Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
317 postów 6151 komentarzy

come nembo

roux - come nembo che fugge col vento

Przez pielgrzymkę Radia Maryja do Sejmu i Senatu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto naprawdę wyznaczył „jedynki” na listach?

 Demokracja, jako sposób rządzenia krajem, przypomina farsę, a właściwie tragifarsę. Z jednej strony, wzniosłe słowa o władzy realnie sprawowanej przez Naród, zwany - zwłaszcza w okresie przedwyborczym - suwerenem, poprzez wybranych przedstawicieli. A z drugiej strony rzeczywistość - przedstawiciele narodu zostali już przed wyborami wybrani przez liderów poszczególnych partii.

 
Farsa:
lekki, wesoły utwór sceniczny o niewybrednej fabule, oparty głównie na efektach komicznych; przen. Rzecz niepoważna, głupstwo, niedorzeczność, kpina
Tragifarsa:
utwór dramatyczny łączący elementy tragiczne z farsowymi
(W. Doroszewski, Słownik języka polskiego)
Elementem tragicznym tej żałosnej tragifarsy (demokracji pośredniej, jest oczywiście wmawianie, sprowadzonym do roli marionetek, „wyborcom”, że udział w „wyborach” jest ich patriotycznym obowiązkiem, ważnym dla przyszłości kraju.
 
Tutaj ciekawostka, chociaż przy dokładniejszej analizie nie niespodzianka.
Jeżeli chodzi o rzeczywisty wybór przedstawicieli narodu, to nie trzeba być wyjątkowo spostrzegawczym aby zauważyć, że nazwiska osób zajmujących najbardziej eksponowane miejsca na listach wyborczych zostały wcześniej, zanim zrobił to Lider partii, publicznie wymienione przez ks. Rydzyka podczas pielgrzymki rodzin Radia Maryja.
 
Ingerowanie KRK w sprawy państwowe, to w Polsce nic nowego. Szczytowym osiągnięciem takiego ingerowania jest, mający swój początek za czasów panowania króla Zygmunta III Wazy, upadek I Rzeczpospolitej.
Podczas zaborów możliwości ingerowania były ograniczone lecz wraz z odzyskaniem niepodległości i powstaniem II Rzeczpospolitej pojawiły się na nowo.
Relacje z ówczesnych wydarzeń wydają się brzmieć znajomo..
 
Warszawa, rok 1921
 
„Coraz częściej odbywają się wszelkiego rodzaju zjazdy pod hasłem religijnem. Najbardziej z nich głośnym i ważnym by i wrześniowy “Zjazd Katolicki” w Warszawie. Zjazd ten, według opinii wpływowego jezuity redaktora “Przeglądu Powszechnego” ks. Urbana, był punktem zwrotnym i przełomowym w dziejach naszego kościoła i narodu. W rezolucyach tego zjazdu ujawniły się prawdziwe zamiary, prawdziwe dążenia grup rzymsko-klerykalnych w Polsce. Błędem byłoby wielkim nie doceniać sił tych grup, które organizują się celowo, mobilizują swe siły, przygotowują się do całkowitej dyktatury Rzymu nad Polską - mamy tu do czynienia z istotnym zamachem na niepodległość Państwa, na jego kulturę, na jego życie społeczne.
Ks. Urban pisze, że zjazd warszawski był “przeglądemsił” katolickich: "poczuliśmy własną siłę, przekonaliśmy się, że jesteśmy i jesteśmy w takiej liczbie, że z niej dadzą się utworzyć silne zastępy bojowników o ideały katolickiej prawdy i katolickie go życia” .
Na zjeździe warszawskim mało się zajmowano religią,jako taką - był to zjazd polityczny w całem tego słowa znaczeniu, który wytknął całkowity obszerny program politykiklerykalnej. Byłoby więc głupotą i zbrodniczą naiwnością zamykać oczy na charakter tego zjazdu i nie widzieć, o co chodzi: chodzi o koncentracyę zastępów rzymskich, zastępów do opanowania naszego życia państwowego,a zarazem o wzmocnienie naszej reakcyi, czającej się chytrze za plecyma owych zastępów rzymskich Co bowiem było najbardziej charakterystyczne i zasadnicze na Zjeździe? Naszem zdaniem niewątpliwie to, że rzuconoraz jeszcze dobitniehasło dyktatury rzymskiej nad państwem.Posłuchajmy opinii ks. Urbana:
‘'Zapewne najbardziej zasadniczemi były myśli wypowiedziane w mówię powitalnej ks. arcyb. Teodorowicza i referacie ks. posła Lutosławskiego o prawno-państwowem stanowisku kościoła w Polsce, jak również rezolucye, jakie z tego referatu wypłynęły” .
Czegóż chcieli w swych zbożnych referatach i rezolucyach ci dwaj głośni bojownicy rzymscy w Polsce? Oto nie mniej i nie więcej, jak skasowania konstytucyipolskiej, która zdaniem mówców nie odpowiada interesom rzymskiego katolicyzmu:  “Musiało się stwierdzić jasno i dobitnie, że w naszej konstytucyi nie w całości przyznano kościołowi tę prawa, jakie mu się należą”. awięc mało mówcom, ks.Urbanowi izjazdowi tego, że według art. 114 Konstytucyi “wyznanie rzymsko-katolickie zajmuje w państwie naczelne stanowisko";mało tego, że “kościół rzymsko-katolicki rządzi się własnymi prawami’' i  że “stosunek państwa do kościoła będzie określony na podstawie  układu ze Stolicą Apostolską’';  mało tego. że według art. 120 Konstytucyi  “dla młodzieży poniżej łat 18-stu nauka religii jest dla wszystkich uczniów obowiązkowa” itd.  Wszystkiego tego mało, gdyż zdaniem ks. Urbana: „Podstawy filozoficzne i prawne, z jakich wyrosły dotyczące kościoła artykuły marcowej konstytucyi, są obce chrześcijańskiemu duchowi i tchną religijnym agnostycyzmem i indyferentyzmem ”. Autor uważa, że wolność kościoła jest w Polsce wciąż jeszcze zagrożona przez “ pogańską koncepcję wszechwładzy państwowej”. Dlatego też, omawiając uchwały warszawskiego zjazdu, dowodzi ks. jezuita, iż należy “nadać narodowi i państwu polskiemu katolickie piętno w całem życiu publicznem, prawodawstwie i polityce”.
Zjazdowi chodziło nie tylko o wewnętrzną politykę Polski, ale także o zagraniczną politykę. Dlaczegóż bowiem w polityce zagranicznej ma ujawniać się “pogańska koncepcya” ? Trzeba więc, żeby w obu dziedzinach  niepodległe państwo polskie było oddane władzy rzymskiej. Dlaczego np. nie uczynić z Polski narzędzia polityki rzymskiej na wschodzie Europy? Dlaczego nie kazać Polsce stać się narzędziem polityki misyjnej w Rosyi? Dlaczego Polska nie ma poświęcić swych sił dla zawierania unii pomiędzy Rzymem a opustoszałą cerkwią rosyjską? Wprawdzie ta straszliwa polityka rzymska na wschodzie już raz wpędziła Polskę do grobu, ale co to szkodzi? Polska może zginąć - byle Rzym trwał, i ks. Urban z zachwytem przytacza tę rezolucyę Zjazdu, która omawia konieczność polityki misyjnej na wschodzie:
“Iść z kulturą europejską na wschód - oto cel Polski. Dać Rosyi to, co tę kulturę wypielęgnowało, co stanowi jej duszę  -  katolicyzm  - oto misya polskiego Kościoła”
                                      ♦♦♦
 
Józef Beck, minister spraw zagranicznych II RP (1932-1939):
 
„Do głównych sprawców tragedii mego kraju należy też Watykan. Zbyt późno pojąłem, że nasza polityka zagraniczna służyła interesom Kościoła katolickiego"
 
K. Czapiński, „Czarna zaraza” Toledo, Ohio, 1922

KOMENTARZE

 • Witaj, jak zawsze w formie :) 5* na pohybel katotalibom
  Władza z ksiundzami zawsze pod ramię. Jeden ogłupia owieczki, aby drugi za poparciem ogłupionych w tzw. dymokracji mógł robić sobie dobrze, a o koledze władającym umysłami ogłupionych, nie zapomni; aby na alkohol, hazard, wystawne życie i opłacenie kilku "kuzynek/siostrzenic/gospoś" starczyło..

  Taki muchomor z Torunia dostaje ochłapy, licząc tylko prywatne loty o statusie HEAD Kuchty; a to tylko jeden z "właTców"..

  Watykańska odnoga judeochrześcijaństwa zwana katolicyzmem oddelegowana na front walki o dusze i sakwy zachodnich Słowian ma ponad 1000lat dorobku i każdy POPisowiec musi się liczyć się z tym, ba!,za tej "wstrętnej komuny" kościoły powstawały jak grzyby po deszczu, czego teraz SLD "wstydzi" się obracając "kota ogonem" robiąc z siebie ateistów, hehe


  Ja jednak nie o tym..
  Chciałem zamieścić komentarz u Wojtasa w sprawie zaćmy.. ku mym zdumieniu, jestem tam nadal zablokowany....?

  Korzystając z Twej gościnności; napiszę:
  Temat dotyczył zaćmy, Imć zdiagnozował dobrze.. lecz tylko fragment problemu. Dzisiaj oglądając fakty tvn usłyszałem, że sale stoją puste mimo, że limity zniesiono. 20-25% zabiegów nie odbywa się. Z mojej wiedzy wynika jasno. Ktoś kto dostaje wyrok ślepoty i termin ponad roczny na operację zrobi wszystko, aby to nie stało się, Wydaje kilka tysięcy złotych w prywatnej przychodni na operację, aby nie oślepnąć, mało tę osobę interesuje odwoływanie zabiegu z NFZ. Z takiej okazji skorzystaliśmy, babcia miała zaćmę, prywatna przychodnia zażyczyła sobie kilka tysięcy, a NFZ dał termin ponad rok.. za 1500zł ordynator mający wolne terminy zrobił to w ramach NFZ w państwowej przychodni.. Wykorzystywanie "martwych dusz" w kolejce do lekarza, to nic dziwnego, to polska rzeczywistość!! Specjaliści innej maści są bardziej perfidni, na NFZ zapisują co drugą osobę, blokują miejsca w państwowym szpitalu, dla swych pacjentów.
  Ja będąc z dzieckiem w państwowym szpitalu laryngolicznym, umówiony na konkretną godzinę byłem 15 w kolejce z listy klientów prywatnych.. była druga lista, tych co czekali po kilka miesięcy..

  Jak nie posmarujesz nie pojedziesz, pokaż lekarzu co masz w garażu!
  Te dwa powyższe stwierdzenia opisują dokładnie polski system zdrowotny!!

  Pozdrawiam :)
 • @wk..ny 20:38:20 witam
  zapraszam do Czeskiego Cieszyna na operację zaćmy w na NFZ od ręki ;-)

  Pozdrawiam
 • @wk..ny 20:38:20
  PIS powołał kilku księży, by władzy - robili dobrze. Tacy potrafią dowodzić na podstawie Biblii, że białe jest czarne, a czarne jest białe. Oczywiście jeśli prezes tak mówi. Ksiądz Jurczuk, przyboczny prezydenta Dudy, ogłosił własnie w telewizyjnym orędziu nową naukę społeczną Kościoła w Polsce - "PIS realizuje katolicką naukę społeczną". Kiedy? Ano gdy kupuje i rozbija nowe rządowe limuzyny. Gdy za miliony ochrania zwyczajnego posła. Gdy rozdaje bogatym i biednym po 500 złotych na każde dziecko, ale niepełnosprawnym stawia wysoko poprzeczkę dochodową. Gdy każe za kolejne leki płacić chorym horrendalne sumy. Gdy rodzinę marszałka wozi rządowym samolotem na chrzciny i na narty
  https://www.facebook.com/wojciech.lemanski.1
 • @roux 20:47:45
  ja to wiem.. temat babci to nie mój temat, zapłacili i cieszą się, że tanio :)

  Ja mam obecnie jęczmień w oku, w aptece powiedziano mi, abym złoto przykładał, albo ugotowane jajko.. kupiłem maść za 22zł, która nie działa wewnętrznie.. do okulisty wysłała mnie.. to jest dopiero mafia.. na NFZ wizyta do okulisty to kilka miesięcy, a maść na jęczmień (jakaś tam chemiczna organiczna - "czarownica" 1000lat temu dała by to za obiad..
  Wizyta u okulisty 10minut to 200zł.. mafia, o której Imć Wojtas nie chce pisać!!

  Wojtas to taki K.Morawiecki, syna będzie krył!!!!!!!!!!!!!!!!

  Nie słyszałem, aby jego synalek został okulistą z chęci pomocy innym, został okulistą, aby pieniądze zarabiać. Pan Pomidor wyłożył 10.000 Ojro aby syna wykształcić w Azji.. pytanie skąd to miał?? na pomidorach i cytryńcu nie zarobił by tyle.. toć to Kałmuk, co to na reformie rolnej zyskał i Żołnierzy wyklętych nie toleruje.. ziemię dostał za darmo, bo gdyby sprzeciwiał się, wszystko zabrano by mu..

  Ja gdybym żył w 45 roku, to bym strzelał do niego!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ciekawostka; gdyby nie był Kalmukiem, a synem bohatera... chwaliłby się tym.. nie chwali się, każdy myślący wyciągnie wnioski..

  P.S.
  ja tam podejrzewam, że koniunkturalnie żydówkę za żonę wziął, tak jak tata.. poliak z niego, a NIE Polak..
 • @wk..ny 21:22:29
  Jak ktoś idzie do okulisty z jęczmieniem to słusznie 200zł się należy, za blokowanie kolejki.

  Przepraszam za szczerość. Ja do dermatologa z podejrzeniem czerniaka miałem czekać niby 2 a praktycznie 4 tygodnie! Prywatnie!

  Zastąpiłem i dermatologa i chirurga.

  Polska to pole walki i budowy Polin.
 • @Oracz 22:12:54
  słabo, zawiodłeś mnie..
  nawet nie masz pojęcia jak zawiodłem się na Tobie :(((((((((((((

  Bardzo mi przykro, że kolejny, okazał się zadaniowcem..
  ja na serio myślałem, że Ty jesteś tak głupi aby wierzyć w żydowskiego buka i go propagować.. a Ty jednak jesteś zadaniowcem :(((((((((((((

  Rozczarowałem się, na Twoje szczęście nie pierwszy raz, a zapewne nie ostatni..

  Tak po ludzku przykro mi :((( pomyliłem się co do Ciebie..

  nie pozdrawiam, bo do zadaniowców należy strzelać.. gardzę takimi , co to piszą za szekle (czasem przewalutowane dla niepoznaki) Zawiodłem bardzo się, myślałem że jesteś inny niż Karen, a Wy po jednej szekli, niestety :((((( zadaniowcy jebani
 • @roux 20:47:45
  "zapraszam do Czeskiego Cieszyna na operację zaćmy w na NFZ od ręki ;-)"

  Jak to?

  Za granicą? Na NFZ? Od ręki?

  O co tu chodzi?

  Ukłony
 • @ Autor
  Oczywiście 5*
 • @ Autor
  "Ingerowanie KRK w sprawy państwowe, to w Polsce nic nowego. "

  Oj tam, oj tam ;-)

  Problemem moim zdaniem jest nie to, że ingeruje, ale to, że ingeruje źle.

  Poza tym nie wiem czy w ogóle da się wyeliminować wpływ KRK ponieważ poprzez kształtowanie moralności (z licznymi wtopami) wpływa na sprawy państwowe przynajmniej pośrednio...

  Źle myślę?
 • Miast pisać o przepędzeniu
  diabliska z kościoła - proponuje się zburzyć ów Kościół - a tego właśnie oczekuje diablisko zagnieżdżone od zarania w owym Kościele.
  Wniosek?
  To ludzie stworzeni przez Boga mają wręcz obowiązek czerpać moc z faktu pobytu Jezusa Chrystusa na Ziemi - a tymczasem ową moc - prawem kaduka - czerpie czarci pomiot poprzez przenicowanie pod siebie wszystkiego co raczył kiedyś powiedzieć ludziom - Jezus Chrystus.
  Tak naprawdę - Jezus Chrystus - dostał delegację na Ziemię od swojego Boga Ojca głównie po to - aby uświadomił ON ludzi, że dzielą oni Ziemię z czarcim pomiotem - więc mają obowiązki z tym związane.
  Na koniec - albo człowiek na Ziemi przestanie być za sprawą czarciego pomiotu człowiekiem albo człowiek ów swoim postępowaniem - czarci pomiot uczyni bezsilnym - a tego własnie oczekuje Bóg.
 • @Jasiek 06:03:46
  Takie ogłoszenie widziałem na autobusie MZK, słyszałem też, że to naprawdę działa

  Pozdrawiam
 • @wk..ny 23:12:29
  Rozczarowałem złodzieja rowerów, który pogroził kobiecie. Jaka szkoda twojego jęczmienia i dwustu złotych. Ukradnij sobie jakiś rower. Tylko nie płacz już publicznie, twardzielu.
 • @Oracz 10:16:45
  Jeszcze jedno wk..ony, ,,szczelaj" tak, by się złapać na kopejne 500+, będzie mniejsza szansa że cię nakryją na kradzieży rowerów.
 • @roux 09:59:28
  Dzięki za info! :-)

  Mega pozdro!
 • @wk..ny 20:38:20
  "na pohybel katotalibom" - Kolega jest nie tyle wk...ny, co jak widze popierd...ny

  wspólczuję
 • @Oracz 10:16:45
  rozumiem, że jesteś z tych co kobiEta pobije go i ukradnie rower.. BRAWO TY :))))
 • @MacGregor 15:56:49
  uderz w stół.. na pohybel zindokrynowanym katotalibom :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY