Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Jak dać odpór Sekielskiemu z jego filmem o pedofilii w KK?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ten film jest elementem propagandy wyborczej Tuska

 Odzew środowisk kościelnych na film „Tylko nie mów nikomu” nieodparcie przypomina groteskowe  opowiadanie Sławomira Mrożka „Wspomnienia z młodości”, w którym młody geodeta relacjonuje reakcje uczestników wiejskiego zebrania na demaskatorskie wystąpienie Pisarza

 
„Tu dzień sądny się zaczął. Pisarz głos podniósł i podjął nieubłagane czytanie, a chłostani nim winowajcy jeden po drugim padali. Coraz to w innym kącie huk się rozlegał i lament a zawodzenie wybuchało. Po księgowym i zastępcy — pomniejsi i słabsi się łamali. Od źdźbeł i gwoździ, od kur i gęsi — ten wołał, że ukradł psa i żałował, i kary na siebie żądał, tamten prosił, żeby mu w twarz rzucić, jako skoble wynosił, a potem grubsi nieco i zatwardzialsi, od bydła, koni i plonów — a ja czekałem, aż do onego pola dojdzie, bobym się dowiedział, ile go być powinno, mierzyć bym od nowa nie musiał i mordęgi bym zaoszczędził. Byli i tacy, co za czapkami się oglądali, żeby na posterunek lecieć i od razu zeznać. Ale trzeba też powiedzieć, że nie wszystkich jeszcze dosięgło; ci na twarzach byli czerwoni albo bladzi, siłowali się ze sobą, oczy szkliwem im zaszły i — zacięci — coraz to porywy szlachetne w sobie tłumili, jak mogli. Ale widać było, że słabną, że obrona długo trwać nie może, zaś końca czytania poematu wcale jeszcze widać nie było, jak zaś wiedziałem, że w zapasie są jeszcze aforyzmy. W tym to zamęcie, jako obcy w powiecie spokojniejszą od innych głowę mając, ciekawie się rozglądałem i wnet zobaczyłem, że co najtęższe tuzy, którym pewnie i las, i pole, i Bóg wie co jeszcze dziwne nie były — pod ścianą się zebrali i się zmawiają. Widać, że ich też czytanie szczerbi, że ich wątli, ale taka w nich siła nadludzka była, taka zatwardziałość, że nie tylko dotąd się nie przyznali, ale swoje do siebie szeptali, jakby radząc, a między nimi świeciła przewodniczącego głowa. Lecz w tej chwili uwagę odwrócić musiałem, bo jakiś staruch boleśnie na nogę mi padł, bełkocąc coś o dylach jakichś, co je wspólnie z synowcem Maciejem przy pełni wyciągali. Przez chwilę trwało, ażem stopę spod skruszonego dziada wyszarpnął, a potem jeszcze rozcierać ją musiałem. I dopiero na krzyk nagły, powszechny, głowę podniosłem. Przez mgnienie jeszcze pisarza widziałem, jak arkusz z poematem w ręku trzymał, ciągle czytając, a na głowę worek zgrzebny mu zarzucono — a potem światło zgasili. Zerwałem się, lecz cios ostry od dołu otrzymałem i pogrążyłem się w mroku i nicości.”
 
         Po filmie Sekielskiego, biskupi Polak i Gądecki przepraszają ofiary księży pedofilów, redaktor Hołownia przyznał się, że miał ochotę się porzygać;  z drugiej strony abp Głódź mówi „nie oglądam byle czego’ a bloger @Coryllus udziela rad praktycznych jak się bronić. Zauważa przy tym że, „film Sekielskiego nie jest poważną próbą zmierzania się z problemem, a jedynie elementem propagandy wyborczej Tuska i Schetyny”
 
„Jeśli Kościół nie podejmie jakiejś kontrakcji, będzie tylko gorzej. Moja propozycja jest następująca – w każdej parafii zbiórka na produkcję polemicznego obrazu. Potem wynajęcie Grzegorza Brauna do reżyserii tegoż, co będzie z pożytkiem i dla Kościoła i dla Brauna i dla polityki. Następnie powstanie filmu, który jasno wskaże to, czego nie pokazał Sekielski – wszystkie grube sprawy o molestowanie dotyczą lat osiemdziesiątych, kiedy Kościołem rządzili Kiszczak z Jaruzelskim. To raz. Dwa – Wałęsa i jego ludzie, którzy musieli wiedzieć o upodobaniach księdza Cybuli. Wreszcie trzy – postawa kardynała Nycza, biskupa Gocłowskiego i biskupa Markowskiego, którzy w tym filmie występują, postawę tę warto ocenić, ale trzeba to zrobić inaczej niż Sekielski, który – jeśli nie liczyć martwych bohaterów takich jak Jan Paweł II – kieruje oskarżenia głównie pod adresem kardynała Nycza i jego ludzi. To dość znamienne, bo zbiega się z krytyką kierowaną przeciwko tym hierarchom przez prawicowych oszołomów. Krytyka ta nie dotyczy pedofilii co prawda, ale skoro się zbiega, to może na tej podstawie da się wyjaśnić, skąd naprawdę bierze się pedofilia w Kościele i jaka jest jej skala. Tyle uwag na początek najgorszej kampanii wyborczej w dziejach kraju.”
 
Dość nieoczekiwanie uzasadnienie rad Coryllusa znajdujemy w słowach byłego posła Jerzego Dziewulskiego
 
„W rozmowie z „Wprost” były poseł SLD i milicjant, antyterrorysta oraz komandos pracujący kiedyś na Lotnisku Okęcie zwraca uwagę na problem współpracy kleru z SB. Ekspert podkreślił, że przykładowo ks. Henryk Jankowski był tzw. informatorem wpływów a była to najwyższa forma współpracy. Dziewulski zaznaczył, że obecnie trudno jednoznacznie stwierdzić, na kogo donosił kapłan. – Tego nie wiemy, bo wszystkie teczki personalne kleru zostały przekazane Episkopatowi albo, jak przypuszczam, zniszczone. To była najprawdopodobniej niepisana umowa z Czesławem Kiszczakiem, ale być może też z ludźmi Solidarności. Sprawa prosta – teczki w zamian za wsparcie. Za wsparcie Okrągłego Stołu, nowej władzy, a także, choć tego oficjalnie nie wiem, za gwarancje, że w przyszłości ci, którzy doprowadzili do obalenia systemu, nie podlegaliby osądzeniu – wyjaśnił w rozmowie z Wprost.
Dziewulski przyznał, że Kościół to była jedyna grupa społeczna rozpracowana metodycznie. – Rozmawiałem z byłymi funkcjonariuszami SB z Departamentu IV, czyli do spraw Kościoła. Powiedzieli mi tak: Kościół składa się z ludzi, a księża są szczególnie słabymi ludźmi. To są mężczyźni postrzegani jako niemęscy, nietwardzi, poddający się słabościom. Dlatego SB wśród księży bez kłopotów łowiło agentów i współpracowników. Szacowałem, że nawet 30 proc. duchownych było zarejestrowanych, ale znajomy z SB tylko się śmiał i przekonywał mnie, że dużo więcej. Powiedziano mi oficjalnie: żaden ksiądz nie przyszedł do SB z własnej woli, wszystkie werbunki były oparte o szantaż. Gdy było przypuszczenie, że można znaleźć haka na księdza, zakładano mu podsłuch, robiono rozpoznanie, kontrolę operacyjną i za tydzień bezpieka wiedziała już wszystko – tłumaczył.
Specjalista ds. bezpieczeństwa powiedział w rozmowie z Wprost, że chodziło przede wszystkim o dowody na skłonności homoseksualne, czynności pedofilskie, posiadanie dzieci czy kochanki. – Prawda jest taka, że gdyby Kościół chciał się rozliczyć z pedofilii, wystarczyłoby zajrzeć do teczek. Pytanie, czy one są, bo sądzę jednak, że przynajmniej znaczna ich część została zniszczona. Skutek jest taki, że Kościół dziś udaje, że szuka pedofili, a miał ich na talerzu. No ale Kościół nie będzie walczył sam ze sobą. Gdyby teczki ujrzały światło dzienne, nie mam wątpliwości, że Kościół jako instytucja po prostu by upadł – ocenił.
Dziewulski dodał, że w przeszłości mówiono o pedofilii, jednak te sprawy przechodziły bez echa. – Sam służyłem jako ministrant do mszy, do czasu, aż kumpel opowiedział, że jest molestowany przez księdza. Matka zabroniła mi już chodzić pod ołtarz. Księża byli kompletnie bezkarni – stwierdził.”
 
S. Mrożek „Wspomnienia z młodości”, corrylus.pl

zdjęcie; Instagram
 
 

KOMENTARZE

 • Nie rozumiem ataków na Sekielskiego
  - to Sekielski gwałcił dzieci?
  - to Sekielski molestował dzieci?
  - to Sekielski zastraszał i szantażował dzieci?
  - to Sekielski wcisnął zwyrodnialców w sutanny?
  - to Sekielski namówił do współpracy z SB?
  - to Sekielski tuszował przestępstwa tych zwyrodnialców?
  - to Sekielski namawiał przełożonych tych zwyroli do tuszowania ich przestępstw?
  W czym więc problem?
  W tym że pokazał i dzięki temu (choć w zasadzie dzięki poszkodowanym) w końcu cokolwiek się ruszyło?

  To jest właśnie typowe podejście do tematu Watykańskich sekciarzy:
  h...j nie h...j ale swój - znaczy Watykańczyk

  Sekciarzom Watykańskim nie przeszkadza skurwysyństwo i bladztwo zwyrodnialców tylko to że ktos to pokazał - jakież to "katolickie"
  Słyszałem powiedzenia o wybaczaniu, o nastawianiu drugiego policzka, ale żeby nastawiać du...ę dziecka?

  To dobitnie pokazuje że w tej Kolonii Watykańskiej w jakiej żyjemy potocznie zwanej Polską ludziska mają niemiłosiernie zryte mozgi - ale co tu się dziwić jak są prane od najmłodszych lat aż po grób
 • @Hades 20:30:51 witaj
  Zauważ, jak mądra była matka Dziewulskiego - zabroniła ministrantowania, gdyby wszyscy rodzice tacy byli nie było by pedofilii w KK

  pozdrawiam

  https://roux.neon24.pl/post/148339,to-ministranci-sa-winni-pedofilii-ksiezy-i-ich-rodzice-tez
 • @roux 20:34:57
  Pedofilii prawie by nie było gdyby nie była TUSZOWANA, a więc zarazem AKCEPTOWANA
  Dlaczego akceptowana?
  Dlatego że zamiast taką osobę odsunąć od potencjalnych ofiar nadal się do nich takiego zwyrola wysyłało, bo PRZENIESIENIE to akceptacja tylko z wyciszeniem w miejscu popełnienia przestępstwa
 • @roux 20:34:57
  Z drugiej strony 99% winnym jest tzw. Państwo Polskie które odpuściło wiele aspektów Kościołowi Watykańskiemu: od spraw podatkowych zaczynając a na czysto kryminalnych kończąc - bo czym jest brak przymusu powiadamiania o przestępstwach Państwowych organów takimi sprawami się zajmujących?
  Dlatego można śmiało powiedzieć że Polska nie jest suwerennym Państwem tylko Kolonią Watykańską
  I dopóki nie wykopie się Watykańczyków tam gdzie ich miejsce i skąd nosa nie powinni wytykać (do molochów z krzyżami na kopułach) i nie zmieni prawa dopóty nadal będziemy prymitywnymi skolonizowanymi sługusami
 • good job
  Wszyscy naprawiają K.K.- ja tak bardziej żywiołowo - gdyż nigdy nie negocjuję z diabłem

  pozdrawiam
 • Niech oddadzą swoje dzieci i wnuki pedofilom, których bronią!
  Wypączkowały fejkowe wpisy w kontrze do filmu br. Sekielskich, podobnie jak te przeciwko nauczycielom podczas ich strajku.

  Oto przykład:
  „Ja również byłem/jestem ministrantem, moich dwóch synów również służy do mszy. Nie spotkaliśmy się z tym problemem. To, że istnieje, to fakt ale nie można marginesu sprowadzać do normy" – pisze jeden z internautów. "8 lat bylem ministrantem, wakacje, wycieczki pielgrzymki i rekolekcje. Częste spotkania z różnymi księżmi i nic nigdy złego się nie działo. A wręcz przeciwnie. I protestuje przeciwko oskarżaniu księży tylko dlatego, ze pojawiły się w ich środowisku czarne owce".

  Podobnych wpisów jest coraz więcej.

  https://wiadomosci.wp.pl/film-tomasza-sekielskiego-bylem-ministrantem-obozy-herbatki-na-plebanii-coraz-wiecej-wyznan-6381195672852097a
 • @Zorion 20:51:00
  KK naprawić może tylko KK - w zasadzie KW = Kościół Watykański
  Dziś jest mega sraczka i purpurowi przekrzykują się na wzajem jeszcze głośniej niż okrągłostołowcy (polytycy) bo poszła w eter fama że Papież Franciszek jebn....ł w stół, krzyknął: DOŚĆ i wysyła tu Abp Charles'a Scicluna aby pozamiatał
  Wydaje mi się że po tej informacji zaczął się wysyp nagłej skruchy i zmiana zdań
  Ale mi to lotto - aby nikt nie krzywdził dzieci i Watykańczycy nie kroili kasy podatników = WON na własne rozrachunki i równorzędne przepisy
 • @reflexión 20:57:30
  Jeszcze pytanie czy to "OJCIEC" czy zwykły sekciarski troll :))
 • @reflexión 20:57:30
  Ale z kolei jest masa komentarzy gdzie rodzice mówią że teraz inaczej interpretują to co już sami widzieli na oczy i co wcześniej wydawało im się czymś prawie normalnym
  Widzieli ale inaczej interpretowali
  To jest właśnie: ŚLEPA WIARA
 • @reflexión 20:57:30 i Hades (czyli piekło) "pięknie" się nazywasz
  Poczytajcie sobie...
  https://www.pch24.pl/duchowni-to-0-3-proc--wszystkich-skazanych-za-wykorzystywanie-seksualne-maloletnich,66896,i.html

  i nie siejcie złej krwi Kościołowi, bo będziecie na swoim SĄD-zie o to zapytani.
  "tam będzie płacz i zgrzytanie zębów"... znacie ten cytat?
 • @Jan Paweł 21:05:42
  "Księża bądź zakonnicy stanowią 0,3 procenta osób skazanych w sądach państwowych za wykorzystywanie seksualne małoletnich – wynika z zestawienia danych ISKK oraz Ministerstwa Sprawiedliwości za lata 1990 - 2018"

  To nie jest argument za obrona tych zwyrodnialców tylko wręcz przeciwny ponieważ praktycznie żadne takie przestępstwo nie trafia do Państwowych Organów Ścigania, tylko do watykańskich zamiataczy pod dywan

  - niech powstanie komisja z osób świeckich/normalnych
  - niech ma PEŁNY wgląd w dokumentację Watykańską i to upubliczni

  Wtedy podyskutujemy na temat "procentów"
 • @
  https://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201905/1557923376_yjosmn_600.jpg
 • @Jan Paweł 21:05:42
  "Księża bądź zakonnicy stanowią 0,3 procenta osób skazanych w sądach państwowych za wykorzystywanie seksualne małoletnich – wynika z zestawienia danych ISKK oraz Ministerstwa Sprawiedliwości za lata 1990 - 2018"

  Równie dobrze możesz zadać zapytanie do Ministerstwa Sprawiedliwości:
  - ile osób ma Sądowe wyroki za plucie na ziemię
  I zestawić to z ilością ludzi zamieszkujących teren naszej Kolonii Watykańskiej - tylko z góry mówię że wynik ni jak nie będzie miarodajny z rzeczywistością
 • Podstawa to rozdzielnośc Państwa i jego urzędników od Kościoła
  Kłamca recydywista: Mateusz Morawiecki:
  cyt.:
  "Mateusz Morawiecki podzielił się też informacją dotyczącą nieruchomości, które wraz z żoną kupował ... na Oporowie na granicy Wrocławia ... kupiliśmy ... od PARAFII ..."
 • @Jan Paweł 21:05:42
  Janie Pawle(podobnie jak JP II, który przez palce patrzył na nadużycia seksualne wśród najwyższych hierarchów kk),

  znasz to?

  "Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza" (Mt 18, 6).

  Przeczytaj i przemyśl...
 • @Jan Paweł 21:05:42 witaj, może trzeba zweryfikować założenia
  "15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. (16) Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. (20) A więc: poznacie ich po ich owocach. (21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! (Mt 7:15-23 BT)

  Pozdrawiam
 • @reflexión 20:57:30 witam
  Abp Polak: "to nie jest atak na Kościół"

  W opinii prymasa film nie jest atakiem na Kościół. – Nie widzę w tym filmie żadnego ataku na Kościół, wręcz przeciwnie. Również abp Gądecki, pierwsze co zrobił po obejrzeniu filmu, to podziękował panu Sekielskiemu, dlatego że to jest jeszcze jeden element do naszej walki, do naszego zmagania się z pedofilią – powiedział abp Polak.

  Abp Polak odniósł się ponadto do słów abp. Sławoja Leszka Głódzia, który – pytany, czy oglądał film “Tylko nie mów nikomu” – odpowiedział, że “nie ogląda byle czego”. – Nie oglądałem byle czego. Oglądałem rzeczywiście świadectwa, którymi zostałem poruszony – powiedział prymas Polski.
  https://ekai.pl/film-tylko-nie-mow-nikomu-nie-jest-atakiem-na-kosciol/

  pozdrawiam
 • @Jan Paweł 21:05:42
  Faktem jest, że cierpią niewinni pomówieni.

  https://wiadomosci.wp.pl/pierwsza-ofiara-gniewu-na-kler-uczciwy-proboszcz-jest-stale-mylony-z-pedofilem-6381226867345025a

  Jednak obecny układ władzy nie miał i nie ma żadnych skrupułów, żeby z powodu kradzieży pospilitej(wiertarki), ściągnąć infamię na całych stan sędziowski. A Kościół nie stanął po stronie szkalowanych, lecz raczej partii rządzącej.
 • A może
  To jest film na zlecenie PiS, by przykryć ciąg zdarzeń z ustawą 447, żydowskiego mienia bezspadkowego?
 • Gdyby Sekielskiemu
  chodziło naprawdę o walkę z pedofilią toby nakręcił film o środowiskach - gdzie ta pedofilia jest najbardziej powszechna - nie wyłączając oczywiście Kościoła. Tylko czy wtedy Sekielskiemu pozwolono by zrobić taki film?
  Wniosek?
  Nie należy zapominać, że czarci pomiot nie od dziś przymierza się do legalizacji pedofilii. W kolejce czeka zoofilia, nekrofilia a na końcu kanibalizm i składanie ofiar z ludzkich dzieci -Szatanowi.
  To nie są żarty - podobnie jak nie są żartem sodomici na tzw. paradach równości.
 • @Hades 20:30:51
  chciałbym wiedzieć, czy owe akty pedofilstwa są relacjonowane rzetelnie, czy to może fantazjowanie ofiar? To, że ktoś się przyznaje, bynajmniej nie znaczy, że do aktu doszło tal, i że przebiegał on tak, jak zeznaje poszkodowany.
 • @roux 20:34:57
  Mylisz pedalstwo z pedofilią,
  akty z ministrantami wynikają z pedalstwa, które jest zaspokojane z pomocą podległych ministrantów
 • @Hades 20:41:13
  a dla mnie każda delegacja była karą, już nic nie mówiąc o nakazie pracy w filii.
 • @Hades 20:47:11
  ble ble,

  a komu państwo nie odpuściło?

  "Odpuściło", bo jego obywatele mają nierówno pod sufitem, i nie odróżniają czułości względem dziecka od czynów nierządnych.

  Gdyby państwo "nie odpuszczało", to połowa jego obywateli byłaby skazana za pedofilię przez debilnych sędziów.
 • @Hades 21:03:27
  to, że teraz inaczej interpretują to, co widzieli, i co uważali za normalne, świadczy jedynie o tym,

  że ześwirowali pod wpływem nagonki i są gotowi do linczu,

  brzydzę się ludźmi uczestniczącymi w linczu.
 • @Hades 21:13:14
  Podyskutujmy inaczej,

  likwidujemy KRK, i wszyscy ci nieudacznicy i zboczeńcy, co zostali księżmi, zostają nauczycielami.

  Co wtedy ?
 • @interesariusz z PL 08:02:25 witam
  /Mylisz pedalstwo z pedofilią/
  pedalstwo jest wg Biblii zabronione, więc Kościół, który je akceptuje i jednocześnie twierdzi, że opiera swoją doktrynę na Biblii, kłamie.

  "(2) Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony [γυναικὸς ], trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, (3) nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, (4) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. (5) Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? (1 Tm 3:2-5 BT)

  pozdrawiam
 • Prawodawstwo PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚWCI a prawodawstwo "błogosławionego BOGIEM" IZRAELA
  Wczoraj wieczór, gdy wróciłem ze Słowacji do Zakopanego, to pierwszą wiadomość, jaką usłyszałem w Polskim (?) Radio, była informacja min. Ziobry, że zostało uchwalona ustawa, że aż do 30 lat pozbawienia wolności będzie karalny wszelki GWAŁT NA DZIECIĘCYCH GENITALICH.
  Pozwolę zatem sobie wskazać, że takiej kary mogą się obawiać zawodowi żydowscy REZACY, którzy niedość, że GWAŁTEM, za pomocą nożyka, obcinają kilkudniowym męskim noworodkom ich napletek, ale i KRWIOŻERCZO wysysają - USTAMI - krew jaka się pojawia po tym okrutnym gwałcie na noworodku.

  Ta uwaga w ramach ponoć nadchodzącego Zjednoczenia Prawno-Kulturowego Wolnej Polski / Polin z Wolnym Izraelem:

  https://dzieje.pl/sites/default/files/styles/image_crop/public/201811/znaczek.jpg
 • @roux 20:34:57
  https://bi.im-g.pl/im/7d/a4/17/z24789629IH,O--Tadeusz-Rydzyk.jpg

  O. Tadeusz Rydzyk zabrał głos ws. filmu Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” stwierdził, że z dramatu osób pokrzywdzonych zrobiono „przemysł pedofilii”. – To są zorganizowane działania, które już przetestowano za granicą. (…) Wyciągnięto maczugę pedofilii – mówił.

  O. Tadeusz Rydzyk w wywiadzie powiedział też, że z dramatu pokrzywdzonych przez księży zrobiono „przemysł pedofilii”, a osoby w ten rzekomy proceder zaangażowane chcą nie tylko zarabiać na „oskarżeniach o pedofilię”, ale też zniszczyć Kościół.

  To są zorganizowane działania, które już przetestowano za granicą. Mieliśmy już maczugę antysemityzmu, nazizmu, nacjonalizmu, faszyzmu, teraz wyciągnięto maczugę pedofilii
  – powiedział „Naszemu Dziennikowi”. Dalej redemptorysta ocenił, że przez 30 lat znaleziono kilka przypadków przestępstw seksualnych wśród księży, tymczasem „nie mówi się” o tym, ile dobra dokonali ludzie Kościoła. – To jest walka z Kościołem, obliczona na jego zniszczenie. Grzech należy wyrywać, ale nie niszczyć człowieka, nie niszczyć Kościoła – oznajmił.
 • @Oświat 10:51:22 witam
  wypowiedź Rydzyka powinna zakończyć dyskusję, teraz biskupi Polak i Gądecki powinni odwołać przeprosiny a przyjazd inkwizytora abp Sicluny powinien zostać odwołany.

  "W czerwcu na zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Świdnicy przybędzie arcybiskup Malty Charles Scicluna, drugi sekretarz Kongregacji Nauki Wiary, który od lat zajmuje się sprawą pedofilii w Kościele. Sporządził dla papieża dokument na temat Chile."
  https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,38310,w-czerwcu-przyjedzie-do-polski-arcybiskup-zajmujacy-sie-w-imieniu-papieza-walka-z-pedofilia-w-kosciele.html

  pozdrawiam
 • @roux 10:59:22
  A co na te słowa Rydzyka internauci?

  stachkaz47 godzinę temu

  TADEUSZU RYDZYK to ty z KOŚCIOŁA ZROBIŁEŚ SOBIE MASZYNĘ DO KLEPANIA PIENIĘDZY.
  Ty jesteś największy złoczyńca.
  MAMONA to twój BÓG .

  qulqa godzinę temu

  Prosze o pokazanie, gdzie w filmie niszczony jest kosciol przez rezysera i producenta filmu. Jezeli ktokolwiek niszczy kosciol, to negatywni bohaterowie tigo filmu – pedofile.
  Panom Sekielskim raczej mozna zarzucic chec ratowania kosciola.
  Za ten film wszystkie klechy powinny byc gleboko wdzieczne.

  dziadekjam godzinę temu

  Film o kulisach „imperium Rydzyka” to by dopiero była rewelacja! Problem w dostępie do materiałów strzeżonych przez służby specjalne wschodniego sąsiada..:-)

  fakiba godzinę temu

  Spieprzaj dziadu

  1moja godzinę temu

  „…”Wyciągnięto maczugę pedofilii” …” Rydzyk, to twoi koledzy po fachu wyciagaja ta lawendowo-karmazynowa maczuge aby gwalcic dzieci.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

  fakiba godzinę temu

  Jak zwykle , atak na kościół i tak się klechy tłumaczą

  pinio67 godzinę temu

  Ciesz się stary dziadu, że jeszcze cię nie potraktowano jak kilku purpuratów za Kościuszki. Ale może i ty się doczekasz … sprawiedliwości

  justas32 godzinę temu

  To jakby Adolf Hitler zarzucał mediom, że przypisują mu łatkę faszyzmu. Biedaczek …

  Krzysztof Baranowski godzinę temu

  Skoro te rozwiązania „już przetestowano za granicą” oznacza to, że ktoś nie odrobił zadania lub myślał że naród polski jest tak ciemny że nigdy się nie połapie jaki sport wśród facetów w sukienkach jest ulubionym.

  serenita123godzinę temu

  Klecho!
  tę „maczugę” wyciągnęli zboczeni księża spod sutanny!
  Jesteś jednym z nich?

  justas32godzinę temu

  Ojciec Tadeusz zapomniał tylko o jednym – że wszystkie te „maczugi” antysemityzmu, nazizmu, nacjonalizmu, faszyzmu i pedofilii są prawdziwe …

  oldlamegodzinę temu

  Naprawdę nie ma sposobu na uciszenie tego popaprańca?

  siwywaldigodzinę temu

  Cały dowcip polega na tym, że Rydzowi można skoczyć, bo NIE PODLEGA on żadnym polskim władzom kościelnym :-))
  Natomiast za fakt, że dla swojego zgromadzenia „łojców tranzystorystów”, Rydz doi od polskich dewotek i dewotów i od polskiego podatnika tak grube miliony, że mieszkający w cieplutkich Włoszech Generał Zakonu będzie go za wszelką cenę – nawet sztucznie podtrzymywał do życia – niczym Breżniewa :-)) Bo ponad 5 tysięcy rozsianych po całym świecie zakonnych braci KTOŚ utrzymywać musi….

  miniorekgodzinę temu

  Ale to gnida…nawet krzywda dzieci jest mu w zasadzie obojętna. Byle kasa się zgadzała. A te tabuny idiotów, łącznie z rządem mu rączki całują.

  antekpociechagodzinę temu

  Wiedziałem że się odezwie i w jaki sposób ten podły typ

  dana12345godzinę temu

  odezwał się ojciec wielu ‚przemysłów’

  albrecht_kalbagodzinę temu

  To co rzeście Rydzyk robili w tych Niemczech przez dwa lata, bo się informacji doszukać nie możemy.

  kemor234godzinę temu

  „Grzech należy wyrywać, ale nie niszczyć człowieka, nie niszczyć Kościoła …”
  Dziwne to zrównanie … człowieka z kościołem.

  sobierybagodzinę temu

  „Mieliśmy już maczugę antysemityzmu, nazizmu, nacjonalizmu, faszyzmu, teraz wyciągnięto maczugę pedofilii ”

  Wszystkie maczugi po stokroć zasłużone..

  Więcej na:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24789619,o-rydzyk-zabral-glos-w-sprawie-tylko-nie-mow-nikomu-wyciagnieto.html#s=amtp_push
 • Ręce precz od Grzegorza Brauna
  Sprawa jest i znana i prosta:

  nawet wśród Apostołów Pana Jezusa był jeden TW "iskariota"

  X. isakowicz dawno apelował o lustrację w KK.

  1. lustracja w KK (wbrew stanowisku Michnika)
  2. wszystkich homosiów - tu zalezy, do specjalnego biskupiego rejestru
  3. zakaz przyjmowania homosiów do seminariów (wbrew prawom człowieka, cha cha)
  4. wszystkich pedofilów na zbity pysk, info do prokuratury itd itd
 • @Oświat 11:09:49
  ja sam współfinansuje dzieła o. Rydzyka, więc spoko.
 • zarzut
  Ktoś mi tu na Neonie zarzucił, że się podniecam ilością wyświetleń filmu Sekielskiego.
  Otóż nie podnieca mnie ilość wyświetleń.
  Zauważam jedynie, że ta ogromna ilość idąca w miliony, zatrzęsła na tyle mocno hierarchami i polityką, że głos zdecydowali się dać arcybiskupi, biskupi, księża, prezydent, premier, ministrowie i ,,zwykły” poseł, a także i Watykan zdecydował się kogoś tam wysłać ze swoich funkcjonariuszy.
  Gdyby wyświetleń było 500 nikt by d….. nie ruszył
  I to jest fakt.
  Na tą chwilę film obejrzało 16 832 405
  Inne spostrzeżenie to takie, że jeden człowiek, a swym działaniem może, jednak może bardzo wiele.
 • @MacGregor 11:13:25
  Pana pieniądze pana sprawa, ja swoje, wydaję bardziej racjonalnie.
 • przeprosiny
  Kardynał Kazimierz Nycz w rozmowie z Onetem i "Rzeczpospolitą" powiedział, że chce przeprosić za odmowę udziału w filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". - Dziś bym wystąpił - zadeklarował.

  white_lake wczoraj

  cuda, panie, cuda
  nagle wszyscy seryjnie przepraszają i myślą, że mogą dalej robić tak samo,
  dotarło do zakutych łbów, że 15 milionów widzów nie można zlekceważyć i teraz minimalizują straty faryzejskimi przeprosinami
  hahaha, kler ma pełno w gaciach ze strachu!
  NARESZCIE!!!!

  homo_lupus wczoraj

  Zauważyli, że pali się im koło tyłka, i proporcjonalnie od tego rura im zmiękła.
  Do kompletu brakuje jeszcze nagle spokorniałego głosu błazna Jędraszewskiego

  wiecej na:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24789318,kard-nycz-zmienil-zdanie-teraz-wystapilby-w-tylko-nie-mow.html
 • @MacGregor 11:12:04 witam
  To byłby koniec KK

  "No ale Kościół nie będzie walczył sam ze sobą. Gdyby teczki ujrzały światło dzienne, nie mam wątpliwości, że Kościół jako instytucja po prostu by upadł" (J. Dziewulski).

  Pozdrawiam
 • @roux 09:32:08
  Nauki faryzejskie. Chrystus tak nie uczył. Biskupa w ogóle nie powinno być, no chyba że w Rzymie, bo Rzym to faryzejstwo, które już otwarcie czci ojca kłamstwa, który biskupów, osypuje złotem, oraz sprawia, że odbierają cześć należna jedynie Bogu przez zawiedzione masy.

  https://www.youtube.com/watch?v=2eHVXmT4weM

  Ojciec klamstwa ma wielu zwolenników, np autora wskazówek, którego przytoczyleś, a który właśnie budował podwaliny rzymskiej macierzy nierządnic.

  Rz3:7 (słowa Pawła) Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik?


  Zapytuje uczeń ojca kłamstwa (i manipulacji).
  I tak; zbór który powinien być teoretycznie daleko od nauk ludzkich, pomaga macierzy nierządnic się uwiarygodnić, przytaczając nauki faryzejskie. Teraz wystarczy że macierz nierządnic zniesie celibat, i będzie znów wiarygodna.
  Brawo Świadkowie Jehowy!
 • Film
  Sekielskiego to zasłona dymna dla sprawy 447. Został wyemitowany w idealnym momencie. Znakomicie odwrócił uwagę od problemu żydowskich uroszczeń. I dzieli Polaków, co dla wrogów Polski nie jest bez znaczenia. Dwie pieczenie na jednym ogniu.
 • @Oracz 11:53:08
  Podwaliny rzymskiej macierzy nierządnic budował Konstantyn, cesarz, poganin i morderca

  Dni tej macierzy są policzone, nawet zniesienie celibatu nie pomoże

  "(1) Potem ujrzałem innego anioła - zstępującego z nieba i mającego wielką władzę, a ziemia od chwały jego rozbłysła. (2) I głosem potężnym tak zawołał: Upadł, upadł Babilon - stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, (Ap 18:1-2 BT)
 • @zbig71 12:10:11 witam
  Żydowskie uroszczenia to sprawa drugorzędna, dla każdego ważniejsze jest wyjście z niewoli Babilonu wielkiego, to spraw życia lub śmierci

  (37) A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (38) Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, (39) i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (Mt 24:37-38 BT)

  pozdrawiam
 • @reflexión 20:57:30
  Mali manipulatorzy z was .Jeżeli sprawa pedofili była taka dla was dla społeczeństwa ważna to dlaczego film "Pedofilia" nakręcony w latach 02/05 Od roku 2005 jest zablokowany Nigdy nie wyświetlony dlaczego bo związany z 99% pedofili bez sukienek Nie da się pluć na kościół kiedy zboczusie są wśród was.Z małej litery bo tyle warci jesteście.

  https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.fronda.pl%2Fa%2Fkogo-kryje-film-pedofile-z-dworca-centralnego%2C126779.html%3Ffbclid%3DIwAR1FTpOQAJ6ZzBHPU_FRESt3EdthWahLDmcNo_09rOKjGXej0_eMsT0b-3M&h=AT1sjkswFIfsZl020saK-jNNFREbFEFWwd6aLGeTVWCKmC4rU_rh8ccJXTK9ymA1hmqxmw2zS5TJu6-vidh855jwZYtqBXvtL70PkXeAVADRrvf16r66Lb1RLNkfYF8e

  https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.polishexpress.co.uk%2Fszariackie-malzenstwa-14-letnich-dziewczat-sa-juz-legalne-w-niemczech-co-dalej%3Ffbclid%3DIwAR2VepuH5eq4lHYIiZ5Kr5ZSDzw5VTIQygHxFTT4lZmVl2SBsKyTNmVJ65k&h=AT3sveqSF01krLjoNYw3kF40HqlKICni2MdP6ZSXsddRIiqMtmsasIS2J9CBwF6xvlAxFtcCCiI6WK-M4X0aJMOokLa42YwgRfV3zvShP0iXYpFfYew5Fa3XkkdogcNP


  http://www.fronda.pl/a/znamy-statystyki-dot-profesji-skazanych-za-pedofilie,126814.html?fbclid=IwAR2Fr7Vn4LIPROa78sxgw_VZhHTMRAHRwmwnPXDUvXRUVo6xflPsYhH3gyU

  kto ukrywał pedofilie w chórze
  https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.gazetaprawna.pl%2Fartykuly%2F744450%2Cpedofilia-w-chorze-polskie-slowiki-wiedzieli-wszyscy-w-tym-radni.html%3Ffbclid%3DIwAR31cS5YB_kRU0o6k9rTE60QPO5045pJEVEVw2rHPeNcLMO-i98HfSFWbc8&h=AT2MzddN4bg3bi6K3Klb3S4UpSxC8DvB1CmdD32gXwaoaJJsS3ruwRHZr0U4P7g7xUiMWlBhz2NehGH9mwr0Q_iXl8IEYB6uqS3GRP6zHJqvrVv_NpL25fHL7Je7YbHB
 • @roux 12:25:31
  //Żydowskie uroszczenia to sprawa drugorzędna, dla każdego ważniejsze jest wyjście z niewoli Babilonu wielkiego, to spraw życia lub śmierci//

  Realizacja żydowskich roszczeń to właśnie jest "niewola babilońska".
  Oczywiście traktując pojęcie "niewoli babilońskiej" w sposób bardzo,bardzo symboliczny.I bardziej poetycki niż biblijny bo z tego ostatniego dość jasno wynika że dla pustynnych oberwańców ta niewola nie była znów taka straszna jak ją namalowali.
 • @Oracz 11:53:08, pieniacz z Ciebie
  Spierasz się o słowa, nie znając Słowa.

  „Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa1, pożąda dobrego zadania. 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony2, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? 6 Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. 7 Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz3, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie.” 1 Tym 3 BT
 • @dlaczego ja 12:25:39, uspokój się dzieciaku!
  A zastanawiałeś(łaś) się na czym polega twoja manipulacja?

  Relatywizm.

  Zawsze możesz przytoczyć kilka razy więcej przypadków, niż te ukazane przez Sekielskich.

  (Bez odbioru)
 • @ikulalibal 12:33:21 witam
  Na własne oczy obserwujemy koniec tego świata, tak jak zapowiedział nasz król, Jezus Chrystus:
 • @roux 12:19:13
  Konstantyn to już powołał do życia ową macierz. Zaraz po Chrystusie (po zakończeniu misji) szatan dokonał korekty poczynań i do eliminacji fizycznej sprawiedliwych, dołożył eliminację duchową, i tę rozpoczął jego - szatana ,,apostoł".
  Szatan wszelkimi metodami próbuje realizować swój plan. Skoro istnieje macierz nierządu, to oprócz macierzy muszą istnieć inne, pomniejsze nierządnice.
  I istnieją. We wszystkich słychać nauki faryzejskie ,,apostoła" Pawła, wszystkie dokonują chrztu wodą i zwą się chrześcijanami, obiecują wszystkim innym chrześcijanom piekło. To jako żywo przypomina królestwo szatana, sprzeczne i skłócone, bo budowane na kłamstwie. Dlatego też Paweł potykał się o swoje kłamstwa.

  To nic iż Chrystus chrzci nie wodą, ale ogniem i Duchem.
  Brak możliwości dostrzeżenia faktów i dowodów, które nie leżą poza teoretycznymi możliwościami człowieka, dowodzi, pod czyim wpływem pozostają wyznawcy nauk ludzkich.
 • @roux 12:25:31
  https://m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,37898,to-pierwsze-takie-spotkanie-w-watykanie-papiez-odpowiedzial-na-prosbe-aktywistow-lgbt.html

  Papież Franciszek ustępuje lewakom i zmienia podejście Kościoła. Teraz ulegnie presji środowiska LGBT?

  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/08/papiez_franciszek_lgbt_nczas.jpg

  https://nczas.com/2018/08/04/papiez-franciszek-ustepuje-lewakom-i-zmienia-podejscie-kosciola-teraz-ulegnie-presji-srodowiska-lgbt/

  Nowa Ewangelizacja czyli LGBT-yzacja

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/nowa-ewangelizacja-czyli-lgbt-izacja-2017-01

  Jezuita z Watykanu: „Homoseksualizm to szczególny dar” a „w niebie przywitają nas geje”

  https://wprawo.pl/2017/06/02/jezuita-z-watykanu-homoseksualizm-to-szczegolny-dar-a-w-niebie-przywitaja-nas-geje/
 • @roux 11:47:58
  Dziewulski to niby nagle autorytet od KK?
  Kościól nie takie historie przezył.

  To wcale nie byłby koniec KK, ale jego oczyszczenie, które jest bardzo konieczne

  pozdr
 • @Oświat 11:23:34
  dzieła o. Rydzyka to przede wszystkim media katolickie, nie zawsze się z nim we wszystkim zgadzam.

  Co do pedofilii - gdziekolwiek by była, należy wypalać żelazem

  pozdr
 • @MacGregor 12:56:10
  ks J. Pędziwiatr:

  "Żenująco brzmi słowo "przepraszam", podobnie jak każde inne tłumaczenie. Całowanie rąk budzi traumatyczne wspomnienia. Pieniądze są kolejną, niemoralną propozycją. Obawiam się, że czeka nas wędrówka przez pustynię. Musi wymrzeć to pokolenie. Innego wyjścia nie ma."

  https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,38303,rzecznik-kurii-diecezji-bielsko-zywieckiej-po-filmie-sekielskiego-zenujaco-brzmi-slowo-przepraszam-musi-wymrzec-to-po.html
 • @MacGregor 11:13:25
  //ja sam współfinansuje dzieła o. Rydzyka, więc spoko.//

  A więc to po części panu zawdzięczamy menory w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny?

  https://www.youtube.com/watch?v=P2Geq9ZuPNo
 • @interesariusz z PL 08:02:25
  „Mylisz pedalstwo z pedofilią,
  akty z ministrantami wynikają z pedalstwa, które jest zaspokojane z pomocą podległych ministrantów”

  Manipulujesz, albo udajesz głupiego.
  Jeżeli ci ministranci są niepełnoletni, to jest to pedofilia ze strony księdza. Poza tym, nikt nie powinien dążyć do żadnych aktów w sytuacji, gdzie mamy przewagę władzy i autorytetu, jak w przypadku księdza w stosunku do ministrantów, bo to jest po prostu nieetyczne i wyklucza jakiekolwiek normalne układy partnerskie.
 • @rabszak 21:14:26
  Łopatą nie nałożysz. Puste łby, moralność pani Dulskiej, albo jedno drugie.
 • @Hades 21:03:27
  "Nie rozumiem ataków na Sekielskiego"
  Aleś się biedaku napisał i popisał.Dobrze ,że się przyznałeś,bo ty nic nie rozumiesz.Nie pluj tyle,bo ci śliniaczek założą.Nieźle ci diabeł miesza w głowie,skoro tak plujesz. Dobry egzorcysta może pomoże?
 • @reflexión 12:37:56
  Znam.
  Tymoteusz był uczniem Pawła, podobnie jak i Ty jesteś.
 • Kościół sam sobie jest winien
  Dlatego wszelkie jęki nadgorliwców "pokrzywdzonych" tym bądź co bądź średnim dokumentem niczego nie zmienią, szambo bije niczym gejzer, niewiele było jak widać potrzeba.
  Natomiast wszelkie próby relatywizacji tego zjawiska to już skrajna obrzydliwość, ile fikołków intelektualnych byście nie zrobili moraliści od siedmiu boleści.

  Co gorsza niestety niektórym dalej flaga polska myli się z tą watykańska, bardzo niebezpieczne zjawisko.
 • @roux 12:47:50
  Czyj król? Wam się na prawdę miesza w główkach. Żyd królem Polski, bo jaki król takie królestwo. Błaźni go wybrali.
 • @rabszak 21:32:48
  5*
 • @interesariusz z PL 08:11:18
  "Podyskutujmy inaczej,
  likwidujemy KRK, i wszyscy ci nieudacznicy i zboczeńcy, co zostali księżmi, zostają nauczycielami.
  Co wtedy ?"

  Wtedy po pierwszym pedofilskim wykorzystaniu dziecka przez zwyrola nauczyciela od razu jest zgłoszenie do prokuratury, odsunięcie od kontaktu z dziećmi i niejednokrotnie wpierdol przez rodzica/rodziców

  Ja różnice widzę
 • @zbig71 12:10:11
  "I dzieli Polaków"

  Polaków a w zasadzie mieszkających w Watykańskiej Kolonii zwanej Polską podzielił Kościół Watykański zwany KK oraz "zwykły poseł" z Żoliborza

  Film nikogo nie podzielił a nawet nie tak bardzo poruszył jakby się wydawało
  Tyle negatywnych i szczerych opinii o Watykańskiej korporacji jest teraz po prostu bardziej zauważalnych bo skupiły się w niewielu miejscach a dotąd były bardziej rozproszone a co ważniejsze mniej pisane a bardziej słownie wypowiadane

  Mam nadzieję że w końcu na prawdę coś się z tym okupantem ruszy i kraj się go pozbędzie
 • @MacGregor 12:56:10
  "To wcale nie byłby koniec KK, ale jego oczyszczenie, które jest bardzo konieczne"

  I tu się zgadzam z opinią - pomimo iż nienawidzę OKUPANTA
 • PIS ruszył do walki z PEDOFILIĄ :))
  https://warszawa.onet.pl/tylko-nie-mow-nikomu-policjanci-beda-inwigilowac-projekcje-filmu-braci-sekielskich/ze633xq
 • .
  [IMG]http://i68.tinypic.com/5jy1ld.png[/IMG]
 • zwyrol w sutannie gwałcił niepełnosprawną
  https://www.o2.pl/artykul/wolomin-ksiadz-z-wyrokiem-uprawial-seks-z-niepelnosprawna-latka-6381649587955329a
 • @goat 17:33:17
  Nie miałem na myśli króla Polski.

  "(36) Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd."
  (Ew. Jana 18:36, Biblia Tysiąclecia)
 • @Lotna 15:18:55
  /gdzie mamy przewagę władzy i autorytetu/
  i tak abp Paetz może się czuć bezpiecznie i jego obrońcy biskupi też
 • @Hades 18:16:48
  Pęka solidarność zawodowa:

  W niedzielę w kościele św. Pawła w Bielsku-Białej ks. Przemysław Sawa, misjonarz miłosierdzia, przełożony Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody, wygłosił homilię w której odniósł się do wydarzeń przedstawionych w filmie braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

  – Odrzucają również Ewangelię księża, którzy są bandytami w sutannach. Oglądnąłem ten film. Aż ciężko jest mi dzisiaj stawać przed wami i odprawiać mszę świętą. Nie dlatego, że mam coś na sumieniu, ale dlatego, że staję jako ksiądz i ci, którzy mieli głosić dobrą nowinę, ewangelizować, tak jak my to robimy tutaj we wspólnocie, to sięgają po dziecko, żeby zaspokoić swoje żądze – grzmiał egzorcysta diecezji bielsko-żywieckiej.
  https://beskidzka24.pl/ksiadz-sawa-podczas-mszy-o-bandytach-w-sutannach-wideo/
 • @roux 20:45:00
  TAK - jeśli to czysta prawda prosto z serca a nie pod publikę, to są ewenementy
  I taki ksiunc nie straci "owieczek"

  Tak samo jak choćby ksiunc Prusak

  Ale to są unikaty "na wymarciu"
 • @Hades 19:08:21
  Niezbyt surowa kara dla księdza pedofila:

  "Dwa i pół roku bezwzględnego więzienia oraz 50 tys. odszkodowania – to kara, jaką sąd wyznaczył byłemu wikaremu z Jemielnicy na opolszczyźnie, ks. Mariuszowi K., za molestowanie ministranta Dariusza Kołodzieja. W 2012 roku Mariusz K. obnażał się wtedy przed nim i zmusił go do masturbacji. Rozprawa odbyła się 16 maja 2019. Wyrok jest nieprawomocny."
  https://oko.press/ksiadz-ktory-molestowal-dariusza-kolodzieja-uslyszal-wyrok-25-roku-w-wiezieniu-50-tys-zl-odszkodowania/
 • @roux 21:16:27
  Tylko dlatego że to ksiunc
  Wyobraź sobie gdyby to był np. budowlaniec
 • @Hades 21:34:29
  Podczas swojego wystąpienia poseł Sławomir Nitras z klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska zszedł z sejmowej mównicy i podszedł do miejsca, w którym siedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Polityk wyciągnął z kieszeni spodni dziecięce buciki i postawił przed nimi. Zareagował na to Terlecki, który chwycił buciki i odrzucił. Nitras podniósł je i próbował ponownie położyć przy Kaczyńskim, jednak na jego drodze stanął szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski oraz wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Zanim doszło do spięcia między politykami, Nitras mówił, że według kościelnego raportu w sprawie pedofilii 382 księży po 1989 roku dopuściło się molestowania nieletnich. Tymczasem w więzieniach - według niego - za przestępstwa seksualne karę odsiaduje dwóch księży. - To gdzie jest 380, o których mówi raport kościelny? - pytał polityk. (http://www.tvn24.pl)
 • @roux 22:49:35
  Sądzę że z bucikami może i lekko przeforsował ale pytanie było idealne

  Na 382 przestępstwa pedofilii TYLKO 2-ch odsiaduje wyroki

  pyt.: GDZIE JEST POZOSTAŁYCH 380 ZWYRODNIALCÓW?

  odp.: Na innych parafiach

  I to jest druga część tego problemu
  A trzeba pamiętać i dodać że te 382 przypadki to tylko te ujęte w raporcie - a ile było ich ogólnie?
  Kurestwo

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY