Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Nie kupuj w IKEA bo … skleją ci lepę na ryja?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Młodzież Wszechpolska ogłasza bojkot sklepów IKEA, broni „wartości chrześcijańskich” zwiększając „świadomość konsumencką” klientów.

 Młodzież Wszechpolska ogłasza bojkot sklepów IKEA, broni „wartości chrześcijańskich” zwiększając „świadomość konsumencką” klientów. Co rozumieją pod pojęciem „wartości chrześcijańskich”, nie wiadomo.


 

Oświadczenie Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich

w sprawie narzucania ideologii LGBT

2. W tym kontekście trzeba uznać za niedopuszczalny z punktu widzenia prawa ale przede wszystkim przyzwoitości i zdrowego rozsądku atak przypuszczony na pracownika IKEI, który nie życzył sobie w miejscu pracy indoktrynacji LGBT. Niepokoi, że wypowiedzi pod jego adresem są pełne agresji i pogardy. Odziera się go z godności ludzkiej i odmawia mu niezbywalnych praw. Tymczasem wolność sumienia i wyznania jest miarą demokracji. Agresja zaś i pogarda nie są Polsce potrzebne, burzą pokój społeczny, sieją niepewność i poczucie zagrożenia. Jakże łatwo ale też jakże niebezpiecznie jest przeciwstawić człowieka drugiemu człowiekowi! Konstytucja Rzeczypospolitej nie tylko gwarantuje każdemu wolność wyznania ale też chroni przed ingerencją w przekonania osobiste wbrew woli zainteresowanego. Równocześnie nieuczciwym intelektualnie jest reagować w Polsce na cytaty z Pisma Świętego, jakby kultura europejska nie wyrastała z logiki chrześcijaństwa. Nie można nazwać tego inaczej jak tworzeniem wirtualnej rzeczywistości i narzucaniem przekonań przy wykorzystaniu pozycji silniejszego. Kiedyś król polski Zygmunt II August oświadczył „Nie jestem królem waszych sumień”. Tym bardziej pracodawca nie ma i nie może sobie uzurpować takiego prawa.

Świdnica, 5 lipca 2019 r.

                                               ♦♦♦

„IKEA prześladuje katolików?

Sprawa wybuchła kilka dni temu. Instytut na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris” nagłośnił przypadek pracownika sieci IKEA, który miał zostać zwolniony z pracy „za cytowanie Biblii”.

Co się tak naprawdę wydarzyło? 18 maja firma na swoim wewnętrznym forum opublikowała – z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii – krótki artykuł o tym, że żaden jej pracownik nie może być dyskryminowany w pracy ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową.

Jeden z pracowników napisał w komentarzu: „Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: «Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich». A także: «Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich»”.

Firma wezwała autora komentarza na rozmowę, a potem zdecydowała o rozwiązaniu z nim umowy.

Były już pracownik i wspierający go Instytut „Ordo Iuris” twierdzą, że stracił pracę bezprawnie. Polska konstytucja gwarantuje przecież każdemu obywatelowi prawo do wyrażania poglądów. IKEA broni swojej decyzji, podkreślając w oświadczeniu, że „otwartość na inne poglądy nie może stać się przyzwoleniem na słowną agresję wobec innych”. (..)

Przytaczanie fragmentów Biblii wyrwanych z kontekstu jest przykładem niebezpiecznej ignorancji, a nie pogłębionej wiary

Z drugiej strony – powodem zwolnienia były nie tyle same przekonania mężczyzny, co uwłaczający godności drugiego człowieka – konkretnie osób homoseksualnych – sposób ich wyrażenia. Oprócz słusznie podnoszonego konstytucyjnego prawa do przedstawiania własnych poglądów, wchodzi tu w grę jeszcze zakaz obrażania innych oraz ich dyskryminacji.

Sprawa znajdzie finał w sądzie pracy. Mnie interesuje jeszcze inny jej aspekt, a mianowicie religijna mentalność niemałej części moich współwyznawców, ta zaś dobrze wyraża się w reakcji zwolnionego pracownika i jego obrońców (petycję wzywającą sieć IKEA do „zaprzestania łamania sumień pracowników” podpisało w internecie już niemal 20 tys. osób). W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” mężczyzna mówi, że poprzez zamieszczony komentarz przyznał się „do wartości chrześcijańskich”. „Wykluczono mnie z pracy za moje poglądy, za to, że przyznałem się do Chrystusa” – twierdzi i apeluje: „nie możemy pozostać bierni wobec walki z wiarą katolicką”.

Ambitne deklaracje. Tyle tylko, że komentarz pana Tomasza (tak się przedstawia w mediach) niewiele ma wspólnego z „wiernością Chrystusowi” i „wartościami chrześcijańskimi”, jest za to obraźliwy dla innych pracowników. (…) Praktykowanie chrześcijaństwa nie może więc polegać na wyrywkowym cytowaniu fragmentów Biblii w celach walki ideologicznej.  (…)

Postawa zwolnionego pracownika sieci IKEA oraz wielu jego obrońców raz jeszcze potwierdza zjawisko, o którym teologowie piszą od lat – świadomość religijna znacznej części polskich katolików jest płytka, zaś ich codzienne funkcjonowanie jako wierzących w Boga sprowadza się często do bycia „znakiem sprzeciwu” wobec „złego świata”.

Kiedy brakuje wiedzy i refleksji, zaczyna się frustracja. Warto, żeby oburzający się na „zły świat” katolicy zadali sobie niepokojące pytanie: czy ich cierpienia zawsze są spowodowane „przyznaniem się do Chrystusa”? Czy nie ponoszą raczej konsekwencji własnej agresji, ignorancji, braku wrażliwości i zwykłej głupoty? Albo jeszcze inaczej – czy często spotykane wśród wierzących kontestowanie rzeczywistości i pomstowanie na moralne zepsucie otoczenia, wynika zawsze z troski o zbawienie – swoje i innych? Czy może raczej jest efektem osobistego zagubienia w pluralistycznym społeczeństwie i niezrozumienia, że inni mogą wyznawać nieco inne wartości?

Świadomość, że cierpi się w imię wiary, jest dla niektórych zapewne pocieszająca. Tyle tylko, że może to być po prostu fałszywa świadomość, poprawiająca samopoczucie iluzja.”

Damian Jackowski, więź.pl

 

Zdjęcie: Twitter

 

 

KOMENTARZE

 • @
  W uzupełnieniu inkryminowany artykuł IKEA;

  https://ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/Artykul_2.png
 • @
  Zaraz bojkot.
  Wszyscy homoseksualiści robią zakupy tylko w IKEA.
 • Autor 5*
  „Kiedy brakuje wiedzy i refleksji, zaczyna się frustracja. Warto, żeby oburzający się na „zły świat” katolicy zadali sobie niepokojące pytanie: czy ich cierpienia zawsze są spowodowane „przyznaniem się do Chrystusa”? Czy nie ponoszą raczej konsekwencji własnej agresji, ignorancji, braku wrażliwości i zwykłej głupoty?
  (...)

  Świadomość, że cierpi się w imię wiary, jest dla niektórych zapewne pocieszająca. Tyle tylko, że może to być po prostu fałszywa świadomość, poprawiająca samopoczucie iluzja.”

  Odnoszę wrażenie, że zarówno ci wojujący z LGBT katolicy jak i Episkopat, traktują zasady moralne wybiórczo. Tzn. wybierają sobie niektóre z nich jako oręż na konkretnego przeciwnika, często politycznego, nierzadko współpracując z rządem, który ich hojnie sponsoruje.

  Tymczasem kompletnie się pogubili, zamiatając pod dywan kwestię pedofilii w kościele oraz jej ukrywanie przez wysokich rangą hierarchów.

  A może to nie przypadek? Może to nie pogubienie? Może to kierowanie uwagi i ostrza wymiaru sprawiedliwości na środowisko LGBT i odwracanie od pedofilii w „koloratce”?


  Pozdrawiam
 • @via vitae 12:17:40
  https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwiadomosci.dziennik.pl%2Fnauka%2Fartykuly%2F598686%2Cpolacy-linia-genetyczna-badania-pramatki-europy.html%3Ffbclid%3DIwAR0btHaV-ixoSOnLTtG15-vWl87V8m_5Z-qNy8aG5cOiAt6KzQenDMbIG4Q&h=AT1_glvjrhyr00iUGTGbM5vNWx6LAIIbnwxwKh3_kj0Zsmh_6uuQSWHBrXFWdha9P4H83YmvTkdJnaf0UM7hHkykLgon__RLL8eXi3ZwM89OpBFQVY2rNe7Q0apff_MfVsxvba5ee8G3k_j3Fm2Yq6HK8SLpewOgólnie chodzi o coś wiecej niż starcie między religiami.
 • @dlaczego ja 15:30:23
  https://youtu.be/-h263fCxNqg?fbclid=IwAR0Snm_OmO_WGdBNBJyXYNdBynVlfYmRKugFEm5jhXUbUT_zyJ8SvFu0_Ws
 • @dlaczego ja 15:30:23
  https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Frobertbrzoza.pl%2Fpost%2Fskala-zdrady-narodowej-nie-ma-analogii-w-calej-historii%3Ffbclid%3DIwAR33_5FLDyvfwtWxX-EVsefRVePVEzFvBtUA1kFj0NCixXq4jGpBNC7f89Y&h=AT1TawS0ytBwC4kSpWIomU8_gHpk0mhWvn6nz9HlMmTsGrjbP0RZ_8R_NZBOy_xjvJnuIac7ha-0Cw2Y7NXxgaLFfvt9U34acdVm79UC-_icKhlajbEht-o5oW4XB979GxKZRT4FQNS2N_ONQOPfduyUC_8I8w
 • Starły się dwie ideologie,
  Słabszy - pracownik vs. korporacja - przegrał.

  Tyle.

  Czy powinien być zwolniony z pracy za swoje przekonania?
  Absolutnie nie!

  W prawdziwej demokracji - nie. Jego reakcja była odpowiedzią na indoktrynację LGBTQIRESZTAALFABETU.

  W rzeczywistej demokracji nikt by nie pouczał pracownika o politycznej poprawności, np., że powinien pytać o partnera, nie o małżonka. Tego typu wytyczne dobre są dla pracownikow socjalnych, którzy mają do czynienia z szeroką gamą nieszczęśliwych osób, które życie ciężko doświadczyło, a nie dla przeciętnego Kowalskiego.
  To jest indoktrynacja, podobnie jak indoktrynacją by było, gdyby ten pracownik rozpowszechniał swoje biblijne poglądy.

  „Demokracja”, w której my żyjemy, jest tylko teoretyczna, o czym na własnej skórze przekonał się ten pracownik.
 • @via vitae 12:17:40 witam
  Episkopat odwraca uwagę publiczności od własnych ciemnych spraw, to oczywiste. W przeciwnym razie nie kompromitowałby się aż tak bardzo.
  Pozdrawiam
 • @Lotna 15:41:31 witam
  Skoro korporacja propaguje LGBT, to prawdziwy chrześcijanin powinien stamtąd odejść na własne życzenie.
  Są granice wyznaczone przez sumienie każdego człowieka.
  Czy chrześcijanin mógłby pracować w domu publicznym, albo w firmie naciągającej klientów na zakup niepotrzebnych (ale za to bardzo drogich) garnków, cudownych materacy itp?

  Natomiast akcja MW przed sklepami Ikea, ulotki za szybami samochodów, to już przesada.
  Następnym krokiem może być lepa na ryj klienta, przy biernej, jak zwykle, postawie policji.

  Pozdrawiam
 • @roux 19:10:31
  „Skoro korporacja propaguje LGBT, to prawdziwy chrześcijanin powinien stamtąd odejść na własne życzenie.”

  Po pierwsze- korporacja nie powinna indoktrynować swoich pracowników, nawet propagując LGBT.

  Skoro „prawdziwy chrześcijanin” powinien, jak twierdzisz, odejść stamtąd na własne życzenie, to również „prawdziwy chrześcijanin” nie powinien u nich kupować, a nadto powinien poinformować o ich praktykach innych „prawdziwych chrześcijan”. Bądź konsekwentny w swoim rozumowaniu.
 • @roux 19:10:31
  Doprawdy nie wiem, co to jest „lewa na ryj klienta” albo „skleją ci lepę na ryja”.
  Czy byłbyś uprzejmy przetłumaczyć na język polski?
 • @Lotna 20:56:08
  to w slangu używanym w pewnych kręgach młodzieżowych znaczy "dać w mordę" ;-))
 • @Lotna 20:54:11
  /nie powinien u nich kupować/ masz rację.
  Jestem ciekaw, jaki skutek odniesie nawoływanie do bojkotu IKEA
 • IKEA to firma prywatna.
  Ja też powinienem mieć prawo do tego, ze nie będę robił interesów z pederastą, łusym, Murzynem. I nikomu nic do tego.
  Ale jako klient mam prawo do bojkotu (tak jak bojkotować mnie mogliby pedryle, łysi, Murzyny) i taki będę stosował. Inna sprawa, ze do najbliższej IKEI to mam ze 130km . Ale czasami bywam i wtedy wydaję ze 2000 zł na raz. I już na mnie zarobią
 • Nowo zatrudnieni w IKEA
  https://pbs.twimg.com/media/D_CJ7OfXoAAP-E6.jpg
 • @Wican 13:18:07
  Byłem kilka razy. Najbardziej wstrząsający był pierwszy raz. W otoczonym taką estymą i modnym sklepie spodziewałem się wielu fajnych rzeczy, gdzie pewnie na wiele nie będzie mnie stać i będę cierpiał.
  Ta niewyobrażalna tandeta i bezguście to był dla mnie autentyczny szok i do dzisiaj nie rozumiem dlaczego tak wielu Polaków, czyli ludzi rozumnych, kupuje ten badziew na zasadzie owczego pędu.

  Mój bojkot niewiele zmieni. Raz zastanawiałem się nad śmieszną fototapetą, ale ostatecznie też zrezygnowałem. Teraz nie kupię nawet super modnej i z pewnością ekologicznej, z nordyckiej sosny - wykałaczki.
 • @Torin 18:27:49
  To gdzie ten pacjent pracuje?

  https://pbs.twimg.com/media/D-QgJ9jXoAIl27Q.jpg
 • @Torin 18:27:49 witam
  Mają tam jeszcze hotdogi po 1 zł, i kotlety schabowe po 5 zł w niedzielę ;-))
  a teraz przyjdzie wszystko rzucić, bo MW nie żartuje

  https://g3.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/2923000/2923577-rzecznik-prasowy-mlodziezy-wszechpolskiej.jpg

  zdjęcie PAP
 • @Husky 18:39:39 zaraz wezmą się za Paetza, arcybiskupa
  "Przepraszam Piotra Halliopa za naruszenie jego dóbr osobistych w postaci godności oraz nietykalności cielesnej, które nastąpiły w latach 1986–1994, a których dopuściłem się pełniąc posługę kapłańską" – napisał emerytowany profesor KUL."
  "Pisemne przeprosiny to wykonanie wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie wydanego w marcu tego roku. Sąd apelacyjny uwzględnił w tym zakresie apelację złożoną przez Halliopa od wyroku Sądu Okręgowego w Lublinie, który nakazał księdzu Walerianowi S. przeproszenie Halliopa za naruszenie jego godności i nietykalności cielesnej, ale w treści tych przeprosin nie było sformułowania, że dopuścił się tych czynów "pełniąc posługę kapłańską".
  Piotr Halliop powołując się na wyroki sądowe zwrócił się do Prezydenta RP z prośbą o odebranie przyznanych księdzu Walerianowi S. orderów i odznaczeń. Ks. Walerian S. został oznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2008 r. przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. "W postępowaniach sądowych udowodniłem, że molestował mnie seksualnie" - napisał Halliop w piśmie do prezydenta.
  https://lublin.onet.pl/lublin-ksiadz-przeprosil-za-naruszenie-nietykalnosci-cielesnej/bz9kcj6
 • @roux 21:35:28
  redaktor Ziemiec z TVP bojkotuje IKEA od środka ;-)

  https://pbs.twimg.com/media/D_HPKAdWsAEg6g-.jpg
 • @Lotna 15:41:31 "Starły się ideologie" ? - wszystko zostało starannie opracowane i jest pieczołowicie ogłupionemu i
  bezradnemu już społeczeństwu wmuszane.
  - - - Demokrat = DEMOS-CRATOS = Ludu Władza = SOCIAL-IZM - -  Wszystkie "IZMy" zostały wymyslone przez ELITY jako narzędzia PROPAGANDY do MANIPULACJI ogłupiałego "DARMOWĄ" PAŃSTWOWĄ edukacją ludu.

  Wywoływanie STRACHU i poczucia ZAGROŻENIA, oraz skłucanie grup społecznych, jest najlepsza formą rządzenia masami ludzkimi.


  "Im bardziej coś się zmienia tym bardziej pozostaje takie samo"
  TO WSZYSTKO JUŻ BYŁO!!! -
  w Sodomie, Atenach, Rzymie, Paryżu, Londynie, Berlinie, MOskwie,... i
  Brukseli...


  http://pressmania.pl/wp-content/uploads/2016/11/12037993_10207551599177417_5364474444481192543_n-500x258.jpg


  http://m.neon24.pl/c9205f3d53dad9ab45b1ffc913441343,14,0.jpg  http://m.neon24.pl/8d68130eff2e5fe9b305e1b0203e34fa,14,0.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • @Husky 16:34:20
  Zboczenia trzeba leczyć, a nie promować! A sianie publicznego zgorszenia chyba ma jakiś paragraf w prawie karnym? Do dzieła prokuratorzy i sędziowie...Jak można wmawiać ludziom, że zboczenie jest normą? Zboczeniem jest pociąg do osób tej samej płci. To jest problem psychiczny, i zadanie dla psychiatrów.
 • @Husky 18:39:39
  NIE - dla publicznego pokazywania formacji LGBT! Precz z degeneracją społeczeństwa i wmawianiem, że zboczenie to "normalność". Pierwsza jaskółka. Dziś przeczytałem, że w USA spadło po raz pierwszy poparcie dla afirmacji pederastii, szczególnie wśród młodych ludzi. Trend odwraca się. Bardzo wolno. Czyż nie wspaniała wiadomość? Jest sprawa taka, że walić lewaka trza w czerep jego nadęty. Nie będzie nam tu do gardeł skakał zboczeniec jakiś walnięty.
 • @Husky 18:39:39
  https://burners.me/2019/07/10/another-pedogate-researcher-suddenly-dies-rip-tracy-twyman/amp/?_twitterimpression=true
 • Polacy przeciwni postulatom środowisk LGBT a tymczasem:
  Przed jedną z największych na świecie homoseksualnych parad o. James Martin SJ celebrował mszę, podczas której powiedział „katolikom LGBT”, aby byli pełni nadziei, ponieważ papież Franciszek ma „przyjaciół LGBT” i „mianował wielu kardynałów, arcybiskupów i biskupów wspierających LGBT”. O. Martin jest konsultorem watykańskiego sekretariatu ds. komunikacji i prowadzi kampanię na rzecz większej akceptacji homoseksualizmu w Kościele katolickim. Wieczorem 29 czerwca sprawował mszę w nowojorskiej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, znanej ze swojego „duszpasterstwa LGBT”, które lekceważy naukę Kościoła na temat seksualności. Jeden z liderów tego duszpasterstwa zbierał fundusze na Planned Parenthood.

  https://bialykruk.pl/wydarzenia/szokujace-slowa-amerykanskiego-jezuity-przed-paradagejow-papiez-franciszek-mianowal-wielu-biskupow-wspierajacych-lgbt-i-ma-przyjaciol-lgbt
 • @Lotna 15:41:31
  LGBTZ! Dlaczego pedofile, nekrofile, zoofile są poniżani i dyskryminowani!? Przecież to mniejszość seksualna, oni są tacy sami jak my. Polacy... rano do kościoła, wieczorem do urny wyborczej i głosują sodomię. Nie ma się co przejmować tym narodem, bo jest skończony - chyba, że cudem zmądrzeje, albo znajdzie mądrego wodza.
 • @roux 19:10:31
  Afiszowanie się ze zwierzęcymi instynktami(żeby to chociaż były zwierzęce), jest obrzydliwe i żenujące. Trzeba mieć porządnie nasrane w głowie żeby to robić publicznie. A ja chciałbym wreszcie doczekać momentu, żeby dyskutować przy otwartej przyłbicy i w oczywistym entourage i symbolice. Wszyscy się z czymś identyfikujemy, jakieś prawdy wyznajemy, wyglądamy jak wyglądamy i w ten sposób tworzymy zbiorowość, społeczność, państwo. To proszę, symbolicznie - facet z krzyżykiem na szyi, facet z jarmułką na głowie, kobieta w ciąży (nawet ubrana w spodnie) jest babą, przepuszczający w drzwiach kobietę - facet. I wszystko oczywiste. A więc proszę, pederasta w miejscu publicznym powinien ciągnąć za sobą wyro, mieć w klapie znaczek, ikonkę wyra/legowiska, cokolwiek identyfikujące jego obsesje, całe jego jestestwo i poglądy. Siedzi poseł Biedroń w studio TV - siedzi na wyrze dyskutując, idzie ulicą - ciągnie za sobą wyro. I wszystko jasne i jakie ułatwienie. Jaka tam tęcza, to nieporozumienie i zupełnie z czym innym się kojarzy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY