Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Niesłychane! Katolicy chcą obalić abp Głódzia!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

..czyli „socjalizm tak, wypaczenia nie” wersja 2019 - kościelna

 „Jako wierzący i praktykujący katolicy i katoliczki, czujemy się zaniepokojeni, zdezorientowani i rozgoryczeni sytuacją w gdańskim Kościele, a w szczególności jego milczeniem w sprawach ważnych i trudnych, bezpośrednio dotyczących Kościoła, który także my, wierni, współtworzymy.

Sytuacja, w której przedstawiciele gdańskiego kościoła dysponując konkretnymi zgłoszeniami dotyczącymi aktów pedofilii i niewłaściwych zachowań w kościele, milczą i nie podejmują czytelnych i zdecydowanych działań mających na celu wyjaśnienie sytuacji i zadośćuczynienie ofiarom w każdej możliwej formie - jest dla nas niedopuszczalna i sprzeczna z duchem chrześcijańskiej miłości i odpowiedzialności.
Reagowanie na postawione w przestrzeni publicznej jasne i konkretne zarzuty dotyczące duchownych stwierdzeniami, że z uwagi na śmierć tych osób niemożliwe jest wyjaśnienie sprawy, uważamy za próbę uchylenia się od odpowiedzialności oraz brak troski o osoby pokrzywdzone działaniami lub zaniechaniami osób duchownych.
W duchu chrześcijańskiej miłości wyrażamy solidarność z wszystkimi osobami, które stały się ofiarami kapłanów działających niezgodnie ze swoim powołaniem i wzywamy wszystkich katolików do niesienia im pomocy. Chcemy, by pociągnięto do odpowiedzialności osoby, które dopuszczają się aktów pedofilskich lub tuszują je. Sprzeciwiamy się próbom lekceważenia problemu pedofilii i przemocy seksualnej w Kościele.
Czujemy się również zażenowani sytuacjami, opisywanymi wielokrotnie w mediach, dotyczącymi stylu kierowania naszą diecezją, braku opieki arcybiskupa nad księżmi, przypadkami mobbingu, niewłaściwego stylu komunikacji, braku dialogu i stylu bycia arcybiskupa, w naszej ocenie dalekiego od ewangelicznej skromności. Wyrażamy solidarność z księżmi, którzy stali się ofiarami przemocy, wzgardy, upokarzania lub lekceważenia ze strony osób, które powinny je wspierać, pomagać im i służyć pomocą i radą w realizacji powołania i zadań.
W odniesieniu do ostatnich doniesień medialnych, nie czujemy się ofiarami systemowego ataku wymierzonego w wiernych, za to czujemy się głęboko wzburzeni faktami w nim okazanymi i niezwykle nas boli, że taki materiał musiał powstać.
Czujemy się poruszeni i zawstydzeni mnogością sytuacji, które nas i cały gdański Kościół stawiają w sytuacjach, gdy trudno jest nam pokazywać katolicyzm jako postawę godną naśladowania, a coraz częściej sprawiają, że jest postrzegany jako zakłamanie, dwulicowość i niezgodność postaw z deklaracjami. Chcemy czuć, że Kościół, który współtworzymy, w praktyce, a nie tylko w słowach realizuje postawę miłości, wrażliwości i odpowiedzialności. Z pokorą i szacunkiem chcemy przeprosić wszystkie osoby, które zostały obrażone i upokorzone słowami przedstawicieli naszego Kościoła.”
 
Nietrudno zauważyć, ze zachowanie protestujących nosi wszelkie cechy zwykłego sabotażu.
Przede wszystkim, dla prawdziwego katolika biskupi są poza krytyką, gdyż według oficjalnego nauczania Kościoła biskup, to ktoś stojący znacznie wyżej ponad zwykłymi śmiertelnikami, niby jakiś grecki heros (ἥρως),czyli półbóg. A wszystko, co jest związane z biskupem ma charakter wielce uroczysty i podniosły.
 
KKK 938 Biskupi, ustanowieni przez Ducha Świętego, są następcami Apostołów; każdy z nich jest "widzialnym źródłem i fundamentem jedności w swoim Kościele partykularnym"
 
Dalej, poważne wątpliwości powinien budzić fakt medialnej pomocy udzielanej protestującym przez GW.
 
"Kościół musi dostać porządnego kopa.
Albo księża coś zrobią, albo kościoły w Polsce opustoszeją. Mieszkałam w Hiszpanii, w Meksyku, wiem, że kościół może wyglądać inaczej - być otwarty, misyjny, wolny od klerykalizmu - mówi Justyna Zorn, organizatorka manifestacji "Zadośćuczyńmy za krzywdy", która w niedzielę odbędzie się w Gdańsku.
Z Justyną Zorn spotykam się na kawie w centrum handlowym we Wrzeszczu. Przez godzinę rozmawiamy o Bogu, wierze, modlitwach, a wokół ludzie jedzą śniadanie, rozmawiają, słuchają muzyki. Pod koniec rozmowy Justyna sięga po telefon komórkowy, by, korzystając ze specjalnej aplikacji, przeczytać na głos fragment Pisma Świętego. Jest to fragment Ewangelii wg św. Mateusza, w której mowa jest o zburzeniu Jerozolimy i przyjściu Chrystusa:
1. Gdy Jezus szedł po wyjściu ze świątyni, podeszli do Niego uczniowie, aby Mu pokazać budowle świątyni. 2 Lecz On rzekł do nich: Widzicie to wszystko? Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony.”
Po trzecie, katolikom nie wolno czytać ani tym bardziej analizować Biblii
 
To, że owi protestujący, prócz medialnego szumu i związanej z nim autopromocji, nic nie osiągną jest pewne.
Hierarchom na pewno nie zaszkodzą, lecz dla zwykłych ludzi ich działanie jest niebezpieczne, gdyż  stwarza iluzję, że pozostanie w KK jest dla nich  bezpieczne. To tak jakby pasażerom „Titanica”, po zderzeniu z górą lodową, tłumaczyć, że aby się uratować, wystarczy zmienić drugiego lub trzeciego oficera.
A Biblia mówi co innego
 
„I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli” (Obj 18:4 BT)
 

KOMENTARZE

 • @
  https://bi.im-g.pl/im/5b/32/18/z25373531V,Protest-wiernych-przed-gdanska-kuria--Chca--by-arc.jpg

  zdjęcie: Agencja Gazeta
 • 5* ciekawe postawy
  " ...trudno jest nam pokazywać katolicyzm jako postawę godną naśladowania, a coraz częściej sprawiają, że jest postrzegany jako zakłamanie, dwulicowość i niezgodność postaw z deklaracjami. Chcemy czuć, że Kościół, który współtworzymy, w praktyce, a nie tylko w słowach realizuje postawę miłości, wrażliwości i odpowiedzialności. Z pokorą i szacunkiem chcemy przeprosić wszystkie osoby, które zostały obrażone i upokorzone słowami przedstawicieli naszego Kościoła.”

  Ja pierdole ....
  roux skąd żeś to chłopie wygrzebał ? Już dawno takiego kretyńskiego apelu nie czytałem. Dobrze że ci ludzie wybierają tylko władze świeckie...bo jaki wyborca takie władze

  pozdrowił
 • @roux 10:14:12
  Pała za tę manipulację:

  "Po trzecie, katolikom nie wolno czytać ani tym bardziej analizować Biblii"

  - pisz, co chcesz, ale nie kłam

  pozdr
 • @MacGregor 11:05:22
  Co wnikliwszym wolno, ale pod czujnym okien wyznaczonych do tego faryzeuszy. Mówiła mi o tym jedna śliczna blondynka na dodatek artystka, bo jej mama w czymś takim uczestniczy i bardzo się zdziwilem, bo pierwszy raz o czymś takim słyszałem, nazwa tego przedsięwzięcia wyleciała mi z głowy. No, ale i tak to garstka katolików wykazuje ten rodzaj ciagot ku Pismom, reszta przyjęła do wiadomości, że to nie dla nich, bo są na to zbyt głupi (słowo: parafianin jako epitet którego używają w stosunku do siebie samych to doskonale oddaje).
 • @MacGregor 11:05:22
  Kłamią na potęgę, choć w wypadku Rouxa to może wynikać z niewiedzy. Ot, posiada pewne wyobrażenie i uznaje je za pewnik.
 • @Oracz 11:24:15
  No pierwsze słyszę. Pewnie z tego zakazu wynika popularność kupowania dzieciom Biblii na I Komunię.
  parafia - z greckiego "paroikein" = mieszkać razem, obok

  nie wiem, czy żyjemy w tym samym świecie

  pozdr
 • @Wican 11:48:58
  skąd ma wiedzieć, jak wiedzę o katolikach czerpie z gejzety żydowskiej.

  Stąd tytuł:

  "Katolicy chcą obalić abp Głódzia!"

  - a to nie katolicy, jeno czytelnicy GW ;)
 • @
  // katolikom nie wolno czytać ani tym bardziej analizować Biblii //
  Skąd ta kuriozalna opinia ? poza tym ci oburzeni są jak dzieci ,
  przez szereg lat nie znali zachowań Głódzia, czekali na doniesienia
  mediów :)))
 • @MacGregor 12:36:06
  Młodszy kolega u którego byłem w gościach, na wspomnienie o Biblii przyniósł mi ilustrowaną książkę zatytułowaną ,,Biblia dla dzieci i młodzieży " która poza sugerująca nazwą, nic z Biblią wspólnego nie miała.

  Druga sprawa: Biblia leży poza zainteresowaniem nawet moli książkowych, wiem bo temat badalem doświadczalnie.

  Trzecia sprawa: nawet czytanie i cytowanie Biblii nie przynosi refleksji w krótkim odcinku czasu, ale nie wiem jak się rzeczy mają w dłuższym odcinku czasu. Natomiast po sobie wiem, że wprowadzanie się w temat czas jakiś trwa i zależy od posłuszeństwa Bogu, czyli podporządkowania się zasadom które się wyczytalo.
 • Autor 5*
  ||KKK 938 Biskupi, ustanowieni przez Ducha Świętego, są następcami Apostołów||

  Ciekaw jestem, którego z Apostołów następcą jest abp. Głódź?
  Był taki jeden, co kiesę nosił, a liczenie to najlepiej mu do 30 wychodziło ... To sobie patrona obrał :))


  Pozdrawiam.
 • @Wican 11:48:58
  Nie ma to jak żydowiercze konfabulacje Komentatora "Wican".

  Komentatorze "Wican" tkwicie w nierozwiązywalnym dylemacie żydowierstwa, które sprowadza się do oceny prawdy w zdaniu: "kłamca mówi, że kłamie" -?
 • @Oracz 13:10:41
  zgoda, ale KK nie zakazuje czytanie Pisma św, a zachęca.
  W historii owszem, były okresy, ze zakazywał tłumaczenia na języki wspólczesne, ale to inna sprawa.

  pozdr

  PS
  jest oczywiste, ze w katolicyzmie lektura Pisma Św. nie jest aż tak centralna jak u tych chrześcijan, którzy nie uznają sakramentów św.
 • @roux 10:14:12
  ,,MY KOŚCIÓŁ" ,,odzykajMY nasz KOŚCIÓŁ"

  chcąc nie chcąc, ludzie ze świata, nie znając Proroctw i Nauki Mesjasza napisali prawdę i wygadali się!

  Oto Chrystus przepowiedział że ostatnia świątynia Pańska zostanie zwalona 70 lat po Jego misji ziemskiej i nie pozostanie kamień na kamieniu po niej.

  A jedyny kościół Jego, a nie samozwańczego ,,apostoła" Saula aka Pawła-faryzeusza nie będzie miał ani adresu ani siedziby.
 • @Zorion 10:25:13 witaj
  thx za *, na Facebooku znalazłem ;-)

  pozdr
 • @MacGregor 11:05:22 witam, nie wydaje mi się, żebym kłamał
  Zapytam wprost, czy Kolega ma zwyczaj czytania Biblii i analizowania przeczytanego tekstu?

  Pozdrawiam
 • @Wican 11:48:58 witam
  "W czasach Napoleona I Państwo Kościelne znalazło się pod władzą Francuzów; archiwa watykańskie zostały wywiezione do Paryża, gdzie część z nich znajduje się do dzisiaj. W paryskiej Bibliotece Narodowej (Foliał B, nr 1088, tom2, str 641-650) znajduje się petycja, sporządzona przez kardynałów, wręczona papieżowi Juliuszowi III w dniu 7 lutego 1550 r.

  Oto fragment petycji:

  "Ze wszystkich rad, których możemy udzielić Waszej Świątobliwości, najpotrzebniejszą zachowaliśmy na koniec. [...] Mała cząstka Ewangelii, którą się zwykle czyta na Mszy, powinna wystarczyć, i nikomu nie powinno się pozwalać czytać więcej. Dopóki lud będzie się zadowalał tą odrobiną, Wasze interesy będą się układać pomyślnie, a gdy tylko lud zechce czytać więcej, Wasze interesy zaczną podupadać. Biblia jest książką, która więcej niż cokolwiek innego, wzniecała przeciw nam rozruchy i zamieszki, doprowadzające nas nieomal do zguby. W rzeczy samej, gdy ktoś dokładnie zbada nauki Biblii i porówna je z tym, co się dzieje w naszych kościołach, to rychło zauważy niezgodność i uświadomi sobie, że nasze nauki często są niezgodne z Biblią, a jeszcze częściej wprost jej zaprzeczają. Jeśli ludzie to sobie uświadomią, nigdy nie przestaną się nam sprzeciwiać dopóki wszystko nie zostanie obnażone i wtedy staniemy się przedmiotem powszechnej pogardy i nienawiści. Dlatego jest rzeczą niezbędną odsunąć Biblię od wzroku ludzi, ale z krańcową ostrożnością, żeby nie spowodować buntu."
  https://roux.neon24.pl/post/131559,czy-biblia-tysiaclecia-zarzuca-klamstwo-jezusowi

  pozdrawiam
 • @Oracz 11:24:15 witaj
  /pod czujnym okien wyznaczonych do tego faryzeuszy/ właśnie
  "Zatem należało znaleźć inne sposoby ukrycia Biblii przed ludźmi. Na pozór każdy może czytać sam, lecz można czytelnikowi, zwłaszcza mało wymagającemu, zasugerować interpretację tego co czyta, wmówić mu, że aby zrozumieć Pismo święte należy opierać się na wykładni Kościoła.

  „Pismo Święte, jeżeli nie jest wykładane zgodnie z nauką Kościoła rzymskiego, to nie wyraźne słowo Boże, lecz diabelskie, słowo szatana, który przemawia przez swoje narzędzia”

  (polski biskup, Stanisław Hozjusz (1504-1579)

  Logika tego stwierdzenia jest powalająca, nie należy polegać na własnej zdolności rozumowania, wystarczy przyjąć, że to nie Bóg lecz Kościół jest najwyższym autorytetem."
 • @puuuq 12:43:42 witam
  z chwilą kiedy przeczytasz i zrozumiesz Biblię, przestaniesz być katolikiem. Kiedy dowiesz się z Biblii, że dusza ludzka jest śmiertelna staniesz się wolny, KK straci władzę nad Tobą, nie będziesz się bać piekła ani czyśćca.

  Pozdrawiam
 • @roux 20:21:23
  A Duch Pocieszyciel aka Duch Prawdy aka Duch Święty jest tylko dla faryzeuszy, ,,ojców", matek z Kalkuty i innych np z Gipsu, starszych, jeszcze straszych, pośredników do pośrednika i przez pośrednika. Tego dowiedziałem się od przesympatycznego małżeństwa ŚJ, które po trzech godzinnych spotkaniach, poczuło się zagrożone przez Oracza. Konkretne zarządzenie poszło od głowy tej rodziny, która wykonała (nie ona jedyna spośród ŚJ z którymi rozmawiałem i nie tylko Polaków) taki charakterystyczny gest, że niby jest okiej, ale nie jest.

  Watch this:

  https://www.youtube.com/watch?v=BIN8izSqoOg

  .
 • @via vitae 13:33:58 witaj
  który z Apostołów robił z siebie pajaca ubierając na głowę torbę po materiałach sypkich?

  https://www.sklepdewocjonalia.com.pl/7017-home_default/mitra-haftowana-9.jpg

  (do kupienia w internecie za mniej niż 300 zł)

  ta torba na głowie to hołd oddany bogu Dagonowi

  https://newspapernwo.files.wordpress.com/2014/04/fish_h9.jpg

  pozdrawiam
 • @roux 20:24:21
  Nie zupełnie. Ja nigdy nie przeczytałem Biblii. Gdybym ją przeczytał, zamiast badać Pisma, to bym skończył na banialukach faryzeuszy, m.in ucznia Gamamiela, którego dłoń zmiata wszystkie nauki Proroków, Prawa wolności od grzechu i zostawia kapeć w głowie. Jak można czytać o tym że ,,Prawo jest przeklęte", że Chrystus ,,stał się przeklętym" i nie zajażyc kim ten czlowiek był? Trzeba by wypić całą te wódę pędzoną na rudych myszach z koszyka zakupów Antoniego Morrisa drugiego czy tam trzeciego - ciała cielca złotego. A tyle to ja przez całe życie nie wykotłuję.


  Biblia nie służy do przeczytania!!
 • @ Autor - 5*
  DK
 • Lech co z bliźniakiwm ukradł księżyc obalił abp Wielgusa wyklaskaniem
  Ale abp Wielgus był naiwny i wydawało mu się, że znany judaszo annaszo kajfaszowiec z bermanowskich selekcji i kreacji mówi prawdę po transformacji (że o nim nie ma śladu w paskudnych archiwach SB).
  Pokatastrofalny bliźniak wawelskiego Lecha i szwagier jego wawelskiej damy dla kopulacji in vitro łaskawej także krewny ministra sprawiedliwości w rządzie Bieruta Henryka Świątkowskiego i prezesa Naczelnego Sądu Wojskowego przed okresem gomułkowszczyzny Wilhelma Świątkowskiego patronuje Kościolowi jako "sieci parafii" ale niszczy wiarę jak" zbrodniczych" sędziów. Gdy kulyem katastrofozamachu i misiakami Macierewicza zrechrystianizuje UE zajmie się kreacją i selekcją biskupow jak sędziów i Kościoł będzie nasz jak wojna z Irakiem.
 • @Rzeczpospolita 21:04:38
  dziękuję
  zapędzili się, jak widać słychać i czuć, w ślepy zaułek

  Pozdrawiam
 • @Oracz 20:42:52
  Ale wiesz doskonale, że nieśmiertelna dusza nie istnieje, tak samo jak piekło i czyściec.
 • @roux 21:09:42
  Roux, proszę Cię, nie rób ze mnie idioty!

  Dam Ci namiar do Twojego brata i siostry, którzy łożą na Tony'ego Morrisa nr III, i jego gołdę, wiec mają gwarancję nietykalności w Armageddonie. Mnie spalili już rok czy dwa temu. Wzrokiem.
 • @roux 20:24:21
  //KK straci władzę nad Tobą //
  Nigdy nie miałem a tym bardziej
  nie mam wrażenia bycia podległym
  kościelnej władzy :)))
  Sama biblia ,w szczególności stary testament
  to prawie ten sam tekst co
  "dawne dzieje Izraela" Józefa Flawiusza
  czyli jest to żydowska kronika
  uzupełniona tekstami z poezji
  kultury ugaryckiej .
  Życie nie polega na uwikłaniu się
  w przemyślenia o tym co będzie
  po śmierci , chrześcijaństwo miało być
  religią pokoju ale z uwagi na konkurencję
  musiało przejść w stadium walki ,
  co nie znaczy by nie dążyć do bycia
  porządnym człowiekiem tu i teraz
  zgodnie z ideą chrześcijaństwa
 • @puuuq 21:44:10
  Powąchaj jeszcze raz sandał Pawła z Tarsu, i powiedz, czy nie jest to cudowna woń dla nozdrzy twych?
 • @Oracz 21:57:58
  Kto i gdzie tak pięknie uczy poetyckich myków ?
  Jesteś po jakichś kursach czy może sam
  już prowadzisz seminaria dla zabłąkanych owiec ?
  Jedno jest pewne , masz chyba najlepsze
  zadatki na # 1 w portalowej paradzie
  pasterzy :)))
 • Komentować?
  ...jedna baba drugiej babie raz coś rzekła na zabawie że jej bliski z dziadka strony ma podobno już dwie żony ... Co tu komentować? Zasadził się autor na temat ale nie ma bladego pojęcia o temacie.
 • Co mogą żydo-katolicy w swojej owczarni?
  Otóż jedyne co mogą żydo-katolicy to nie tyle obalić abpa Głodzia, ile obalać razem z Głodziem. Wątpliwe jednak, żeby Głódź chciał obalać razem z żydo-katolickimi owieczkami - byle czego Głódź przecież nie pije.

  No i w końcu istota sprawy polega na tym, że owieczki w owczarni nie maja nic do gadania, władza w rękach pasterzy spoczywa.
  _______________________________________________

  Abp Sławoj Leszek Głódź upił prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w drodze do Charkowa - zdradza Dziwulski - https://dorzeczy.pl/kraj/28300/Kto-upil-Kwasniewskiego-w-Charkowie-Dziewulski-ujawnia-kulisy-skandalu-sprzed-lat.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY