Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Skandaliczny donos na proboszcza z Żyrardowa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poszło o list do mieszkańców, w którym ksiądz przypomniał im ich obowiązki

List proboszcza:

 

 

Facebook
 
„Nie potrafiliście przyjąć księdza w czasie trwania kolędy, ulegając medialnej, zaplanowanej, nierozumnej, szkodliwej akcji niszczenia i deformowania wizerunku Kościoła, autorytetu księdza, wartości, które przyniosła człowiekowi, rodzinie i Polsce cywilizacja chrześcijańska. Bóg widzi wasze racje, wasze wybory, motywy działania. Nie chcę z Wami dyskutować. Niech mi wolne będzie jednak zaproponować Wam modlitwę do św. Machała Archanioła na każdy dzień”

 

Komentarze z internetu

 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

 

„OTO PRZYKŁAD ZADUFANIA KLERU KATOLICKIEGO W POLSCE
Takie listy zostawiają księża w skrzynkach osób, które nie mają ochoty przyjmować księdza zbierającego pieniądze w trakcie tzw. "chodzenia po kolędzie". Proboszcz z Żyrardowa uważa, że każdy ma obowiązek być katolikiem i przyjmować księdza.Właśnie w ten sposób rozumuje kler przyzwyczajony do uprzywilejowanej pozycji, jaką zapewnia mu nacjonalistyczny rząd. Hasła typu "tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem" wryły się w rozum za mocno. A Kościół przyzwyczaił się, że NALEŻY mu się prawo do wskazywania palcem kogo należy spalić na stosie, bo nie stosuje się do ich zakazów.”

 

Ksiądz Dariusz Piórkowski, jezuita:

 

„Po internecie krąży list proboszcza parafii św. Karola Boromeusza w Żyrardowie, wysłany chyba do niektórych parafian, którzy nie przyjęli księdza po kolędzie.

Smutny to list. I krzywdzący. I dotyczący Kościoła, w którym też jestem. Dlatego uważam, że nie można milczeć. I dobrze, że takie sprawy wychodzą na jaw dzięki mediom.

Ksiądz proboszcz, którego frustrację jestem w stanie zrozumieć, osądził parafian, których drzwi domów i mieszkań podczas kolędy pozostały zamknięte. Założył ich złą wolę, niechęć. Stwierdził, że ulegli wpływom wrogich mediów i w sumie złych duchów (dołączył słynną modlitwę do św. Michała Archanioła, który ma przepędzać demony z tego świata do piekła). I jeszcze daje do zrozumienia niedwuznacznie, że to, co widzi w sercach parafian Bóg, widzi też proboszcz:)

Patrzę na program kolędy. W tygodniu rozpoczynała sie o 15.00 lub 16.00. W soboty o 10.00. Czy ksiądz proboszcz zorientował się, że w naszych czasach ludzie nie pracują tak jak za komuny? Nie wracają do domu o 14.30, ale znacznie później. Potem muszą coś zjeść, zająć się dziećmi, zadaniem domowym. I może spora część chciałaby go przyjąć, ale nie ma ich w domu nie z ich winy. Takie czasy nastały. I to my duszpasterze musimy się do tego dostosować, a nie na odwrót.

Edit: Ksiądz proboszcz na pytanie lokalnej prasy w Żyrardowie powiedział, że "napisał kilka słów prawdy".

Dołączanie modlitwy do św. Michała Archanioła i w ogóle jej coraz powszechniejsze odmawianie w ramach mszy świętej (przed błogosławieństwem) jest moim zdaniem przejawem jakiejś psychozy religijnej. Wszystkiemu winne złe duchy i ludzie działający pod ich wpływem. I wtedy rzeczywiście, jeśli coś nie idzie po naszej myśli, to do głowy przychodzi jedno wytłumaczenie: wpływ demonów. Do tego prowadzi zafiksowanie na złu, a podczas każdej mszy św. prosimy, aby Pan wybawił nas od zła wszelkiego i obdarzył pokojem. Może więc należałoby częściej modlić się do Ducha Świętego, żeby otwierał umysł i serce, wlewał w nie więcej pokoju.”

 

Oczywistym jest, że pieniądze i nawet demony, to nie wszystko. Raczej chodzi o podporządkowanie  się Księciu demonów.  Przesłanką jest fakt, że podczas kolędy ksiądz pisze na drzwiach odwiedzanych domów znak K+M+B, (złośliwi krytycy tłumaczą na  kasa musi być), co ma przypominać pokłon tak zwanych  trzech króli.W rzeczywistości wysłanników Szatana który, chcąc zabić małego Jezusa, przyprowadził magów ze Wschodu (Kościół nazwał ich Trzema Królami), do Jerozolimy do Heroda, z informacją, że właśnie narodził się przyszły król żydowski. W rezultacie zawistny Herod rozkazał wymordować w Betlejem wszystkich chłopców w wieku do lat dwóch.

 

Mag - członek dziedzicznej kasty kapłańskiej u starożytnych Medów i Persów, zajmujący się także astrologią; w Biblii (Ew.wg Mat )każdy z trzech mędrców Wschodu, Trzech Króli; czarnoksiężnik, czarodziej (W. Kopaliński, Słownik Wyrazów Obcych)

 

„Niech nie będzie u was nikogo, (..); kto by uprawiał wróżbiarstwo, zabobony, magię i czary; (11) kto by praktykował zaklęcia, zasięgał porad wywoływaczy duchów, szarlatanów i pytał o radę zmarłych. (12) Każdy bowiem, kto czyni takie rzeczy, budzi odrazę w Jahwe i z powodu tych właśnie bezbożności Jahwe, twój Bóg, usunie owe ludy z twojej drogi" (Pwt pr 18: 10-12 BWP)

 

Skoro Bóg jednoznacznie potępia magię, czary, wróżbiarstwo i astrologię, to czy prowadziłby magów do swojego Syna ?

 

”..zjawili się w Jerozolimie magowie ze Wschodu. (2) I pytali: - Gdzie jest nowo narodzony król żydowski?”

 

Czy Bóg nie wiedział, gdzie Jezus się urodził i musiał pytać Heroda – tyrana i mordercy ?

 

Komu zależało na śmierci małego Jezusa , kto mógł odnieść korzyść z jego śmierci ?

 

Facebook

 

 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • do jednopała
  podziwiam refleks ;-))

  "Rozchorował się proboszcz ks. Andrzej Walów i żeby kolęda nie przepadła, wysłał po kolędzie kościelną panią Marysię i kucharkę Dorotę. Pani Dorota i pani Marysia chodziły dnia 16 i 17 stycznia, za księdza pobierały koperty oraz święciły ludziom domy bez jakichkolwiek uprawnień."
  https://roux.neon24.pl/post/136583,kaplanstwo-kobiet-w-parafii-swidnickiej
 • 5*
  Przy poprzednich "rządach" chociaż udawali że nie na kasie im zależy ale teraz to już JADĄ BEZ ŻADNEJ TRZYMANKI

  Nic tylko DAWAJ DAWAJ I JESZCZE WIĘCEJ DAWAJ

  BYDŁO
  Oczywiście że nie każdy taki jest lecz zbytnio nie może się wtedy wychylać bo niekiedy wystarczy że tylko raz otworzy usta i zaraz mu je zakneblują - być może i na misji w ciepłym wilgotnym klimacie

  Takie pisane listy to przecież jeszcze nic bo bywają jeszcze bardziej bezczelni np wywieszając listy "darczyńców" aby każdy widział tych którzy nie są wymienieni
  Były też przypadki odwrotne czyli podawania spisu tych którzy kasy nie dali, bądź podawane kwoty aby celowo wymusić "konkurencję", czy jak choćby ci którzy każą asystującym im dzieciom płacić sobie "PODATKI KOLĘDOWE" z tego co dostaną od ludzi dobrej woli

  I jakoś wtedy żaden JEŁOP nie drze ryja jak przy Owsiaku że CZARNUCHY wykorzystują do zbiórki dzieci

  I tym właśnie różni się KATOLIK od: KATODEBILA czy KATOJEBA itd
  Pzdr
 • @roux 16:40:47
  Bo tu nie chodzi o "wiernych" tylko o PŁATNIKÓW a jeszcze dokładniej: O KASĘ !!!
 • Co tam roux?
  Czemu sam nie masz nic do powiedzenia, niestety jak zwykle?
  Takie pytanie...
  Chociaż biorąc słowa pochwały z ust Pana Jezusa Chrystusa skierowane do Apostoła Piotra, że nie mówi od siebie ale od Boga to chyba powinienem zapytać co masz do powiedzenia Ty od siebie / grupy.
  Nie uważasz?
  :-)
 • @Hades 18:48:23 witaj
  /JADĄ BEZ ŻADNEJ TRZYMANKI/ to widać, słychać i czuć - najwyraźniej nerwy im puszczają, parafianie nie dość, że po kolędzie nie wpuszczają, to jeszcze ośmielają się księży krytykować:

  "~Aga 30 wczoraj 09:34

  Ks Puchaczewski został przeniesiony do Żyrardów z parafia Suserz woj mazowieckie ,ponieważ parafianie mieli dość jego i jego zachowań, wyrzucili go z mszy. Najlepiej układa mu się z bogatymi ,biednych ludzi ma za nic. Potrafił na mszach czytać nazwiska parafia , którzy nie opłaci składek.Dla niego liczy się kasa,kasa. S,loda tylko , że takich ludzi przenoszą z miejsca w inne miejsce , a on robi dalej to samo"
  https://zyrardow.eglos.pl/aktualnosci/item/34456-nie-przyjeli-koledy-dostali-ostry-list-od-proboszcza?fbclid=IwAR3weVo7n5e5ED9Yp-WQ0p20wdexWKE3bDhuLsBR0bg0u4FKSb0r9WarwFY

  pozdrawiam
 • @Franek Ganek 19:06:57 witaj
  dawno Cię nie było :-)

  pozdrawiam
 • @roux 20:26:00
  No to żeś pozdrowił... A co z moim pytaniem?!
  Że co - nie lubisz mówić o sobie, nie to miejsce... Co jest?
  Niusy ciekawe... Można by pokomentować... Ale z kim właśnie.
  Także moje pytanie to to z kosą nad kropką...
  O zdanie Twojej trzódki nie pytam... Dogmat przedstawicieli Świadków Jehowy nt., że tak powiem "przewodnictwa szatana" to już znam. Tylko wywodów do niego prowadzących coś nie uświadczysz...
  I tu jest lipka.
  Dla takich dzieci diabła jak współcześni ateiści to tam wsio ryba no ale wyobraź sobie, że niektórym zależy/ałoby.
  Prosto: ma ten Bóg władzę nad szatanem czy nie ma?

  Pozdrawiam.
 • Tekst dobry więc ****.
  Za zauważenie zjawiska.
  Z drugiej strony tekst ma pochodzić z "twarzoksięgi" i nie wiadomo do końca który fragment jest czyjego autorstwa.
  Może niezbyt dokładnie go odczytałem ale wygląda jakby po Proboszczu przejechał się Ksiądz Jezuita.
  A to z kolei godzi w jedność KK.
  O ile rzeczywiście rzeczony członek Zgromadzenia Św. Ignacego z Loyoli był Autorem drugiej części.
  Po necie krąży sporo pseudokatolickich fałszywek np. autorstwa ŚJ.
  Pamiętajmy o czujności.
  Łacinnicy mówią Dia-bolus czyli ten który rozdziela, kłóci ze sobą i wprowadza zamęt.
  W polszczyźnie zaś mówimy Bi-es i nie chodzi bynajmniej o reklamę firmy kosmetycznej.
  AVE.
 • @roux 20:25:12
  https://dzienniklodzki.pl/zbyt-biedni-by-umrzec-mieszkancy-brzezin-walcza-z-lodzka-kuria-o-nizsze-oplaty-cmentarne/ar/c1-14539155

  https://wiadomosci.wp.pl/mieszkancy-maja-dosc-biskupa-ceny-zwalaja-z-nog-trzeba-sie-zapozyczac-zeby-pochowac-bliskich-6473231346067585a

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25660079,brzeziny-mieszkancy-maja-dosc-monopolu-diecezji-miasto-zaplaci.html
 • @Franek Ganek 21:19:16
  " ma ten Bóg władzę nad szatanem czy nie ma?"

  Nie ma - bo nie ma ani jednego ani drugiego w postaciach jakie podaje Mitologia Żydowska
  Ale aby zrozumieć czy też zauważyć że to stek bzdur najpierw trzeba osuszyć zawartość czaszki z tej watykańskiej papki wtłaczanej do niej siłą i podstępem od najmłodszych dziecięcych lat
 • @Franek Ganek 21:19:16
  Sorry za odpowiedź na pytanie nie do siebie: w komentarzach do ST żydowscy bibliści twierdzą że przyczyną buntu Duchów(ok. 1/3 się zbuntowała) było stworzenie Człowieka jako Króla wszelkiego Stworzenia, czyli także Duchów.
  Tymczasem ich przywódca, Świetlisty- zapałał niebywałą zazdrością i zawiścią w stosunku do Stwórcy oraz do Człowieka który otrzymał także Moc współuczestniczenia w Dziele Stwarzania. Nie obdarzony Mocami przekraczania Praw Natury. Mający jednak dwie ręce do pracy i obdarzony największą inteligencją ze Stworzeń miał być ich Królem.
  Świetlisty- czyli Luciphoros na skutek niebywałej wściekłości stracił swe przepiękne Oblicze i zmieniło się ono na niepochamowana brzydotę. Mimo to poszła za nim część zbuntowanych nie chcących się zgodzić z istniejącym porządkiem.
 • @roux 20:25:12
  //najwyraźniej nerwy im puszczają,//

  Parafianom czy księżom, czy obydwu?
  Ogólnie to dobrze puszczać - od tego rzeczy nie znikają...Po cholerę w ogóle tak trzymać z przykurczem że aż żyły wychodzą.
  Nie tak?
 • @brian 21:22:21 witam, dziękuję za komentarz
  /po Proboszczu przejechał się Ksiądz Jezuita./ nie da się ukryć:

  https://deon.pl/kosciol/dariusz-piorkowski-sj-o-liscie-do-parafian-z-zyrardowa-smutny-to-list-i-krzywdzacy

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2995928893759214&set=a.2392720644080045&type=3&theater

  pozdrawiam
 • @Franek Ganek 21:19:16
  wywody co do "przewodnictwa szatana"są w Biblii, na przykład:

  "(5) Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata (6) i rzekł diabeł do Niego: Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę. (7) Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje." (Łk 4:5-7 BT)

  Mówi Jezus:

  "(31) Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony" (Jn 12:31 BT)
 • @brian 21:34:21
  A tak to może być ten typ, znaczy ten Świetlisty tym całym sztucznym intelektem - czyli zwykłą maszynką wyprodukowaną przez jakiegoś Jasia Fasolę z tej czy innej planety...
  Mogłoby się to zbuntować jako niższe... Wiadomo, że byt stworzony przez byt musi być mniej doskonały i uzależniony od swego twórcy... Miało prawo się im tym bardziej niż ludzikom pokiełbasić.
  Tu takie luźne zagwostki... Ale jaja mogą być jeśli te gadziny podróżują w czasie na dodatek.
 • mój punkt widzenia
  Jestem katolikiem ale... uważałem i uważam że czy niewierzący czy katolicy czy inni podług kościoła nie mają żadnych obowiązków. Mówienie o jakiś tam obowiązkach jest bezczelnością i zwykłym przegięciem. Jeżeli już zrobili z tego Domu Bożego punkt usług czyli obcowanie z Bogiem za drobną opłatą niech będą konsekwentni. Kupujący zawsze ma rację. Powtórzę jeszcze raz, żaden człowiek nie ma obowiązków podłóg kościoła. Tylko od dobrej woli zależy jego zaangażowanie. Aby duchowo obcować z Bogiem nie potrzeba księży a kościoły postawione są za pieniądze wiernych.
  PS: W moim przypadku szczególnie za młodu, rzadko chodziłem w Polsce na msze i tylko wieczorkiem zaglądałem do kościoła gdy był pusty aby się pomodlić. Wtedy to dawałem na położoną w widocznym miejscu tace "co łaska". Do modlitwy ksiądz był mi niepotrzebny.
 • @roux 21:48:09
  "Wówczas wyprowadził Go [...] Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje."
  I co, upadł? I jakie to "prowadzenie"?

  "(31) Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony"

  "Teraz zostanie"... A teraz, czy już został wyrzucony?
 • @Franek Ganek 22:20:17
  Trzeba uderzyć w kimono więc tylko zarzucę co to "prowadzić" może znaczyć. "Wadzić" to wiadomo, podobne do "wada", (prze)szkoda.
  Pewnie masz rację w pewnym sensie roux... Bo Ty też jesteś prowadzony...
  Samemu trza iść i tyle! Za Panem Jezusem Chrystusem.
  Dobranoc.
 • @Franek Ganek 21:54:21
  Przytoczę jeszcze jedną przypowieść:
  oto przywódca zbuntowanych, uważający się za najdoskonalsze ze Stworzeń stanął przed Milosiernym i w swej pysze zażądał aby ten uznał jego doskonałość i oddał mu pokłon.
  Na to Miłosierny odparł: masz tu wyspę u wybrzeży kontynentu który nazwą Afryką, to zaś będzie Madagaskar.
  Jeśli zdołasz tam stworzyć cały działający oryginalny ekosystem od najmniejszego wirusa, bakterii, porostu, mchu po proste jednokomórkowce.
  Jeśli powstaną proste rośliny oddychające czymś innym niż tlen, zwierzęta żywiące się tymi roślinami oraz drapieżniki żywiące się nimi. Wreszcie gdy stworzysz własnego Człowieka, wtedy Ja Sam oddam Ci pokłon.
  Na to Najjaśniejszy z aniołów oddalił się czując wściekłość i upokorzenie. Potrafił bowiem wyłącznie niszczyć i unicestwiać.
 • @Franek Ganek 22:20:17
  Z Biblii wynika jasno, że tymczasowym (do Armagedonu) władcą świata jest Szatan, jest jeszcze czas (z pewnością dość krótki) opowiedzieć się po jednej ze stron.

  W Armagedonie Szatan zostanie pozbawiony władzy, mówi o tym Księga Objawienia, (której nie wolno czytać nawet arcybiskupom)

  "(1) Potem ujrzałem anioła, zstępującego z nieba, który miał klucz od Czeluści i wielki łańcuch w ręce. (2) I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (3) I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony" (Obj 20:1-3 BT)
 • @Franek Ganek 22:32:35
  No to i ja dodam... Potem mamy takich "wodzów" jak np. ten Zygi III Władza co był... i jest jak jest. Nie ma co się dziwić... Źle im po drzewach było skakać... Teraz wymyślają jakieś majdany i inne takie rabany... A skaczta se sami po tych betonach.
  Ja idę spać.
 • @Hades 21:22:40
  dziękuję za linki, :-)
 • @brian 21:34:21
  Oczywiście w pierwszej kolejności należy odnosić te treści do pojedynczego człowieka - samego siebie. Wiemy, że Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo czyli człowieka należy rozumieć tak samo jak Boga całego. Czy choćby fraktalność o tym świadczy. Poznaj siebie to poznasz Boga Wszechrzeczy.
  I w tej opowieści od Ciebie mowa o 1/3 człowieka a znamy jego podział na 3 części (jak np. nadświadomość - podświadomość - świadomość czy Ojciec - Syn - Duch Święty).

  Pozdrawiam.
 • Autor
  Powiem tak. i ten Pan ma rację i tamten. Jestem ateistą, ale uważam że ksiądz może zwrócić się do wiernych z takim apelem, a każdy może to przyjąć do wiadomości albo nie. Jeżeli to jest bezimienny apel do wiernych to chyba nic złego. Co innego jak by te listy wysyłał imiennie i wywierał na te osoby presje. U mnie w parafii jest notka że jestem ateistą, ale jak ksiądz wyraża ochotę odwiedzić mój dom to nie odmawiam . Większość kapłanów mimo wszystko to ludzie wykształceni i nie głupi. A z mądrym zawsze warto pogadać. I nie chodzi o jakieś nawracanie.
 • @Franek Ganek 09:40:21
  Własnie dlatego Zły nienawidzi Stworzenia. I jako efektu i jako aktu Tworzenia.
  To nieco przypomina jeden z tytułów Sivy- Niszczyciel Światów. Ale ów hinduistyczny obraz symbolizuje raczej Śmierć taką jaką my sami znamy z naszej słowiańskiej ikonografii.
  Mówimy o Ościeniu Śmierci a w jęz. polskim występuje też określenie "Śmierć siwa".
  Zły zaś jest ucieleśnieniem antytezy Dobra i Tworzenia, nie żadną złą energią jakby chcieli njuejdżowcy:(
 • @marek500 10:12:42 witam
  / Co innego jak by te listy wysyłał imiennie i wywierał na te osoby presje./ no to chyba nie jest możliwe?

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY