bandyta.
  Ponieważ do prokuratury wpłynęło zgłoszenie o przestępstwie ta poleciła policji zatrzymać to wściekłe babsko i doprowadzić na przesłuchanie.

  Ale lewactwo chore na wściekliznę wszczeło rejwach na cały świat jake to bezprawie dzieje się w naszym kraju.No cóż mówią,że na wściekliznę nie ma lekarstwa .Tylko utylizacja.

  Ty sekciarzu też mnie obrażasz pisząc "My, niżej podpisani członkowie Kościoła"
  Jacy to członkowie kościoła? Widziałem te nazwiska same judejczykowe pomioty z katolicyzmem nie mające nic wspólnego.

  O monstrancji nie będę z sekciarzem dyskutował bo to by uwłaczało mojej godności katolika Jednym słowem stek kłamstw i bzdur.
 • @matterhorn 16:16:50
  O symbolu solarnym napiszę osobną notkę, dla czytelników o mocnych nerwach
 • @roux 15:36:48
  Skasowałem tę notatkę, bo pisałem ją w nerwach - sorki.

  Mitoman Wojtas wk8rwił mnie swoim nieuctwem do czerwoności, a tez mam u niego bana ;)

  Wybacz, mam dzis najwyraźniej zły dzień i niepotrzebnie ponawypisywałem tu i ówdzie

  pozdr
 • @Krystyna Trzcińska 16:02:40
  Skutki wystawiania się na zbyt silne słońce - zalecam kapelutek
 • @roux 15:36:48
  U RAM-a było trochę nieodpowiedzeń, bo były to chyba wierne tłumaczenia z Blondeta.

  Było tez błedne wrażenie, jakoby polecenie Damazegows. wulgaty było jakims widzimisie.

  kwestą było jeno, z czego tłumaczyc - poniekąd trzeba było trzymac się Septuaginty wspomagając się tekstem masoreckim,a nie odwrotnie.
  Ponadto obecny tekst masorecki do XI wiek, ale Hieronim tłumaczył z ówczesnego, czyli nieco innego.

  Mitoman Wojtas mnie po prostu dobił
 • @Krystyna Trzcińska 16:02:40
  Nye-pierre-dol k'obieto
  alle letch sie n'a mózgue
 • @MacGregor Twoja psia łacina jest wizytówką/kwintesencją Katolickiego Kacyka - Masona szkockiego rytu-a-łuuuu...
  .

  Religia przywódców "chrześcjan", islamu, judaizmu i całej reszty działaczy MASOŃSKICH.  SIRIUS (Psia Gwiazda) - KANIKUŁA


  W mitologii greckiej Syriusz był psem Oriona, w związku z czym gwiazda była nazywana także Κύων, Αστροκύων Kyon, Astrokyon – „pies”, „gwiezdny pies”.

  Rzymianie przejęli to skojarzenie, nazywając go łac. Canis, Canicula – „pies”, „piesek”[5]. Międzynarodowa Unia Astronomiczna w 2016 roku formalnie zatwierdziła użycie nazwy Syriusz dla określenia tej gwiazdy.


  Wiele kultur nadaje Syriuszowi szczególne znaczenie. W starożytnym Egipcie Syriusz (transkrypcja spdt, gr. Sotis) był czczony jako bóstwo.

  Egipcjanie opierali swój kalendarz astronomiczny na heliakalnym wschodzie Syriusza, gdy zbiegał się z wylewem Nilu (początek roku kalendarzowego), co zdarza się raz na 1460 lat.


  Na tej podstawie egiptolodzy w XX wieku opracowali datowanie sotisowe, które pozwoliło na odtworzenie przybliżonej chronologii starożytnego Egiptu.

  Wiele egipskich świątyń było zorientowanych tak, aby światło gwiazdy było widoczne z ołtarza.  Symbolizował Izydę , boginię magii i rodziny, żonę władcy zaświatów, Ozyrysa (KULT FALICZNY - kolumna na placu św Piotra (kamyk-a).


  (Izyda = Isis = WIRGIN Mary = "Dziewica" Maryja, królowa NIEBIOS.)  Jako że heliakalny wschód Syriusza 400 lat p.n.e. odpowiadał wejściu Słońca w gwiazdozbiór Lwa, starożytni Egipcjanie powiązali go z najgorętszą porą roku.


  Rzymianie przejęli od nich to skojarzenie, stąd środek lata stał się dla nich „psimi dniami” – łac. dies caniculariae.


  Stąd pochodzi określenie „kanikuła”, obecne w wielu językach.  Na zdjęciu egipski (pogański) członek Ozyrysa i jego świadomi i nieswiadomi CZCI-CIELE ---- (czczący-CIELE (złote) = BAALa= byka).  https://s.abcnews.com/images/WNT/160904_wn_marquardt_16x9_992.jpg
  Bogumił Boguchwał.
 • @MacGregor, W Licheniu zasłonięto pomnik Jana Pawła II, przed którym klęczy ks. Eugeniusz Makulski. W dokumencie "Tylko nie mów
  nikomu" ujawniono przestępstwa seksualne duchownego.

  "Decyzja o jego dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości" - brzmi oficjalne stanowisko MARIANów w sprawie.  ! ! ! !

  http://cygnus.neon24.pl/post/148900,czy-atak-na-kk-jest-atakiem-na-polske#comment_1548419


  (Swinton,XIX w.):
  "Nie ma czegoś takiego jak wolna prasa...

  Zadaniem dziennikarzy jest zniszczyć prawdę, kłamać w żywe oczy, fałszować, oczerniać, płaszczyć się przed pieniądzem i sprzedawać swój kraj i swą rasę za chleb powszedni....  My (jezuici i wszyscy inni masoni) jesteśmy narzędziami i parobkami bogatych poza tą sceną.

  ...Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami."


  Bogumił Boguchwał.
 • @MacGregor 09:54:19
  Gdyby byc doktrynerem, to należy zlikwidować wszelakie dowody i paszporty ze zdjęciem. Zdjęcia weselne też obrażałyby Boga
 • @Krystyna Trzcińska 20:16:53
  Wy jezuici to może jesteście.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY