Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Kiedy KK zaakceptuje LGBT oficjalnie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wygląda na to, że już wkrótce; na razie parafia zachęca do udziału w marszu „gay pride”

 W niedzielę, 30 czerwca, tuż przed nowojorskim marszem „kochających inaczej”, w parafii naszej Pani Łaskawej w New Jersey zostanie odprawiona msza dla jego uczestników. Mamy do czynienia z nową kościelną tradycją, gdyż taki sam event odbył się w zeszłym roku. Na tęczowej fladze, zapalono świecę dla upamiętnienia „kochających inaczej”, którzy żyli w strachu przed odrzuceniem przez Kościół i społeczeństwo, w homilii ks. Alexander Santora udzielił specjalnego błogosławieństwa uczestnikom marszu oraz zasugerował, że Kościół musi zmienić nauczanie o ludzkiej seksualności.

 
Dla uważnych obserwatorów te wydarzenia nie są bynajmniej zaskoczeniem lecz, co najwyżej, otwarciem kolejnego Okna Overtona - czytelne sygnały ze strony KK dało się zauważyć już dużo wcześniej.
W 2016 roku, podczas krakowskich Światowych Dni Młodzieży, włoski biskup Nunzio Galantino odczytał Biblię na nowo - w kazaniu nie zawahał się manipulować umysłami młodych, bezbronnych uczestników (bezbronnych, bo nikomu z nich nie będzie się chciało sprawdzić w Biblii) - znalazł pozytywną stronę historii Sodomy i Gomory, podkreślił dążenia Abrahama do znalezienia „znaków nadziei” pomimo grzechów ich mieszkańców. Biskup skoncentrował się na negocjacjach patriarchy z Bogiem. Stwórca zgodził się nie niszczyć miasta, o ile znajdzie się w nim minimum dziesięciu sprawiedliwych. Dalej biskup skłamał jak ten pies
– „Jego [Abrahama]modlitwa wstawiennicza i śmiałość ocala Sodomę Miasto zostaje ocalone, ponieważ znajduje się w nim przynajmniej garstka sprawiedliwych. Jest zachowane przede wszystkim dlatego, że Abraham, człowiek modlitwy nie jest bezwzględnym oskarżycielem (…). Abraham, człowiek modlitwy, to nieustający poszukiwacz znaków nadziei (…)”
Kolejny sygnał, papież Benedykt XVI ujawnił, że w seminariach kształcących przyszłych księży istnieją kluby homoseksualne, a skoro istnieją, to znaczy, że są tolerowane przez władze kościelne.
W wywiadzie dla Fronda.pl rozwinął temat ks. prof. Andrzej Kobyliński:
Jaką rolę odgrywają dzisiaj takie kluby w Kościele katolickim?
To zależy, w jakim kraju. Problem homoseksualizmu w seminariach diecezjalnych i zakonnych jest rzetelnie opisany m.in. w wielu publikacjach naukowych i publicystycznych przygotowanych w Stanach Zjednoczonych. Niestety, w większości innych krajów jest to ciągle temat tabu. W latach 90. XX wieku poznałem katolickie seminaria duchowne, w których funkcjonowały takie kluby. Wiedzieli o nich wszyscy: biskupi, profesorowie, księża różnych stopni i godności. Stwierdzenia papieża Benedykta XVI potwierdzają moją wcześniejszą wiedzę w tym zakresie. Niestety, do 2005 r. nie było w Kościele katolickim zakazu udzielania święceń kapłańskich klerykom homoseksualnym. W konsekwencji nie istniały przeszkody o charakterze formalnym, żeby takich kandydatów przyjmować do seminariów diecezjalnych i zakonnych.
Jak funkcjonowały takie kluby?
Nie chodzi tutaj o stowarzyszenia w sensie prawnym, ale o tzw. kulturę gejowską, czyli specyficzny sposób funkcjonowania, wzajemnych relacji, używanego języka, ubierania się, zainteresowań, lektur, relacji społecznych itp. Kluby homoseksualne to grupy towarzyskie, których członkowie wzajemnie się wspierają i prezentują gejowski styl życia
 
Kolejny sygnał z Polski, sprawa abp Julisza Paetza;
 
Na długo przed wybuchem skandalu o molestowaniu kleryków przez arcybiskupa wiedzieli z listu kilku poznańskich duchownych: bp Stanisław Dziwisz (sekretarz papieski), kard. Joseph Ratzinger (prefekt Kongregacji Nauki Wiary), wywodzący się z Poznania kardynał Zenon Grocholewski (prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego) i sekretarz stanu kardynał Angelo Sodano.  Żadna z tych osób – które mówiąc wprost kryły oskarżonego – nie poniosła najmniejszych konsekwencji.
 
10 września 2001 roku powstał kolejny list do polskich biskupów-delegatów Episkopatu Polski na sesję synodu w Rzymie poświęconą biskupiej posłudze:
 
 „Prosimy o podniesienie podczas obrad kwestii możliwości obrony Kościoła lokalnego przed niemoralnymi, błędnymi lub szkodliwymi działaniami miejscowego biskupa. Ośmielamy się o to prosić w związku z sytuacją, której od pewnego czasu doświadczamy w archidiecezji poznańskiej. Chodzi o działania Księdza Arcybiskupa Juliusza Paetza, które przez osoby bezpośrednio nimi dotknięte (w tym przez kleryków arcybiskupiego seminarium w Poznaniu) odbierane są jako homoseksualne”
 
List otrzymali arcybiskupi Tadeusz Gocłowski, Józef Michalik, Henryk Muszyński i biskup Antoni Dydycz. Nie poruszyli oni jednak tematu podczas obrad. Nie poinformowali o tym nikogo. I co? I nic! Nikt nawet nie prosił biskupów o wyjaśnienie ich milczenia. Nikt nie próbował wyjaśnić, dlaczego wiedząc o tak strasznych podejrzeniach – nie chcieli jej oni przekazać dalej, dlaczego nie chcieli jej wyjaśnienia.
Na swoich stanowiskach pozostali także biskupi pomocniczy poznańscy, którzy – według słów księży – łamali im sumienia.
Bolesny dla każdego, kto obserwował tę aferę jest fakt, iż zgoda na takie załatwienie sprawy (czy właściwie jej brak, przesłonięty pseudo-działaniem, jakim było przeniesienia arcybiskupa na emeryturę) płynęła z najwyższych szczebli kościelnej władzy – z Watykanu. Wszystko bowiem wskazuje na to, że to tam podjęto decyzję o tym, by nie karać hierarchy, ale jedynie usunąć go z widoku.
 
Jak na razie, KK potępia homoseksualizm, lecz, jak wiadomo z historii, niejednokrotnie zmieniał doktrynę.
 
przeciwherezjom.com,fronda.pl, lifesitenews.com, kosciol.pl

KOMENTARZE

 • odpieprzyłbys się?
  proszę ...
 • Czyli jest jakieś podobieństw.
  Świadkowie też często dokonywali różnych zmian, nie tylko doktrynalnych. A kilkakrotne przesuwanie daty końca świata to zmiana doktryny czy tylko "pomylka" w obliczeniach?
  Zacznę może od Biblii. Przekład Pisma dla polskich Świadków został zrobiony z angielskiego. A angielski to bardzo specyficzny język i niejednożnaczny. Żadnych umów czy traktatów, lepiej po angielsku nie spisywać.Nazwisk tłumaczy chyba też znaleźć nie można. Może to jakiś brooklyński finansista?
  W greckim przekładzie Biblii występuje "Kyrios" czyli Pan, a Świadkowie zamienili to na 'Jehowa" (ponad 270 razy). Tak naprawdę w Nowym Testamencie, imię Boga Ojca nie występuje. A jak to wyjaśniają? Jakis ichni guru stwierdził, że w oryginale Nowego Testamentu imię Boga musialo występować, a jak go nie ma, to zostało usuniete. Żadnych dowodów na to nie przedstawiono.Odrzucając zaś Trójcę Świętą, stają sie politeistami, czcząc dwóch Bogów: Boga Ojca i Jezusa. Politeizm zaś, zarzucają innym.
  A dlaczego dorzucają transfuzję? Wszak idzie o ratowanie życia a Jezus uzdrawiał nawet w szabat? I to też byla zmiana, bo jakiś guru tak zarządził w latach 40-stych XX wieku.
 • @MacGregor 12:09:12
  cytowałem źródła katolickie, sama prawda

  Pozdrawiam
 • @Wican 12:39:19 witam
  /dwóch Bogów/
  skąd masz takie wiadomości? Bo na pewno nie z Pisma św.

  „Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa – Bóg” (1 list do Koryntian 11:3, BT)

  „Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus”(1 List do Tymoteusza 2:5, Biblia Warszawska)

  Tutaj Jezus mówi o sobie:

  " (14) Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego" (Obj 3:14 BT)

  i jeszcze:

  "On [Jezus] jest obrazem Boga niewidzialnego. Pierworodnym wszelkiego stworzenia, (Kol 1:15 Bp)

  Zaś co do trójcy, ani jednym słowem nie jest ona wspomniana w Piśmie świętym

  W roku 1531, hiszpański uczony i teolog, Miguel Servet, w traktacie De Trinitatis Erroribus ( O błędach Trójcy ),odrzucił, niezgodną z Biblią, doktrynę Trójcy. Wyraził przekonanie, że w ciągu trzech pierwszych stuleci naszej ery religia chrześcijańska została skażona. Stwierdził, że początki doktryny Trójcy sięgają soboru Nicejskiego ( 325 r ), zwołanego na polecenie cesarza Konstantyna, który z powodów politycznych chciał upodobnić chrześcijaństwo do wierzeń pogańskich.

  pzdr
 • @MacGregor 12:09:12
  "odpieprzyłbys się?"

  To Ty Paetz ? :))
  Kole prawda w oczy - kole
  I TAK MA BYĆ !!!
 • @Hades 19:59:27 witam
  Abp Paetz jest mocno "niewygodny" ;-))

  pzdr
 • @roux
  KTOŚ TUTAJ JEDNAK NIE ZNA PISMA ŚWIĘTEGO!

  Napisałeś do Wicana:

  "/Dwóch Bogów/ 
  skąd masz takie wiadomości? Bo na pewno nie z Pisma św".

  No cóż, przytoczę dwa fragmenty z Pisma Świętego ... Może z "Twojego" przekładu roux!?

  BÓG OJCIEC JEST BOGIEM!

  "(3) To znaczy życie wieczne; ich poznawanie ciebie, JEDYNEGO PRAWDZIWEGO BOGA, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa".

  Ewangelia według Jana 17/3 Przekład Nowego Świata

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  PAN JEZUS JEST BOGIEM!

  "(6) Bo narodziło się nam dziecko, syn został nam dany; a na jego barkach spocznie władza książęca. I będą go zwać imieniem Cudowny Doradca, POTĘŻNY BÓG, Wiekuisty Ojciec, Książę Pokoju.

  Izajasz 9/6 Przekład Nowego Świata

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  No to nara!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 20:13:47 hejka
  "Żeby mogli żyć wiecznie, muszą poznać Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" (Jn 17:3 PNŚ)

  Czego tu nie rozumiesz?
  Tu jest powiedziane jasno, jedynym prawdziwym Bogiem jest Jehowa, natomiast Jezus został przez Boga posłany w konkretnym celu.
  Kiedy zrozumiesz jaki to cel, zrozumiesz wszystko.

  narka
 • @roux
  SZKODA, ŻE NIE KOCHASZ SWOJEGO OBLUBIEŃCA!

  Ty po prostu nie kochasz ani Boga Ojca ani Boga Syna i niestety to Ty niewiele rozumiesz. Bóg Ojciec jest Bogiem i Pan Jezus jest Bogiem a Ty nie ufasz nawet przekładowi Twoich amerykańskich szefów z miasta Warwick.

  Szkoda. Ale namawiam Cię byś pomodlił się do Syna Bożego tak jak modlił się do Pana Jezusa Szczepan i prorocy... No i Panu Jezusowi służył Mojżesz i Abraham i Izajasz i ogólnie tysiące ludzi w Starym Przymierzu!

  Trzymaj się!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Wican 12:39:19
  Wican, a to się uśmiałem:)) Politeizm u ŚJ? Spamujesz cytatami ze stron ludzi niedouczonych, mając nadzieję trafić do naiwnych. Heheh!

  Większego politeizmu, niż w katolicyzmie próżno szukać. Niebiblijne doktryny np o trójcy czy wstawiennictwie świętych,to właśnie pudrowany politeizm.
 • @ALL
  MESJASZ WYPEŁNIŁ PROROCTWO!

  PRZECZYTAŁEM NA STRONIE ŚWIADKÓW...

  "Wiele stuleci przed narodzinami Jezusa prorok Izajasz zapowiedział, że Mesjasz będzie głosił „w regionie nad Jordanem, Galilei narodów”. Jezus spełnił to proroctwo, gdy przemierzał Galileę i głosił dobrą nowinę (Iz 9:1, 2)". 

  https://www.jw.org/pl/publikacje/program-zebran-swiadkow-jehowy/grudzien-2016-mwb/program-zebrania-12-18grudnia/mesjasz-wypelnil-proroctwo/#?insight

  Oczywiście! Jednak Prorok Izajasz CZTERY WERSETY DALEJ stwierdził także, że To Dziecko które się narodzi według proroctw, nazwane zostanie POTĘŻNYM BOGIEM!

  Ale czyż można posądzać proroka Izajasza o politeizm? No przecież, że... NIE!

  Politeizm to wiara w wielu bożków. Zresztą wyraz „BÓG” nie jest nazwą własną tylko pojęciem władzy. Bóg Ojciec jest BOGIEM ponieważ posiada Potężną Władzę. Także Syn Boży jest BOGIEM ponieważ otrzymał Potężną Władzę od Boga Ojca i każde kolano powinno zgiąć się przed Majestatem Syna Bożego. Taka jest Wola Boga Ojca!

  *

  Nauka o trójcy to kłamstwo, ponieważ w Niebie, poza Bogiem Ojcem oraz poza Bogiem Synem nie istnieje żaden inny bóg który wspólnie z Ojcem i Synem odbiera uwielbienie i chwałę!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 10:10:53
  "Biblia to nie menu w restauracji" (@Circ). Nie można wybierać z niej fragmentów uzasadniających tezy z góry założone
  To, że czegoś nie rozumiesz, nie upoważnia Cię do wygłaszania prawd jedynie słusznych.

  „A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów - (6) dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus,przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy” (1 list do Koryntian 8:5-6, Biblia Tysiąclecia)
 • @roux
  TO MOŻE TAKIE PROSTE PYTANIE:

  CZY UZNAJESZ, ŻE PROROK IZAJASZ MA RACJĘ PROROKUJĄC, IŻ LUDZIE BĘDĄ NAZYWAĆ PANA JEZUSA POTĘŻNYM BOGIEM?!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 23:19:36
  Czy, Twoim zdaniem, apostoł Paweł znał proroctwo Izajasza?
 • @57KerenOr "CZY UZNAJESZ, ŻE" apostoł Piotr miał rację ostrzegając wierzących w nauki Zbawiciela - syna Stwórcy Wszystkiego.
  .

  https://m.neon24.pl/67d1776dbca3e7c6a5c5f90b0bcfbb7d,14,0.png
  Każdy może być/jest Bogiem !!!


  Ale tylko JEDEN jest Ojcem Wszystkiego - Stwórcą.  A więc, jest oczywiste, że każdy człowiek i Chrystus Zbawiciel, maja tego samego Ojca - Stwórcę !!!  -------------------------------------------------------------------------

  „Nikogo na Ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie” (Mt 23,9).

  -----------------------------------------------------------------------------
  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska
  KRYSTYNO ZMIEŃ SWOJE IMIĘ... OJ ZMIEŃ!

  Krysiu, moim celem nie jest by Ciebie obrazić ale proponuję byś troszeczkę chociaż zastanowiła się nad Swoimi wpisami. A jeżeli o lwa chodzi, to domyślam się, że w domu w żadnej książce, encyklopedii, albumie... nie masz żadnego rysunku lwa. No bo lew kojarzy Ci się widzę tylko z szatanem a w żadnym razie z Panem Jezusem, który nazwany jest Lwem z pokolenia Judy!

  http://m.neon24.pl/b5228e0ef6df4f521132c1488d625972,13,0.jpg

  Oczywiście mój lwi awatar nie musi mieć zupełnie nic wspólnego z wiarą no ale Ty wiesz lepiej! Straszne zatem z mojej strony byłoby gdybym zrobił sobie odpowiedni awatar ale na przykład z rysunkiem węża!

  A może także awatar z rysunkiem owieczki by nie był wskazany? No bo przecież i wilki przemieniają się w owce? No właśnie wilk również jest niewskazany...

  Krystynko Droga, oj Krystynko...

  Oooo! No i proponuję zmienić imię Krystyna na bardziej sposobne i pasujące.

  A dlaczego? No bo imię "Krystyna" jest pochodzenia łacińskiego i posiada ścisły związek z wyrazem... "Chrystus".

  Zatem jak napisałem powyżej: Zanim wrzucisz jakiś komentarz do sieci to przedtem pomyśl trochę!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr, Nie udawaj Polaka Greku - Ty już od dawna doskonale wiesz, że Bogumił Boguchwał to nie jest Krystyną Trzcińską,
  o czym wielokrotnie pisała, jak również, miedzy innymi ja pisałem pod twoimi komentarzami!

  Pani Krystyna Trzcińska również wielokrotnienie pisała, że nie pisze komentarzy pod nie swoimi postami.

  57KerenOr, ty "Koniu Trojański", ja doskonale znam twoje nieprawe, nieczyste zamiary i wiem dlaczego próbujesz udawać Polaka zakłamany Greku.

  - Łatwo jest ciebie prześwietlić i rozpracować Greku.

  "Timeo Danaos et dona ferentes"... czyli,

  "Bójcie się Greków gdy przynoszą dary"... słynna wypowiedź Laokoona.
  Napisał:
  Bogumił Boguchwał
 • @57KerenOr 09:51:24 "lwi awatar" czytaj "lwia rzeczywistości wirtualna" - To typowy grecki OXYMORON. -- A co na temat AWATARÓW
  napisano w Starym Testamencie:


  "Nie będziesz miał bogów innych oprócz (obok) Mnie." ....

  Co znaczy po Polsku rzadnych TRÓJCY i żadnych LWÓW !!!!!


  Nie czyń sobie rzeźbionego posągu ani żadnej podobizny czegokolwiek, co jest w górze na niebie, co jest nisko na ziemi ani tego, co jest w wodach pod ziemią;"  Litera "J" została wymyślona dopiero 300 lat temu!!
  Po za tym, Chrystus Zbawiciel nie był z plemienia Judy, ani żadnym inny Judajczykiem z plemienia rodu Juda-szy!!!  Ale, za to ty, na pewno jesteś z afrykańskiego (Lwiego) plemienia
  Juda-szy!!!

  -- Ojców Le-wiego i Le-wego = Lewitów, Lewaków = Levis'ow !!!!!!


  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska
  PRZEPRASZAM KRYSIU - BOGUMILE, ZAPOMNIAŁEM, ŻE MASZ POTĘŻNE PROBLEMY Z SAMĄ (SAMYM|) SOBĄ!

  Rozdwojenie jaźni czy coś w tym rodzaju! Nie chcę Cię ośmieszać więc żegnaj! Powiem tylko jedno zdanie: Kompletnie nie jesteś w temacie. No to narka!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @roux 19:50:20
  Oczywiście, że tak. Choć się wypieracie. A kiedy będzie następny koniec świata?
 • @reflexión 09:11:25
  Nie rozśmieszaj mnie. Akurat ŚJ są łatwym celem. Ja chętnie z nimi dyskutuję o ile traktują mnie poważnie i są gotowi porozmawiać na temat zaproponowany przeze mnie. I to co napisałem o politeizmie, to opinia kilku osób, którzy widząc nielogiczność nauk odeszli od nich. Widzieli też, że ŚJ boją się osób zbyt oczytanych i starają sie izolować swoich zwolenników od reszty świata.
 • @Wican 21:17:29
  Jeśli tak, to bardzo proszę podaj odpowiednie wersety z Pisma świętego.
 • @Wican 21:19:51
  A jak rozumiesz słowo "politeizm"?
  Powoływanie się na opinie "kilku osób" przypomina Monty Phytona powoływanie się na autorytet "faceta z monopolowego"
 • @57KerenOr 22:58:32
  Lecz przynajmniej zastosował się do rady faryzeusza Szawła, a potem faryzeusza Pawła i idzie za faryzeuszami.
  Tylko niestety nie za faryzeuszem 57KerenaOr.
  Tu jest problem. Faryzeusze, a jest ich cała rzesza, mocno ze sobą konkurują o posłuch.

  Królestwo szatana, budowlane na kłamstwie siłą rzeczy jest skłócone wewnętrznie.

  Śmieszne są te licytacje tłuszczy, który faryzeusz jest ważniejszy.
 • @Oracz
  A JA MYŚLAŁEM, ŻE NAPISZESZ PARĘ ZDAŃ O BOGU OJCU LUB O BOGU SYNU!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 10:32:16
  Myślenie zostaw koniowi ;-)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY