Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Policja w państwie wyznaniowym nie jest do walki z bandytami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To dlatego minister nie podał się do dymisji po kompromitacji w Busku

 

          W sobotę, 18 maja 2019, w Busku Zdroju przypadkowy przechodzień jedną ręką uratował policjanta przed zaszlachtowaniem przez bandytę. Dla ścisłości; użył lewej ręki, bo w prawej trzymał smartfona.

Być może w innym państwie, gdzie zadaniem policji jest zapewnienie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli, po takiej kompromitacji właściwy minister rozważałby podanie się do dymisji, - w państwie poważnym, minister do dymisji podał by się na pewno (w Japonii mógłby się nawet zastanawiać nad harakiri).
Natomiast w Polsce, zastępca Wojewódzkiego Komendanta Policji w Kielcach oznajmił, że jest dumny z postawy i determinacji buskich policjantów. Jakby tego było mało, zamiast litościwie milczeć zasłaniając się choćby dobrem śledztwa, policja sama podaje szczegóły tej wręcz niewyobrażalnej, nieudolności.
 
„Dzisiaj przed południem do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w centrum miasta jakiś mężczyzna chodzi z nożem, miał też wygrażać jednemu z klientów. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Po chwili funkcjonariusze przed sklepem zastali stojącego mężczyznę, który wyglądem pasował do opisu „mężczyzny z nożem”. Policjanci rozpoczęli legitymowanie 37 – letniego mieszkańca Kielc. W tym czasie ze sklepu wyszedł inny mężczyzna, wykrzykujący w stronę mundurowych. Był agresywny i odpychał policjantów, chcąc uniemożliwić prowadzenie im czynności. Podczas obezwładniania, jak się później okazało 32 – letniego mieszkańca Buska – Zdroju, wyciągnął nóż i zadał nim dwa ciosy w plecy policjanta. W obezwładnieniu agresywnego napastnika pomogli świadkowie. Na miejsce przyjechały wezwane dodatkowe patrole. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że starszy z nich miał w organizmie około 1,6 promila alkoholu, natomiast młodszy był trzeźwy. Pobrane zostały również próbki krwi do badania w kierunku sprawdzenia, czy któryś z napastników znajdował się pod wpływem środków odurzających.
W wyniku zadanych ciosów nożem, policjant doznał dwóch ran kłutych. Po ich zaopatrzeniu funkcjonariusz opuścił szpital, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Drugi z interweniujących policjantów w wyniku podejmowanych czynności doznał urazu dłoni. Poszkodowanych policjantów, wkrótce po zajściu odwiedził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach podinsp. Andrzej Patrzałek. Komendant w trakcie spotkania z buskimi mundurowymi powiedział, że jest dumny z ich postawy i determinacji w dążeniu do zatrzymania napastników. Przekazał także słowa otuchy oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia od Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.
W związku z dzisiejszym wydarzeniem prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Busku – Zdroju mające na celu wyjaśnić dokładny przebieg zdarzenia i udział w nim każdego z zatrzymanych mężczyzn. 32 – latkowi podejrzewanemu o czynną napaść na funkcjonariusza Policji na służbie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.” 
Opr. TP Źródło: KPP w Busku – Zdroju
 
Film ze zdarzenia można obejrzeć na You Tube.

https://www.youtube.com/watch?v=C0uGJ-KT_Ko
 
Zachowanie policjantów jest tak tragiczne, że każdemu podatnikowi powinno nasunąć się pytanie: po co komu jest taka policja?
 
W założeniu:
 
policja
organ państwowy, powołany do ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego, działający jako specjalny korpus osobowy, zorganizowany na sposób wojskowy; w Polsce w okresie międzywojennym organem tym była utworzona 1919 Policja Państwowa; w zredukowanym składzie i pod kontrolą niemiecką działała na terenie GG pod nazwą  Policja Polska Generalnego Gubernatorstwa; w PRL organami państwa powołanymi do ochrony bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego były Milicja Obywatelska i Służba Bezpieczeństwa; w III Rzeczypospolitej na mocy ustawy z 1990 powołano policję jako uzbrojoną formację przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi i porządku publicznego, podlegającą Ministerstwu Spraw Wewnętrznych; przywrócono podstawową zasadę działania przedwojennej policji — apolityczność;
Encyklopedia PWN
 
W rzeczywistości policja w Polsce:
 
Rozdaje „święte obrazki”

 
Na trasie Poznań – Zielona Góra ustawił się specjalny policyjno-katechetyczny patrol. Policjanci zamiast karać, wysyłali kierowców na rozmowę z księdzem. To nie pierwsza tego typu inicjatywa, a wspólne przedsięwzięcia organizowane są coraz częściej. Pytanie tylko, czy takie akcje są skuteczne?
Na piratów drogowych polowano w okolicach Grodziska Wielkopolskiego. Po sprawdzeniu dokumentów nadchodziło, nomen omen, sakramentalne pytanie: „Woli pan przyjąć mandat, czy porozmawiać z ojcem Krzysztofem”. [roux.neon24.pl/post/107138,polska-policja-jak-inkwizycja]
 
Przebiera się za aniołów w orszaku trzech króli


 
 
 
 
Jest postępowanie dyscyplinarne wobec naczelnika prewencji sprawującego nadzór nad policjantami, którzy przebrani w stroje aniołów zabezpieczali Orszak Trzech Króli w Szczecinie - poinformował PAP rzecznik tamtejszej policji Przemysław Kimon. Przebranie naraziło nas na śmieszność - dodał.
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/zdjecia/539808,2,policja-policjanci-aniolowie-przebranie-stroj-aniola-orszak-trzech-kroli-szczecin.html
 
Bohatersko aresztuje kobietę, do której wystarczyło zadzwonić
 
W nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 roku, w okolicy płockiego kościoła ktoś ponaklejał nalepki z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej z małym Jezusem na ręku. Obydwie postacie otacza tęczowa aureola w kolorach ruchu LGBT.
Minister Spraw Wewnętrznych Joachim Brudziński pisał o „profanacji świętego od wieków dla Polaków wizerunku Matki Bożej”… i o „kulturowym barbarzyństwie”.
 Poniedziałek 6 maja 2019. Sześcioro policjantów puka do drzwi Elżbiety Podleśnej. Dwóch czy trzech kolejnych czeka w samochodzie pod domem.
Policjanci mówią, że mają nakaz przeszukania, żądają wydania wszystkich nośników elektronicznych. I tyle. Pozwalają zatelefonować do pracy, adwokata, mec. Radosława Baszuka.
Zabierają dwa laptopy, karty pamięci z aparatów fotograficznych, wszystkie pendrivy. Później przeszukają auto Podleśnej.
Dostają informację, że mają Podleśną zawieźć na przesłuchanie do Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Wcześniej informowali, że po przeszukaniu i zabezpieczeniu elektronicznych nośników danych zostawią tzw. nakaz stawiennictwa i tyle. Jednak zmiana planów.
Płock. Około południa ma się rozpocząć przesłuchanie w Komendzie Miejskiej w Wydziale Do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu. Potem Podleśna ma być zwolniona do domu, ale także i tu następuje nieoczekiwany zwrot.
„Plany się zmieniły” – mówi naczelnik wydziału nadkomisarz Jakub Gapiński. „Zatrzymujemy na 48 godzin”.
Rozpoczyna się odpowiednia procedura. Najpierw dyskusja, czy odebrać inhalator, później czy zostawić rajstopy (bo jednak zimno), odliczanie pieniędzy do depozytu itd. Mec. Baszuk, który przyjechał do Płocka, telefonuje do płockiego prokuratora rejonowego Norberta Pęcherzewskiego, żeby dowiedzieć się, czy ten zna decyzję o zatrzymaniu i ją akceptuje. 
Po pewnym czasie i wielu telefonach funkcjonariuszy na stronie, udaje mu się odwrócić bieg wypadków.
Będzie tylko przesłuchanie. Trwa około 15 minut. Elżbieta Podleśna nie przyznaje się do winy – postawiono jej zarzut znieważenia przedmiotu kultu i religijnej czci poprzez rozlepienie (na m.in. toalecie i koszu na śmieci) przerobionego obrazka Matki Boskiej Częstochowskiej.
Policja pobiera od Podleśnej odciski palców, DNA i materiał zapachowy.
Minister Brudziński jest dumny ze swej Policji.

KOMENTARZE

 • good job 5 *
  „Na piratów drogowych polowano w okolicach Grodziska Wielkopolskiego. Po sprawdzeniu dokumentów nadchodziło, nomen omen, sakramentalne pytanie: „Woli pan przyjąć mandat, czy porozmawiać z ojcem Krzysztofem”.

  Zajebisty pomysł, ja tam bym wolał z ojcem Krzysztofem pogadać niż płacić .

  Roux ziomalu na partyzanta to chyba się nie nadajesz, na siłę chcesz podpaść miśkom , trochę się o Ciebie martwię. Chyba sobie zdajesz sprawę ilu tu siedzi nawróconych kapusiów , ubeków , ormowców , łysych szwejów wszelkiej maści od zapijaczonego sierżanta po łysego generała co mu sie ostatnio żona puściła .. dzwonią od razu gdzie trzeba jak coś takiego zobaczą. Roux przemyśl to, to wyglada to jak chęć do walki bezpośredniej, a teraz wszyscy tego unikają. A jak Ci przy rutynowej kontroli w bagażniku znajdą plantację zioła i nadmuchasz 7 promili to co zrobisz?

  Ta demokracja to tak wygląda, że jeden coś tam niewyraźnie na ulicy wybełkotał o żydach to siedzi od dawna. Paru Innych w telewizorze oficjalnie jeździ po zydach jak po asfalcie i jeszcze startują w wyborach. Tu trzeba mądrości

  Pozdrawiam pięknie sąsiada
 • @Zorion 21:12:15 witaj, dzięki za koment
  Są tutaj zomowcy, to pewne, przez delikatność nie wymienię ;-).
  A policję to ja szanuję, ale tą porządną.
  Tutaj legitymują studenta na dworcu w BB:

  http://www.bielsko.biala.pl/userdata/aktualnosci/39631/155125095952527900.jpg

  Pozdrawiam

  BTW
  Podziel się z nami na neon24 Twoim postem z przed godziny, tym o numerach
 • Autor
  A jakby mieli dwóch: psychiatrę i księdza to którego byś wybrał?
 • @miarka 22:00:02 witam
  Szczerze?
  Przyjąłbym mandat. Prawa należy przestrzegać, a podatki płacić

  "1) Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. (2) Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. (3) Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. (4) Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary temu, który czyni źle. (5) Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie. (6) Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd" (Rz 13:1-6 BT)
 • sprytna manipulacja
  co to ma wspolnego z panstwem rzekomo wyznaniowym?

  z obowiazku daję 1
 • @MacGregor 22:32:12 witam
  Przyjmuję z pokorą

  pzdr
 • @MacGregor 22:32:12
  BTW
  Kota oczywiście poznajesz?
 • A
  co z tym młodszym legitymowanym , zatrzymany z powodu widzimisie?
 • @gnago 23:24:30
  Budynek wysadził w powietrze deweloperowi i pisał listy do policji z podpisem Brygada Wschód. Na YouTube jest filmik z zatrzymania nakręcony przez CBŚ, nie musieli robić takiego przedstawienia, ale mieli na względzie ewentualnych naśladowców, ekologów.
 • @MacGregor 22:32:12
  Przegiąłeś.
 • Państwo wyznaniowe?
  Piszesz o Wielkiej Brytanii?
 • @Wican 09:04:37 witam
  A jak myślisz?

  https://s8.dziennik.pl/pliki/11829000/11829991-o.jpg
 • @roux 09:29:17
  https://demotywatory.pl/4827439/Ojciec-Rydzyk-chce-wiecej-milionow-Do-zbierania-pieniedzy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY