Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Halloween - święto szatańskie czy…katolickie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Znawcy tematu są, w zasadzie, jednomyślni

 Red. Tomasz Terlikowski:

 
„Halloween wywodzi się z anglosaskich tradycji druidycznych i odwołuje się do kultu duchów, o czym obchodzący go ludzie nie zawsze wiedzą. Dla chrześcijanina każdy kult duchów może być demoniczny i w ten sposób niebezpieczny. Pewne gesty i symbole mają swoje konsekwencje, niezależnie od tego, czy ludzie je wykonujący mają mają tego świadomość, czy nie. Może się zdarzyć, że wbrew naszej woli przywołamy siły, z którymi na pewno nie chcielibyśmy mieć nic do czynienia.
Cały kontekst tego święta jest druidyczny, przejęty przez rozmaite kulty neopogańskie, a czasami wprost satanistyczne. To zabawa z duchami, a to zawsze kończy się niebezpiecznie. Nawet to "niewinne" przebieranie się za duchy to w gruncie rzeczy odwoływanie się do duchów nieczystych. Następnie hasło "cukierki albo psikus", czyli dając dzieciakom cukierka zyskujemy święty spokój, w sferze symbolicznej oznacza kupowanie od duchów spokoju za cukierki.”
 
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski:
 
Krystyna Różańska-Gorgolewska: Na ile takie święto Halloween może być niebezpieczne? Mówi się o źródłach okultystycznych tego święta, o tym, że to może jakieś zagrożenia duchowe ze sobą nieść.
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski: Może nieść. Obecna cywilizacja jest słaba duchowo. Bardzo często, pod wpływem tych satanistycznych wpływów, prawie demonicznych, może to bardzo negatywnie wpływać na psychikę człowieka i równocześnie nic pozytywnego nie wnosi. Gdyby to była tylko zabawa to jeszcze pół biedy, ale te spotkania niosą elementy satanistyczne, czyli atakowania Boga, atakowania dobra, gloryfikowania zła. Stąd maleńki krok do jakiejś zbrodni, czy załamań psychicznych, ale do faktycznego wyrządzania zła.
Krystyna Różańska-Gorgolewska: Czy spotkał się ksiądz z przykładami realnego złego wpływu, złych konsekwencji Halloween w swojej posłudze duszpasterskiej?
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski: Spotkałem się z jedną bardzo niebezpieczną rzeczą, że ludzie mający duże problemy psychiczne, a takich jest bardzo wielu, bo to jest choroba cywilizacyjna, niestety pod wpływem takich zachowań mogą popaść w jeszcze większą depresję. To nie niesie żadnego pozytywu. Dyskoteki, urodziny czy imieniny - proszę bardzo - ale jeśli idzie się na wydarzenie, gdzie się bez przerwy mówi o diable, czarownicach - niby jest to zabawne, ale w rzeczywistości jest to bardzo silne oddziaływanie na naszą podświadomość - wtedy zdarzają się przypadki [niebezpieczne].
 
Katolickie korzenie Halloween
 
„Wszyscy słyszeliśmy zarzuty: Halloween jest pogańskim rytuałem sięgającym swoimi korzeniami do jakiegoś przedchrześcijańskiego święta, kultywowanym przez celtyckich druidów, którzy uniknęli kościelnego ucisku. Nawet dziś współcześni poganie i czarownice celebrują to starożytne święto. Jeśli pozwolisz swoim dzieciom bawić się w „cukierek albo psikus”, zaczną czcić diabła i pogańskich bożków.
Nic bardziej mylnego. Korzenie Halloween są w rzeczywistości bardzo chrześcijańskie i w dużej mierze amerykańskie. Halloween przypada na 31 października z powodu papieża, a związane z nim obrządki są rezultatem średniowiecznej pobożności katolickiej.
To prawda, że starożytni Celtowie z Irlandii i Wielkiej Brytanii obchodzili niewielkie święto 31 października – tak jak w ostatnie dni każdego miesiąca w roku. Jednak Halloween przypada w ostatni dzień października z uwagi na uroczystość Wszystkich Świętych , czyli „All Hallows” 1 listopada. Święto ku czci wszystkich świętych w niebie było wcześniej obchodzone 13 maja, ale papież Grzegorz III (741 r.) przeniósł je na 1 listopada – dzień poświęcenia Kaplicy Wszystkich Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Później, w latach IX w., papież Grzegorz IV ustanowił powszechne obchody tego święta na całym świecie. W taki sposób święto dotarło do Irlandii. W przeddzień święta, odbywało się wieczorne, wigilijne czuwanie przed świętem Wszystkich Świętych, zwane Wigilią Wszystkich Świętych – „All Hallows Even”, czy też „Hallowe’en”. W tamtych czasach Halloween nie miało jakiegoś większego znaczenia dla chrześcijan czy dawno wymarłych celtyckich pogan.
W 998 r. Św. Odylon, opat potężnego klasztoru w Cluny na południu Francji, zapoczątkował także zwyczaj obchodów 2 listopada. Był to dzień modlitwy za dusze wszystkich zmarłych. Święto to, zwane Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny), rozprzestrzeniło się z Francji na resztę Europy.
Tak więc odtąd Kościół miał święta poświęcone wszystkim znajdującym się w niebie i wszystkim znajdującym się w czyśćcu. A co z tymi, którzy znajdowali się w innym miejscu? Wygląda na to, że irlandzcy katoliccy wieśniacy zastanawiali się nad nieszczęsnymi duszami, które znalazły się w piekle. W końcu, jeśli dusze w piekle zostaną pominięte, gdy będziemy świętować tych, którzy są w niebie i czyśćcu, mogą być na tyle niezadowolone, by przysparzać jakichś kłopotów. Pojawił się więc zwyczaj uderzania w garnki i patelnie podczas „All Hallows Even”, aby potępieni wiedzieli, że nie zostali zapomniani. Tak więc przynajmniej w Irlandii, zachowała się pamięć o wszystkich zmarłych bez wyjątku – nawet jeśli duchowni zbytnio z tym nie sympatyzowali i nigdy nie pozwolono na obchodzenie Dnia Wszystkich Potępionych w kalendarzu liturgicznym.
Następnym razem, gdy ktoś będzie twierdził, że Halloween jest okrutnym fortelem, by wciągnąć twoje dzieci w kult diabła, proponuję opowiedzieć mu o prawdziwym pochodzeniu All Hallows Eve (Wigilii Wszystkich Świętych) i zaprosić go do odkrycia jego chrześcijańskiego znaczenia, a także do odkrycia znaczenia dwóch większych i bardziej znaczących katolickich świąt, które po nim następują.”
_______________________________________________________________
o. Augustyn Thompson OP – wyświęcony w 1985 r., Jest profesorem historii w Dominikańskiej Szkole Filozofii i Teologii w Berkeley w Kalifornii, członek Core Doctoral Faculty of the GTU, American Catholic Historical Society, American Historical Association, American Society of Church History, The Medieval Academy of America, Iuris Canonici Medii Aevi Consociatio (International Society of Medieval Canon Law). 
 
Dla otrzeźwienia i odczadzenia:
 
ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie. (6) Tak samo ich miłość, jak również ich nienawiść, jak też ich zazdrość - już dawno zanikły, i już nigdy więcej udziału nie mają żadnego we wszystkim, cokolwiek się dzieje pod słońcem” (Kazn 9: 5-6 BT)
 
„Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt, bo wszystko jest  marnością. (20) Wszystko idzie na jedno miejsce: powstało wszystko z prochu i wszystko do prochu znów wraca (Kazn 3:19-20 BT)

KOMENTARZE

 • Takich bzdur jeszcze chyba nie czytałem
  Już Mikołaj pochodzi z Turcji, śmiga na Tureckich reniferach. KK jest lepszy od Stanisława Lema i opowieściach o pilocie Pirxe
 • Za chwilę się dowiem
  że Luke Skywalker z "Gwiezdnych Wojen" to ten Łukasz Biblijny
 • @goat 21:29:58 witam
  zapętlili się, biedaki ;-(
  a jednak miliardy ludzi bezgranicznie im wierzy

  pozdrawiam
 • Off topic!
  Porozmawiajmy raczej o tym, do kogo należą kościoły chrześcijańskie, żyjące w pełnej harmonii między sobą i Mesjaszem, of course.

  http://ryszard-opara.neon24.pl/post/151432,historia-chrzescijanstwa-w-polsce-czesc-ii

  Tu znajdziesz drogi Roux podstawę do naszych ew dyskusji w tym temiacie (w komentarzach).
 • @goat 21:21:28
  I co jeszcze? Mikołaj z Turcji nie pochodził, nieuku. Bo wteddy jeszcze Turcji nie było. Płacą ci za robienie z siebie pajaca? Czy taki masochista z Ciebie?
 • @roux 21:38:13
  Nie to co brooklińskiej radzie świadków. Jak tam paweł P. z Żagania? Mój koleś z czasów kibicowskich?Aż mnie zatkało, gdy w Straznicy o nim przeczytałem. Ale potem sie z nim osobiście spotkałem i racjonalnie swoje pobudki mi przedstawił. Kto wierzy wierze brooklynu? Mimo, że Was Coca Cola sponsoruje? Cała ciężarówka Straznicy była wyciągana z ciężarówki coca coli we Lwowie. Sam to widziałem.
  Ale mamona "waszym" bogiem.
 • @Wican 11:03:41
  Człowieku, co ty bredzisz! Przecież szeregowi członkowie ŚJ, są strzyżeni równo. Gdy dają ci na ulicy książeczkę, lub czasopismo, to potem sami z własnej kieszeni za to płacą ciału kierowniczemu, czyli m.in temu panu: https://m.youtube.com/watch?v=H2YosIiBhUM który podobnie jak szeregowy ksiądz, który udziela ci odpustów, chodzi w rękami w kieszeni kiedy akurat nie ma na sobie sutanny. A w takim pisemku czy książeczce i tak może znaleźć się cześć biblijnej wiedzy o Bogu. Sprawdzałem tę wiedzę umawiając się z ŚJ na rozmowę, w której oczywiście próbowali mnie rekrutować, ale poniechali prób. Ich wiedza bije twoją na łeb na szyję!
 • @Wican, matką WSZYSTKICH Re-Ligii (Legionów Ra) jest kości-ół katolicki = Egipt/Fenicja/Grecja/Żym = Baby-lion !!!
  .


  Baby = Dziecko
  Lion = Lew
  = Lwiątko ---- symbol plemienia Judy.
  Bogumił Boguchwał
 • @Oracz 07:13:52 witam
  Kościoły "Chrześcijańskie" należą do władcy świata czyli Szatana, to Babilon wielki. Tak jest napisane w Piśmie świętym


  "(1) Potem ujrzałem innego anioła - zstępującego z nieba i mającego wielką władzę, a ziemia od chwały jego rozbłysła. (2) I głosem potężnym tak zawołał: Upadł, upadł Babilon - stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, (3) bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi doszli do bogactwa przez ogrom jej przepychu. (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: (5) bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. (6) Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie (7) Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku! Ponieważ mówi w swym sercu: "Zasiadam jak królowa i nie jestem wdową, i z pewnością nie zaznam żałoby", (8) dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód; i będzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan, Bóg, który ją osądził. (9) I będą płakać i lamentować nad nią królowie ziemi, którzy nierządu z nią się dopuścili i żyli w przepychu, kiedy zobaczą dym jej pożaru. (Obj 18:1-9 BT)

  Pozdrawiam
 • @Wican 11:03:41 witaj
  Masz jeszcze szansę, pierwszy krok to czytanie Biblii, potem jak trafisz na jakieś wiadomości, których dotychczas nie znałeś (na przykład o rodzonych braciach i siostrach Jezusa), pójdziesz po radę do księdza i zobaczysz jak ksiądz będzie szukał Ewangelii Mateusza w Pismach Hebrajskich (Stary Testament) a jedynym argumentem księdza będzie "Extra Ecclesiam nulla salus", to będzie drugi krok - sam zdecydujesz co dalej robić, ale ostrzegam dla księdza będziesz od tej pory jak trędowaty.

  Pozdrawiam
 • @Oracz „Jedyną nową rzeczą na tym świecie jest historia, której nie znasz” — PRESIDENT HARRY S. TRUMAN
  .  Polecam:

  "Wadcy zała" - Tupper-Saussy
  --- przedmowa

  Wydaje się, że na świecie LUDŹMI, którzy wierzą w spiskową teorię historii, są TYLKO ci z nas, którzy ją studiowali.

  Podczas gdy Franklin D. Roosevelt mógł przesadzić, gdy powiedział:

  „Nic się nie dzieje przypadkowo w polityce; A jeśli tak się stanie, to na pewno zaplanowano to w ten sposób ” .

  Carroll Quigley - ulubiony profesor Billa Clintona na Georgetown University - śmiało przyznał w swojej Tragedii i nadziei (1 9 6 6), że:

  (a) tłumy były już pod kontrolą małej, ale potężnej grupy nastawionej na dominację nad światem i

  (b) sam Quigley był częścią tej grupy....  https://www.youtube.com/watch?v=reDZ_0uRiC8&list=PLf8pXpMRcLXvrorWm9Pf_3oLlnk5vwavJ

  https://elijah1757.wordpress.com/2015/11/09/rulers-of-evil-by-f-tupper-saussy-pdf/  "Wadcy zała" - Tupper-Saussy --- książka pdf  https://elijah1757.files.wordpress.com/2014/11/vatican-assassins-2.jpg
  https://www.abzu2.com/wp-content/uploads/2017/09/not-in-his-image-2.jpg
  https://elijah1757.files.wordpress.com/2015/09/ac-pirate-02b.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • @Oracz, jak zwykle polecam wszystko na tej stronie.
  .  https://www.youtube.com/user/TheBigsib/videos?disable_polymer=1  https://static-1.bitchute.com/live/cover_images/KGCkpBwNClKu/WcF3VJymNISx_640x360.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • @roux 19:14:18
  Co nie znaczy że w tych kościołach nie ma ludu Bożego. Twój Zbór nie jest tu wyjątkiem, ani od chrześcijaństwa, ani od zwiedzenia ,,apostołem" Pawłem i w jeszcze inny sposób.

  Wyjaśnię Ci: w kodzie Biblii, w Apokalipsie Jana, ,,wody" to ludzie żyjący na ziemi. Zgadza się? Tylko postaraj się nie zżymać.

  Czekam na odpowiedź: zaprzenie lub potwierdzenie.


  Cdn..
 • @Oracz 21:22:40
  Tak, "wody" to ludzie, którzy nie znają Boga.

  "(20) Bezbożni zaś są jak morze wzburzone, które się nie może uciszyć i którego fale wyrzucają muł i błoto. (21) Nie ma pokoju - mówi Bóg mój - dla bezbożnych." (Iz 57:20 BT)
 • @roux 21:37:27
  Zuch!

  A ,,kobiety", w kodzie Biblii, w Apokalipsie Jana? Co w/g Twojej wiedzy znaczą?
 • @Oracz 00:12:45
  https://youtu.be/QTbd96blIG0
 • @reflexión 08:43:31
  Na samym początku rysowana jest pięcioramienna gwiazda, lub coś podobnego, i podane kłamstwo: Imperium Rzymskie - już nieistniejące. Mnie tyle wystarczy, żeby zająć się czymś innym.

  Imperium Rzymskie
  http://ocdn.eu/images/program-tv/YjI7MDA_/2073d209b23c7e8fa91b433eccabe863.png

  !
 • @Oracz 10:17:41
  """ Mnie tyle wystarczy, żeby zająć się czymś innym"""

  Wygodna wymówka dla ignorancji....


  Ps.
  Nie jestem zwolennikiem wszystkich postawionych tez w filmie, jednak przywołane fakty historyczne są druzgoczące dla KRK.
 • @reflexión 13:05:59
  Masz ksywkę: reflexión, a brakuje ci refleksji!
 • @reflexión 13:05:59
  Musisz nauczyć się: patrzeć oczami i widzieć, słuchać uszami i słyszeć: https://tiny.pl/t442k

  Heineken story.
 • @reflexión 13:05:59
  Może wtedy byś usłyszał modulację z której wyłania się jakaś harmoniczna. Ale ja nie mam takiej wiedzy i umiejętności, by spróbować akurat temat tego ,,spapranego" dźwięku wziąść na warsztat. Szkoda że tu tak mało specjalistów na linii.
 • @Wican 11:00:40
  A gdzie obecnie leży Patera. Sam poczytaj i to ze zrozumieniem. Wejdz na youtube i poszukaj swojego kumpla po sutannie, takie czerwone serduszko w górnym prawym rogu, i posłuchaj co on bredzi, nie tylko o Mikołaju
 • @roux 21:37:27 NIECH RYCZY Z BÓLU RANNY ŁOŚ!
  Drogi Roux, nie napisałeś nic już od dłuższego czasu. Czyli: albo robisz jak wszyscy Polacy (bo wszyscy Polscy to jedna rodzina - starszy i młodszy, chłopak i dziewczyna) po 12h, zwłaszcza że ciało potrzebuje drogiej jak ... whisky i whiskey, a ktoś musi na to wszystko zarobić, w myśl zasady: ,,ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś - to są zwyczajne dzieje". Jak nie znasz odpowiedzi to mów, brat bratu pomoże! No chyba że liczysz po cichu że mnie licho weźmie w Armageddonie.
 • @Oracz 16:23:27
  robię dłużej niż 12 h, właśnie przejechałem przez Salmopol o "szarej godzinie", na szczęście zakręty są oznakowane, zaraz Ci odpowiem ;-)
 • @reflexión 08:43:31 witaj
  dzięki za link, film jest rewelacyjnie wstrząsający

  pozdrawiam
 • @Oracz 00:12:45
  "Kobiety" w Apokalipsie, to fałszywe religie

  "(4) To ci, którzy z kobietami się nie splamili: bo są dziewicami; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka," (Obja 14:4 BT)
 • @roux 20:09:07
  Teraz uważnie posłuchaj:

  Kobiety w Biblii, w Apokalipsie Jana to są kościoły i zbory chrześcijańskie gdzie nauka główna, z racji ich charakteru jest to nauka faryzeusza Pawła, a więc szatana!

  144000 sprawiedliwych, to są ci, którzy próbowali znaleźć sobie miejsce w tych kościołach i nie mogli, bo czuli że są podporządkowywani pod szatana!

  Cierpieli samotność i ostracyzm, prześladowani przez rodziny zgodnie przepowiednią Chrystusa i Chrystus przez Ducha Prawdy ich nauczał, co też jest przepowiedziane!

  Już teraz znasz Prawdę. A teraz wyjawię ci największy grzech twojego zboru, oprócz oczywistego grzechu powtarzania za faryzeuszem, zabójcą duchowym - Szawłem, Saulem, Pawłem, że Prawo wolności jest przeklęte, a po nim, po jego rzekomym zniesieniu.. zresztą nie będę za szatanem powtarzał. Liczysz na eliminacje przez Boga innego ludu Bożego w Armageddonie! To twój główny grzech!
 • @roux 18:02:03
  Tylko nie jeździj zbyt długo, bo wystawiasz Boga na próbę i oskarżyciel gotów w razie wypadku dać ci 15 lat, za zabicie człowieka, lub ludzi, z zamiarem ewentualnym!
 • @Oracz 21:09:01
  /to są kościoły i zbory chrześcijańskie/ nie ma zgody na określenie "chrześcijańskie" w odniesieniu do fałszywych religii!
  To, że jakiś fastfood sam siebie nazywa restauracją, nie znaczy, że jest restauracją z prawdziwego zdarzenia.

  https://bi.im-g.pl/im/f8/87/16/z23622136V,Naklo-ma-nowego-McDonalda--Ksiadz-poswiecil-budyne.jpg

  (zdjęcie gazeta.pl)

  Lud boży jest jeden, inni, niestety, zostaną wyeliminowani, tak jest napisane. (czego nie może zrozumieć np @Barbara).
  Póki co, każdy ma szansę porzucić Babilon Wielki:
  "(4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli" (Obj 18:4 BT)
 • @roux 21:48:25
  To ile godzin jeździłeś za kółkiem roux, z powodu mamony? Tylko szczerze proszę! Żeby znów nie wystawić Ojca na próbę! Chyba że ojcem jest Paweł z Tarsu. Tego to nawet możesz osobiście wystawić na próbę, pomogę Ci w tym. Aaa tam możesz, Ty go musisz wystawić na próbę!
  To jak: potrzebujesz mojej pomocy?

  Mam nadzieję, że nie chciałeś brata swego przestraszyć tym facetem z miotłą w dłoni? Co roux?
 • @roux 18:02:03
  Salmopol. Ostro!
  Dwa lata temu z Wisły do Limanowej tamtędy jechałem.
  Pozdrawiam
  :))
 • @
  Korzenie halloween są w Irlandii, katolickiej Irlandii.
  A przed tym to nie wiem.

  Ale dziś to dziwaczne święto jest świętem sklepikarzy-biznensu!

  I jest świętem ŻEBRANIA!

  Nigdy nie wysłałabym mojego dziecka, aby żebralo.


  Nie daje też żadnych słodyczy żebrajacym dzieciakom! Niech rodzice kupują im cukierki i czekolady! To jest Norwegia i nie ma potrzeby żebrac, ani uczyć żebrania!

  Kiedy 30 lat temu przyjechałam do Norwegii nie było żadnego święta Halloween! Żaden sklep nie sprzedawał halloweenowych rzeczy. To święto ''znano'' w Norwegii tak samo jak w Polsce TYLKO z filmów amerykańskich.

  Po raz pierwszy spotkałam się z tym świętem (w Norwegii w moim mieście)- czyli z dzieciakami ŻEBRZACYMI słodycze- kiedy nowi sąsiedzi z jakiejś tam wsi przeporowadzili się na naszą ulicę.
  Oni - ich dzieciaki zaczęły ŻEBRACTWO halloweenowe na naszej ulicy.

  NIKT z sąsiadów nie był przygotwany na żebrajace dzieci, ale niektórym sąsiadowm szkoda było dzieciaków, więc dzieciaki dostały to co ludzie mieli w domu, czyli niewiele. Ode mnę nie dostały nic, ponieważ ja żebractwa NIE popieram!

  Ale rodzice dziaciakow byli stanowczy i następnego roku i każdego potem UPARCIE wysyłali swe pocIechy na ŻEBRACTWO.
  Ja też byłam stanowcza i NIGDY nie dałam dzieciakom słodyczy.
  Dzieciaki dorosły i już nie żebraja, bo to WSTYD!

  Ale teraz sklepy są pełne halloweenowych towarów. I okazuje się, że Norwedzy kupują za 1000 koron idiotyzmy halloweenowe.

  Mam nadzeje, że Polacy nie dadzą się, i w Polsce Halloween będzie nieistniejący. Mam nadzieję, że polskie dzieci jak i moje nie będą żebrały!
 • @roux 21:48:25
  Roux uciekanie od odpowiedzi jest też rodzajem odpowiedzi. Lecz ja proszę Ciebie o szczerość! Proszę, przeczytaj powyżej o co poprosiłem Ciebie, by wykazać czy wystawiasz Boga na próbę czy może tego nie robisz, bo tego robić NIKOMU absolutnie nie wolno!
 • @Oracz 06:56:54 dzięki za dobre słowo
  staram się nie wystawiać Boga na próbę, stosuję się do tego, co jest napisane:

  "„Jehowy, swojego Boga, nie wolno wam wystawiać na próbę, jak to zrobiliście w Massie" (Pwt Pr 16:6 PNŚ)

  "Jezus mu odparł: „Powiedziano: ‚Jehowy, swojego Boga, nie wolno ci wystawiać na próbę’” (Łk 4:12 PNŚ)

  "Ani nie wystawiajmy Jehowy na próbę, jak niektórzy z nich wystawili Go na próbę i poginęli od węży" (1 Ko 10:9 PNŚ)

  Ale bardzo Ci dziękuję za przypomnienie, ostrożności nigdy nie za wiele.
  Ja nie pracuję jako kierowca, lecz przejeżdżam codziennie 100 - 150 km, najczęściej po górach.

  Pozdrawiam
 • @Bara-bar 16:13:49 witaj, dzięki za interesujący komentarz
  /Mam nadzieję, że polskie dzieci jak i moje nie będą żebrały!/
  jeszcze tylko, żeby księża przestali żebrać "po kolędzie", (mnie omijają wielkim łukiem)

  Pozdrawiam
 • @roux 21:27:04
  Dobrze czynisz! Dzięki za odpowiedź.

  Tylko powiedz mi w takim razie: kto zniósł Prawo, które w/g kogoś. Kogo? Było ,,przeklęte" i kto ,,stał się przeklętym" ,,znosząc Prawo". Kto? I podług kogo?

  To bardzo ważne pytanie! Zastanów się dobrze czy i jak odpowiedzieć, by nie zgrzeszyć!

  Czy znany jest ci taki tekst: ,,Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien."

  Jeśli stwierdzisz że odpowiedź na któreś z tych pytań narazi Ciebie na grzech to zaniechaj odpowiedzi. Bo spróbowałem zapytać jednego z twoich braci i zabraniał, ale nie zgrzeszył. Zgadnij na które nie mógł biedak odpowiedzieć!

  Możesz sobie dać czas na odpowiedź, tak więc spokojnie!
 • @Oracz 21:45:18
  Przymierze Prawa zniósł Jehowa Bóg, tak jak zapowiedział przez proroka Jeremiasza:

  "(31) Oto nadejdą dni - głosi Jahwe - a z Domem Izraela i z Domem Judy zawrę Nowe Przymierze! (32) Nie jak Przymierze, które zawarłem z ich praojcami, gdym ich ujął za rękę, by wyprowadzić ich z ziemi egipskiej, które to Przymierze moje oni zerwali, chociaż byłem ich Panem - głosi Jahwe. (33) Natomiast to będzie Przymierze, jakie zawrę z Domem Izraela po dniach owych - głosi Jahwe: Złożę Prawo moje w ich wnętrzu i wypiszę je w ich sercu! I będę im Bogiem, a oni będą mi ludem! (34) Nie będą się już pouczać wzajemnie (jeden drugiego) mówiąc: Poznawajcie Jahwe!, lecz wszyscy znać mnie będą od najmniejszego (z nich) do największego - głosi Jahwe. Przebaczę bowiem ich winę i grzechów ich już pamiętać nie będę." (Jer 31: 31-34 Bp)

  To Nowe Przymierze zapowiedział Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy:

  "(20) Tak samo po wieczerzy [wziął] kielich, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze w mojej krwi, która za was będzie wylana" (Łk 22:20 Bp)
 • @roux 19:11:59
  Czyli twierdzisz że:

  Wolno mieć bogów innych (cudzych) obok Boga Ojca?
  Wolno wykonywać przedmioty kultu i pokładać w nich nadzieję, czcić je?
  Wolno wzywać imienia Pańskiego (Boga Ojca, Syna Bożego) do czczych rzeczy?
  Wolno ustalić jakikolwiek inny dzień święty niż szabat (sobota)?
  Że wolno nie czcić (nie szanować) rodziców swoich?
  Że wolno zabijać?
  Że wolno cudzołożyć?
  Że wolno kraść?
  Wolno świadczyć nieprawdę przeciwko innemu człowiekowi (tj bliźniemu)?
  Wolno zazdrościć dóbr, pięknej żony, czy innych owoców obfitości innym ludziom (bliźnim)?

  Uważasz że te prawa ustanowił Mojżesz czy Bóg Ojciec?

  Po co Syn Boży - Chrystus wypełniał te Prawo i po co kazał nam Siebie naśladować?
  Czy nie uznawał on Proroków? Chyba mówił że uznaje, tak jak i Ty, wydajesz się powoływać na proroka Jeremiasza w powyższym wpisie.

  W takim razie; gdy znasz Prawdę objawioną nam Przez Boga i potwierdzoną przez żywot Jego Syna, to kto i kiedy miał unieważnić Prawo i proroctwa Proroków, skoro twierdzisz że są unieważnione?
  Gdy wypełnia się dwa nowo powstałe Prawa, dane od Chrystusa, i naśladuje Go, to czy wolno łamać powyższe Prawo? Czy naturalnym będzie wypełnianie tego Prawa i słuchanie Proroków np Daniela np Jeremiasza? Jednak powołałeś się na Proroka.
  Dwa nowe Prawa: Będziesz miłował Boga swego ze wszystkich sił, oraz wynikające z tego pierwszego: będziesz miłował bliźnich tak jak siebie samego; to czy złamiesz którekolwiek z Przykazań Boga przekazanych przez Mojżesza? Czy rozwiedziesz się z raz poślubioną żoną? Albo czy pochopnie poślubisz niegodziwą kobietę?

  No i dlaczego apostoł Chrystusa: Jakub - twierdzi że złamanie jednego przykazania równe jest złamaniu wszystkich i powołuje się na dwa (dla przykładu) przykazania z Prawa wolności, czyli te które przyniósł od Boga Mojżesz?

  Pytam zatem: skąd Ci się wzięło twierdzić, że to Prawo zostało anulowane?

  Skąd?

  Od kogo padła taka myśl? Na kogo chcesz się powołać? Jeremiasz owszem zapowiedział ,,coś nowego". Tym nowum jest Osoba Chrystusa, który uczył i dalej uczy za pośrednictwem Ducha Prawdy - Ducha Pocieszyciela - Ducha Świętego, którego zapowiedział i który działa tam, gdzie człowiek odrzuca narzucane dziwne nauki od faryzeuszy przeróżnego plazu i sortu!

  Świat tego Ducha nie zna, co też jest przepowiedziane!
 • @Oracz 19:53:27
  Nie twierdzę, że:

  /Wolno mieć bogów innych (cudzych) obok Boga Ojca?
  Wolno wykonywać przedmioty kultu i pokładać w nich nadzieję, czcić je?
  Wolno wzywać imienia Pańskiego (Boga Ojca, Syna Bożego) do czczych rzeczy?
  Wolno ustalić jakikolwiek inny dzień święty niż szabat (sobota)?
  Że wolno nie czcić (nie szanować) rodziców swoich?
  Że wolno zabijać?
  Że wolno cudzołożyć?
  Że wolno kraść?
  Wolno świadczyć nieprawdę przeciwko innemu człowiekowi (tj bliźniemu)?
  Wolno zazdrościć dóbr, pięknej żony, czy innych owoców obfitości innym ludziom (bliźnim)?/

  To jest Boży punkt widzenia, który obowiązuje każdego, kto chce żyć w, bliskim już, nowym świecie.

  Prawo nakazywało składanie ofiar, w zborze chrześcijańskim nikt ofiar nie składa, tak samo jest z sabatami.

  " Chociaż byliście martwi z powodu swoich przewinień i nieobrzezani na ciele, Bóg was ożywił, żebyście byli z nim w jedności. Życzliwie przebaczył nam wszystkie nasze przewinienia, 14 i unieważnił spisany ręcznie dokument, który składał się z postanowień i świadczył przeciwko nam. Usunął go z drogi przez przybicie do pala męki "(Kol 2:13-14 PNŚ)
 • @roux 20:52:03
  Gal3,13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem

  No to skoro tak sprytnie omijasz temat i pytania, to ja teraz za Ciebie odpowiadam: to faryzeusz Paweł - Szaweł - Saul jest autorem tych bluźnierczych słów, które, nawet Wam przez gardło wprawdzie nie przechodzą, ale jednocześnie ukrywacie tego rzezimieszka za swoimi plecami!

  Bo coś Ci za to grozi. Ciekaw jestem czy byłbyś w stanie wypowiedzieć sam we własnym imieniu te bluźniercze słowa?
  Sprawdziłem to przed paroma dniami, na jednym z twoich braci. Facet ten ZBARANIAŁ(!), ale tego bluźnierstwa przeciw Synowi Bożemu i Prawu wolności nie wypowiedział. To jakby: dzielenie przez zero. Takim zerem jest faryzeusz Paweł!

  Czy ja teraz zbluźniłem?

  Drugie pytanie: czy Prawo ,,Mojżeszowe" jak byś to ty nazwał roux, jest od Mojżesza czy jest od Boga?

  Postaraj się jednak odpowiedzieć, a nie kluczyć jak jakiś Chazar!
 • @roux 20:52:03
  Udowodnij mi (ale nie za pomocą zera, jakim jest Paweł) że dzień święty to nie sobota!
 • @Oracz 21:06:11
  Prawo Mojżeszowe jest od Boga
 • @roux 21:09:11
  Brawo! Zobacz roux! Wygląda na to że jesteście ludem Bożym, lecz strach przed odrzuceniem przez bliźnich, w sumie, nie daje wam możliwości pozbyć się tego balastu faryzeuszy!

  Ja to podejrzewałem od dawna! Bo widzisz: 144000 ludzi którzy wyprali swe szaty we krwi Baranka, to są ci, którzy nie weszli pod skrzydła faryzeuszy, więc nie byli wodzeni na manowce przez... księcia tego świata! Jeśli jednak będziecie żyć w/g Prawa Bożego, przestrzegać przykazań, to zbawieni będziecie, ale ominie was wielka nagroda, tj nie znajdziecie się w tej uprzywilejowanej grupie!

  Jaki jest jednak sens tam tkwić, skoro szatan was próbuje zwodzić? Np chce by u was w głowach roiło się przekonanie, że dla dobra zboru trzeba patrzeć na przypadki pedofilii ,,przez palce"!
 • @Oracz 21:07:52
  Napisałem kiedyś, i pewnie jeszcze nie raz napiszę, notkę o założycielu Kościoła Katolickiego, poganinie i mordercy, rzymskim cesarzu Konstantynie, który, nawiązując do kultu solarnego (był tego kultu najwyższym kapłanem), ustanowił w 321 r niedzielę jako dzień poświęcony Słońcu (Solis invictis), dniem wolnym od pracy.

  PS
  Możesz apostoła Pawła nie uważać, lecz to nie zmieni faktu, jest autorem znacznej części Chrześcijańskich Pism Greckich
 • @Oracz 21:20:13
  Widzisz roux. Ja mam przełom od paru tygodni! Zbliżyłem się do Boga, zbliżyłem się do Chrystusa w naśladowaniu Jego - mojego Mistrza i Nauczyciela mojego! I dzieją się wokół mnie cuda! Czyli doświadczam działania Ducha Prawdy!

  Resztę napiszę Ci w prywatnej korespondencji, ale jak wyrazisz na to swoją chęć.
 • @roux 21:24:00
  Ja te fakty o założycielu KRK znam roux.

  Paweł jest założycielem całego chrześcijaństwa, tego nurtu podzielonego i skłóconego ze sobą i zwalczającego się wzajemnie, a nawet (ale to akurat was: śj nie dotyczy) zabijającego się wzajemnie. To paradoks, ale tylko POZORNIE, bo... królestwo szatana takie właśnie jest, bo zbudowane jest na.. kłamstwie!
 • @Oracz 21:20:13
  Nie znam takiego terminu "dla dobra zboru", znam za to termin "dla dobra Kościoła".

  Nie wybieram się do żadnej uprzywilejowanej grupy, dla takich jak ja (mam nadzieję) jest życie tu, na Ziemi.

  "(5) Szczęśliwi łagodni, albowiem odziedziczą ziemię" (Mt 5:5 Bp)

  " (9) Złoczyńcy bowiem będą wygubieni, lecz ci, którzy ufność w Jahwe położyli, posiądą ziemię. (10) Jeszcze chwila, a nie będzie złoczyńcy; spojrzysz na miejsce, gdzie przebywał, a już go nie będzie. (11) Pokorni natomiast posiądą ziemię i radować się będą pełnią pokoju." (Ps 37:9-11 Bp)
 • @roux 21:32:48
  Sam siebie ograniczasz roux! Sam wybierasz - podejmujesz decyzję, ale na skutek zawiłości, za które odpowiada książę tego świata, może być to dla Ciebie trudne. I tu z pomocą przychodzą te słowa Chrystusa:

  Mt10,36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy

  Tak jest. Tak jest, bo tak musi być! Bo to jest proroctwo.

  Całość tego wywodu Chrystusa na pewno znasz na pamięć.
 • @Oracz 21:38:54
  Jednakże nie martw się. Dajmy na to że masz żonę, że z żoną masz swoje gospodarstwo domowe. Wszystko jest możliwe, bo:

  19 Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. 20 Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich».
 • @Oracz 21:26:18
  oczywiście, pisz na PW

  pzdr

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY