Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

„Chrześcijańskiej cywilizacji” nie da się obronić

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poseł Sanocki zaprasza na pokład „Titanica”?

„Bóg żyje - bronimy cywilizacji! Pod tym hasłem grupa wolontariatu ewangelizacyjnego przeprowadziła akcję obywatelską w Nysie.
Apelujemy do wszystkich chrześcijan, katolików i innych wyznań chrześcijańskich do wyjścia z murów kościołów, parafii i salek na ulice.
Przypomnijmy naszym rodakom, naszym braciom to w co przecież wierzymy.”

 
Facebook

 
 "A fundamentem naszego systemu wartości – jest wiara w Boga, który jest źródłem życia i który nadał nam Prawo, które nie może być wyrzucone i zastąpione wymysłami i zachciankami człowieka.”
 http://sanocki.neon24.pl/post/149403,bronimy-cywilizacji-w-dzien-bozego-ciala
 
Prawo, które nie może być wyrzucone i zastąpione wymysłami i zachciankami człowieka.
 
Inną przypowieść im przedłożył: Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. (25) Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. (26) A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. (27) Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast? (28)Odpowiedział im: Nieprzyjazny człowiek to sprawił. Rzekli mu słudzy: Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go? (29) A on im odrzekł: Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy (…) Wtedy odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie i prosili Go: Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście! (37)On odpowiedział: Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. (38) Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego. (39) Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie. (40) Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. (41) Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, (42) i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. (MT 13:24-29; 36-42 BT)
 
ks. Tomasz Jaklewicz:
 
Perfidia działania nieprzyjaciela polega na tym, że sieje taki chwast, który jest bardzo podobny do zboża. W przypowieści mowa jest o gatunku trawy, zwanym życicą roczną. Wschodzi ona równocześnie z pszenicą i jest do niej tak podobna, że aż do pojawienia się kłosów trudno je rozróżnić. Pszenica i życica mają splątane korzenie, dlatego wyrwanie chwastu mogłoby spowodować zniszczenie zboża. Chwast, choć podobny do pszenicy, zawsze pozostaje chwastem. Zło, choć przemieszane z dobrem, jest zawsze złem. Chwast kiedyś zostanie wyrwany i zniszczony.
https://www.gosc.pl/doc/798103.Zycica-roczna-i-wszelkie-zlo
 
Kard. J.H. Newman
 
„Euzebiusz mówi nam przy niejednej sposobności, że Konstantyn, chcąc uczynić religię pociągającą dla pogan, wprowadził zewnętrzne ozdoby, do których przywykli w swojej własnej religii. Nie ma tu potrzeby wchodzić głębiej w ten temat, który pisarze protestanccy uczynili dobrze znanym dla większości z   nas. Świątynie ku czci poszczególnych świętych ozdabiane w związku ze świętami gałęziami drzew, kadzidło, lampy, świece, ślubowane ofiary dziękczynne za powrót do zdrowia, woda święcona, prawo azylu, dni święte i cale okresy liturgiczne, używanie kalendarza, procesje i błogosławieństwo pól, szaty liturgiczne, tonsura, pierścień małżeński, zwracanie się ku wschodowi, obrazy w okresie późniejszym, być może śpiew kościelny i Kyrie eleison - wszystko to jest pochodzenia pogańskiego i zostało uświęcone przez przejęcie do Kościoła”
,,Zjawisko, które wszyscy uznają, jest następujące: Oto wielka część tego. co ogólnie uznaje się za prawdę chrześcijańską, znajduje się - w zaczątkach lub jako elementy oddzielne - w pogańskich filozofiach i religiach. Na przykład doktryna Trójcy występuje zarówno na Wschodzie jak i na Zachodzie; tak samo ceremonia umywania oraz rytuał ofiarny. Doktryna Słowa Bożego jest platońska; doktryna Wcielenia jest hinduska; Królestwa Bożego - judaistyczna; aniołów i demonów - znajduje się u magów perskich; związek grzechu z ciałem ma pochodzenie gnostyckie; celibat znany jest bonzom i mnichom buddyjskim; hierarchia kapłańska jest pochodzenia egipskiego; idea nowego narodzenia się jest chińska i eleuzyńska; wiara w moc sakramentów - pitagorejska; a cześć oddawana zmarłym znana jest w politeizmie.”
 
Życica roczna – szkodliwa dla koni, krów, owiec i świń. Powoduje ona u koni i krów chwiejny chód, zaburzenia wzroku, utratę przytomności, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć
 
J.H. Newman „o rozwoju doktryny chrześcijańskiej”,

Zdjęcia: Wikipedia, Facebook 

KOMENTARZE

 • Autor
  Co do cywilizacji to masz rację - to tylko antropologicznej natury nauka porównawcza dotycząca tzw "wartości cywilizacyjnych".
  Cywilizacji chrześcijańskiej jako takiej nigdy nie było, bo i cele cywilizacyjne są celami politycznymi, zaś cele chrześcijaństwa są celami duchowymi.

  Przedstawiony powyżej pogląd iż Bóg nadał nam prawo też jest błędny. "Zaproponował" to tak: "wybieraj".
  Rozmawialiśmy kiedyś.
  Chrześcijaństwo zresztą to nie poddanśtwo prawu, a kierowanie się sprawiedliwością i służenie jej celom. Poczytaj moją sąsiednią notkę - sporo o tym znajdziesz.


  Dalej natomiast przechodzisz do "doktryny chrześcijańskiej", a tu już racji nie masz.
  Nie chodzi o szczegóły konstrukcyjne doktryny Kościoła - chodzi o ducha który je spaja. Jedne spoi, innych nie.

  Zresztą to nieprawda iż Konstantyn tu szedł na rękę pogańskim adeptom chrześcijaństwa - chodziło tylko o wprowadzenie do niego dużej ilości elementów obcych w przekonaniu że powinny go osłabić i upodobnić do religii pogańskich.
  - Podobnie jak dzisiaj nas atakują najazdem muzułmańskim, propagandą poprawności politycznej, multi-kulti i ekumenizmem.
 • @miarka 21:36:06 witam
  /szczegóły konstrukcyjne doktryny Kościoła/ podał Jezus Chrystus w przypowieści o pszenicy i chwastach
 • @roux 21:57:20
  Ktoś Ci o tym powiedział, czy rozumiesz co głosisz i potrafiłbyś na tej podstawie przełożyć tą doktrynę na nasz język?
  Bo "Plony zbierzemy, odrzucimy chwasty" to śpiewamy w kościele, zwłaszcza w święto Bożego Ciała.

  Ciekawe czy Twoja opowieść będzie bardziej konstruktywna jak to, czego naucza Kościół?
 • @miarka 22:15:40
  To o czym mówi Jezus w przypowieści o pszenicy i chwastach?
 • @roux 22:23:01
  To ma być odpowiedź?
 • @miarka 21:36:06
  Błędem jest przypisywanie komuś takiemu jak władca Rzymu, działania w tzw dobrej wierze.
  Karmienie lwów uczniami Chrystusa nie przynosiło porządanego efektu, wobec czego wymyślono inną metodę walki z ,,wichrzycielem" Chrystusem.

  To samo tyczy się faryzeizmu. Faryzeusze przegrali z Chrystusem, pomimo iż udało im się go stracić, dlatego pojawił się faryzeusz, płatny morderca, który jednym susem z zimnego mordercy przemienił się w ,,nauczyciela", mentora i założyciela chrześcijaństwa. Czyli nurtu, który zawsze przykrywa naukę Mesjasza, naukami faryzejskimi np ,,biskup to ma być facet żonaty" itd.

  Po owocach można rozpoznać, że chrześcijaństwo poza wspólną nazwą, ma jeszcze wspólnego nauczyciela - Pawła, a poza tym.. to jakaś karykatura nauk Mesjasza, rzucanie klątw, życzenie śmierci konkurencji itp. Oczywiście są tam i frakcje, bo z samej lektury Biblii wiemy, że Rzym to macierz nierządnic (liczba mnoga) a skoro jest matryca, to z owej matrycy powstały też inne nierządnice.

  Nie jest to przyjemne dla żadnego chrześcijanina, dowiedzieć się że jednak nie miał tyle szczęścia i nie trafił do tego jednego-jedynego prawdziwego kościoła, który ,,ma Chrystusa".
  I nie jest to łatwe samemu się przekonać. Może nawet nie jest to możliwe, potrzeba tu wsparcia od Boga.

  Pamiętam, już parę lat czytałem Biblię, ale nie mieściło mi się w głowie wtedy, że taki ,,duperel", jak klękanie przed posągiem, przedstawiającym ,,przecież" zupełnie niewinną ,,Maryjkę" z dzieciątkiem, czy bez dzieciątka, może przeszkadzać potężnemu Bogu. Ale Biblia co i raz mnie pouczała że tak jest.
  Myślałem o tych milionach ludzi na świecie i tych teologach, którzy ,,przecież strzegą z Biblią w ręku, by wszystko było jak to sobie Bóg życzy".
  A jednak cały czas Biblia tłumaczyła mi że mam im nie ufać, tylko Bogu.

  Przyznaję, że zanim wziąłem do ręki Biblię, wydarzyło się w moim otoczeniu wiele cudów, które zakończyły się właśnie poleceniem nabycia Biblii w wersji papierowej (nie elektronicznej).
  A doświadczenie cudów, przynajmniej dla mnie, nie jest doświadczeniem przyjemnym. Dodam, że owe cuda miały dwa źródła. Oczywiście, źródło od Boga, przykryło te cuda od przeciwnika.

  Spotkałem się też z opinią jednego z badaczy, należącego do.. pewnego chrześcijańskiego kościoła (który już zdążył tego badacza skarcić w pewnym momencie), która mówi, że szatan przygotował podróbki już wcześniej, np podróbki Mesjasza jeszcze przed Jego nadejściem. Wszystko po to by siać nieustanne zwątpienie i by dać amunicję swoim sługom. Oni skrzętnie korzystają z tego.


  ,,Ludu mój - wyjdźcie z niej" wcale nie musi oznaczać wyjścia tylko z Rzymu, ale w ogóle z nierządnic.
  Nigdzie (tj w żadnym chrześcijańskim kościele) nie byłbym tolerowany z rewelacją na temat 13 apostoła, byłego seryjnego płatnego mordercy, który tak sprytnie zmienił taktykę i najpewniej sam szatan go prowadził, wcale niewykluczone że dał się on zwieść nieświadomie (patrz przypowieść o siewcy).
 • @Oracz 23:05:44
  Z początku dobrze pisałeś, ale tutaj to już Cię poniosło:

  "dlatego pojawił się faryzeusz, płatny morderca, który jednym susem z zimnego mordercy przemienił się w nauczyciela, mentora i założyciela chrześcijaństwa. Czyli nurtu, który zawsze przykrywa naukę Mesjasza, naukami faryzejskimi np ,,biskup to ma być facet żonaty" itd.

  Z tego co nam wiadomo święty Paweł ani nie był płatnym mordercą, bo akurat pojmował faryzeizm ideowo (i tylko dlatego był w stanie się nawrócić).
  Ponadto święty Paweł wcale nie żądał żeby chrześcijanie się żenili, a nawet zachęcał żeby dawali priorytet poszanowaniu dziewictwa swojej żony.
  A w tamtym cytacie to chodziło o to że jak się biskup żeni to ma mieć tylko jedną żonę, a nie jak poganin, który mógł mieć wiele żon.


  Z tym zestawieniem: ",,Ludu mój - wyjdźcie z niej" wcale nie musi oznaczać wyjścia tylko z Rzymu, ale w ogóle z nierządnic" po "najpewniej sam szatan go prowadził, wcale niewykluczone że dał się on zwieść nieświadomie (patrz przypowieść o siewcy)"
  ... to zamieszałeś potężnie, bo mylisz dwa rodzaje wrogów

  - Rzym jako wróg zewnętrzny, nierządnica jako wróg zewnętrzny, szatan jako wróg zewnętrzny.
  - Natomiast siewca złego ziarna to diabeł, pomiot diabelski, satanista, lewak... - wróg wewnętrzny.

  Co do świętego Pawła to mamy też świadectwo iż nie miał nic wspólnego z szatanem. Mianowicie mówił o "ościeniu" z którym się zmaga.
  Moim zdaniem to można odczytać tylko w ten sposób że szatan dopiero próbował go złowić i odwieść z jego drogi, ale on od czasów swojego nawrócenia trwał na niej niezłomnie.
 • @miarka 23:44:45
  Nakazywał, uznawać KAŻDĄ WŁADZĘ bo wykładał że KAŻDA WŁADZA pochodzi od Boga i zmierza ku dobremu.
  Zakończył misję banalnie. Zakłopotany władca, po pokonaniu przez Piotra maga, który potrafił czynić cuda za sprawą demonów, kazał ściąć łeb Pawłowi.
  Tym samym, nie pierwszy, nie drugi i nie trzeci raz, ale za to ostatni, Paweł podtknąl się o wypowiedane kłamstwa.
  To są nauki faryzejskie w czystej postaci. Gdy Chrystus, to dla władz i faryzeuszy, bardzo niebezpieczny wichrzyciel.
 • @Oracz 23:53:16
  Zresztą Piotr też w tym momencie skończył życie. A to już taka wskazówka, by być ostrożnym i nie dać się zadaniować faryzeuszowi, przed czy po konwersji.

  ,,Bądźcie przebiegli jak węże, a niewinni jak gołębice"

  Sama śmierć to nic nadzwyczajnego, ale po co przedwcześnie kończyć misję?

  Starły się potężne siły, ale... po co?

  Chyba żeby wyciągnąć z tego zdarzenia wnioski.
 • @Oracz 23:53:16
  "Nakazywał, uznawać KAŻDĄ WŁADZĘ bo wykładał że KAŻDA WŁADZA pochodzi od Boga i zmierza ku dobremu".

  Zauważ że mógł tak napisać, bo z drugiej strony oczywistym dla każdego jest iż "władza niemoralna", a więc taka która zmierza ku złemu nie może być uznawana za pochodzącą od Boga, bo pochodzi od szatana.
  - W tym przypadku nie jest to w ogóle władza a uzurpatorstwo i zawłaszczenie władzy. W tym przypadku i do dziś mamy obowiązek obywatelskiego nieposłuszeństwa.


  "Paweł podtknąl się o wypowiedane kłamstwa.
  To są nauki faryzejskie w czystej postaci".

  Co Ty wymyślasz, jakie kłamstwa? Gdzie masz jakiekolwiek ślady powrotu świętego Pawła do faryzeizmu?
 • @miarka 00:07:44
  Ale łeb mu spadł z pieńka. A Chrystus ostrzegał: nadchodzi pan tego świata.

  Władców już od bardzo dawna nie ustanawia Bóg.

  ,,Przenajświętszy" Paweł nie posłuchał Chrystusa, bo niby gdzie miał go usłyszeć? Apostołów nie słuchał, bo go irytowała konkurencja z ich strony i szyderczo nazwał ich ,,jakimiś arcyapostołami".
 • @Oracz 00:12:59
  "Ale łeb mu spadł z pieńka. A Chrystus ostrzegał: nadchodzi pan tego świata.
  Władców już od bardzo dawna nie ustanawia Bóg.
  ,,Przenajświętszy" Paweł nie posłuchał Chrystusa, bo niby gdzie miał go usłyszeć?"

  Wszystko Ci się pokićkało, kpiny sobie robisz.
  Jezus powiedział: "Oto nadchodzi władca tego świata, ale nie mas on nic swego we mnie".
  Władca tego świata nie jest władzą duchową. Jego władza nie pochodzi od Boga. Jego władza to jakieś ziemskie uwiązania. Jezus takich nie miał. Jak powyżej pisałem święty Paweł też "miał oścień" ale wciąż nie miał ziemskich uwiązań.
  Nie pan. Jest wielka różnica. Bo pan jest odpowiedzialny za podwładnych.


  A że "Władców już od bardzo dawna nie ustanawia Bóg" to tylko dowód że od dawna mamy uzurpatorów i oszustów, a nie "władze". Poza władzami politycznymi mamy jednak i inne - np. władzę rodzicielską, czy władzę nad własnością. To iż "elity świata" wolą te władze nazywać prawami to tylko dowód w jak głębokiej patologii i uzurpacji
  żyją.
  A wolna wola jako władza dokonywania wyborów?

  A święty Paweł jak najbardziej słuchał Chrystusa, bo słyszał go w czasie swojej podróży do Damaszku. To wtedy właśnie Jezus go powołał na swojego apostoła.
 • @miarka 00:43:53
  Należysz do denominacji chrześcijańskiej, ale jakiej? Nie do Watykanu czasem?
  Przepraszam że się zapytuję, ale będę dzięki temu wiedział jak silnie faryzejska to denominacja.


  N/t ,,przenajświętszego" Pawła jeszcze sobie porozmawiamy. Mam sporo materiałów na ten temat, a poza tym jego wykłady od samego początku z Biblią były dla mnie belkotliwe i dwuznaczne. Odkładałem ich lekturę na potem. I tak zrobiło się z tego 15 lat omijania bełkotliwego wykładowcy, aż na tyle dobrze poznałem Ewangelię, oraz Prawo, że gdy w końcu stało się tak że miałem aż za dużo czasu, to wziąłem się za czytanie właśnie jego nauk i zbaraniałem. Bo trafiłem od razu na wykłady stojące w opozycji do nauk Mesjasza.

  Zauważyłem że bardzo chętnie stosujesz wycieczki osobiste. Będzie nam łatwiej dyskutować bez tego.
 • @Oracz 00:55:36
  Już za dużo tych wycieczek. Trzymajmy się tematu.
 • @miarka 00:43:53
  Władza rodzicielska ustaje z chwilą nawrócenia się i pójścia za Chrystusem co zapowiedział sam Chrystus.

  Mt 10,34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową17; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy18. 37 Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. 38 Kto nie bierze swego krzyża19, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. 39 Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.


  Z mojego doświadczenia wynika że to się sprawdziło w 100%, niestety. Mówię niestety, bo kto by nie chciał nawrócić się całą rodziną i kroczyć za Chrystusem? To co się dzieje gdy rozmawiam z obcymi na te tematy to betka. Ale rodzina, po prostu chciała sprawdzić kwestię istnienia Boga empirycznie przez doświadczanie mnie, i sprawdzenie czy się za mną wstawi, czy może wezmę i wykorkuję. Ten poziom zacietrzewienia, a także pewne szczegóły ujawniają, że za tym stoi przeciwnik. Nie można mieć co do tego wątpliwości.

  To jest ciężkie doświadczenie, bo jak wybaczać wrogowi, który jest rodziną, nigdy nie czuje skruchy, nigdy nie prosi o wybaczenie?
  Mialem w życiu kilku prześladowców, ale z czasem miękła im rura i nawet zmieniał się front. Tu jest constans.

  Do słuchających Pawła i jego nauki o zbawieniu niezależnie od uczynków, darmo, bo z łaski, niczego podobnego się nie doświadczy. Może dlatego odruchowo ludzie wybierają ,,przenajświętszego" Pawła, zamiast wichrzyciela Chrystusa?
  Bo kto chce być znienawidzony i wyszydzany przez rodzinę (tu: wzorowych katolików)?
 • @Oracz 01:24:57
  Widzę że na siłę szukasz sprzeczności między świętym Pawłem a Chrystusem. To ślepa uliczka.

  "Na szybko: władza rodzicielska ustaje z chwilą nawrócenia się i pójścia za Chrystusem co zapowiedział sam Chrystus".

  Przecież to nieprawda. Nic nie ustaje, tylko Ty mylisz hierarchię wartości z priorytetem wartości.
  Po prostu sprawy relacji z Chrystusem realizujemy wcześniej, a z członkami rodziny później, a swoje sprawy poza koniecznymi załatwiamy jeszcze później.


  "To jest ciężkie doświadczenie, bo jak wybaczać wrogowi, który jest rodziną, nigdy nie czuje skruchy, nigdy nie prosi o wybaczenie?"

  Coś mnie tu cyganisz. Wrogom się nie przebacza. Cofnij się do mojej starej notki "Czy można przebaczać wrogowi". - Wroga pozbawia się zdolności szkodzenia, z wrogiem wchodzi się w stan separacji. Z nim nawet dialogu się nie prowadzi bo to on nas sobie wybrał za wroga.

  Przebaczać należy, ale nieprzyjaciołom. Przyjaciół i nieprzyjaciół to wybieramy sobie sami, a więc i nieprzyjaźń możemy kończyć kiedy tylko uznamy że może z tego wyniknąć coś dobrego.


  "Do słuchających Pawła i jego nauki o zbawieniu niezależnie od uczynków, darmo, bo z łaski, niczego podobnego się nie doświadczy".

  Mam gdzieś zaczętą notkę w tym temacie to dużo tu kombinował nie będę.
  Zbawienie nie jest naszym celem, a dopiero otwarciem drogi do celu. Poczytaj moją dyskusję z von Finowem pod notką tego Autora "Czy kard Dziwisz oberwie za niewinność?"

  Poza tym tu chodzi o uczynki nakazywane przez żydowskie prawo, a nie o udział w pełnieniu dzieł Bożych ani o współpracę z Bogiem jako Łaskawcą w drodze do celu łaski. - Współpracę która też wymaga uczynków.

  To że różne sekty protestanckie wymyśliły sobie że wszelkie uczynki są nieważne to tylko ich herezja i tym się nie przejmuj.
 • @Oracz 01:30:48 witam
  /który jest rodziną, nigdy nie czuje skruchy, nigdy nie prosi o wybaczenie?/

  to jest ciężkie doświadczenie,

  /Bo kto chce być znienawidzony i wyszydzany przez rodzinę (tu: wzorowych katolików)?/

  znam gorsze przypadki (okradziony i oddany do Sądu) nie u katolików, uwierz mi znacznie gorsze, to jest prawdziwy atak przeciwnika czyli Szatana
 • @Pedant 07:37:14 witam
  /Pójście za Chrystusem nie oznacza rezygnację z powstań, rewolucji i przelewu krwi/
  naprawdę tak uważasz?
 • @roux 07:48:30
  Pomyłka. Umieszczam poprawiony wpis. Dziękuję.
 • @Oracz 01:30:48
  "Władza rodzicielska ustaje z chwilą nawrócenia się i pójścia za Chrystusem co zapowiedział sam Chrystus."

  Pójście za Chrystusem nie oznacza buntu, destrukcji i braku miłości do bliskich. Pójście za Antychrystem tak.

  Pójście za Chrystusem oznacza rezygnację z powstań, rewolucji i przelewu krwi. Królestwo Boże nie jest z tego świata.
 • „Chrześcijańskiej cywilizacji” nie da się obronić - i nie warto jej bronić
  Chrześcijaństwo, marksizm, liberalizm – antykultura

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/03/18/chrzescijanstwo-marksizm-liberalizm-antykultura/
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/07/08/chrzescijanstwo-marksizm-liberalizm-antykultura-cd/
 • @Pedant 08:24:16
  "Pójście za Chrystusem oznacza rezygnację z powstań, rewolucji i przelewu krwi. Królestwo Boże nie jest z tego świata".

  Ale głupoty piszesz. To by przecież oznaczało i rezygnację z obrony koniecznej, a więc najgorsze przeniewierstwo wobec powołania do życia, to by była demoralizacja a więc pójście za szatanem z oddaniem mu nawet swojej wolnej woli.
  Brrrrrrrrrrrrr.
  " Królestwo Boże nie jest z tego świata" więc nie podejmujemy akcji imperialistycznych, szowinistycznych i zaborczych, ale bronić swego musimy. - Nie wolno nam się dać zwyciężyć złu.

  A wyżej było:
  "Mt 10,34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową17; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy18. 37 Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. 38 Kto nie bierze swego krzyża19, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. 39 Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je."

  Jest więc hierarchia wartości, są i priorytety wartości, są dzieła Boże i misje, jest współpraca z Bogiem w drodze do celu łask Bożych, ale na codzień powołania.
  Jak można rezygnować z powołań i jeszcze adresować swoje wypowiedzi do wierzących?
  Czy to głupota, czy obłuda i sabotaż, życzenie odbiorcom tych wystąpień źle?
 • @Rzeczpospolita 13:20:09
  Panu to na tą wklejkę indoktrynacyjną syjonistów już odpowiedziałem pod swoją notką "Wiara katolicka..."
 • @miarka 21:36:06, piszą tu o tobie i wszystkich innych fałszywych prorokach.
  .  (Jan.15:16)
  ''Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem...''  _____________________________________________________


  (Łk 21,5-11)

  Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, powiedział:

  Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony.

  Zapytali Go: Nauczycielu, kiedy to nastąpi?
  I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie?  Jezus odpowiedział:
  Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. !!!!


  Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem (!!!!!!!!!!!!!!!!) i będą mówić: Ja jestem oraz: Nadszedł czas.


  Nie chodźcie za nimi. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  I nie trwożcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach.

  To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec.

  Wtedy mówił do nich:
  Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. !!!!!!


  Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  ''Wielu bowiem jest powołanych, lecz niewielu wybranych.'' (Mat22:14)
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Bogumi boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 15:46:12
  Nie rozumiem czemu się mnie czepiasz?
  Czy ja próbuję coś nowego tworzyć?
  Czyż Bóg gdzieś zabrania obrony koniecznej?
 • Autor
  Jak ja mam rozumieć ten wpis.Czy to jest namowa do poparcia obcej agentury i kolaboracji?
 • @goat 20:15:45 witam
  to jest unaocznienie proroctwa z Apokalipsy:

  "(1) Potem ujrzałem innego anioła - zstępującego z nieba i mającego wielką władzę, a ziemia od chwały jego rozbłysła. (2) I głosem potężnym tak zawołał: Upadł, upadł Babilon - stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, (3) bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi doszli do bogactwa przez ogrom jej przepychu. (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: (5) bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie." (Ap 18:1-5 BT)
 • @miarka 14:09:10
  /Ale głupoty piszesz/
  do jakiego stopnia te głupoty?
  Ci na obrazkach poniżej też nie dają się zwyciężać złu?

  https://m.neon24.pl/0a72b4b4ba9e661fe05ac6f5644dac56,14,0.jpg

  https://m.neon24.pl/26c8e0af494c8d3fd8d791623148d0ee,12,0.jpg
 • @roux 20:37:12
  Pierwszy obrazek to podejrzany (czy ten ksiądz odprawiał pod przymusem?), ale drugi wydaje się być jak najbardziej w porządku - jakaś partyzantka - obrona konieczna. O co tu chodzi?
 • @miarka 22:11:55
  przyjrzyj się mundurom feldgrau, to Wehrmacht

  Tu lepiej widać:

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/27/Bundesarchiv_Bild_146-2005-0193%2C_Feldgottesdienst_für_deutsche_Soldaten.jpg

  Datei:Bundesarchiv Bild 146-2005-0193, Feldgottesdienst für deutsche Soldaten.jpg
 • @roux 22:24:49
  U mnie nie idzie tego wyświetlić ale to i tak nieważne. To tylko jpg, obrazek, a on niewiele znaczy bez opisu.
  Podniecać się obrazkami? - To nawet w Biblii było wykpiwane. Ja pytałem o opis.
 • @miarka 23:57:49
  może ten się wyświetli?

  http://rheinische-geschichte.lvr.de/sites/default/files/external-resources/images/Iview/digicult_derivate_00013383%2FLVR_ILR_0000119643.jpg/full/600/0/default.jpg
 • @roux 07:47:50
  No nie wiem. Ja bym tu radykalnych wniosków nie wyciągał.
  Sam obrazek może pokazywać nawet dobrych wehrmachtowców w przeddzień odmowy niemoralnego rozkazu.
  Razem jest tu pokazany kontakt Kościoła z ludem Bożym, nic politycznego w złym sensie, nic interesownego.
  Na pewno uczestnicy tej mszy świętej nie mają intencji trwania w złu czy pochwały odczłowieczenia i zbrodni.

  Ja tu mam za to w pamięci inny obrazek z Mszy Świętej z Okrągłostołowcami ustawionymi do zdjęcia w rzędzie i z prawą ręką na sercu... a wiadomo że dalej wszystko co najgorsze dla Narodu Polskiego i systemu wartości wspólnego jako narodowy, rodzinny, ludzki i ... katolicki.
  Ich "katolicyzm": to śmiało mogę zanegować. - Zawsze jak coś miało być do przegłosowania dla nas złego, to choć byli niby między sobą w oficjalnym, fasadowym, pod publikę i propagandę sporze na "bij, zabij" - totalna władza z totalną opozycją i zawsze dobrą zmianą, DOKONYWAŁA SIĘ JAKAŚ ZDRADZIECKA AKCJA między nimi jak między dobrym i złym gliną, równouprawniającymi dobro i zło.
  - W efekcie zawsze głosowali za tym co było dla Narodu Polskiego, jego Ojczyzny i jego państwa NAJGORSZE .
  Czy nasze wnuki zrozumieją że mogliśmy tego nie zauważać i za szable nie łapać?
  To poważne pytanie!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY